Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:48:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24027 times)
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
October 30, 2017, 07:58:56 PM

Yazacaklarımı toparlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle benim post'a attığınız cevaplar  ancak IQ seviyesi 20-30 aralığında birinin vereceği cevaplar veya verecek mantıklı bir cevabı olmayan birinin kaçamak cevapları olabilir. Bu kadar net. Eğer ekibinizde community manager olarak yer alıyorsa vay halinize  "AKCHE" senden bahsediyorum.

https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.
türk borsaları bu coini eklemez zaten Smiley
O kadar türk meraklısıysan önce hosting'i digital ocean'dan tr ye taşı.
IP Address:    209.182.213.121
IP Location:    USA,    California,    South San Francisco

Blok zincir üzerinde oylama sistemi oluşturacaz diyip sahiden mi diyince verdiği cevaba bak sen Smiley
--Akche ile yatırım yapanlar, oy vermiş ve projeye destek olmuş olacak. Başarılı olarak fonlama gerçekleşmezse, projenin varlığına yatırım yapanlara ödedikleri tutarlar iade edilecek.

Her neyse uğraşmaya değmezsiniz.

“SCAM ALERT!”

hacı sen scam görmemişsin. Daha dün gazetelerde hipper diye bi bok vardı. Scam'in Allah'ı. Ama yarın git bak kaç beyinsiz para yatıracak. Bu memlekette hiç kimse hiç boku doğru düzgün yapmıyor. Bu projenin şusu güzel demiycem ama gömmeden önce bi etrafınıza bakın ya. Yaşadığınız ülke Türkiye, herkes çakal ama siz vuracak bir abalı bulmuşsunuz vermişsiniz sopayı vermişsiniz sopayı. Neymiş hosting Amerika'daymış. Vay amk ne büyük problem. Yerli milli uçağı, tankı yaladık yuttuk, yerli coin'e bok atmamız eksik kaldı...

Hayırlı olsun akche den kimin yan hesabısın birde bu başladı konuda öven yok yan hesaplarıyla savunmaya başladılar.Akche de işte o dolandırıcılardan biri gibi düşünüp yatırmamak lazım ki öyle bence

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 08:08:25 PM

Herşeye rağmen yanılan ben olmak isterim. Ne diyelim utanan ben olayım ama yatırım yapacak yada akche'ye para bağlayacak potansiyel gerçekten göremedim. Ayrıca konunun açıldığı bölümdeki herşeye ico diye giriyorum kendimi şartlayarak okumuşum sanırım ama yinede bu tokenlerinize para bağlanmayacağı anlamına gelmiyor değil mi? Kusura bakmayın ama proje yatırım toplayacak noktalardan temel almıyor. İnanın sonuna kadar okudum bir gelecek görsem önce ben akçe satın alırdım ama maalesef maksat kâr etmekse akçe bu konuda çok bile yetersiz.

Bir arkadaşta Türkler desteklenmiyor diye sitem etmiş kusura bakmasın milletin parası yarıya inince kimse kimseyi desteklemez. Eğer proje iyiyse zaten yatırım alacaktır.

1 Akche 1,923TL olsun diye bir hedefimiz vardı ancak şu anki durumda bunu tutturmak mümkün değil. (Defaten söylüyorum: Türk borsaları bizi günlerce oyaladı. Toplantı randevusu vermek için bile 4-5 gün beklettiler. Waves Platform bizim son çaremizdi. Projeyi 29 Ekim'de duyurmak istedik)

Konuyu mümkün olduğu kadar Türkiye'ye bağlamak istememizin nedeni projenin (kimsenin umursamadığı) 2. ayağı: Türkiye'den girişimleri / projeleri desteklemek.

Evet eksiklerimiz var, evet eleştirilere açığız, evet bazı hatalar var. Yok demedik, yanlışlarımıza itiraz etmedik. Ama yargısız infaz yapan arkadaşlara da mümkün olduğu kadar açıklayıcı cevap vermeye çalışıyoruz.

