Bitcoin Forum
March 19, 2024, 07:51:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 700143 times)
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
January 25, 2018, 12:35:20 PM

Legend olmayi bekleyenler icin biraz adaletsiz olsada forumun huzuru ve temizligi icin cok iyi olmuş. Suan yeni acilmis multi/troll hesaplarin hepsi çöplüğe düştü. Troll hesaplara merit verilmezse forumda ciddi anlamda kalite artar.
Kaliteli post atip hakkiyla rutbe atlayanlar rahatlikla yukselebilir diye tahmin ediyorum..

1710834696
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710834696
Reply with quote  #2

1710834696
Report to moderator
1710834696
Hero Member
*

Ignore
1710834696
Reply with quote  #2

1710834696
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710834696
Hero Member
*

Ignore
1710834696
Reply with quote  #2

1710834696
Report to moderator
1710834696
Hero Member
*

Ignore
1710834696
Reply with quote  #2

1710834696
Report to moderator
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
January 25, 2018, 12:37:04 PM

EFS benim full member olmam gerekirken merit verilmemiş yardımcı olurmusun ? Neden böyle oldu
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
January 25, 2018, 12:41:39 PM

Merit sistemi güzel olmuş ancak
Bu seferde jr. Member olanlarda artış olacak. Herkes daha çok kazanmak için jr. hesaplarını devreye sokacak ortalık gene karışacak.

Rütbesi yüksek arkadaşlardan sMerit toplayamazlarsa yeni üyelerin seviye atlamak için hiçbir şansları bulunmuyor çünkü her ay verebileceğiniz sMerit sayısı üyelik tipine göre belirleniyor. Yani öyle on tane üyelik açayımda yan hesaplarımla Merit kazanayım durumu ortadan kalkıyor, bu da çoklu üyeliklerin önüne geçiyor.
Demek istediğim merit kasmak değil hocam demek istediğim adamlar nasıl olsa jr'ye kadar merite ihtiyacı yok bu sefer 10 hesapla imzaya girecek . Yaparlar mı yaparlar herşey olabilir. Hayırlısı olsun ne diyelim

Jr.Member alacağı stake 1 stake . Hero alacağı stake 7 stake . Normalde bu böyledir % 90 Bounty'de .

Her hafta 15 post klasiktir . 7x15 haftada 105 post eder .

Bir adam Hero ile aynı parayı almak için

* Haftada 105 post atacak
* 105 Post'ta multi oldugunu caktırmayacak
* Telegram için 7 Farklı hesap Bulacak
* KYC İstenirse 7 Farklı Kimlik Bulacak
* 7 Farklı Cüzdan Kullanacak

Yukarıdaki işleri yapabilecekse boşverin 7 hesap kullansın zaten Smiley
İssiz çok hocam yaparlar 😁😁😁

GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
January 25, 2018, 12:58:22 PM

Bu merit sistemi bir yerde iyi oldu ama yanları olan bir çok kişi kendilerine büyük ihtimalle merit verirler diye tahmin ediyorum. Ama yeni açanlar genelde saf dışı kalacak sanırım.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 25, 2018, 01:07:27 PM

Bu getirilen yeni sistemi ben beğendim. Yeni açılan ve özellikle ödül kampanyalarında soygun yapan hesapların önünü kapayacaktır. Umarım bir şekilde mağdur olanların mağduriyetleri giderilir orası ayrı.
Alışmak biraz zaman alacak ama sonrasında forum çok daha kaliteli olacaktır.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Ermancyp
Member
**

Activity: 70
Merit: 43

View Profile
January 25, 2018, 01:27:34 PM

merit sahipler cimri davranırsa biz nasıl merit kazanacaz. bu iş belli insanların tekeline girmiş olacak, keyifleri yerinde olursa merit verecekler, merkezsiz bir teknolojilerin konuşulduğu ortamda, bir merkez otorite yaratılmış oldu. bunun yerine saçma sapan post atanları banlama kriteri olsa daha adil olurdu. bu forumda da artık elinde meriti olanların düdüğü ötecek !
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 25, 2018, 01:35:12 PM

Ben şimdi bir dahaki activity sayımında Sr. Member olacaktım. Aylardır beklediğim şey için aylar boyu daha bekleyecek miyim şimdi?
Benim durumumda hatta daha kötü durumda olan onlarcası var. Yazık günah tamam sistem güzel de böyle rezil başlamamalıydı.

CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 25, 2018, 01:40:48 PM

Merit sisteminin Saygınlık simgesi olarak kullanılması yararlı olacaktır.

Fakat Merit sistemi ile Rank atlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
cacakax
Member
**

View Profile
January 25, 2018, 01:41:38 PM

Ben şimdi bir dahaki activity sayımında Sr. Member olacaktım. Aylardır beklediğim şey için aylar boyu daha bekleyecek miyim şimdi?
Benim durumumda hatta daha kötü durumda olan onlarcası var. Yazık günah tamam sistem güzel de böyle rezil başlamamalıydı.

aynen hocam banada baksana benim de olmam lazımdı neden gelmemiş bana mesela 120 active de atlanmıyor mu ?
Palpatinee
Member
**

Activity: 102
Merit: 25

View Profile
January 25, 2018, 01:45:42 PM
Merited by GalaWan (5)

Bu merit sistemi çok karmaşık açıkcası kısacası kaliteli Post kasan adam bile merit alamıyor ise bizim gibi insanlar için iş dahada zor hale gelecek bana göre yenilerin desteklenmesi lazım.

Spam mesajları değil ama kaliteli mesaj atıp merit alamıyor ise adam boşa kasmış olacak bu kendim için değil bana göre herkes için olmalı. Yada bu rank olayını etkilememeliydi bana göre.
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
January 25, 2018, 01:46:59 PM

Aynen mantıklı hocam kimse kimseye kolay kolay merit vermez ya da sevdiği adama verir işimiz şansa kaldı birazda

BlackRed21
Member
**

Activity: 228
Merit: 10

View Profile WWW
January 25, 2018, 01:57:49 PM

Merit puanları activity durumuna göre çok zorlayıcı olmuş, bu meriti kim verecekse işimiz onlara kalmış. Sistem güzel fakat merit puanları biraz daha düşük olsa daha iyi olurdu düşüncesindeyim.

Acaba merit verecek kişinin kendi meritinden mi düşecek? bu kısmı tam anlamadım, şayet öyleyse kimse meritini göndermek istemeyecektir.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 25, 2018, 02:04:23 PM

>> Junior ve Newbie'ler bir soru sorduğunda "Daha önceki konuları araştırsaydın bulurdun, yeni konu açmaya ne gerek var!" diyoruz.
Böyle olursa o zaman kimsenin mesaj atmasına gerek kalmaz, %90 aradığı soruyu bulabilir. O zaman bu yeni hesap açanlar nasıl rank atlayacak?
Her soru sorana, bazen aynı konuyu tekrar açana böyle cevap verirsek bu adamlar nasıl mesaj atacaklar? Anca Konu dışında geyik muhabbeti yaparlar.

Coinler ve blockchain piyasasıyla ilgili bilgi birikimi forumda zaten mevcut. Bu yeni gelen hesaplardan ne yazmasını bekliyoruz ki onlara Merit vereceğiz?
Akademik makale mi yazsınlar? Yeni ICO mu çıkarsınlar? ... ne yapmaları gerekiyor Merit alabilmeleri için?

Bir de Newbieler'e karşı insanların önyargılı olmaları cabası.
Zaten birçok Hero Legendary hesaplara göre "Newbie'ler ölsün" gibi bir durum mevcut.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
cacakax
Member
**

View Profile
January 25, 2018, 02:05:03 PM

aynen hocam banada baksana benim de olmam lazımdı neden gelmemiş bana mesela 120 active de atlanmıyor mu ?

EFC yardım bekliyorum
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1386
Merit: 160

View Profile
January 25, 2018, 02:06:03 PM

çok zamansız geldi bu güncelleme. tam full member olmama az kalmıştı bi de bu sürprizler karşılaştım. napalım artık. merit toplamaya çalışacam.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
January 25, 2018, 02:06:30 PM

Rank atlamasına az bir aktivite puanı kalmış arkadaşlara biraz daha fazladan başlangıc meriti verilseydi daha adaletli olabilirdi diye düşünüyorum. Aktivite ve post sayısı oranına göre. Genede kaliteyi çok arttıracak bir sistem olacaktır her yönden. Burdan imza ödül kampanyalarına katılan arkadaşlara bir kez daha hatırlatayım spreadsheetleri çok dikkatli takip edin arkadaşlar sahte imza kayıtları yapıyorlar dublicate profil linkleri ile, ödül stakesi bile alıyorlar. Ödülü yönetenler kalabalıktan çok dikkat te edemiyor dublicate kayıtlara. Adam senin profil linkini kullanıyor senin nickinin bir harfini degistirip oyle kendi ether adresiyle kayıt oluyor imza kampanyasına. Merite aktiviteye filan ihtiyacı yok yani.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
January 25, 2018, 02:08:56 PM
Merited by sufferer123 (1)

Bu sistem geldiyse beraberinde hesap satışlarının yasak olması da gerekiyor ama nasıl yasaklanacak muamma, forumda satış konusu olmaz başka yerlerde satılır. Merit kazanmak için kaliteli içerikler girilmeli sonrasında hesabı sattın diyelim o hesabın hiç kıymeti kalmaz.

Bir post için merit verme sınırı var mı sınırlı olmamasının sebebini çözemedim. Gönlümden ne koparsa şeklinde puanlama verir gibi merit vermek suistimal edilebilir. Bir üyenin ayrı post'larına merit verirken de sınırlama getirilebilir, atıyorum günde benim o üyeye verebileceğim merit post sayısı 3 olur.

Her işde olduğu gibi aklımız yine öncelikle suistimallere yönelmiş durumda, yeni üyelerin endişesi de bana kim neden versin olmuş. Yani ne diyeyim ki illa ki işimizi doğru dürüt yapmamız için katı kurallar olmalı.
Kendimize bir şeyler katmaktan daha önemli oluyor ya böyle basit kurallar acınacak durumdayız.

Bana kimse merit vermesin ben faydalı olabiliyorsam başka bir şey istemem, zaten de hero member olmuşum fazlasında gözüm yoktur. Kaliteli içerik girin bunu yapamıyorsanız hiç yoksa kalitesiz içerik girmeyin. Kimi kayırsam, kankime vereyim, o bana verir ben ona veririm bunlarla uğraşmayın hak ettiğini gördüğünüz üyeye verin geçin. Kaliteli içeriklerin artması için bizim de hak edenlere vermemiz gerekiyor yoksa anlamı kalmaz.  
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1033

View Profile
January 25, 2018, 02:14:29 PM
Merited by Haymac (1)

Biri bana kaliteli postu aciklayabilir mi? Kime gore kaliteli kime gore kalitesiz. Diyelim ki adam jr member ama cok calisior. Surekli haberleri forklari buluyor paylasiyor burning tokenleri buluyor falan..

Bana gore bu adam gayet kaliteli post atiyor. Ama efs aciklama yapmadan once bana verilen 5 meriti bitirdim ben daha once ayda yada 2 haftada bir smerit gelicek saniyordum. Ama oyle degilmis simdi ben kaliteli post aticamda bununda madem kriterlerini sayin. Bana gore kalite yukardaki gibidir baskasina gore degildir. Zaten hero / leg uyelerin ben jr hesaplara smerit verecegini dusunmuyorum cunku cogu sr arkadasla muhabbetleri ve hukuklari var dogal olarak sr arkadaslarin hero olmasi icin gereken 250 meriti bu arkadaslar saglayacaktir.

Sahsi gorusum bu uygulamadan sonra cogu kisi ayni rutbede kalacak bunun birkac sebebi var hemen kisaca sayayim :

1-Bizim forumumuzdaki bircok arkadasin multi hesabi olmasi
2-Bircok ust rutbe uyenin 'egoist' olmasi ve Jr leri newbieleri icabinda memberleri bile kucuk gormesi
3-merit miktarinin yenilenebilirligi dusuk olmasi
4- sadece 35 kisi koskoca forumda merit kaynagi ve 35 kisinin icinde turk var mi yok mu o bile muamma...

Acikcasi benim artik senior diye bir hayalim kalmadi. Maalesef artik full member bountylere devam...

Sahsi fikrim bu merit kampanyasina bir duzen şart.

En azindan ilk defaya mahsus activity=merit olsaydi da insanlar magdur olmasaydi. Tonla adam var 5 gun sonra full , sr, leg olacak. Ve bountylerde her rutbe arasinda ciddi stake farki var.

Vallaha merit sistemini anlatan bir ico olsaydi uygulanabilirligi suphede kaldigi icin cok yatirim alacagini sanmiyorum  Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
January 25, 2018, 02:22:11 PM
Merited by btcmurat (2)

Rank atlamasına az bir aktivite puanı kalmış arkadaşlara biraz daha fazladan başlangıc meriti verilseydi daha adaletli olabilirdi diye düşünüyorum. Aktivite ve post sayısı oranına göre. Genede kaliteyi çok arttıracak bir sistem olacaktır her yönden. Burdan imza ödül kampanyalarına katılan arkadaşlara bir kez daha hatırlatayım spreadsheetleri çok dikkatli takip edin arkadaşlar sahte imza kayıtları yapıyorlar dublicate profil linkleri ile, ödül stakesi bile alıyorlar. Ödülü yönetenler kalabalıktan çok dikkat te edemiyor dublicate kayıtlara. Adam senin profil linkini kullanıyor senin nickinin bir harfini degistirip oyle kendi ether adresiyle kayıt oluyor imza kampanyasına. Merite aktiviteye filan ihtiyacı yok yani.

Kesinlikle katılıyorum. Bende neredeyse 20-25 gün sonra sr. Member olacaktım ki bana ve benim gibilere biraz sürpriz oldu bu durum. Yinede hayırlı olsun diyelim. Umarım bu sistem forumun kalitesini arttıracaktır. Ayrıca bounty kampanyasını yönetenler, raporlama hastalığı mı ne var onlarda Twitter, facebook hatta attığımız postları bile raporlamamızı istiyorlar.Böylece bir konu baslıgında yüzlerce sayfa gereksiz postları oluşuyor ve bu durum forumu kirletiyor.
cacakax
Member
**

View Profile
January 25, 2018, 02:26:31 PM

ya benim zaten dün 124 active vardı büğün 125

benim 2 3 gün önce full member olmam gerekliydi böyle saçmalık mı olur ?
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 65 »
  Print  

Jump to: