Bitcoin Forum
April 27, 2024, 12:46:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 125 »
  Print  
Author Topic: Ethereum  (Read 240719 times)
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 07, 2016, 12:33:46 PM

Aslında 11 şubat'ta bunların olacağını yazdım ama gören olmadı belki Smiley ya da anlamadılar Grin
https://bitcointalk.org/index.php?topic=437483.msg13853010#msg13853010

Dash'in sükse yaptığı zamanki fiyat aralıkları ile ether'in tepe fiyatları neredeyse aynı. Balinalar bir o coinden bir bu coine geçiş yapıyorlar Smiley
Dash uzun zaman 0.003 BTC civarı yatay seyir sergiledi, ilk pump'ta 0.015'e çıktı (5x) ikinci pump'ta 0.030'a kadar çıktı (10x). Sonrası malum, aşağı yön.
ETH de aynı hareketleri yaptı: 0.0025-0.003 BTC civarı yatay seyir sergiledi, ilk pump'ta 0.015'e kadar çıktı, ikinci pump'ta 0.030'a kadar çıktı, sonrası malum, yönü aşağı olacak.

Balinalar ne derse o olur.

Çakır hocam ben durumu şöyle anladım eğer bir coini 0.015 kadar pumpalarlarsa alıp 0.03 e kadar bekleyip çıkacakmıyız. Bunu bir taktik olarak kullanabilirmiyiz. Ya ben bu altcoini hiç anlayamadım. Normal Borsa indikatörlerinin hiç biri çalışmıyor. Bu coinlere göre bir indikatör geliştiremezmiyiz.
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
March 07, 2016, 12:46:07 PM

Bu güne kadar hiçbir indikatör'ü kullanıp da yatırım yapmadım. 2 yıldır yaptığım gözlem, uygulama ve deneyimlerime güvendim hep. Yanıldığım olmadı mı? Oldu ama çoğunlukla tahminlerim doğru çıktı.
Kendi yatırım stratejinizi kendiniz belirleyin.

Birilerinin gazına gelip de bir şeyi satın almayın.

Ether'in milyonlarca ether tutan bagholder'ı var. Bunların bir kısmı büyük şirketler, bunlar pazara indiğinde neler olacağını kestirebiliyor musunuz? Hiç ether zincirini açıp bu bagholder'ların hareketlerini takip ettiniz mi?

Kontrol edilmesi gereken onlarca farklı değişken var. Bitcoin yatırımcılarında bile şöyle bir korku var: "ya satoshi bitcoinlerini hareket ettirirse".
Bunun yaratacağı kaos'u düşünmesi bile güzel aslında. Ama neyin ne olduğunu bilene.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 07, 2016, 07:44:16 PM

Eth su an 0.0240'larda. Yaklasik 0.03'larsan satin aldim, kaldi elimde.
Aslinda elimdeki paranin buyuk bir kismini da eth sayesinde al-sat ile kazanmistim. Dusuk iken almistim bir baktim ki %40'dan fazla artmis. Bu sayede elimdeki para %40 artti.
En son dususu gorunce tekrar alip almamak arasinda tereddut yasadim.
Amaaan dedim. Guveniyor musun? Guveniyorum!  Al o zaman. Simdi yine bekliyorum bakalim.
Ne dersiniz?  Tekrar 0.030'lara ulasir mi?
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
March 07, 2016, 07:52:39 PM

ben satış verdim biraz daha düşüş bekliyorum

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 07, 2016, 08:06:34 PM

ethereum da uzun vadeli dusunmek lazım . cunku bu daha baslangic . henuz beta surumu tamamlamamıs bir yapıda . yani tam surume gectikten sonra buyuk patlayacak . yani biraz daha sabir .
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 07, 2016, 08:39:15 PM

Aslinda elimdeki paranin buyuk bir kismini da eth sayesinde al-sat ile kazanmistim. Dusuk iken almistim bir baktim ki %40'dan fazla artmis. Bu sayede elimdeki para %40 artti.
Amaaan dedim. Guveniyor musun? Guveniyorum!  Al o zaman. Simdi yine bekliyorum bakalim.

Benimde tavandan çakılı kaldı. Yükselmezse s.tık biraz da büyük girdim girerse büyük kaçacak. btc düşüyor diye oradan buraya kaydırmıştım geçici süreliğine kaldık öyle Smiley

signature not found.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 07, 2016, 08:59:46 PM

Benimde tavandan çakılı kaldı. Yükselmezse s.tık biraz da büyük girdim girerse büyük kaçacak. btc düşüyor diye oradan buraya kaydırmıştım geçici süreliğine kaldık öyle Smiley

0.01 lerden alıp 0.027 ve 0.025 civarlarından okuttum. Kaşıntı bu ya gittim 0.023 den tekrar satın aldım. Ne yazık ki 0.03 ü göreceğini sanmıyorum yakın zamanda. Btc yükselişe geçti bir miktar belki onun etkisi olabilir tam ne diyeceğimi bilemiyorum sadece hislerimle konuşabilirim. Eğer btc düşerse 400 ve altını denediğinde tekrar toparlanır belki.  Yatırım tavsiyesi değildir kesinlikle.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 07, 2016, 10:11:51 PM

arkadaslar . ethereuma kesinlikle guvenin . kısa vadeli degil uzun vadeli dusunun .

ethereumla ilgili haberlere bakılırsa bircok sektorde ethereuma dayalı projeler gelistiriliyor . bunlardan biri de elekrikli arabaların sarjıyla ilgili bir proje .

samrt contract dedigimiz akıllı kontrat ortamı icin gereken yapıyı sunan ethereum sadece bir altcoin degil , bitcoinin uzerinde sekillendigi blockchain gibi ayrı bir teknolojiyi , gereken programlama dilini vs de icinde barındıran  yeni bir teknoloji .

yatırıma devam yani

bu bir yatırım tavsiyesidir . Smiley
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
March 07, 2016, 10:48:27 PM

Amaaan dedim. Guveniyor musun? Guveniyorum!  Al o zaman. Simdi yine bekliyorum bakalim.
Ne dersiniz?  Tekrar 0.030'lara ulasir mi?

0.01 lerden alıp 0.027 ve 0.025 civarlarından okuttum. Kaşıntı bu ya gittim 0.023 den tekrar satın aldım. Ne yazık ki 0.03 ü göreceğini sanmıyorum yakın zamanda. Btc yükselişe geçti bir miktar belki onun etkisi olabilir tam ne diyeceğimi bilemiyorum sadece hislerimle konuşabilirim. Eğer btc düşerse 400 ve altını denediğinde tekrar toparlanır belki.  Yatırım tavsiyesi değildir kesinlikle.

Çok iyi okutmuşsun. helal valla Smiley

signature not found.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
March 07, 2016, 10:52:58 PM

arkadaslar . ethereuma kesinlikle guvenin . kısa vadeli degil uzun vadeli dusunun .

ethereumla ilgili haberlere bakılırsa bircok sektorde ethereuma dayalı projeler gelistiriliyor . bunlardan biri de elekrikli arabaların sarjıyla ilgili bir proje .

samrt contract dedigimiz akıllı kontrat ortamı icin gereken yapıyı sunan ethereum sadece bir altcoin degil , bitcoinin uzerinde sekillendigi blockchain gibi ayrı bir teknolojiyi , gereken programlama dilini vs de icinde barındıran  yeni bir teknoloji .

yatırıma devam yani

Engin bilgilerinle bizlere smart contrat'ın tam olarak ne olduğunu, ne işe yaradığını, kimlerin ne amaçla kullanabileceğini açıklamanı rica ediyorum.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
March 07, 2016, 10:57:20 PM

yatırıma devam yani

Engin bilgilerinle bizlere smart contrat'ın tam olarak ne olduğunu, ne işe yaradığını, kimlerin ne amaçla kullanabileceğini açıklamanı rica ediyorum.
Çakır :@ Elemanı gömüp durma bize motivasyon veren bir tek o var Cheesy

signature not found.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
March 07, 2016, 10:58:35 PM

yatırıma devam yani

Çakır :@ Elemanı gömüp durma bize motivasyon veren bir tek o var Cheesy
Kimseyi gömdüğüm falan yok. Madem o kadar güveniyor smart contrat'a, Ne olduğunu bizlere açıklasın bizler de öğrenelim.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 07, 2016, 11:32:02 PM

oooo smart contract, alirim bir dal.

