Bitcoin Forum
May 03, 2024, 01:52:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: DİKKAT!!! Bugün Türk borsalarındaki hesaplarınıza girilme girişimi yaşadınız mı?  (Read 5416 times)
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 04, 2018, 09:25:44 PM

Gerçekten çok kötü bir durum. Mağdur olan arkadaşlara geçmiş olsun. Bir kez daha yine yine Türk borsaları sınıfta kalmıştır. Hadi tamam anladık işlemlerde falan sorunlar oluyor, paralar geç yatıyor ama. Size güvenen o kadar insanın kimlik bilgileri çalınıyor hesaplarına giriş yapılıyor. Hiçbir borsa'da anladığım kadarıyla çıkıp söylemiyor galiba. Bu iş daha çok su kaldıracağa benziyor.
1714744358
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714744358
Reply with quote  #2

1714744358
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714744358
Hero Member
*

Ignore
1714744358
Reply with quote  #2

1714744358
Report to moderator
1714744358
Hero Member
*

Ignore
1714744358
Reply with quote  #2

1714744358
Report to moderator
1714744358
Hero Member
*

Ignore
1714744358
Reply with quote  #2

1714744358
Report to moderator
btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
January 04, 2018, 09:33:35 PM

hocam bu  kadar kolay türkiye de bu işler işte.ne kadar önlem alsakta insamız hep kötü niyetli.bırakmıyorlar bu işlerin peşini
fpotur
Newbie
*

Activity: 139
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 10:01:41 PM

Arkadaşlar problem yaşamış ve hattına yedek simkart çıkartılmış VODAFONE lu varsa bana özel mesaj atsın lütfen...
4ngelEyes
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
January 04, 2018, 10:11:39 PM
Last edit: January 07, 2018, 02:11:38 AM by 4ngelEyes

Ne kadar berbat bir olay bu, gerçekten yenilir yutulur bir olay değil!

Şimdi yazdıklarıma çoğu kişi kızabilir ama, Türk veya yabancı borsa sitelerine hiçbir şekilde kimlik bilgilerinin verilmesini uygun veya güvenli bulmuyorum. Bu zamana kadar yaptığım bütün yatırımı Paribu'nun kimlik onaysız günlük 500 TL lik limitiyle yapmıştım. Bu imkan kaldırıldığından beridir de mevcut yatırımımla al-sat yaparak zaman geçiriyorum. Günün birinde hack'lenmeyeceği veya sahibi/şirket çalışanı tarafından kötü amaçlara alet edilmeyeceği belli olmayan borsa sitelerine kimlik bilgileri, pasaport bilgileri(çokdaha kötüsü) vermek tek kelime ile "RİSK".

Crypto currency'nin ruhuna aykırı bir dönüşüm yaşandı son günlerde, anonimlik demişti büyük üstat "Satoshi", tamamen yıkıldı anonimlik artık.

Etkilenen arkadaşlara çok büyük geçmişler olsun, umarım yaşadığınız sorunlarınızı bir an önce atlatabilirsiniz.

Edit: Vay arkadaş, konuyu şimdi bütünüyle okudum da... Neler dönmüş, neler neler...
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
January 04, 2018, 10:19:09 PM

Valla destan yazmışsınız buna ayıracağım vakti kitap okusam 1 kitabı bitirmiştim kısacası özet geçebilecek var mı?
Şimdi dolandırıcının profil ortaya çıkmış nasıl çıkmış? hanginiz ajan sherlock holmes? hangi borsa bizi fişlemiş? Bi paribuya kimlik verdim orda sıkıntı varsa belalarını yeri yurdu belli .... Cheesy

Şu son çıkan leş borsaların yüzünden diye düşündüm umarım öyledir..
masterconqueror
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 10:19:37 PM

vay anam vay neler dönmüş öyle... aklıma direk The Shawshank Redemption ( Esaretin Bedeli ) filminde sadece posta ile Andy Dufresne abinin yaptıkları geldi... Paranın olduğu yerde kötülük oluyor malesef.  ve umalım ki konu sadece bununla kalsın. çünkü o kimlik bilgileri veya sim kartlar ile ( ya da ellerinde neler varsa artık ) yapabileceklerini düşünmek bile istemiyorum.

Herkese tekrar geçmiş olsun. Bilişimin karanlık tarafında zaman geçiren arkadaş da umarım artık aydınlık tarafa geçmeye karar verir ve bildiklerini insanların iyiliği için seferber eder.(burda yaptığı gibi)
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
January 04, 2018, 10:25:40 PM

Bu kadar bilgin var ise neden gülücük atmaktan öteye geçip Türk topluluğuna biraz yardımcı olmuyorsun? Sence de bize hangi borsanın bilgilerinin sızdırıldığını açıklaman gerekmiyor mu? Bizde buna göre önlemlerimizi alalım, ne yapılacağını konuşalım. Eğer biliyorsan bunları cevapla, bilipte cevap vermiyorsan buraya günah çıkartmak için mi mesaj atıyorsun yoksa suçun ucunun sana bulaşacağından mı korkuyorsun? Bilgin varsa topluluğa yardımcı ol.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
January 04, 2018, 11:32:52 PM

Böyle bir twit vardı. Sabahtan beri konuşulan sorunun btctürk kaynaklı olduğu.
BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
January 04, 2018, 11:52:30 PM

lamerşahin, ahh pardon,,  tamerşahin bende engelli (beni engellediği) için görmemiştim postunu. paylaşan arkadaşa teşekkürler.

kendini açık etmiş. bu olayı çeviren kişilerle ortak arkadaşı var kendisininde. muhtemelen o da ordan duyum almıştır Smiley

Dostum iki adet sorum var.

1- Google 2FA kullanirsak bu isi cozebilirmiyiz? Bu saldiralardan korunabilirmiyiz?
2- Bu olay sadece BTCTurk'de mi gerceklesti? Koineks, Paribu gibi sitelerde herhangi bir problem yok degil mi?
Metaforik
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 05, 2018, 12:00:52 AM

lamerşahin, ahh pardon,,  tamerşahin bende engelli (beni engellediği) için görmemiştim postunu. paylaşan arkadaşa teşekkürler.

kendini açık etmiş. bu olayı çeviren kişilerle ortak arkadaşı var kendisininde. muhtemelen o da ordan duyum almıştır Smiley

1- Google 2FA kullanirsak bu isi cozebilirmiyiz? Bu saldiralardan korunabilirmiyiz?
2- Bu olay sadece BTCTurk'de mi gerceklesti? Koineks, Paribu gibi sitelerde herhangi bir problem yok degil mi?

Borsalardaki telefon numaralarınızı ailenizden birisinin telefon numarası ile değiştirin.
Hesap sahibi ile hat sahibi aynı isim olmasın.
Şimdilik en garantili çözüm bu gibi duruyor.
Zaten bir kaç güne yakalanırlar ve haberlerden de okuruz.
Atabey
Full Member

Merit: 119

#Root

View Profile
January 05, 2018, 12:10:01 AM

Önüne gelen borsa açarsa böyle oluyor birde şuan bu bitcoin yasalmı deilmi hakkımızı arıyabilecezmi sorunu olduğu sürece daha çoook kaybolur btcler.
Yıllardır bu internet alemindeyim gerek yüzeyinde gerek en dibinde kendi güvenliğimi alıyorum.Aklınıza gelebilecek bütün borsalarda hesabım var hepsinin içindede btc ve altcoin mevcut. nediyim bilemiyorum bi yandan normal bir vatandaş olarak kızıyorum başıyorum en ağır küfürleri şeytan yakala istanbulda çek köşeye bi güzel s...... ama bi yandan bir eskiden Black hat olarak yani kendince bir ayarlama ile güzel bir sm yapmış diyorum. parasını kaybeden arkadaşlar için üzgünüm inşallah paralarınızı geri alırsınız olmadı toplamıp istanbulda bebeyi bulup s.... kelim birdaha hatta yapamaz :DD:D:

Önerim: Her borsayı kullanmayın boşverin kimlik onayını limitince kullanın.
2fa Güvenliği aktive edin Sım onayını siktir edin.
He ben illa kimlik onayı yapacam diyorsanız borsa sayınızı düşürün 1 adet mesela
kimlik sizin adınıza telefon abinizin adına olsun.
Ve her gelen maile linke tıklamayın daha yazılacak öneri çok ama işte nede olsa kimse kaile almıyacak öyüzden kendine kafanıza göre. Tekrardan geçmiş olsun.
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
January 05, 2018, 12:25:18 AM

Herifin ismi, fotoğrafı deşifre oldu. Fazla yaşatmazlar bunu, gidip teslim olsa onun için daha hayırlı olur  Smiley
HartmaniAbit
Member
**

Merit: 12

View Profile
January 05, 2018, 12:50:45 AM

Herifin ismi, fotoğrafı deşifre oldu. Fazla yaşatmazlar bunu, gidip teslim olsa onun için daha hayırlı olur  Smiley

Adamın ismini veren kişi şaka ile de karışık olsa adamın yurtdışına kaçacağını da belirtmiş. Yurtdışına gidince biraz zor bulurlar
exfilesx
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 05, 2018, 01:29:26 AM

Vay arkadaş vay neler dönmüş yeni gördüm bu konuyu. Allahtan borsalarda btc tutmuyorum anında globale atıyorum. Bu şerefsiz şebeke çökertilir umarım.
balporsuk
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
January 05, 2018, 01:55:05 AM
Last edit: January 05, 2018, 02:06:14 AM by balporsuk

daha yazılacak öneri çok ama işte nede olsa kimse kaile almıyacak öyüzden kendine kafanıza göre. Tekrardan geçmiş olsun.
Hocam siz önerilerinizi verin  kaale alan var. Olmazmı. Bugün bunlar çökertilir yarın başka hırsızlar çıkar. O yüzden kendimizi korumayı mümkün olduğunca öğrenmemiz gerekli. Forum bitcoin ile alakalı olsada kendimizi korumayı bilmemiz dijital ortamların tamamında önemli bir konu.  Bugün bazı arkadaşların canı yakıldı yarın bizimki yanar. Hepimizin güvenlik konusunda bilgisi aynı değil. Bilenlerin yardımı önemli.  

Bazı arkadaşlar @c64k ya karşıda ön yargılı ve biraz ters uslupla eleştiride bulunuyorlar.  Adam birşeyler yazıyor. Söylediklerine inanıp inanmayı seçebilirsiniz.  Kendisiyle ilgili iddaa ettiği vasıfları inandırıcı ve samimi bulmayabilirsiniz.  Sorgulayabilirsiniz.  Hack işiyle uğraşan insanlara hoş gözle bakmayabilirsiniz.  Fakat yazdıklarının doğruluk payına bakıp güvenlikle ilgili faydası olabilecek yazılarını kaale almak gerekir.  Hangi tarafta olursa olsun Bu konulardaki bilgili kişilerin bilgisine ihtiyacımız var bazılarımızın.

Bitcoin olayının daha doğrusu  varlık playlarının temeli güvenlik. Bitcoin ağının güvenli olması sayesinde ortaya çıktı.
2. Aşama ise bu varlıkları güvenli muhafaza edebilmek. Güvenlik konusu forumun baş köşesinde bulunmalı bence.
BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
January 05, 2018, 02:39:26 AM

* Kesinlikle Google Auth ile 2FA ya geçin. SMS i hayatınızdan çıkarın.İllaki recovery SMS i yapıcaksanız akrabalık bağınız bulunmayan birini seçin.
* Kullandığınız emaillerde de aynı şekilde Offline bir token ile (Google Auth buna örnek) bir 2FA aktif edin. İllaki recovery SMS i yapıcaksanız akrabalık bağınız bulunmayan birini seçin.
* Servis sağlayıcının da (Borsanın herneyse) email ile bir onay linki göndermesi en azından bildirim göndermesi (hesabınıza şu saatte şu ip den giriş yapıldı vesaire diye) bir önlem , yardımcı çözüm olabilir. (Orneğin wex.nz eski btc-e gibi ). Bazıları bunu cookie ler değişince ek onay şeklinde yapıyor.
* Akrabalık bağınız olmayan birini seçin dememin sebebi birisi TC nizi bulduktan sonra 300-500 liraya 7 ceddinizi, anne kızlık soyadınıza kadar bulması mümkün. Malesef Türkiye işte.. Hep insan faktörü.

Dediğim gibi firma itibarları açısından isim vermeyeceğim ama söylediklerinizden birinde ilk denediler, başarılı oldukları takdirde adını verdiğiniz diğer borsalarda da kendilerine aynı bilgileri sağlayacak kontaklara eriştiklerini, sadece bir örnek göstermeleri gerektiğini söylemişlerdi.

Şu ses kaydında da (farklı) duyacağınız üzere o zaman daha olurabilirliğini test ediyorlardı.

https://www.sendspace.com/file/dq27c3

Özetle yeterince para kazandılar bu firmalar. Şimdi güvenliklerini sil baştan gözden geçirme, sorumluluk alma zamanı.

Tesekkurler. Smiley

peki bu sirketlerdeki insanlari nereden buluyorlar?? Kimse adreslerini bile bilmiyorken bunlar calisan adami nasil buluyor?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 05, 2018, 06:00:38 AM

Arkadaşlar hesabına girilenler suraya hangi borsa hesaplarına girildiklerini yazabilirmi?
Öncelikle hangi borsa olduğu ortaya çıksın. Btcturk yada koineks gibi duruyor şuan için. Ama eminde olamıyorum.
Öncelikle o borsayı kullanmayı tamamen bir bırakalım.
Birde hesabına girilenler en azından birleşip toplu olarak bugun yada pazartesi bir gidip şikayette bulunsun. c64e mail ile ulaşın adam yazmıs herseyi detaylarınıda veririm demiş. Bu arada kendisine teşekkürmü edicez sövücezmi belli değil ama en azından şuan mağdurların tarafında.
chrome.exe
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
January 05, 2018, 06:51:26 AM

Bu kişiler hakkında daha fazla bilgi var mı mesajlar arasında gördüm bir kişinin daha 1.2 btc si çalınmış ledger nanodan bizimde benzer senaryo başımıza geldi simkartlarımız denendikten sonra bilgisayarımız hacklendi ve cüzdanımızdan 4 btc kadar dışarıya yollandı içeriden bilgi mi pishing mi mishing mi yoksa bilgisayara sızmamı bilmem ama bu kişiyi harıl harıl arıyorum artık dava falan açmadık bana daha spesifik bilgiler verebilecek birisi varsa para ödülü vereceğim 1btc benim denenen borsa hesabım paribuydu ve hattımda vodafone , bu kişiyi bulmama yardım edin hepinizi rahatlatayım
sinerjji
Member
**

Activity: 122

View Profile
January 05, 2018, 07:20:53 AM

@cabsav ın dediği gibi mağdurlar hangi borsa olduğunu söylerse, herkes o borsayı kullanmayı bırakır en azından.

Borsalarda para ya da btc tutulmaması gerektiğine bir daha emin oldum. Ayrıca para kaybı yaşayan herkese geçmiş olsun, umarım birlikte hareket ederek bir an önce şikayette bulunursunuz.

masterconqueror
Member
**

Activity: 114

View Profile
January 05, 2018, 07:32:58 AM

ilgisi olduğunu düşünmüyorum. ben mesela burdan konuyu görüp tamer şahinden daha önce twit atmıştım insanları bilgilendirme amaçlı. ki benden önce de twit atanlar olmuş. ben de mi işin içindeyim yani ( :
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: