Bitcoin Forum
May 07, 2024, 02:43:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Bitleu - prima moneda virtuala pentru romani !  (Read 15246 times)
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 17, 2014, 03:08:23 AM
 #161


Intradevar , fara Pre-anunt , fara a strange comunitatea la dezbateri in privinta logo-ului , numelui , structurii si distributiei

Nu cred ca ar fi fost necesare parerile persoanelor invidioase.. daca acea comunitate o presupui sa fie la fel ca tine. Pot demonstra aceasta invidie prin faptul ca deja dai pre-anunt pentru un alt coin romanesc, 'romcoin' .. tipic multor romani. Cand vede ca face cineva ceva si merge, hop si el la fel. Din pacate nu va merge in cazul asta.
In mod sigur daca se contura o idee pentru un coin cat de cat reusit, venea un destept invidios care sa scoata el moneda inainte de lansare, probabil cu acelasi nume care se discuta pe forum.

Nici un Abe Explorer ? Cu atata premine-ul ?
Nu este inca un Abe Explorer iar faptul ca exista atata premine nu inseamna ca va fi folosit pentru a obtine un ABE Explorer.
Asta nu inseamna ca nu va exista un Abe Explorer in curand.
De ce te astepti sa fie totul gata dezvoltat din prima zi ? Ce iti inchipui, ca exista vreo persoana capabila sa aiba o asa idee, iar la 5 minute dupa lansare toti romanii sa se trezeasca cu niste monezi virtuale sub perna ? (sa nu mai vorbesc de marketing si alte dezvoltari ale ideii, care sunt o chestiune de durata si vor dura ani de zile). Eu cred sincer ca bati campii, daca tu crezi ca esti in stare sa scoti o moneda care sa fie promovata si sa aiba deja o comunitate la lansare, inclusiv exchange-uri si explorere in ziua lansarii.. voi face plecaciuni in fata ta.

Stai linistit, toate vor veni la randul lor, incet dar sigur. Daca lumea nu se va arata interesata, voi sponsoriza o gramada din buzunarul propriu, dar din fericire deja s-au aratat multi interesati. Cei care au gresit ca tine au tacut deja din gura deoarece nu au putut argumenta (la fel ca tine) ceea ce au spus, si asta numai din cauza ca au dat cu presupusul si numai atat !.
1715092992
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715092992

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715092992
Reply with quote  #2

1715092992
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715092992
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715092992

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715092992
Reply with quote  #2

1715092992
Report to moderator
1715092992
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715092992

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715092992
Reply with quote  #2

1715092992
Report to moderator
1715092992
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715092992

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715092992
Reply with quote  #2

1715092992
Report to moderator
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
March 17, 2014, 05:26:15 AM
 #162

Nu cred ca ar fi fost necesare parerile persoanelor invidioase.. daca acea comunitate o presupui sa fie la fel ca tine. Pot demonstra aceasta invidie prin faptul ca deja dai pre-anunt pentru un alt coin romanesc, 'romcoin' .. tipic multor romani. Cand vede ca face cineva ceva si merge, hop si el la fel. Din pacate nu va merge in cazul asta.
In mod sigur daca se contura o idee pentru un coin cat de cat reusit, venea un destept invidios care sa scoata el moneda inainte de lansare, probabil cu acelasi nume care se discuta pe forum.
Ce mesaj ignorant. Nu te separa de 99% de comunitate ca o sa ai surprize. Tu pentru cine faci o moneda, pentru tine, sau pentru majoritatea utilizatorilor?

Si nu acuza pe altii de plagiarism si lene intelectuala cand chiar bitleu poate fi acuzat de asta. Intrebarile puse ma sus raman fara raspuns, pentru ca nu exista raspuns la ele, nu s-a gandit nimeni la parametri, pur si simplu s-a copiat repede ca sa nu se "piarda trenu" fara nici un considerent pentru viitor sau pentru imbunatatiri.

Quote
De ce te astepti sa fie totul gata dezvoltat din prima zi ?
La facut wallet si redenumit stringuri in codul sursa s-a descurcat, nu? De ce la restul nu s-a gandit? De ce nu a colaborat cu comunitatea in avans pentru a avea toate disponibile in fiecare zi?
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 17, 2014, 07:32:21 AM
 #163

Stiti vreun developer roman care poate face o moneda? Sau putem vedea cine a creat bitleu? Ca sa eliminam suspiciunile si alte discutii inutile.

Intrebarile tehnice pentru mine sunt o enigma ca nu-s in domeniu, dar legat de business si development, ma intereseaza o moneda nationala cu perspective reale, de asta trebuie sa stim ce plan sau chiar biz plan exista, si unde se vrea sa ajungem. Numai asa cred ca si comunitatea va accepta si va coopera. Daca sunt 'hidden strings attached' desigur e greu de crezut ca poti avea acces in comunitate, poate doar ca business privat dezvoltat de unul singur sau de o echipa privata si apoi sa dureze ani pana iti faci marketingul sa intri pe piaata sau sa ai in spate sume mari pentru marketing si publicitate pentru a penetra piata.

lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 17, 2014, 09:00:07 AM
 #164

Nu cred ca ar fi fost necesare parerile persoanelor invidioase.. daca acea comunitate o presupui sa fie la fel ca tine. Pot demonstra aceasta invidie prin faptul ca deja dai pre-anunt pentru un alt coin romanesc, 'romcoin' .. tipic multor romani. Cand vede ca face cineva ceva si merge, hop si el la fel. Din pacate nu va merge in cazul asta.
In mod sigur daca se contura o idee pentru un coin cat de cat reusit, venea un destept invidios care sa scoata el moneda inainte de lansare, probabil cu acelasi nume care se discuta pe forum.
Ce mesaj ignorant. Nu te separa de 99% de comunitate ca o sa ai surprize. Tu pentru cine faci o moneda, pentru tine, sau pentru majoritatea utilizatorilor?

Sa inteleg ca acea comunitate de aici este formata in proportie de 99 % din persoane invidioase care vor si ele sa faca o copie a BitLeului imediat ce au vazut-o aparuta, si sa strige in gura mare 'hotie' si ca cineva a 'scapat' informatii din proiectul lui in afara ..  Dar unde o fi lucrand, la pentagon ? O fi vreun Snowden dev-ul si a vazut cat de buna era ideea lui si i-a furat-o.
Mesajul nu este deloc ignorant..  Chiar cred ca parerile persoanelor invidioase ca si acest exemplar nu ar fi trebuit ascultate. Te-ai suparat ca te-ai simtit invidios si tu sau de ce altceva ? Ca nu am zis nimic care sa te atace pe tine personal si nici comunitatea romaneasca de aici in general. El a presupus ca toata lumea va fi ca el, adica invidioasa.
Raman la ceea ce cred, daca se anunta coin-ul de dinainte si era pregatit, exista cineva ca el care sa il faca mai inainte, pana acolo ii merge invidia, iar aceasta invidie este demonstrata deoarece si-a facut imediat un thread de pre-ann cand timp de doua luni nu si-a aratat interesul pentru nici un coin, numai acum se bate cu pumnii in piept ca a facut si a dres.. DE CE NU A FACUT pana acum ? O face clar acum din invidie.
Eu nu fac nici o moneda, deci nu pot spune ca fac vreo moneda pentru mine sau pentru majoritatea utilizatorilor..

Si nu acuza pe altii de plagiarism si lene intelectuala cand chiar bitleu poate fi acuzat de asta. Intrebarile puse ma sus raman fara raspuns, pentru ca nu exista raspuns la ele, nu s-a gandit nimeni la parametri, pur si simplu s-a copiat repede ca sa nu se "piarda trenu" fara nici un considerent pentru viitor sau pentru imbunatatiri.

Quote
De ce te astepti sa fie totul gata dezvoltat din prima zi ?
La facut wallet si redenumit stringuri in codul sursa s-a descurcat, nu? De ce la restul nu s-a gandit? De ce nu a colaborat cu comunitatea in avans pentru a avea toate disponibile in fiecare zi?
BitLeu nu cred ca poate fi acuzat de asta. Doar ca spune o singura persoana ca s-a gandit si el la BitLeu inainte si ca avea in gand sa faca asa ceva, nu inseamna ca BitLeu a plagiarizat ceva.
Daca te referi la codurile sursa care au fost doar modificate, poate nu stii ce inseamna Open Source si cu ce se mananca. Are voie oricine sa foloeasca acel cod, sa il modifice in ce fel vrea.. si nu poate fi acuzat de plagiarism.

Care erau intrebarile de mai sus totusi, ca nu inteleg ? Niste intrebari care nu merita raspuns, sunt adresate de o persoana ofticoasa si invidioasa si atata tot. Nu trebuie nimeni sa ceara o parere, ca atunci cand se contureaza ceva asa zis profitabil in mintea unora ca el, atunci unul ca el va veni si va produce el inainte 'codul'..
O sa vedem ce va face cu RomCoin .. si mai vorbim dupa aceea.
Nu ramane decat sa ma duc si eu in forumul Franko, sa explic la toata lumea cum vine pe thread-ul altui coin si striga 'tepari' si ca i-au furat cei de pe thread-ul respectiv ideea de coin .. fara nici un fel de dovada, sa vedem ce ar zice aia de pe forum ? Le pot face copy si paste la toate mesajele aberante pe care le-a pus .. nu ? Ca asa tre' sa facem acum .. sa ne razboim..
Sa fie sanatos .. asa cum a venit nervos, asa va si pleca ! Singur !
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 17, 2014, 09:07:38 AM
 #165

Stiti vreun developer roman care poate face o moneda? Sau putem vedea cine a creat bitleu? Ca sa eliminam suspiciunile si alte discutii inutile.

Intrebarile tehnice pentru mine sunt o enigma ca nu-s in domeniu, dar legat de business si development, ma intereseaza o moneda nationala cu perspective reale, de asta trebuie sa stim ce plan sau chiar biz plan exista, si unde se vrea sa ajungem. Numai asa cred ca si comunitatea va accepta si va coopera. Daca sunt 'hidden strings attached' desigur e greu de crezut ca poti avea acces in comunitate, poate doar ca business privat dezvoltat de unul singur sau de o echipa privata si apoi sa dureze ani pana iti faci marketingul sa intri pe piaata sau sa ai in spate sume mari pentru marketing si publicitate pentru a penetra piata.

Care sunt suspiciunile, nu inteleg ? Le putem enumera aici ?

In afara de ideea intiparita in mintea unora ca va profita cineva de pe urma lor - care mi-a fost explicata FOARTE CLAR intr-un mesaj personal:

"Este un risc de dump , iar eu nu vreau sa muncesc pentru cineva ca sa se imbogateasca el si sa ma incred in el si organizatia lui ."

Dar daca nu vrea sa munceasca pentru acel cineva deoarece exista risc de dump, nu exista decat un singur motiv pentru care vrea sa isi faca el coin-ul lui, si sa concureze acea persoana: INVIDIA, ca acea persoana va face bani si el nu, simte ca rateaza trenul si probabil se gandeste ca daca se urca in el, ii iese prea putin fata de cat ar merita pentru nivelul lui din "adancurile industriei" cum se lauda.
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
March 17, 2014, 11:12:32 AM
 #166

Stiti vreun developer roman care poate face o moneda? Sau putem vedea cine a creat bitleu? Ca sa eliminam suspiciunile si alte discutii inutile.

Intrebarile tehnice pentru mine sunt o enigma ca nu-s in domeniu, dar legat de business si development, ma intereseaza o moneda nationala cu perspective reale, de asta trebuie sa stim ce plan sau chiar biz plan exista, si unde se vrea sa ajungem. Numai asa cred ca si comunitatea va accepta si va coopera. Daca sunt 'hidden strings attached' desigur e greu de crezut ca poti avea acces in comunitate, poate doar ca business privat dezvoltat de unul singur sau de o echipa privata si apoi sa dureze ani pana iti faci marketingul sa intri pe piaata sau sa ai in spate sume mari pentru marketing si publicitate pentru a penetra piata.

Care sunt suspiciunile, nu inteleg ? Le putem enumera aici ?

In afara de ideea intiparita in mintea unora ca va profita cineva de pe urma lor - care mi-a fost explicata FOARTE CLAR intr-un mesaj personal:

"Este un risc de dump , iar eu nu vreau sa muncesc pentru cineva ca sa se imbogateasca el si sa ma incred in el si organizatia lui ."

Dar daca nu vrea sa munceasca pentru acel cineva deoarece exista risc de dump, nu exista decat un singur motiv pentru care vrea sa isi faca el coin-ul lui, si sa concureze acea persoana: INVIDIA, ca acea persoana va face bani si el nu, simte ca rateaza trenul si probabil se gandeste ca daca se urca in el, ii iese prea putin fata de cat ar merita pentru nivelul lui din "adancurile industriei" cum se lauda.
O toci mult cu invidia. Nimeni nu e invidios pe un rahat de moneda cu un programator lacom in spatele ei. ORICINE POATE DA COPY-PASTE SI REPLACE ALL AURORACOIN > BITLEU. Uite-te si tu ce ai scris. Nu exista risc de dump daca nu exista premine. Exista riscu ca nenea asta sa faca el dump pe noi (pe temeiul "capra vecinului"). Incearca sa te uiti la problema din mai multe unghiuri, doar ai peste 4 ani esti capabil de introspectie (cred).

Eu personal sunt doar dezamagit si scarbit, nu invidios. Orice alt developer serios care vrea sa faca un proiect national, bine pus la punct si bine organizat are de ales:
- lucreaza pentru porcaria asta si incearca sa o scoata din mediocritate (slabe sanse)
- face ceva separat mult mai bun care va fi murdarit de proiectul asta dpdv al reputatiei si imaginii


Daca nu poti face un lucru calumea, nu il fa. Numai asa la plezneala se fac tunurile in Romanica. Felicitari aluia care vrea sa se imbogateasca peste noapte cu moneda, mult succes, eu sunt sigur ca multi de aici ar munci gratis si onorabil pentru o treaba bine organizata. Eu personal sunt pe minus in Bitcoin, mai mult am dat decat am luat. Singurul plus care il am din activitatea mea a fost o donatie de 250 DOGE. O sa ma opresc sa postez aici, doar vream sa stiu cine participa ca sa ma feresc.
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 17, 2014, 11:25:39 AM
 #167

Probabil ca suspiciunile apar datorita multor experiente negative cu Caritas, Safi, Bancorex, politicieni, baroni, etc., dar asta nu inseamna ca toata lumea fura in Romania. Pe de alta parte, un astfel de proiect e riscant sa fie boicotat deci e inteleasa precautia necesara. Desigur, un proiect de acest gen are si riscuri si beneficii, depinde cine si cum le imparte... complicata e viata...  Grin

crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
March 17, 2014, 11:48:46 AM
 #168

Eu cred ca dev-ul a gresit cand a facut o moneda pentru Romania.
Trebuia sa faca o moneda pentru Congo si atunci toata lumea era multumita.

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 17, 2014, 12:20:20 PM
 #169

Eu cred ca dev-ul a gresit cand a facut o moneda pentru Romania.
Trebuia sa faca o moneda pentru Congo si atunci toata lumea era multumita.

Au tot fost o mie de monezi pana acum, dar nu s-au dus acolo sa strige la dev ca e tepar sau mai stiu eu ce. Singura data cand s-au atacat este cand au vazut Leu si ca scrie Romania .. Atunci au devenit dintr-o data foarte patrioti.. dar daca merg cu tramvaiul si vad controlorii ca isi bat joc de vreun copil de 16 ani si il sechestreaza sau mai stiu eu ce ii fac, nu se baga niciunul. Sub puterea anonimitatii de aici multi sunt cocosi, mai ales cand pseudo-patriotismul clocoteste in ei, ca fac ei coinuri si alte chestii .. cand oare ??
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
March 17, 2014, 12:45:24 PM
 #170

Cryptomoneda pentru Botswana a aparut? Vreau sa cumpar niste Pulacoin...
JulianSS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
March 17, 2014, 12:50:59 PM
 #171

Asta chiar a fost tare Smiley
nfox
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 462
Merit: 250


View Profile WWW
March 17, 2014, 01:03:14 PM
 #172

Cryptomoneda pentru Botswana a aparut? Vreau sa cumpar niste Pulacoin...
+1 , cand gasesti te rog sa ma anunti, am nevoie si eu de cateva..
Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
March 17, 2014, 06:54:08 PM
 #173

BitLeu, BitPula,.. Doamne Iarta-ma!  Embarrassed
niothor
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 501


in defi we trust


View Profile
March 17, 2014, 07:51:10 PM
 #174

BitLeu, BitPula,.. Doamne Iarta-ma!  Embarrassed

Lasa-l pe Dumnezeu  , aici ne rugam la Satoshi , ca numai el ne mai poate scapa de clonele astea.

Cryptomoneda pentru Botswana a aparut? Vreau sa cumpar niste Pulacoin...

Numele e chiar frumos. Fac pariu ca si pentru un englez suna mai bine decat bitleu sau romcoin.


             ▄          ▄▄▄▄    ▄
            ███      ▄██████▀  ▀█▀
            ███     ▄██▀
            ███     ███        ▄█▄   ▄█▄ ▄█████▄▄         ▄▄██████▄      ▄█▄ ▄█████▄▄         ▄▄█████▄▄        ▄▄█████▄▄
    ▄▄▄▄▄▄  ███     ███        ███   ██████▀▀▀▀███▄     ▄███▀▀▀▀▀███▄    ██████▀▀▀▀███▄     ▄███▀▀▀▀▀███▄    ▄███▀▀▀▀▀███▄
  ▄████████▄███  ▄█████████▄   ███   ████▀      ▀███   ▄██▀       ▀██▄   ████▀      ▀███   ▄██▀       ▀█▀   ▄██▀       ▀██▄
▄███▀    ▀█████   ▀▀███▀▀▀▀    ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███              ███████████████
███   ▄▄   ▀███     ███        ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███              ███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
███   ▀▀   ▄███     ███        ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███         ▄    ███         ▄
▀███▄    ▄█████     ███        ███   ███         ███    ███▄▄   ▄▄████   ███         ███    ███▄▄    ▄███    ███▄▄   ▄▄███
  ▀████████▀███     ███        ███   ███         ███     ▀████████▀███   ███         ███     ▀█████████▀      ▀█████████▀
    ▀▀▀▀▀▀   ▀       ▀          ▀     ▀           ▀         ▀▀▀▀▀   ▀     ▀           ▀         ▀▀▀▀▀            ▀▀▀▀▀

       ▄▄▄▄▄▄▄
   ▄▄▀▀       ▀▀▄▄
  █               █ ▄
 █   █▀▄ ▀█▀ ▀█▀   █ ▀▄
 █   █▀▄  █   █    █  ▀▄
  █  ▀▀   ▀   ▀   █    █
▄▀ ▄▄           ▄▀    ▄▀
 ▀▀  ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▀▀      ▀▄
        ▀▄▄      ▄▄▀▀▄▄▀
           ▀▀▀▀▀▀

                      ▄▄▄
  ▄█▄              ▄███████▄
  ▀████▄▄         ██████▀██████▀
    ▀▀▀████▄▄     ███████████▀
    ▀██▄███████▄▄███████████
     ▄▄▄▀██████████████████
      ▀████████████████████
▀█▄▄     ▀████████████████
  ▀████████████████▀█████
    ▀████████████▀▄▄███▀
       ▀▀██████████▀▀
           ▀▀▀▀▀

               ▄▄   ▄▄
              ▄▀ ▀▀█  █
             ▄▀     ▀▀
         ▄▄▄▄█▄
     ▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
 ▄▀▄▀              ▀▄▀▄
█  █   ▄█▄    ▄█▄   █  █
 ▀█    ▀█▀    ▀█▀    █▀
  █                  █
   █   ▀▄      ▄▀   █
    ▀▄   ▀▀▀▀▀▀   ▄▀
      ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀
New Age of DEFI
A Non-Code Platform for
Decentralized Trading Instruments

   ▄▄███████████████▄▄
 ▄█████████████████████▄
▄██████████████▀▀███████▄
████████████▀▀    ███████
█████████▀▀   ▄   ███████
██████▀▀     █    ███████
████▀       █     ███████
█████▄▄   ▄█      ███████
████████ ██▄      ███████
▀████████ ▀▄███▄▄███████▀
 ▀█████████████████████▀
   ▀▀███████████████▀▀

     ▄              ▄
   ▄███▄          ▄███▄
   █████▄  ▄▄▄▄  ▄█████
  ▄████████████████████▄
 ▄██████████████████████▄
 ████████████████████████
██████▀▀          ▀▀██████
█████▀   ▄      ▄   ▀█████
 ████   ███    ███   ████
  ████   ▀      ▀   ████
   ▀████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████▀
     ▀▀████████████▀▀

   ▄▄████████████████▄▄
 ▄█████▀▀▀██████▀▀▀█████▄
▄████▀  ▀▀▀    ▀▀▀  ▀████▄
████▀                ▀████
███▀                  ▀███
███       ▄    ▄       ███
██▀      ███  ███      ▀██
██       ▀█▀  ▀█▀       ██
██▄     ▄        ▄     ▄██
▀██▄     ▀▀▄▄▄▄▀▀     ███▀
 ▀███▄▄▄▄▄▄████▄▄▄▄▄▄███▀
   ▀▀████████████████▀▀
niothor
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 501


in defi we trust


View Profile
March 17, 2014, 07:51:48 PM
 #175

Cryptomoneda pentru Botswana a aparut? Vreau sa cumpar niste Pulacoin...
+1 , cand gasesti te rog sa ma anunti, am nevoie si eu de cateva..

Mai citeste odata ce ai scris.... suna dubios rau de tot Smiley)))))))


             ▄          ▄▄▄▄    ▄
            ███      ▄██████▀  ▀█▀
            ███     ▄██▀
            ███     ███        ▄█▄   ▄█▄ ▄█████▄▄         ▄▄██████▄      ▄█▄ ▄█████▄▄         ▄▄█████▄▄        ▄▄█████▄▄
    ▄▄▄▄▄▄  ███     ███        ███   ██████▀▀▀▀███▄     ▄███▀▀▀▀▀███▄    ██████▀▀▀▀███▄     ▄███▀▀▀▀▀███▄    ▄███▀▀▀▀▀███▄
  ▄████████▄███  ▄█████████▄   ███   ████▀      ▀███   ▄██▀       ▀██▄   ████▀      ▀███   ▄██▀       ▀█▀   ▄██▀       ▀██▄
▄███▀    ▀█████   ▀▀███▀▀▀▀    ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███              ███████████████
███   ▄▄   ▀███     ███        ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███              ███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
███   ▀▀   ▄███     ███        ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███         ▄    ███         ▄
▀███▄    ▄█████     ███        ███   ███         ███    ███▄▄   ▄▄████   ███         ███    ███▄▄    ▄███    ███▄▄   ▄▄███
  ▀████████▀███     ███        ███   ███         ███     ▀████████▀███   ███         ███     ▀█████████▀      ▀█████████▀
    ▀▀▀▀▀▀   ▀       ▀          ▀     ▀           ▀         ▀▀▀▀▀   ▀     ▀           ▀         ▀▀▀▀▀            ▀▀▀▀▀

       ▄▄▄▄▄▄▄
   ▄▄▀▀       ▀▀▄▄
  █               █ ▄
 █   █▀▄ ▀█▀ ▀█▀   █ ▀▄
 █   █▀▄  █   █    █  ▀▄
  █  ▀▀   ▀   ▀   █    █
▄▀ ▄▄           ▄▀    ▄▀
 ▀▀  ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▀▀      ▀▄
        ▀▄▄      ▄▄▀▀▄▄▀
           ▀▀▀▀▀▀

                      ▄▄▄
  ▄█▄              ▄███████▄
  ▀████▄▄         ██████▀██████▀
    ▀▀▀████▄▄     ███████████▀
    ▀██▄███████▄▄███████████
     ▄▄▄▀██████████████████
      ▀████████████████████
▀█▄▄     ▀████████████████
  ▀████████████████▀█████
    ▀████████████▀▄▄███▀
       ▀▀██████████▀▀
           ▀▀▀▀▀

               ▄▄   ▄▄
              ▄▀ ▀▀█  █
             ▄▀     ▀▀
         ▄▄▄▄█▄
     ▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
 ▄▀▄▀              ▀▄▀▄
█  █   ▄█▄    ▄█▄   █  █
 ▀█    ▀█▀    ▀█▀    █▀
  █                  █
   █   ▀▄      ▄▀   █
    ▀▄   ▀▀▀▀▀▀   ▄▀
      ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀
New Age of DEFI
A Non-Code Platform for
Decentralized Trading Instruments

   ▄▄███████████████▄▄
 ▄█████████████████████▄
▄██████████████▀▀███████▄
████████████▀▀    ███████
█████████▀▀   ▄   ███████
██████▀▀     █    ███████
████▀       █     ███████
█████▄▄   ▄█      ███████
████████ ██▄      ███████
▀████████ ▀▄███▄▄███████▀
 ▀█████████████████████▀
   ▀▀███████████████▀▀

     ▄              ▄
   ▄███▄          ▄███▄
   █████▄  ▄▄▄▄  ▄█████
  ▄████████████████████▄
 ▄██████████████████████▄
 ████████████████████████
██████▀▀          ▀▀██████
█████▀   ▄      ▄   ▀█████
 ████   ███    ███   ████
  ████   ▀      ▀   ████
   ▀████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████▀
     ▀▀████████████▀▀

   ▄▄████████████████▄▄
 ▄█████▀▀▀██████▀▀▀█████▄
▄████▀  ▀▀▀    ▀▀▀  ▀████▄
████▀                ▀████
███▀                  ▀███
███       ▄    ▄       ███
██▀      ███  ███      ▀██
██       ▀█▀  ▀█▀       ██
██▄     ▄        ▄     ▄██
▀██▄     ▀▀▄▄▄▄▀▀     ███▀
 ▀███▄▄▄▄▄▄████▄▄▄▄▄▄███▀
   ▀▀████████████████▀▀
nfox
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 462
Merit: 250


View Profile WWW
March 17, 2014, 08:33:19 PM
 #176

Cryptomoneda pentru Botswana a aparut? Vreau sa cumpar niste Pulacoin...
+1 , cand gasesti te rog sa ma anunti, am nevoie si eu de cateva..

Mai citeste odata ce ai scris.... suna dubios rau de tot Smiley)))))))
Ce ti se pare asa dubios?
FYI : http://en.wikipedia.org/wiki/Botswana_pula
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 17, 2014, 08:52:28 PM
 #177

Cred ca intru in echipa bitleilor Grin

Apropos, as vrea sa nu se intample asta cu BTCTL, din contra!
... dar mi-am adus aminte de o strofa de pe vremuri:

"Suta de lei bancnota a Romaniei,
ca intr-o coincidenta de destine,
Balcescu, care-i desenat pe tine
muri ca un martir al saraciei!"


Ghici cine a scris aceste versuri?  Wink asa pt divertisment... sper sa nu fiu 'out of topic'  Grin

JulianSS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
March 17, 2014, 09:47:40 PM
 #178

lumberinvestments=BTL-Master
lumberinvestments>=BTL-Master (ca are gura mai mare si face mai urat)
niothor
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 501


in defi we trust


View Profile
March 17, 2014, 09:54:03 PM
 #179

Cryptomoneda pentru Botswana a aparut? Vreau sa cumpar niste Pulacoin...
+1 , cand gasesti te rog sa ma anunti, am nevoie si eu de cateva..

Mai citeste odata ce ai scris.... suna dubios rau de tot Smiley)))))))
Ce ti se pare asa dubios?
FYI : http://en.wikipedia.org/wiki/Botswana_pula

Ai zis ca ai nevoie de niste pulacoin...Striga chestia asta in 102 sa vezi cum se uita lumea la tine Smiley Ca nimeni nu o sa mai auda .coin-ul de la sfarsit.

Stiu care e moneda din Botswana , chair am o colectie cu toate bancnotele lor .


             ▄          ▄▄▄▄    ▄
            ███      ▄██████▀  ▀█▀
            ███     ▄██▀
            ███     ███        ▄█▄   ▄█▄ ▄█████▄▄         ▄▄██████▄      ▄█▄ ▄█████▄▄         ▄▄█████▄▄        ▄▄█████▄▄
    ▄▄▄▄▄▄  ███     ███        ███   ██████▀▀▀▀███▄     ▄███▀▀▀▀▀███▄    ██████▀▀▀▀███▄     ▄███▀▀▀▀▀███▄    ▄███▀▀▀▀▀███▄
  ▄████████▄███  ▄█████████▄   ███   ████▀      ▀███   ▄██▀       ▀██▄   ████▀      ▀███   ▄██▀       ▀█▀   ▄██▀       ▀██▄
▄███▀    ▀█████   ▀▀███▀▀▀▀    ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███              ███████████████
███   ▄▄   ▀███     ███        ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███              ███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
███   ▀▀   ▄███     ███        ███   ███         ███   ███         ███   ███         ███   ███         ▄    ███         ▄
▀███▄    ▄█████     ███        ███   ███         ███    ███▄▄   ▄▄████   ███         ███    ███▄▄    ▄███    ███▄▄   ▄▄███
  ▀████████▀███     ███        ███   ███         ███     ▀████████▀███   ███         ███     ▀█████████▀      ▀█████████▀
    ▀▀▀▀▀▀   ▀       ▀          ▀     ▀           ▀         ▀▀▀▀▀   ▀     ▀           ▀         ▀▀▀▀▀            ▀▀▀▀▀

       ▄▄▄▄▄▄▄
   ▄▄▀▀       ▀▀▄▄
  █               █ ▄
 █   █▀▄ ▀█▀ ▀█▀   █ ▀▄
 █   █▀▄  █   █    █  ▀▄
  █  ▀▀   ▀   ▀   █    █
▄▀ ▄▄           ▄▀    ▄▀
 ▀▀  ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▀▀      ▀▄
        ▀▄▄      ▄▄▀▀▄▄▀
           ▀▀▀▀▀▀

                      ▄▄▄
  ▄█▄              ▄███████▄
  ▀████▄▄         ██████▀██████▀
    ▀▀▀████▄▄     ███████████▀
    ▀██▄███████▄▄███████████
     ▄▄▄▀██████████████████
      ▀████████████████████
▀█▄▄     ▀████████████████
  ▀████████████████▀█████
    ▀████████████▀▄▄███▀
       ▀▀██████████▀▀
           ▀▀▀▀▀

               ▄▄   ▄▄
              ▄▀ ▀▀█  █
             ▄▀     ▀▀
         ▄▄▄▄█▄
     ▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
 ▄▀▄▀              ▀▄▀▄
█  █   ▄█▄    ▄█▄   █  █
 ▀█    ▀█▀    ▀█▀    █▀
  █                  █
   █   ▀▄      ▄▀   █
    ▀▄   ▀▀▀▀▀▀   ▄▀
      ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀
New Age of DEFI
A Non-Code Platform for
Decentralized Trading Instruments

   ▄▄███████████████▄▄
 ▄█████████████████████▄
▄██████████████▀▀███████▄
████████████▀▀    ███████
█████████▀▀   ▄   ███████
██████▀▀     █    ███████
████▀       █     ███████
█████▄▄   ▄█      ███████
████████ ██▄      ███████
▀████████ ▀▄███▄▄███████▀
 ▀█████████████████████▀
   ▀▀███████████████▀▀

     ▄              ▄
   ▄███▄          ▄███▄
   █████▄  ▄▄▄▄  ▄█████
  ▄████████████████████▄
 ▄██████████████████████▄
 ████████████████████████
██████▀▀          ▀▀██████
█████▀   ▄      ▄   ▀█████
 ████   ███    ███   ████
  ████   ▀      ▀   ████
   ▀████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████▀
     ▀▀████████████▀▀

   ▄▄████████████████▄▄
 ▄█████▀▀▀██████▀▀▀█████▄
▄████▀  ▀▀▀    ▀▀▀  ▀████▄
████▀                ▀████
███▀                  ▀███
███       ▄    ▄       ███
██▀      ███  ███      ▀██
██       ▀█▀  ▀█▀       ██
██▄     ▄        ▄     ▄██
▀██▄     ▀▀▄▄▄▄▀▀     ███▀
 ▀███▄▄▄▄▄▄████▄▄▄▄▄▄███▀
   ▀▀████████████████▀▀
nfox
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 462
Merit: 250


View Profile WWW
March 17, 2014, 10:06:03 PM
 #180

Quote
Ai zis ca ai nevoie de niste pulacoin...Striga chestia asta in 102 sa vezi cum se uita lumea la tine Smiley Ca nimeni nu o sa mai auda .coin-ul de la sfarsit.

Stiu care e moneda din Botswana , chair am o colectie cu toate bancnotele lor .

Ma rog, cam pe dinafara.. sa inteleg ca daca strigi in 102 dupa BitLeu.. o sa si primesti? Totusi, nu cred ca oamenii din 102 sunt tare curiosi de cuvintele cu terminatie -coin, deci poti sa strigi ce vrei Smiley
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!