Bitcoin Forum
May 21, 2024, 04:48:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Cryptocurrencies - teoria conspiratiei  (Read 12445 times)
heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
August 23, 2013, 01:28:43 PM
 #41

Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
August 23, 2013, 02:03:21 PM
 #42

Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

+1 Smiley)
Mammon500
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0



View Profile
August 23, 2013, 03:01:21 PM
 #43

Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Nu t obliga nimeni sa ii citesti postarile lui vlad...pur si simplu treci peste postarea lui.
Referitor la ce zice vlad....chit k nu inteleg 100% toata povestea lui cu etc-urile, e oarecum o veste buna si el merita laudat k a impartasit ideea nu criticat.

Pt vlad:
Mai bine spune-ne despre ce alte "alternative currency" crezi tu k o sa fie la cautare. Si as vrea ceva pro/contra despre cele care au un timp de....maturizare cat mai rapid, cele care valideaza tranzactia cat mai rapid. NU vreau sa vorbim despre minat ci doar trading speculativ pur. Si ignora jignirile colegilor de pe forum.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
August 23, 2013, 04:04:55 PM
 #44

Indotdeauna am admirat oamenii care zic de Steven Seagal ca e mare actor, iti trebuie multa "tarie de caracter" sa poti spune asa ceva... Smiley)))
Mammon500
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0



View Profile
August 23, 2013, 04:23:38 PM
 #45

Indotdeauna am admirat oamenii care zic de Steven Seagal ca e mare actor, iti trebuie multa "tarie de caracter" sa poti spune asa ceva... Smiley)))
Smiley) cred k personal ele Lui sunt inteles e si appreciate doar d americani, pt mine si multi altii e in totul celor Mai insuportabili actori

Propun SegalCoin sau
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
August 23, 2013, 04:45:16 PM
 #46

Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Nu t obliga nimeni sa ii citesti postarile lui vlad...pur si simplu treci peste postarea lui.
Referitor la ce zice vlad....chit k nu inteleg 100% toata povestea lui cu etc-urile, e oarecum o veste buna si el merita laudat k a impartasit ideea nu criticat.

Pt vlad:
Mai bine spune-ne despre ce alte "alternative currency" crezi tu k o sa fie la cautare. Si as vrea ceva pro/contra despre cele care au un timp de....maturizare cat mai rapid, cele care valideaza tranzactia cat mai rapid. NU vreau sa vorbim despre minat ci doar trading speculativ pur. Si ignora jignirile colegilor de pe forum.

nu am nimic impotriva sa-si posteze parerea, dar nu de "3 miliarde" de ori in tot forumul
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 23, 2013, 06:48:54 PM
 #47

Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Nu t obliga nimeni sa ii citesti postarile lui vlad...pur si simplu treci peste postarea lui.
Referitor la ce zice vlad....chit k nu inteleg 100% toata povestea lui cu etc-urile, e oarecum o veste buna si el merita laudat k a impartasit ideea nu criticat.

Pt vlad:
Mai bine spune-ne despre ce alte "alternative currency" crezi tu k o sa fie la cautare. Si as vrea ceva pro/contra despre cele care au un timp de....maturizare cat mai rapid, cele care valideaza tranzactia cat mai rapid. NU vreau sa vorbim despre minat ci doar trading speculativ pur. Si ignora jignirile colegilor de pe forum.

nu am nimic impotriva sa-si posteze parerea, dar nu de "3 miliarde" de ori in tot forumul

3 threads u este tot forumul.

You guys are haters.  The ignore button is on your left!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 23, 2013, 06:50:03 PM
 #48

Indotdeauna am admirat oamenii care zic de Steven Seagal ca e mare actor, iti trebuie multa "tarie de caracter" sa poti spune asa ceva... Smiley)))

Eu am zis ca Seagal este mare ca chair era in Ani 80 si 90 dar acuma aici el este nimic.  Dar am vazut ca este mare in Europa si Mai ales Romania.  De aia l-am daugat.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 23, 2013, 06:53:08 PM
 #49

Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Ce repetitie?  Tu chiar nu esti capabil sa citesti?

Cand iasa stiti noi postez ceva Nou.  Si normal ca o sa fie ceva similar daca totul sa intampla pa acelasi cauza.

Tu tot postesti despre bitcoin, ma-m saturat sa tot aud repetitiile tale.

Vezi cum suna ca o prostie.

Clar, problema ta este ca habar nu ai despre ce vorbesc.  Si femeile si copiii Mici se plictisesc ca Tine cand aud Politica.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 23, 2013, 06:56:00 PM
 #50

Cineva imi zicea "sa nu te pui cu prostul ca are mintea odihnita" sau "nu te pune cu prostul ca te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta". Asadar si prin urmare baga de mare..insira si da-te mare cu previziunile tale de viitor (Silviu Brucan reincarnat!? ), oricum esti prea mic sa schimbi ceva.

p.s. give me a call when you`re @Fema Camp

God willing I won't be in any FEMA camp because, unlike you and all these idiot Americans, I am already planning a swift and very stealthy exit strategy.


If you don't understand something try asking instead of crapping your pants.  Just an FYI.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 23, 2013, 07:01:34 PM
 #51

Quote
PS:  Zai merci ca nu vorbesti Germana sau Rusa la moment sau in 20 de Ani tu si copii tai sa te inchini la Allah.  America este ingerul vostru de protectie altfel var futa arabi si rusii Pentru o mie de ani. Daca nu era Pentru America toti Romani ar fi fututi ceva nasol, inclusiv eu.  Barem Pentru asta arata un pic respect Pentru Americani - Asta si filme calumea, ca ce ne-am face acuma fara Arnold Schwarzenegger, Dolph Lundgren, Steven Seagal, Rocky Balboa, etc.  lol


Chiar ba.. ce ne-am face fara Steven Seagal ?
Hmmm ...ma gandesc cu groaza ce e in US ... in acelasi timp imi dau seama de ce se intampla toate cacaturile acolo ... must me something in the air ...


Steven Segal a fost cam o gluma ca am vazut ca era cautar acolo acuma cativa Ani.  Aici in America nimeni nu se uita la el din 1994.  Dar in ani aia era foarte mare aici pe acelasi Nivel ca Jean Claude Van Dam care este rahat aici acuma.

There is something in the air here:  Poisonous Aluminum.

Al gore si toti tampiti dau cu spray de aluminum prin toata Tara sa scada temperaturile.   Ce oameni tampiti.  Monsanto deja a scos un patent Pentru porumb care create in pamant cu mult Aluminum in el.

A inebunit Lumea!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 23, 2013, 07:17:21 PM
 #52

Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Nu t obliga nimeni sa ii citesti postarile lui vlad...pur si simplu treci peste postarea lui.
Referitor la ce zice vlad....chit k nu inteleg 100% toata povestea lui cu etc-urile, e oarecum o veste buna si el merita laudat k a impartasit ideea nu criticat.

Pt vlad:
Mai bine spune-ne despre ce alte "alternative currency" crezi tu k o sa fie la cautare. Si as vrea ceva pro/contra despre cele care au un timp de....maturizare cat mai rapid, cele care valideaza tranzactia cat mai rapid. NU vreau sa vorbim despre minat ci doar trading speculativ pur. Si ignora jignirile colegilor de pe forum.

Bravo, un Om care vrea sa invete ceva.

Ok:  Ce se intampla acuma este chiar o industrie noua este creata, o industrie de digital currencies si o sa urmeze crypto-stocks.  Adica actiuni care sunt si bani.  Deja exista una dar nu face multi bani la current.  Devcoin este prima crypto care developeaza un business plan.  Bitcoin ar putea face asta usor dar aia care fac decizile sunt programmers si nu au facultati de business.

In orice cauza, ce se intampla acuma nu se poate intoarce inapoi.  Chair daca ar vrea America nu ar fi posibil.  Dar America et al chiar vor un crypto coin in loc de dolar, euro, yen, yuan, etc...

Acuma un pic istorie.  Un 1994 a iesit multe firme de Internet:  eBay, amazon, AOL, yahoo, si Mai multe.  Problema era ca nu le intelegea nimeni ca internet-ul era Nou, mic si mergea prost.

Iti dai seama, in 1994 cand a iesit primul stock fund cu firme de Internet pe wallstreet toti se radeau cum se rad acuma de bitcoin ETF.  Defapt, multi sunt chiar aceiasi oameni.

Si ce sa intamplat?  Nici un an nu a trecut si this stock fund a sarit in aer.  Oameni chair vroiau sa cumpere de pe Internet si oameni chiar vroiau sa cumpere actiuni de Internet firme.  

Si imediat cand au vazut bancheri ce se intampla au sarit pe toate firmele de Internet. Nu conta daca o firma era rahat toate au sarit in sus.  Milliarde de dolari au fost bagat in actiuni de Internet Pentru 6 Ani si a creat un bubble enorm de mare.

Acuma:  astazi cu crypto coins este identic numai ca o sa Sara in aer si Mai mult si Mai repede ca astazi nu exista liquidity cum era pe wallstreet cu Internet stocks.  Si astazi nu sunt mi de firme doar maxim 100 de crypto coins si astia coins nu au sute de millioane de actiuni doar zeci de millioane.

Ce inseamna asta este cand vin bani speculativi sa caute crypto coins o sa Sara aproape toate in sus Asa de mult ca nu o sa-ti vina sa crezi.  Si nu 6 Ani, IC Mai aproape de 6 luni. Nebunia care a fost la Internet stocks nu o sa se compare cu ce vine la crypto coins.  Si eu cred ca Bitcoin ETF o sa fie ce da foc la Cryptos cum a dat foc primul stock fund la Internet stocks.

Eu de aia am zis de mult ca $1,000 Pentru bitcoin o sa fie nimic.  Asta doar inceputul.  Si de aia este bine sa minezi sau sa bagi bani in Mai multe crypto coins ca unele din ele o sa Sara in sus 10,000% dar cateva o sa Sara in sus 100,000% care inseamna ca chiar poti sa ajungi millionar in dolari daca nimeri banul correct.  Dar oricum poti sa faci bani multi numai nu vinde prea devreme, astia care se caca pe ei o sa vanda tot cand se vad cu $10,000 in buzunar.  Asteapta pana cand vezi nebunia in strada.

Aici pe wallstreet se zice sa nu vinzi ceva pana cand nu vezi orphani si vaduvele ca cumpara ce ai tu. cand ii vezi pe toti ca baga bani la Cryptos atunci vinzi tot.

Eu Pentru acuma am ales in primul rand pe primul loc ixCoin si pe urma Devcoin.  Si acuma incerc sa Mai cumpar Altele dar Nu cred ca Mai am mult timp.  De aia am cumparat ASICS miners de la BFL, dar nu stiu cand o sa vina.

Multa Baftà Române!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 23, 2013, 07:28:22 PM
 #53

Alta problema grava dar extrem de buna Pentru Bitcoins si ETF.  Asta nu este conspiracies ci alte fapte:




"The world is losing trust in the dollar as a safe haven. A major blow came after Germany's Bundesbank demanded the repatriation of a big chunk of its gold being held in the US. Because as RT's Gayane Chichakyan reports, some are concerned the assets of foreign nations in the Federal Reserve are not secure or even there. The Germans were infuriated when the US Federal reserve didn't even let them examine their own assets properly. Peter Boehringer, the founder and chairman of 'German Precious Metal Association', says that's a bad sign."

Si Mai mult America le-a spus la germani ca nu poate sa le dea aurul inapoi pana 2020.   Hahahahaaa.  Dar oare de ce???



Si Pentru baiatul care nu poate sa citeasca Asa bine, uite, un videoclip, cu FAPTE.

http://www.youtube.com/watch?v=NyemAwLD2N0



iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Mammon500
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0



View Profile
August 23, 2013, 11:01:40 PM
 #54

Alta problema grava dar extrem de buna Pentru Bitcoins si ETF.  Asta nu este conspiracies ci alte fapte:




"The world is losing trust in the dollar as a safe haven. A major blow came after Germany's Bundesbank demanded the repatriation of a big chunk of its gold being held in the US. Because as RT's Gayane Chichakyan reports, some are concerned the assets of foreign nations in the Federal Reserve are not secure or even there. The Germans were infuriated when the US Federal reserve didn't even let them examine their own assets properly. Peter Boehringer, the founder and chairman of 'German Precious Metal Association', says that's a bad sign."

Si Mai mult America le-a spus la germani ca nu poate sa le dea aurul inapoi pana 2020.   Hahahahaaa.  Dar oare de ce???



Si Pentru baiatul care nu poate sa citeasca Asa bine, uite, un videoclip, cu FAPTE.

http://www.youtube.com/watch?v=NyemAwLD2N0





Zilele trecute am vazut la stiri declaratie d la nush ce reprezentant guvernamental neamt cum k germania a adoptat moneda virtuala crypto si a facut referire la bitcoin Smiley
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 23, 2013, 11:33:52 PM
 #55

Alta problema grava dar extrem de buna Pentru Bitcoins si ETF.  Asta nu este conspiracies ci alte fapte:




"The world is losing trust in the dollar as a safe haven. A major blow came after Germany's Bundesbank demanded the repatriation of a big chunk of its gold being held in the US. Because as RT's Gayane Chichakyan reports, some are concerned the assets of foreign nations in the Federal Reserve are not secure or even there. The Germans were infuriated when the US Federal reserve didn't even let them examine their own assets properly. Peter Boehringer, the founder and chairman of 'German Precious Metal Association', says that's a bad sign."

Si Mai mult America le-a spus la germani ca nu poate sa le dea aurul inapoi pana 2020.   Hahahahaaa.  Dar oare de ce???



Si Pentru baiatul care nu poate sa citeasca Asa bine, uite, un videoclip, cu FAPTE.

http://www.youtube.com/watch?v=NyemAwLD2N0





Zilele trecute am vazut la stiri declaratie d la nush ce reprezentant guvernamental neamt cum k germania a adoptat moneda virtuala crypto si a facut referire la bitcoin Smiley

Asta este prima treapta.  Dupa ETF o sa vedem emerging tari care o sa adopteze Bitcoin sau alt crypto coins care o sa faca un chain reaction.  Si pe urma chiar si tari mari o sa adopte crypto coins.

Si asta planul in parerea mea - sa treaca toata lumea pe bani digitali.  Poate pare din nevoia dar nu este nevoia, ci este Pentru a lua Mai multa putere de la oameni si sa fure o mare portie din bani oamenilor.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Mammon500
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0



View Profile
August 24, 2013, 07:59:48 AM
 #56

Dak tot suntem la t.conspiratiei, am si eu o grija sa ii spunem. Sa zicem k se adopta monedacrypto. De unde stim noi k aia mai mari nu au ei variantele lor de monedavirtuala care nu a fost facuta publica pana acum. Exemplu oarecum ciudat: sa zicem k aproba un stat sa se plateasca taxele si impozitele cu moneda X care afost deja in mare parte minata d ei. Stiu k suna oarecum abdurd exemplul dar ideea de baza se leaga d posibila existenta d care noi nu stim nimic
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
August 24, 2013, 08:55:38 AM
 #57

 Cheesy Statele nu se vor juca cu minatul.

Nu au nevoie de control din partea multimilor.
De fapt si acum monedele au o componenta virtuala...doar ca nu se mineaza.

Crypto este o conventie intre oameni vis-a-vis de o valoare (putea sa fie iar vorba de scoici cum a mai fost). Minatul e mierea castigului care atrage mustele, altfel nimeni nu s-ar ocupa de ea nici cat de folding.
Conventia asta trebuie sa se impuna dincolo de entitatea stat, care stat nu are motiv de adoratie pentru ea, cel mult de acceptare ca o ciudata forma de plata ...si atat.

Mammon500
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0



View Profile
August 24, 2013, 09:14:47 AM
 #58

Cheesy Statele nu se vor juca cu minatul.

Nu au nevoie de control din partea multimilor.
De fapt si acum monedele au o componenta virtuala...doar ca nu se mineaza.

Crypto este o conventie intre oameni vis-a-vis de o valoare (putea sa fie iar vorba de scoici cum a mai fost). Minatul e mierea castigului care atrage mustele, altfel nimeni nu s-ar ocupa de ea nici cat de folding.
Conventia asta trebuie sa se impuna dincolo de entitatea stat, care stat nu are motiv de adoratie pentru ea, cel mult de acceptare ca o ciudata forma de plata ...si atat.



Vin cu alta aberatie Smiley) sa zicem k prinde amploare bitcoinu si o sa ajunga sa deranjeze p greii si industia transferului d bani gen paypal skrill western mg dwola etc chiar si visa mc eventual banci Smiley ce o sa se intample atunci? Pt moment btc e chelea pulii pt ei, eventual ei ar putea doar pt amuzament sa boicoteze moneda.... Se intalneste paypal cu moneygram la o bere si se inteleg sa faca ei un "mic" minig pool privat doar cat sa fie tot timpul peste 50% din totalul d hash power Smiley
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 24, 2013, 03:55:22 PM
 #59

Dak tot suntem la t.conspiratiei, am si eu o grija sa ii spunem. Sa zicem k se adopta monedacrypto. De unde stim noi k aia mai mari nu au ei variantele lor de monedavirtuala care nu a fost facuta publica pana acum. Exemplu oarecum ciudat: sa zicem k aproba un stat sa se plateasca taxele si impozitele cu moneda X care afost deja in mare parte minata d ei. Stiu k suna oarecum abdurd exemplul dar ideea de baza se leaga d posibila existenta d care noi nu stim nimic

Asta nu este absurd.  Asta este firea omului.

Sti cum stiu eu cam ce o sa se intample si sunt correct foarte des?

Ma uit la mine si ma intreb ce as face eu daca as fi in putere si fara frica de Dumnezeu.

Este foarte simplu.  Acuma the Fed scoate la imprimanta trillions de dolari.  Are voia mea?  No!  Face ce vor ei.  Unde merg bani astia?  Numai ei stiu.  De ce au furat $9 Trillions si nimeni nu ii judeca?

Exact Asa o sa fie cum zici tu.  prima data o sa faca oameni sa se simta bogati si bine.  Dupa aia o sa devalueze banul asta virtuali cand vor eu cum au diluat dolarul.  Dolarul cumpara astazi numai $.02 din $1.00 decand au plecat de pe standard de aur.


Bravo, incepem sa vedem ce este posibil. Acuma posti sa gandesti altfel si sa ai ceva fel de plan in cauza ca esti correct.  Eu de aia va spun ce cred.  Nu o sa fac niciun ban de la voi - va spun ca asta vad eu si sunt sigur.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 24, 2013, 04:01:22 PM
 #60

Cheesy Statele nu se vor juca cu minatul.

Nu au nevoie de control din partea multimilor.
De fapt si acum monedele au o componenta virtuala...doar ca nu se mineaza.

Crypto este o conventie intre oameni vis-a-vis de o valoare (putea sa fie iar vorba de scoici cum a mai fost). Minatul e mierea castigului care atrage mustele, altfel nimeni nu s-ar ocupa de ea nici cat de folding.
Conventia asta trebuie sa se impuna dincolo de entitatea stat, care stat nu are motiv de adoratie pentru ea, cel mult de acceptare ca o ciudata forma de plata ...si atat.




BRAVO BRAVO!

Exact!!!  Ei folosesc minatul sa faca oameni sa adopteze banul.  Daca il dai gratis nimeni nu-l vrea.  Dar daca vinzi un ciocan cu care sa faci bani Acasa cine nu-l cumpara.

Statul cand si daca se face banii astia sa inlocuiasca bani de hartie atunci ei o sa adauge bani virtuali cat vor ei.  Statul nu trebuie sa mineze nimic, cum ai zis tu.  ca acuma, daca ei au nevoia de $2 trilioane doar le scot la imprimanta vara voia mea.  Cu crypto in loc sa scoata camioane de bani la importanta doar le scoate la laptop si dilueaza valoarea noastra cum o dilueaza acuma la dolari.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!