Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:04:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Bitleu - prima moneda virtuala pentru romani !  (Read 15246 times)
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 12:42:28 AM
 #41

In plus, argumentele aduse mai sus de colegul nostru Mikez denota faptul ca managementul dv. este prost.
Sunt ferm convins ca daca va adresati inca de la inceput strict comunitatii romanesti si apoi planuit cum sa fie lansata international si cand, ati fi fost mai castigati.
Repet, orice moneda poate iesi castigatoare in ziua de azi, dar in mod sigur si intr-o proportie de 80% conteaza modul in care este gestionata moneda respectiva.
Inchei aici pledoaria, asteptam schimbari in bine! Smiley

Daca aceasta comunitate era asa de interesata intr-o moneda virtuala a Romaniei, de ce nu au venit nimeni cu ideea pana acum si sa o si implementeze ?
Mai mult cred ca majoritatea sunt putin nervosi si gelosi ca nu au putut mina multe monezi la inceput de care sa scape repede pe burse cand va aparea acolo, ca sa aiba bani de 1 Mai asa cum zicea cineva aici, ca in definitiv asta intereseaza mai pe toata lumea.
Eu cred ca daca as creea o astfel de moneda, nu m-as adresa acestor persoane cu astfel de intentii si nici nu le-as cere parerea inainte. Totul s-ar prabusi complet probabil dinainte de lansare in flame-uri si alte asemenea.
Probabil ca daca se cerea sfatul unui roman de aici si se expuneau planurile, aparea repede cineva care lansa moneda cu acelasi nume inainte.. Romanii sunt inventivi cand vine vorba sa produca bani de bere..
1715097841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715097841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715097841
Reply with quote  #2

1715097841
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715097841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715097841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715097841
Reply with quote  #2

1715097841
Report to moderator
1715097841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715097841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715097841
Reply with quote  #2

1715097841
Report to moderator
Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 12, 2014, 12:43:11 AM
 #42

Shocked
Dumnezeule ce melanj de Kafka cu Eugen Ionescu e lumea crypto...aici avem tipologia Credinciosului, Avarului, Intangibilul spectru si o spoiala amorsa de romanism.

@Mikez crezi ca merita timpul? Nu e vizibila fauna si rasturnarile?

O astfel de idee merita timpul, atata timp cat este aplicata cu grija si pricepere, eventual si intr-un fel ceva mai dezinteresat.
Parerea mea, este ca aceasta aplicare nu merita timpul.

Pe de alta parte, am aceasta atitudine critica vis-a-vis de bitleu/sustinatori si pentru ca daca ar avea vreo farama de sansa de succes, se vor lovi de intrebari si indoieli ca ale mele. Macar asa au ocazia sa raspunda in fata comunitatii romanesti, in numele careia chipurile s-ar fi facut acest efort.
Pare-se ca BTL-Master are treaba momentan de n-a putut raspunde personal.

Offtopic: jos palaria maestre, am inceput sa-ti citesc mai multe posturi si sper sa postezi cat mai multe Cheesy.

Sa fie oare "O moneda pierduta" de I.L. Caragiale?
Care sunteti minerii turmentati?  Grin
Cat pe ce sa ma inec cu ceaiul de musetel. Parol!

Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 12, 2014, 12:48:34 AM
 #43

Daca aceasta comunitate era asa de interesata intr-o moneda virtuala a Romaniei, de ce nu au venit nimeni cu ideea pana acum si sa o si implementeze ?
Mai mult cred ca majoritatea sunt putin nervosi si gelosi ca nu au putut mina multe monezi la inceput de care sa scape repede pe burse cand va aparea acolo, ca sa aiba bani de 1 Mai asa cum zicea cineva aici, ca in definitiv asta intereseaza mai pe toata lumea.
Pai da, nu toti avem 2,500,000,000 monezi Wink.

.. Romanii sunt inventivi cand vine vorba sa produca bani de bere..
Tocmai, BitLeu este un nume tare inventiv, nu? Smiley

Multe dintre acele puncte sunt doar presupuneri, nu poti forta totusi toata lumea sa fie paranoica.
Te rog, din acelea 10 puncte enumerate de mine, numeste una care este o PURA PRESUPUNERE!
Inca te astept sa stii.

lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 12:49:57 AM
 #44

Nu cu cateva posturi in urma se foloseau cuvinte ca porc grohaind si libidinos?

Eu cred ca nu el era targetat ci mai mult altii cu diverse comentarii gen

"Auzi, da la recesamant pe rromi nu ia numarat bine eu zic sa mai faci 10-20% premine sa ajunga la toti 100 mai bine mai mult de cat mai putin."

Este clar neconstructiv si mistocar. Atitudinea de care am vorbit in postul meu ..
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
March 12, 2014, 01:05:02 AM
 #45

 lumberinvestments, nu prea ai simtul umorului  Wink


Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
nfox
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 462
Merit: 250


View Profile WWW
March 12, 2014, 01:09:32 AM
 #46

Lasand gluma la o parte, acest proiect nu pare suficient de serios.. momentan.
Nu inspira incredere pentru ca noi, ca oameni ne asteptam sa vedem proiecte din ce in ce mai bune, sau mai evoluate, legat de acesta, din contra, pare o totala fusereala, pe graba, si contrar asteptarilor nu aduce nimic nou, cat despre asa zisa lansare, comparand cu tot ce a fost pana acum este sub, mult sub. Asta nu inseamna ca nu se pot face niste implementari, care sa schimbe situatia actuala. Desigur, daca acest proiect este luat in serios de catre dev, lucru pe care nu il putem deduce decat cu prezenta si implicarea respectiva.
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 01:11:29 AM
 #47

Propun sa revedem detaliile de pana acum.
Se dau urmatoarele:

1. Un, sa-i spunem, developer, numit BTL-Master, care da copy+paste si face un coin. -5%
Presupunere.

2. Desigur, BTL-Master este anonim si cu reputatie 0, atat in comunitatea romaneasca cat si in general. Sa credem ca la fel ca Satoshi, e anonim pentru binele comunitatii? -5%
Presupunere ca nu ar fi anonim pentru binele comunitatii, nu ai de unde sa stii.

3. Moneda numita dupa moneda unei tari, ca sa fie in trend si sa aiba un scop. -5%
Presupunere. Nu este asa ca sa fie in trend si sa aiba un scop, din cate imi dau seama trebuie sa aiba un nume romanesc. Nu vroiai sa se numeasca cumva BitSalam ca sa ne reprezinte ?

4. Preminata 50%, de catre un anonim. -25%As fi pus mai mult, dar scadeam sub 0 Smiley.
Aici este adevarat, nu este fals. Este intr-adevar preminata 50 % de catre un anonim.

5. Promisiuni si planuri mari, nu am vazut sa fie sustinute de ceva -10%
Aici poti adauga cuvantul 'inca' inainte de 'sa fie sustinute'

6. Audienta target, romanii, afla despre moneda dupa lansare(esuata de altfel). -10%
De ce ar fi trebuit sa afle inainte de lansare, eu tot nu inteleg ? Ca sa fie fair start doar pentru minerii care vor sa faca dumping ? Eu cred ca asta este ceea ce enerveaza cel mai rau pe cineva. Cand lumea simte ca nu reuseste sa isi primeasca partea, atunci iese scandal ca la coada la pui. Trebuia sa vina developerul inainte cu vreo 3 zile si sa zica: Romani, stati pe aproape .. baga pui !

7. Cand i s-a atras atentia ca ar fi trebuit sa posteze si aici, a facut-o spunandu-ne in sictir sa vedem thread-ul celalalt. Nici macar o prezentare draguta scrisa in limba "bitleului". -15%
Presupunere legata de cantitatea de sictir, este un comentariu menit doar sa inspire negativism inspre Dev, probabil pleaca tot de la faptul ca nu a putut mina la inceput.

8. Se vorbeste despre fundatii si asociatii, cand nu exista nici o fatza, nici un nume, daramite o entitate operator de data cu caracter personal. -10%
In mod sigur in momentul in care se va arata interes la nivel international in aceasta moneda, vor aparea si nume/fetze/entitati. Fetele exista dar nu sunt date publicitatii inca, deci din nou, este o presupunere ca nu exista nici o fatza. Exista si acestea sunt foarte credibile.

9. Intervine 1 aparator(pana acum) al monezii, invocand tot felul de argumente, o parte din ele pe langa subiect. Cineva care observ ca nu a mai postat in Romana de altfel(stiti ca se vand/cumpara conturi Bitcointalk, nu?). -5%
Te asigur ca faptul ca nu am mai postat in limba romana nu inseamna ca nu sunt roman, nu stiu de unde poate fi dedus imediat faptul ca am cumparat acest cont. Dar binenteles romanului ii place sa creeze tot felul de legaturi paraonice din chestii absolut normale din viata de zi cu zi.  De fapt operatorii bitcointalk.org pot vedea in orice moment adresa de IP unde a fost facut contul meu si faptul ca aceasta provine din aceeasi zona in momentul actual. Fapt care se poate verifica/confirma de catre orice operator (in cazul in care este foarte important de verificat afirmatia mea pentru credibilitate, dar nu trebuie sa demonstrez nimic la final)

10. Un site, bitleu.org(parca?), nici macar lansat, nici macar domeniu .ro(deh, e scump), doar un domeniu parcat pe undeva intr-un hosting ieftin. -10%
Lucru adevarat, dar din nou, aceste Add-on-uri ale monezii se vor lansa si vor progresa cu sprijinul comunitatii si nu va fi la mijloc munca unei singure persoane.

Acum, cam cate puncte din alea mai raman valabile ?
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 01:22:52 AM
 #48

Lasand gluma la o parte, acest proiect nu pare suficient de serios.. momentan.
Nu inspira incredere pentru ca noi, ca oameni ne asteptam sa vedem proiecte din ce in ce mai bune, sau mai evoluate, legat de acesta, din contra, pare o totala fusereala, pe graba, si contrar asteptarilor nu aduce nimic nou, cat despre asa zisa lansare, comparand cu tot ce a fost pana acum este sub, mult sub. Asta nu inseamna ca nu se pot face niste implementari, care sa schimbe situatia actuala. Desigur, daca acest proiect este luat in serios de catre dev, lucru pe care nu il putem deduce decat cu prezenta si implicarea respectiva.

Care proiect este serios, HXC coin care au avut o mie de pool-uri si o gramada de reclama si a murit dupa 12 ore ?
Sau autostrazile de la noi platite cu bani grei dati la stat de catre noi ?

Am platit sute de milioane in fiecare an la stat impozite, crezand si sperand ca fac un lucru bun pana am inchis business-ul deoarece nu se mai putea. Asta dupa munca in care zilele de lucru se intindeau pana la 5-6 dimineata si incepeau dupa inca doua ore. Care dintre proiectele realizate cu banii pe are i-am platit la stat, s-au dovedit a fi serioase ? Podul de la Bd. Titulescu ?
Nu putem pleca cu premisa faptului ca un proiect este menit sa fure banii de la oameni. Deja unii de pe aici se plang de banii care i-ar investi. Stati deoparte ca nu va obliga nimeni sa investiti bani in asa ceva. Sfatul meu este sa investiti numai ceea ce puteti pierde si numai in monezile in care aveti incredere !

Punctele de reper care fac o lansare sa fie reusita, sunt total gresite parerea mea. Zece pool-uri, 3 exchange-uri si advertising de 100 BTC la lansarea unui coin, cu fanfare si trumpete !
Probabil ca nimeni de aici nu a incercat sa vorbeasca cu dev-ul si ce imi place este ca lumea isi da doar cu parerea. Din pacate/fericire eu nu am facut acelasi lucru.
Din ce  mi s-a spus, s-a oferit deja sustinere din partea partii chineze pentru aceasta moneda. Totusi vorbesc pe niste chestii pe care le-am aflat si poate nu multi le stiu, deoarece se avanta in presupuneri si misto-uri in loc sa incerce sa se implice in vreun fel sau sa incerce sa verifice daca este vreo iota de adevar in ceea ce se spune.
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
March 12, 2014, 01:33:39 AM
 #49

Acuma pe bune, va fi vreun airdrop ca la AURORA sau nu ?
Daca da, cand ? Cum procedati cu distribuirea ? Nu au reusit sa numere la referendum pe romani, voi o puteti face ?

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
NamunX
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
March 12, 2014, 01:43:57 AM
 #50

Lucru adevarat, dar din nou, aceste Add-on-uri ale monezii se vor lansa si vor progresa cu sprijinul comunitatii si nu va fi la mijloc munca unei singure persoane.

Ok, deci nu e nevoie de website, nu e nevoie de pool-uri ... nu trebuia sa stie nimeni cand e lansarea (in afara de beneficiari, bineinteles), mai ales romanii (dupa cum te exprimi tu).

Banuiesc ca detii ceva monede la ora actuala, nu ? (si nu putine, probabil).

Hai sa o luam altfel ... de ce as investi eu in aceasta moneda (timp, energie, etc) in loc sa investesc  in orice alt shitcoin si sa sper ca intr-o buna zi va ajunge sus?

Fiindca are cuvantul "leu" in titlu ... sau pentru ca sunt roman ... sau cum ?
Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 12, 2014, 01:44:58 AM
 #51


1. Un, sa-i spunem, developer, numit BTL-Master, care da copy+paste si face un coin.
Presupunere.
Nu-mi spune ca a scris el intregul cod sursa intr-o zi si ca nu a clonat un altcoin de pe github pe care l-a modificat un pic.

2. Desigur, BTL-Master este anonim si cu reputatie 0, atat in comunitatea romaneasca cat si in general. Sa credem ca la fel ca Satoshi, e anonim pentru binele comunitatii?
Presupunere ca nu ar fi anonim pentru binele comunitatii, nu ai de unde sa stii.
Este anonim, un cont nou creat cu reputatie 0. Nu este deloc o presupunere. Nu te lua de comentariul din cealalta propozitie, pentru ca nu iti intaresti aformatia asa, deci irelevant. Merci.

3. Moneda numita dupa moneda unei tari, ca sa fie in trend si sa aiba un scop.
Presupunere. Nu este asa ca sa fie in trend si sa aiba un scop, din cate imi dau seama trebuie sa aiba un nume romanesc. Nu vroiai sa se numeasca cumva BitSalam ca sa ne reprezinte ?
Nu este presupunere. Chiar este denumita dupa moneda unei tari, anume Leul. Chiar urmeaza un trend de a aparea ca criptomoneda unui stat(a se vedea Aurora, etc.).

4. Preminata 50%, de catre un anonim.
Aici este adevarat, nu este fals. Este intr-adevar preminata 50 % de catre un anonim.
Nimic de comentat. Ma bucur ca ai scris negru pe alb ca este preminata de un anonim.

5. Promisiuni si planuri mari, nu am vazut sa fie sustinute de ceva
Aici poti adauga cuvantul 'inca' inainte de 'sa fie sustinute'
Da, pot adauga, le fel de bine pot sa las si asa. Apreciez ca nu ai obiectat ca ar fi o presupunere, pentru ca evident, momentan cel putin, asa stau lucrurile.

6. Audienta target, romanii, afla despre moneda dupa lansare(esuata de altfel).
De ce ar fi trebuit sa afle inainte de lansare, eu tot nu inteleg ? Ca sa fie fair start doar pentru minerii care vor sa faca dumping ? Eu cred ca asta este ceea ce enerveaza cel mai rau pe cineva. Cand lumea simte ca nu reuseste sa isi primeasca partea, atunci iese scandal ca la coada la pui. Trebuia sa vina developerul inainte cu vreo 3 zile si sa zica: Romani, stati pe aproape .. baga pui !
Din nou, nu ai spus ca ar fi vreo presupunere(apreciez). Nu am sa comentez mai departe decat mentionez ca se poate face un pre-release, pana sa se dea drumul la minat.

7. Cand i s-a atras atentia ca ar fi trebuit sa posteze si aici, a facut-o spunandu-ne in sictir sa vedem thread-ul celalalt. Nici macar o prezentare draguta scrisa in limba "bitleului".
Presupunere legata de cantitatea de sictir, este un comentariu menit doar sa inspire negativism inspre Dev, probabil pleaca tot de la faptul ca nu a putut mina la inceput.
Ceea ce am spus mai sus, asa s-a intamplat. Am folosit expresia 'in sictir' pentru a descrie modul in care ni s-a prezentat si noua, romanilor, aceasta moneda. Sinonime: in graba, in doi peri, fara prea mare interes = in sictir.

8. Se vorbeste despre fundatii si asociatii, cand nu exista nici o fatza, nici un nume, daramite o entitate operator de data cu caracter personal.
In mod sigur in momentul in care se va arata interes la nivel international in aceasta moneda, vor aparea si nume/fetze/entitati. Fetele exista dar nu sunt date publicitatii inca, deci din nou, este o presupunere ca nu exista nici o fatza. Exista si acestea sunt foarte credibile.
Din nou, nu este o presupunere. Te las in pace, am subliniat totusi ceva pentru mai incolo Smiley.

9. Intervine 1 aparator(pana acum) al monezii, invocand tot felul de argumente, o parte din ele pe langa subiect. Cineva care observ ca nu a mai postat in Romana de altfel(stiti ca se vand/cumpara conturi Bitcointalk, nu?).
Te asigur ca faptul ca nu am mai postat in limba romana nu inseamna ca nu sunt roman, nu stiu de unde poate fi dedus imediat faptul ca am cumparat acest cont. Dar binenteles romanului ii place sa creeze tot felul de legaturi paraonice din chestii absolut normale din viata de zi cu zi.  De fapt operatorii bitcointalk.org pot vedea in orice moment adresa de IP unde a fost facut contul meu si faptul ca aceasta provine din aceeasi zona in momentul actual. Fapt care se poate verifica/confirma de catre orice operator (in cazul in care este foarte important de verificat afirmatia mea pentru credibilitate, dar nu trebuie sa demonstrez nimic la final)
Din nou, nu este o presupunere. Esti roman si nu ai mai postat aici. Nu am presupus ca ar fi contul comparat, doar am amintit ca acest lucru se poate.

10. Un site, bitleu.org(parca?), nici macar lansat, nici macar domeniu .ro(deh, e scump), doar un domeniu parcat pe undeva intr-un hosting ieftin.
Lucru adevarat, dar din nou, aceste Add-on-uri ale monezii se vor lansa si vor progresa cu sprijinul comunitatii si nu va fi la mijloc munca unei singure persoane.
Sa lansezi si inca sa nu ai un site nu cred ca este un semn bun. Ba mai mult, macar un one-page pe care sa scrii Coming Soon, dar in niciun caz un domeniu parcat!
Din nou, nu este o presupunere.

Acum, cam cate puncte din alea mai raman valabile ?
Toate. Daca ai si alte intrebari, sunt aici.
Totusi, imi cer scuze colegilor pentru postul lung, dar sunt tipicar Smiley. Am scos totusi boldul pentru ca era prea mult.

Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 12, 2014, 01:54:15 AM
 #52

Nu putem pleca cu premisa faptului ca un proiect este menit sa fure banii de la oameni.
Lumea asta a criptomonezilor se bazeaza pe lipsa nevoii de a avea incredere! Deci de ce ar trebui sa am incredere in acel anonim ca nu va face un dump din alea 50%?

Punctele de reper care fac o lansare sa fie reusita, sunt total gresite parerea mea. Zece pool-uri, 3 exchange-uri si advertising de 100 BTC la lansarea unui coin, cu fanfare si trumpete !
Intr-adevar, poti sa ai o lansare reusita cu mai putin de 10 pool-uri, sau cu mai putini bani de publicitate, poate chiar spre deloc. Depinde de mult mai multi factori o lansare reusita. Dar acele puncte de reper nu sunt total

Probabil ca nimeni de aici nu a incercat sa vorbeasca cu dev-ul si ce imi place este ca lumea isi da doar cu parerea. Din pacate/fericire eu nu am facut acelasi lucru.
Nici tu. Vad ca si tu iti dai cu parerea, mai mult ca mine. Inclusiv in quote-ul de mai jos.

Din ce  mi s-a spus, s-a oferit deja sustinere din partea partii chineze pentru aceasta moneda. Totusi vorbesc pe niste chestii pe care le-am aflat si poate nu multi le stiu, deoarece se avanta in presupuneri si misto-uri in loc sa incerce sa se implice in vreun fel sau sa incerce sa verifice daca este vreo iota de adevar in ceea ce se spune.
A? Ce parte chineza? Presupuneri si dat cu parerea Smiley.

Edit: Ma scuzati daca am fost prea vorbaret si sper ca nu am fost enervant.

lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 01:57:47 AM
 #53

Lucru adevarat, dar din nou, aceste Add-on-uri ale monezii se vor lansa si vor progresa cu sprijinul comunitatii si nu va fi la mijloc munca unei singure persoane.

Ok, deci nu e nevoie de website, nu e nevoie de pool-uri ... nu trebuia sa stie nimeni cand e lansarea (in afara de beneficiari, bineinteles), mai ales romanii (dupa cum te exprimi tu).

Banuiesc ca detii ceva monede la ora actuala, nu ? (si nu putine, probabil).

Hai sa o luam altfel ... de ce as investi eu in aceasta moneda (timp, energie, etc) in loc sa investesc  in orice alt shitcoin si sa sper ca intr-o buna zi va ajunge sus?

Fiindca are cuvantul "leu" in titlu ... sau pentru ca sunt roman ... sau cum ?

Probabil ca trebuia dat anunt la ziar .. poate chiar rezervata o pagina in Romania Libera pentru anuntarea inceputului acestui coin ? Haha..
Probabil ca detin ceva, dar sigur am intrat prea tarziu cu calculatoarele pentru a putea mina cat as fi vrut.

Nu s-a sustinut niciodata ca 'trebuie sa investesti ceva' in aceasta moneda. Fiecare este liber sa faca ce vrea. Postul de anunt nu suna in genul 'Romani, incepeti sa minati propria moneda virtuala si investiti banii in ea'. Am sa recitesc totusi ca poate am scapat ceva.
Inca o data, din ce am citit eu in post, scopul monezii nu este sa imbogateasca cei cativa mineri de pe acest forum. Nu stiu de ce toata lumea se plange ca BTC-Master se roaga de toti sa isi investeasca banii si curentul consumat de ferme in 'creatia lui'.
Ca vor fi tot timpul acesti mineri 'angry birds' din cauza ca nu au apucat lansarea, nu provoaca decat un zambet si intareste credinta mea in faptul ca multi de aici nici nu ar fi interesati in a sustine o asemenea idee (nu neaparat cu investitii in bani sau calculatoare care mineaza) ci doar interesati de profitul personal. Sunt sigur ca nu aici ar fi trebuit pregatita cu o zi - o luna inainte lansarea monezii, pentru a evita acapararea acesteia de catre persoanele interesate numai de profit de pe urma acesteia.
NamunX
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
March 12, 2014, 02:12:02 AM
 #54

Probabil ca trebuia dat anunt la ziar .. poate chiar rezervata o pagina in Romania Libera pentru anuntarea inceputului acestui coin ? Haha..
Probabil ca detin ceva, dar sigur am intrat prea tarziu cu calculatoarele pentru a putea mina cat as fi vrut.

Nu s-a sustinut niciodata ca 'trebuie sa investesti ceva' in aceasta moneda. Fiecare este liber sa faca ce vrea. Postul de anunt nu suna in genul 'Romani, incepeti sa minati propria moneda virtuala si investiti banii in ea'. Am sa recitesc totusi ca poate am scapat ceva.
Inca o data, din ce am citit eu in post, scopul monezii nu este sa imbogateasca cei cativa mineri de pe acest forum. Nu stiu de ce toata lumea se plange ca BTC-Master se roaga de toti sa isi investeasca banii si curentul consumat de ferme in 'creatia lui'.
Ca vor fi tot timpul acesti mineri 'angry birds' din cauza ca nu au apucat lansarea, nu provoaca decat un zambet si intareste credinta mea in faptul ca multi de aici nici nu ar fi interesati in a sustine o asemenea idee (nu neaparat cu investitii in bani sau calculatoare care mineaza) ci doar interesati de profitul personal. Sunt sigur ca nu aici ar fi trebuit pregatita cu o zi - o luna inainte lansarea monezii, pentru a evita acapararea acesteia de catre persoanele interesate numai de profit de pe urma acesteia.

Se putea posta aici tarane, cu cateva zile inainte ... macar ... nu ?  Dupa ce ca esti ori prost ori ignorant, mai incerci sa faci si misto.

Si acum ne iei cu vrajeala d-asta proasta "am intrat prea tarziu".

Ia uite ce ziceai cu putin inainte de lansare:

Hope it's not postponed again.. got the rigs ready for the first blocks .. hehe.

Something tells me this is going to be big.

Vezi ... mai esti si ipocrit dupa una alta ... e clar ca ai prins moneda din start ... "primele blocuri" cum ai zis ... si acum vrei sa investeasca lumea ... poate poate o pui si tu de-o ciorba.
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 02:12:16 AM
 #55

Din ce  mi s-a spus, s-a oferit deja sustinere din partea partii chineze pentru aceasta moneda. Totusi vorbesc pe niste chestii pe care le-am aflat si poate nu multi le stiu, deoarece se avanta in presupuneri si misto-uri in loc sa incerce sa se implice in vreun fel sau sa incerce sa verifice daca este vreo iota de adevar in ceea ce se spune.
A? Ce parte chineza? Presupuneri si dat cu parerea Smiley.

Exista deja o persoana care a contactat autorul.. si doreste sa traduca si sa promoveze moneda in China. Vorbesc pe fapte nu pe presupuneri deoarece am primit un forward la un mesaj.
Ramane sa astept comentariile studentilor gen 'Chinezii sunt niste tampitzi' sau mai stiu eu ce altceva ... ma astept la orice.
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 02:19:54 AM
 #56

Probabil ca trebuia dat anunt la ziar .. poate chiar rezervata o pagina in Romania Libera pentru anuntarea inceputului acestui coin ? Haha..
Probabil ca detin ceva, dar sigur am intrat prea tarziu cu calculatoarele pentru a putea mina cat as fi vrut.

Nu s-a sustinut niciodata ca 'trebuie sa investesti ceva' in aceasta moneda. Fiecare este liber sa faca ce vrea. Postul de anunt nu suna in genul 'Romani, incepeti sa minati propria moneda virtuala si investiti banii in ea'. Am sa recitesc totusi ca poate am scapat ceva.
Inca o data, din ce am citit eu in post, scopul monezii nu este sa imbogateasca cei cativa mineri de pe acest forum. Nu stiu de ce toata lumea se plange ca BTC-Master se roaga de toti sa isi investeasca banii si curentul consumat de ferme in 'creatia lui'.
Ca vor fi tot timpul acesti mineri 'angry birds' din cauza ca nu au apucat lansarea, nu provoaca decat un zambet si intareste credinta mea in faptul ca multi de aici nici nu ar fi interesati in a sustine o asemenea idee (nu neaparat cu investitii in bani sau calculatoare care mineaza) ci doar interesati de profitul personal. Sunt sigur ca nu aici ar fi trebuit pregatita cu o zi - o luna inainte lansarea monezii, pentru a evita acapararea acesteia de catre persoanele interesate numai de profit de pe urma acesteia.

Se putea posta aici tarane, cu cateva zile inainte ... macar ... nu ?  Dupa ce ca esti ori prost ori ignorant, mai incerci sa faci si misto.

Si acum ne iei cu vrajeala d-asta proasta "am intrat prea tarziu".

Ia uite ce ziceai cu putin inainte de lansare:

Hope it's not postponed again.. got the rigs ready for the first blocks .. hehe.

Something tells me this is going to be big.

Vezi ... mai esti si ipocrit dupa una alta ... e clar ca ai prins moneda din start ... "primele blocuri" cum ai zis ... si acum vrei sa investeasca lumea ... poate poate o pui si tu de-o ciorba.

Daca nu stii ce s-a intamplat nu mai da cu presupusul.
Am ratat din pacate primele blocuri deoarece setarile erau prea sus la memorie din pacate la singurul rig pe care am incercat sa il pun in functiune la blocul 1.
Din pacate s-a blocat de doua ori si pana am dat telefon sa il restarteze si pana a facut sync clientul la repornire s-a ajuns la blocul 3000.
Deci clar am intrat tarziu .. asta nu inseamna ca nu am apucat sa minez o suma destul de ok.

Inca o data .. apelativul tarane arata starea de nervozitate a cuiva care considera ca totul e un joc si ei nu au intrat la timp, ca sa castige cat mai mult si pentru ei. Inca o persoana interesata numai de buzunarul personal.
La cat mai multe .. maestre ! Data viitoare poate nu vei fi prins pe picior gresit!
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
March 12, 2014, 02:24:36 AM
 #57

Nu vreau sa mai pun gaz pe foc, dar si eu am observat ca deja s-a ajuns la block-ul 7365.
Iar la diff asta mica ar fi trebuit sa gasim macar 1 block in pool pana acum...

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
NamunX
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
March 12, 2014, 02:29:43 AM
 #58

Daca nu stii ce s-a intamplat nu mai da cu presupusul.
Am ratat din pacate primele blocuri deoarece setarile erau prea sus la memorie din pacate la singurul rig pe care am incercat sa il pun in functiune la blocul 1.
Din pacate s-a blocat de doua ori si pana am dat telefon sa il restarteze si pana a facut sync clientul la repornire s-a ajuns la blocul 3000.
Deci clar am intrat tarziu .. asta nu inseamna ca nu am apucat sa minez o suma destul de ok.

Acum tot ce scriem sunt presupuneri ?

In cazul asta, presupun ca minti.

Inca o data .. apelativul tarane arata starea de nervozitate a cuiva care considera ca totul e un joc si ei nu au intrat la timp, ca sa castige cat mai mult si pentru ei. Inca o persoana interesata numai de buzunarul personal.
La cat mai multe .. maestre ! Data viitoare poate nu vei fi prins pe picior gresit!

Apelativul tarane l-am folosit pentru ca PRESUPUN ca esti un taran prost.

Te-am intrebat de ce ar investi cineva in moneda asta, si tot nu mi-ai raspuns.

Am zis eu sau altcineva in acest thread ca am vrea sa minam moneda asta, ca nu am intrat la timp, sau altceva asemanator ?

Ar trebui sa fiu interesat de buzunarul tau, sau cum?

Ba baiatule numai prostii debitezi ... acum poate intelegi de unde si apelativul "tarane" ... dar nu prea cred ... si de aici se trage celalalt apelativ.
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 05:41:54 AM
 #59

Apelativul tarane l-am folosit pentru ca PRESUPUN ca esti un taran prost.

Te-am intrebat de ce ar investi cineva in moneda asta, si tot nu mi-ai raspuns.

Eu cred ca ai cap pe umeri ca sa gandesti singur si nu trebuie sa ma intrebi pe mine. Cel putin la ce apelative folosesti nu stiu de ce te astepti sa iti raspund de ce ai mina/investi in moneda. Personal nu am recomandat nimanui sa investeasca in moneda, nu stiu de ce vrei sa ma intrebi de ce ar investi cineva in moneda. Numai ineptii ..

Am zis eu sau altcineva in acest thread ca am vrea sa minam moneda asta, ca nu am intrat la timp, sau altceva asemanator ?

Ar trebui sa fiu interesat de buzunarul tau, sau cum?

Ba baiatule numai prostii debitezi ... acum poate intelegi de unde si apelativul "tarane" ... dar nu prea cred ... si de aici se trage celalalt apelativ.

Cu astfel de argumente pozitive te pui intr-o lumina "pozitiva"

Cred ca acele cuvinte ti se potrivesc personal, dupa felul in care reactionezi.
Probabil ca te consideri si vreun baiat de cartier si poate chiar incepi sa ameninti ca vii sa ma bati.. daca vrei iti dau adresa.. dar te vei dezumfla cand o vei afla.. si mai ales daca ajungi pana aici o sa iti iei picioarele la spinare mai rau decat baba prinsa de urs la cules de fragi.
Acum ca ai devenit nervos, mai cauta niste maruntis poate reusesti sa iti cumperi o tigare.. in general santieristii care vorbesc asa, cam se cauta dupa maruntis sa traga un chistoc sa le mai treaca nervii.. din cauza neputintei de a conversa normal cu cineva.

Multe succesuri !
mascatul
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
March 12, 2014, 06:40:42 AM
Last edit: March 12, 2014, 06:52:51 AM by Cyrus
 #60

3. Moneda numita dupa moneda unei tari, ca sa fie in trend si sa aiba un scop. -5%
Presupunere. Nu este asa ca sa fie in trend si sa aiba un scop, din cate imi dau seama trebuie sa aiba un nume romanesc. Nu vroiai sa se numeasca cumva BitSalam ca sa ne reprezinte ?

Ar fi trebuit sa fie BitMinune ca e cetatean de onoare in Stefanesti si primarul de acolo la investire a zis ca este un model demn de urmat pentru toti tinerii din romania

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!