Bitcoin Forum
May 07, 2024, 09:57:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Bitleu - prima moneda virtuala pentru romani !  (Read 15246 times)
JulianSS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
March 12, 2014, 09:43:17 AM
 #61

Un jeg de moneda, tipic romaneasca. Mai bine dau foc la placi decat sa minez asa ceva. Pun pariu ca dev-ul mananca mici de la Kaufland, bea bere la pet si viseaza la niste tatoaie pline cu silicon. Un gunoi de moneda. Pai nici fonduri de P&D n-are moneda asta.
1715119045
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715119045

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715119045
Reply with quote  #2

1715119045
Report to moderator
1715119045
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715119045

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715119045
Reply with quote  #2

1715119045
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 11:07:16 AM
 #62

Un jeg de moneda, tipic romaneasca. Mai bine dau foc la placi decat sa minez asa ceva. Pun pariu ca dev-ul mananca mici de la Kaufland, bea bere la pet si viseaza la niste tatoaie pline cu silicon. Un gunoi de moneda. Pai nici fonduri de P&D n-are moneda asta.

Nu te-a obligat nimeni.. si nu te-a invitat nimeni. Sunt sigur ca dev-ul si-a dedicat viata mancatului micilor de la Kaufland si a berii la pet. L-ai cunoscut personal si e bine ca ne-ai facut si noua cunostinta cu stilul lui de viata.
BTL-Master (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
March 12, 2014, 11:32:59 AM
 #63

Multumesc celor care sunt pro si ma bucur ca pot auzi si parerile contra.
Acestea din urma vor atrage atentia catre deficiente si intre ce directie trebuie sa ne indreptam. Sunt sigur ca multi dintre aceia cu pareri negative si le vor schimba in timp.

Voi anunta ca Bitleu a fost postata si pe forumurile chinezesti la urmatoarele adrese:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=512079
http://www.btcyear.com/thread-27641-1-1.html
http://www.bimeiti.com/thread-1076-1-1.html

Exista planuri pentru a dezvolta tot ce lipseste acestei monezi:

ABE block explorer
Website complet in limbile Engleza, Romana si Chineza
Listare pe coinmarketcap.com
Bitleu QT pentru MAC
Android Wallet
Listare pe cel putin un exchange
Adaugare de pool-uri care functioneaza.

Si nu in ultimul rand incredere, care nu ma astept sa intervina brusc.
Voi posta mereu update-uri  in legatura cu tot ce se intampla. In general thread-ul original va fi editat cu noile informatii la urmatoarea adresa:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=510353.120

crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
March 12, 2014, 11:57:11 AM
 #64

Prioritar ar fi adaugarea de pool-uri functionale, eu am minat toata noaptea pe unul fara succes.

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
NamunX
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
March 12, 2014, 12:36:07 PM
 #65

Eu cred ca ai cap pe umeri ca sa gandesti singur si nu trebuie sa ma intrebi pe mine. Cel putin la ce apelative folosesti nu stiu de ce te astepti sa iti raspund de ce ai mina/investi in moneda. Personal nu am recomandat nimanui sa investeasca in moneda, nu stiu de ce vrei sa ma intrebi de ce ar investi cineva in moneda. Numai ineptii ..

Esti singurul pe acest thread care apara moneda asta, ti-am zis mai devreme motivul: un maimutoi care a prins niste blocuri la inceput si vrea sa o puna de-o ciorba.

Probabil ca te consideri si vreun baiat de cartier si poate chiar incepi sa ameninti ca vii sa ma bati.. daca vrei iti dau adresa.. dar te vei dezumfla cand o vei afla.. si mai ales daca ajungi pana aici o sa iti iei picioarele la spinare mai rau decat baba prinsa de urs la cules de fragi.
Acum ca ai devenit nervos, mai cauta niste maruntis poate reusesti sa iti cumperi o tigare.. in general santieristii care vorbesc asa, cam se cauta dupa maruntis sa traga un chistoc sa le mai treaca nervii.. din cauza neputintei de a conversa normal cu cineva.

Daca ai impresia ca mi-as pierde timpul cu un maimutoi ca tine, prost e putin zis . Probabil ca stai la tara undeva, cu porumbu in geam.

In al 2-lea rand nu beau, nu fumez. Iar daca stii cum vorbesc santieristii probabil ca ai trait (sau traiesti inca) printre ei.

"din cauza neputintei de a conversa normal cu cineva"

Ce conversatie as putea avea cu tine?

Singurul lucru care il sti e sa promovezi o moneda care nu va avea niciodata vreo valuare in speranta ca poate poate vei avea si tu bani sa treci strada.

Multumesc celor care sunt pro si ma bucur ca pot auzi si parerile contra.
Acestea din urma vor atrage atentia catre deficiente si intre ce directie trebuie sa ne indreptam. Sunt sigur ca multi dintre aceia cu pareri negative si le vor schimba in timp.

Nu e nimeni pro in afara de woodinvestments asta, probabil ca ai observat deja.

JulianSS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
March 12, 2014, 12:43:31 PM
 #66

Treaba asta trebuia facuta organizat daca se dorea a face ceva. Ai fi surprins cati romani mineaza dar nu scriu pe forum. Dar pe principiul hai ne f*tem sau cum sa zic pe forum ca vreau sa fac o moneda daca imi fura altu ideea a iesit aia. Daca ziceai personal plateam si domeniul si faceam si site-ul Smiley
NamunX
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
March 12, 2014, 12:50:24 PM
 #67

Treaba asta trebuia facuta organizat daca se dorea a face ceva. Ai fi surprins cati romani mineaza dar nu scriu pe forum. Dar pe principiul hai ne f*tem sau cum sa zic pe forum ca vreau sa fac o moneda daca imi fura altu ideea a iesit aia. Daca ziceai personal plateam si domeniul si faceam si site-ul Smiley

+1 ... exact

Eu v-am facut si pool, cu toate ca nu ma intereseaza sa minez moneda, pe care vad ca BTL-Master la taiat din lista.
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
March 12, 2014, 12:59:23 PM
 #68

Treaba asta trebuia facuta organizat daca se dorea a face ceva. Ai fi surprins cati romani mineaza dar nu scriu pe forum. Dar pe principiul hai ne f*tem sau cum sa zic pe forum ca vreau sa fac o moneda daca imi fura altu ideea a iesit aia. Daca ziceai personal plateam si domeniul si faceam si site-ul Smiley

+1 ... exact

Eu v-am facut si pool, cu toate ca nu ma intereseaza sa minez moneda, pe care vad ca BTL-Master la taiat din lista.

Nu vreau sa fiu carcotas, dar ai recomandat vertminer, iar BTL este bazat pe scrypt-jane.. am minat toata noaptea pe pool-ul oferit de tine si nu am gasit nici un block... Am trimis PM, am postat pe forum, dar nu ai raspuns deloc...
Spre onoarea mea adaug ca este pentru prima data cand minez pe scrypt-jane, am minat doar scrypt-N si scrypt normal, deci nu am experienta, nu stiu daca problema vine de la minerul folosit de mine / pool-ul / reteaua BTL.

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 01:46:06 PM
 #69

Treaba asta trebuia facuta organizat daca se dorea a face ceva. Ai fi surprins cati romani mineaza dar nu scriu pe forum. Dar pe principiul hai ne f*tem sau cum sa zic pe forum ca vreau sa fac o moneda daca imi fura altu ideea a iesit aia. Daca ziceai personal plateam si domeniul si faceam si site-ul Smiley

+1 ... exact

Eu v-am facut si pool, cu toate ca nu ma intereseaza sa minez moneda, pe care vad ca BTL-Master la taiat din lista.

Nu vreau sa fiu carcotas, dar ai recomandat vertminer, iar BTL este bazat pe scrypt-jane.. am minat toata noaptea pe pool-ul oferit de tine si nu am gasit nici un block... Am trimis PM, am postat pe forum, dar nu ai raspuns deloc...
Spre onoarea mea adaug ca este pentru prima data cand minez pe scrypt-jane, am minat doar scrypt-N si scrypt normal, deci nu am experienta, nu stiu daca problema vine de la minerul folosit de mine / pool-ul / reteaua BTL.


Lasa-l in pace sa vorbeasca, este plin de ineptii.
Fiecare se comporta in functie de valorile personale Smiley

Este cocos infocat si scuipa venin ca o cobra.. La un moment dat o sa se inece cu propriul venin. Este la fel ca multi dintre soferii din Bucuresti care te urasc fara motiv .. trec pe langa tine si iti arata degetul din mijloc..
Sunt multe exemplare pe la noi ca e mare gradina..

Legat de pool, a fost listat unul nou, la ora 7 ora Romaniei va trebui sa functioneze deja.
Se pot face si lucruri bune pentru moneda dar multora le e frica de faptul ca va scoate cineva bani de pe urma muncii lor si isi pierd intaietatea la coada la mici la Kaufland.. Cu atitudinea asta vor ramane prieteni cu basescu sau cu iliescu pana in vecii vecilor.

A fost foarte usor sa fac o lista de pool-uri care stiu ce inseamna scrypt-jane si sa le contactez, unul din ele a raspuns imediat. Totul a durat doar 10 minute.
Este ciudat, exemplarul asta NamunX cred ca a facut-o intentionat ca acum spune pe forumul in limba engleza ca nu e nimeni interesat de moneda asta, in schimb Difficulty e deja la 3.3 care spune total altceva. Inca o dovada a ineptiilor.

Poate sunt deocamdata o singura persoana care sustine dar in curand vor fi mai multe in mod sigur.. iar mare parte sustin in mod tacit acest coin.
Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 12, 2014, 03:39:16 PM
 #70

Multumesc celor care sunt pro si ma bucur ca pot auzi si parerile contra.
I-auzi lumberinvestments, laudatul tau developer a multumit celor 1 sustinator.
Intr-o nota mai putin ironica, e normal sa vrei sa auzi si parerile contra, majoritatea scurte si la obiect. Asteptam raspunsul tau.

Acestea din urma vor atrage atentia catre deficiente si intre ce directie trebuie sa ne indreptam. Sunt sigur ca multi dintre aceia cu pareri negative si le vor schimba in timp.
Bun, atentia a fost atrasa, now what?

Monezi cu planuri mai putin marete decat asta sunt traduse de la bun inceput in X limbi, nu ar trebui sa ne lasam impresionati ca a fost tradusa in chineza.
Asteptam sa fie tradusa in romana mai intai!

lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 12, 2014, 10:29:53 PM
 #71

Monezi cu planuri mai putin marete decat asta sunt traduse de la bun inceput in X limbi, nu ar trebui sa ne lasam impresionati ca a fost tradusa in chineza.
Asteptam sa fie tradusa in romana mai intai!

Alo .. domnu' Mikez..
Eu sunt impresionat de faptul ca niste straini au sarit in ajutorul dev-ului sa traduca in limba chineza. Au refuzat orice fel de plata pentru munca pe care au prestat-o .. au vrut doar BTL .. culmea nu ? Niste PROSTI sunt chinejii astia domle. Niste inapoiati mintal. Rasa lor este mai inapoiata decat a noastra. Ce naiba .. noi avem manele si smecheri.
Se poate scrie un capitol intreg despre 'smecheria' romanilor. Cred ca este singura tara din lume unde exista conceptul de smecher. Dar din pacate cultura oricarei alte tari paleste in fata culturii chineze. Sa nu zic de cata demnitate vezi in sufletul lor, cata dedicatie pentru munca si cat de uniti sunt. Si nu au conceptul de a face misto unul de celalalt.

Aici pot da ca exemplu o povestioara adevarata:
Am un prieten chinez care s-a imbogatit enorm in Romania. A venit din China unde a fost mai inainte procuror. Si-a deschis un restaurant aici, impreuna cu alti chinezi, neavand bani sa isi deschida singur o alta prima afacere. Cand restaurantul a devenit o reusita, culmea, nu faceau bani. Probabil folosind aptitudinile sale dezvoltate in tara natala, a aflat imediat ce se intampla. La ei in restaurant, de la mic la mare, de la picol la director, exista un lant care furau de la proprietari. Persoanele din acest lant colaborau si isi imparteau banii. Cum faceau ? Daca trebuiau sa aiba 10 bucati de pui Shanghai la o portie, duceau la masa la client doar 7. Urmatorul client servit, mai puneau ceva garnitura care era multa oricum si adaugau dupa aceea din bucatile neduse la masa la servirile anterioare. Incasau banii si nu ii bagau in casa.. Chinezii erau la bucatarie si nu puteau verifica. Ce imi spunea persoana aceasta, cu o fatza care exprima mirare/amuzament si alte cateva sentimente laolalta ... era ca acei oameni care ii furau, cand ajungeau fata in fata cu ei, faceau glume ca si cum ar fi cei mai buni prieteni. Cam asa erau cuvintele lui: "Vaaai, dar la China nu se poate asa ceva, este rusinie .. rusinie mare sa furi. Daca afla familia ca ai furat este rusinie rusinie mare !" Restaurantul s-a inchis. Drept urmare cativa romani au facut niste bani de mici de Kaufland si bere nasoala, pe spatele chinezilor care aveau o afacere serioasa.
Stiu ca multi or sa sara in apararea romanilor si vor zice 'sa ii ia dracu' de chinezi, ce cautau la noi in tzara, asa le trebuia !' Dar o poveste de genul asta si faptul ca niste chinezi au venit si si-au oferit timpul lor sa traduca in limba natala informatiile despre aceasta moneda, in timp ce alti romani doar arunca cu otrava in ochii acestui 'singur suporter' al monezii.. trebuie sa ne dea de gandit.

Cel mai rau este ca mai multi straini sar in ajutorul monezii romanesti, fara a investi in prealabil, realizand ce poate insemna ideea dar dintre romani foarte putini isi doresc sa faca ceva.
Propozitia 'a fost tradusa in limba chineza mai intai' ar trebui sa dea de gandit. Pentru mine inseamna altceva.

Inca o data, va asteptati de la dev sa faca totul, sa va traduca mura in gura .. in romaneste. Poate vreti sa si mineze pentru voi, daca se poate sa va si bage banii in buzunar ... wait a minute .. asta o va face de fapt cand se va imparti preminatul dar nu veti putea fi in fatza lui nea Gelu spoitoru' care nu a minat niciodata dar va avea Bitlei.
Imi pare rau, dar un proiect la o asemenea anvergura nu cred ca este realizabil de catre o singura persoana. Toti cei care plang aici se gandesc la moneda asta ca la o afacere modalitate de profit pentru ei insasi. Daca nu au apucat sa mineze sunt nervosi si se grabesc in comentarii. Sunt sigur de fapt ca daca aceia care latra ar fi avut aceasta moneda si preminatul in portofelul lor, fara nici o secunda de gandire in prealabil si-ar fi varsat monezile pe burse cand ar fi avut o valoare cat de cat si s-ar fi laudat seara la prieteni la bere cu 'uite ba ce am facut, am prostit un glob intreg si mi-am luat mertzan, sunt smecher'. De-aia sunt si nervosi/gelosi dealtfel ca nu pot face treaba asta. Nu sunt decat alte cateva persoane din categoria acelui lant de picol-director al restaurantului chinezesc.
Exista totusi aici cateva persoane respectabile care doar citesc forumul si se amuza de comentariile fara cap al acestui tip de persoane. Oameni care privesc totul din afara si sunt sigur ca imi dau dreptate in afirmatii.

Multe succesuri domnilor romani care sunteti!
sartech
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
March 13, 2014, 06:36:17 AM
 #72

Ati denegrat imaginea Romaniei cu coinu asta. Poate la urmatoru coin romanesc  sa se tina cont si de parerile userilor romani si sunt sigur ca iesea un coin cu o adevarata valoare.

lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 13, 2014, 08:23:24 AM
Last edit: March 13, 2014, 08:57:24 AM by lumberinvestments
 #73

Ati denegrat imaginea Romaniei cu coinu asta. Poate la urmatoru coin romanesc  sa se tina cont si de parerile userilor romani si sunt sigur ca iesea un coin cu o adevarata valoare.

Valoarea unei monezi sau a unui obiect este data intotdeauna de catre o comunitate. Din pacate o singura persoana care spune ca nu are valoare, nu il va face fara valoare si in ochii celorlalti.
Userii romani nu sunt si nu vor fi minerii de pe acest forum. Ca sa ceri parerea viitorilor useri nu ai cum deoarece ar trebui sa faci ceva gen referendum.. Nu se poate face acest lucru din moment ce lumea (userii) nu este educata despre tehnica relativ moderna a monezilor electronice.

Faptul ca sar trei serpi si urla in gura mare pe forumul asta ca moneda asta e o porcarie nu inseamna ca toti ceilalti 17 milioane de romani din tara vor aprecia la fel. Persoane diferite, pareri diferite.
Imaginea Romaniei este deja denigrata de alte entitati, ca sa spui o asemenea elucrubatie trebuie sa aduci argumente puternice. Presupun ca dintr-o data Turismul in tara noastra va disparea complet incepand de azi in cateva zile .. din cauza ca Bitleul a stricat imaginea noastra. Deja investitorii straini nici nu mai vor sa auda de Romania si se indreapta vertiginos spre Nigeria ...
Oricum nu dadeau buzna .. elementele negative care ne conduc ne-au stricat imaginea de acum mult timp, sa nu mai zic de entitatile masiv reproducatoare care isi vand embrionii rasariti de-o schioapa pe cateva sute de dolari.

Daca mai ai ceva de comentat despre 'Bitleul a denegrat imaginea Romaniei' astept.. eventual ceva argumente puternice, nu greseli gramaticale de clasa I aka litere mancate.
JulianSS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
March 13, 2014, 10:15:39 AM
 #74

Nu reusesc sa imi dau seama daca esti un semidoct sau iti doresti sa fii unul.
nfox
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 462
Merit: 250


View Profile WWW
March 13, 2014, 10:50:06 AM
 #75

Ca o concluzie e o pierdere de timp, cu siguranta cei 17 milioane ramasi vor aprecia aceasta moneda, thread cu grad ridicat de prostie, atentie.
iulius99
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
March 13, 2014, 12:10:08 PM
 #76

 Eu nu inteleg un lucru: daca  ar fi existat un mecanism de gestiune al generarii de blocuri/monede la fel ca si la alte monede scrypt de tip LTC ... cum ar fi putut de unul singur sa premineze deja jumatate? Nu era cazul, chiar daca ar fi avut un datacenter cu gpu-uri, ca in momentul cand intra sitematic cu miningul lui, sa creasca proportional si dificultatea ? Daca nu e asa atunci in mod sigur a facut ceva care sa ai convina doar lui ... dar acest ceva nu ar fi trebuit sa se numeasca BitLeu decat cu acordul intregii comunitati ...
e ca si cum eu asi fi facut spre exemplu un "auto" si asi fi imprumutat numele unui constructor ... E ceva ilegal cum  ilegala este si aceasta moneda ... In veci aceasta moneda nu  va fi pentru romani ... ci ma degraba pentru fraierii care nu au ce face cu timpul si energia ...
Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 13, 2014, 12:28:33 PM
 #77

Eu sunt impresionat de faptul ca niste straini au sarit in ajutorul dev-ului sa traduca in limba chineza. Au refuzat orice fel de plata pentru munca pe care au prestat-o .. au vrut doar BTL
Te contrazici singur. Nu a sarit nimeni in ajutor si nici nu au facut degeaba. Au fost platiti pentru asta, in BTL. Sau BTL nu se pune ca plata? Daca in opinia ta nu se pune ca plata, inseamna ca nici tu nu consideri BTL o moneda Smiley. Ca tot esti 'la curent' cu alte monezi, poate ai observat ca sunt niste insi care si-au facut o ocupatie din a traduce diferite monezi pentru un bounty in moneda respectiva, nimic nou sub soare. Nu ai vreun motiv sa traduci asta ca 'vai, au sarit chinezii cu toata rasa lor in ajutor sa ajute "moneda romaneasca"'. Inceteaza.

Propozitia 'a fost tradusa in limba chineza mai intai' ar trebui sa dea de gandit. Pentru mine inseamna altceva.
Faptul ca aceasta moneda nu a fost scrisa de la bun inceput in romana si in engleza ar trebui sa ne dea de gandit. Pentru mine, si pentru multi altii, inseamna altceva!


Imi pare rau, dar un proiect la o asemenea anvergura nu cred ca este realizabil de catre o singura persoana.
Atunci de ce s-a mai apucat? De ce nu a cerut ajutor, de ce nu a venit mai intai sa se consulte si cu noi, cei care chipurile ar trebui sa se foloseasca de moneda asta?
Mare e lacomia asta.

Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 13, 2014, 12:30:34 PM
 #78

cum ar fi putut de unul singur sa premineze deja jumatate
Simplu, block-ul cu numarul 1 a avut un reward de 2,500,000,000 de monezi(sunt destul de sigur ca nu ma insel). Restul 'e pentru ceilalti'.

Daca nu e asa atunci in mod sigur a facut ceva care sa ai convina doar lui ... dar acest ceva nu ar fi trebuit sa se numeasca BitLeu decat cu acordul intregii comunitati ...
e ca si cum eu asi fi facut spre exemplu un "auto" si asi fi imprumutat numele unui constructor ... E ceva ilegal cum  ilegala este si aceasta moneda ... In veci aceasta moneda nu  va fi pentru romani ... ci ma degraba pentru fraierii care nu au ce face cu timpul si energia ...
+1, perfect de acord cu tine.

lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 13, 2014, 12:46:53 PM
 #79

Eu nu inteleg un lucru: daca  ar fi existat un mecanism de gestiune al generarii de blocuri/monede la fel ca si la alte monede scrypt de tip LTC ... cum ar fi putut de unul singur sa premineze deja jumatate? Nu era cazul, chiar daca ar fi avut un datacenter cu gpu-uri, ca in momentul cand intra sitematic cu miningul lui, sa creasca proportional si dificultatea ? Daca nu e asa atunci in mod sigur a facut ceva care sa ai convina doar lui ... dar acest ceva nu ar fi trebuit sa se numeasca BitLeu decat cu acordul intregii comunitati ...
e ca si cum eu asi fi facut spre exemplu un "auto" si asi fi imprumutat numele unui constructor ... E ceva ilegal cum  ilegala este si aceasta moneda ... In veci aceasta moneda nu  va fi pentru romani ... ci ma degraba pentru fraierii care nu au ce face cu timpul si energia ...

Ca sa poti vorbi de ilegalitate inseamna sa existe niste legi impotriva acestui tip de monezi. Oricum aceasta moneda nu se supune legilor romanesti deoarece este o moneda international, descentralizata si neregulata decatre Banca Nationala a Romaniei. Daca nu a fost emisa de aceasta banca atunci statul roman nici nu poate lua vreo decizie sa opreasca aceasta moneda sau sa interzica cetatenilor straini sa o foloseasca, poate cel mult celor din Romania, dar cel mult ii va obliga sa nu o tranzactioneze pentru valuta/ron .. asta da, pot face. Dar pana sa dezvolte ei niste legi impotriva cryptocurrency-urilor, moneda va fi fost deja de mult timp impartita, iar romanilor nu cred ca le va placea sa li se ia cocoseii din buzunar. Dev-ul nu are nici un farm de GPU-uri si nu s-a ajuns decat pana la blocul 10 000 deocamdata .. te poti documenta sa vezi cam ce reward exista si la al catelea bloc se va schimba. Nu cred ca romanii care sunt pe forum reprezinta comunitatea romana sau ma insel oare? Daca nu poate decide pentru toti romanii o singura persoana, atunci de ce ar putea decide cele 20-30 de persoane care scriu pe forumul romanesc ? Stiu acelea 20-30 de persoane ce e mai bine decat una singura ?
Imi pare rau dar numele este luat acum .. dar va puteti face o gramada de coin-uri cu numele 'therealbitleu', 'adevaratulbitleu' sau chiar bitleu, inca vreo 20 de copii si sa faceti si 20 de thread-uri aici.. Nu le va mina nimeni in afara de voi.
Ramane de vazut daca moneda nu va fi in veci pentru romani, asta nu o hotarasti tu, se hotaraste la un nivel mai mare decat Romania - de catre comunitatea internationala - iar romanii vor avea de ales intre a o face parte integranta din comunitatea lor sau a o refuza complet. Daca vor fi multi incapatanati sa o refuze, vor fi de o mie de ori mai multi care nu o vor refuza in momentul in care va fi cotata pe burse. Cred ca aia care nu o vor refuza vor fi in majoritate totusi.

In final nu ramane decat de asteptat pentru unii, de injurat pe forum pentru altii, iar pentru cei care vad un lucru important in moneda asta nu ramane decat sa treaca la actiune. De obicei este bine sa nu inoti impotriva curentului .. ca obosesti repede.

Macar cei care au injurat in mod gresit isi vor putea cere scuze mai tarziu.. deocamdata sunt la stadiul de tacere vad.
Incet incet se vor converti multi, la fel de repede ca prizonierii la Islam cand vedeau lucind iataganul deasupra capului.
lumberinvestments
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
March 13, 2014, 12:52:24 PM
 #80

Faptul ca aceasta moneda nu a fost scrisa de la bun inceput in romana si in engleza ar trebui sa ne dea de gandit. Pentru mine, si pentru multi altii, inseamna altceva!

Pentru multi altii din cei 20 care arunca venin vrei sa zici .. nu cei cateva sute care mineaza.
Probabil ca vreo cativa care arunca venin .. in acelasi timp isi tin rig-urile forjate la maxim pe moneda.. sperand ca 'poate dau si eu lovitura totusi'.. Unul il am ca exemplu, in timp ce scuipa cu inversunare, a setat repede un pool pentru moneda, ca sa fie primul in lista si sa isi scoate comisioane mari.. ca alt motiv nu ai ca sa deschizi un pool, nu ? Sau poate a vrut sa il ajute pe dev, dar in acelasi timp sa injure moneda aici pe forum ? Nu inteleg cum sta treaba asta. Aparent aici sunt niste contradictii.

Cei care injurati si scuipati dar in acelasi timp si minati .. "va rog sa va ridicati in doua picioare", cum spunea fostul meu profesor de istorie, automat numindu-i animale..
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!