Bitcoin Forum
May 21, 2024, 05:07:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]  All
  Print  
Author Topic: Cryptocurrencies - teoria conspiratiei  (Read 12444 times)
cczarek123
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
December 17, 2013, 10:03:00 PM
 #161

Lol, Asa ma gandeam si eu.  Numai ca nu este off topic. Im place si Mai mult cand exista ceva contradictie.  Ha!
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
December 31, 2013, 03:47:00 PM
 #162

        Si daca tot suntem la off topic, un mic exercitiu: scrieti in browser i*l*l*u*m*i*n*a*t*i dar invers, mai exact www.i*t*a*n*i*m*u*l*l*i.com, evident fara stelute, pentru un rezultat surpriza. De asemenea nu incercati sa postati siteul asta pe fb (aia care detineti) pentru ca nu o sa va lase si poate duce chiar la blocarea contului, motiv pentru care am si scris cu stelute intre litere, n'as vrea sa ma trezesc cu contul blocat.

        Concluzia: fiecare crede ce vrea, puteti impartasi...


P.S chestia asta am descoperit'o singur, pe vremea cand ma pasionau mai mult teoriile conspirationiste, oricum am avut un mic soc.
AmunRa
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
December 31, 2013, 05:38:09 PM
 #163

        Si daca tot suntem la off topic, un mic exercitiu: scrieti in browser i*l*l*u*m*i*n*a*t*i dar invers, mai exact www.i*t*a*n*i*m*u*l*l*i.com, evident fara stelute, pentru un rezultat surpriza. De asemenea nu incercati sa postati siteul asta pe fb (aia care detineti) pentru ca nu o sa va lase si poate duce chiar la blocarea contului, motiv pentru care am si scris cu stelute intre litere, n'as vrea sa ma trezesc cu contul blocat.

        Concluzia: fiecare crede ce vrea, puteti impartasi...


P.S chestia asta am descoperit'o singur, pe vremea cand ma pasionau mai mult teoriile conspirationiste, oricum am avut un mic soc.

Hmm..nu stiam ca esti si tu pe ABOVETOPSECRET.COM Wink eu acolo am vazut-o prima data ..LOL

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
pan
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 215
Merit: 100


View Profile
December 31, 2013, 06:46:56 PM
 #164

si care e smecheria aia, doar ca redirectioneaza catre nsa? puteti fi mai expliciti? Smiley)
heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
January 01, 2014, 07:13:10 AM
 #165

Indiferent de cine, ce si cum, intr-un final vor avea ceea ce doresc...there are just too many dumb sheeps
AmunRa
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
January 04, 2014, 02:50:32 AM
 #166

Indiferent de cine, ce si cum, intr-un final vor avea ceea ce doresc...there are just too many dumb sheeps
Nu e chiar asa..de cind cu internetul informatia ( si buna si fabricata) circula libera ..e chestie de a te educa in domeniu  Grin
pentru cei ce stiu engleza  este la noi in Toronto un show http://groups.yahoo.com/group/garythespaceman/care ..la inceput am crezut ca tipul e nebun..dar din 2004 si pana acum mi-a luat ceva timp sa ma conving de "planul cel mare " al asa zisilor "Iluminati" ( tre sa va face-ti cont sa accesati showurile audio) care sint ..ce sa zic..povestea e lunga...dar cei bogati..din cele mai vechi timpuri ..si-au creat o lume inchisa ..si banii se invart intre ei..acum ..au si presa..televizorul si cele mai populare mijloace de mass media in maini..numai ca ..buturuga mica rastoarna carul mare.. Grin bitcoin e un exemplu dupa parerea mea...i-au prins cu chilotii jos..sleiosii de bancheri nu stiu ce sa faca ...e o situatie de genul (proverb grecesc) inainte prapastie si in spate este un munte..incotro???...au bani..nimic de zis..dar ce te faci cu toate crypto Huh si cu un network de Peta si Zetta incoming la Bitcoin???..Nimeni nu poate opri internetul..asa ca mingea este la ei in teren acum..cum se zice pe aici pe la noi ..eu am descoperit bitcoin din greseala..si sint un tip care m-am auto educat in computere si restul..dar cred in idee si in principiul bitcoin..nu neaparat in pret..are o valoare intrinseca ..si marele Bill  Gates a zis ca bitcoin este un tur de forta in domeniul programarii http://video.foxbusiness.com/v/2359385547001/ (bancherul slinos zice ca bitcoin este "otrava de soareci"  Grin in prima faza)...asa ca eu zic ca are viitor...si mai important..bitcoin nu va muri cind vor bancherii..si aici este esenta Smiley

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
January 04, 2014, 04:21:50 AM
 #167

Dar cu o floare nu se face primavara - bitcoin-ul este doar asa...ceva infirm. Sunt muuuulte lucruri mult mai mari care se desfasoara in jur  Wink . Iar legat de BTC, ce te faci cand guvernele vor bana folosirea sa?
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
January 04, 2014, 07:08:17 AM
 #168

 Cheesy Exact.

Se sperie bubulonii bancheri de crypto cat de furia unei furnici amazoniene.
Prinsi cu chilotii in vine nu ca le-ar produce vreo dauna cat de faptul ca nu au intuit ei metoda asta si nu au banuit ca masele mai au resurse pentru o asa idee traznita.

Ca daca se incrunta la noi numai si ne sterg de pe tabla existentei.

Singura noastra tactica este aceea a mamiferelor contemporane cu dinozaurii: sa asteptam meteoritul care ne da nou sansa sa ramanem singuri in lantul trofic.
Deci: stersi, marunti si in asteptare, ca sa lupti cu ei ... Cheesy
cocoh
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 09, 2014, 07:40:12 AM
 #169

Dar cu o floare nu se face primavara - bitcoin-ul este doar asa...ceva infirm. Sunt muuuulte lucruri mult mai mari care se desfasoara in jur  Wink . Iar legat de BTC, ce te faci cand guvernele vor bana folosirea sa?
Corect! Hai sa numim mai simplu.. un mic "razboi" intre monedele dintre tari pentru a putea negocia pe alte fronturi!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
January 12, 2014, 01:53:12 AM
 #170

Indiferent de cine, ce si cum, intr-un final vor avea ceea ce doresc...there are just too many dumb sheeps

Bingo, băiat deștept!  Exact de aia am stiut cá bitcoin o să sară peste $1,000 și că ixcoin o să-l urmeze.  Cu iXcoin rămâne să vedem și cred că o să vedem $10 de la $.12 cenți astăzi in următoarele 60 de zile.

Sper că ți-ai luat câteva mi de ixcoin când erau ieftine, frate.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
AmunRa
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
January 13, 2014, 12:39:19 AM
 #171

Indiferent de cine, ce si cum, intr-un final vor avea ceea ce doresc...there are just too many dumb sheeps

Bingo, băiat deștept!  Exact de aia am stiut cá bitcoin o să sară peste $1,000 și că ixcoin o să-l urmeze.  Cu iXcoin rămâne să vedem și cred că o să vedem $10 de la $.12 cenți astăzi in următoarele 60 de zile.

Sper că ți-ai luat câteva mi de ixcoin când erau ieftine, frate.
Vlad..pe unde umbli mai baiete..nu ai mai dat nici un bana ziua de o vreme....si de cecrezi tu ca IXC va pleca de le 15 centi la $10 in 60 de zile...Huh

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
January 13, 2014, 01:18:17 AM
 #172

Indiferent de cine, ce si cum, intr-un final vor avea ceea ce doresc...there are just too many dumb sheeps

Bingo, băiat deștept!  Exact de aia am stiut cá bitcoin o să sară peste $1,000 și că ixcoin o să-l urmeze.  Cu iXcoin rămâne să vedem și cred că o să vedem $10 de la $.12 cenți astăzi in următoarele 60 de zile.

Sper că ți-ai luat câteva mi de ixcoin când erau ieftine, frate.
Vlad..pe unde umbli mai baiete..nu ai mai dat nici un bana ziua de o vreme....si de cecrezi tu ca IXC va pleca de le 15 centi la $10 in 60 de zile...Huh

Am fost in România ultima luna. 

Sunt multe cauze de ce im place ixc. Multe sunt coincidente dar ixc este Cel mai aproape de btc si când intra wall street o sa vadă lucru asta.  Ixc are peste 5 tera hash de secure network care putini au. Asta este necesar pentru un coin global care este ce caută bancile si guvernele.

Cum am zis când era la jumate de 1 cent - cumpara acolo ceva si uita de ele ca dacă sunt corect se poate face milioane din foarte putini bani.

Good luck!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!