Bitcoin Forum
May 01, 2024, 01:12:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 207 »
  Print  
Author Topic: Hrvatski (Croatian)  (Read 355977 times)
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
August 18, 2012, 06:31:57 AM
 #41

Nisam naručivao BFL proizvode, al' sam svakakve druge. Evo ti link na carinski postupak, gdje ćeš pronaći hrpu niš' koristi propisa kojim će ti država oguliti kožu u iznosu od cca 40% na isporučenu cijenu (25% PDV + 0-14% carine, ovisi kakav je sex imao carinik, zornjak ili mjesečni).

Osobna računala bi po carinskom cjeniku (tarifi) trebala biti po carinskoj stopi od 0%, dakle trebao bi platiti samo PDV, no obzirom da u carinskoj tarifi stoji lijepo sročena rečenica "Stope carine sukladno Uredbi o carinskoj tarifi za 2011. godinu se kreću od stope „slobodno“ (0%)  do 14%", u pravilu se dešava ona priča o cariniku i njegovim seksualnim podvizima.

Mislim da ćeš zbog cijene veće od 5000kn morati platiti špeditera, a to je još jedno cca400-700kn da ti napravi uvoznu deklaraciju, obzirom da carina ne zna gdje i kako naplatiti porez, dok im to špediter ne napiše na papiru.

Sve u svemu, uopće nemaš problem pri uvozu bilo čega. Postupak je jednostavan, samo je bitna količina love kojom moraš platiti parazite.

Ajd' javi kada primiš pilu, bilo bi red pokazati prvi(?) asic u Hrvatskoj, i usput nam iz prve ruke ispričaš priču o bespućima carinskog postupka.

Sretno!

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
1714569120
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714569120

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714569120
Reply with quote  #2

1714569120
Report to moderator
1714569120
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714569120

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714569120
Reply with quote  #2

1714569120
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ajareselde
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1722
Merit: 1000

Satoshi is rolling in his grave. #bitcoin


View Profile
August 19, 2012, 06:03:58 PM
 #42

ma definitivno narucujem mini SC asic (1300$+80ish$ shipping), i znam da ce me oderat nasi idioti, jedino mi je bitno da na kraju dobijem uredjaj, da ne bi zapeo da mi treba neki certifikat ili neka dozvola za to.

racunao sam da ce me oderat za cca 2000 kn, a sad izgleda i vise.

anyways, javim se kad dobijem asic i postam slike, znaci kontam tamo oko bozica da cu doc na red za slanje buduci da je lista cekanja ogromna a asic je jos uvjek u pre-order-u.

dotada ovih 870mhash-a od mog rig-a.

kontam da ce nakon mene (ako iskustvo bude bar malo manje bolno)  biti jos nasih asic miner-a

pozz
seljo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1178
Merit: 1014


Hodling since 2011.®


View Profile
August 26, 2012, 03:53:12 PM
 #43

Možda prođeš lišo, mnogi jesu. Ovisi o sreći koliko je upadljivo pakiranje i sama veličina istog i još cijeli niz subjektivnih faktora koji se našem cariniku šuljaju kroz glavu dok gleda tvoju kutiju. Meni su recimo poslali pismo da se obavezno moram javiti u carinsku ispostavu radi utvrđivanja autentičnosti tenisica koje sam naručio preko net-a. Oni su mislili da su to Dolce & Gabbanna ili kako se to već piše pa su mislili i da koštaju... pobrkali su D&G znak sa DC Shoes znakom i tako sam dao 300 kn na carinu na tenisice od 50$. Sretno!


Hodling since 2011.®
mirza82
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
August 28, 2012, 02:39:11 PM
 #44

Poz drugari, jel rudari neko preko DiabloMinera?
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
August 28, 2012, 06:46:07 PM
 #45

ma definitivno narucujem mini SC asic (1300$+80ish$ shipping), i znam da ce me oderat nasi idioti, jedino mi je bitno da na kraju dobijem uredjaj, da ne bi zapeo da mi treba neki certifikat ili neka dozvola za to.

racunao sam da ce me oderat za cca 2000 kn, a sad izgleda i vise.

anyways, javim se kad dobijem asic i postam slike, znaci kontam tamo oko bozica da cu doc na red za slanje buduci da je lista cekanja ogromna a asic je jos uvjek u pre-order-u.

dotada ovih 870mhash-a od mog rig-a.

kontam da ce nakon mene (ako iskustvo bude bar malo manje bolno)  biti jos nasih asic miner-a

pozz

uf moram priznat jako hrabro ...
tezna ce vjerovatno explodirat do bozica, pa ko zna kad ces vratit ulozeno

mozda da pricekas korekciju i jednostvano kupis novcice ?

Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
August 28, 2012, 08:42:01 PM
 #46

ma definitivno narucujem mini SC asic (1300$+80ish$ shipping), i znam da ce me oderat nasi idioti, jedino mi je bitno da na kraju dobijem uredjaj, da ne bi zapeo da mi treba neki certifikat ili neka dozvola za to.

uf moram priznat jako hrabro ...
tezna ce vjerovatno explodirat do bozica, pa ko zna kad ces vratit ulozeno

mozda da pricekas korekciju i jednostvano kupis novcice ?

Ma nije neka lova za hrabrost, obzirom da smo i više znali "sprašiti" za "low tech" poput ATI GPU-a i pratećih džidža, jel'? Bila bi hrabrost da se isprsio za recimo FPGA Mini-rig, kojeg još vjerovatno ne bi dobio, a u procesu pogubio hrpu love kako sada stvari stoje...Ponekad je dobro malo se strpiti Wink

Al' nije BFL jedini igrač. Probaj složiti računicu prema ovome. Skromnog sam mišljenja da sam kupio snagu jednog BFL SC-a za sitne novce, bez carine, poštarine, rasipanja energije. I poput Buffet-a, nisam kupio proizvod, nego proizvođača.

I meni je draže sada kune pretvoriti u same novčiće, nego kupovati uređaje za rudarenje.

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
August 28, 2012, 08:49:39 PM
 #47

Poz drugari, jel rudari neko preko DiabloMinera?

Ne, ali na jednoj sam rudarskoj mašini koristio diablo kernel u sprezi s CGminer-om. Nisam imao osjetne razlike sa phoenix-om. ATI Serija 5xxx i 6990.

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
hasselrot
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
September 13, 2012, 09:18:10 PM
Last edit: September 13, 2012, 09:34:24 PM by hasselrot
 #48

Pozdrav ljudi!

Prodaje li ko bitcoinse? (trebaju mi 6)
Pokusao sam kupit na stranicama kojih je Danijel Habek linkao na drugoj strani, ali nisam uspio :/

Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
September 22, 2012, 08:14:24 PM
 #49

Pozdrav ljudi!

Prodaje li ko bitcoinse? (trebaju mi 6)
Pokusao sam kupit na stranicama kojih je Danijel Habek linkao na drugoj strani, ali nisam uspio :/

Nisi uspio kupiti bitcoin na online mjenjačnici?
Možeš jako jednostavno kupiti i prodati na bilo kojoj mjenjačnici, recimo na bitstamp.net. Otvori račun, unesi podatke sa svoje banke/kartice, odi na Deposit, i pošalji vise od 50$. Dobiti ćeš upute i račun na koji uplatiš dolare, pričekati dan-dva  prijenos novca, a nakon što se novac ukaže na mjenjačnici, kupiš količinu bitcoina i pošalješ na adresu koju želiš.

Imaš i localbitcoins.com, gdje možeš kupiti bitcoin gotovinom možda već i u tvojem gradu. Nije automatizirano poput mjenjačnice obzirom da ovisi je li prodavač pročitao email na vrijeme, ali radi.

PM ako ti treba još pomoći oko toga.

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
Oerlikon
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
October 18, 2012, 08:14:36 PM
 #50

Pozdrav,

Ja sam novi u ovome pa mi vjerovatno zato ne da da pošaljem PM koji sam htio uputiti Danijelu Hebeku.
Zainteresiran sam za kupnju BTC pa ako dotični ili neko na forumu ima za ponuditi ja bi kupio. Hvala!

Ovaj  localbitcoins.com nije loš ali mi ne dozvoljava kontaktirati nekoga ako ne platim nekih 0,5 BTC a ja nemam niti toliko!
Moja adresa je lalinjo[et]gmail.com
Molio bi Danijela da mi se javi i da to javljanje potvrdi ovdje na forumu kako bi izbjegli scammere.

Najljepša hvala!

Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
November 13, 2012, 08:02:41 AM
 #51

Pozdrav,

Ja sam novi u ovome pa mi vjerovatno zato ne da da pošaljem PM koji sam htio uputiti Danijelu Hebeku.
Zainteresiran sam za kupnju BTC pa ako dotični ili neko na forumu ima za ponuditi ja bi kupio. Hvala!

Ovaj  localbitcoins.com nije loš ali mi ne dozvoljava kontaktirati nekoga ako ne platim nekih 0,5 BTC a ja nemam niti toliko!
Moja adresa je lalinjo[et]gmail.com
Molio bi Danijela da mi se javi i da to javljanje potvrdi ovdje na forumu kako bi izbjegli scammere.

Najljepša hvala!

Ops, malo kasnim, oprosti, izgleda da mi obvjesti o porukama u ovome slijedu ne stizu na email.
Evo, poslati cu ti i email ako u buducnosti budes trebao nesto bitcoina.


Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
canonmp270
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
December 29, 2012, 07:31:05 PM
 #52

Prodaje li netko bitcoine?
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
February 07, 2013, 05:15:12 PM
 #53

Imam ti ja koliko ti god treba.  Grin
frflj
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
February 10, 2013, 03:52:19 PM
 #54

treba meni, nazalost nemogu slat pm-ove pa moram ovako javno. javi se kad dospijes i guess
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
February 10, 2013, 05:26:42 PM
 #55

Pa naspamaj jos 4 posta i citaj malo forum. Ne bih ja to ovako javno. Koliko ti otprilike treba?
frflj
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
February 11, 2013, 01:39:02 PM
 #56

Pa naspamaj jos 4 posta i citaj malo forum. Ne bih ja to ovako javno. Koliko ti otprilike treba?

evo stavih e-mail javnim pa se javi kad stigneš. treba mi 3 btca.
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
February 11, 2013, 06:04:22 PM
 #57

Kako bi ti to platia?
Shimke
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
February 12, 2013, 06:18:00 PM
 #58

Pozz!!

Mene zanima rudarenje ali sam u tome totalni neznalac! Pa bih molio ako mi neko moze malo pomoci! Za pocetak me zanima kakva masina mi treba da bih stvorio nekakav profit? Trenutno imam ati hd5770 i 12gigi rama(neznam jesu rami bitni uopce;)) pa me zanima jel se uopce isplati sto radit s tim za pocetak naravno? Znam da bi trebo vise kartica ali me zanima kako je najbolje poceti pa bih molio jos jednom ako moze koji savijet. Spreman sam i uloziti vise love naravno ako skuzim kako ovo radi;)
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
February 21, 2013, 08:13:30 PM
 #59

Pozz!!

Mene zanima rudarenje ali sam u tome totalni neznalac! Pa bih molio ako mi neko moze malo pomoci! Za pocetak me zanima kakva masina mi treba da bih stvorio nekakav profit? Trenutno imam ati hd5770 i 12gigi rama(neznam jesu rami bitni uopce;)) pa me zanima jel se uopce isplati sto radit s tim za pocetak naravno? Znam da bi trebo vise kartica ali me zanima kako je najbolje poceti pa bih molio jos jednom ako moze koji savijet. Spreman sam i uloziti vise love naravno ako skuzim kako ovo radi;)

Ako želiš rudariti bitcoin, nema govora o tome da ćeš koristiti grafičke kartice, obzirom da je njihovo vrijeme prošlo pojavom uređaja za bitcoin rudarenje (pretraži forum za AVALON ASIC, ASICMINER, BFL itd., i biti će ti jasnije o čemu pišem. Jednostavno, GPU rudari troše previše energije i resursa, a stvaraju malo bitcoina u odnosu na nove uređaje stvorene za bitcoin rudarenje. RAM je gotovo nebitan, obzirom da su 2Gb dovoljna za bilo koji operacijski sustav i programe za rudarenje.

Snaga i utrošena energija potrebna za proizvodnju bitcoina, te isplativost rudarenja iskazana kroz izračun uloženog novca u opremu i energiju, može se izračunati unošenjem parametara u kalkulator poput ovog: http://blockchained.com/profit/ ili sl.

Tvoj sklop bi po ovome kalkulatoru proizvodio dnevni gubitak od cca. -$1 (-$0.81, ako računalo troši cca 400W).

Bitcoin nije način za brzo bogaćenje.
Istina je da se nekome poklopilo da je bio u pravo vrijeme sa novcem na pravom mjestu.
Da si nekim slučajem ranije rudario, pa sa tim bitcoinom platio energiju i kupio novu opremu, možda bi imao bolju i jeftiniju početnu poziciju.

Želiš li zaraditi bitcoin, imaš li kakvih znanja, roba ili usluga koje možeš ponuditi na forumu, bitcoin trgovinama poput BitMit-a ili sl?
Mnogi predlažu da je bolje kupiti i zaraditi bitcoin nego ulagati u rudarenje, obzirom da će rudarenje od sada većinom biti u rukama većih operatera, s kojima će se biti teško nadjačavati.

Ako već želiš rudariti sa GPU, pogledaj neke od alternativnih valuta, možda ti se posreći pa kroz njih uspiješ pokrenuti nekakav svoj interes poput ulaganja u kripto dionice ili sl.

Obzirom da ne čitam Hrvatski podforum često, a ova propovijed kasni, vjerovatno si već sve napisano saznao čitajući forum.

U svakom slučaju, dobrodošao!

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
timmc
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
February 27, 2013, 11:11:28 PM
 #60

poz svima iz hr, nisam znao da nas ima u bitcoin svijetu Smiley

ako kome treba na podrucju splita, ja mijenjam bitcoine za gotovinu
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 207 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!