Belki 20. defadır neden Waves platformu diye anlatıyorum. Çünkü projenin "projeleri destekleme" kısmına kimse bakmıyor. Herkes, ismi şöyle, platform böyle, yerli dijiltal para böyle mi olur vs vs dalmış gidiyor. İyi de kardeşim bizimki kötü projeydi madem sen yapsaydın.

Türkiye'den böyle bir proje çıktı mı? Girişimde bulunup milleti dolandırmayan var mı? Buraya "1 koyup 100 kazanacaksınız" yazsak 1000 kişi şakşak şakşak peşimizden gelirdi. Ama demedik. Tam tersine para toplamaya uğraşmıyoruz dedik, beğendiğiniz projeyi destekleyeceksiniz dedik. Ama sanırım yeteri kadar açık olamadık.

Hatalarımızdan ders alıyoruz. Web sitemiz yenileniyor. Whitepaper'ı düzeltmek için çalışmalara başladık. Ofis'i hazır hale getirmek için çalışıyoruz.

Somut bir şeyler göreceksiniz ilerleyen zamanlarda, ama yavaş yavaş. Pat diye değil...
MrtShn
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
October 30, 2017, 08:09:22 PM

hacı sen scam görmemişsin. Daha dün gazetelerde hipper diye bi bok vardı. Scam'in Allah'ı. Ama yarın git bak kaç beyinsiz para yatıracak. Bu memlekette hiç kimse hiç boku doğru düzgün yapmıyor. Bu projenin şusu güzel demiycem ama gömmeden önce bi etrafınıza bakın ya. Yaşadığınız ülke Türkiye, herkes çakal ama siz vuracak bir abalı bulmuşsunuz vermişsiniz sopayı vermişsiniz sopayı. Neymiş hosting Amerika'daymış. Vay amk ne büyük problem. Yerli milli uçağı, tankı yaladık yuttuk, yerli coin'e bok atmamız eksik kaldı...

Hayırlı olsun akche den kimin yan hesabısın birde bu başladı konuda öven yok yan hesaplarıyla savunmaya başladılar.Akche de işte o dolandırıcılardan biri gibi düşünüp yatırmamak lazım ki öyle bence

Piyasada kabak gibi Zeki Müren ağzıyla "muhterem validesiyle cinsel münasebette bulunduğumun evladı" onlarca ponzici, dolandırıcı dururken bu projeye dolandırıcı dersen pes derim ben de. Bu proje tutmaz demene eyvallah, proje çöpe gider demene eyvallah, ben para yatırmam bu işe demene saygı duyulur....da... kalkıp  projenin arkasında duran bu kadar insanı yaftalamak...ııı-ıh.. olmadı. Bu da benim görüşüm.

ben yan hesap degilim ama yancı diyebilirsin!
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 08:10:35 PM

Öven yok derken? 11 sayfa olmuş, sadece son iki mesajı mı okudunuz?
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
October 30, 2017, 08:20:28 PM

Arkadaşlar biraz daha yapıcı olalım lütfen. Arkadaşlara bir şans verelim. Biraz zaman geçsin vaatlerinin ne kadarını yapabileceklerini eksikliklerinin ne kadarını tamamlayabileceklerini görelim. Belki de güzel bir proje olur. Daha konu açılalı 1 gün olmadı bu ne mesaj bombardımanıdır biraz soluklanın.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
October 30, 2017, 08:23:14 PM

Ne diye baslasam baya kararsiz kaldim. Su projeyi yapan adamlar olmasa kufurle baslamistim cunku ama sonra sildim, yazinin devaminda eder miyim bilmiyorum ama canim cok etmek istedi.

Ulan dallamalar, scam cercop diyenler, suana kadar hergun yuzlerce scam proje cikarken nerdeydiniz, hepsinin altina gidip bunlar scam dediniz mi, begenmediginiz her projenin altina bu proje tutmaz yazdiniz mi da simdi begenmedim iiihhh bunlar scam diyip basip gidiyorsunuz. Neden bukadar batti ki bu projede bunlari yazmadan edemediniz, siz yapamiyorsunzu diye mi bu got kasinmasi?

Milyonlarca dolar para toplayıp kacan projeler, hergun batsn onca projeler, okudugunuzda bunlar is yapmaz diyorsunuz geciyorsunuz dimi, burda da oyle düşünüyorsan bas git ne lagaluga yapıyorsun, bi derdin var belli ki bukadar scamm scam diye ciyakliyorsunuz.

Projeyi yapan isimler george mike degil diye bu got kasintisi belli, Turk lerden bitane basari cikar da o biz olmazsak diye bunlar. Bu proje tutar tutmaz umrumda degil daha bunun gibi onlarca denemeden sonra belki de dunyada tutmus bir Turk projesi çıkacaktır, adamlar daha denemeye başlamadan ayakta seyetmediginiz kalmis.

Hocalarim, yorumlari siktir edin, 300 500 liralarina kalmadiniz kimsenin, projenizi yapin, globalde reklaminizi cok iyi yapin, onceligi locale degil globale verin. Yazilimci olarak bir startupa Turkiye ve yurtdışında nasil bakildigini az cok biliyorum, burda bitarafinizi yirtsaniz mükemmel projeyi x para toplarken, amerika da orda burda cok rahat 100x yatirim topluyorsunuz. Yazilimcilar varss az cok bilirler bu durumu. Benim gorusum globale oynamaniz, beyni kit insanlara is anlatmakla uğraşırsaniz enerjinizi tuketirler.

Bunlar projeyi okumadan soyleyeceklerim, okuduktan sonra yapici eleştirilerimi sizlere ozelden iletiyor olacagim. Basarilar
mantarman
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
October 30, 2017, 08:30:38 PM

Herşeye rağmen yanılan ben olmak isterim. Ne diyelim utanan ben olayım ama yatırım yapacak yada akche'ye para bağlayacak potansiyel gerçekten göremedim. Ayrıca konunun açıldığı bölümdeki herşeye ico diye giriyorum kendimi şartlayarak okumuşum sanırım ama yinede bu tokenlerinize para bağlanmayacağı anlamına gelmiyor değil mi? Kusura bakmayın ama proje yatırım toplayacak noktalardan temel almıyor. İnanın sonuna kadar okudum bir gelecek görsem önce ben akçe satın alırdım ama maalesef maksat kâr etmekse akçe bu konuda çok bile yetersiz.

Bir arkadaşta Türkler desteklenmiyor diye sitem etmiş kusura bakmasın milletin parası yarıya inince kimse kimseyi desteklemez. Eğer proje iyiyse zaten yatırım alacaktır.

1 Akche 1,923TL olsun diye bir hedefimiz vardı ancak şu anki durumda bunu tutturmak mümkün değil. (Defaten söylüyorum: Türk borsaları bizi günlerce oyaladı. Toplantı randevusu vermek için bile 4-5 gün beklettiler. Waves Platform bizim son çaremizdi. Projeyi 29 Ekim'de duyurmak istedik)

Konuyu mümkün olduğu kadar Türkiye'ye bağlamak istememizin nedeni projenin (kimsenin umursamadığı) 2. ayağı: Türkiye'den girişimleri / projeleri desteklemek.

Evet eksiklerimiz var, evet eleştirilere açığız, evet bazı hatalar var. Yok demedik, yanlışlarımıza itiraz etmedik. Ama yargısız infaz yapan arkadaşlara da mümkün olduğu kadar açıklayıcı cevap vermeye çalışıyoruz.

Belki 20. defadır neden Waves platformu diye anlatıyorum. Çünkü projenin "projeleri destekleme" kısmına kimse bakmıyor. Herkes, ismi şöyle, platform böyle, yerli dijiltal para böyle mi olur vs vs dalmış gidiyor. İyi de kardeşim bizimki kötü projeydi madem sen yapsaydın.

Türkiye'den böyle bir proje çıktı mı? Girişimde bulunup milleti dolandırmayan var mı? Buraya "1 koyup 100 kazanacaksınız" yazsak 1000 kişi şakşak şakşak peşimizden gelirdi. Ama demedik. Tam tersine para toplamaya uğraşmıyoruz dedik, beğendiğiniz projeyi destekleyeceksiniz dedik. Ama sanırım yeteri kadar açık olamadık.

Hatalarımızdan ders alıyoruz. Web sitemiz yenileniyor. Whitepaper'ı düzeltmek için çalışmalara başladık. Ofis'i hazır hale getirmek için çalışıyoruz.

Somut bir şeyler göreceksiniz ilerleyen zamanlarda, ama yavaş yavaş. Pat diye değil...

Her yazınızda Türk borsalarına girebilmek için waves demenizden ben şahsım adına çok bunaldım.. Bir proje yapmayı deneyebilirsiniz sorun yok ancak eğer o işin doğrusu başka şekilde yapmak ise tutup da Türk borsaları için biz doğrudan vazgeçtik waves ile yaptık demeyeceksiniz... Ya gerçekten inandığınız şey waves olacak ya da başka borsalar ile yola devam edeceksiniz. Siz iyi bir iş yapın gidin yabancı borsaya girin, biz Türkler gene gelir gene alırız, gene destekleriz eğer proje sağlamsa.. Siz zaten ortaya güzel bir sonuç çıkartırsanız Türk borsaları sizi kendilerine entegre etmek için kendileri gelip er ya da geç uğraşır.. sizin onların peşlerinden koşmanıza gerek kalmaz.. Bence hangi borsada olduğunuzun çok da bir önemi yok. Önemli olan tüm arkadaşların ortak kaygısı olan bu akchenin neden gerekli olduğu, neyi değiştireceği, hangi sorunu çözdüğü veya kolaylaştırdığı.. Benim de şahsi hissiyatım deneysel bir çalışma yapmaya çalışıp Türklük duyguları ile insanların TL'ini sizin dijital paranıza transfer etmelerini istediğiniz şeklinde. Eğer proje önceki mesajlarda dediğiniz gibi ciddi amaçlar taşıyor, bizim düşündüğümüz gibi sığ değil ise bunu çok ve net ortaya koymalısınız. Sistemin mantığı, çalışma şekli, varsa ödülleri çok basit ve herkes tarafından kolayca anlaşılabilir olmalı.
Nacizane tavsiyem de kazılabilir bir coin yaratıp Türk madencilerini de arkanıza almanız. Ayrıca Türk borsaları yerine global borsalarda olup tüm dünyada kabul görebilir olmanız bence yerel bir borsada olmanızdan da çok daha güçlü bir durum olurdu.
Bol şans.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
October 30, 2017, 08:39:02 PM

ortada yeni bir şey yok
waves içinde zaten var olan bir özellikle yeni bir token üretmek.
çıkış tarihi nedir 29 ekim
tarihin özelliği ebtc etherdark projelerinden sonra ortaya yayılan scam coin furyasının arkası.
var olan waves tokenlerden tek farkı adı osmanlı parası.

valla benden metelik çalışmaz bu scam furyasının içinde niye türk coini yok diyordum
beceremedikleri için yokmuş.
gidip en basit olanından waves  ile hazırlamaya uğraşıyorlarmış.

bari gidip ether forku ayrı cüzdan falan yapın hiç olmazsa uğraşılmış ortada kaç satır kod var diyelim.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 08:39:49 PM

amma tatava yapmışsınız bee kardeşim adamlar birleşmiş birşey başlatmaya çalışıyorlar, neyse ne
desteklemezsin olur biter, ben hayatta yatırım yapmam bu projeye neden onuda söyleyeyim sadece waves tabanlı diye

O zaman senin adına üzüldüm. Demek 6-8 aylık ömrün kalmış, çünkü 8 ay içinde Akche, Waves tabanlı olmayacak Smiley (Dikkat, Waves Platform'a yüklenenler için şaka içerir!)

Onur kimin ne kadar yaşayacağını bir tek Allah bilir boş yapma işinle ilgilen. Ben 17 yıllık bilg.müh. olarak TR'de dediğiniz gibi blockchain konusunda uzmanlaşıp kendi blockchainini 8 ay içinde yazacak ekip varsa ayakta alkışlıyorum.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 08:43:58 PM

Her yazınızda Türk borsalarına girebilmek için waves demenizden ben şahsım adına çok bunaldım.. Bir proje yapmayı deneyebilirsiniz sorun yok ancak eğer o işin doğrusu başka şekilde yapmak ise tutup da Türk borsaları için biz doğrudan vazgeçtik waves ile yaptık demeyeceksiniz... Ya gerçekten inandığınız şey waves olacak ya da başka borsalar ile yola devam edeceksiniz. Siz iyi bir iş yapın gidin yabancı borsaya girin, biz Türkler gene gelir gene alırız, gene destekleriz eğer proje sağlamsa.. Siz zaten ortaya güzel bir sonuç çıkartırsanız Türk borsaları sizi kendilerine entegre etmek için kendileri gelip er ya da geç uğraşır.. sizin onların peşlerinden koşmanıza gerek kalmaz.. Bence hangi borsada olduğunuzun çok da bir önemi yok. Önemli olan tüm arkadaşların ortak kaygısı olan bu akchenin neden gerekli olduğu, neyi değiştireceği, hangi sorunu çözdüğü veya kolaylaştırdığı.. Benim de şahsi hissiyatım deneysel bir çalışma yapmaya çalışıp Türklük duyguları ile insanların TL'ini sizin dijital paranıza transfer etmelerini istediğiniz şeklinde. Eğer proje önceki mesajlarda dediğiniz gibi ciddi amaçlar taşıyor, bizim düşündüğümüz gibi sığ değil ise bunu çok ve net ortaya koymalısınız. Sistemin mantığı, çalışma şekli, varsa ödülleri çok basit ve herkes tarafından kolayca anlaşılabilir olmalı.
Nacizane tavsiyem de kazılabilir bir coin yaratıp Türk madencilerini de arkanıza almanız. Ayrıca Türk borsaları yerine global borsalarda olup tüm dünyada kabul görebilir olmanız bence yerel bir borsada olmanızdan da çok daha güçlü bir durum olurdu.
Bol şans.

Açık ve net bir şekilde neden Türk borsalarında olmak istediğimizi defalarca söyledim. Ama bunu her 5 mesajda bir birileri soruyor. Sen okumaktan sıkılmış olabilirsin ama ben cevaplıyorum. Yabancı borsada olsa alırdık diyip Waves'e karşı çıkmanız da ayrı bir tartışma konusu. Fakat yine de haklısınız. Waves'in kapalı bir platform oluşunun handikaplarını daha önce dile getirmiştik.

Waves, 29 Ekim 2017 için geçici bir çözümdü. Kendi borsamız ve dijital paramız için çalışmalar yapacağımızı whitepaper'da da belirttik.

Ha bu arada, 2018 ilk çeyreğinde Waves Platform'a gelecek akıllı kontratlar ve ICO doğrulama servisi Iconomica, Waves Platform'un değerinin anlaşılmasına yardımcı olacaktır. (Ama konumuz o değil)

Yeni coin hem kazılabilir hem de önceden üretilmiş (PoW + Pos / hybrid) olabilir. O kısım henüz netleşmedi.

Önerilere açığız. Eleştirilere de açığız. Hatta sizinki gibi yol gösteren eleştirilere özellikle ihtiyacımız var. Fakat çoğu mesaj, bambaşka diyarlardan yazılmış gibi...
Meteeray
Sr. Member

Activity: 329

View Profile
October 30, 2017, 08:46:21 PM

Başta fikir özgün değil. Bunun yanında Türkiye'de bunu gerçekleştirebilecek yetiye sahip kişiler olduğunu henüz düşünmüyorum. İleride ders çıkarılabilmesi için böyle projeler de gerekli tabi.

░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄▄░░░░░░░░░░▄▄██▄▄
░░░░░░░░░░░▄▄██████▄▄░░░░░░▄▄██████▄▄
░░░░░░░░░▄████████████▄░░▄████████████▄
░░░░░░░░█▄▀█████████████████████████▀▄█
░░░░░░░░███▄▀█████████████████████▀▄███
░░░░░░░░█████▄▀█████████████████▀▄█████
░░░░░░░░███████▄▄▀███████████▀▄▄███████
░░░░░░░░██████████▄▄▀█████▀▄▄██████████
░░░░░░░░█████████████▄▀█▀▄█████████████
░░░░░░░░▀▀█████████████░░████████████▀▀
░░░░░░░░░░░▀▀██████████░░██████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀████████░░████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░░░▀███████░░███████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░███████░░███████
░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░██████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███░░███▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀█░░█▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 08:47:59 PM

Onur kimin ne kadar yaşayacağını bir tek Allah bilir boş yapma işinle ilgilen. Ben 17 yıllık bilg.müh. olarak TR'de dediğiniz gibi blockchain konusunda uzmanlaşıp kendi blockchainini 8 ay içinde yazacak ekip varsa ayakta alkışlıyorum.

Bakın, içinde şaka içerir diye özellikle belirttiğim mesaja bile "işinle ilgilen" diye yorum geliyor (ki siz bizim yaptığımız işi kötülüyorsunuz, ben de size ceva veriyorum), ben daha ne diyeyim.

Sizin derdiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. O halde durmayın, vurun arkadaşlar...
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 30, 2017, 08:48:58 PM

arkadaşlardan biri , @vezirrr mi ? yanlış yazdıysam niki şeyolmasın.

'eğer bi başlık açıyosan böyle yorumlara da açık olman lazım' tadında konuşmuş.

moruk inan çok hazırlar . ben birinci dereceden akrabaları ve ethereum forkunun bi arada kullanıldığı duhul eksenli cümleler kurdum , yine çizgiyi bozmadı adamlar .

söylenecek en son şey yani ''böyle şeyler duymaya hazır olmanız lazım'' muhabbetleri.

üsluplarının biraz sertleşmesi ( o da ton olarak )

sanıyorum , 50 kere açıkladıkları şeyin, baştan baştan sadece 'giydirme' amaçlı tipler tarafından ortaya atılması .

e adamlar şimdi şirket açmış olm ,    ''senin gözünü sikeyim , yazdık onu dön oku ayı''   diyecek halleri yok .

o yüzden aynı şeyi 58 kere açıklayınca , hafif bi sertlik olabilir tonlarında , normal karşılanmalı bu.

ben gayet memnunum iletişim şekillerinden , request network slackında projeyle ilgili soru soruyodum , slack admini kaçamak cevap veriyodu.

to the moon ! yazınca , ceo roket koyyodu .

bu kadar salak bi duruma rağmen destek topladı adamlar , burada yine herkesle rahat rahat iletişim kurabiliyosun . cevaplar 'şimdilik' tatmin edici olmasa da ki bunun da vardır sebepleri ;  

projenin türkiye ayağı falan diyolar , sürekli tüm ekip birlikte hareket edemez , henüz üstünde oldukları ya da planladıkları şeyleri lap diye söyleyemezler buradan.

benim aklımda meşruluklarıyla ilgili soru vardı , (daha doğrusu umrumda değildi de oradan yakalamış sövüyodum) , böyle bi sahtekarlık durumu olmadığına ikna oldum .

en azından bahsettikleri şirketler (neden tam açıklamadılar bilemiyorum , açıkladılarsa da görmedim tekrar bakmam lazım)

ha nerden biliyosun söylemediler dersen , coinakc ile çene çaldık biraz .

neyse uzatmayım , işin kısası o kadar süzük ya da sahtekar tipler olsalar bahsi geçen ölçüde bi destek bulamazlardı . milyonluk şirketler falan dönüyo amına koyyım .

ben şurda bakkala gitsem ya da burda 'silkeleyeceniz' diyen arkadaşların yüzde 90ı bakkala gitse veresiye kola alamayız.

özetle tecrübesiyle vs teknik sorular soran arkadaşların dışında , sırf 'giydirmek' için takılan tipler , ortada böyle bi durum varken komik oluyolar amına koyyım.

daha yolun başındalar da , for christs sake ! cimi . daha bundan bi kaç hafta önce ortada bi bokları olmayan elin çinlilerine bi ton para attım , hepimiz atıyoruz .

elin çinlisine gösterdiğimiz krediyi biraz da bizimkilere gösterelim amına koyyım , daha bu kadar başından gömmeye gerek yok , site bok gibi evet , çünkü daha yeni , daha ofis yok ortada , yapılacak bi ton şey var , yeni anlaşmalar olması lazım , eylem hanımın saçlarını kızıla boyatması lazım , ortaya bi kaç somut şey koymaları lazım .

ama koymayan adamalara elli kere güvendik şu forumda , bunlara güvenelim demiyorum , kısa vadede zerre para kazandıracaklarını sanmıyorum .

biz when lambo?ların , to the moon!ların çocuklarıyız . bu anlamda proje bize gelmez belki (şimdilik)

ama direkt gömmek maksatlı sarmayın , elin çinlisine açtığımız kredinin (sorgusuz çakmamak babında) 100de1ini açalım bunlara.

para kazandıracaklarını ben de hiç sanmıyorum , ama adam silkelemeyecekler , bakalım ne olacak .

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 08:49:22 PM

Başta fikir özgün değil. Bunun yanında Türkiye'de bunu gerçekleştirebilecek yetiye sahip kişiler olduğunu henüz düşünmüyorum. İleride ders çıkarılabilmesi için böyle projeler de gerekli tabi.

Bu kısmı da not alalım arkadaşlar...
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
October 30, 2017, 08:50:50 PM

öncelikle hayırlı olsun. hem heyecanlandım hemde sevindim. ama daha önemlisi bundan sonra.umarım başarılı olursunuz. airdrop olursada hazırız:D
exortis
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
October 30, 2017, 08:52:11 PM

Bakın, içinde şaka içerir diye özellikle belirttiğim mesaja bile "işinle ilgilen" diye yorum geliyor (ki siz bizim yaptığımız işi kötülüyorsunuz, ben de size ceva veriyorum), ben daha ne diyeyim.

Sizin derdiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. O halde durmayın, vurun arkadaşlar...

Arkadaşım yazımı bir daha okursan ben kımsenın işini kötülemiyorum hatta destekliyorum daha önceki mesajlarımda da belirttim. Ozellıkle projenın içinde serkan ve bostancının olması ayrı bir güven veriyor projeye ama bu proje ACT'nin birebir kopyası, üstüne ustluk ben waves platformlarında kı assetleri sevmiyorum diyorum hemen saldırı diye anlıyorsunuz. Ayrıca bugun yarım milyar değerinde tezos 2 yıldır blockchain yazamamışken siz nasıl 6-8 ayda TR'deki bir ekiple yazacaksınız bu bana gerçekci gelmiyor. Inşallah olur ama ben tükürdüğümü yalamaya razıyım yeterki Vatanımdan başarılı projeler çıksın
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 30, 2017, 08:57:38 PM

çok ciddisiniz , hepiniz erken öleceniz , bok yoluna gidecek icolardan çevirdiğiniz paralar

https://www.youtube.com/watch?v=FJfFZqTlWrQ

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 30, 2017, 09:05:15 PM

hayırlı olsun ağbiler inşallah güzel birşeyler olur forumda bilinen ağbiler danışman olduğuna göre kötü değildir takip edek bakalım
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 30, 2017, 09:12:35 PM

Ön yargılı yaklaşmak istemiyorum. Bu kadar insan toplandıysa mutlaka bir şeyler denenecektir (:
Whitepaper hiç ama hiç olmamış, waves taban zaten sıkıntı. Konuya bakınca da aile çay bahçesinde muhabbet etmeye gelen dayıların olduğu samimiyette bir ortam gördüm. Bizim için sıkıntı yok ama global kısımda böyle olmayacağınızı umuyorum Cheesy
Açıkcası benim bir beklentim yok, inş güzel bir şeyler ortaya çıkar biz de görmüş oluruz. İyi şanslar

KaledeNobet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
October 30, 2017, 09:20:05 PM

Ben bu akche projesi ile uğraşan ekibe baktığımda çoğu güvendiğim isimler aralarında bazılarını tam olarak değerlendiremesemde.Bu yüzden başarılar diliyorum.Umarım size ön yargıyla bakan herkese gereken cevabı projenizle verirsiniz.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  

Jump to: