Bitcoin Forum
April 27, 2024, 08:10:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 125 »
  Print  
Author Topic: Ethereum  (Read 240719 times)
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 22, 2016, 11:23:08 PM

yeni bir ethereum clienti .

https://ethcore.io/parity.html

windows surumu henuz yok ancak yakında cıkacakmıs .

yine bunu ilk benden duymus olun ethos , jaxx da oldugu gibi . kriptopara farkıyla .
1714205455
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714205455
Reply with quote  #2

1714205455
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 12:17:12 AM

ilginc bir bilgi paylasma geregi duydum

http://dapps.oraclize.it/

burada youtube smart contract ı .

http://dapps.oraclize.it/youtube-escrow/

ethereum ve oraclize.it tabanlı  bir ornek . ancak denemedim . sadece ethereumun ne tur projelerde kullanılabilecegine bir ornek olması icin paylastım .

vunların cok daha gelismis smrt contractlarla farklı uygulamalar gelistirmek mumkun . soyle dusunelim . tilkiyi yakalamak icin bir kapan kuruyorsunuz tilki kapandaki yemi alır almaz kapan kapanıyor ve tilki avlanmıs oluyor . bu iste smart contractın calısma prensibini basitce acıklamak icin guzel bir ornek .

formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
March 23, 2016, 12:20:38 AM

ilginc bir bilgi paylasma geregi duydum

http://dapps.oraclize.it/

burada youtube smart contract ı .

http://dapps.oraclize.it/youtube-escrow/

ethereum ve oraclize.it tabanlı  bir ornek . ancak denemedim . sadece ethereumun ne tur projelerde kullanılabilecegine bir ornek olması icin paylastım .

vunların cok daha gelismis smrt contractlarla farklı uygulamalar gelistirmek mumkun . soyle dusunelim . tilkiyi yakalamak icin bir kapan kuruyorsunuz tilki kapandaki yemi alır almaz kapan kapanıyor ve tilki avlanmıs oluyor . bu iste smart contractın calısma prensibini basitce acıklamak icin guzel bir ornek .

how it works dedim , ama anlayamadım açıkçası biraz yardımcı olabilir misiniz?
kriptopara
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 10:15:44 AM

ben de henuz denemedim . geth baglantısı vs istedi . onemli olan mantıgı kavramak . sonucta otomatik bir sistem . yani diyelim youtube bu smart contractı kurdu , insan mudahelesine gerek kalmadan . su video yu paylasan kisiye su izlenme sayısına ulastıgında su degerde ethereumu gonder diye kodladı smart contractı .

dusunsenize sadece bu isle ugrasan kac kisi calısıyordur youtube da . isler smart contracta devredildiginde ve otomatiklestirildiginde  ne kadar tasarruf edecegini ?
elindeki insan gucunu de baska projelerde kullanabilir .

formator
Sr. Member

Activity: 285

View Profile
March 23, 2016, 02:32:43 PM

ben de henuz denemedim . geth baglantısı vs istedi . onemli olan mantıgı kavramak . sonucta otomatik bir sistem . yani diyelim youtube bu smart contractı kurdu , insan mudahelesine gerek kalmadan . su video yu paylasan kisiye su izlenme sayısına ulastıgında su degerde ethereumu gonder diye kodladı smart contractı .

dusunsenize sadece bu isle ugrasan kac kisi calısıyordur youtube da . isler smart contracta devredildiginde ve otomatiklestirildiginde  ne kadar tasarruf edecegini ?

Evet biraz kurcalayınca anladım bence gerçekten çok başarılı
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
March 23, 2016, 05:54:39 PM

Evet biraz kurcalayınca anladım bence gerçekten çok başarılı

Ethereum yerini biraz daha sağlamlaştırmışa benziyor bu gelişme ile sanki.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
kriptopara
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 06:26:58 PM

zaten ethereumun kurulus temellerinde bastan beri bu var . dolayısıyla saglalmlastırıd demeyelim de biz ona . var olanı tekrar tekrar  ispatladı , ornekledi . percinledi diyelim .

smart contract ( akıllı kontrat ) a tam ve gelismis destek ve programlanabilir kriptopara yapısı . bu yapıyla bitcoin versiyon 2 yani ust versiyonu diyebiliriz ethereuma bir yerde . cogu diger altcoinlerde bu ozeellik yok . hatta hic bir ozellikleri yok diyebiliriz bi yerde . yani cogunun ici bos .

ayrıca sunu da belirtelim ki her ne kadar bazı kullanıcılar bitcoin in de smart contract destegi oldugunu soylese de bu cok yetersiz ve kısıtlı . dolayısıyla bu ozelligi ethereum gibi gelismis kullanabilmek icin diger hizmetlerle entegre olmaya ve destek almaya  ihtiyacı var bitcoinin sidechain gibi .

bu sadece bir ornekti yani yukardaki youtube escrow contract .  bunun gibi cok saglam ethereum tabanlı projeler ve smart contract tabanlı hizmetler var .

benim bildigim 200 kadar ve hergecen gun artmakta bunların sayıları

en bilinenleri ( ethereuma dayansa da ayrı birer projeler baslıbasına )

augur
slock
airlock
digix

vs . vs .

yani bitcoinin sınırları olmasına ragmen ethereumun nerdeyse sınırları yok veya cok genis .

yani bitcoin bir akdenizse ethereum bir okyanus .

sea -ocean
bitcoin-ethereum

srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 23, 2016, 07:19:27 PM

Cok enterasan bir noktaya geldik, piyasa her iki yone dogru da kirilabilir. Eger asagi dogru kirilirsa 0.024 civari yukari dogru kirilirsa da 0.033 civari gozukuyor..

Screen shotlari yorumlarina guvendigim, takip ettigim birinden aldim..

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
March 23, 2016, 07:40:42 PM

Dalgalanmalar devam ederek bir-iki gün içinde 0.032 tepe noktasını görür diye düşünüyorum. İşlem hacmi saatlik değişimler gösteriyor. 2 saat içinde 60-70 bin btc ye çıkıp tekrar 20 binlere düşüyor. Bu yüzden hala güvensizlik var gibi geliyor. Güvenli limanda kalmayı tercih ediyor çoğunluk hala. 0.03 seviyelerinde tutunursa birkaç gün, tekrar güven tazelemiş olur bence.

YTD.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
kriptopara
Member
**

View Profile
March 23, 2016, 08:22:41 PM

zaten bir kac gundur 10-11 usd arasında gitti geldi . sonra 11-12 arasında . cok kontrollu oynamalar var . kesin ustte birileri mudahele ediyor .

su anda da 12-13 usd arası gider gelir diye tahmin ediyorum 12 usd altını gormez 13 un de ustunu gormez ama bi yerden sonra bi patlama olacak ve 20 usd ye dayanacak . buyuk dusus beklemiyorum ama .
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
March 24, 2016, 01:13:41 PM

Arkadaşlar açıkçası bana ETH yakında beklediğimden de çok büyük bir düşüş sürecine girecek gibi geliyor. Çok canları yakacak bu gidişle.
Millet deli gibi ETH madenciliği yapıyor, network hashrate durumuna ve getirisine bakınca tamamen anormal bir durumda.
Gerçek altın madeni bile işletsen, yatırımla orantılı o kadar kazanç elde etmen imkansız. Uzun vadeli düşünenler çok dikkatli olmalı bence.

Elbette yanılıyor olabilirim, sadece bu şekilde düşünüyorum. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 24, 2016, 02:09:07 PM

bu endiseleriniz pek de yersiz olmayabilir . ancak sunu belirtelim ki ethereum daha henuz yolun basında . daha beta asamasında ve gelisimini tamamlamadı . ayrıca ethereum bitcoinden cok daha ustun ozelliklere sahip oldugu bir gercek ( elbette ikisi de aynı degil , aynı kefeye koymuyorum bu yonde yorum yazacak olanlar olursa . biri elma biri karpuz diyelim . bence etehreum karpuz gibi . her yerinden yararlanabiliyosun . ister suyunu ic , ister ye , ister cekirdeklerini kavurup cıtlat , isterse kabuklarını yem olarak kullan )  ve konunun uzmanlarınca yapılan yorumlara gore ( ki bende aynı gorusteydim ) ethereum bitcoinin 2010 yılındaki haline benziyor . bunu cok fazla acmayacagım . okuyan dusunsun iyice , kendisi anlasın yorumunu yapsın .

sunu da belirtelim ki fiyatta yukselmeler ve dusmeler olacaktır . mart 2013 te bitcoin 266 usd ye yukseldi sonra gerisin geri dustu . sonra 1200 usd ye yukseldi sonra yine dustu . bitcoin aynı bitcoin .

tabii ethereumun fiyatından etkilenecekler onlemini alsın . ayrıca sunu belirteyim ki asla panik satısları yapmayın . bugun diyelim hızla dusmeye basladı  diyelim 10 usd - 9 -8 -7 usd ve herkez panik satıs yaptı . hemen ardından emin olun ki dusmeden onceki en son noktaya cıkar birkac gunde ve onu da gecer . ( 10 usd altına dusecegine inanmıyorum uzun zaman belki de hic . artık gecti o gunler bence 10-9-8-7 usd gorecegimiz gunler , aynı zamanındabitcoine de oldugu gibi )

kriptopara dunyası bu sekilde . cok oynak ve degisken . yuksek riskli ve yuksek getiri potansiyeli olan bir platform .   
kriptopara
Member
**

View Profile
March 25, 2016, 10:13:03 PM

son gunlerdeki fiyat dususune karsılık moral olsun diye bir link paylasıyorum

su anda etehreum tabanlı hazırlanan birkac proje

183 projecik .

http://dapps.ethercasts.com/

ayrıca
etherpoker
http://www.ibtimes.co.uk/etherpoker-raising-stakes-ethereum-1551331

https://www.youtube.com/watch?v=SoxhtCuL2y4

ethereum ile bitcoin farkları - neden ethereum .

https://www.youtube.com/watch?v=nDY0s_e3n34

yani her zaman icin ethereumun onu acık . hem de cok .
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 26, 2016, 07:17:09 AM

poloniex de etherum hacim ciddi oranda düştü.
başka exchangelere mi kaydı yoksa eski popülaritesi kalmadı mı?
etherum takipçileri bilgi verebilirler mi acaba?
kriptopara
Member
**

View Profile
March 26, 2016, 07:51:08 AM

ethereum poluleritesi hemen bitecek birkacgunluk bir hevese dayalı olacak bir coin ve proje degil . dolayısıyla bu gelismeleri ciddiye almayın .yukardaki yazıma bakıp linkleri incelerseniz ve biraz daha sabrederseniz ethereum buyuk patlama yapacagını onunu kimsenin alamayacagını goreceksiniz .

kilit nokta : sabır
ikinci kilit nokta : no panic ( yani panik e gerek yok )
ucuncu kilit nokta : no mercy ( af yok) Smiley
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 26, 2016, 08:04:47 AM

Ethereum bencede ciddi bir proje ve gelecek vadediyor. Yükselişi kesin ancak yükseliş birden her zaman olmaz yükselip düşecektir dipler olacak ve rekorlar kırılacaktır. Tespit güzel bunlar olurken sabır önemli tabi bu dalgalanmaları kara dönüştürmek bilgi ve tecrübe gerektirir. Piyasa psikolojisini çözen kişi bekleyip te kar edenden çok daha fazla kar elde eder.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 26, 2016, 08:54:48 AM

poloniex de etherum hacim ciddi oranda düştü.
başka exchangelere mi kaydı yoksa eski popülaritesi kalmadı mı?
etherum takipçileri bilgi verebilirler mi acaba?

Bence yakın bir zamanda dip yapıp tekrar pompalamaya geçecekler. Güzel para vurdular 0.037 ye çıkarttıklarında. Kaymağın tadını aldılar bir kere. Yine 0.021 lere kadar indirip hizla piyasadan etherleri toplayacak gibi geliyor bana. Beklemedeyim şuan onun için. YTD.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 26, 2016, 08:59:19 AM
Last edit: March 26, 2016, 06:17:17 PM by kriptopara

penguen her zaman yukselis olsa zaten o iste bir is var demektir. yalnız soyle bir tespit yapmakta fayda var . artık ethereum kolay kolay 10 usd altına dusmez bence . nadiren bu olsa da artık alt limiti 10 usd dir diye dikkate almakta fayda var . bir coinin kendine alt limit sınırı cizebilmesi icerdigi yuksek guce baglıdır ancak . ki bu guc de ethereumda var gibi gorunuyor .

son zamanda yasanılan dususlerin sebeplerinden biri de fazla sayıda mining firmasının mining olarak ethereumu da eklemeleri ve de cok sayıda kullanıcının mining yapması . uretim fazlaysa fiyat duser bu normaldir .
ancak yine de su an ethereum bitcoinin 2010 yılındaki haline benziyor ancak .

fazlaca da haber akısı saglanamıyor . turkiyede ethereumla ilgili herhangi bir haber gazetelerde cıkmadı diye biliyorum . bitcoinle ilgili ilk haber de 2013 ye cıkmıstı galiba . cogu insan ethereum ne ya ona para yatıracagıma madencilik icin yatırım yapacagıma bildik bitcoine yatırırım diye dusunuyor . yani ancak bitcoine yetisebilmis durumda  cogu kisi ancak bitcoin madenciligi icin dogru zaman degil ethereum icinse dogru zaman . bunu idrak edemiyor kimse henuz .

daha 2011-2012-2013 biraz daha zamana ihtiyacı var ethereumun buyuk patlamalar icin ama tabii bu yılları 1 yıl icinde de 6 ay icinde de kapatabilecek kapasiteye sahip ethereum . hani matruska bebekelri var ya aynen oyle . ancak bitcoin pek oyle degil . birkac saglam ozelligi olan muhtesem bir coin ama bir matruska gibi turlu turlu huyları var diyemiyoruz bitcoin icin ama ethereuma diyebiliriz bunu rahatlıkla .

dalgalanmalardan kar etmek tabi ki tecrube ister ancak ethereumda daha once  yasanmamıs seyler oluyor . diyelim bitcoinde edindigimiz tecrubeyi etehreuma yansıtalım desek buyuk kısmı ortusse de bir noktada ortusmez ve bu insanı yanıltır . temkinli olmakta fayda var .

diyelim onumuzdeki gunlerde ethereumun kilit bir acıgı bulunur  olumsuz yansır fiyatı 1 usd ye de dusurebilir bu . bunu daha onceden bilip te manipulasyon spekulasyon icin de ortaya atan olabilir . sonra 1 usdden tum ethereumları toplayıp ertesi gun sorunu cozup ha tamam bu sorun cozuldu eskisinden daha saglam ve guclu ethereum der fiyatı tekrar yukarı ceker .

uyanık olalım .

dorduncu kilit nokta : wake up dont sleep ( uyanık ol - ayık ol - ayakta uyuma yoksa cız olursun )
kriptopara
Member
**

View Profile
March 26, 2016, 09:00:49 AM

designerusa ben de cok bekledim ama pes ettim . aldım bugun yine . dayanamadım .

sabreden dervis muradına ermis deseler de ethereum ne dervis danıyo ne seyh ne kral ne prens ne prenses .
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 26, 2016, 10:06:00 AM

designerusa ben de cok bekledim ama pes ettim . aldım bugun yine . dayanamadım .

sabreden dervis muradına ermis deseler de ethereum ne dervis danıyo ne seyh ne kral ne prens ne prenses .

BTC farklımıydı acaba çok uzağa gitmeye gerek yok daha yeni 300 dolarda çakılı kaldı, geçtik geçemedik dip yaptık diyenlerle dolu forum. Geriye doğru okuyun formu daha ne cevherler var.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 125 »
  Print  

Jump to: