Bitcoin Forum
May 01, 2024, 08:13:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: czy BTC osiągnie cene 250K $ ?
tak - 7 (87.5%)
nie - 1 (12.5%)
Total Voters: 8

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 »
  Print  
Author Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.  (Read 15367 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 14, 2020, 02:53:40 PM
Last edit: May 14, 2020, 03:27:58 PM by wwzsocki
 #321

Halwing już za nami i z tego co widać, byki nie mają zamiaru przestać kupować i to bardzo dobrze, bo aktualnie znajdujemy się w bardzo groźnym obszarze, który może okazać się "bull trapem".

Jeżeli BTC nie przebije 10.000$, a dokładnie historycznego oporu, który jest gdzieś na tej wysokości, może powtórzyć się, to samo co było, już kilka razy wcześniej, czyli "epic fall".

Jak widzicie, to jest ten obszar pomiędzy oporem głównym, który jest mierzony od samych szczytów świec, a drugim trochę niżej, mierzonym od tkzw. ciała świecy.


https://bitcoinwisdom.io/the-heatmap

Testowaliśmy 4 krotnie pierwszą linię oporu i nawet udało się przebić kilka dni temu, ale niestety za brakło troszeczkę siły i przyszła mocna korekta do 8000$.

Oczywiście, jestem cały czas po stronie byków, ale do puki nie przebijemy tej strefy, co najmniej jedną całą 4ro godzinną świecą, będę trzymał palec na guziku sell, bo jak wiemy "wszystko się może zdarzyć", jak śpiewała pewna znana piosenkarka  Wink Cheesy. Obszar ten sprawdził się, jako opór nie do przebicia od 3 lat. Miejmy nadzieję, że byki są na tyle silne i zdeterminowane, że wreszcie pokonamy tą barierię.

Wszystko na to wskazuje, wskaźniki, analiza on i off chain, analiza techniczna, więc raczej powinno się udać. Nawet teraz, kiedy została przeprowadzona lekka korekta z 10.000$ do 9500$, zajeło dosłownie chwilę, żeby cena wróciła na 9800$ i pnie się dalej, mocno do góry.

A co będzie później?
Jeżeli tak będzie nadal, to są duże szanse na atak na AYH, a dalej, to już czyste spekulacje, moim zdaniem, to może być właśnie ten czas, kiedy trejding zmienia życie.

Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714551220
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714551220

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714551220
Reply with quote  #2

1714551220
Report to moderator
1714551220
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714551220

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714551220
Reply with quote  #2

1714551220
Report to moderator
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 16, 2020, 12:38:17 AM
Last edit: May 16, 2020, 01:33:28 AM by wwzsocki
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #322

Jeżeli jeszcze ktoś to w ogóle czyta  Wink, oto ostatnie informacje o BTC, niestety potwierdziły się moje obawy, że to może być "bull trap", czyli pułapka na byki.

Po raz kolejny zostaliśmy odrzuceni w rejonie historycznego oporu i nadal, jest on nie pokonany.

Aktualnie mamy korektę, która prawdopodobnie zatrzyma się w okolicach 9000$ zakładając optymistycznie, bo tam właśnie zbiega się linia wsparcia kanału wzrostowego oraz Fibonacci.


https://bitcoinwisdom.io/the-heatmap

Mniej optymistyczne założenia, to spadki do 8500$, ponieważ tam właśnie, jest nasze faktyczne wsparcie, wyrysowane po końcach świeczek, lub 8100$, bo tam, jest kosniec poprzedniej korekty, wysokości dodatkowo potwierdzone przez Fibo i średnią kroczącą (EMA 200, 100, 50).

Jak widać bardzo często zbiegają się linie wsparć, oporów z liniami Fibo i średnimi kroczącymi, a im ich więcej w jednym miejscu tym lepiej, bo BTC dość dokładnie się ich trzyma.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
May 16, 2020, 05:31:43 AM
 #323

Bitcoin walczy dodatkowo z potężnym oporem:



1-10k - poprzedni szczyt tej pompki
2- 10,5K - 2 szczyty poprzednich pompek
3- linia trendu spadkowego, która zahacza jeszcze szczyt bańki na 20k
4- realizacja zysków po halvingu

W dodatku USA już dawno przestało rosnąć (korelacja między tymi walorami już przestała być tak widoczna, ale dalej może to być jakimś wyznacznikiem siły relatywnej)

Same przeciw ... a kurs nie odpuszcza. Lekka korekta i znów 9500. Ja jestem bykiem. Moim zdaniem ogromny kapitał migruje własnie do krypto.

BTW:

+35% supply tethera zostało wydrukowane 2 dni temu. USDT juz jest na top 4 CMC walcząc z ripple o top 3. Poprzedni 30% dodruk nastąpił podczas walki o przebicie oporu na 7000$.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 16, 2020, 08:11:35 AM
Last edit: May 20, 2020, 05:13:28 PM by wwzsocki
 #324

Bitcoin walczy dodatkowo z potężnym oporem:..
1-10k - poprzedni szczyt tej pompki
2- 10,5K - 2 szczyty poprzednich pompek
3- linia trendu spadkowego, która zahacza jeszcze szczyt bańki na 20k...

Pisałem dokadnie o tym wszystkim, troszeczkę wcześniej, ale cieszy mnie bardzo Twoja analiza, ponieważ kropka w kropkę potwierdza moje spostrzeżenia.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5143411.msg54430554#msg54430554

Same przeciw ... a kurs nie odpuszcza...

Prosze Cię nie chwal dnia przed zachodem słońca, bo tak się trochę boje, że to korekta A,B,C i jeszcze ciągle C, jest przed nami.

Oczywiście nie jest, to ksiąźkowy przykład, więc nawet go nie próbuje wizualizizować, ale, jak przyglądam się wykresom, to widzę taką możliwość, chociaż od razu trzeba dodać, że taki sam ruch w przeciwną stronę, jest równie prawdopodobny, o ile nawet nie bardziej, bo musimy pamiętać, że nadal, jesteśmy w kanale wzrostowym, czyli kupowanie, więc ruch w góre, powinien być kierunkiem wyjściowym.

Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
May 20, 2020, 07:47:58 AM
 #325

Bitcoin walczy dodatkowo z potężnym oporem:

Nigdy wcześniej nie było tak mocnego oporu moim zdaniem chyba, że psychologiczne 20 tyś $, swoją drogą do ATH wcale nie jest tak daleko, w $ owszem ale w złotówkach ATH było na poziomie 60 tyś. złotych a obecnie jesteśmy na poziomie 40 tyś. złotych.
 

Lokalnie jesteśmy w końcówce trójkąt zwyżkującego.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 20, 2020, 05:02:50 PM
Last edit: May 21, 2020, 01:34:52 PM by wwzsocki
 #326

Nigdy wcześniej nie było tak mocnego oporu moim zdaniem chyba, że psychologiczne 20 tyś $...

Zgadzam się i dla tego też szortowałem z dużym lewarem BTC, no i udało mi sie trafić, tą aktualną korektę do 9300$.
Myślałem, że zatrzyma się na 9400$ i teraz trochę się obawiam spadku do 8800$ gdzie, jest prawdziwe wsparcie tego kanału.
Musimy obserwować, jak będą się zachowywyać byki, jeżeli nadal będzie duzo kupowania, to jest duża szansa na szybki powrót.

Ten bardzo mocny opór widać dokładnie na screenie z Aggregated Heatmap od Bitcoinwisdom.io (BTC/USD).
To ta gruba czerwona linia na 10.000$, która ciągnie się już od dłuższego czasu.


https://bitcoinwisdom.io/the-heatmap

Jak widać na Aggregated Heatmap (BTC/USD). z początku ten opór byłżółty, czyli według moich ustawień mniejszy/słabszy, teraz jest już na czerwono, czyli wzrósł plus/mimus pięciokrotnie.
Nie dobrze, bo trzeba będzie masy kupowania/siły, żeby się z nim rozprawić. Miejmy nadzieję, że albo spokojnie dzień po dniu byki zjedzą te wszystkie zlecenia sprzedaży, albo same spadną, kiedy cena wystrzeli wyżej, ale to raczej wątpliwe biorąc pod uwagę, że tylko cały czas rośnie, a nie maleje.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
May 20, 2020, 05:30:04 PM
 #327

Dla mnie jest to przykuc przed skokiem by bańką rozwalić sufit. Widzimy się zaraz w oficjalnym bull runie.

(to nie jest porada inwestycyjna Smiley )
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 21, 2020, 02:00:01 PM
Last edit: May 21, 2020, 06:42:10 PM by wwzsocki
 #328

Dla mnie jest to przykuc przed skokiem by bańką rozwalić sufit. Widzimy się zaraz w oficjalnym bull runie.

Zgadzam się z Tobą zupełnie, spadki 20% są normą dla BTC, a widzieliśmy i większe, więc treba się uzbroić w cierpliwość i jak już ktoś kupił, to niech nie sprzedaje, bo jest duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów ceny. Chociaż ciężko doradzać w takich momentach i dla tego sam nie chcę musieć podejmiwać takich decyzji i sprzedaje wszystko, gdzieś w okolicach aktualnych szczytów.

Moim zdaniem startegia HODL sprawdza się tylko, jeżeli jesteś na prawdę zdeterminowany trzymać długoterminowo, no i oczywiście przydałoby się kupić dużo wcześniej. Kolejna opcja, to dokupowanie co miesiąc i konsolidowanie przez dłuższy okres czasu, ale to też dla kogoś, kto nie zna się, lub nie chce uprawaić trejdingu, bo dla mnie oczywistą stratą, jest trzymanie BTC, kiedy cena spada, bo jednym kliknięciem mogę sprzedać, płacąc dość niskie fee i odkupić o wiele taniej trochę później, szczególnie, kiedy wiemy, że korekty są minimum 20%.

Ale tak jak pisał @TytanowyJanusz:

...to nie jest porada inwestycyjna Smiley

 Wink Cheesy Grin

PS
Nadal uważam, że spadek do 8800$, jest bardzo realny.


EDIT
Kilkadziesiąt minut po napisaniu tego posta, cena BTC spadła dokładnie do 8900$, gdzie znajduje się główne wsparcie, które sprawdza się, już od marca 12. 2020.


https://bitcoinwisdom.io/the-heatmap

Ja aktualnie znowu kupiłem i z bardzo ciasnym stop lossem, bedę patrzył co się będzie działo dalej. Mam nadzieję, że się nie pospieszyłem i to już koniec spadków, ale trzeba trzymać rękę na pulsie, bo chodzą pogłoski, że Satoshi zaczyna opróżniać swoje portfele i właśnie dla tego, jest taka presja podażowa.


https://twitter.com/cz_binance/status/1263136396253904898

Może to kit, a może nie, kto wie, a co zrobi rynek z takim newsem, to kolejna zagadka?

Z tego co wiem szef Binance komntuje na Twiterze powodując niesamowite zamieszanie, moim zdaniem coś, jest mocno na rzeczy i może, to fejk news pod skupienie BTC od słabych rąk, bo przecież, jest to kompletnie zła informacja, która może spowodować panikę i wyprzedaż. A wiemy, że jeden prawidłowy Tweet, potrafi podnieść kryptowalutę z top 5 na CMC, nawet o 300% w 24 godziny (BSV  Wink), więc odwrotna sytuacja, jest jak najbardziej prawdopodobna. Kolejny zły znak, to ilość lewarowanych zleceń kupnia do sprzedaży i funding rates, które są kilkakrotnie wyższe po stronie kupujących, a zazwyczaj właśnie w takich momentach, cena BTC zaczyna spadać, a nie rosnąć wbrew pozorom. Oczywiście krótkoterminowo i z dużą zmiennaścią, żeby było jeszcze trudniej  Wink.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 22, 2020, 08:22:20 AM
Last edit: May 22, 2020, 11:50:40 AM by wwzsocki
 #329

No niestety presja podażowa nie maleje, a co gorzej rośnie!!!

Niedźwiadki budują nowy sufit na wysokości 9200$ i zaczyna, to wyglądać tak samo, jak parę dni temu na poziomach około 10.000$.

Aggregated Heatmap (BTC/USD) zaczyna znowu pokazywać grubą krechę już na poziomie 9200$, która zaczyna zmieniać barwę dokładnie, jak wcześniej. Cena BTC odbija sie od tego miejsca raz po razie, bez możliwości wykupienia, aż takiej ilości zleceń sprzedaży.


https://bitcoinwisdom.io/the-heatmap

Aggregated Heatmap (BTC/USD), to książki zleceń ze wszystkich największych giełd, jak: Binance, Kraken, Coinbase, Bitfinex, itd, ale musimy pamietać, że dochodzi jeszcze cały rynek lewarowany i futures, którego tu nie widać, a wpływa na cenę, nie wiem, czy nie bardziej, niż same rynki spot?

Jeżeli to na prawdę, jakiś wczesny miner rusza/upłynnia swój kapitał, to wybrał do tego najbardziej dla niego odpowiedni moment, kiedy cena dobiła do nanajwyższego poziomu, ale jednak nie przebiła historycznego oporu, co może wskazywać na odwrócenie trendu, szczególnie, że mamy tkzw. "dubbel top".

Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
May 25, 2020, 07:19:47 PM
 #330

No niestety presja podażowa nie maleje, a co gorzej rośnie!!!

Niedźwiadki budują nowy sufit na wysokości 9200$ i zaczyna, to wyglądać tak samo, jak parę dni temu na poziomach około 10.000$.

Aggregated Heatmap (BTC/USD) zaczyna znowu pokazywać grubą krechę już na poziomie 9200$, która zaczyna zmieniać barwę dokładnie, jak wcześniej. Cena BTC odbija sie od tego miejsca raz po razie, bez możliwości wykupienia, aż takiej ilości zleceń sprzedaży.


https://bitcoinwisdom.io/the-heatmap

Aggregated Heatmap (BTC/USD), to książki zleceń ze wszystkich największych giełd, jak: Binance, Kraken, Coinbase, Bitfinex, itd, ale musimy pamietać, że dochodzi jeszcze cały rynek lewarowany i futures, którego tu nie widać, a wpływa na cenę, nie wiem, czy nie bardziej, niż same rynki spot?

Jeżeli to na prawdę, jakiś wczesny miner rusza/upłynnia swój kapitał, to wybrał do tego najbardziej dla niego odpowiedni moment, kiedy cena dobiła do nanajwyższego poziomu, ale jednak nie przebiła historycznego oporu, co może wskazywać na odwrócenie trendu, szczególnie, że mamy tkzw. "dubbel top".
Ciekawa ta mapa na 8500 widac, że sporo rozstawionych jest na zakup. Da sie zobaczyc ile dokładnie jest dolarów wystawionych w tamtym rejonie?
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
May 27, 2020, 08:48:35 AM
 #331

Górna banda w trójkącie symetryczny jest własnie łamana, a to dobry znak na wzrosty


Na dodatek mapa pokazuję, że zleceń na sprzedaz nie ma, za to na kupno są !

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 27, 2020, 12:06:40 PM
Last edit: May 28, 2020, 10:06:24 AM by wwzsocki
Merited by malevolent (2), GOLD_official (1)
 #332

...Da sie zobaczyc ile dokładnie jest dolarów wystawionych w tamtym rejonie?

Niestety nie ma takiej możliwości, ale mam jeszcze kilka innych podobnych serwisów, które na pewno są przydatne i lubie je sprawdzać dla potwierdzenia.

Pierwszym jest Tensorcharts.com, a drugim Bitcoin-analytics.com

Tensorcharts.com - to też heatmap, ale troszkę inny, pokazuje książki zleceń dla każdej giełdy osobno. Trzeba go też sobie ustawić, żeby chodził według własnych potrzeb. Ustawienia są na samym dole wykresu, można także używać różnych przycisków, jak np. c, b lub innych. Wszystko jest dokładnie opisane w FAQ.


https://www.tensorcharts.com/

Bitcoin-analytics.com - to zestaw różnych, bardzo potrzebnych wykresów analitycznych dla BTc, takich jak: Order Book Volume, 10 BTC MKT Exec Price, Time Last 10 BTC Traded, VWAP Last 10 BTC Traded, Trade Volume.


http://bitcoin-analytics.com/

...mapa pokazuję, że zleceń na sprzedaz nie ma, za to na kupno są !

Zgadzam się, że jak na razie nie widać kompletnie jakichś większych ścian sprzedaży, a zamiast tego mamy dosłownie już mur chiński na 8500$, zbudowany ze zleceń kupna i pnie się coraz wyżej razem z rosnacą ceną. To oczywiście bardzo dobry znak, ale trzeba zaznaczyć, że nadal brak wysokiego wolumenu, czyli najważniejszej siły, która może pchnąć cenę wyżej.

Przez ostatnich parę godzin, coś się zaczyna dziać i nawet wyszliśmy z trójkąta, wolumen troszkę skoczył, no i teraz potrzeba by kontynuacjii z dużą siłą, czyli wolumen musi rosnąć, lub być po prostu wysoki, żeby myśleć o szybkim powrocie do 10.000$. Jak się byki nie przyłożą, to cena może znowu za parę godzin być na 8600$, ale miejmy nadzieję, że tak nie będzie  Wink.

Chiński mur widać pieknie na Aggregated Heatmap (BTC/USD)., to ta gruba pomarańczowa krecha.



Jak widać BTC odbiło się idealnie od starego wsparcia, które aktualnie, jest oporem. To też bardzo często spotykana zależność na wykresie BTC. Ja osobiście, jak zwykle już sprzedałem (zabezpieczyłem zysk) i teraz ze spokojem, znowu czekam na rozwój akcji. Oczywiście, postawiłem malutkiego szorta  Wink na samej górze z bardzo wąskim stop lossem, bo jak wiemy, po takich rajdach cena zazwyczaj wraca, o co najmniej 50% ostatniej długiej świecy, lub nawet tego całego mocnego ruchu do góry. Nawet może być retest oporu na 8850$, który jak wytrzyma, to stanie się nowym wsparciem.

Oczywiście chciałbym, żeby cena BTC wypaliła mocno do góry i zatrzymała się dopiero na 20.000$, lub wyżej, ale niestety trzeba być realistą, patrzeć na wykresy, oscylatory, inne narzędzia, a te niestety wskazują na to, że niedźwiadki przejmą pałeczkę w najblizych godzinach. Jedynym ratunkiem, są długie zielone świece na wolumenie.

Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
June 02, 2020, 09:49:29 AM
 #333

Bez Stop losa nie ma nawet co grac na tym rynku w 15 min z 9700 do 10200. Zauważyłem też, że większość zleceń z poziomu 9800 zniknęło gdy cena do niech dojechała, więc nie do końca to jest wiarygodne, robią pokazówkę.


Wyższe szczyty na mniejszym momentum i to jedyna przesłanka jaką mogę znaleźć na spadki, trochę mało. TO the moon Grin
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 02, 2020, 05:00:42 PM
 #334

Powiem szczerze, że też nie spodziewałem się, aż tak mocnej i gwałtownej korekty po tych ostatnich wzrostach, bo mieliśmy dużo chętnych na kupowanie.

No niestety, rynek BTC jest ciągle stosunkowo mały i spekulanci, będą wykorzystywali każdą okazję, a podczas takich mocnych ruchów, książki zleceń po stronie kupna, były co tu dużo mówić niezbyt gęsto zapełnione, szczególnie na niższych cenach.

Jak wiemy od jakiegoś czasu, to rynki futures wyznaczają cenę BTC i z tego co widzę aktualnie sprzedano praktycznie, tyle samo BTC (110 tysięcy), ile potrzebne było, żeby przebić opór na 10.000$.



BTC nadal honoruje linie oporów i wsparć, aktualna korekta skończyła się idealnie na linii oporu, jak widać na screenie.

Moim zdaniem cena odbije i byki jeszcze raz spróbują zaatakować opór na 10400$. Oczywiście, jest też prawdopodobny czarny scenariusz i kontynuacja spadków, ale w ostatnich tygodniach byki pokazują dużo siły i myślę, że to jeszcze nie koniec.

Szkoda, że nieudało sie przebićoporu na 10.400$ za jednym strzałem, bo wtedy możliwe by nawet było osiągnięcie 14.000$ w bardzo krótkim czasie. No niestety, może potrzeba będzie jeszcze kilka dodatkowych podejść, żeby pokonać tą barierę, która blokuje cene BTC, już od ponad 2 lat.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
June 04, 2020, 10:01:46 AM
Last edit: June 04, 2020, 10:12:45 AM by Tytanowy Janusz
Merited by bitbay84 (1)
 #335

Pozwolę sobie na małe przechwalanki. Pamiętam, że byłem jednym z niewielu byków odnośnie BTC, akcji itp. na początku marcowej paniki. Postów było sporo ale postanowiłem zebrać kilka Smiley Mam nadzieję, że nie jest to w złym smaku:)

BTC za 4700$

Dołek na 3700 wygląda przerażająco. Ja jednak pozostaję byczo nastawiony, a zwłaszcza na tak niskich poziomach. Rynek najwyraźniej potrzebował takiego impulsu by strzepać z siebie słabe ręce. Nie wiem czemu, ale moje doświadczenie na rynku podpowiada mi, że jeszcze zobaczymy negację tego ruchu w najbliższych dniach.

...

Ludzie sprzedający teraz BTC w strachu przed koronawirusem z powodów innych niż wypełnienie pustego talerza popełniają największy błąd w życiu. To własnie dziś bitcoin ma okazję pokazać swoją przewagę nad fiatami. Wychodzicie z waluty o ograniczonym supply do walut, które stoją na granicy hiperinflacji.

plus token ma 1% supply bitcoina i stąd ten dump? FED właśnie wydrukował 1% dolarów ...

Cóż z jednej strony to nic dziwnego i chyba mało kto miał złudzenia że w momencie kiedy wszystko leci na mordę kryptowaluty raptem okażą się stabilną przystanią... może podczas następnego kryzysu ale jeszcze nie dzisiaj.

Nie mów hop Smiley Na razie wszystko spada, bo ludzie boją się kryzysu. Jeśli go nie będzie to wracamy do normy, jeśli będzie to będzie trwał miesiącami zbierając miesiąc po miesiącu kolejne żniwa (upadające banki, wielkie spółki, kraje). To wtedy bitcoin pokaże swoje fundamenty. Na razie dostał strzał od spekulantów taki sam jak reszta rynków. Zastanawialiście się co będzie kolejną ofiarą zawirowań? OPEC+ był pierwszy i ropa spadła o 30% jednego dnia. Co potem? JP Morgan? a może całe Włochy? może jakieś skrzyżenie depozytów bankowych by łatać dziury w budżetach?

Pomyślcie, że właśnie sprzedajecie bitcoina i na wasze konto wpada 1 mln zl a za miesiąc strzyżenie depozytów i wszystko powyżej 100k zostaje skonfiskowane... Czym jest 30% spadek ceny BTC wobec 90% spadku wartości portfela osoby trzymającej fiaty?


BTC za 6500$

"Cyfrowy pieniążek" znosi lepiej panic sell niż indeks 500 największych amerykańskich spółek mimo, że kurs SP500 był wielokrotnie ratowany przez wstrzymanie handlu, nielimitowany dodruk FEDu.

Powiem więcej ... Nawet naszą lokalną walutę dotknął panic sell a bitcoin okazał się w 1/3 tak stabilny jak PLN, bo tam gdzie bitcoin spadł do dolara o 35% tam PLN o 12%

HODL!

Obecnie 10 000$

Obecnie obserwujemy krach giełowy ... zwiastun kryzysu. Podczas krachu zawsze dolar się umacnia. Kosztem wszystkiego ... nawet złota. Mówienie, że tylko dolar sprawdził się podczas kryzysu jest błędne. Podczas krachu sprawdza się dolar, podczas kryzysu sprawdza sie safe haven - do tej pory złoto.

Dolar już w odwrocie

Czy nie jesteśmy przypadkiem świadkiem pierwszego krachu który dyskontuje cały strach w miesiąc a potem skupuje złe newsy? Sprawdza się to na pierwszych 2 danych, co będzie dalej zobaczy, ale ja lewituję w "nie mam pojęcia co będzie" mimo sporego stażu na giełdach. Calkiem możliwe, że jesteśmy na dnie mimo tego, że przez najbliższe pół roku będą napływać coraz gorsze dane.

Mam inne przeczucia . Ekonomia, którą znamy już dawno upadła. Cena akcji nie musi spadać by spadała ich wartość nabywcza. Tak było w 1964-1980. Podczas tych lat kurs SP500 szedł totalnie bokiem. Każdy inwestor niby nie był stratny a jednocześnie stracił ~60%-70%, bo siła nabywcza dolara o tyle spadła:
...
...

Są to dane przerażające, które w dodatku wielokrotnie przekraczają szacunki analityków (czyli nie mogą być w cenie - poza wąskim gronem insiderów nikt nie spodziewał się aż tak złych danych). A jak je wycenia rynek ... już pisałem. Skupuje jak szalony.

Moim zdaniem SP500 może widzieć nowe ATH jeszcze w tym roku a potem korektę do obecnych poziomów i tak przez lata. Po prostu spadki się SP500 nikomu się nie opłacają. Amerykanie postrzegają  wzrost kursów jako wzrost gospodarczy. Na rękę elitom jest dewaluacja (ukryte spadki kursów jak w 1964-1980 tylko w 5-10 lat a nie 16) niż spadki i przyznanie się do politycznej porażki.


SP500 z 2500 (2800 drugi post) do 3100 +24% (tylko 7% od ATH!)

Wzrost cen akcji nie musi wiązać się ze wzrostem wartości i poprawą ekonomiczną kraju/spółki.

Chcecie zobaczyć nasilniejszego byka ostantiego 1.5 roku? Wenezuelski indeks akcji (to robi hiperinflacja z kursem, to samo robi inflacja tylko w mniejszej skali):


z 800 do 346 000 w 1.5 roku +43 000%

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 04, 2020, 12:06:42 PM
 #336

Pozwolę sobie na małe przechwalanki. Pamiętam, że byłem jednym z niewielu byków odnośnie BTC, akcji itp. na początku marcowej paniki. Postów było sporo ale postanowiłem zebrać kilka Smiley Mam nadzieję, że nie jest to w złym smaku:)...

Ja nie mam nic przeciwko i mogę jedynie dodać, że najtrudniej trzymać się własnych predykcji  Cheesy.

Jak wszyscy widzimy długoterminowe prognozy, są jak najbardziej trafne, ale ten cały diabelski młyn z flash crashami, odbiera pewność nawet najlepszym trejderom.

Mi w ostatnim roku udaje sie do mininimum ograniczyć straty związane z nerwowym działaniem, a najprostszym rozwiązaniem okazała się ksiażkowa strategia, czyli obowiązkowy stop loss przy każdym trejdzie, jeżeli to nie skalpowanie, bo wtedy i tak, jestem cały czas i obserwuję trejdy, oraz z góry określone pułapy wyjścia, oczywiście stopniowo 20, 30 i 50% zakładu po coraz wyższyc cenach.

Niby takie proste i oczywiste, a zajęło mi parę lat, żeby to zrozumieć i wprowadzić w życie, mam nadzieję, że na moich błędach ktoś może zaoszczędzić sobie kupę czasu i pieniędzy, o których nawet już nie wspominam  Wink.

Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
June 08, 2020, 03:35:21 PM
 #337

Lokalnie nie wygląda to najgorzej, co prawda kurs nie zrobił wyższej górki, ale tez nie zrobił niższego dołka.
Nie wiem jednak jak do końca interpretować ten zrzut z 2 czerwca. wciąż niby jest trend wzrostowy, ale coś btc udechł ostanio.

Myślicie, że uda się jeszcze przedrzeć przez 10 k?
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
June 12, 2020, 08:40:32 AM
 #338

Szambo Wybiło!


Spadek notwoań SP pociągnał kurs BTC ze sobą, na razie jest wyższy dolek, ale jesli giełdy będą spadać to prawdopodobnie pociągną btc. Ja szukałem longa w okolicach 9700, troche plany pokrzyżowali.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 12, 2020, 03:39:10 PM
Last edit: June 12, 2020, 09:42:20 PM by wwzsocki
Merited by malevolent (1)
 #339

Szambo Wybiło!...

Odpowiem cytując Twoją przedostatnią odpowiedź:

Lokalnie nie wygląda to najgorzej, co prawda kurs nie zrobił wyższej górki, ale tez nie zrobił niższego dołka...

Czyli tak na prawdę nic się nie zmieniło.

Cena BTC nadal waha się pomiędzy 9000 a 10400$ i ciągle, jesteśmy w fazie konsolidacji. Musimy pamiętać, że to dobry sygnał, ponieważ wsparcie na 9000$ trzyma, a z każdym nowym atakiem, jest więcej szans na przebicie oporu na 10,400$. Jak wszyscy wiemy, presja podażowa w tym rejonie, jest potężna i Bitcoinwisdom pokazywało całkiem niedawno, czarną grubą krechę (Mór chiński  Wink), który aktualnie zniknał.

Oczywiście dużym problemem, może być brak wyższego wolumenu zakupowego, ale musimy pamiętać, że w takich warunkach giełdowych, nawet taki niski wolumen, może wystarczyć, żeby pchnąć cenę do góry, dokładnie jak do tej pory. Zazwyczaj właśnie, tak jest i widać to na wykresie BTC, że mały wolumen zakupowy wystarcza i cena ciągle rośnie (nawet po każdym gwałtownym spadku), bo jest więcej kupowania i dopiero przy szczytach pojawiają się bardzo duże zlecenia sprzedaży, najprawdopodobniej ukryte limit ordery z platform futures, po prostu duzi gracze zabezpieczają zyski.

Tak jak już wcześniej pisałem, ja aktualnie tylko skalpuje, a pozycje długoterminowe, będę zajmował dopiero po przebiciu oporu na 10.400$ i potwierdzeniu co najmniej jedną całą świecą dzienną (a najlepiej dwoma  Wink). Lub odwrotnie, będę uskuteczniał sprzedaż krótką, kiedy cena BTC spadnie poniżej wsparcia na 9000$ i też pokażą się co najmniej chociaż 2 czterogodzinne świece, które potwierdzą ten ruch na dół i większą korektę.

Po prostu gram co rynek daje, a nie to co mi się marzy, trzeba być realistą w tym sporcie  Wink. Jak widzicie trejdowanie długoterminowe w strefie konsolidacji, jest dużym błędem i jedyną możliwością na zarobek, jest skalping (nawet z dźwignią) dla bardziej zaawansowanych.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 12, 2020, 10:30:13 PM
 #340

Jak widzicie trejdowanie długoterminowe w strefie konsolidacji, jest dużym błędem i jedyną możliwością na zarobek, jest skalping (nawet z dźwignią) dla bardziej zaawansowanych.

Zależy co kto ma na myśli przez 'długoterminowe'. W okresie >12 miesięcy sama mnejsza presja sprzedażowa po halvingu powinna mieć pozytywny wpływ na cenę.

Signature space available for rent.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!