Bitcoin Forum
August 15, 2018, 01:09:13 PM *
News: Latest stable version of Bitcoin Core: 0.16.2  [Torrent].
 
   Home   Help Search Donate Login Register  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 123 »
  Print  
Author Topic: Ethereum  (Read 215060 times)
runomata
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100View Profile WWW
March 02, 2014, 05:33:51 PM
 #21


Arkadaşlar,
Altcoin piyasasında scrypt tabanlı üretim mantığını ethereum ile bağdaştırmaya çalışırsanız sıkışır kalırsınız:) Ben 2 aydır pasif okuyucu olarak ethereum hakkında çıkan ve ulaşabildiğim her kaynağı okuyorum, izliyorum.. Tek derdim anlamak.. Şu anki anlamışlığımla ufak bir özet geçmek istiyorum..

Söyleyeceklerimin tamamının geliştiricilerin yazdığı, çizdiği, anlattığı şeylerden derlendiğinin altını çizmem gerekiyor. Yani, ortalıkta bu konuyla ilgili hiçbir şey bilmeyip sadece fikir yürütenlerin söyledikleri olmayacak yazdıklarım..

1. Ethereum, bitcoin ya da diğer tüm altcoinlerin bir alternatifi değildir. Bitcoin kripto dünyasında maden olarak  "altın" ı temsil ediyorsa, Ethereum "petrol" e karşılık gelmektedir. (geliştiricilerin cümlesidir.) Dünya piyasasında altının ve petrolün farklı kulvarlarda ve bir birini destekleyerek dünyayı yönettiğini hepimiz biliyoruz..

2. Ethereum, Bitcoin'in mantıksal olarak gelişmiş halidir. Blockchain protokolünün, sadece coin üretmek için kullanılmayacak kadar geniş bir kapasitesi vardır. bu kapasitenin kullanılabilmesi için yazılım dilinde belli protokollere ihtiyaç duyulur. İşte Ethereum bu protokollerin oluşturulacağı ana zemin olacak. (tüm yazılımcıların bu protokolleri kullanarak yeni programlar, işletim sistemleri, oyunlar, ödeme sistemleri, haberleşme sistemleri...vs. internet üzerindeki "herşey")

3. Ethereum'u ben de sizin gibi tam olarak anlamıyorum. Anlamayı da beklemiyorum. Çünkü şu anda üzerinde çalışılan şey, tamamen açık kaynak yazılımcılarının kendi dillerinde ortaya koydukları yepyeni bir dünya.. Ben avukatım, sadece yorumlama yeteneğimle bir tık fazla anlıyorum belki de Smiley Yoksa sizden farklı olarak kodlar şunu yapıyor, şöyle çalışıyor böyle oluyor, diyemem. Türkiye'de de bu konuyu teknik olarak anlayıp "test halindeki" bir sistemi anlatabilecek 3-5 adamdan fazlasının olacağını da sanmıyorum. Zaten onlar da buralarda ise ve bu paylaşımları okuyorsa kıs kıs gülüyorlardır içlerinden..

Neyse devam edeyim..

4. Ethereum, oluşturduğu ve halen test edilmekte olan sistemi üzerinde binlerce, onbinlerce Altcoin yaratılmasına olanak sağlayacak bir yenilik.(coloured coins) Ana taşıyıcı her zaman bitcoin olacak diyorlar.. Yani bitcoin ile bir rekabeti sözkonusu değil.. Geliştiricilerinin bir çoğu da bitcoin oluşumu içerisinden insanlar.. "Bitcoin bu dünyaya girişin ilk adımıydı. Ethereum, ikinci adımdır. Mutlaka bizden sonra da 3. 4. 5. adımlar gelecektir." diyorlar. Buradaki forumda hiçbir paylaşım yapılmıyor diyebilirim. Kendi forumları var orada gelişiyor sistem.. www.forum.ethereum.org/

5. Şu anki teknik gelişimini anlamıyor olmamız bana kalırsa bizlerin teknik yetersizliğinden kaynaklanıyor. Basit bir anlatımla, adamlar şu anda "windows" u yaratıyorlar ve biz ne olduğunu anlamayıp, bok atıyoruz.. Bu yanlışa düşmeyelim.. Zaten, adamlar açık açık söylüyorlar, sistem oluştuğunda ve gelişimi tamamlandığında, para göndermek, mining yapmak, trade yapmak...vs tek bir tık ile mümkün olacak.. İşin mining kısmı inanın bu adamların yarattığı sistemde %10-15 yer tutuyor.(bu benim yorumum)

6. Her ne yaparsak yapalım Ethereum'da şu yanlışa düşmeyelim derim ben.. Yok şu kadarı pre-mine edilmiş, IPO'su çok yüksek  falan filan.... diyip başımızı çevirmeyelim. Dün Ethereum Max Keiser reportta konuktu.. İngilizce bilen ve kaçırmış olanların dinlemesinde fayda var.. İşin ne kadar ciddiye alındığı ve geleceğinin ne olduğu daha net anlaşılabilir böylece..www.youtube.com/watch?v=hdAnyC45ZbU&feature=youtu.be&t=12m5s

Çok fazla ahkam kesecek değilim bu konuda.. Ama takip ediyorum, ciddi ciddi de yatırım yapılmalı diye düşünüyorum.. Başarılı olmazsa gidecek yatırım değerini göze alabiliyorum kısacası.. Şöyle düşünmek lazım, şu anda yan odada kurulu rig yatırımının "ölü" olmadığını bana kim %100 kanıtlayabilir? Smiley
Umarım biraz olsun faydası olur yazdıklarımın. Çünkü, anlamamış olmaktan dolayı başımızı çevirmememiz gereken şeyler oluyor Ethereum'da.. 200-300 kişi var koca Türkiye'de bu kripto para işine emek, para harcayan.. ve bu insanların ödülünü alma zamanı geldiyse ve bu ödül Ethereum'da gizliyse, kimse kaçırsın istemem..
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1534338553
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1534338553

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1534338553
Reply with quote  #2

1534338553
Report to moderator
Ufkabakan
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 100


View Profile
March 02, 2014, 06:48:42 PM
 #22

Kusra bakmayin ama adamlar badem bu tarz bir "gelecek" insaa ediyorlar, neden bu kadar ac gozluler? Ben dahil bu ise yatirim yapmis ama BITCOIN'in henuz evrimlesme asamasinda oldugunu ve daha cok yolu oldugunu dusunen bir cok kisi, alt coin vs gibi ortaya cikan PreMined sistemlerden cok cekti ve bir sistemde gelistiricisine haksiz kazanc varsa (PreMined olsun yada dogrudan gelisitirici kontolunde sistemler vs olsun) bizi artik bunlar tiksindiriyor.

Sunu demek cok mu zor? Biz bu sistemi tasarliyoruz, PreMined vs `0` , denetimsiz, merkezden bagimsiz acik kaynak yapidayiz, tek gelirimiz bize yapacaginiz bagislar...

Bu arada Maks Kayzer'e guvenmeyin, inanmayin. Bu adam Quark Koyum (Coin degil alip yatirim yapana KOY dan KOYUM) da kendisini gosterdigi gibi, adama isden yuzde yatirim verip, sistemin yatirimci cekene kadar bir sure haytta kalacagina ikna eden herkese destek veriri, milleti gazlar. Olanda Bizim gibi kucuk yatirimcilara olur.


labtek38
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 100


View Profile
March 02, 2014, 08:14:44 PM
 #23

max desteklemeseydi keşke. Bu adam kesinlikle kendi cebini düşünmekten başka bişey yapmayan birisi bana göre yeterince parayı verirseniz sizin çıkardığınız cart coin veya curt coini de destekler.

runomata
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100View Profile WWW
March 02, 2014, 08:32:03 PM
 #24

küçük yatırımcının, bindiği geminin yönünü belirleme şansı yoktur. Sadece biner.. gemiyi yönlendirme gücünü elinde tutan herkesin bu oyunda hakkını vermek zorundayız. Kar etmenin tek yolunun birilerini zarar etmesine bağlı olduğu bir istemde, zarar edip suçlu aramak ya da hedef göstermek bence komik.. benim ethereum ile ilgili paylaşımım zaten bu mantığın yanlış olduğunu göstermek için.. size bir gemi gösteriyor adamlar, küçük yatırımınla binecksin ve gittiği yerde ineceksin.. Miami sahillerine mi inersin yoksa güney afrika kabilelerinin sahiline mi bilemezsiz.. Smiley ha diyorsanız ki benim 1 milyon $ ım var, o zaman gemiyle ilgili sorgulama yaparsınız, istediğinizi dersiniz sizi zarara uğratırsa.. Yoksa 1.000-2.000 $yatırıp zarar edince bu kötü, şu iyi demek biraz havada kalır.. Kaldı ki sizin bu piyasadaki karlarınız, sizden daha küçük yatırımcıların zararıdır..

Adamların aç gözlü olduğu düşüncesine gelince.. Aç gözlülük sizinn gözünüzde adamların 30.000 BTC IPO beklentisiyle oluşuyorsa bu sizin 30.000 BTC nin çook büyük bir değer olduğunu zannetmenizden kaynaklanıyor.. mtgox ile ortadan kaybolan 850.000 BTC bile beklenen çöküntüyü yaratmazken, kripto para sistemini bir üst levele taşıyacak yaratıcılığı sergileyen ve üzerinde emek harcayan insanların, yarattığı şeyden para kazanmayı beklemesinden doğal ne olabilir? bu adamlar bu işi hobi olarak yapmıyorlar, 7/24 emek ve mesai harcıyorlar.. hayatlarını koyuyorlar.

Sunu demek cok mu zor? Biz bu sistemi tasarliyoruz, PreMined vs `0` , denetimsiz, merkezden bagimsiz acik kaynak yapidayiz, tek gelirimiz bize yapacaginiz bagislar...

Asıl "Ethereum" için böyle düşünmek açık gözlülük olmuyor mu? Birileri hayatlarını koyup bir sistem yaratsın. Bu sistemin ana taşıyıcısı olan maddi değeri hep birlikte, "eşit", "adil" ve "muhtemelen hiç birimizin göndermeyeceği bağışlara bağlı olarak" paylaşalım.. Yani, birilerinin yarattığı sistemden onlarla birlikte para kazanalım, biz verirsek onlar para kazansın.. biraz bencilce.. Kaldı ki yazdıklarımın en başında söylediğim şeyi atlıyorsunuz..
Ethereum sıradan bir Altcoin değil.. Hatta bir altcoin bile değil.. Sizin yapacağınız yatırım, yeni bir sisteme yapılacak yatırım olacak..

diğer altcoinlerde yaşadığınız hüsranlar için kurulabilecek bir cümleyi bu yeni sistem için kurmak bence hatalı.. Tabi ki sizin fikriniz ve saygı duymak gerekir..

Max denen adama gelince; bu adamı kimse beğenmek zorunda değil tabi ki.. Ben de şahsen özel bir sempati ya da kin beslemiyorum.. Büyük ihtimalle gemisine binmediğim ve zarar etmediğim içindir. Ama yine bir gerçek var ortada.. Bu herif, tv de konuşuyor, anlatıyor, birileri onu dinliyor ve piyasada birşeylerin değişmesine etki ediyor.. (Olumlu ya da olumsuz..) Şu anda cüzdanında 200 milyon Flappycoin olan herhangi birisinin bu adamın ağzından çıkacak olumlu bir "Flappycoin" yorumuna ne kadar muhtaç olduğunu hepimiz kabul edelim.. Yani kimse kimseyi kandırmasın.. Şu anda en nefret ettiğiniz liderin bile ağzından herhangi bir olumlu "bitcoin" açıklaması gelse nasıl mutlu olursunuz karınıza bakarak...

Kapitalist düzenin oyuncağı olan parayla oynayıp, kominist beklentiler içerisinde olmayalım derim son olarak... Anlayana Smiley
Serhattelkok
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
March 03, 2014, 03:47:46 AM
 #25

tebrik ediyorum runo ayrıca ethereumda neredeyse bütün bireysel internet kullanıcılarını kendisine çekecek bi sistem amaçlandığını düşünüyorum rigleri demode hale getirip(ethereum için) parası olanın değil ethereum kullanan herkesin sahip olabileceği daha adil bir mining sistemi getirmeyi hedefliyolar bence ama bilemeyiz tabi ne olacak nasıl olacak yada ether için sonradan kim ne tasarlayacak?

<a href='https://www.999dice.com/?604929' target='_blank'><span style='color:orangered'>999dice.com | 99.9% Zar Ödemeli | 50/50 Referans Sistemi ile Ücretsiz BTC Kazan  | Oyna &amp; Sohbet et</span></a>
calligrapher
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 250


View Profile
March 04, 2014, 01:57:30 AM
 #26

runomata olayı güzel anlatmış. hiçbir şeyi yorumlamaya yetecek bilgim olmasa bile kapitalist bakış açısı/bencillik/açgözlülük olayında hak veririm en azından. yani biraz profesyonel olmak lazım bu konuda. ortada bir projeyi başlatmış ekipler varsa ve bana 3 kazandıracaksa varsın onlar 13 kazansın. buna göz dikmek büyük bencillik oluyor zira böyle yapmak bizi çok daha fazla asalak gibi gösterir. %50 ürkütücü duruyor ama anlamadığım bir sistem için bilemiyorum haliyle. belki de bu sistemdeki %50 herhangi bir coindeki %0.05 kadar masumdur. bilemiyoruz.

aslında benim araştırma gücümün tükenmiş olmasından da kaynaklanıyor ethereum'u anlayamıyor olmam kendimce.

yani girdik bitcoin için çok uzun zaman araştırma yaptık, birilerine sorduk, soruşturduk, kalın kitaplarca forum yazısı okumuşuzdur hepimiz. bir de üstüne bunların hepsi ingilizce olunca artık gına gelmeye başladı, rüyamda bile ingilizce kelimeler görmeye başladım. çok rahat 2000 sayfalık kitap etmiştir 4 ayda okuduklarım.

şimdi bakıyorum şöyle 4 ay öncesine. zerre kadar bilgim olmayan borsa ile iglili, zerre kadar fikrimin olmadığı finans konularında, hiç alakamın olmadığı bilgisayar dünyasında milyar tane şey öğrenmişim. bu bir yandan insanı gaza getiriyor.

öte yandan fiyatların düşmesi, kârlılığın azalması konularına girince ise insanın motivasyonu direk çöküyor. yani insanız, su yakmıyoruz sonuçta:) off ne araştırıcam lan bıktım falan diyorsun. bunu kırabilmek önemli biraz da. hatta bunu kırabilsek ilerisi için çok güzel yatırımlar yapmak da mümkün, bitcoin 1 dolar olsa bile bu işlerden para kazanmanın sınırı yok. bir yerlerde bir sürü fırsat var. sorun sistemde değil, bu fırsatları bulamayan insanlarda. kişilerin önemi yok. her şey araştırma meselesi özünde.

o yüzden aslında biraz da istiyorum bitcoin fiyatının düşmesini. düşsün, zayıflar bi elensin. ileriye gidecek kadar cesareti ve gücü olanlar kalsın. kısa vadede zarar etsek de bundan 2 sene sonrasında parsayı biz toplayalım. onlar bitcoini 500den alıp 700den satarken biz onların yaptığı bu hamlelerden bile para kazanalım.

şu mining kârlılığı biraz yükselse, biraz motivasyon edinsem talan edicem bu ethereumu ama şu an hiç zamanı değil ya. ulan çok şey istemiyorum günlük kârımız şöyle 0.03 yerine 0.06 olsun lütfen. lütfen ya. elektrik parasını zor çıkarıyoruz. valla söz size ethereum'un tepesinden tabanına sistemini anlatıcam beynimden kan akana kadar araştırcam:)

selamlar olsun.
rojuwah
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
March 04, 2014, 05:15:42 PM
 #27

ethereum ile dağıtık(decentralized) exchange siteleri de yapılabilecek zannediyorum. Buna yönelik mastercoin ve protoshares gibi alternatifler de var ancak aralarında teknik olarak en sağlam altyapı ethereum gibi görünüyor. PTS (protoshares) beklentileri karşılayamadı ve son günlerde düşüşte bu arada. Mastercoin için de aman aman şeyler söylemiyorlar.

Şunu da belirtmekte fayda var yalnız ethereuma yatırım yapmayı düşünenler için: iyi bir platform/protokol olma ile fiyatı yükseleceği garanti değil. 2si çok farklı şeyler. Sebep şu ki ethereum'dan beklenti yüksek. Eğer güzel kullanışlı bir plartform ortaya koyma adına bekleneni ve iddia ettiklerini sağlayamazsa yatırımcılarının kaybetmesi de mümkün. En azından başlarda veya kısa vadede. Bir de başarılı olması durumunda dahi örneğin twitter ve facebook ultra başarılı sosyal paylaşım siteleri ancak ilk halka arz olunduklarında her ikisinde de deli bir düşüş hareketi vardı borsada. Piyasa bambaşka birşey.

Özetle ethereum teknik ekibi gerçekten sağlam ve işini ciddiye alan insanlar gibi görünüyor ve isimlerinin bilinir olmaları ile ve konferanslar, tartışma platformları, gelişmelerden feedback vermeleri ile güzel güven uyandırıyorlar. Uzun vadede başarılı olma potansiyeli yüksek bir proje olarak görüyorum. Bitcoin 2.0 ismine en layık alternatif olabilir şu anda.
runomata
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100View Profile WWW
March 04, 2014, 05:22:40 PM
 #28

ethereum ile dağıtık(decentralized) exchange siteleri de yapılabilecek zannediyorum. Buna yönelik mastercoin ve protoshares gibi alternatifler de var ancak aralarında teknik olarak en sağlam altyapı ethereum gibi görünüyor. PTS beklentileri karşılayamadı ve son günlerde düşüşte bu arada. Mastercoin için de aman aman şeyler söylemiyorlar.

Şunu da belirtmekte fayda var, etheriuma yatırım yapmayı düşünenler için: iyi bir platform/protokol olma ile fiyatı yükseleceği garanti değil. 2si çok farklı şeyler. Sebep şu ki ethereum'dan beklenti yüksek. Eğer güzel kullanışlı bir plartform ortaya koyma adına bekleneni ve iddia ettiklerini sağlayamazsa yatırımcılarının kaybetmesi de mümkün. En azından başlarda veya kısa vadede. Bir de başarılı olması durumunda dahi örneğin twitter ve facebook ultra başarılı sosyal paylaşım siteleri ancak ilk halka arz olunduklarında her ikisinde de aşağıya deli bir gidiş hareketi vardı borsada. Piyasa bambaşka birşey. Ancak teknik ekip gerçekten sağlam görünüyor ve isimlerinin bilinir olmaları ile ve konferanslar, tartışma platformları, gelişmelerden feedback vermeleri ile güzel güven uyandırıyorlar. Uzun vadede başarılı olma potansiyeli yüksek bir proje olarak görüyorum. Bitcoin 2.0 ismine en layık alternatif olabilir şu anda.

twitter, facebook, "halka arzda" düşüş yaşamıştır. Doğru.. Ama ethereum'un kuruluş aşamasında yatırım yapmak ile borsaya açıldığında yatırım yapmak aynı şey mi? Siz cevaplayın Smiley Ethereum'a doğumu ile girmek, Facebook'un şirket hisseleriniborsadan değil! en başında almak gibidir.. Karıştırmayalım ikisini..
rojuwah
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
March 04, 2014, 06:26:25 PM
 #29

önemli nokta, haklısınız. Yine de IPO (ilk halka arz) ile alınan ethereum hisselerinin gerçek değeri ethereum piyasaya sunulduğu zaman ortaya çıkacak. O anda arz/talep işlem hacmi vs faktörler devreye girecek.
calligrapher
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 250


View Profile
March 04, 2014, 06:31:36 PM
 #30

bu facebook, twitter hisse olayına  s-curve ile açıklama yapıldı çoğu kez. yani aslında şu an bulunduğumuz kriptopara dünyası, facebook'un üniversite yurtlarında kodlanmaya başlandığı, henüz kimsenin kullanmadığı sadece amerika ve çevre ülkelerde hafif hafif yayılan bir şey olduğu zamanla eşdeğer.

hoş bitcoin falan yukarıdaki örnekten daha yaygın gibi dursa da dünyadaki toplam kullanıcı sayısı 1-2 milyon anca gelir. bu rakam gelecek sene 10 milyona ulaşır, sonraki sene 40. üstel olarak artan bu fonksiyon bitcoin, ethereum gibi protokoller tam olarak halk tarafından görülüp fark edildiğinde doygunluğa ulaşır yani s-curve tamamlanmış olur. ondan sonra volatilite azalır ve bitcoin gerçek bir protokol halini alabilir.

şu an yapılan/yapılacak yatırımın bu kadar riskli olmasının en basit nedeni, henüz çok amatör oluşumlarla karşı karşıya olmamızdan kaynaklı. atıp kenara 2-3 sene beklemek en mantıklısı warren buffett hesabı uzun vadeli düşünmek lazım. kısa vadede kaybedilen %50 bile olsa, önemli bir proje için panik yapmaya değmez.

geçen gün warren buffet bitcoin 10-20 yıl sonra piyasada olmaz demiş. 10 yıl ömür biçmesi bile mucize resmen. hele ki  bu adam teknolojiye hiçbir şekilde yatırım yapmayan bir adam.

şu ethereum olayını güzelce araştırıp bakmamız lazım. sonuçta olası bir bitcoin 2.0 vakası için hepimize sunulan şans eşit artık. aynı anda gördük, aynı anda araştırıcaz, bitcoin gibi bizden 3 yıl önce girenlerin üzerimize dumplamasını beklemicez.

selamlar olsun.
rojuwah
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
March 04, 2014, 06:40:20 PM
 #31

bir de genel olarak şundan bahsedelim: ethereum bir işletim sistemi gibi, android gibi örneğin. Üzerinde bir çok uygulama/app çalıştırılabilsin diye tasarlanmış dağıtık bir kripto işletim sistemi. Temel bileşenler sunuyor ve kullanımını applikasyonlara bırakıyor. Bu nedenle NXT, Mastercoin, counterparty, ripple veya PTS gibi zannediyorum ki yalnızca dağıtık exchange imkanı sunacak geliştirmelerle kıyaslanması çok zor, daha çok elma armut gibi. Hatta hepsi birer çeşit elma, ethereum elma ağacı gibi.

Ethereum ile desteklenmesi planlanan uygulama çeşitleri arasında developerların saydıkları: crypto currency exchange, stock exchange, prediction market, gambling ve benzeri bir çok uygulama..

bir de ethereumu tasarlayan geliştiricilerin sayısı herhalde NXT mastercoin counterparty ve protoshares geliştiricilerinin toplamına eşit olabilir, 17 kafa saydım ethereum initial postunda. Hepsi geliştirici değil elbet çalışan demek lazım belki yarısına ama totalde orta ölçekli bir şirket denebilir.
runomata
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100View Profile WWW
March 04, 2014, 07:23:25 PM
 #32

Tabi tabi.. Hatta Vitalik (kurucu) denen çocuğun hikayesi de tam filmlik.. Kripto üzerine çalışmalar yapıyor. matematik okuyor.. 2011 de bitcoinle tanışıyor. Bir süre mastercoin ekibinde çalışıyor. Sonra üniversiteyi falan 3. sınıfta bırakıp dünyanın neresinde bitcoin ile alakalı bi toplantı varsa katılmaya başlıyor. Son gelinen noktada ethereum u oluşturuyor.. 20-23 yaşında sanırım Smiley magazinsel olarak ta ileride prim yapacak bir hikayesi var.. Hayalinin peşinden giden çocuk gibi.. Wink

Bu arada malesef Ethereum büyük yatırımcının ilgisini çoktan çekmiş durumda.. Kendi forumlarından takip ederseniz göreceksiniz ki, birçok insan şimdiden IPO da büyük balinaların bir anda tüm IPO yu sömürmesini engelleyecek düşünceler atıyorlar ortaya.. Bu da potansiyelinin öyle, zırtcoin pırtcoin gibi bi potansiyel olmadığının en büyük göstergesi.. Diyorlar ki; 1ç gün IPO da en yüksek alım 0.01 BTC olsun. 1 gün sürsün.. sonra 2. gün en yüksek 0.1 BTC.. 5 gün sürsün... sonra en yüksek 0.5 olsun en son 30.000 BTC ye kadar yükselerek gitsin diyenler var.. hatta "lütfen bu konuyu dikkate alın" diye yalvaran adam gördüm..

Ben şahsen IPO dan ziyade bu sistemi anlamakla ilgileniyorum. Zaten günü gelince IPO fln.. ne gerekiyorsa yaparız..
Şöyle bir fikrim var.. Eğer birlikte hareket etmek isteyen olursa bir takım çalışması yapabiliriz. Ethereum, şu anda ülke dillerinin çevirilerini istiyor üyelerinden.. karşılığı olur mu olmaz mı bilmiyorum.. Ben tek başıma bu işe girişmeyi düşünüyordum ama istekli olursa bölüm bölüm paylaşarak tam bir çeviri işine girebiliriz. 3-4 kişi.. Ethereum'u anlamanın daha güzel bir yolu olmaz bence..4 yada 5 ana dilde çevirileri yapıldı şimdilik.. kolay birşey değil ama sıkı bir ön çalışma olabilir.. bunu kısa vadeli bir hobi olarak görmekten çok geleceğin iş yatırımı olarak planlayabiliriz.. Nasıl ki, bundan 10 sene önce domain, web tasarım...vb. işlere gönül verenler şu anda bu işin başını çekiyor, ekmeğini yiyorsa.. neyse ben çevirisi yapılacak dosyaların tamamını aldım.. İster katılın, isterseniz bekleyin bir süre sonra kısa yoldan okur geçersiniz..
dr1980m
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 924
Merit: 1000


View Profile
March 04, 2014, 07:32:38 PM
 #33

Etherium!a ne zaman yatırım yapmaya başlanabilecek?
runomata
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100View Profile WWW
March 04, 2014, 07:36:10 PM
 #34

Etherium!a ne zaman yatırım yapmaya başlanabilecek?

Mart 2014 te IPO ile ilgili açıklama yapılacağını söylediler. (Nasıl olacağı, hangi tarihte başlayacağı ne kadar süreceği...vs.) Mining için en erken tarih Ekim-Kasım 2014..
RoooooR
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 1000


GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC


View Profile
March 04, 2014, 07:54:59 PM
 #35

bir de genel olarak şundan bahsedelim: ethereum bir işletim sistemi gibi, android gibi örneğin. Üzerinde bir çok uygulama/app çalıştırılabilsin diye tasarlanmış dağıtık bir kripto işletim sistemi. Temel bileşenler sunuyor ve kullanımını applikasyonlara bırakıyor. Bu nedenle NXT, Mastercoin, counterparty, ripple veya PTS gibi zannediyorum ki yalnızca dağıtık exchange imkanı sunacak geliştirmelerle kıyaslanması çok zor, daha çok elma armut gibi. Hatta hepsi birer çeşit elma, ethereum elma ağacı gibi.

Ethereum ile desteklenmesi planlanan uygulama çeşitleri arasında developerların saydıkları: crypto currency exchange, stock exchange, prediction market, gambling ve benzeri bir çok uygulama..

bir de ethereumu tasarlayan geliştiricilerin sayısı herhalde NXT mastercoin counterparty ve protoshares geliştiricilerinin toplamına eşit olabilir, 17 kafa saydım ethereum initial postunda. Hepsi geliştirici değil elbet çalışan demek lazım belki yarısına ama totalde orta ölçekli bir şirket denebilir.

Desteklenen uygulamalar bitcoinde de destekleniyor ama etherumda sanırım o contract diye geçiyor. Biraz daha karmaşık tam araştıramadım.


            █ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █
Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.
......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
rojuwah
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
March 05, 2014, 09:45:41 AM
 #36

Şöyle bir fikrim var.. Eğer birlikte hareket etmek isteyen olursa bir takım çalışması yapabiliriz. Ethereum, şu anda ülke dillerinin çevirilerini istiyor üyelerinden.. karşılığı olur mu olmaz mı bilmiyorum.. Ben tek başıma bu işe girişmeyi düşünüyordum ama istekli olursa bölüm bölüm paylaşarak tam bir çeviri işine girebiliriz. 3-4 kişi.. Ethereum'u anlamanın daha güzel bir yolu olmaz bence..4 yada 5 ana dilde çevirileri yapıldı şimdilik.. kolay birşey değil ama sıkı bir ön çalışma olabilir.. bunu kısa vadeli bir hobi olarak görmekten çok geleceğin iş yatırımı olarak planlayabiliriz.. Nasıl ki, bundan 10 sene önce domain, web tasarım...vb. işlere gönül verenler şu anda bu işin başını çekiyor, ekmeğini yiyorsa.. neyse ben çevirisi yapılacak dosyaların tamamını aldım.. İster katılın, isterseniz bekleyin bir süre sonra kısa yoldan okur geçersiniz..
harika, öncelikle fikir güzel çünkü ethereum bir kişinin çevirmesi için gerçekten çok fazla döküman içeriyor. Çeviri işine girmek arzusundayım. Runomata, 1-2 gün daha beklemeyi ve bu süre içinde ilgili insanlar ile beraber burada teknik altyapısına güvenen ve 3-4 kişiyi geçmeyecek bir çeviri ekibi oluşturmayı öneriyorum. Lütfen bundan bir karşılık beklemeden çalışacak, dediğin gibi işe gönül verecek ve yalnızca söz vermesi dahilinde arkasında duracak insanlar bu ekibe dahil olsun. Ekip belli olduktan sonra işbölümü yapalım ve çeviriler bittikten sonra herkes diğerinin çevirdiği dökümana gözgezdirmekle mükellef olmalı düşüncesindeyim. En baştan ortak ve popüler bir kaç terim (örn: contract: kontrakt) üzerine konsensusa varmamız anlamlı olabilir. Aksi halde aynı kavram bir dökümanda bir karşılığı ile geçerken bir başka dökümanda başka türlü çevrilmiş olabilir.
CoinTürk
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 397
Merit: 250


Bitcoin ve Kripto Paranın Türkçe'si


View Profile WWW
July 23, 2014, 11:26:36 AM
 #37

Ethereum Ekibi, Ön satışın başladığını duyurdu. 2000 ETH = 1 BTC.
Madencilik ise yıl sonunda başlayacak.
Haberin detayları için; coin-turk.com/ethereum-satisi-basladi/
MorpheWQ
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1162
Merit: 1103View Profile
July 23, 2014, 11:30:26 AM
 #38

Daha dün aklıma gelmişti ve siteye bakmıştım ne oldu bu Ether öldü mü kaldı mı diye Smiley O kadar shitcoin alıp da bunu almamak olmaz diye düşünüyorum kendi adıma...

                 ▄▄▄▄███████▄▄▄
              ▄███████████████████▄
           ▄█████████████████████████▄
         ▄█████████████████████████████▄
        █████████████████████▀ █████████▄
       ██████████████████▀    ████████████
      ▐████████████████▌      ████████████▌
      ███████▀▀▀   ███▌     ▀▀█▀ █████████
      ███████████▄▄▄▀▀▀         ▄██████████
      ██████████████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
      ▐███████████████████████████████████▌
       ███████████████████████████████████
        █████████████████████████████████
         ▀█████████████████████████████▀
           ▀█████████████████████████▀
             ▀▀███████████████████▀▀
                 ▀▀▀█████████▀▀▀
chynge.net

██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██


██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
 
               █▀▀▀▀▀▀█             
              ▄██▄███▄         ▄   
              ▀▀ █▌ ▀▀█▀██   ▄█▀██
          ▄▄▄           ▀▀▀███▀▀▀ 
          ▀▀▀                ▀█   
      ▄▄▄▄▄▄▄                ███   
                      ▄██▀     ▐█ 
   ▄█████████      ▄█▀█▀        █▌
                 █▀▀▄█         ██▌
 ████████████   ▀█▄█▀           █▌
                                █▀
     ████████                ▄▄██ 
                             ▄█▀   
        ▀▀▀▀▀               █▀     
                  ▄     ███▀       
              ████████▀█▀           


Instant Settlement
 
                ▄██▄███           
   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀▄█▀   ▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ██▀ ▄▄ ▄▄▄ ██▀▄██  ▄█▄  ██▌▄ ▄▄▄ █
███▀     ▐█▀▀▄█▀  ██▀ ▀██  ▀█▄    █
██      █▀░██▀  █▀▀     ▐▀█  ▀██  █
█▀▀████████████████████████████████
█▀▀▌ ██ ▄█▄ ██ ▄█▄ ██ ▄█▄ ██ ▄█▄ ██
█▄                                █
█▄                       ▄▄████████
█▄                      █▀███▌    █
█▄                     █▌ █  █▌   █
█▄                      ▀████▌▄▄▄▄█
█▄                                █
█▌                                █
██▀▀ ██ ▐█▌ ██ ▐█▌ ██ ▐█▌ ██ ▐█▌ ██
 ▀▀████████████████████████████████


Zero Fees
 
            ▄██▀▀▀██▄           
          ▄██       ██▄         
         ██           ██         
         ██           ██         
         ██           ██         
         ██           ██         
    █████████████████████████   
    █                       █   
    █          ▄▄▄          █   
    █         █▀▀▀█         █   
    █         █   █         █   
    █         █▄▄▄█         █   
    █          ▀▀▀          █   
    █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█   
    █▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█   
    █████████████████████████   


Secure Transaction
aliser
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 868
Merit: 1000View Profile
July 23, 2014, 11:30:57 AM
 #39

Ethereum Ekibi, Ön satışın başladığını duyurdu. 2000 ETH = 1 BTC.
Madencilik ise yıl sonunda başlayacak.
Haberin detayları için; coin-turk.com/ethereum-satisi-basladi/

12 saatte 2.3 milyon dolar para kaldırdı adamlar yuh.

New Age Cloud Mining Game :www.minerfarm.com
pandacoin
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1554
Merit: 1000


View Profile
July 23, 2014, 11:52:41 AM
 #40

Yılın soygununu da bunlar yapacak. Smiley
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 123 »
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!