beyler forumdaki laflara inanip da gidip bir altcoine para koymayin, daha bitcoin bile oturmamisken, boylesine bir coin ucacagina kacacagina inanmak, tam anlamiyla bir hayali yasamaktir.  bu arada fiyati bir gunde 20% geri gelmis olabilir ancak bu patladigi anlamina gelmez. patladigi zaman zaten anlayacaksiniz.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 08, 2016, 02:47:11 PM

petahasminer daha ne olsun patlama icin ? neyi bekliyosun ?

bitcoin in oturması diye birsey sozkonusu degil . zaten artık bitcoin tıkandı teknik anlamda . bunların asılması zor gorunuyor . ve asılmadıgı surece de ortamı baska daha etkin teknolojik coinlere bırakacagı da kesin .

ethereuma kesinlikle sadece altcoin demeyin . o  yeni bir  teknoloji uzerine kurulu yeni nesil bir coin . ve en cok gelecek vaadeden coin su an .

litecoin in mesela bitcoin in kopyası olmaktan baska bir ozelligi yok . bence hicbir degeri yok .diger bitcoin kopyası coinlerin de oyle .

mesela augur rep de guzel ve gelecek vaadeden bir coin .

slock.it de ki henuz piyasaya cıkmıs degil .

diyelim ripple . sadece buyuk finans ve bankacılık sirketleri icin yapılmıs , pre mining yapılmıs tek merkezden yonetilip manipule edilebilecek bir coin ki bu ozelliklerinden dolayı da buyuk finans sirketlerinin ilgisini cekmis durumda . bunun dıısnda bir ozelligi yok . son kullanıcıya pek ihtap eden bir coin degil ki zaten bundan rippletrade kapandı .

yani bilip bilmeden yorum yapacagınıza dalga gececeginize once okuyun arastırın ondan sonra yorum yapın . cahilin lafı cok olur ama bos olur .

smart contratı bana sormussunuz . siz niye internetten arastırıp okuyup ogrenmiyorsunuz ? sonucta bu bilgi gizli bir bilgi degil . tembellik . hazıra konma . malesef bu tur ozelliklerden kurtulamadıgımız icin millet ethereum smart contratla ugrasırken bizim millet hep bos seylerle ugrasıyor .

hemen scam etiketini yapıstırıyor bilmedigi seye . ne ise yaradıgını ogrenmeye caba gostermeden .

kriptopara
Member
**

View Profile
March 08, 2016, 02:55:05 PM

smart contract ile ilgili bazı linkler ve bilgiler .

https://en.wikipedia.org/wiki/Smart_contract

Smart contract
From Wikipedia, the free encyclopedia
Smart contracts are computer protocols that facilitate, verify, or enforce the negotiation or performance of a contract, or that make a contractual clause unnecessary. Smart contracts usually also have a user interface and often emulate the logic of contractual clauses. Proponents of smart contracts claim that many kinds of contractual clauses may thus be made partially or fully self-executing, self-enforcing, or both. Smart contracts aim to provide security superior to traditional contract law and to reduce other transaction costs associated with contracting.

Examples

Digital rights management schemes are smart contracts for copyright licenses, as are financial cryptography schemes for financial contracts. Admission control schemes, token bucket algorithms, and other quality of service mechanisms help facilitate network service level agreements. Some P2P networks need mechanisms to ensure that remote strangers contribute as well as consume resources, without requiring the overhead of actual legal contracts. Two examples of such protocols are the storage trading protocol in flŭd backup[1] and the Mojo Nation filesharing auction. Cryptographic authentication of one product part by another has been used, in lieu of a contract between manufacturer and consumer, to enforce tying strategies.

diger yararlı olabilecek linkler

http://smartcontract.com/

hedgy.co sitesinden ayrı bir yorum

What is a Smart Contract?

Smart contracts are computer protocols that facilitate, verify, or enforce the negotiation or performance of a contract.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 08, 2016, 04:12:53 PM

Arkadaş elinde 10k eth olan insanlar bile çekimser kalırken sen ne demeye pazarlamacı gibi pompalayıp duruyosun al al al dedin bak %30 düştü belli ki daha acemisin hemen gaza geliyorsun. 500 de olur 1000 de olur ama daha kendin bilgi sahibi değilken çoşuyosun trollük yapıyorsun.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
March 08, 2016, 04:51:52 PM

@kriptopara sana sorduğum sorunun cebabını vermemişsin ki.  İnternette araştıracak yeterince ingilizcem yok.  Bu kadar methettiğine göre smaer kontratın  ne olduğunu ne işe yaradığını biz bilgisizlere Türkçe olarak anlatmanı istiyoruz. Ayrıca ether e scam diyen bile olnadı bu konuda bu ne hiddet bu celal?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 08, 2016, 04:53:28 PM

cryptopara dunyasina 1 ay once adim atip, 2 sayfa yazi okuyan kendini kripto uzmani saniyor ya burada ben ona yaniyorum. ama ne yazikki bu kisiler, forumda bir ilk olmadiklari gibi son da olmayacaklardir. fakat uzun surede tutunamiyorlar. 30% dusus ether gibi bir altcoin icin, ciddi bir dusus degildir, boylesine bir volatasyonda bunun ismi sadece kucuk bir duzeltme hareketidir. su an onbinlerce ether yeni alicilar olustugu anda kucaklarina birakilmak icin bekletiliyor.
daha once dedigim gibi patlama oldugu zaman ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksiniz.

ve bir onceki tavsiyemi de tekrarliyorum, beyler: eger bu ise/islere girmeyi dusunuyorsaniz, sadece sadece kaybetmeyi goze aldiginiz bir miktari yatirin. oyle kredi cekeyim, borc alayim yatirayim derseniz, cok caniniz yanar. zamaninda cok kisinin cani yandi (etherden degil, buna bitcoin dahil, baska baska coinlerden) ve bu can yanma olayi son degil, her zaman olacak.

sadece yeni av olmayin diyorum.

tarihe de not duselim : 08.03.2016 18.53: ether @ poloniex 0.0238 btc/eth

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 08, 2016, 05:44:46 PM

ben her zaman uzun vadeli yatırım icin konustum . elbette yuzde 30 dusecek . bu normaldir . yeri gelir yuzde yuz duser . millet panik yapar birileri cıkar ucuzdan toplar ethereumları yuzde 200 artar degeri .

evet bilmeyenler konusmasın da yatırım da yapmasın . izlemede kalsınlar . okusunlar arastırsınlar ogrensinler . ingilizce bilmiyorum demek bahane degildir . calısıp ogrenin . coinlere para yatıracaklarına kendilerine yatırım yapıp ingilizce kursa gitsinler .

hep bahane hep bahane .

baskalarının fikrine uyarak hareket ederek yatırım yapanlar bazı detayları atladıkları icin zamanında cıkıs yapamaz ve kaybederler . her haber ingilizce bu piayasada . ve son dakika haberi ipucu herseyi degistirebilecek gucte .

yani bu isler coluk cocuga gore degil .

yazdıgımız yorumlarla , bilimsel verilere dayalı tahminlerle dalga geciyor bu kisiler . neymis 0.1 btc gecmesi komik sacma geliyor bu insanlara 20 usd cok uc rakam . 100 usd gececek desek heralde deli ilan edecekler bizi .

unutmayın bu piyasayı normal insanlar yonlendirmiyor . sıradışı insanlar yonlendiriyor . ve bu insanlara kulak verenler kazanıyor . 
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 08, 2016, 05:49:50 PM

lan oğlum akşam akşam güldürdünüz beni, ne geyik dönmüş  ether başlığında, bu kadar trollük yeter, çakır sende git ingilizce öğren buralarda avare avare gezme Grin

şu ether balonu auger lansmanına kadar sürsün başkada bişey istemiyorum
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 125 »
  Print  

Jump to: