Bitcoin Forum
April 28, 2024, 05:14:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3040028 times)
Danilo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
November 10, 2011, 07:04:35 AM
Last edit: July 23, 2014, 10:48:08 PM by Cyrus
 #1

Pozdrav svima koji rudare na prostoru Srbije!

Ajde da vidimo koliko nas ima sa ovih prostora?
Ja lično znam 10-tak ljudi koji su u ovoj priči i zajedno imaju oko 20Ghash/s
Bilo bi dobro da otvorimo koju dobru diskusiju i da pomognemo svima koji žele da se upoznaju sa BTC.
Iskustva možemo da razmenimo na ovom sajtu ili na www.bitcoinbalkan.com
Ukoliko neko želi da rudari na  prvom domaćem pool-u može to da uradi na www.btcwarp.com za 0% fee.

1. Koliko ste dosada zaradili od BTC?
2. Koju mašineriju posedujete?
3. Kakvu budućnost predviđate za BTC? (kratkoročno i dugoročno)
1714281292
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714281292

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714281292
Reply with quote  #2

1714281292
Report to moderator
1714281292
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714281292

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714281292
Reply with quote  #2

1714281292
Report to moderator
1714281292
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714281292

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714281292
Reply with quote  #2

1714281292
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
niko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 501


There is more to Bitcoin than bitcoins.


View Profile
November 25, 2012, 04:01:43 AM
 #2

Ima li koga?

They're there, in their room.
Your mining rig is on fire, yet you're very calm.
zeljans
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
May 22, 2013, 08:51:43 PM
 #3

Postoji odlican forum sa 500+ strana tako da vidim slabo ovde neko pise na srpskom.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?291166-BITCOIN-kako-shta-gde-i-druga-pitanja-odgovori
zeljans
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
May 22, 2013, 08:53:11 PM
 #4

1. 1,5btc
2. 3x7790
3. bice jos velikih oscilacija
fikie
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 24
Merit: 0


View Profile
May 25, 2013, 07:10:09 PM
 #5

350kh=7850   

Ide dobro na klokovima.
Miki77
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 100


View Profile
May 26, 2013, 10:04:03 PM
 #6

Pozdrav kriptobalkanu! Cheesy

350kh=7850   

Ide dobro na klokovima.

Da, to je to što se tiče scrypt valuta.
niko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 501


There is more to Bitcoin than bitcoins.


View Profile
May 27, 2013, 02:35:58 PM
 #7

Pozdrav iz dijaspore!  Po forumima i po komentarima na vesti o Bitkoinu mi se čini da vas ima relativno dosta u Srbiji. IP adrese to potvrđuju, među prvih dvadeset država redovno po broju nodova po glavi stanovnika...  Ima li nagoveštaja da će bilo ko početi da prima bitkoin za bilo kakvu robu/usluge? Valjda neko od svih tih silnih bitkoinaša nešto pravi i prodaje...?

They're there, in their room.
Your mining rig is on fire, yet you're very calm.
svbluu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
May 30, 2013, 03:11:54 PM
 #8

Pozdrav narode.

Ako neko bude mogao odvojiti par minuta da me posavjetuje bio bi vam zahvala.

Skoro sam cuo za bitcoin rudarenje,moram priznati da je totalno nova stvar za mene iako sam informatičar. Radim u firmi na odrzavanju nekih poslovnih programa a privatno se bavim i hardverom.  http://shuter.pik.ba/

Razmišljam da počnem da se bavim ovim,liči mi zanimljiv dodatni poslić,barem mi se čini da nije zahtjevan a da se može fino i zaraditi.

Ako neko može da mi preporuči neki hardver, grafike,matične. Moji računari su uglavnom poslovna serija tako da imaju 1 pci-e utor pa bi morao uzimati neku ploču sa mogućnosti da se spoji više grafika. Da li je neko radio proračun sa određenim hardverom , koliko se može zaraditi  (znam da to zavisi i od burze,tj. za koliko se prodaje bitcoin u tom trenutku).

Možete li me malo uputiti 

Hvala .
niko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 501


There is more to Bitcoin than bitcoins.


View Profile
May 31, 2013, 04:34:02 AM
 #9

Pozdrav narode.

Ako neko bude mogao odvojiti par minuta da me posavjetuje bio bi vam zahvala.

Skoro sam cuo za bitcoin rudarenje,moram priznati da je totalno nova stvar za mene iako sam informatičar. Radim u firmi na odrzavanju nekih poslovnih programa a privatno se bavim i hardverom.  http://shuter.pik.ba/

Razmišljam da počnem da se bavim ovim,liči mi zanimljiv dodatni poslić,barem mi se čini da nije zahtjevan a da se može fino i zaraditi.

Ako neko može da mi preporuči neki hardver, grafike,matične. Moji računari su uglavnom poslovna serija tako da imaju 1 pci-e utor pa bi morao uzimati neku ploču sa mogućnosti da se spoji više grafika. Da li je neko radio proračun sa određenim hardverom , koliko se može zaraditi  (znam da to zavisi i od burze,tj. za koliko se prodaje bitcoin u tom trenutku).

Možete li me malo uputiti 

Hvala .
Za početak, vidi https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_Hardware_Comparison i ostale članke na tom vikiju.

Imaj na umu da kako popularnost i cena bitkoina rastu, raste i ukupno investiranje ljudi u rudarenje, što dovodi do sve težeg rudarenja. Pitao si za proračune - naravno da ih ljudi rade. Potraži "bitcoin mining calculator" npr. Pogledaj i bitcoin.sipa.be i bitcoinx.com/charts, da vidiš u šta se upuštaš.

Srećno!

They're there, in their room.
Your mining rig is on fire, yet you're very calm.
AsicBite
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
June 03, 2013, 12:44:55 PM
 #10

Pozdrav svima,
ja trenutno minujem sa lap topa Smiley 60MH/s  radi probe posto sam nov,
Mene interesuje da li neko od vas ulaze ili pre-orderuje ASIC varijante , posto GPU ce za par meseci da odu ili na dobos ili na LTC/scrypt varijante.
Ja nesto razmisljam 2 varijante
1. Da pre-order Avalon chipove pa da ih nego ugradi u PCB ploce
2. da pre-order BFL - 5HG/s po ceni od oko 2BTC-a , znam da BFL je skoro pa scam ali sam voljan da rizikujem , posto su neki ljudi vec dobili mada je to mali %

Da li neko nesto zna kako nasa carina tretira uedjaje koji im nisu poznati

Ako neko oce da investiramo zajedno spreman sam za pricu samo da je napravimo Wink
niko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 501


There is more to Bitcoin than bitcoins.


View Profile
June 03, 2013, 07:03:04 PM
 #11

Pozdrav svima,
ja trenutno minujem sa lap topa Smiley 60MH/s  radi probe posto sam nov,
Mene interesuje da li neko od vas ulaze ili pre-orderuje ASIC varijante , posto GPU ce za par meseci da odu ili na dobos ili na LTC/scrypt varijante.
Ja nesto razmisljam 2 varijante
1. Da pre-order Avalon chipove pa da ih nego ugradi u PCB ploce
2. da pre-order BFL - 5HG/s po ceni od oko 2BTC-a , znam da BFL je skoro pa scam ali sam voljan da rizikujem , posto su neki ljudi vec dobili mada je to mali %

Da li neko nesto zna kako nasa carina tretira uedjaje koji im nisu poznati

Ako neko oce da investiramo zajedno spreman sam za pricu samo da je napravimo Wink

Nemam konkretne odgovore, ali kao bivši rudar imam par komentara i dobronamernih pitanja. Ne očekujem da ovde odgovaraš, samo se nadam da ćeš pažljivo razmisliti i praviti detaljne planove pre nego što uložiš vreme i novac.
Šta ako uspeš da uvezeš čipove (recimo kao delove za računare), i uspeš da sastaviš tim koji ume da napravi štampane pločice i da isprogramira kontrolnu logiku, i da uspešno hladiš celo postrojenje? Lagano ćeš dobijati bitkoine, šta dalje? Ako ne ulažeš dobar deo zarade u stalno širenje, vrlo brzo će te ostatak mreže ugušiti - vrlo verovatno pre nego što isplatiš uloženo (pogotovo ako cena nastavi da raste, privlačeći sve više rudara).

Dalje, da li ćeš registrovati firmu? To bi verovatno pomoglo pri uvozu, imao bi možda i poreske olakšice.

Ključ uspeha rudara je tvrdoglavost. Difficulty (kako se to kaže?) raste i raste, rudari počnu da odustaju. Cena skoči, opet se svi zalete. Sve u krug. Cena onda padne na duže staze, opet počnu da odustaju. Diff možda čak i padne (desilo se ranije). Poenta je da u celom tom ludilu najbolje prolaze oni koji ćute i nastavljaju da rade, čak i ako u nekom periodu izgleda da gube novac i vreme.
Dobar primer je Havelock Mining Fund - pogledaj im mesečne i tromesečne izveštaje, da vidiš kako reinvestiraju i idu u korak sa rastom mreže.

They're there, in their room.
Your mining rig is on fire, yet you're very calm.
AsicBite
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
June 03, 2013, 08:08:03 PM
 #12

Pozdrav svima,
ja trenutno minujem sa lap topa Smiley 60MH/s  radi probe posto sam nov,
Mene interesuje da li neko od vas ulaze ili pre-orderuje ASIC varijante , posto GPU ce za par meseci da odu ili na dobos ili na LTC/scrypt varijante.
Ja nesto razmisljam 2 varijante
1. Da pre-order Avalon chipove pa da ih nego ugradi u PCB ploce
2. da pre-order BFL - 5HG/s po ceni od oko 2BTC-a , znam da BFL je skoro pa scam ali sam voljan da rizikujem , posto su neki ljudi vec dobili mada je to mali %

Da li neko nesto zna kako nasa carina tretira uedjaje koji im nisu poznati

Ako neko oce da investiramo zajedno spreman sam za pricu samo da je napravimo Wink

Nemam konkretne odgovore, ali kao bivši rudar imam par komentara i dobronamernih pitanja. Ne očekujem da ovde odgovaraš, samo se nadam da ćeš pažljivo razmisliti i praviti detaljne planove pre nego što uložiš vreme i novac.
Šta ako uspeš da uvezeš čipove (recimo kao delove za računare), i uspeš da sastaviš tim koji ume da napravi štampane pločice i da isprogramira kontrolnu logiku, i da uspešno hladiš celo postrojenje? Lagano ćeš dobijati bitkoine, šta dalje? Ako ne ulažeš dobar deo zarade u stalno širenje, vrlo brzo će te ostatak mreže ugušiti - vrlo verovatno pre nego što isplatiš uloženo (pogotovo ako cena nastavi da raste, privlačeći sve više rudara).

Dalje, da li ćeš registrovati firmu? To bi verovatno pomoglo pri uvozu, imao bi možda i poreske olakšice.

Ključ uspeha rudara je tvrdoglavost. Difficulty (kako se to kaže?) raste i raste, rudari počnu da odustaju. Cena skoči, opet se svi zalete. Sve u krug. Cena onda padne na duže staze, opet počnu da odustaju. Diff možda čak i padne (desilo se ranije). Poenta je da u celom tom ludilu najbolje prolaze oni koji ćute i nastavljaju da rade, čak i ako u nekom periodu izgleda da gube novac i vreme.
Dobar primer je Havelock Mining Fund - pogledaj im mesečne i tromesečne izveštaje, da vidiš kako reinvestiraju i idu u korak sa rastom mreže.


Pozdrav Niko, hvala na odgovoru i misljenju, ja sam kao sto rekoh nov u ovome, svestan sam da je Bitcoin "volitile" sredina i visoko rizicna, znam da ce do kraja godine diff da skoci u nebesa i da treba reinvestirati ...
Citajuci sve ovo imam , utisak da ce BTC ili da bude gotov - (tesko) ili ce da mu cena raste ... to mi je glavni drive npr danas izrudaris 5BTC/ mesecu to je oko 500 evra , tih 500 ce da vredi barem 20% vise do kraja godine ...
Hvala jos jednom na komentarima
kodo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0



View Profile
June 12, 2013, 12:12:43 AM
 #13

Hello serbian friend and welcome to the forums!
Eva Braun
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0



View Profile
June 12, 2013, 12:47:39 AM
 #14

Hello serbian Smiley
xide
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
June 24, 2013, 04:10:31 AM
 #15

bas malo broj ljudi na ovom site-u


ja sam poceo oktobra pa odustao januara pa februara opet poceo Smiley

BTC: 1L3ZAawXD3NxH82CSF241ZNQBS25ovNZtb LTC:LMyCbS4hmmoQyBn3LNRxydsECDWoKbdL2V PPC:PEZFPZmzoVe7STyQrjgBa943dzmLHim1uo FTC:6g2rnASKaPmVvPmtJG5b4MnAWz8XSgwpVs
NMC: My7Ee36vC4eR1Pk1ucqZCMNXBpuL7SNbvZ tnx for donations!
Big Toe
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0



View Profile
June 24, 2013, 05:21:03 PM
 #16

Cheers from the United States!
xxxena
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0



View Profile
September 09, 2013, 02:55:24 PM
 #17

Pozdrav svim rudarima Srbije i dijaspore, ima li koga jos ovde?

Zanima me ima li zainteresovanih za organizovanje group-buy ?


subi84
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
September 22, 2013, 10:04:29 PM
 #18

moze li mi neko pojasniti ovo "rudarenje" ?
niko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 501


There is more to Bitcoin than bitcoins.


View Profile
September 23, 2013, 03:32:56 AM
 #19

moze li mi neko pojasniti ovo "rudarenje" ?
Ako razumeš engleski, čitaj na https://en.bitcoin.it/wiki/Mining

Ukratko, prikladniji termin bi bilo knjigovodstvo, a ne rudarenje...

Bitkoin transakcije se čuvaju u javno dostupnoj knjizi (tzv. block chain), a "rudari" su ljudi koji vrše proračune kojima se te transakcije overavaju i unose u knjigu. Kao nagradu za taj posao rudari nasumično dobijaju nove bitkoine, tako je rešen problem prvobitne raspodele valute (ne štampa ih država, ne izmišljaju ih banke). Prosečan broj novonastalih bitkoina je trenutno 25 na svakih deset minuta, i ceo sistem sam podešava verovatnoću da se ovo desi tako da ostaje manje-više isto, bez obzira na to koliko rudara radi, i kakve računare koriste. Inače, tih 25 bitkoina će se za par godina prepoloviti na 12.5, pa na 6.25, itd. Ukupan broj bitkoina koji će ikada postojati je time matematički predodređen na oko 21 milion.

Šta te konkretno zanima?

They're there, in their room.
Your mining rig is on fire, yet you're very calm.
igormkd
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
November 04, 2013, 11:41:29 AM
 #20

Braca jel ste zivi Smiley
Treba mi wallet gde mogu da dodam bank racun iz Makedonija i kasnije kad dobijem BTC od zarada da mi prefrle te novac u Banci ? Cheesy
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!