Bitcoin Forum
June 28, 2024, 05:34:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 »
  Print  
Author Topic: Paribu.com - Türkiye'nin Bitcoin Borsası  (Read 129605 times)
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
May 21, 2018, 04:29:21 AM

Paribu son zamanlarda işleri iyice saldı.Genelde bizim Türk borsalarında en fazla hacme sahip olan borsa bir süre sonra işi salmaya başlıyor ve yerini diğer borsalara kaptırmaya başlıyor.Koinim tahtını böyle kaybetmişti.
şuan hala paribumu en yüksek hacme sahip olan diyeceğimde bu hacim olaylarınada inanasım gelmiyor bayağ şişiriyorlar rakamları.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
June 10, 2018, 10:45:46 AM
Last edit: June 10, 2018, 11:00:55 AM by BtcAnkara

Paribu sen bu hacimleri kesinlikle haketmiyorsun.

Bildiğiniz gibi 10.06.2018 sabah (gece) erken saatte büyük bir dump geldi. Tabi global borsalarda dumpı görünce hemen daha kullanıcısı ayıkmamış Paribu'daki hesabımda bulunan BTC'lerimi bozmak istedim. Yazdığım emir Alış emirlerinin çok çok altında olmasına rağmen 10 dk ekran donduktan sonra işlemimi gerçekleştirdiğini söyledi. (günaydın dedim) Sonra piyasayı takip ederken bir de ne göreyim. Paylaştığım resim linkinde de görebileceğiniz gibi kullanıcların satış emirleri çok saçma bir şekilde gerçekleştirildi. 03.59'da 33.577 TL'den satış emrinin gerçekleşmesinin hemen ardından, 14 saniye sonra 33.198 TL den satış gerçekleşti. Ancak bu iki emrin arasında 14 sn fark var. ve arada zirilyon tane 33.500ler 33.400 ler var alış için. Bu hata cok buyuk, daha önce benim başıma da gelmişti Paribu desteğe yazdım anca o zaman düzelttiler. Bu kullanıcı kim ise bu kişinin de magdur olmaması için Paribu desteğe yazmasını tavsiye ederim. Benim başıma gelen olay daha fena idi, farketmesem param uçmuştu, hem de öyle böyle değil.

PAribu kazanmış olduğun onca paraya, onca kullanıcıya rağmen ne güvenlikle ilgili bir 2FA getirdin (o akdar talep olmasına rağmen) ne de şu matcing engine i iyileştirdin. Hala yanlış eşleştirmeler hala donan orderbook. Sen de artık kazanacağımı kazandım, sistem öyle de böyle yürüyor deyip köşene çekildin herhalde. Hazıra dağ dayanmaz. Resmin linkini aşağıda iletiyorum. Fiyat farkına dikkat!

https://i.hizliresim.com/VDlO7v.jpg
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 10, 2018, 02:24:10 PM

Paribu sen bu hacimleri kesinlikle haketmiyorsun.

Bildiğiniz gibi 10.06.2018 sabah (gece) erken saatte büyük bir dump geldi. Tabi global borsalarda dumpı görünce hemen daha kullanıcısı ayıkmamış Paribu'daki hesabımda bulunan BTC'lerimi bozmak istedim. Yazdığım emir Alış emirlerinin çok çok altında olmasına rağmen 10 dk ekran donduktan sonra işlemimi gerçekleştirdiğini söyledi. (günaydın dedim) Sonra piyasayı takip ederken bir de ne göreyim. Paylaştığım resim linkinde de görebileceğiniz gibi kullanıcların satış emirleri çok saçma bir şekilde gerçekleştirildi. 03.59'da 33.577 TL'den satış emrinin gerçekleşmesinin hemen ardından, 14 saniye sonra 33.198 TL den satış gerçekleşti. Ancak bu iki emrin arasında 14 sn fark var. ve arada zirilyon tane 33.500ler 33.400 ler var alış için. Bu hata cok buyuk, daha önce benim başıma da gelmişti Paribu desteğe yazdım anca o zaman düzelttiler. Bu kullanıcı kim ise bu kişinin de magdur olmaması için Paribu desteğe yazmasını tavsiye ederim. Benim başıma gelen olay daha fena idi, farketmesem param uçmuştu, hem de öyle böyle değil.

PAribu kazanmış olduğun onca paraya, onca kullanıcıya rağmen ne güvenlikle ilgili bir 2FA getirdin (o akdar talep olmasına rağmen) ne de şu matcing engine i iyileştirdin. Hala yanlış eşleştirmeler hala donan orderbook. Sen de artık kazanacağımı kazandım, sistem öyle de böyle yürüyor deyip köşene çekildin herhalde. Hazıra dağ dayanmaz. Resmin linkini aşağıda iletiyorum. Fiyat farkına dikkat!

https://i.hizliresim.com/VDlO7v.jpg
Paribu da hala tahta da gösterim sıkıntısı var, senin gördüğün emirler ya eskidir yada orda değildir ondan sana denk gelmemiştir. Tabi bu durumda niye olmayan emirleri yada geç kalmış emirleri görüyorum diye insan sorar.Fazla yük altında borsalar ne yazıkki düzgün sonuç göstermek için teknik yeterliliğe sahip olmayabiliyor.kullandıkları servislerin limitleri douyor yada server şişiyor.İyi bir scaling yönetimi olmayınca bu oluyor.Siz herkes uyuyor diyorsunuz ama btc yatırımcısı pusuya yamış kaplan gibi bekler.Yurtdışı hareketlenince tr de de hareketlilik olur hemen ve paribu da sapıtır.Eskiden çok daha kötüydü şimdi sadece kötü.
jxjxsee12
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
June 10, 2018, 03:32:39 PM

kripto para borsa sitelerinde  eksiklik  kısa bir süre sonra mycoinchange ile doluyor hele paribunun sim kartı koplamasından sonra ilaç gibi gelecek  mycoinchange
türk borsalarında para transferlerinde en hızlı işlem yapan borsa olması özelliğinin olması yanı sıra
işlem hacmi yüksek
hesap onayı saniyeler içerisinde onaylanıyor
gelişmiş wallet uygulaması
7/24 müşteri hizmetleri
maksimum güvenlik bu özelliklere sahip başka türk borsası yok
kolay anlaşılan arayüzü ile türk borsasını farklı bir noktaya taşımaya geliyor
sosyal medyada güncel kurları kripto para ile ilgili son haberleri anında almak için
aşağıda bulunan linkleri takip edin
https://www.instagram.com/mycoinchange/
https://twitter.com/mycoinchange
https://www.facebook.com/mycoinchangeofficial
http://www.mycoinchange.com/

bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
July 04, 2018, 03:06:59 PM

Uzun zamandan sonra tekrar kullanmaya başladım geçen ay ciddi sıkıntılar yaşatmıştı btc çekim işlemleri geç oluyordu. 1 Saatte hesaptan çıkmayan bir sistem vardı.

Bu hafta ki izlenimlerim;

Btc 1den büyük bile olsa sms ile onay işini kaldırmışlar ve sistemden 10 dk. içerisinde çıkıyor.
Tahta yine problemli. Geç geliyor, donuyor, kasıyor.
Hacim eskiye göre çok çok düşmüş. 350-450 btc. hacim ile 2-3 btc satmak bile 1 saaati bulabiliyor.  Maker olursanız da hacim pek olmadığından fiyat çok aşağı iniyor.
Tl çekim işinide hızlandırmışlar biraz, 5-10 dk'da çıkıyor.

Şöyle bir durum da var yeni çok borsa açıldı hacimler dağıldı doğal olarak ve yeni oyuncu yok piyasada. En yakın rakibi olan btctürk e göre fee ücretleri çok yüksek ve bu duruma benim gibi pek çok insan hacim burada olduğu için katlanmak zorunda kalıyor.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
BtcAnkara
Member
**

View Profile
July 04, 2018, 03:16:12 PM

Uzun zamandan sonra tekrar kullanmaya başladım geçen ay ciddi sıkıntılar yaşatmıştı btc çekim işlemleri geç oluyordu. 1 Saatte hesaptan çıkmayan bir sistem vardı.

Bu hafta ki izlenimlerim;

Btc 1den büyük bile olsa sms ile onay işini kaldırmışlar ve sistemden 10 dk. içerisinde çıkıyor.
Tahta yine problemli. Geç geliyor, donuyor, kasıyor.
Hacim eskiye göre çok çok düşmüş. 350-450 btc. hacim ile 2-3 btc satmak bile 1 saaati bulabiliyor.  Maker olursanız da hacim pek olmadığından fiyat çok aşağı iniyor.
Tl çekim işinide hızlandırmışlar biraz, 5-10 dk'da çıkıyor.

Şöyle bir durum da var yeni çok borsa açıldı hacimler dağıldı doğal olarak ve yeni oyuncu yok piyasada. En yakın rakibi olan btctürk e göre fee ücretleri çok yüksek ve bu duruma benim gibi pek çok insan hacim burada olduğu için katlanmak zorunda kalıyor.

Son 3-5 ay Paribu için. Tercih sebebi olması alışkanlıktan geliyor. Ama yavaş yavaş Paribu gümleyecek. BTC çekme işleminde sms onayı yok çok uzuun (1 yıl)  bir süredir. Eğer bir cüzdana ilk defa transfer yapıyosanız o zaman sms onayı istiyor. 2. transfer itibari ile onay istemiyor. Ama blockchaine düşmesi 10 dk yı buluyor. Bunun bu kadar bile olmaması lazım. 2-3 dk da düşmesi gerekir. Orderbook hala vasat altı. İşmemler eşleşmeden 15-20 sn ekranda mal gibi bekliyor.
cryptomining
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
July 04, 2018, 06:04:18 PM

Paribu çok işimi gördü fakat gelişme olmaz ise yatırımcılarını diğer borsalara kaçırabilir .
OzgurC
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 5

View Profile
July 05, 2018, 12:16:06 PM

Paribu çok işimi gördü fakat gelişme olmaz ise yatırımcılarını diğer borsalara kaçırabilir .

Ben paramın çoğu için başka borsalara kaçtım ama hacim sıkıntısından dolayı bazen "mecburen" işlem yapıyorum.
Hacim sıkıntısını da çözen borsa var artık ama tam güvenmem için süreye ihtiyaçları var. Ufak ufak denemeye devam. 
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
July 05, 2018, 05:59:27 PM

Hacmin büyüğü hala burada. Hala en çok kullanılan borsa konumunda. BTCTurk atakta ancak hacim yaratamazlarsa Paribu lider konumunu sürdürecektir. Bir sonraki boğa piyasası zamanı durum belli olur.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1632

View Profile WWW
July 06, 2018, 12:59:21 AM

Paribu'ya yapılan bazı eleştiriler haklı ama bazı eleştiriler komedi ötesi, kimi yorumları da Türkiye'nin uluslararası teknolojik konumunu göz önüne alarak değerlendirmek gerekiyor.

Matching engine daha iyi olsun, emirler niye 5 dk dondu vs gibi şikayetler, Türkiye neden mikroçip, nükleer teknoloji, uçak vs üretemiyor demekle aynı kapıya çıkıyor. Genel olarak

teknolojik olarak geri kalmış ülkedeki bir borsada işlem yaparken, alt yapı, execution vs gibi konulardaki beklentilerinizi daha mütevazi tutmalısınız...

fatihbilgin
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
July 06, 2018, 05:37:47 AM

Paribu'ya yapılan bazı eleştiriler haklı ama bazı eleştiriler komedi ötesi, kimi yorumları da Türkiye'nin uluslararası teknolojik konumunu göz önüne alarak değerlendirmek gerekiyor.

Matching engine daha iyi olsun, emirler niye 5 dk dondu vs gibi şikayetler, Türkiye neden mikroçip, nükleer teknoloji, uçak vs üretemiyor demekle aynı kapıya çıkıyor. Genel olarak

teknolojik olarak geri kalmış ülkedeki bir borsada işlem yaparken, alt yapı, execution vs gibi konulardaki beklentilerinizi daha mütevazi tutmalısınız...

Kesinlikle katılmıyorum. Bu tamamen öğrenilmiş çaresizlik. Daha iyi matching engine istemek herkesin hakkı ve Turkiye’de bunu yapabilecek ekipler var, hatta yapılmışi da var ama bu post’u hijack etmemek icin yazmıyorum.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
July 06, 2018, 06:57:54 AM

matching engine le füzenin chip in ne alakası var? ya allah aşkına internette sayfa donması ile uzaya roket göndermeyi nasıl bir tutuyorsunuz anlamıyorum
adile
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
July 06, 2018, 07:11:21 AM

paribu türkiyede gerçekten iş yapar duruma geldi btcTürk ü de bayabir gelide bıraktı biraz işlem ücretleri fazla olsada  türkiyede bayabir iş yapıyor.
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
July 06, 2018, 09:58:00 AM

Kesinlikle katılmıyorum. Bu tamamen öğrenilmiş çaresizlik. Daha iyi matching engine istemek herkesin hakkı ve Turkiye’de bunu yapabilecek ekipler var, hatta yapılmışi da var ama bu post’u hijack etmemek icin yazmıyorum.

ne öğrenilmiş çaresizliği arkadaş yine yurt dışından kaptığınız popüler laflarla Türk sistemini açıklamaya çalışıyorsunuz Smiley Türkiye'de dark fiber var mı microwave towers var mı,

korkma açıkla ekibini onlara da sor. 1900lü yıllarda Okyanus altından Amerika ve Avrupa'yı fiberla birleştirdiler bunu biliyo musun, veri akışı ve execution'lar senkronize olsun diye.

Böyle bir hareketi Türk mühendisleri 21. yüzyılda yapabilir mi soruyorum, Türk medeniyeti zamanında dünya lideriydi, yeniden ilk 5'e ilk 3'e girebilmek için önce ne kadar

geri kaldığını kabul etmesi gerekir. Bu çaresizlik değil realist bir değerlendirme olur, bunu teşhis ettikten sonra teknolojik hamlelere başlayabilirsin.

BtcAnkara
Member
**

View Profile
July 06, 2018, 11:01:55 AM

Hı hı eminim öyledir. Matching engine’ı hızlandırmak için önce uzaya gidip 2 tur gzp geri gelecek teknoloji lazım. Koskoca matching engine. Kooskoca matching engine. Boru mu?
koinnman
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 1

View Profile
July 06, 2018, 11:21:27 AM

Umarım geyik yapmışsındır yoksa mantıklı bir tarafı yok. Uçak ile matching engine aynı yere koyman komik.

Belli ki yazılım sistem geliştirme ile ilgili en ufak bir bilgin yok.
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
July 06, 2018, 11:52:06 AM

Umarım geyik yapmışsındır yoksa mantıklı bir tarafı yok. Uçak ile matching engine aynı yere koyman komik.

Koinnman senin dünyadan haberin yok koçum, yazılım teknolojisi tartışmadan önce sen şu son 10-15 mesajı baştan bir oku, sonra üniversiteye yazıl, mühendislik diplomanı

alabilirsen tekrar gel dahil ol tartışmaya, iyi şanslar.

OzgurC
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 5

View Profile
July 06, 2018, 12:29:40 PM

Koinnman senin dünyadan haberin yok koçum, yazılım teknolojisi tartışmadan önce sen şu son 10-15 mesajı baştan bir oku, sonra üniversiteye yazıl, mühendislik diplomanı

Bir "senior member"in yazdığı yorumları okuyunca bu forumdaki membership level vs. nin ne kadar boktan olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Kim kimden daha iyi biliyor vs. tartışmasına girmem ama "matching engine"in çok zor bir durum olmadığını biliyorum.

Bu matching engineler Türkiye'de forex şirketleri, Borsa İstanbul ve benzeri bir sürü emtia alış-satış platformunda aynı anda 100 lerce farklı ürünün işlemi için kullanılıyor ve hiç de donma gibi sorunlar olmuyor. Borsa İstanbul'da tahtaların her gün bir kaç kez 5-10-15 dk donduğunu düşünemiyorum bile....
Dünya böyle... Ayak uyduramazsan kapatıp gidersin.

Kaldı ki Paribu'da sadece BTC işlem görüyor ve bu kadar sıkıntı yaşanıyor. Savunmak tek kelime ile komedi.
koinnman
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 1

View Profile
July 06, 2018, 12:57:27 PM

Evet çok doğru söyledin. senin dünyandan haberim yok.  Mühendislik diplomamız da var ve yazılarak değil kazanarak gittik üniversite. Güzel bir şekilde de bitirdik. Sana kolay gelsin.

Rakipleri devamlı güncelleme iyileştirme yaparken başka coinleri devreye alırken  Paribu hala ilk başladığı gibi duruyor.  Yani olayın yazılım teknolojisiyle engine matching yapılabilirliğiyle alakası yok . Sorun Paribu'da. Adamlar geliştirmek için çaba sarfetmiyorlar.

BTCTürk'ün  bankalarla arası bozulduğu ve çalışmadığı dönemde piyasaya girdi. ( O ara koinim var ama o borsa da ayrı bir kafa) . Yatırımcılar da mecburen Paribu'yu tercih etti ve popülerleşti.

Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
July 06, 2018, 04:50:25 PM

Ya arkadaş yazmiim diyorum o kadar çarpık yorumlar ve yanıtlar var ki yine bir ekleme yapiim hadi Smiley. Matching Engine nedir bir değerlendirelim, okuyanlara da umarım

faydası olur. 15-20 farklı gateway'de senkronize icra gücü olan örneğin bir EUREX borsasındaki matching engine teknolojisiyle, Borsa İstanbul matching engine (eşleştirme

motoru diyelim) aynı yazılım ve seviyede olabilir mi sizce... Yani kısaca kullanıcı sayısı ve hacim arttıkça simültane icra için gereken işlem ve yazılım gücü de geometrik olarak

artmak zorundadır, ve bunlar bazılarınızın sandığı gibi çok kolay işler olmadığı için bütün dünyada bile yalnızca birkaç tane kripto borsası 1. sınıf execution sağlayabilmektedir.

Pages: « 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 »
  Print  

Jump to: