Bitcoin Forum
April 27, 2024, 10:51:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 125 »
  Print  
Author Topic: Ethereum  (Read 240719 times)
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 08, 2016, 05:56:28 PM

augur da cok iyi bir proje . o da ethereum uzerine kurulu . ayrıca slock.it de o da gelecek sene lansman olacak .

yani
ethereum ( 16 marta dikkat ) 3.16
augur
slock.it

bu sıralamada kalalım simdilik .
1714215072
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714215072
Reply with quote  #2

1714215072
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714215072
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714215072
Reply with quote  #2

1714215072
Report to moderator
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
March 08, 2016, 07:14:31 PM

lan oğlum akşam akşam güldürdünüz beni, ne geyik dönmüş  ether başlığında, bu kadar trollük yeter, çakır sende git ingilizce öğren buralarda avare avare gezme Grin

şu ether balonu auger lansmanına kadar sürsün başkada bişey istemiyorum
Geyik mi ne geyiği?  Ortaya bir iddia atılmış ve bu iddianın "BİLİMSEL VERİLERLE" desteklendiği söylenmiş.  İddianın dayandırıldığı şeyin ne olduğunu bizlere anlatması gerekiyor. 
İngiliççe öğrenmek zorunda değilim Sad

Burada yazılan o yatırım tavsiyelerinin yasal olarak bağlayıcı olduğunu hatırlatmam mı lazım illaki?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
kriptopara
Member
**

View Profile
March 08, 2016, 07:38:56 PM

cakir . ne yasal baglayıcılıktan bahsediyorsun sen ? turkiyede yasıyoruz . bunu unutma . burda hicbirseyin yasal baglayıcılıgı yoktur .

burada her koyun kendi bacagından asılır .

ayrıca diyelim benim burda yatırım tavsiyelerime uyup yatırım yaptın ve kaybettin . ve bundan beni sorumlu tuttun . ne yapmayı dusunuyosun ? dava acıp forumda yazılanlara uyup yatırım yaptım kaybettim mi diyeceksin ? ben o hakimin yerinde olsam seni mahkeme salonundan kovardım . senin aklın fikrin yok mu elin s* le gerdege giriyosun . basarısız olunca da o kisiyi sorumlu tutuyosun .

peki diyelim yatırım tavsiyelerime uyup yatırım yaptın kazandın . nerde benim karım ? hadi gonder bana karın yarısını . yok oyle dava hem zarardan beni sorumlu tutacaksın hem de kardan pay vermiceksin .

sen kendini sark kurnazı mı sanıyosun . bi tek sen misin kurnaz . kotu konusmim diyorum ama kasiniyosun .

dedim ya coluk cocuk ayrı bir bolum acsın orda eylessin .

bu islerde yuzde yuz kesinlik yokdur . sadece yuksek oranda verilere dayalı tahmin vardır . bitcoin in bile yarın degerinin sıfır olmayacagının garantisi yokken , sen bilimsel kanıt istiyosun . evet zaten bitcoin in kendisi bir bilime dayalı proje . en buyuk kanıt da bu . ethereum icin de oyle . en buyuk bilimsel veri ethereumun barındırdıgı ozellikler . ethereumla yapılabilecekler nerdeyse hayalgucuyle sınırlı .

smartcontract dedin ya .

al sana bir ornek . diyelim bir kiralama firması . elindeki kiralık yerlere kilit sistemleri gelistirip kuruyor .

ve herseyi otomatige baglıyor . belli sartlar yerine getirildiginde ( belli zamanda belli miktar odeme yapıldıgında ) o yerin kullanımına belli sure icin izin veriyor ( diyelim kapısı 24 saat icin acılabiliyor . veya 1 hafta )

yani bunun gibi bir cok seyi otomatiklestirip insan mudahelesi olmadan o sistemin islemesine izin veriyor .

diyelim tek kisilik hapishaneye bir kilit sistemi kurdular . belli bir kefalet odendiginde o kapı acılıp tutuklu serbest kalıyor . veya park olan bir arac ancak odeme yapıldıgında kilit sistemi devreden cıkıp o aracın ( araba , bisiklet ) serbest bırakıyor .

bunlar benzer ornekler . bu ornekleri cogaltabiliriz . farklı sektorlerden farklı farklı ornekler verebiliriz .

sana nasrettin hocanın bir fıkrasını da hatırlatmaktan gecemeyecegim .

nasrettin hoca bir gun adamın birine gidip  bir kazan odunc istemis . adam gunler sonra kazanı geri almaya gitmis hocaya . hoca da  kazanın icine daha kucuk bir tencere koyup vermis .

adam sevinmis tabii .

aradan zaman gecmis hoca tekrar kazanı odunc almıs .

gunlerden sonra adam kazanı geri istemeye gitmis . hoca aglayarak ya demis ne geldi basıma . senin kazan oldu . adam ya nasıl olur hoca kazan nasıl olur benle kafa mı buluyosun demis .

hoca da soyle bir dogrulmus bre koftehor kazanın dogduguna inanıyorsun da oldugune mi inanmıyorsun demis .

cakir daha yemen gereken kırk fırın ekmek varken . cin olmadan adam carpmaya kalkma . sana soyleyecegim uyarı babında son soz bu olur . aynı tavırlarına devam edersen daha agır konusurum ona gore !!!!
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 08, 2016, 07:53:44 PM

Daha dün gelmiş iki satır okumuş blockchain yaratıldığından beri takip edenlere çoluk cocuk diyor ders veriyor üstüne kendisiyle çelişiyor ya sabır
Bilimsel veriler diye öteceğine önce türkçe kelimeler nasıl yazılıyor onu öğren  Wink
kriptopara
Member
**

View Profile
March 08, 2016, 08:01:56 PM

ozgr ve cakir bana bulasmayın da ne yaparsanız yapın . kendi aranızda bir bolum acın orda konusun veya benim yorumlarıma cevap yazmayın . ozgr seninle ilgili en son yorum yazan arkadasın yorumunu iyice oku bence ne anlatmak istiyor .

bastan beri blockchaini takip etmek ingilizce bilmeden olmuyo malesef !!!!!
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
March 08, 2016, 10:30:25 PM

Pumpların olmazsa olmazı trolllerdir. Burada da kendilerini görüyoruz. Ben bu coini ilk çıkış duyurusunu yaptığından beri takip ettiğim halde almaya cesaret edemedim, hep uzaktan baktım. Çok büyük fırsatlar sundu, kazananlar kârlarını realize etti. Artık devri geçti, en azından şimdilik. Kazananlara tebrikler, hala elinde tutan varsa çok geç olmadan elinden çıkarmasını öneririm. 100 dolar olacağını düşünen arkadaşlara satsınlar. Wink
kriptopara
Member
**

View Profile
March 08, 2016, 10:56:18 PM

angara . sozlerin sadece seni baglar . ethereuma yatırım yapmaman senin hatan olmus . kafanı duvarlara vur ne kar eder ki ? onemli olan bundan sonrasını kacırma derim .

bu forumdakilerin ethereum uzerine ne etkisi varkı pump icin trol yapıldıgını iddia ediyosun  ?

sonucta bitcoinde kacan fırsat icin ethereum yeni fırsatlar sunuyor . artık bitti demen zaten coin den anlamadıgını gosteriyor .

ethereum 10 kat - 40 kat  arttıysa bunu tekrarlar gun gelir . bu da kulagına kupe olsun .

yuzde 10 dusuge ethereum satacak varsa alırım . neden yuksege alayım ki ? hem ben insanların ethereum satmalarını degil yatırım yapmalarını oneririm .

zaten bu forumda bazı yorumlara bakıldıgında bu tur projelerin neden turkiyeden cıkmadıgını cıkamadıgını anlamıs oluyoruz .

daha yapıcı . bilgilendirici . olumlu  saygılı yorumlar yapılsa  herkes icin daha iyi olacagı kanısındayım .
Ankara
Legendary
*

View Profile
March 09, 2016, 10:49:08 AM

angara . sozlerin sadece seni baglar . ethereuma yatırım yapmaman senin hatan olmus . kafanı duvarlara vur ne kar eder ki ? onemli olan bundan sonrasını kacırma derim .
bu forumdakilerin ethereum uzerine ne etkisi varkı pump icin trol yapıldıgını iddia ediyosun  ?
sonucta bitcoinde kacan fırsat icin ethereum yeni fırsatlar sunuyor . artık bitti demen zaten coin den anlamadıgını gosteriyor .
ethereum 10 kat - 40 kat  arttıysa bunu tekrarlar gun gelir . bu da kulagına kupe olsun .
yuzde 10 dusuge ethereum satacak varsa alırım . neden yuksege alayım ki ? hem ben insanların ethereum satmalarını degil yatırım yapmalarını oneririm .
zaten bu forumda bazı yorumlara bakıldıgında bu tur projelerin neden turkiyeden cıkmadıgını cıkamadıgını anlamıs oluyoruz .
daha yapıcı . bilgilendirici . olumlu  saygılı yorumlar yapılsa  herkes icin daha iyi olacagı kanısındayım .

Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsun burada senin ne mal olduğunu herkes görüyor.
Ethereum'un aşırı değerlendiğini, bu fiyatlardan alınmaması gerektiğini söylüyoruz, yeni üyeleri korumaya çalışıyoruz. Senin gibi troller gelip uçacak kaçacak diye milletin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Senin gibilerden milyon tane gördük biz burada, hepsi de dedikleri tutmayınca ortadan kayboldu. Senin gidişin de yakındır.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 09, 2016, 10:53:13 AM

ben hicbiryere gitmiyorum burdayım merak etme . bu fiyatlar yuksek olabilir ama birdaha bu fiyatları da goremeyebiliriz .

zamanında bitcoin 15 usd iken de yuksekti senin gibiler fiyat yuksek alınmaz deyip duruyodu . ve o kisiler simdi ortada yok sen de aynı sekilde kaybolacaksın yakında . ben degil .
Ankara
Legendary
*

View Profile
March 09, 2016, 10:56:07 AM

ben hicbiryere gitmiyorum burdayım merak etme . bu fiyatlar yuksek olabilir ama birdaha bu fiyatları da goremeyebiliriz .

zamanında bitcoin 15 usd iken de yuksekti senin gibiler fiyat yuksek alınmaz deyip duruyodu . ve o kisiler simdi ortada yok sen de aynı sekilde kaybolacaksın yakında . ben degil .

Bitcoin ile Ethereum'u karşılaştırma salaklığını gösteriyorsun, üstüne benim demediğim şeyi demişim gibi göstermeye çalışıyorsun. Gerçekten çok cahilsin. Ignore listesine hoşgeldin. Bu trollükle burada fazla barınmanı beklemiyorum zaten.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 09, 2016, 11:18:12 AM

ankara asıl sizsiniz trol cakir ozgur aralarına sen de katıldın .

bitcoinle ethereumu karsılastıran yok . ethereum bitcoinden cok ustun . bitcoin in gelismis versiyonu . asıl sen ethereumu  diger ici bos altcoinlerle karıstırdın galiba . bu da bilginin yetersiz oldugunu gosterir .

sizlerin yuzunden foruma bilgili gercekten yatırım yapan onemli deneyimleri olan kisiler gelmiyor . aranızda barındırmak istemiyorsunuz .

ne demisler cahil insan bilgili insandan nefret edermis .
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 09, 2016, 01:14:38 PM

bitcoinle ethereumu karsılastıran yok . ethereum bitcoinden cok ustun . bitcoin in gelismis versiyonu . asıl sen ethereumu  diger ici bos altcoinlerle karıstırdın galiba . bu da bilginin yetersiz oldugunu gosterir .

sizlerin yuzunden foruma bilgili gercekten yatırım yapan onemli deneyimleri olan kisiler gelmiyor . aranızda barındırmak istemiyorsunuz .

herkezi karsina aldiginin farkinda misin? hic durup dusunup kendine su soruyu sordun mu ? " acaba ben mi cok fanatik dusunuyorum bu konuda" diye. eger simdiye dek sormadiysan, bence once derin bir nefes al ve sor. ha benim huyum bu diyorsan, ve normal hayatinda da bu sekilde davraniyorsan, etrafinda cok fazla arkadas niyetine kisi oldugunu da sanmiyorum.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 09, 2016, 01:28:05 PM

Dostum biraz sakin olmalısın senin fikrine göre ethereum Bitcoinden üstün olabilir ama onlara göre değil somut deliller sunarak ifadeni kanıtlama yoluna git gidemiyorsanda fazla üsteleme . Açıkcası bu karşıt görüşlü olduğun arkadaşların tecrübesini postlarına bakarak anlayabiliriz ve dediklerine katılabiliriz ama sende daha o cevheri göremedik kuru kuruya birşeyleri savunuyorsun . Yapma etme sakin ol Smiley
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
March 09, 2016, 05:10:04 PM

Smart Contrat'ı anlattığı şekliyle zaten Bitcoin'de var olan bir mekanizma.
op_checklocktimeverify

kriptopara kullanıcısının bahsettiği "Smart contrat" sistemlerinin tamamı bitcoin'deki 1 op code ile gerçekleştirilebilir.

Yasal bağlayıcılıktan bahsedelim, kişinin para kazanıp kaybetmesi önemli değil. Herhangi bir mecrada yatırım tavsiyesi verebilmen için öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yetki verdiği kurumlarca "yatırım danışmanı" ünvanı sahibi olman gerekir.
Bu kadar forum ahalisi fiyatlarla ilgili bütün görüşlerinden sonra bu yasal yükümlülükten kurtulmak için "yatırım tavsiyesi değildir, YTD" vb mesajlar eklerken, daha dün foruma gelmiş ve kafasına göre yatırım tavsiyesi vermesi sanırım bu kişinin nasıl bir kafa yapısına sahip olduğunu sizlere göstermiştir.

Tam olarak neyin ne olduğunu bilmediği bir teknoloji hakkında bu şekilde ahkam kesmesi ise kendisini gülünç duruma düşürmektedir. Burada aklını kullanan hiç kimse bir newbie'nin yazdıklarına güvenip yatırım yapmaz zaten. Bunun gibi yapanlara forumda verilen bir sürü isim var; Bunlardan bir kaçı:
"Altcoin trolü"
"X kişisinin shill hesabı" (Bu x kişisi genelde o altcoin'in sözde geliştiricilerinden olur).

Bunun gibi troll hesap ciddiye alınmaz. Neden alınmaması gerektiğini sorularıma vermeye çalıştığı cevaplardan ve teknik anlamda yetersiz bilgisinden anlayabilirsiniz.

Sizlere konuyla ilgili birkaç hatırlatma yapayım;
Ether'in "ciddi anlamda" bagholder'ları bulunmakta. Bu bagholderlar arasında ether'e milyonlarca dolar yatırmış büyük şirketler de var.
2014 yılında 60 milyon'un üzerinde ether satıldı.
Bu satışta elde edilen bitcoin miktarı (Vitalik'in cebine attığı Bitcoin miktarı): 31,529
http://ether.fund/market

Ön satışta ortalama 1 ether fiyatı: 0.00052459 BTC idi.  (ilk hafta 0.0005'ten sattılar sonraki haftalarda fiyatı arttı vs).

Bundan üç ay önce (Aralık 2015) Vitalik (Ether'in yaratıcısı) çıkıp Ether vakfının "maddi olarak zorda" olduğunu "paralarının bittiğini" söyledi.

Ether vakfının elinde 2.5 milyon ether var 2016 yılı boyunca bütçelerini karşılaması gerekiyor vs (bir miktar btc var ama o şu anki ether kadar para etmiyor).
Buraya kadar olanları zihninizde bir şeyler canlansın diye yazdım.

Geriye dönük bir kaç örnek verelim;
Scrypt Asic üreticisi Gaw Miners'ın CEO'su Josh Garza'yı hatırlayan var mı? (Bu olay TR bölüme yansımamıştı, global bölümde mesajlarım duruyordur, ilk çıktığı günden dolandırıcı olduklarını söylemiştim)
Bu josh garza ne yaptı?
%95'i premine olan bir coin çıkarttı XPY /Paycoin, ve shill hesaplarıyla "amazon, ebay, target (amerikadaki av merkezi zinciri) vs vs" bir çok markanın Paycoin'i kabul edeceği yalanını yaydırdı.
Yatırımcıları gizli tutuyordu vs, Ne oldu sonra? 0.02 BTC'den zamanında 5$'dan piyasaya XPY sattı ve sattığı kişilere 20$'dan bunları geri alma garantisi verdi. Sözünde durmadı elbette Grin
Borsalarda XPY fiyatı 0.05 BTC'ye kadar çıktı. Ee sonra ne oldu?
O büyük mağazalar birer birer yalanlamalarını yayınladı, fiyat düştükçe düştü.
En son Josh Garza evinin önüne çekilmiş 2 tane ferrari ile görüldü.
Bu süreçte kar eden birileri olmadı mı? Elbette oldu, shill hesaplarına vs parayı yedirdi, kafasını kullananlar madencilikten iyi para kazandı vs. (Bu XPY'nin çıktığı gün SHA madenciliği yapanlar cihazlarını 1 haftada ROI yaptılar).

Bakın Ether için bunların olacağını söylemiyorum. Ether "belki" iyi bir şeyler için çalışıyordur. Belki de bundan 10 yıl sonra Bitcoin'in yerini alacaktır (Hiç sanmıyorum ama neyse). Bunların "kesin olarak gerçekleşeceğini söyleyen kişiler" yalancıdır.
1000$ balonunu hatırlayın, herkes 1 ay sonra bitcoinlerimizi 2000$ dan satarız diye ellerini ovuşturuyordu. Ee noldu sonra? Bitcoin düştükçe düştü.

Ağustos ayında bu konuda yazdım, Bunun gibi balonlar, pumplar dumplar yaşanacak. Biz daha ether'in "kullanıcı dostu" bir cüzdanını bile göremedik. Var mı bir GUI'si olan Ether cüzdanı?
Hani deseniz ki 90'larda yaşıyoruz hala UI bizim için yeterli, ben işimi konsoldan hallederim, o zaman eyvallah derim. Ama günümüzde insanlar 2 dokunuşla dünyanın öbür ucuna trink diye para gönderebiliyor. Niçin Ether'in ıvır zıvırıyla uğraşsınlar?

Özetle şunu demek istiyorum;
Dereyi görmeden paçaları sıvamayın.

Son olarak şunu hatırlatayım;
Zamanında biz Cointellect için bu ponzidir yakında patlayacak buna yatırım yapmayın diye insanlara gerçekleri anlatmaya çalışıyorduk. Ama o gözünü para hırsı bürümüş kişiler "üç kuruşluk ref kazancı için" eşine dostuna kredi çektirdi ve şu anda sadece Türkiye'de "bilinen" en az 1000 farklı cointellect mağduru var.
Peki o zamanlar bu dolandırıcılığı savunan "üç kağıtçılar" bugün forumda mı? Buralara yazmaya yüzleri var mı? Belki isim değiştirmişlerdir, hala aramızdadır o kişiler ama o günleri saklamaya çalışıyorlar utanarak.

Yarın utanacağınız şeyleri bugün yazmayın.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
March 09, 2016, 05:18:12 PM

ETH, birkaç gün, belki birkaç saat içinde 0.03'e tekrar değebilir. Şu anda "düşük fiyattan" toplamaya çalışan balinaları görebilirsiniz.

"düşük fiyattan" dedim çünkü... https://bitcointalk.org/index.php?topic=437483.msg12206160#msg12206160
 Sad 25 saniyede yüzde iki nokta bilmem kaç kar etmişmiş  Sad
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 09, 2016, 06:53:56 PM

Artik yeni bir sayfa acsak bu baslikta bundan sonra tartismalarimizi yapmasak...

Ben size bir iki haber vereyim de tartismalarimizi buradan devam ettirelim..

1. Bitcoin atmsini hatirlayanlar vardir hatta bir ara ataturk havalimaninda da calisiyordu. Sansima ben de bitcoin balonunun oldugu zamanda yurtdisi seyehatimde yanimda goturdugum yuklu miktar tl yi bitcoine cevirip btcturkte bozdurmustum arada ciddi fiyat farki vardi btcturkte degerinden cok daha fazlasina satiliyordu. Su anda o atmde bitcoin alimi yapilmiyor malesef..

Bu gereksiz bilgiden sonra habere gecelim.. Su anda bitcoin atmsini modifiye ederek ethereum veya bitcoin alimi yapabileceginiz bir atmyi san mateo, san franciscoda hizmete sunmuslar. Asagidaki linkte videoyu da izleyebilirsiniz. Yapilan 1 dolarlik transferin kanitini da safya icerisinde bulabilirsiniz.

http://blog.ether.camp/post/140752725123/ethereum-atm-is-real-now

Gelelim ikinci habere.

2. Shapeshift kullanan varmidir yokmudur bilmem ancak kripto paralari birbirine ceviren ve oldukca populer olan bir yazilim bildiginiz uzere ethereum u da kendi platformlarina dahil etmislerdi ve bu olumlu haber olarak ethereum camiasinda yayilmisti. Burada yazildigini hatirlamiyorum.. Bu shapeshiftin sahipleri derler ki su anda isimizin buyuk bir kismini ethereuma ayiriyoruz ve internet sitesi gelistiricileri ve muhendislere ihtiyacimiz var. Bizimle calismak ister misiniz? Diye soruyorlar.. Bu da onun linki,

https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/49p8mn/shapeshift_is_hiring/

Ethereum ile ilgili cikan butun haberleri takip ediyorum, guvenim tam.. Sahsi gorusumdur o yuzden elimde hala 1500'den fazla ether var sadece cok spesifik zamanlarda al sat yaparak elimdekileri arttiriyorum ve satmiyorum..

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 09, 2016, 10:07:44 PM

Artik yeni bir sayfa acsak bu baslikta bundan sonra tartismalarimizi yapmasak...

Ben size bir iki haber vereyim de tartismalarimizi buradan devam ettirelim..

1. Bitcoin atmsini hatirlayanlar vardir hatta bir ara ataturk havalimaninda da calisiyordu. Sansima ben de bitcoin balonunun oldugu zamanda yurtdisi seyehatimde yanimda goturdugum yuklu miktar tl yi bitcoine cevirip btcturkte bozdurmustum arada ciddi fiyat farki vardi btcturkte degerinden cok daha fazlasina satiliyordu. Su anda o atmde bitcoin alimi yapilmiyor malesef..

Bu gereksiz bilgiden sonra habere gecelim.. Su anda bitcoin atmsini modifiye ederek ethereum veya bitcoin alimi yapabileceginiz bir atmyi san mateo, san franciscoda hizmete sunmuslar. Asagidaki linkte videoyu da izleyebilirsiniz. Yapilan 1 dolarlik transferin kanitini da safya icerisinde bulabilirsiniz.

http://blog.ether.camp/post/140752725123/ethereum-atm-is-real-now

Gelelim ikinci habere.

2. Shapeshift kullanan varmidir yokmudur bilmem ancak kripto paralari birbirine ceviren ve oldukca populer olan bir yazilim bildiginiz uzere ethereum u da kendi platformlarina dahil etmislerdi ve bu olumlu haber olarak ethereum camiasinda yayilmisti. Burada yazildigini hatirlamiyorum.. Bu shapeshiftin sahipleri derler ki su anda isimizin buyuk bir kismini ethereuma ayiriyoruz ve internet sitesi gelistiricileri ve muhendislere ihtiyacimiz var. Bizimle calismak ister misiniz? Diye soruyorlar.. Bu da onun linki,

https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/49p8mn/shapeshift_is_hiring/

Ethereum ile ilgili cikan butun haberleri takip ediyorum, guvenim tam.. Sahsi gorusumdur o yuzden elimde hala 1500'den fazla ether var sadece cok spesifik zamanlarda al sat yaparak elimdekileri arttiriyorum ve satmiyorum..

Haberleri bir de sitelerinde okusak doğrudan çok güzel olacak scam olayları artık büyük çaplı reddit e yayılıyor ya o yüzden tırsıyorum bu arada bende ether in teknolojisini inceledilkten sonra alım yapanlardanım sendekinin yarısı yani 700 civarıda bende var. Kafamdaki rakam 6 ay elimde tutmak ama hergün bakmaya okumaya devam 9k$ i çöpe atacak değiliz ya al sat yapabileceğimiz yerde yapalım . Karlı olmayacak yerde çıkalım hep millet mi yiyecek biraz da biz yiyelim (=

signature not found.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 09, 2016, 10:12:27 PM

10.03.2016 00:12 eth poloniex 0.02857 btc/eth

signature not found.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 09, 2016, 10:16:06 PM

15 20 olur diye tam beklerken elimizden zıplıyor şöyle sağlam bi dump yese elimde ne var ne yok alıcam ama yok olmuyor arkadaş bunlar bağladılar hortumu
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 09, 2016, 10:19:48 PM

Rallier haklisiniz gercek olmayan bilgiler de dolasiyor internette ancak verdigim linklere guvenebilirsiniz. Ethereum atm zaten yapilmaya baslanmisti bunu duyurmuslardi simdi fiziksel bir cihaz olarak karsimiza cikmis, shapeshift de reddit uzerinden kendi kullandigi kullanici adi ile mesaj yayinladi..

Vaktim oldukca haberler ile ilgili buradan paylasimlar yapacagim..

.▄███████████████████████▄
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 125 »
  Print  

Jump to: