Bitcoin Forum
May 03, 2024, 07:04:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: DİKKAT!!! Bugün Türk borsalarındaki hesaplarınıza girilme girişimi yaşadınız mı?  (Read 5416 times)
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
January 04, 2018, 04:44:35 PM

aynen öyle.

ayrıca bu şahıslara içeriden yardım eden biri de mevcut. müşteri listesine yani müşteri tc kimlik numarası, telefon numarası ve güncel bakiyelere içeriden ulaşabilen biri bunlara ortak. işin bu şahıslara gelişi de bu şekilde olmuş.

Merhaba hocam bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim,

siz bu watsapp konuşmasına kadar bu bilgilerie nasıl sahip oldunuz?

içeriden yardım eden kişi var dediniz içeri dediğiniz neresi? hangi borsa? yardım eden kişi kim?

bu olayın aydınlatılması ile ilgili biraz daha bilgi verirmisiniz, forum olarak herkes rahat nefes alsa, kimse uyku uyuyamıyordur eminim.

büyük dua alırsınız.

teşekkürler.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
1714719883
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714719883
Reply with quote  #2

1714719883
Report to moderator
1714719883
Hero Member
*

Ignore
1714719883
Reply with quote  #2

1714719883
Report to moderator
1714719883
Hero Member
*

Ignore
1714719883
Reply with quote  #2

1714719883
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
January 04, 2018, 04:45:36 PM

Sim kartın yenisi çıkınca eskisi kullanım dışı kalmıyomuydu?
BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
January 04, 2018, 04:47:13 PM

Koineks'de google auth var. Bunu aktiflestirirsek bu serefsizlerden kurtulmus olurmuyuz?
DByte
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 04:51:59 PM

aynen öyle.

ayrıca bu şahıslara içeriden yardım eden biri de mevcut. müşteri listesine yani müşteri tc kimlik numarası, telefon numarası ve güncel bakiyelere içeriden ulaşabilen biri bunlara ortak. işin bu şahıslara gelişi de bu şekilde olmuş.

Siz bu kadar bilgiye nasıl ulaşım sağladınız? Karşılıklı konuşma görüntüleri vs. Kusura bakmayın ama insanın aklına direkt olarak sizin arkadaşınız ve siz payınızı alamamışınız ondan public etmişiniz gibi izlenim geliyor. Bu bilgiler altın değerinde umarım bunlar üzerinden bir sonuç elde edilir.
braxisin
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 04:54:50 PM

Bu kadar bilgiye nasıl ulaştınız , bu konuştuğu kişi kimdir , konuştuğu kişide suç ortaklarından birisi değil midir , ve birisi hakkında herhangi bir hukuki delile sahip olmadan nasıl fotoğraf paylaşıp bir suçlamada bulunabiliyorsunuz.
astergn
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 2

View Profile
January 04, 2018, 05:14:52 PM

utanmadan konuştuğu diğer kişi benim demişsin. burda sende failsin. en azından kendini affettirmek için bir önceki mesajında söylediğin "içerden yardım eden biri mevcut" sözünün altını doldurup hangi borsadan olduğunu söyleyebilirsin. böylece mağdurlara ve bundan sonra mağdur olacaklara yardım edebilirsin. ama eminim söylemeyeceksin.

@braxisin utopik konuşmalar size birşey kazandırmaz. evet konuştuğu diğer kişi benim. kimlik istediği, gsm bayisi bulmasını istediği kişi de benim. sonra hareketlerini etik bulmayan adama kapıyı gösterende benim. ve şuan kaybınızı tazmin etmenize küçükte olsa şans sağlayanda benim.
sen hukuki delili bekleyebilirsin, o zamana kadar da o arkadaş taylandda kokteylini yudumlar.

mağdurlara geçmiş olsun. en azından faili şikayet şansınız var gidin şikayet edin. kendi hesabına vs. çekmiştir muhtemelen paraları. aksini akıl edicek zekaya sahip insanlar değiller.

SerMeric
Full Member

Activity: 307
Merit: 100

View Profile
January 04, 2018, 05:18:51 PM

@Cryptotic hat çıkartıldığında senin kendi hattın o esnada açıksa, şebeke bile gitmeyebiliyor. arama yapamadığını veya mobil data ile internete bağlanamadığını anladığın zaman ancak birşeylerin ters gittiğini farkediyorsun.

bankalardaki hesaplarda bu yöntemle boşaltılıyordu eskiden. seneler önce bankalar operatörlerle anlaşma yaptılar. şuan sim in seri numarası değiştiğinde bankaları arayıp veya şubenize gidip onay vermeden o hatta herhangi bir doğrulama mesajı gelmiyor.

fakat malesef bu bitcoin sitelerinde böyle bir anlaşma söz konusu değil. genelde sms gönderimlerini orginator firmalardan yaptıkları için operatör ve sim değişikliklerini görmeleri mümkün olmuyor.

özetle, hack durumu ya da sistem açığı vs. söz konusu değil. manipulasyona gerek yok.

olay en yüksek güvenlikte bile gerçekleşebilecek, söz konusu ülkenin türkiye olması ve insan faktöründen dolayı insider işi ve nitelikli hatta basit dolandırıcılık.

@BHSMC google authenticator çözüm olabilir evet. 2FA da SMS doğrulama malesef çok mantıklı bir çözüm değil.Offline token ler her zaman daha sağlıklıdır. sms te çok farklı atak yöntemleri ve sms i elde etme yolları mevcut.

@Bitcoin-Turkiye @DByte Türkiye de gayrimeşru alemi malesef sanıldığı kadar büyük değil. bir iş olduğu zaman herkez herkezi tanır, yanlış yaparak, insanları basamak olarak kullanarak ta birşey elde eden biri oldu mu da böyle deşifre edilir.

@Egosmaster telefon yönlendirmeyi yeni hattı çıkardıktan sonra yapıyorlar Smiley

@DByte o kadar sosyal mühendisliğe gerek yok. bu tarz işler düşük profilli kurnaz dolandırıcılar ile insan faktörü kullanılarak yapılan şeyler.

@BTCHakan türkiyede sahte kimlik elde etmenin bedeli 250TL den başlıyor. En kolay şeylerden biri. Bunun UV+IR vesairesinden geçenleri de var 400 e 500 e.
Hat çıkartmak Türkiye deki en eski dijital dolandırıcılık işlerinden biri. İlk zamanlar hat çıkarılıp cihaz alınır satılırdı, sonra banka hesapları bu yöntemle boşalmaya başladı, şimdide bu.

@braxisin utopik konuşmalar size birşey kazandırmaz. evet konuştuğu diğer kişi benim. kimlik istediği, gsm bayisi bulmasını istediği kişi de benim. sonra hareketlerini etik bulmayan adama kapıyı gösterende benim. ve şuan kaybınızı tazmin etmenize küçükte olsa şans sağlayanda benim.
sen hukuki delili bekleyebilirsin, o zamana kadar da o arkadaş taylandda kokteylini yudumlar.

mağdurlara geçmiş olsun. en azından faili şikayet şansınız var gidin şikayet edin. kendi hesabına vs. çekmiştir muhtemelen paraları. aksini akıl edicek zekaya sahip insanlar değiller.

vay anam vay neler dönmüş ya.. O içerideki adamı bence sen tanıyorsun. Madem yardım etmek niyetindesin içerdeki adamın ismini da ismini vermen gerekiyor. Bu adamın bu işteki yerini anlatman gerekiyor. Hangi borsa olduğunu da söylemen gerekiyor ki düğüm çözülsün.
SerMeric
Full Member

View Profile
January 04, 2018, 05:21:52 PM

Ne yapıp edip bu şirketlere denetim baskınları yaptırılması gerekiyor. Kendilerinin çıkıp söylemesi mümkün değil. 1 ocak 2018 itibariyle artık KVKK kanunu yürürlüğe girdi. Artık bu bilgilerin izinsiz dışarıya sızdırılması ve bu bilgilerin taksirle kötü niyetli kişilerin eline geçmesi suç oluşturuyor.

Burada içerde adam olsa da şirketlerin bu bilgileri personelden dahi gizleyemeyerek işledikleri bir taksir var.
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336

View Profile
January 04, 2018, 05:22:17 PM

Valla büyük rezillik olmuş ne diyeyim, ben kontrol ettim. böyle şeyler hep türkiyede yaşanıyor
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
January 04, 2018, 05:24:08 PM

Ne yapıp edip bu şirketlere denetim baskınları yaptırılması gerekiyor. Kendilerinin çıkıp söylemesi mümkün değil. 1 ocak 2018 itibariyle artık KVKK kanunu yürürlüğe girdi. Artık bu bilgilerin izinsiz dışarıya sızdırılması ve bu bilgilerin taksirle kötü niyetli kişilerin eline geçmesi suç oluşturuyor.

Burada içerde adam olsa da şirketlerin bu bilgileri personelden dahi gizleyemeyerek işledikleri bir taksir var.

Bu suc sirketin kapatilmasinin, sorumlulularin yargilanmasi hatta hapis yatmasinin yolunu acar.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
SerMeric
Full Member

View Profile
January 04, 2018, 05:30:09 PM

Bu suc sirketin kapatilmasinin, sorumlulularin yargilanmasi hatta hapis yatmasinin yolunu acar.

Kişisel verilerin korunması kanunu ile artık bu saydıklarınızın hepsi mümkün. Şikayet halinde böyle bir şeyden kimsenin kaçması mümkün değil. Bu kanunla mağduriyet olmasa dahi denetimde kanuna uygunluk bulunmazsa yüksek miktarlarda cezalar kesiliyor. Mağduriyet ve Şikayet halinde ise daha ağır yaptırımlar mevcut.

Aralık ayına kadar bilgi işlem müdürü olduğum kurumun bu gereksinimleri karşılaması için 100 bin tl'yi geçen yatırımlar yaptım. Sırf bu konuda denetime vs. girersek ceza almamak için.

edit: kanun 2016'dan beri mevcut. Fakat bir çok sektörde gereksinimlerin karşılanamaması (verilerin silinmesi ve anonim hale getirilmesi maddesini karşılayacak yazılımsal değişikliklerin mevcut olmaması) sebebiyle kanun uygulanamıyordu. 2018'den itibaren artık kanun aktif olarak işlemeye başladı. Önceki yazdıklarımdan ötürü kanun yeniymiş gibi bir anlam çıkabilir, o yüzden yazıyorum. Devlet 2 senedir bu kanunu uygulayabilmenin hayalini kuruyor. Bu olayla birlikte devletin bu kanunu kimlerin nerelerine saplayacakları da açıklığa kavuşmuş oldu.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
January 04, 2018, 05:44:00 PM

Ledger alın kendinizi şımartın Smiley

ozzy1926
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
January 04, 2018, 05:47:02 PM

Ledger aldıkta parayı ledger ledger üzerinden mi bozdurcaz?

Ayrıca Vodafone ile yakın bağı olan bir kişi benimle iletişime geçebilir mi hattımı sorgulatmak istiyorum
DByte
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 05:49:32 PM

Önce borsa hesabımız denendi ardından ledger nano walletimiz hacklendi. (arkadaşımının.) Hem inside iş olup hemde hack girişimi olabilir; phishing diye şüphelenmekteyiz biz. Zira arkadaşımın 1.2 BTC 'si gitti. Fakat nasıl olduğunu halen bulamadık.
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
January 04, 2018, 05:49:55 PM

Ayrıca Vodafone ile yakın bağı olan bir kişi benimle iletişime geçebilir mi hattımı sorgulatmak istiyorum
Paran uzun vadede ledgerde duracak . Türk borsasında para bekletenin vay haline. Bir yasa çıkar (bura türkiye) siteler kapatılır (borsaların)banka hesaplarına el konur sonra vah vah demeyin. Çekeceğin zaman zaten tek emir verip hesabına yatırıyor koinim falan 1 saat bile sürmüyor Smiley

Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
January 04, 2018, 05:50:38 PM

e-devlet'ten üzerinize çıkarılmış hatları sorgulatabiliyorsunuz veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

bence forumdan kimseyle telefon numarası ve benzeri bilgileri paylaşmamakta fayda var.
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
January 04, 2018, 05:51:52 PM

Önce borsa hesabımız denendi ardından ledger nano walletimiz hacklendi. (arkadaşımının.) Hem inside iş olup hemde hack girişimi olabilir; phishing diye şüphelenmekteyiz biz. Zira arkadaşımın 1.2 BTC 'si gitti. Fakat nasıl olduğunu halen bulamadık.
Enteresan, ledger 7/24 pcde takılıysa sıkıntı, çalınma olayları olabilir. Pcden söktüğünüz zaman allah olsa ulaşamaz diye tahmin etmekteyim. Veyahut ledger kurulumdaki 24 words birisinin eline geçmiştir..

usmanaga
Full Member

Activity: 168

View Profile
January 04, 2018, 05:56:21 PM

Konuyu başından sonuna kadar endişe içinde okudum iyiki türk borsalarında para tutmuyorum.Arkadaşlar Türk borsalarında para tutmamaya özen gösterin lütfen.Yoksa üzücü durumlar yaşayabilirsiniz en basitinden fork coinlerinize bile el koyuyor adamlar.

SerMeric
Full Member

View Profile
January 04, 2018, 05:57:15 PM

@SerMeric

Bilgi İşlem Müdürü olduğunuzu belirtmişsiniz. Şimdi bu firmalarında mantıken çeşitli audit ler yaptırmış olmaları, çeşitli sertifikasyonlar almış olmaları lazım değil mi ?

Burda mağdurların müşterisi oldukları borsa bellidir zaten. Insider in adını bilmiyorum. Paylaştığım bilgilere kıyasla saklanıcak bir sır değil, bilsem zaten yazardım.
E bu borsa da da bahsettiğim müşteri listesi heralde print edilmiş her ofise gelene basılı halde de verilmiyordur Smiley

Bu listeye erişebilecek kişi bellidir. Ya WebDev ekibinden biridir, ya muhasebeden biridir. 1000 Kişinin izni yoktur.
Bu veri tabanınında heralde bi log kaydı, bir query log u vardır. Bulmak zor birşey olmasa gerek.

Insider sizin paranızı geri getiremez. Parayı cebine atan getirebilir.

Transfer edilen cüzdanlar takip edilsin, hala bunun salakça olduğunu kendisine izzah eden birileri çıkmadıysa bu genç arkadaş (87 li) başarılı olduğu takdirde btcturk ten cashout yapmayı düşünüyordu.

Kanuna göre her kurumun 1 veri sorumlusu olmak zorunda. Bu veri sorumlusu kişisel verilerin -kanun hiyerarşisine göre hareket etmek kaydıyla- belirli aralıklarda veya talebe istinaden kişisel verileri silmesi veya anonimleştirmesi gerekiyor. Bu verilerin korunması 1.derecede kurumun (bu gereksinimleri karşılamakla) ve 2.derecede veri sorumlusunun sorumluluğu. Kurumun audite gerek kalmaksızın bu şekilde çalışması gerekiyor. Devlet kanun çıkarmış bir de gelip senin o kanunu uygulayıp uygulamadığını denetleyecek hali yok. O vergi kanunu için geçerli.. Kurum resmi gazetede yayınlanmış bir kanun için gerekli önlemleri almadan, kanunu yasayı kulak arkası ederek çalışırsa 1.si suç işlemiş olur 2.suça davetiye çıkarmış olur ve devlet de ilk şikayette kurumun tepesine biner. İlk önce kurumu silkeler, silkelenince zaten bu işin arkasındaki isim de sapır sapır dökülür.

Bu olay çok büyük sonuçlar doğurur. Birilerine yaranmak isteyen kimseler "ben demiştim bu bitcoin işinin böyle olacağını" diye başka birinin kulağına fısıldarsa buyrun türk borsalarının cenaze namazına.

Senius
Full Member

Activity: 156
Merit: 170

View Profile
January 04, 2018, 05:57:40 PM

@c64k iyi niyet gösterip forumdaki arkadaşları uyarmışsınız. Bu ses kayıtlarının size yollandığını belirtmişsiniz. ben ses kayıt tarihlerine baktım.

Birinci kayıt : 25.11.2017 , ikinci kayıt 29.11.2017 üzerinden neredeyse 2 ay geçmiş. neden bu uyarı işini 2 ay önce yapmadınız şimdi yapma gereği duydunuz? madem konu hakkında bilginiz vardı insanalra uyarı için bir mesaj atsanız iyi olurdu diye düşünüyorum.

bunu kötü niyet göstermeden sadece merak ettiğim için soruyorum.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: