Bitcoin Forum
May 24, 2024, 10:49:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: DİKKAT!!! Bugün Türk borsalarındaki hesaplarınıza girilme girişimi yaşadınız mı?  (Read 5428 times)
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
January 03, 2018, 07:23:38 PM

Bu hat kopyalama işi yani bayiden hat çıkarma işinde bir tuhaflık var. Ben daha önce Vodafone, Turkcell abone merkezlerinde çalıştım. Hat açılması veya Sim kart kaybında kimlik kartının aslını göstermek ve sim kart değişim formundaki imza ile ekrandaki imzanın uyuşması gerekiyor. bunları nasıl yapabilmişler? yaptıkları bayilerde işin içerisinde sanırım.

Benim görüştüğüm Turkcell call center çalışanı bugün bir bayiden sim kartı yenileme talebimin olduğunu ve yeni sim kart teslim edildiğini söyledi konuyu uzun uzun anlattım çok olağan şekilde dinledi ve önce hattı dondurup konuyla ilgili inceleme başlattığını söyledi görüşmemiz yaklaşık 20 dakika sürdü normalde bu kadar ilgili olmazlar kanımca gün içerisinde bir çok benzer şikayet aldılar ve dediğiniz gibiyse bir abone merkezi de işin içinde olabilir büyük paralardan söz ediyoruz asgari ücretli birine böyle bir teklif götürseniz ve kazanacağı paradan bahsetmesiniz muhtemelen işi gücü umurunda olmaz.
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
January 03, 2018, 07:25:22 PM

Bu hat kopyalama işi yani bayiden hat çıkarma işinde bir tuhaflık var. Ben daha önce Vodafone, Turkcell abone merkezlerinde çalıştım. Hat açılması veya Sim kart kaybında kimlik kartının aslını göstermek ve sim kart değişim formundaki imza ile ekrandaki imzanın uyuşması gerekiyor. bunları nasıl yapabilmişler? yaptıkları bayilerde işin içerisinde sanırım.

Sanmam benimki Turkcell değil mesela hangi biri işin içinde olacakki benimki kurumsal bir yerden alınan bir hat bence alabildiklerini aldılar alamadıklarını alamadılar kimliğin aslınıda basmışlardır kendi resimlerini bastılar belkide neler döndü bilemeyiz ama büyük sıkıntı var ben uzun bir süre borsalara uğramayı düşünmüyorum
sentinel73
Member
**

Activity: 135
Merit: 10

Decentralized Transportation Solution

View Profile
January 03, 2018, 07:31:32 PM

Geçmiş olsun herkese.. Bu durumu yaşayanların sayısı baya fazla gibi. Umarım en kısa sürede sorun çözülür gönül rahatlığı ile hesaplara giriş yapabiliriz.
Ama kesinlikle bu kadar basit olmamalı bu işe bir çözüm üretilmeli..

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 03, 2018, 07:33:20 PM

Sanmam benimki Turkcell değil mesela hangi biri işin içinde olacakki benimki kurumsal bir yerden alınan bir hat bence alabildiklerini aldılar alamadıklarını alamadılar kimliğin aslınıda basmışlardır kendi resimlerini bastılar belkide neler döndü bilemeyiz ama büyük sıkıntı var ben uzun bir süre borsalara uğramayı düşünmüyorum

Valla Bireysel hat olsa tamam hani kabul edebilirim derim yahu bir şekilde kimlik basıp kandırmışlar. Sizin hattınız kurumsal ise zaten sıkıntı bayide. İmza sirküsü, Vergi levhası, Faaliyet belgesi, Ticaret sicil gazete fotokopisi, şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi ve eğer yetkili değilse hat çıkarmak için vekaletname lazım. Bu işin çok büyük olduğunu düşünüyorum.. kurumsal sim kart çıkarmak ciddi zor iştir.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
January 03, 2018, 07:33:25 PM

Borsalardan paranızı çekmeye çalışmak yerine katılımcı olduğunuz whatsapp grubu ve türevi numaranızı paylaştığınız platformlardan uzak durun. Yoksa nereden bilecekler senin bilmemne borsasına üye olduğunu vs btc sahibi olduğunu.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
January 03, 2018, 07:39:29 PM

Borsalardan paranızı çekmeye çalışmak yerine katılımcı olduğunuz whatsapp grubu ve türevi numaranızı paylaştığınız platformlardan uzak durun. Yoksa nereden bilecekler senin bilmemne borsasına üye olduğunu vs btc sahibi olduğunu.

Bitcoin borsaları haricinde hiç bir yere telefon numaramı vs vermedim hiç bir whatsapp grubuna kayıt olmadım takip etmedim merak edip bakmadım.
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
January 03, 2018, 07:43:08 PM

Zurnanın son deliğine geldik. Bir de kazanç olacak ve hırsızlar oralara dananmayacak. Bu Yasalar ile her şey olur. Sim kart'ı kendim çıkarmaya çalışırken yapmadıkları iş kalmayanlar şimdi 2 dakika da bir sürü kart çıkaracaklar ve kendileri işin içinde olmayacak. Bana hiç inandırıcı gelmedi. Tam organize bir suç ekibi. Bakalım daha neler göreceğiz...

emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
January 03, 2018, 07:51:20 PM

Başına gelmeyen bilemez hiçbir watsapp grubunda üyeliğim kesinlikle yok bilgisayarımdan bitcointalk ve borsalar dışında kesinlikle başka sitelere giriş yok aynı anda telefon hattım değişiyor arkasından maile ulaşamıyoruz arkasından borsalardaki paralar çekilmeye çalışıyor ileride başınıza gelince anlarsınız bunun tek anlamı şu an bizim borsalardan birinde bütün bilgilerimiz çalındı.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
January 03, 2018, 08:20:02 PM

tarayıcı eklentilerine de dikkat etmek lazım.

DByte
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

View Profile
January 03, 2018, 08:23:20 PM

Başına gelmeyen bilemez hiçbir watsapp grubunda üyeliğim kesinlikle yok bilgisayarımdan bitcointalk ve borsalar dışında kesinlikle başka sitelere giriş yok aynı anda telefon hattım değişiyor arkasından maile ulaşamıyoruz arkasından borsalardaki paralar çekilmeye çalışıyor ileride başınıza gelince anlarsınız bunun tek anlamı şu an bizim borsalardan birinde bütün bilgilerimiz çalındı.

Burada mağdur olan arkadaşların ortak noktalarda buluşması gerekmekte.

Phishing saldırısına maruz kalmış olabilirsiniz, google da borsa adı yazarak girdiğinizde ads kısmından tıkladıysanız loglanmışınızdır.

Bunun haricinde alternatif senaryolar;

Forum içerisinde yazdığınız mesajlar içerisinde sizin telefon ve mail datanıza ulaşabilecek bir entry olmasıdır ya da özel mesaj yoluyla bir şekilde sizden tel bilgisi vs alınmıştır. Domain satışı, Rig satışı, BTC satışı vb. Bu tarzda servisler kategorisinde bu borsaların başlıklarına mesaj atan kullanıcıları detaylı analiz yaparak çıkartmışlardır. DARKDB dediğimiz TC içerisindeki bir çok insanın niv-kimlik bilgileri yer almakta. Kimliğe ulaşmak çok zor değildir. PVC kaplama ile beraber yedirilebilir fakat burada olayların çözüleceği yer şikayetiniz sonucunda ulaşılacak "hattın çıktığı bayide ki güvenlik kameralarıdır" ondan sonrası çorap söküğü gibi gelir.  Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar. Kayıp olmaması sevindirici haber. Biraz daha dikkatli olalım.

SerMeric
Full Member

Activity: 307
Merit: 100

View Profile
January 03, 2018, 08:25:14 PM

Operatörde veya devletin içinde sms kayıtlarına erişebilen bir suç örgütü tarafından yapılıyor izlenimini edindim ben. Hesaplarına girilen kişilerin ortak noktası btcturk, sms ve sim kartlarının kopyalanması.. çok ilginç çok geçmiş olsun arkadaşlar
PcRestorer
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
January 03, 2018, 08:29:12 PM

Valla Bireysel hat olsa tamam hani kabul edebilirim derim yahu bir şekilde kimlik basıp kandırmışlar. Sizin hattınız kurumsal ise zaten sıkıntı bayide. İmza sirküsü, Vergi levhası, Faaliyet belgesi, Ticaret sicil gazete fotokopisi, şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi ve eğer yetkili değilse hat çıkarmak için vekaletname lazım. Bu işin çok büyük olduğunu düşünüyorum.. kurumsal sim kart çıkarmak ciddi zor iştir.

Tabi bunlar bayi personeli işi prosedürüne göre yaparsa geçerli Turkcell call centerdan aldığımız bilgiye göre aynı bayiden farklı personel kodlarıyla işlemler yapılmış
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
January 03, 2018, 08:33:17 PM

gecmis olsun arkadaslar.cok dikkatli olmak lazım.bizim medyada cok dillendirdi haberlerde gazetelerde.borsalarında bir aciklama yapması gerekir bu konuyla ilgili.pesini birakmayin sonuna kadar gidin.
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
January 03, 2018, 08:55:50 PM

Google 2 faktörlü doğrulama açık ise bir sıkıntı olur mu ? Hat kopyalansa bile değiştirebilirler mi ?
PcRestorer
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
January 03, 2018, 08:57:31 PM

Google 2 faktörlü doğrulama açık ise bir sıkıntı olur mu ? Hat kopyalansa bile değiştirebilirler mi ?

Beni 2FA kurtardı giremediler hesaplara.
fpotur
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
January 03, 2018, 09:00:09 PM

2Fa açıksa alamazlar sisteme de giremezler...
halis.akal
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
January 03, 2018, 09:04:04 PM

paribuda 2FA yok simkarta mesaj geliyor
SerMeric
Full Member

Activity: 307
Merit: 100

View Profile
January 03, 2018, 09:05:01 PM

Arkadaşlar koineksin 0850li numarasından 30 aralık gecesi çok geç bir saatte arandım telefona yetişemedim cevap veremedim geri aradığımda mesai saatleri dışında olduğunu söyledi ses kaydı. Hiç bir kurumu zan altında bırakmak istemem kesinlikle ama bir borsa bir kişiyi gecenin o saatinde neden arasın.. Bir bit yeniği olduğunu düşündüm şimdi de insan bununla bağdaştırmadan edemiyor.. anlıyorsunz umarım.. bu arada benim hesaplarıma herhangi bir şey olmadı..
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
January 03, 2018, 09:09:22 PM

Yalnız şöyle bir durum var 2FA açıkken sms doğrulamada açık sms doğrulama yapsalar girilebiliyor ben az önce denedim oldu. Binancedaki sms doğrulamayı disable yaptım ama bir sitede bu işlem olmuyor ne yapıcaz ?
expert16
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 03, 2018, 09:09:46 PM

Arkadaşlar ilk adım olarak şunu yapın kafanız rahat olur.Eğer borsalara gmail hesabınızla üye olduysanız gmail için 2fayı etkinleştirin.Çünkü hesabınıza girmek isteyenler ilk olarak gmail hesabınıza büyük ihtimail telefon numaranızı kaydettiniz şifremi unuttum diyerek telefona sms geliyor ve gmail hesabınıza erişiyor ordan borsalara şifremi unuttum diyerek borsa hesabınıza erişiyor 2fanın ne kadar gerekli olduğunu bir kere daha anlamış olduk
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: