Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:37:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: czy BTC osiągnie cene 250K $ ?
tak - 7 (87.5%)
nie - 1 (12.5%)
Total Voters: 8

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 »
  Print  
Author Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.  (Read 15382 times)
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 10, 2023, 07:00:43 AM
 #961

Ale krypto dostało w nocy po głowie. Zmasowany atak FUDu i na prawdę solidny spadek bitcoina (z 22 500 do 19 800).

Quote
Slept for 4 hours, woke up to:

Silicon Vally Bank troubles
USAG Sues KuCoin
Whitehouse wants 30% tax on mining electricity
Huobi token flash crash
Other crypto prices dips a bit

#bitcoin still producing blocks.
https://twitter.com/cz_binance/status/1634032009658990593

Totalna panika. Jakie wasze spostrzeżenia? Wracamy do bear marketu, czy tylko strzepnięcie ostatnich wytrzymałych?
1714772274
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714772274

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714772274
Reply with quote  #2

1714772274
Report to moderator
1714772274
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714772274

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714772274
Reply with quote  #2

1714772274
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714772274
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714772274

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714772274
Reply with quote  #2

1714772274
Report to moderator
Flangler1
Member
**
Offline Offline

Activity: 97
Merit: 29


View Profile
March 13, 2023, 10:11:26 AM
 #962

Ale krypto dostało w nocy po głowie. Zmasowany atak FUDu i na prawdę solidny spadek bitcoina (z 22 500 do 19 800).

Quote
Slept for 4 hours, woke up to:

Silicon Vally Bank troubles
USAG Sues KuCoin
Whitehouse wants 30% tax on mining electricity
Huobi token flash crash
Other crypto prices dips a bit

#bitcoin still producing blocks.
https://twitter.com/cz_binance/status/1634032009658990593

Totalna panika. Jakie wasze spostrzeżenia? Wracamy do bear marketu, czy tylko strzepnięcie ostatnich wytrzymałych?

Zmienny rynek, dzisiaj już odrobili cały spadek. Rzekomo Binance kupiło cos kryptowalut za 1 miliard $ i to pchneło cenę. Jutro odczyt inflacji nada to kierunek na najbliższe dni.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 14, 2023, 12:36:39 AM
 #963

Ale krypto dostało w nocy po głowie. Zmasowany atak FUDu i na prawdę solidny spadek bitcoina (z 22 500 do 19 800).
...Totalna panika. Jakie wasze spostrzeżenia? Wracamy do bear marketu, czy tylko strzepnięcie ostatnich wytrzymałych?
...Jutro odczyt inflacji nada to kierunek na najbliższe dni.

sam jestem ciekaw tych najbliższych kilku dni, taka kasa powinna pompować rynek przez jakis czas,

mysle ze oni kupuja powoli, ze to nie był jednorazowy strzał, a CZ mówił, że bedzie kupowane onchain właśnie dla transparentności

Tutaj uśmiech w strone Tytanowego Janusza, wiem że obserwujesz Binance dość blisko, masz moze jakieś dokłądniejsze info na ten temat?

co, kiedy i za ile faktycznie kupili lub kupią w najbliższych dniach?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 14, 2023, 08:05:33 AM
Merited by pawel7777 (1)
 #964

mysle ze oni kupuja powoli, ze to nie był jednorazowy strzał, a CZ mówił, że bedzie kupowane onchain właśnie dla transparentności

Tutaj uśmiech w strone Tytanowego Janusza, wiem że obserwujesz Binance dość blisko, masz moze jakieś dokłądniejsze info na ten temat?

Bitcoin ruszył w swój rajd o 18:20 bez jakiegoś newsa. Sam z siebie robiąc 10%
O 5:12 w nocy CZ ogłosił, że likwidują BUSD i zamieniają na BNB, BTC, ETH
O 5:42 wykonali przelew:
https://etherscan.io/tx/0x84ca583046bf011fa040eb9da219e9397d32d54bda7ea99d548a9cdf0a996b4d

Od tamtej pory bitcoin zrobił kolejne 10%. tu się ślad urywa więcej nic nie wiadomo. 980 mln $ wpłynęło na binance hot wallet "binance 14" na którym jest obecnie 1.2 mld $.

Z tego co wiem, to CZ nie obiecywał transapentości w zakupach onchain a ostrzegał, że duży kapitał może latać po sieci, by uniknąć fudu, że binance został zhakowany i ktoś zabrał 980 mln $.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 14, 2023, 03:57:16 PM
 #965

...Z tego co wiem, to CZ nie obiecywał transapentości w zakupach onchain a ostrzegał, że duży kapitał może latać po sieci, by uniknąć fudu, że binance został zhakowany i ktoś zabrał 980 mln $.

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz, jak widac kupują i to mocno a rynek na zielono i oby tak dalej.

Kolejna prośba Tytanowy jak tylko bedziesz miał jakies dodatkowe info na temat tych funduszy daj nam znać

myśle że kiedy w tym hot wallecie hajc sie skończy to bedzie mozna uznac ze zakupy przez Binance też zakończone

jestem ciekaw jak długo to potrwa to "buying spree", jak wysoko podbija ceny, a co najważniejsze co stanie się zaraz potem?

pawel7777
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1559



View Profile WWW
March 14, 2023, 08:49:40 PM
 #966

Bitcoin ruszył w swój rajd o 18:20 bez jakiegoś newsa. Sam z siebie robiąc 10%
O 5:12 w nocy CZ ogłosił, że likwidują BUSD i zamieniają na BNB, BTC, ETH
O 5:42 wykonali przelew:
https://etherscan.io/tx/0x84ca583046bf011fa040eb9da219e9397d32d54bda7ea99d548a9cdf0a996b4d

Od tamtej pory bitcoin zrobił kolejne 10%. tu się ślad urywa więcej nic nie wiadomo. 980 mln $ wpłynęło na binance hot wallet "binance 14" na którym jest obecnie 1.2 mld $.

Z tego co wiem, to CZ nie obiecywał transapentości w zakupach onchain a ostrzegał, że duży kapitał może latać po sieci, by uniknąć fudu, że binance został zhakowany i ktoś zabrał 980 mln $.

Dzieki za info, czlowiek byl zajety przez pare dni i nie mial czasu sledzic wiadomosci a tu takie rewelacje. Az zajrzalem z ciekawosci na Binance, jak na razie BUSD jeszcze nie skonwertowany, i zadnego oficjalnego maila jeszcze nie przyslali.
Z nieciekawych wiadomosci, ponoc Skrill konczy wspolprace z Binance i nie beda w stanie obslugiwac wplat/wyplat w GBP, przynajmniej dopoki nie znajda dostawcy. Ale to ponoc tylko ok 1% ich transakcji fiat.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 15, 2023, 07:57:55 AM
 #967

myśle że kiedy w tym hot wallecie hajc sie skończy to bedzie mozna uznac ze zakupy przez Binance też zakończone

jestem ciekaw jak długo to potrwa to "buying spree", jak wysoko podbija ceny, a co najważniejsze co stanie się zaraz potem?

Wydaje mi się, że ilość środków na tym portfelu nie ma już teraz nic wspólnego z tym jak binance kupuje bitcoiny. Po prostu binance przeniósł środki z cold walleta rezerwy pomocowej do hotwalleta giełdy (hotwallety obsługują codzienne transakcje wpłat i wypłat na giełdę). A transakcje i tak pewnie dokonywać będą u siebie na cexie. Nie jestem pewien, czy da się to śledzić już na tym etapie.

Dzieki za info, czlowiek byl zajety przez pare dni i nie mial czasu sledzic wiadomosci a tu takie rewelacje. Az zajrzalem z ciekawosci na Binance, jak na razie BUSD jeszcze nie skonwertowany, i zadnego oficjalnego maila jeszcze nie przyslali.
Z nieciekawych wiadomosci, ponoc Skrill konczy wspolprace z Binance i nie beda w stanie obslugiwac wplat/wyplat w GBP, przynajmniej dopoki nie znajda dostawcy. Ale to ponoc tylko ok 1% ich transakcji fiat.

W te parę dni wydarzyło się więcej niż w ostatni rok Smiley Wymieniając na szybko to, upadki 3 banków w usa, depeg USDC, pozew kucoina, eth jako security według stanu nowy jork, nowy podatek dla kopaczy w usa, powiększony podatek od zysków z krypto w usa. Masz co nadrabiać Smiley
Flangler1
Member
**
Offline Offline

Activity: 97
Merit: 29


View Profile
March 15, 2023, 06:55:02 PM
 #968

Ale krypto dostało w nocy po głowie. Zmasowany atak FUDu i na prawdę solidny spadek bitcoina (z 22 500 do 19 800).
...Totalna panika. Jakie wasze spostrzeżenia? Wracamy do bear marketu, czy tylko strzepnięcie ostatnich wytrzymałych?
...Jutro odczyt inflacji nada to kierunek na najbliższe dni.

sam jestem ciekaw tych najbliższych kilku dni, taka kasa powinna pompować rynek przez jakis czas,

mysle ze oni kupuja powoli, ze to nie był jednorazowy strzał, a CZ mówił, że bedzie kupowane onchain właśnie dla transparentności

Tutaj uśmiech w strone Tytanowego Janusza, wiem że obserwujesz Binance dość blisko, masz moze jakieś dokłądniejsze info na ten temat?

co, kiedy i za ile faktycznie kupili lub kupią w najbliższych dniach?
To przykrywka, ja bym tam nie ufał Binance, dla firmy najważniejszy będzie zysk. Sam fakt że Binance posiada najwięcej zabezpieczeń we własnych coinach już mi nie pasuję. Btc odrzucił 25200 na interwale dziennym, ładnie ruszyli, pomimo że dane średnie były, ale jednak to niedzwiedźie wygrały.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 15, 2023, 06:58:19 PM
 #969

...O 5:12 w nocy CZ ogłosił, że likwidują BUSD i zamieniają na BNB, BTC, ETH...
...zajrzalem z ciekawosci na Binance, jak na razie BUSD jeszcze nie skonwertowany, i zadnego oficjalnego maila jeszcze nie przyslali...

Chyba źle zrozumiałeś albo ja teraz czegoś nie rozumiem nie wiem do końca, więc spróbujmy to wyjaśnić,

Tytanowy napisał że Binance likwiduje BUSD i to prawda, 1 miliard dolarów z jakiegoś funduszu (chyba) ratowania rynków krypto (poprawcie mnie jak sie mylę) w BUSD zostanie wydany na BNB, BTC i ETH właśnie

Myślę @Pawel777 że Binance nie skonwenteruje BUSD użytkowników automatycznie

jak zawsze coś źle zrozumiałem albo o czymś nie wiem  Huh

pawel7777
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1559



View Profile WWW
March 15, 2023, 08:30:22 PM
 #970

Tytanowy napisał że Binance likwiduje BUSD i to prawda, 1 miliard dolarów z jakiegoś funduszu (chyba) ratowania rynków krypto (poprawcie mnie jak sie mylę) w BUSD zostanie wydany na BNB, BTC i ETH właśnie


OK, widocznie zle zrozumialem, wyglada na to ze Binance po prostu przeznacza 1 miliard BUSD (z " Industry Recovery Initiative funds") na podratowanie rynku (albo po prostu boja sie miec za duzej ekspozycji na dolary), ale o co chodzi z "likwidowaniem" BUSD? Macie jakies zrodlo? Nic mi nie wyskakuje na ten temat na necie.

W te parę dni wydarzyło się więcej niż w ostatni rok Smiley Wymieniając na szybko to, upadki 3 banków w usa, depeg USDC, pozew kucoina, eth jako security według stanu nowy jork, nowy podatek dla kopaczy w usa, powiększony podatek od zysków z krypto w usa. Masz co nadrabiać Smiley

Nom, chyba musze wrocic do starego zwyczaju robienia porannego przegladu prasy heh

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 15, 2023, 10:10:07 PM
Merited by pawel7777 (1)
 #971

... chyba musze wrocic do starego zwyczaju robienia porannego przegladu prasy heh

jestem w grupach Coingape i Cointelegraph na Telegramie, wrzucaja takie aktualizacje ze wszystkimi najważniejszymi informacjami z ostatniego dnia, tygodnia, łatwo szybko nadrobić

oczywiscie nie wspominam juz o profesjonalnosci tych artykułów, ale takie zestawienie daje dość szybkie rozeznanie w tym co się działo na rynku ostatnio

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 16, 2023, 07:02:19 AM
Merited by pawel7777 (1)
 #972

To przykrywka, ja bym tam nie ufał Binance, dla firmy najważniejszy będzie zysk. Sam fakt że Binance posiada najwięcej zabezpieczeń we własnych coinach już mi nie pasuję. Btc odrzucił 25200 na interwale dziennym, ładnie ruszyli, pomimo że dane średnie były, ale jednak to niedzwiedźie wygrały.

Mówić, że są to rezerwy firmy może być mylące, bo nie są to środki binance tylko środki klientów binance. I tu nie powinno nic dziwić, że klienci trzymają BUSD i BNB na binance a inne coiny wypłacają. Dlaczego? Bo nie ma sensu wypłacać BNB, bo w przypadku upadku binance token spadnie do zera niezależnie od tego gdzie go trzymasz. A na binance pojawiają się nieraz ciekawe promocje dla posiadaczy BNB typu lauchpad, lauchpool itp.

BUSD to też jest/był najlepszy stable coin do trzymania płynności na binance pod ewentualne zakupy, bo znów unika się w ten sposób zbędnego ryzyka (jak masz np USDT na binance to tracisz jak upada binance lub jak upada tether. jak trzymasz busd to tracisz tylko jak upada binance).

To sprawia, że mój portfel na binance to w 90% BNB i BUSD. Więc mnie osobiście nie dziwi, że ich "rezerwy" składają się również głównie z tego.

OK, widocznie zle zrozumialem, wyglada na to ze Binance po prostu przeznacza 1 miliard BUSD (z " Industry Recovery Initiative funds") na podratowanie rynku (albo po prostu boja sie miec za duzej ekspozycji na dolary),

Oficjalnie wycofują się z BUSD i ogólnie stable coinów w obawie o to co się dzieje z bankami:

"Given the changes in stable coins and banks, #Binance will convert the remaining of the $1 billion Industry Recovery Initiative funds from BUSD to native crypto, including #BTC, #BNB and ETH. Some fund movements will occur on-chain. Transparency."
https://twitter.com/cz_binance/status/1635131601884700674

Czyli można powiedzięć, że boją się za dużej ekspozycji na stable coiny.

ale o co chodzi z "likwidowaniem" BUSD? Macie jakies zrodlo? Nic mi nie wyskakuje na ten temat na necie.

https://twitter.com/cz_binance/status/1625067486172397571
w skrócie paxos ma zakaz emitowania nowych BUSD od Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS). Czyli marketcap może iść tylko w dół.

Binance sie poddało i wyraźnie rezygnuje z BUSD i nawet wspierania płynności na tej parze:

"Important update. Given recent events, we are moving 0 fee BTC trading from BUSD to TUSD.
Let's spread the liquidity to more pairs."
https://twitter.com/cz_binance/status/1635895856166567937
pawel7777
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1559



View Profile WWW
March 16, 2023, 06:57:58 PM
 #973

jestem w grupach Coingape i Cointelegraph na Telegramie, wrzucaja takie aktualizacje ze wszystkimi najważniejszymi informacjami z ostatniego dnia, tygodnia, łatwo szybko nadrobić

oczywiscie nie wspominam juz o profesjonalnosci tych artykułów, ale takie zestawienie daje dość szybkie rozeznanie w tym co się działo na rynku ostatnio

Dzieki, sprawdze. O cos takiego wlasnie mi chodzi, podsumowanie najwazniejszych wydarzen w pigulce, a jak cos wydaje sie bardziej interesujace to mozna sie bardziej zaglebic itp.

(...) w skrócie paxos ma zakaz emitowania nowych BUSD od Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS). Czyli marketcap może iść tylko w dół.

Binance sie poddało i wyraźnie rezygnuje z BUSD i nawet wspierania płynności na tej parze:
(...)

O paxosie wiem. Ale jak na razie likwidacja BUSD nie jest jeszcze oficjalna choc wydaje sie kwestia czasu.
Teoretycznie Paxos moze jeszcze obslugiwac istniejace tokeny, o ile sie nie myle. Binance moglby tez teoretycznie zastapic Paxosa kims innym, ale pewnie musieliby szukac poza zasiegiem wplywow USA, wiec bedzie ciezko.

Ze stablecoinow Binance calkiem zrezygnowac nie da rady, wiec najpewniej skoncza z regulowanym USDC. Choc szkoda by bylo.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 17, 2023, 03:07:23 AM
 #974

Stawiał bym chyba na TRC20 i USDT jako kolejny stablecoin którego zacznie uzywac Binance, jestem ciekaw jakie są Wasze typy?

Jak na razie, jak na taki armagedon, jaki miał ostatnio miejsce to BTC trzyma się super dobrze, aktualnie walczymy na 26K

a po takich newsach jak były ostatnio powinno być znacznie gorzej, więc trzymam kciuki i oby tak dalej

moje pytanie o stablecoiny mysle ze nie bez znaczenia bo bez nich, a szczególnie bez takich, którym mozna zaufac, nie wiem czy rynek kryptowalut bedzie rozwijał sie tak dynamicznie jak do tej pory?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 17, 2023, 07:19:17 AM
 #975

Stawiał bym chyba na TRC20 i USDT jako kolejny stablecoin którego zacznie uzywac Binance, jestem ciekaw jakie są Wasze typy?

USDT zawsze miał na binance największy wolumen. Binance starał się przenosić płynność na swój stable coin poprzez zniesienie fee, ale nigdy nie udało im się nawet zrównać wolumenów. Zawsze USDT miał co najmniej 2-3 razy większy wolumen. Nie zaczną więc używać USDT, bo to robią już z przymusu od lat (po prostu ludzie znają i chcą handlowac USDT) a raczej zaczną wspierać coś innego. Obecnie dodali USDC, TUSD i USDP i rozpoczeli kampanię mającą dodać im płynność by stanowiły jakąś konkurencję dla głównej pary - USDT:

"Important update. Given recent events, we are moving 0 fee BTC trading from BUSD to TUSD.
Let's spread the liquidity to more pairs."
https://twitter.com/cz_binance/status/1635895856166567937

Swoją drogą to doceniam, że walczą o dywersyfikację stablecoinów, rezygnując z fee, bo osłabiają tym samym tether fud.

Dziwi mnie, że USDP dodali. Przecież on tez emitowany jest przez paxos? Czyżby stan nowy jork atakował tylko część firmy paxos, tą część która pomaga binance?

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 17, 2023, 08:14:53 PM
 #976

...Dziwi mnie, że USDP dodali. Przecież on tez emitowany jest przez paxos? Czyżby stan nowy jork atakował tylko część firmy paxos, tą część która pomaga binance?

Ja to będę musiał odrobic lekcje najpierw bo nawet nie wiedziałem, że jest taki stablecoin jak USDP i to jeszcze od Paxos.

Ogólnie Binance zachowuje sie trochę dziwnie w tej sytuacji Z BUSD i Paxos, chyba ich prawnicy nie dają szans na sukces Paxos i faktycznie moze chodziło tylko o BUSD

Jezeli ktoś wie to jeżeli Paxos przegra, będzie musiał podporzadkować się regulacjom, co to oznacza?

koniec BUSD czy koniec BUSD w stanach? bo to własnie o to chodzi chyba...

...Czyżby stan nowy jork atakował tylko część firmy paxos, tą część która pomaga binance?

oczywiście, amerykańskie instytucje nie mają wpływu na Binance jako podmiot, więc uderzają w podległy NYDFS Paxos.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 18, 2023, 09:27:40 AM
 #977

Jezeli ktoś wie to jeżeli Paxos przegra, będzie musiał podporzadkować się regulacjom, co to oznacza?

koniec BUSD czy koniec BUSD w stanach? bo to własnie o to chodzi chyba...

Tu nie chodzi o to gdzie jest dostępne BUSD do handlu (chociaż tu tez pewnie USA ma coś do powiedzenia), a głównie o to gdzie leżą jego rezerwy i w jakiej walucie. A USA jak im ktoś zajdzie za skóre to potrafią całe państwa kastrować z rezerw (Rosja od agresji na Ukrainę ma zamrożone 300 mld$ w rezerwach - połowa tego co mieli). Więc z zamrożeniem rezerw stablecoina też problemów by nie mieli. Dlatego może CZ nie walczy, bo wie, że to walka z wiatrakami a wszystko co uda się wypracować z dnia na dzień może być zniszczone przez gierki polityczne (jak atak na połowę biznesu paxos, zostawienie drugiej połowy i reszty stablecoinów w tym USDC)
pawel7777
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1559



View Profile WWW
March 18, 2023, 10:24:28 AM
 #978

Tu nie chodzi o to gdzie jest dostępne BUSD do handlu (chociaż tu tez pewnie USA ma coś do powiedzenia), a głównie o to gdzie leżą jego rezerwy i w jakiej walucie. A USA jak im ktoś zajdzie za skóre to potrafią całe państwa kastrować z rezerw (Rosja od agresji na Ukrainę ma zamrożone 300 mld$ w rezerwach - połowa tego co mieli). Więc z zamrożeniem rezerw stablecoina też problemów by nie mieli. Dlatego może CZ nie walczy, bo wie, że to walka z wiatrakami a wszystko co uda się wypracować z dnia na dzień może być zniszczone przez gierki polityczne (jak atak na połowę biznesu paxos, zostawienie drugiej połowy i reszty stablecoinów w tym USDC)

Nie do końca chodzi tylko o to gdzie rezerwy sa trzymane, teoretycznie Binance mógłby pewnie trzymać rezerwy dolarowe np w chińskim banku albo trzymać rezerwy w obligacjach dolarowych gdzieś poza USA. Właśnie chyba bardziej chodzi o to gdzie BUSD będzie dostępne do handlu. Czyli musimy patrzeć na powód dla którego Paxos dostał szlaban na emisje nowych tokenów. Jeżeli powodem jest to że BUSD w jakiś dziwny sposób łapie się  jako security (i jeżeli ten zarzut się utrzyma) to naturalną konsekwencją będzie zakaz handlu BUSD w części, lub w całych stanach i pewnie w częsci Europy.

Ale szczerze to ja nawet nie udaję że wiem o co chodzi. Ewidentnie wygląda to wszystko na jakąś rozgrywkę USA-Chiny.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 18, 2023, 10:31:50 AM
 #979

Nie do końca chodzi tylko o to gdzie rezerwy sa trzymane, teoretycznie Binance mógłby pewnie trzymać rezerwy dolarowe np w chińskim banku albo trzymać rezerwy w obligacjach dolarowych gdzieś poza USA. Właśnie chyba bardziej chodzi o to gdzie BUSD będzie dostępne do handlu. Czyli musimy patrzeć na powód dla którego Paxos dostał szlaban na emisje nowych tokenów. Jeżeli powodem jest to że BUSD w jakiś dziwny sposób łapie się  jako security (i jeżeli ten zarzut się utrzyma) to naturalną konsekwencją będzie zakaz handlu BUSD w części, lub w całych stanach i pewnie w częsci Europy.

No właśnie nie jestem co do tego przekonany. BUSD nie dostał bana na coinbase i binance.us. Wciąż jest dostepny na nich. Można kupić, można sprzedać. Ani coinbase ani binance.us nie jest pozywany za oferowanie securities. Więc nie chodzi chyba o handel BUSD a o samo jego istnienie... choć pewnie "rozgrywka USA-Chiny" znaczy tu więcej niż jakiekolwiek racjonalne argumenty i powody tego ataku na paxos.

Co do trzymania dolarów w chińskich bankach to nie mam pewności, czy by to pomogło.
pawel7777
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1559



View Profile WWW
March 18, 2023, 11:15:39 AM
 #980

No właśnie nie jestem co do tego przekonany. BUSD nie dostał bana na coinbase i binance.us. Wciąż jest dostepny na nich. Można kupić, można sprzedać. Ani coinbase ani binance.us nie jest pozywany za oferowanie securities.

Ja całą sytuację rozumiem tak, że NYDFS polecił Paxosowi wstrzymanie emisji jako że BUSD potencjalnie podpada jako security, ale zgaduje że Paxos ma teraz jakąś drogę odwoławczą, czyli po prostu bedą to teraz z NYDFS (albo raczej z SEC) wyjaśniać. Paxos zresztą zapowiedział że są gotowi to zaskarżyć decyzję jeśli będzie trzeba.

To nie jest tak że jakiś urzędnik z SEC pstryknie palcami, stwierdzi że jakiś token to security i tego samego dnia wszystkie CEXy przestaną nim handlować a ich wlaściciele trafią za kraty. Cały proces na pewno jest bardziej skomplikowany, i nawet kiedy coś zostanie definitywnie sklasyfikowane jako security, to pewnie dadzą rynkowi jakiś okres albo na zaprzestanie handlu, albo na zarejestrowanie się z SEC.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!