Bitcoin Forum
April 27, 2024, 09:51:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 125 »
  Print  
Author Topic: Ethereum  (Read 240719 times)
worthyou
Sr. Member

Activity: 335
Merit: 250

View Profile
March 15, 2016, 10:41:35 AM

Elimde 300-400 tl nakit var ayrıca poloniexte 75 dolarım var tüm paramı ethere gömüm bu parayı 1000 tl yapabilirmiyim ether balon mu.Hala kafamda soru işaretleri var.

Sizce fiyatlar önümüzdeki günlerde ne olur

tabi canim manyakmisin, 1000 tl degil yuzbinlira bile yaparsin.

ps: son 2 gundur titretiyorlar, acaba buyuk cokuse ne kadar yaklastik.

Az kaldı gibi görünüyor. Shorttayım poloda, gidebildiği yere kadar gideceğim.
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714211479
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714211479
Reply with quote  #2

1714211479
Report to moderator
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
March 15, 2016, 11:11:02 AM

Dün gece yatarken gördüm iyi dump lamışlar 360 dan aldıklarımı 380 den koydum ama 300 ün altına düştük allahtan hepsini Yatırma dım da acelem yok dursun  Grin

@worthyou ponzi olarak değerlendirmenize neden olan şeyi anlamadım aydınlatabilir misin

Smiley ethereum'a poniz demiyor, ethereum blockchaini üzerinde çalışan bir piramit kururuldu, sen bir ether veriyorsun eğer iki ikişi daha senden sonra 1'er ether verirse sen 1.98 geri alıyorsun. bu sefer 4 kişi 1'er ether verdiğinde senden sonra verenler alıyor...

Bu eski ponziler vardı ya paranı yatırıyorsun bir müddet sistem işliyor sonra adam kaçıyor, adamın kaçması akıllı kontrat ile imkansız hale geldi Smiley

Böyle bir sistem etherin yaratmaya çalıştığı ekosistem için oldukça olumsuz etkiler yaratacak.
Bakın mesela; 3k ether yatırılmış bir ponzi:
http://doubler-ethereum2.rhcloud.com/

Akıllı kontrat dediğiniz sistem ponziyi kuran (daha doğrusu 2 satır kodla akıllı kontrat yaratan üç kağıtçı) için bir fırsattır.
Siz ether ağı bizim paramızı güvencede tutuyor diye düşünürken bu ponziyi kuran dolandırıcı çoktan 3000*0.02= 60 Ether'i cebine attı bile.

Bunun gibi onlarca, yüzlerce ponzi kurulacak ileride. Ponziyi kuranın kaçmasına gerek bile olmayacak çünkü ponziyi işleten doğrudan ether altyapısı...

Buna benzer sıkıntı openbazaar'da da var. Openbazaar üzerinden illegal şeylerin satışı engellenemeyebilir vs.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
March 15, 2016, 11:14:04 AM

Ve ne tesadüfse, poloniex ddos yüzünden açılmıyor. Açıkçası ben millet çok kesin yükselişe bağlandı ters tepebilir diye evvelki gün 0,035 ken ETH'yi satıp çıkmıştım, kesin düşer diye. O arada Dash almıştım. Şansıma ETH düştüğünde bütün major altcoinler düştü, dash düşmedi, 0,027 fırsatını kaçırdım, ama tekrar düşecek gibi bir his var içimde, o nedenle 0,031 dan falan almadım tekrar. Yükselse de çok sorun değil benim için, o zaman da 0,05 den alır 0,06 dan satarım misal. Bana bakmayın yani Smiley

Tahmin ettiğim gibi fena dump yaptılar, dayanamadım 288 den alıp 303 den çıktım bir kez daha gece, şu anda çok riskli görünüyor bana. Çok fazla insan çinde borsaya girecek, homestad, pi day falan diye alıp büyük bir umutla yükseliş bekliyor. Şu anda gerçekten aşırı yükselebilir de, çakılabilir de. Elinde tutanlar çok dikkatli olmalı.

Alım satım makası iyice kısaldığı için tekrar al sat yapmayacğım yönü belli olana kadar. Şu anda hacim olarak ikinci olan BTS ye girdim, bakalım ne olacak. Yatırım tavsiyesi değildir.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
March 15, 2016, 12:49:07 PM

Elimde 300-400 tl nakit var ayrıca poloniexte 75 dolarım var tüm paramı ethere gömüm bu parayı 1000 tl yapabilirmiyim ether balon mu.Hala kafamda soru işaretleri var.

Eth neden düşecek detaylı bir açıklaman varmı ? neden çökecek ? Ayrıca ben 50 usd mi ether sayesinde 75 us yaptım 2 günde %50 değer kazandırdım parama.Bu küçük miktar elbet lakin bitcoin bu kadar durağan devam ederken millet ethere mi yönelir bitcoine mi?

Sen anlaşılan düşmesini istiyorsun.
Bu sayfada 0.0223 lere alım için yüksek diyende olmuş bu seviyelerden çakılır artık almayan diyende.Ne oldu peki ? 0.0372 yi gördü peki yeniden görebilir mi neden olmasın ?

Bence ether bitcoinin ödül yarılanmasına kadar bu değerini koruyacaktır.Ve litecoin gibi 40 dolar seviyelerini görmese de ona yakın 25-30 dolar arası bir fiyatlanma yapabilir.
Kafadan atıp tutmayalım bana bir detaylı açıklaman varsa düşçeğine dair söyleki bende bozdurup çok fazla zarar yapmadan çıkayım
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 15, 2016, 01:13:01 PM

Eth neden düşecek detaylı bir açıklaman varmı ? neden çökecek ? Ayrıca ben 50 usd mi ether sayesinde 75 us yaptım 2 günde %50 değer kazandırdım parama.Bu küçük miktar elbet lakin bitcoin bu kadar durağan devam ederken millet ethere mi yönelir bitcoine mi?

Bu sayfada 0.0223 lere alım için yüksek diyende olmuş bu seviyelerden çakılır artık almayan diyende.Ne oldu peki ? 0.0372 yi gördü peki yeniden görebilir mi neden olmasın ?

Bence ether bitcoinin ödül yarılanmasına kadar bu değerini koruyacaktır.Ve litecoin gibi 40 dolar seviyelerini görmese de ona yakın 25-30 dolar arası bir fiyatlanma yapabilir.
Kafadan atıp tutmayalım bana bir detaylı açıklaman varsa düşçeğine dair söyleki bende bozdurup çok fazla zarar yapmadan çıkayım

guzel kardesim, istemek ayri, ongormek ayri seylerdir. para piyasalarini ve kriptoparalarinin davranisini yillarca takip eden biri olarak bunu soyluyorum. ponzi kendi besleyemez hale gelince kisaca tikaninca ne demek istedigimi anlayacaksiniz. bugune kadar da 1 ether al-sat islemi bile yapmadim, ama bu tur coinlerde cokuslerin baslangicini takip etmek benim icin bir hobi, tecrublerime yenilerini katiyorum boylece.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
hhk1045
Hero Member

View Profile
March 15, 2016, 01:22:19 PM

guzel kardesim, istemek ayri, ongormek ayri seylerdir. para piyasalarini ve kriptoparalarinin davranisini yillarca takip eden biri olarak bunu soyluyorum. ponzi kendi besleyemez hale gelince kisaca tikaninca ne demek istedigimi anlayacaksiniz. bugune kadar da 1 ether al-sat islemi bile yapmadim, ama bu tur coinlerde cokuslerin baslangicini takip etmek benim icin bir hobi, tecrublerime yenilerini katiyorum boylece.

Bilemiyorum kardeşim....Lakin etheri küçüksememek lazım şuan litecoinden sonra gelen en etkili coin bence
hhk1045
Hero Member

View Profile
March 15, 2016, 02:46:28 PM

Ether şuan büyük dump yiyor 0.038 den aldığım etheri zararına 0.0303 ten bozdurmak zorunda kaldım an itibariyle 0.0295 dünkü kazancımı yedirmiş durumdayım g eğer 0.0290 altını kırarsa fena düşüş görülebilir ama unutmayalım bu dump lardan sonra büyük yükselişleriyle ünlü ether

ben alım için 0.0240 ideal diyorum üstü riskli.0.0372 nerde 0.029 nerde gerçekten çok oynak çok dikkatli olunmalı.

Yatırım tavsiye değilirdir.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
March 15, 2016, 05:44:07 PM

ETH 0.03'ün altında şu an. Bakalım neler olacak, benim tahminim kısa süre sonra tekrar 0.03'ün üstüne çıkacağı yönünde.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 15, 2016, 05:55:29 PM

ETH gözümü korkutuyor. %100 den fazla kazandırdı bana ama bu hareketler çok tehlikeli. Bütün alt coinlerin aynı anda düşmesi neden bilmiyorum ama beni korkuttu. Sanki tek elden çıkmış bir hareket gibi.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 15, 2016, 06:01:51 PM

ETH gözümü korkutuyor. %100 den fazla kazandırdı bana ama bu hareketler çok tehlikeli. Bütün alt coinlerin aynı anda düşmesi neden bilmiyorum ama beni korkuttu. Sanki tek elden çıkmış bir hareket gibi.

Birileri sistemden yavaş yavaş çıkıyor gibi mi mesela ?
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 15, 2016, 06:06:32 PM

Ether şuan büyük dump yiyor 0.038 den aldığım etheri zararına 0.0303 ten bozdurmak zorunda kaldım an itibariyle 0.0295 dünkü kazancımı yedirmiş durumdayım g eğer 0.0290 altını kırarsa fena düşüş görülebilir ama unutmayalım bu dump lardan sonra büyük yükselişleriyle ünlü ether

ben alım için 0.0240 ideal diyorum üstü riskli.0.0372 nerde 0.029 nerde gerçekten çok oynak çok dikkatli olunmalı.

Yatırım tavsiye değilirdir.

Bende biraz senin altından 0.0365 ten almıştım hala tutuyorum çıkana kadar bekleyeceğim

signature not found.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
March 15, 2016, 06:38:39 PM

Birileri sistemden yavaş yavaş çıkıyor gibi mi mesela ?

butun coinlerde fiyatin dususte olmasi coin sahiplerinin ethere yatirmis olabilecegi anlamina da gelir. fakat cogu kisinin ortak gorusu gibi benim de gorusum etherin ederinin suan cok daha dusuk seviyelerde oldugudur. fakat malesef fiyati belirleyen sistemdeki oyuncular oluyor.

konu disi olacak belki ama kafama takildi, btcdeki %51 olayi altcoinlerde yok mu?
En son uzun zaman önce poloniex'e ether gönderdim ancak en son gönderdiğimde 1 gün bekliyorduk hesaba geçmesi için. Hatta bunu Vitalik tüm exchangelerden rica etti. Bunun nedeni eğer bloklarda bir bozukluk olur ise Vitalik ve ekibinin müdahale etmesine yetecek zaman aralığı bırakılıyordu. Homestead ile birlikte Augur beta yayıyına başladı, yakında Slock.it crowdsale başlatacak ve daha bir çok Dapp adı verilen merkezi olmayan dağıtık şekilde çalışan uygulamalar sırayla karşımıza çıkacak.
su mevzuu ether zincirinin suistimale acik olabilecegi bir durum yaratmaz mi?
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
March 15, 2016, 06:56:58 PM

Trajikomik bir ruh halimi paylasmak isterim. "Cryptocurrency" dunyasina girdigimden beri arada kafamdan gecer, hayal ederim bitcoin populer olmadan once, degersizken 5-10 bin tane alsaydim ne guzel olurdu diye. Son birkac aydir bunu dusunmeyi biraktim. Ayni hayali, gozumun onunde yavas yavas tirmanan ETH icin dusunmeye basladim. Ustune ustluk yine gec kaldim psikolojisi de buna eklendi. Benimle ilgili iflah olmaz bir durum var. Bunun risk almaktan korkan bir yapi mi yoksa bahtsiz bedevi sendromu mu olduguna henuz karar veremedim. Belki ikisi birden.

Simdi paranoyak gibi altcoin chartlarina bakiyorum. Siradaki hangisi Allah`im bir isaret ver diye dua ediyorum. Isaret gelir mi bilmiyorum ama kesin olan birsey var; 6 ay sonra ayni hayalleri baska bir coin icin kuruyor olacagim. Ustelik huysuzlugum ikiye katlanmis olacak.

by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
March 15, 2016, 06:59:15 PM

Trajikomik bir ruh halimi paylasmak isterim. "Cryptocurrency" dunyasina girdigimden beri arada kafamdan gecer, hayal ederim bitcoin populer olmadan once, degersizken 5-10 bin tane alsaydim ne guzel olurdu diye. Son birkac aydir bunu dusunmeyi biraktim. Ayni hayali, gozumun onunde yavas yavas tirmanan ETH icin dusunmeye basladim. Ustune ustluk yine gec kaldim psikolojisi de buna eklendi. Benimle ilgili iflah olmaz bir durum var. Bunun risk almaktan korkan bir yapi mi yoksa bahtsiz bedevi sendromu mu olduguna henuz karar veremedim. Belki ikisi birden.

Simdi paranoyak gibi altcoin chartlarina bakiyorum. Siradaki hangisi Allah`im bir isaret ver diye dua ediyorum. Isaret gelir mi bilmiyorum ama kesin olan birsey var; 6 ay sonra ayni hayalleri baska bir coin icin kuruyor olacagim. Ustelik huysuzlugum ikiye katlanmis olacak.
Bende geçen gün arkadaş bir kere geleceğe gitme hakkımız olsa ne yapardınız gidip diye sordu, bende gider coin fiyatlarına bakar dönerdim diye cevapladım Cheesy spekülatif, manipülasyon çok, o yüzden durumunuz herkes için geçerli can sıkmaya gerek yok hocam

signature not found.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
March 15, 2016, 07:26:19 PM

Bence olaya yanlış noktadan bakıyorsunuz. Kaçırılmış fırsat zaten kaçmış gitmiş. Burdan sonrasına bakmak lazım. Ethereum un ilerde değerleneceğini düşünüyorum. Bunun sebebi çok süper teknolojisi değil. PR açısından çok başarılı buluyorum arkadaşları. Çağımız PR çağı. Çakıl taşını bile doğru şekilde pazarlayarak zengin olabilirsiniz.

güzel bir örnek :

o yüzden kaçırdım, gene kaçırıyorum galiba psikolojisine girmeye gerek yok. Bu forumdaki bir çok uzman üyeye göre etherum ile bu örnekteki çakıl taşları arasında teknolojik olmasından başka bir fark yok.
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 15, 2016, 07:40:19 PM

Bende geçen gün arkadaş bir kere geleceğe gitme hakkımız olsa ne yapardınız gidip diye sordu, bende gider coin fiyatlarına bakar dönerdim diye cevapladım Cheesy spekülatif, manipülasyon çok, o yüzden durumunuz herkes için geçerli can sıkmaya gerek yok hocam

ahaha çok iyiymiş Smiley aslında ben sadece biraz şanslıyım bitcoin balonu zamanından hemen önce 550 lira civarından almıştım sonra 15 gün içerisinde 2200 den okutmuştum, sonra madenciliğe girip kendimi bitirdim Smiley 60 bin liralık yatırımla sistem kurdum hatta fotoğrafları forumda bir yerlerde vardır unuttum bile..

Ethereum ise tamamen şanstı benim için çok video izliyorum bitcoin ile ilgili orada mutlaka bir şeyler yakalıyorsunuz mesela Augur ve Slock.it konularını videolardan denk gelerek açmıştım. Bence şansınız devam ediyor Slock.it yatırımcısına iyi karlar bırakacak gibi. Ancak şu da var ben yanlış hatırlamıyorsam kasım 2014'ten beri ethereum için bekliyorum o zaman almıştım ether'i. bir sene zaten piyasaya çıkması için bekledim çıktı satmadım beklemeye devam ettim. Dün akşam sattım sadece bir kısmını şu anda yarı btc yarı ether'deyim.

Mesela Lisk var ona yatırım yapın ben hiç ilgilenmedim ve crowdsale'a da katılmadım ancak çok reklamı yapılıyor ve Microsoft azure Lisk için de hizmet verecek, haberleri takip edin. Mutlaka bir gün yakalarsınız ancak belkide sabretmez iseniz büyük bir şey yakaladığınızın farkına bile varamayabilirsiniz.

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
March 15, 2016, 08:28:09 PM

Bence olaya yanlış noktadan bakıyorsunuz. Kaçırılmış fırsat zaten kaçmış gitmiş. Burdan sonrasına bakmak lazım. Ethereum un ilerde değerleneceğini düşünüyorum. Bunun sebebi çok süper teknolojisi değil. PR açısından çok başarılı buluyorum arkadaşları. Çağımız PR çağı. Çakıl taşını bile doğru şekilde pazarlayarak zengin olabilirsiniz.

güzel bir örnek :

o yüzden kaçırdım, gene kaçırıyorum galiba psikolojisine girmeye gerek yok. Bu forumdaki bir çok uzman üyeye göre etherum ile bu örnekteki çakıl taşları arasında teknolojik olmasından başka bir fark yok.

Benim birkaç hafta önce bir postum vardı bulursam editlerim. Bu arkadaşların kendilerini çok iyi pazarladıklarını belirtmiştim. Ciddi PR yapıyorlar . Örneğinizde belirttildiği gibi sizle hem fikirim

signature not found.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
March 16, 2016, 09:50:15 AM

poloniexte ethereum gönderirken sıkıntı yaşayan varmı 10 dakkadır işlem siteye yansımadı
https://etherchain.org/tx/0x5b76f068ce7843b897e7ca12cceb39a55e8e4b541025c9d30f4663c2e3831034
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 16, 2016, 10:52:38 AM

poloniexte ethereum gönderirken sıkıntı yaşayan varmı 10 dakkadır işlem siteye yansımadı
https://etherchain.org/tx/0x5b76f068ce7843b897e7ca12cceb39a55e8e4b541025c9d30f4663c2e3831034

Poloniex trollboxta adminler var onlarla paylastiniz mi? Hemen yardimci oluyorlar..

.▄███████████████████████▄
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
March 16, 2016, 02:12:53 PM
Last edit: March 16, 2016, 02:42:52 PM by by rallier

http://cointelegraph.com/news/arcade-city-ethereums-big-test-drive-to-kill-uber
bu haberden ne çıkartabiliriz

edit:
başka bir haber
http://www.investopedia.com/articles/investing/031416/bitcoin-vs-ethereum-driven-different-purposes.asp
...
Bitcoin Vs Ethereum
While both Bitcoin and Ethereum are powered by the principle of distributed ledgers and cryptography, the two differ in many technical ways. For example, the programming language used by Ethereum is Turning complete whereas Bitcoin is in a stack based language. Other differences include block time (Ethereum transaction is confirmed in seconds compared to minutes for Bitcoin) and their basic builds (Ethereum uses ethash while Bitcoin uses secure hash algorithm, SHA-256). (See also: Risks and Rewards of Investing in Bitcoin.)

However, from a general point of view, Bitcoin and Ethereum differ in purpose. While Bitcoin is created as an alternative to regular money and is thus a medium of payment transaction and store of value, Ethereum is developed as a platform which facilitates peer-to-peer contracts and applications via its own currency vehicle. While Bitcoin and Ether are both digital currencies, the primary purpose of Ether is not to establish itself as a payment alternative (unlike Bitcoin) but to facilitate and monetize the working of Ethereum to enable developers to build and run distributed applications (ĐApps).

..

signature not found.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 125 »
  Print  

Jump to: