Bitcoin Forum
April 26, 2024, 09:30:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 »
  Print  
Author Topic: FERRUM NETWORK Hakkında Gelişmeler. [STAKING 2.0: FRM Stake and Earn Duyuruldu!]  (Read 6575 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 10, 2019, 08:24:40 PM

Volkan hocam cüzdan olayı ne zaman olacak? Şuan için mew de tutuyoruz. Sanki bounty dağıtıldıktan sonra cüzdan değişikliği olacaktı diye aklımda kalmış. Bilgi verebilirmisin bu konuda teşekkür ederim.

Cüzdan diye bahsettiğiniz sanırım UniFyre wallet.
Bu konuda takım bir yol haritası güncellemesi yaptı ve Staking ve Kudi rebranding kapsamında, cüzdanın yayınlanmasını 2020'nin ilk çeyreğine ertelediler.
Geçtiğimiz günlerde açıklanan PCHAIN ortaklığıyla da Unifyre wallet'a yeni bir misyon yüklediler.

Son günlerde fiyatı artmaya devam ediyor. Bounty ödüllerinin de aradan çıkması iyi oldu. Şimdi hedeflerine daha rahat ilerleyebilir. Staking düşüncelerini doğru buldum. Zaten toplam token adedi oldukça düşük. Staking kampanyası da tutarsa, elden çıkartmak isteyecekler azalacaktır. Fakat ben sürelerin biraz uzun olduğunu düşünüyorum. Yeni yılda mainnet sürecini izlemek lazım.

Mainnet için bir güncelleme gelebilir. (Bunu tahmin olarak söylüyorum. Çünkü genel anlamda bir öteleme oldu, bunun main net etkisi de olacaktır.)
Ancak mainnet öncesinde bir çok gelişme var. Kudi'nin Çin ve Asya ülkelerinde yayınlanması ve orada da etkin hale gelmesi çok önemli. Eğer beklenen desteği bulabilirse, çok güzel şeyler olabilir.

Son olarak bugün Kasım ayı neden çok önemli başlıklı bir makale paylaştım. Buradan onu okuyarak Ferrum hakkında gelişmelerle ilgili genel bilgi sahibi olabilirsiniz.
1714123858
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714123858
Reply with quote  #2

1714123858
Report to moderator
1714123858
Hero Member
*

Ignore
1714123858
Reply with quote  #2

1714123858
Report to moderator
1714123858
Hero Member
*

Ignore
1714123858
Reply with quote  #2

1714123858
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714123858
Hero Member
*

Ignore
1714123858
Reply with quote  #2

1714123858
Report to moderator
1714123858
Hero Member
*

Ignore
1714123858
Reply with quote  #2

1714123858
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 10, 2019, 08:35:08 PM

Ferrum sessiz ama derinden ilerlemeye devam ediyor. Bir gözüm üzerinde ama henüz o beklenen sinyali yaktı diyemem. Şu yeni borsa konusu var. Kayda değer bir borsa listelemesi gelirse bir ihtimal alım yapmayı düşünebilirim.
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
November 17, 2019, 06:40:58 PM

Duyuruda geç kaldık sanırım ama geç olsun güç olmasın.

Ferrum Network, 15 kasım itibariyle, Eterbase'da listelendi. FRM/ETH ve FRM/XBASE pariteleriyle listelendi.

Bununla birlikte FRM trade yapabileceğiniz 4. borsa oldu.

FRM'yi

IDEX'den ETH
Bitmax'dan ETH ve BTC
Binance DEX'den BNB
ve Eterbase'dan ETH ve XBASE ile satın alabilir ve satabilirsiniz.

Staking içinde artık son günler... Çok yakında aktif olacak havuzlar.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
November 17, 2019, 06:48:55 PM

Duyuruda geç kaldık sanırım ama geç olsun güç olmasın.

Ferrum Network, 15 kasım itibariyle, Eterbase'da listelendi. FRM/ETH ve FRM/XBASE pariteleriyle listelendi.

Bununla birlikte FRM trade yapabileceğiniz 4. borsa oldu.

FRM'yi

IDEX'den ETH
Bitmax'dan ETH ve BTC
Binance DEX'den BNB
ve Eterbase'dan ETH ve XBASE ile satın alabilir ve satabilirsiniz.

Staking içinde artık son günler... Çok yakında aktif olacak havuzlar.

Ellerinde ki para ile yavaş yavaş farklı borsalarda listelenmeye çalışıyorlar ekibi tebrik ediyorum. Ayrıca volkan hocam sizde paylaşın yaptığınız  İçin sizi de  tebrik ediyorum..
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
November 17, 2019, 10:57:08 PM

Bu adamlar ileride iyi ivme kazanacak ama benim tokenleri bir türlü yatıramadılar ilk partı kaçırdık diye ama diğer partları kaçırmamıştım yapacak bir şey yok.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 18, 2019, 10:59:44 AM

Bu adamlar ileride iyi ivme kazanacak ama benim tokenleri bir türlü yatıramadılar ilk partı kaçırdık diye ama diğer partları kaçırmamıştım yapacak bir şey yok.
Yatırırlar mutlaka hocam, endişelenmeyin. Şimdiye kadar o konuda en ufak bir çakallık yapmadılar, eğer diğer partiler gönderilecek dedilerse ve gereken şartları sağlıyorsanız (kriter varsa yani, belirli bir şeyi kastederek yazmıyorum) mutlaka göndereceklerdir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 18, 2019, 11:13:44 AM

Son günlerde Telegram'dan fazla takip edemedim. Oradan bir soru sormuştum, arada kaynadı herhalde, cevap gelmemişti ay başında... Mainnet geçişi olduğunda ERC20 tokenler de aktif kalacak mı? Yani onlarla da işlem yapmaya devam edebilecek miyiz? Bounty'den gelenleri ben ERC20 olarak tutuyorum MEW'de halen.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 18, 2019, 12:35:46 PM

Ferrruma zamanında katılmadım en büyük pişmanlığımdan birisi bu ama kendimce az bir miktar aldım. Ve attım kenara . 2020 yılında kendi mainnetine geçecek haliba. Ekibi de takip ettiğim kadarı ile gayet iyi çalışıyor. Bakalım bir boğa gelse de yüzümüz gülsün.

walarmorgulus
Jr. Member
*

Activity: 47
Merit: 11

View Profile
November 18, 2019, 01:59:02 PM

Sanki ferrum boğa gelirse iyi yerlere gelecek gibi duruyor. Ekibinin iyi çalıştığını okuduklarım dan anladım. Olurda boğa sezonu gelirse en çok ferrumu bekliyorum.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 18, 2019, 03:01:07 PM

Sık sık kontrol ediyorum bende. Boğaya kalmadan bir şeyler olacak gibi. IDEX'de hacim şişmeye başladı. Ara ara alt desteklere yüklü emirler giriliyor. Tam bu aralar güzel bir iki gelişme patlatırlarsa durmayacak gibi hissediyorum. Staking hamlesi ne derece etkileyecek bilmiyorum ama bir şeyler gelmesi lazım ki zıplasın. (Sakın bu söylediklerimle gidip all in falan yapmayın, belli olmaz yeni proje sonuçta. Ufak ufak alımlar denenebilir. Zaten yeni maker'ından mal almak zor FRM'nin)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 20, 2019, 09:03:07 AM

Geçen ay 35 sat'a kadar düşmüşken bugün 99 sat'a çıkmış. 3x'e yakın bir yükseliş olmuş. Yatırımcıların beklentisi çok daha yüksek ama temkinli yaklaşıyorum bazı sebeplerden dolayı. Mainnet sürecini dikkatle takip etmek lazım. Binance dex'e artı olarak Binance merkez pazarına da girseydi alım yapabilirdim belki.
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
November 20, 2019, 11:31:02 AM

Geçen ay 35 sat'a kadar düşmüşken bugün 99 sat'a çıkmış. 3x'e yakın bir yükseliş olmuş. Yatırımcıların beklentisi çok daha yüksek ama temkinli yaklaşıyorum bazı sebeplerden dolayı. Mainnet sürecini dikkatle takip etmek lazım. Binance dex'e artı olarak Binance merkez pazarına da girseydi alım yapabilirdim belki.

Bizimde günlerdir grupta konuştuğumuz ve aklımızın almadığı şey aslında FRM'nin neden bu kadar düştüğü.
En ucuzu 0.01$'a satılan bir şeyi kim daha ucuza satar. Üstelik takımdan öğrendiğimiz kadarıyla bounty tokenlerinin %80'i civarında cüzdanlarda duruyor yani satışı yapılmadı.

O zaman kim sattı? Tek olağan şüphelimiz Bitmax  Angry
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

View Profile
November 21, 2019, 09:57:17 AM
Merited by lossnet (1)

vycl87 de söylemiş ama gerçekten bu konuda sorgulanması gereken şey neden böyle bir düşüşün olduğu. Ben de bu durumu Bitmaxin bilerek veya beceremediği için fiyatın çakılmasına yol açan kendi market makerına bağlıyorum, daha sonra Ferrum için çalışan MM işe el atınca fiyat olağan çizgisine gelmeye başladı.
Şu aşamada zaten 1.12 M toplamış bir projenin neredeyse aynı parayı isteyen Binance'e girmesi olanaksız, parayı verip girerlerse de proje falan kalmayacağı için birkaç dump/pump operasyonundan sonra çöp olur, delist edilirler.
Ferrum gerçekçi beklentilerimizi karşılama yolunda bu şekilde devam ederse, ya kendiliğinden, ya da çok daha makul rakamlar karşılığında listelenecektir zaten.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
November 21, 2019, 10:18:00 AM

vycl87 de söylemiş ama gerçekten bu konuda sorgulanması gereken şey neden böyle bir düşüşün olduğu. Ben de bu durumu Bitmaxin bilerek veya beceremediği için fiyatın çakılmasına yol açan kendi market makerına bağlıyorum, daha sonra Ferrum için çalışan MM işe el atınca fiyat olağan çizgisine gelmeye başladı.
Şu aşamada zaten 1.12 M toplamış bir projenin neredeyse aynı parayı isteyen Binance'e girmesi olanaksız, parayı verip girerlerse de proje falan kalmayacağı için birkaç dump/pump operasyonundan sonra çöp olur, delist edilirler.
Ferrum gerçekçi beklentilerimizi karşılama yolunda bu şekilde devam ederse, ya kendiliğinden, ya da çok daha makul rakamlar karşılığında listelenecektir zaten.

Aynen dediğiniz gibi. COO Ian Friend ile olağan olarak sürekli irtibat halindeyiz. Özellikle Eterbase listelemesinden sonra Türkçe Ferrum sayfasınad ufak çaplı bir ayaklanma başladı  Grin Bende konuyu Ian'la konuşmak için yazdım. Gruptaki arkadaşların endişelerini aktardım.

Ian ve diğer takım üyeleri de şaşırdı bu tepkiye. Çünkü kötü bir şey yapmadılar. Küçük ama gelişim göstermekte olan bir borsayla üstelik 4. borsa olarak listelendiler. Ben grupta arkadaşlara dünden kötü durumda değiliz dedim, buna da kızanlar oldu. Bazen insanları memnun etmek gerçekten çok zor. Ama o zaman 0,005$ olan fiyat 0,009$'a gelince unutuldu mesela o konu. Ian bir çok borsa ile görüştüklerini ancak istenilen paraların Ferrum'un şu an ki koşullarda karşılamayacağı bir para olduğunu iletti. Okex mesela 500-600K $ istiyor. 1.12 milyonluk yatırım alan bir projenin listeleme için 600K vermesi olası bile değil.

Projenin organik yollarla fiyatının artmasını bekliyoruz. Beklemek zorundayız! Benzeri projelerle arasında teknolojik olarak farkı olmamasına rağmen market değeri olarak çok altında olduğunu arkadaşlara anlatmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda en iyi benzer projelerden en iyisi Ethereum, en kötüsü OneLedger olarak öne çıkıyor. Bu şekilde düşünürsek sadece OneLedger'ı yakalasa şu anki fiyatından 3x yapması lazım ve bunu yapabileceğini düşünüyoruz.
(Lütfen bunları okuyup gaza gelmeyin. Bunlar tabi ki varsayımsal şeyler. Belki yürüyüp gidecek çok değerlenecek belki de yok olacak. Hepsini zaman gösterecek. Ben burada sadece artılarını ve eksilerini doğru değerlendirmeye çalışıyorum. Eksileri mesela Bitmax olayı olabilir. Ama bunun dışında takım bugüne kadar meslek ahlakına çok uygun davranıyor. Her yapılan eylemi belli bir titizlikle yürütüyorlar. Umarım başarılı oluruz.)
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
November 21, 2019, 04:14:59 PM

Arkadaşlar takımın yaptığı duyurulduğu üzere Ferrum Network staking havuzları 24 saat içinde açılacak.

Katılmayı düşünen arkadaşlar ferrum.network/staking adresini ziyaret edebilir.
Sistem Metamask ile entegre çalışacağı için söz konusu FRM'lerinizin bulunduğu cüzdanın Metamask'a import edildiğine emin olunuz.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
November 21, 2019, 04:52:59 PM

Volkan hocam bende aşağı yukarı 20 bin adet var nasıl staking yapabilirim. Yukarıda yazanları anlamadım. istersen özel den mesaj da arabilirsin. Mala anlatır gibi anlat san iyi olur. Hayatımda hiç staking yapmadım..
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
November 21, 2019, 07:52:35 PM

Volkan hocam bende aşağı yukarı 20 bin adet var nasıl staking yapabilirim. Yukarıda yazanları anlamadım. istersen özel den mesaj da arabilirsin. Mala anlatır gibi anlat san iyi olur. Hayatımda hiç staking yapmadım..

Hocam ben de senin gibi nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Anlatabilirlerse çok iyi olur.
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
November 21, 2019, 08:04:39 PM

Estağfurullah üstadlar...
https://t.me/Ferrumnetworktu
Bu ve diğer tüm konularda kanalımızda güncel şekilde haberleşiyoruz.
Yine de eğer halen staking nasıl olacak diyorsanız, o da var efendim buyrun Ferrum Ekibinin hazırladığı makalenin Türkçesini okuyun: https://medium.com/@vycl987/ferrum-network-staking-rehberi-b448a94c12f
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

View Profile
November 22, 2019, 09:52:06 AM

Yine de eğer halen staking nasıl olacak diyorsanız, o da var efendim buyrun Ferrum Ekibinin hazırladığı makalenin Türkçesini okuyun: https://medium.com/@vycl987/ferrum-network-staking-rehberi-b448a94c12f

Hocam ben telegram forumunu okuyorum. Genelde kim ne yazıyor ne yapıyor. Ekibin yaptığı işleri paylaşan bir siz bir iki kişi felan var gerisi şuradan aldı biradan sattım. Şu botsya ahorse güzel olur tarzınsa boş geyik var. Aslında telegramda pin li mesajın olduğu yerde staking anlayilsa güzel olur. Birde benim telegrama zamanında ban attılar yazamıyorum.

vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
November 25, 2019, 04:55:24 AM

Hocam ben telegram forumunu okuyorum. Genelde kim ne yazıyor ne yapıyor. Ekibin yaptığı işleri paylaşan bir siz bir iki kişi felan var gerisi şuradan aldı biradan sattım. Şu botsya ahorse güzel olur tarzınsa boş geyik var. Aslında telegramda pin li mesajın olduğu yerde staking anlayilsa güzel olur. Birde benim telegrama zamanında ban attılar yazamıyorum.

O grubun admini benim hocam. Maalesef bazı arkadaşlar konuyu çok dışarı çıkarıyorlar. Bence de bazen gereksiz muhabbet dönüyor ama sonuçta başkasının adına yaptığımız bir iş olduğu için biraz daha tahammüllü olmak zorunda kalıyoruz. Staking konusunda grupta çok konuşulmasa da ben takımın staking ile ilgili makalesini Türkçe'ye çevirerek yayınlamıştım.

Medium'da @vycl987'nin makalelerinde en sonlarda zaten kolaylıkla okuyabilirsiniz. Bunun dışında bir sorunuz olursa ister Telegram'dan ister buradan yazabilirsiniz.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 »
  Print  

Jump to: