Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:22:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398856 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 20, 2018, 07:18:54 AM

Kullanıcılarımızın bilgisine...

Bu sabaha karşı bazı kripto para tahtalarımızda birkaç kullanıcımızın yaptığı işlemlerden dolayı yüksek fiyat hareketi oluşmuştur. Yüksek fiyatlardan alım-satım yapan kullanıcılarımızın işlemleri geçerlidir. Bunun dışında tüm kullanıcılarımızın banka hesaplarımızdaki Türk Lirası bakiyeleri, soğuk cüzdan ve sıcak cüzdanlarımızdaki kripto para varlıkları güvendedir.

BtcTürk'ün tüm işlemleri her zamanki akışında sürmektedir.

vay aq sayın seyirciler
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714839761
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714839761
Reply with quote  #2

1714839761
Report to moderator
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
December 20, 2018, 07:34:27 AM

Bu sabaha karşı bazı kripto para tahtalarımızda birkaç kullanıcımızın yaptığı işlemlerden dolayı yüksek fiyat hareketi oluşmuştur. Yüksek fiyatlardan alım-satım yapan kullanıcılarımızın işlemleri geçerlidir. Bunun dışında tüm kullanıcılarımızın banka hesaplarımızdaki Türk Lirası bakiyeleri, soğuk cüzdan ve sıcak cüzdanlarımızdaki kripto para varlıkları güvendedir.

O saatlerde bi' anormallik vardı, Ether çekme işlemi yaptım ama gönderimi yapılmamıştı, tahtalar normale dönünce gönderim yapıldı.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
December 20, 2018, 08:04:04 AM

04:30 - 07:30 arası yaklaşık 550 btc trade edildi.

Konunun arka tarafında neler oldu bilmiyorum ...

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
December 20, 2018, 08:14:36 AM

O saatlerde bi' anormallik vardı, Ether çekme işlemi yaptım ama gönderimi yapılmamıştı, tahtalar normale dönünce gönderim yapıldı.

Çekme işlemleri, güvenlik nedeniyle bir süre donduruldu. Kontroller gerçekleştikten sonra işlemler kaldığı yerden devam etti. Gecikme nedeniyle özür dileriz.

04:30 - 07:30 arası yaklaşık 550 btc trade edildi.

Konunun arka tarafında neler oldu bilmiyorum ...

İşlemler, gerçek kullanıcı emirleri ile gerçekleşti. Destek ekibi, emirleri konu hakkında detaylı araştırma yapıyor. Ancak şu an BtcTurk'te alım satım, yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir sorun bulunmuyor.

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 20, 2018, 08:22:01 AM

Yani kısacası "yüksek fiyattan biliçli şekilde btc alımı yapıldı" anlamına mı geliyor bu? Balina market buy mı yapmış ne olmuş? Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
bitskytr
Member
**

View Profile
December 20, 2018, 08:25:50 AM

11 milyon tl vereceklerken 13milyon verdiler öylem mi?

550 btc sizin günlük hacminiz daha değil ortalama sakin günleriniz 200-250, piyasanın hareketli olduğunda ise 400-500 btc günlük hareketiniz.

Market buy yok olayda, sakin sakin mal toplama var yüksek fiyattan hemde %40 yukarıdan...

Bana normal gelmiyor ne diyim. Ama çekim tl yaptım 20 dk.da geldi. İşlemlerde herhangi bir sorun yok tek kafama takılan saat 01:00- 02:00 civarı bi ddos yediler ve sonra "sanki" back-up güncellemesi yaptılar sanki orada mı bir olay oldu çözemiyorum.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 20, 2018, 08:30:31 AM

550 btc sizin günlük hacminiz daha değil ortalama sakin günleriniz 200-250, piyasanın hareketli olduğunda ise 400-500 btc günlük hareketiniz.

yoo btcturk gunluk 1000 civari btc hacim veriyor
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 20, 2018, 08:32:16 AM

Benim anladıgım kullanıcının teki piyasanın artacagını düşünüp nakiti btc ye cevirmiş. ancak fiyatlar globale göre aşırı yukseldiği için btcturk duruma müdahale etmiş. alan kişinin hesapları inceleyip adamın bilinçli olarak aldıgını farkedince de piyasayı geri salmış. Görseydik vallahi guzel para kazanacakmısız.
bitskytr
Member
**

View Profile
December 20, 2018, 08:34:03 AM
Last edit: December 20, 2018, 02:33:15 PM by bitskytr

zaten gece 550 btc 2-3 saatte yapıldı. Ben rutinden bahsediyorum.

Ayrıca yarım saat oldu etheri çıkarmıyorsunuz...
Daha dün 1-2 saniyede çıkardı bu meret.

edit: 55 dakikadır çıkmdı. Hayırdır inş.

https://etherscan.io/address/0x9fcafcca8aec0367abb35fbd161c241f7b79891b

1 saati geçti ve hala sizin cüzdandan hiçbirşey çıkıyor nedense... Sadece bana değil kimseye çıkmıyormuş...

edit 2 : dün geceye söyle bir baktımda olayın geçtiği saatlerde bir cüzdan 1000den fazla etheri çekmiş bir anda. Ve önce birer birer denemeler yaparak ve cüzdanın yeni cüzdan sanırım ilk işlemi bu olmuş...

https://etherscan.io/txs?a=0x9fcafcca8aec0367abb35fbd161c241f7b79891b&p=5

https://etherscan.io/address/0x7825c8feef026251257bbc344100c12e9ea3b334

ben mi fesatım yoksa aklım almıyormu nedir.

Piyasa emirleri normalde %5 üstünde durur zaten. Bu all in buy felan değil...

edit son: 05:15 te 1350 ether alınmış 690 dolardan hemde ve sanırım bunlar dışarıya çıkarılabilmiş.

coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
December 20, 2018, 12:04:25 PM

zaten gece 550 btc 2-3 saatte yapıldı. Ben rutinden bahsediyorum.

Ayrıca yarım saat oldu etheri çıkarmıyorsunuz...
Daha dün 1-2 saniyede çıkardı bu meret.

edit: 55 dakikadır çıkmdı. Hayırdır inş.

https://etherscan.io/address/0x9fcafcca8aec0367abb35fbd161c241f7b79891b

1 saati geçti ve hala sizin cüzdandan hiçbirşey çıkıyor nedense... Sadece bana değil kimseye çıkmıyormuş...

edit 2 : dün geceye söyle bir baktımda olayın geçtiği saatlerde bir cüzdan 1000den fazla etheri çekmiş bir anda. Ve önce birer birer denemeler yaparak ve cüzdanın yeni cüzdan sanırım ilk işlemi bu olmuş...

https://etherscan.io/txs?a=0x9fcafcca8aec0367abb35fbd161c241f7b79891b&p=5

https://etherscan.io/address/0x7825c8feef026251257bbc344100c12e9ea3b334

ben mi fesatım yoksa aklım almıyormu nedir.

Piyasa emirleri normalde %5 üstünde durur zaten. Bu all in buy felan değil...

benim koinler de 1.5 saat çıkmayı bekledi. adamlar seferberlik ilan ettiler naapsınlar, kaç milyonluk olay... varsa bi hırsızlık, aradan kaçmasın diye.

P.S: o kadar hacim oldu hengamede ama yine de sistemkoini geçemedi hacimde, o da dipnot ahaha:))
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
December 20, 2018, 01:41:31 PM

Sabah 4:20'de bilgisayarı kapadım daha da hareket olmaz diye, ben yatınca ortalık bayram meydanına dönmüş Sad
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
December 20, 2018, 03:06:35 PM
Merited by EFS (2), HARDCRACKERS (1), CoinMegaStock (1)

yorumlara bakılırsa

1- hack yada ddos ihtimali.
2- önceden bir borsada olan olay gibi köstebek kendi adına hesap açıp borsada işlem yapması gerçi o salakdı çaldığı para ile range rover alıp birde şirkete çalışmaya gidicek kadar mercimek beyinli bir vatandaşdı. Grin
3-Borsa açıklamasının doğru olması  türkiyede parası olan çok millete garip geliyorda adam havadan 10 milyon tl kazandı ise parayı btc ye yatırdı olay bitti.ordanda cüzdana çeker zaten boğa gelince 15-20 k usd den de bozdurur keyfine bakar. Shocked

Bazı arkadaşlara garip geliyorda ülkenin kendisi garip işadamları batıyor şirketini satan kaçıyor en gözde yerde ingiltere  peki para en kolay nasıl transfer edilir buyrun işte böyle edilir. Cheesy kafası basmayanda örnek alsın modeli.

4-Ayrıca Btc turk ekibide en azından tebrik ediyorum adamlar bu siteyi kaale alıpta cevap yazıyor diğer borsalar gibi hayalet  gibi gezmiyor yada hiçde cevap vermeyende var örnekler dolu yani.

XxX
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
December 20, 2018, 06:06:15 PM

Açık emirlerin tamamının görünebildiği bir sayfa var mı ?

Örnek olarak;
BTC de alım ve satım emirlerim var
XLM de alım ve satım emirlerim var
LTC de alım ve satım emirlerim var

Bunları tek bir sayfa üzerinde görebilmem ve gerektiğinde tamamını iptal edebileceğim bir sayfa yada seçenek var mı ?

Canlı destek üzerinden sordum, mevcut olanı tarif ettiler, bana lazım olanın o olmadığını belirtince "sitemizde güncellemeler devam ediyor" gibi komik bir cevap verdiler...
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 20, 2018, 11:01:50 PM
Merited by EFS (4)

şimdi ben başta güldüm kim bu fiyattan aldı diye sonra dedim hack olsaydı şimdiye btcturk açıklardı, yok birşey gibi demişler dolayıysla ihtimaller azaldı. Şimdi mevcut durumda bakarsak ihtimal olarak
1-btcturk kullanıcıları hacklendi ve korsan hesaptaki tl ler ile btc alıp kaçtı, borsa zararı üstlendi
2-parası olan bir kullanıcı yanlış işlemler yaptı belki bot ile olduğundan hemen anlaşılmadı
3-bir arkadaş yüklü bir parayı yurt dışına götürmeye çalıştı  Shocked
bunun dışındaki ihtimaller şu an için gözükmüyor.

Birinci ihtimale gelirsek hesabın kontrolünü kaybeden şahıs yada şahısların btcsini alıp gitmeyi dener korsan , borsa korsanlık yok diyor ama diyelim ki oldu bunu gizliyor olabilir hesap sahibine de zararını karşılarız ses etme demiş olabilir yalnız iyi para. Hesap erişimini çaldıran biri bundan kendi sorumlu oluyor normalde borsa niye üstlensin bilmiyorum haking ile anılmak istememiş olabilir bunu anlarım sonuçta binance milletin hesabı hacklendi hala burda borsa hacklendi diyen tipler var 50 kere anlattık borsanın suçu yok hatta önlem alıp korsanı bile yakaladılar diye ama çoğunluk bu tip konularla ciddi cahil.Neyse btcturk ten detaylı açıklama bekleriz. Piyasayı yıllardır tanıyorum balinayı hacminden dolandırıcıyı tipinden korsanı da hareketinden tanırım ben oy hakkımı bu şıktan yana kullanıyorum
 İkinci ihtimal de olası ama miktar büyük 500 btc falan hesabında tl bekletip gece geç saatte birden alımı kim verir yada bunu yapabilecek bir botu nasıl başıboş bırakır ki , yanlışlık gibi durmuyor bir hesaptan fazla etkilenen var hepsi aynı botu kullanıp botun yanlış emriyle bu işlemler olmuş olabilirdi ama saat şüpheli , gerçi btc o saatlerde harekete geçip ivmelenmişti ama her hareketinde böyle şeyler olmuyor.
Üçüncü ihtimal ise herhangi bir şekilde birisi parasını btc ile taşımayı düşündü diyor ama bu şekilde almasına gerek yoktu parça parça alırdı.bu kadar yükselmesine gerek yoktu yanlış ta yapsan bir kere olur 1 saat boyunca yanlış yapmaya devam etmezsin yani btc yatırım yapayım desen 500 btc lik parayı bu şekilde almazsın
Btcturk hesaplardan koin çekimini gece durdurmuş sanırım bu olaydan sonra bu da aslında olayın hack olması ihtimalini güçlendiriyor. Binance tada benzeri şekilde olmuştu birçok kişinin hesabı gittiği için hacim böyle yüksek oluyor, btcturkte çöp koin yoktu ama alıp kaçmak için btc iyi bir koin değil korsan çok bilgili biri olmayabilir ama btc dışında bir koinde de ne oldu bakmadım ama ancak btc ile çıkarım demiş olabilir, buna onay verildi mi esas mesele bu yani korsanın btc leri alıp gitmesi durumu olmuşsa o kadar btceyle gitmişse enteresan sonuçta btcturkten kolay çıkılmıyor belli bir rakam üstü istiyor burda onaysız çıkacak rakamı bulup çekmişte olabilir korsan, çıkamamış olsaydı işlemler geri alınırdı sanırım çıktı ve btcturk zararı karşılarız diyerek olayı kapattı işlemler geçerlidir demiş çünkü, bunun dışında eksik bir yer olduğunu düşünüyorsanız iletin ben ilk ihtimale oynuyorum. Btctürk böyle bir durumda iyi zarar etmiş olur ama itibarı için bu kadar zarara girermi emin değilim. Sonuçta korsan milletin hesabını boşalttı dese biz borsayı gömmeyiz ama millete güven olmaz tabi bu riski almak istemezler.
Bu haliyle apikey hack e benziyor, bütün hesapları aynı anda o şekilde kontrol eder, farklı hesapların ufak ufak btc çekmesi de göze batmaz, bu tarz bir durumu borsanın fark edebileceğini sanmıyorum ama borsa en azından o hesapların şifrelerini değiştirin falan diye uyarırdı insanlara böyle mesajlar gelmiş mi takip etmek lazım.
Ben ihtimali söyledim bunların olmamış olma ihtimali de var tabi.
Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
December 21, 2018, 06:22:03 AM

Açık emirlerin tamamının görünebildiği bir sayfa var mı ?

Örnek olarak;
BTC de alım ve satım emirlerim var
XLM de alım ve satım emirlerim var
LTC de alım ve satım emirlerim var

Bunları tek bir sayfa üzerinde görebilmem ve gerektiğinde tamamını iptal edebileceğim bir sayfa yada seçenek var mı ?

Canlı destek üzerinden sordum, mevcut olanı tarif ettiler, bana lazım olanın o olmadığını belirtince "sitemizde güncellemeler devam ediyor" gibi komik bir cevap verdiler...

Şu an için farklı işlem çiftlerine ait açık emirleri tek bir sayfada göremiyorsunuz. Ancak kullanıcılarımızdan gelen talep doğrultusunda, tüm açık emirleri görebileceğiniz bir sayfa hazırlanıyor. Bilgilerinize...

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
bitskytr
Member
**

View Profile
December 22, 2018, 12:58:22 PM

Para çekme/yatırma Limitleri mi düşürüldü?

Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
December 22, 2018, 01:54:03 PM

şimdi ben başta güldüm kim bu fiyattan aldı diye sonra dedim hack olsaydı şimdiye btcturk açıklardı, yok birşey gibi demişler dolayıysla ihtimaller azaldı. Şimdi mevcut durumda bakarsak ihtimal olarak
1-btcturk kullanıcıları hacklendi ve korsan hesaptaki tl ler ile btc alıp kaçtı, borsa zararı üstlendi
2-parası olan bir kullanıcı yanlış işlemler yaptı belki bot ile olduğundan hemen anlaşılmadı
3-bir arkadaş yüklü bir parayı yurt dışına götürmeye çalıştı  Shocked
bunun dışındaki ihtimaller şu an için gözükmüyor.

Birinci ihtimale gelirsek hesabın kontrolünü kaybeden şahıs yada şahısların btcsini alıp gitmeyi dener korsan , borsa korsanlık yok diyor ama diyelim ki oldu bunu gizliyor olabilir hesap sahibine de zararını karşılarız ses etme demiş olabilir yalnız iyi para. Hesap erişimini çaldıran biri bundan kendi sorumlu oluyor normalde borsa niye üstlensin bilmiyorum haking ile anılmak istememiş olabilir bunu anlarım sonuçta binance milletin hesabı hacklendi hala burda borsa hacklendi diyen tipler var 50 kere anlattık borsanın suçu yok hatta önlem alıp korsanı bile yakaladılar diye ama çoğunluk bu tip konularla ciddi cahil.Neyse btcturk ten detaylı açıklama bekleriz. Piyasayı yıllardır tanıyorum balinayı hacminden dolandırıcıyı tipinden korsanı da hareketinden tanırım ben oy hakkımı bu şıktan yana kullanıyorum
 İkinci ihtimal de olası ama miktar büyük 500 btc falan hesabında tl bekletip gece geç saatte birden alımı kim verir yada bunu yapabilecek bir botu nasıl başıboş bırakır ki , yanlışlık gibi durmuyor bir hesaptan fazla etkilenen var hepsi aynı botu kullanıp botun yanlış emriyle bu işlemler olmuş olabilirdi ama saat şüpheli , gerçi btc o saatlerde harekete geçip ivmelenmişti ama her hareketinde böyle şeyler olmuyor.
Üçüncü ihtimal ise herhangi bir şekilde birisi parasını btc ile taşımayı düşündü diyor ama bu şekilde almasına gerek yoktu parça parça alırdı.bu kadar yükselmesine gerek yoktu yanlış ta yapsan bir kere olur 1 saat boyunca yanlış yapmaya devam etmezsin yani btc yatırım yapayım desen 500 btc lik parayı bu şekilde almazsın
Btcturk hesaplardan koin çekimini gece durdurmuş sanırım bu olaydan sonra bu da aslında olayın hack olması ihtimalini güçlendiriyor. Binance tada benzeri şekilde olmuştu birçok kişinin hesabı gittiği için hacim böyle yüksek oluyor, btcturkte çöp koin yoktu ama alıp kaçmak için btc iyi bir koin değil korsan çok bilgili biri olmayabilir ama btc dışında bir koinde de ne oldu bakmadım ama ancak btc ile çıkarım demiş olabilir, buna onay verildi mi esas mesele bu yani korsanın btc leri alıp gitmesi durumu olmuşsa o kadar btceyle gitmişse enteresan sonuçta btcturkten kolay çıkılmıyor belli bir rakam üstü istiyor burda onaysız çıkacak rakamı bulup çekmişte olabilir korsan, çıkamamış olsaydı işlemler geri alınırdı sanırım çıktı ve btcturk zararı karşılarız diyerek olayı kapattı işlemler geçerlidir demiş çünkü, bunun dışında eksik bir yer olduğunu düşünüyorsanız iletin ben ilk ihtimale oynuyorum. Btctürk böyle bir durumda iyi zarar etmiş olur ama itibarı için bu kadar zarara girermi emin değilim. Sonuçta korsan milletin hesabını boşalttı dese biz borsayı gömmeyiz ama millete güven olmaz tabi bu riski almak istemezler.
Bu haliyle apikey hack e benziyor, bütün hesapları aynı anda o şekilde kontrol eder, farklı hesapların ufak ufak btc çekmesi de göze batmaz, bu tarz bir durumu borsanın fark edebileceğini sanmıyorum ama borsa en azından o hesapların şifrelerini değiştirin falan diye uyarırdı insanlara böyle mesajlar gelmiş mi takip etmek lazım.
Ben ihtimali söyledim bunların olmamış olma ihtimali de var tabi.

Benimde aklıma gelen; biri hesabında TL olmadan bi' şekilde TL varmış gibi BTC ve ETH toplayıp çıkış yapmaya çalışmış diye düşündüm, hatta Coin transeferi için emir verdim ama TX vermeden işlemi sıraya alınca tezim doğrudur diye düşündüm.
Teknik olarak böyle bişey mümkünmü bilmiyorum ama BTCTurk kullanıcılara hiç bişey yansıtmadan hatta işleme bile kapanmadan durumu hallettiği için bir kere daha güven sağlamıştır.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
December 22, 2018, 02:20:59 PM

Benimde aklıma gelen; biri hesabında TL olmadan bi' şekilde TL varmış gibi BTC ve ETH toplayıp çıkış yapmaya çalışmış diye düşündüm, hatta Coin transeferi için emir verdim ama TX vermeden işlemi sıraya alınca tezim doğrudur diye düşündüm.
Teknik olarak böyle bişey mümkünmü bilmiyorum ama BTCTurk kullanıcılara hiç bişey yansıtmadan hatta işleme bile kapanmadan durumu hallettiği için bir kere daha güven sağlamıştır.

Dediğin TL olayı olsa herkes yaparda içerden (köstebek) yardım şart. Grin

Senin dediğin olay yaşandı zaten ama farklı şekilde.Yerli borsalardan birinde buradada konusu açıldı hatta ocak ayında oldu sanırım yada geçen sene  aralıkta.Üstte bahsettiğim köstebek sözkonusu borsada çalışan alt seviyede eleman gidiyor şirket üst düzey müdürlerden birinin şifresini nasılsa elde ediyor yada çalıyor de.

Sonra işte fake hesap açıp olmayan TL varlığı o fake hesaba müdürün yetkisi ile tanıtıyor trade yapıp coinleri toplayıp bir şekilde bozuyor ve bu mercimek beyinli bu kadar şeye kafası çalışıyor işte Allah adamı yakalatacak ya ondan sonrasında sıçıyor. Huh

Haberde doğru yalan 1.500.000 TL  idi sanırım yaptığı işden kaldırdığı para işte o para ile gidip görmemiş bu dana bir tane son model Range Rover jeep alıyor gazete haberinde resmide vardı ve o jeep ile gene borsaya bu dana çalışmaya gidiyor. Grin

Tabii borsadakiler demiştir lan şirket sahibi o zaman euro düşükdü neyse 200-300 bin euroluk arabaya binemiyor bu dana nasıl alsın olayı.Hergün işe gidip gelirken Belediye otobüsüne binen dana birden Range Rover a biniyor. Grin

Sonrasında şirket hesapları didik didik ediyor açığı yakalıyor ve Emniyete haber verip danayı paketliyorlar ve dananın evde yapılan aramada o zaman yazdığı çekyatın altına 650.000 TL nakitide saklamış ve bizim akıllı dana hapse gitti. Tongue Roll Eyes

XxX
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
December 23, 2018, 02:17:25 PM

Dediğin TL olayı olsa herkes yaparda içerden (köstebek) yardım şart. Grin

Senin dediğin olay yaşandı zaten ama farklı şekilde.Yerli borsalardan birinde buradada konusu açıldı hatta ocak ayında oldu sanırım yada geçen sene  aralıkta.Üstte bahsettiğim köstebek sözkonusu borsada çalışan alt seviyede eleman gidiyor şirket üst düzey müdürlerden birinin şifresini nasılsa elde ediyor yada çalıyor de.

Sonra işte fake hesap açıp olmayan TL varlığı o fake hesaba müdürün yetkisi ile tanıtıyor trade yapıp coinleri toplayıp bir şekilde bozuyor ve bu mercimek beyinli bu kadar şeye kafası çalışıyor işte Allah adamı yakalatacak ya ondan sonrasında sıçıyor. Huh

Haberde doğru yalan 1.500.000 TL  idi sanırım yaptığı işden kaldırdığı para işte o para ile gidip görmemiş bu dana bir tane son model Range Rover jeep alıyor gazete haberinde resmide vardı ve o jeep ile gene borsaya bu dana çalışmaya gidiyor. Grin

Tabii borsadakiler demiştir lan şirket sahibi o zaman euro düşükdü neyse 200-300 bin euroluk arabaya binemiyor bu dana nasıl alsın olayı.Hergün işe gidip gelirken Belediye otobüsüne binen dana birden Range Rover a biniyor. Grin

Sonrasında şirket hesapları didik didik ediyor açığı yakalıyor ve Emniyete haber verip danayı paketliyorlar ve dananın evde yapılan aramada o zaman yazdığı çekyatın altına 650.000 TL nakitide saklamış ve bizim akıllı dana hapse gitti. Tongue Roll Eyes

akıllı dana kısmına katılmıyorum.Bundan olsa olsa deli dana olur.
Bu kadar ince plan yapan beyinsiz hala türkiyede dursa bile gene yakalanırdı.Yani zaten işe gitmesi tam bir embesil olduğunun kanıtıdır. Tongue
Nerden baksan 3-5 sene yatar içerde kamil.

Bitcoin
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
December 23, 2018, 03:54:22 PM

Ana sayfanizda bulunan textlerde minor duzeltmeler onerecegim:

- "SegWit ile blokların boyutlarını büyütmeden, aynı blok içerisine çok daha fazla Bitcoin gönderme işlemi sığdırılabiliyoruz."
  "SegWit ile blokların boyutlarını büyütmeden, aynı blok içerisine çok daha fazla Bitcoin gönderme işlemi sığdırabiliyoruz."

-"2 Adımlı Doğrulama'yı (iki faktörlü kimlik doğrulaması olarak da bilinir) etkinleştirdiğinizde, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı eklemiş olursunuz. Hem bildiğiniz bir şeyi (şifrenizi) hem de sahip olduğunuz bir şeyi (telefonunuza gönderilen bir kodu) kullanarak oturum açarsınız."

"Sey" kelimesi biraz fazla kullanilmis gibi. Bir de bildigimiz sey ve sahip oldugumuz sey pek uygun bir betimleme olmamis bence. Sonucta SMS kodunu siz yollamadan once biz buna sahip degiliz. Zaten bunu guvenli yapan faktor de her sefereinde bu "sey" dedigimiz seyin degismesi. Eger sahip oldugumuz birsey olsa, statik, degismeyen birsey olurdu ve bu guvenli olmazdi.
Cumle yeniden, daha iyi bir Turkce ile yazilabilir bence.

- "Kullanim Sozlesmesi'ni okudum onayliyorum."
"Kullanim Sozlesmesi'ni okudum, onayliyorum."

- "Urun ve hizmetler ile ilgili Aydinlatici Bilgi Formu" kapsaminda e-posta ve telefon numarasi araciligiyla ticari elektronik iletiler almayi kabul ediyorum".
Burada araci telefon numarasi degil, telefonun kendisi. Yani ya "e-posta adresi ve telefon numarasi araciligiyla" diyelim, ya da "e-posta ve telefon araciligiyla" diyelim.

- "Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Tether ve Stellar (Lumens) alım satım platformunu yanında taşı"
Cumlenin sonuna nokta koyalim.

- App download butonlarindaki textler:
App Store'dan Indirin
Google Play'den ALIN
APK Dosyasi INDIR

Indirin, Alin ve Indir kelimeleri arasinda bir secim yapin derim. Bir de Indirin'in ilk harfi buyuk, 'DEN ALIN ve INDIR komple buyuk harf.
Bana sorarsaniz Indirin alin vs kelimelerini silin gitsin. Google Play, App Store ve APK Dosyasi olsun text olarak, temiz. Bir de isterseniz bir indirme logosu koyun asagi bakan ok gibi istiyorsaniz.

- Kanallar: AKBANK Papara ingilizcesi Channels: Akbank Papara
Ne kanali TV kanali mi Tongue
Bence komple kaldirilabilir. Bunun yeri SSS / FAQ gibime geliyor.
Ya da 24 saat odeme yapiyorsaniz mesela bu kanallarla, bunu vurgulayan bir bolum yapilabilir.
"Calistigimiz Bankalar" olabilir.

- Ingilizce arayuzde ana sayfadaki uyelik formunun altinda tiklenen kutularin yanindaki textlerden
"Urun ve hizmetler ile ilgili Aydinlatici Bilgi Formu" kapsaminda e-posta ve telefon numarasi araciligiyla ticari elektronik iletiler almayi kabul ediyorum".
Ingilizceye cevrilmemis.

- Ingilizce arayuzde sag ustteki linklerden "IMPORTANT INFOS" "IMPORTANT INFO" olarak degistirilebilir. Information plural formu olmayan bir singular kelimedir.

- Your password must be more than 8 character and must contain at least one lower case, one upper case letter and one number.
Characters plural olmali.

- "I read and agree the Use Policiy."
Fayn tenks end yu.  Grin
"I have read and agreed to the terms and coditions" ya da terms of service, terms of use falan.

- Announcement
Bu sayfanin linki ingilizce. En son yapilan announcement texti Turkce. Continue reading Ingilizce. Continue reading'e tiklayinca cikan announcement Turkce.

- App Store ve Google Play sirasiyla Indirin ve 'DEN ALIN diyor.
APK DOSYASI INDIR de komple Turkce kalmis. Turkce olan kisimlar cikarilirsa Ingilizce - Turkce ayni kullanilabilir, cift uygulama yapmaya gerek kalmaz.

- Contact us sayfasina gittiginizde Chrome tabinda Bize Ulasin | BtcTurk yaziyor.

- Contact us sayfasinda Subject kutusunun icerigi komple Turkce.

- Contact us sayfasinda en altta Gizlilik Politikasi Turkce.

- Contact us sayfasinda sag en altta "Terms and conditions ve Gizlilik Politikası" yaziyor.
Pages: « 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 »
  Print  

Jump to: