Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:24:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: DİKKAT!!! Bugün Türk borsalarındaki hesaplarınıza girilme girişimi yaşadınız mı?  (Read 5416 times)
KaraSena
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
January 05, 2018, 08:18:31 AM

Forumu kullanmayan kaç kişilere ulaşmak mümkün değil ama yakın zamanda geleceklerdir . Yetkili bir arkadaşın da konuyu toparlaması adına bir liste oluşturulsa sürekli güncellense en azından o borsa ile işlem yapmayı bıraksak şahane olacak .
1714713879
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714713879
Reply with quote  #2

1714713879
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714713879
Hero Member
*

Ignore
1714713879
Reply with quote  #2

1714713879
Report to moderator
1714713879
Hero Member
*

Ignore
1714713879
Reply with quote  #2

1714713879
Report to moderator
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
January 05, 2018, 08:51:18 AM

Paribu ve BTCTurk borsalarında hesabım var ikisine de giriş yapılmamış ikisinin de içinde hiç para yok ondan dolayı girmemişler herhalde  Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 05, 2018, 09:03:56 AM

kullandığımız sim kartın yenisi çıkarıldığından elimizdeki sim kart iptal olmuyor mu ? eğer cevap evet ise o saatten sonra ne yapılabilir peki ?
umutdmrx
Member
**

Activity: 104

View Profile
January 05, 2018, 09:19:30 AM

Paribu borsasinda hesabim bulunmaktaydi, icerisinde para mevcut degildi ve giris yapilmamis.

Anladigim kadariyla sadece icerisinde bakiye bulunan hesaplara yonelik bir calisma olmus, o zaman iceriden kesinlik yardim aldiklarini gosterir. Arkadaslar bu borsayi tespit etmemiz gerekli, boyle bir problemin ustune yatan borsa, gun olur herkesin parasina сöker. Yalniz soyle bir durum var @c64k dedigine gore bu isi yapanlar uc buyuk borsa icerisinde kaynak bulmus, sadece icraate dokmeleri istenmis.  Milletin kimlik bilgilerini paylasan, paylasma niyetine giren o calisanlar illa ki bu basligi okuyordur, hepinizin yedi sulalesini sikeyim.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 05, 2018, 10:06:04 AM

Hangi borsa Olduğu Söylenirse çok iyi olur. Özellikle bunu bilip ona göre önlem almak lazım.

Şahsen ben Paribu ve Koineks kullanıyordum ama diğerlerinde hesabım var onaylı değil. Ben hiç bir türk borsasında btc veya para tutmam.

Mutlaka tutulmaması gerekir.
Faithh
Member
**

Activity: 154

The Worlds Most Advanced Distributed Computer

View Profile
January 05, 2018, 10:26:24 AM

Olay gerçekten ciddi boyutlarda . Herkes tamamen beklemede bana kalırsa . Kötü bir tecrübe oldu hepimize . İnşallah bu hesaplarından btc çalınan arkadaşlar bir şekilde zararlarını karşılattırabilirler .

╞═◇═╡      CROWD MACHINE  ▌Powering the Next Generation of Blockchain App Builders      ╞═◇═╡
WhitepaperLinkedinTwitterMediumTelegramYoutubeFacebookANN ThreadReddit
←←←←←←←←←←  WHITELIST Registration is OPEN  →→→→→→→→→→
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 05, 2018, 10:28:37 AM

Bende oyle birsey olmadi ama dikkat etmek lazim, telefonu iyi saklamak lazim

Atabey
Full Member

Activity: 224
Merit: 119

#Root

View Profile
January 05, 2018, 11:15:58 AM

Yüklü miktarda btc niz varsa bunu korumak ve rahat etmek istiyorsan ledger nano s alın atın içine yıllarca dokunmayın öyle her bilgisayara zart zurt sokup işlem yapmadığınız sürece sıkıntı yok onun içinde gelsin çalsın bakalım sm ci pezo Cheesy

2fa Aktif edin sms onayını kaldırdırın
Sistemdeki telefon numaranızı güvendiğiniz başka birinin telefonunu yazın.
Çoğu zaman arama motorlarına borsanın adını yazıp giriyorsunuz çook dikkat edin bazen sahte siteler reklam verip en üstsırada duruyor sizde ona giriş yapıp bilgileriniz elline veriyorsunuz adamlarda güzelde log'luyorlar.
Önünüze gelen bot ,trading proğramı yok trading view proğramları felan yüklemeyin. Keylog,trojen sorunu yaşıyabilirsiniz.
Bilgisayar virüs güvenliğini en üst istiyorum derseniz Mac,Lunix Kullanabilirsiniz.
DByte
Member
**

Activity: 164

View Profile
January 05, 2018, 11:56:14 AM

Yüklü miktarda btc niz varsa bunu korumak ve rahat etmek istiyorsan ledger nano s alın atın içine yıllarca dokunmayın öyle her bilgisayara zart zurt sokup işlem yapmadığınız sürece sıkıntı yok onun içinde gelsin çalsın bakalım sm ci pezo Cheesy

2fa Aktif edin sms onayını kaldırdırın
Sistemdeki telefon numaranızı güvendiğiniz başka birinin telefonunu yazın.
Çoğu zaman arama motorlarına borsanın adını yazıp giriyorsunuz çook dikkat edin bazen sahte siteler reklam verip en üstsırada duruyor sizde ona giriş yapıp bilgileriniz elline veriyorsunuz adamlarda güzelde log'luyorlar.
Önünüze gelen bot ,trading proğramı yok trading view proğramları felan yüklemeyin. Keylog,trojen sorunu yaşıyabilirsiniz.
Bilgisayar virüs güvenliğini en üst istiyorum derseniz Mac,Lunix Kullanabilirsiniz.

2 kişinin daha bilgisayarlarından btc çalındı borsada numaraları denendikten sonra ??
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
January 05, 2018, 12:37:51 PM

Dünyanın her yerinde buna benzer dolandırıcılık olayları oluyor. Madur olan arkadaşlara geçmiş olsun diyebiliyorum ancak. Umarım diğer arkadaşlar buradan biraz dersler çıkaratır ve güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutmaya devam ederler.

Burada bir başka sorun bazı borsaların 2FA özellik kullanmıyor olması. Halen 2000'li yılların güvensiz SMS doğrulama sistemini kullanıyorlar. Tekellik nedeniyle uluslararası borsaları kullanamayan Türk kullanıcılar bu kurumlara para kazandırıyorlar. Türkiye'de ciddi bir Kripto para borsası açığı var. Ciddi bir yatırım ve profosyönel bir çalışan ekibiyle büyük paralar kazanılabilecek bir alan. Hem bu amatörleri de 3 ayda piyasadan silmiş olur. Umarım 2018 daha iyi bir sene olur bu alanda.

CXath1
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
January 05, 2018, 12:40:14 PM

Arkadaşlar şimdi ki ilk iş gsm numarasından mı başlıyor. mail ile gsm numaramızı ayırmamız mı gerekiyor. ben gmail için 2fa etkinleştirdim şimdi.
sadece gsm numarası ile şifre sıfırlanabiliyor mu?
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 05, 2018, 12:50:45 PM

parası çalınan kişi mutlaka avukat ile görüşüp savcılığa gitsinler. ip adresi, banka bilgilerinden mutlaka yakalarlar. kripto borsalarında güvenlik önlemlerinin ne kadar zayıf olduğunu bu konu ile görmüş olduk. içler acısı bir durum. günlük orada dönen işlem hacmi oldukça yüksek.

expert16
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 05, 2018, 01:20:08 PM

Her şeyi  geçtim ledgerde 2 tuşa basıp onay vermeden paranın dışarıya çıkmaması lazım diye biliyorum
braxisin
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
January 05, 2018, 01:48:35 PM

Arkadaşlar ben bu olaylardan mağdur olanlardan , canı yananlardan , parası çalınanlardan , biriyim ama bu c64k isimli kişininde çok güvenilir birisi olduğunu düşünmüyorum zaten attığı şeylerle işin içinde olduğunu göstermiş oldu , şimdide resmen bizi yönlendiriyor hedef saptırıyor ve birilerini hedef olarak gösteriyor konu hakkında hiç bir fikrimiz yok belki bu yeni bir kumpasın ayağı belkide yeni kurbanlar bulmak için yeni bir teknik uygulanıyor .

Konu hakkında hiç bir fikrimiz yokken forumlardan işin içinde olduğunu itiraf etmiş birisinin yorumlarıyla ve gösterdiği hedeflerle ilerlemek yerine gider savcılığa şikayetçi olursunuz ve devletimiz gerekli araştırmaları yapar hangi ipden girilmiş hangi bayiden hat çıkarılmış kamera kayıtları vs şu bu eninde sonunda kim suçluysa ortaya çıkacaktır ama burdan birinin lafıyla hareket etmeyi ve onun gösterdiği yoldan gitmeyi doğru bulmuyorum.

Ve bu başlığın kapatılmasını yetkililerden rica ediyorum çünkü konu yeterince sulanmış alakasız yerlere gitmiş mağdur olanların mağduriyetine karşıda herhangi bir faydası olması yerine resmen sinirlerini bozup dalga geçildiğini düşünüyorum okudukça giden emeklerime , paralarıma , yatırımlarıma üzülüyorum üzerine pişkin , pişkin cevaplar ve biz sizi soyduk böyle böyle yapın biz namuslu hırsısız açıklamalarını okuyorum şikayetimde bu başlık ve bu paylaşımları yapan kişi hakkında da şikayetçi olacağımı bildirmek istiyorum.

Bence herkes devletine güvensin kimsenin lafıyla hareket etmesin kimseye güvenmesin kimseye mesaj atmasın telefon numarası vermesin iletişime geçmesin benim canım yandı sizinde yanmasın dikkatli olun.
Nasit uygun
Member
**

Activity: 140

View Profile
January 05, 2018, 02:34:47 PM

Arkadaşlar burada boş yere kavga etmenin anlamı yok düzgünce olayları analiz edip sonuca bağlamak lazım bence mağdur olan herkes mutlaka savcılığa gitmeli sonuçta bu adamların elinde kimlik bilgileriniz v.s var.ileride başınıza daha kötü işler gelebilir.
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
January 05, 2018, 03:15:08 PM

Konuyu görenlerin başkalarıyla paylaşıp, borsalarda parası olanları uyarması gerekiyoken, yok whatsappmış grupmuş bilmem neymiş sürekli olayı örtbas etmeye çalışıyolar.
Hırsızlar hala yakalanmadı, bütün hesaplar hala tehlike altında, borsalarda fazla para tutmayın.
BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
January 05, 2018, 04:16:42 PM

Bu Turk milleti cok garip, gercekten cok garip.

c64k insanlara yardim ediyor, adimin adresini, evini, telefonunu veriyor, millet cikmis hala adami birseylerle itham ediyor.

Adam bastan asagi anlatmis iste nasil yaptiklarini, nasil dolaplar cevirdiklerini. Adama niye cemkiriyorsunuz? Tesekkur etmeniz gerek.

c64k;

son bir sorum daha olacak sana. Biliyorsun Paribu 2FA kullanmiyor. Peki Paribu hesabini en guvenli nasil kullanabiliriz? Arkadaslar baska kisilerin cep telefonunu ver SMS oraya gelsin demis. Ancak bu dolandiricilar o hattin kimin adina oldugunu Turkcell bayisinden ogrenip, onun adina bir kimlik duzenler ve o telefon hattini da ele geciremez mi? Nedir tavsiyen?
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
January 05, 2018, 04:30:11 PM

Şahsen bende bir sıkıntı olmamıştı ama açıkçası bende tırstım yalnız borsalar olmadıktan sonra nasıl bir yol izleyecez peki durmadan eldenmi bozdurmak lazım bu işin illaki bir noktası olması lazım biz kimliklerimizi falan veriyorsak onlar güvende tutmak zorundalar ne yapıyorlar diye sormak gerekiyor o zaman.
BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
January 05, 2018, 05:06:04 PM

Bu Turk milleti cok garip, gercekten cok garip.

c64k insanlara yardim ediyor, adimin adresini, evini, telefonunu veriyor, millet cikmis hala adami birseylerle itham ediyor.

Adam bastan asagi anlatmis iste nasil yaptiklarini, nasil dolaplar cevirdiklerini. Adama niye cemkiriyorsunuz? Tesekkur etmeniz gerek.

c64k;

son bir sorum daha olacak sana. Biliyorsun Paribu 2FA kullanmiyor. Peki Paribu hesabini en guvenli nasil kullanabiliriz? Arkadaslar baska kisilerin cep telefonunu ver SMS oraya gelsin demis. Ancak bu dolandiricilar o hattin kimin adina oldugunu Turkcell bayisinden ogrenip, onun adina bir kimlik duzenler ve o telefon hattini da ele geciremez mi? Nedir tavsiyen?

Offline 2FA kullanmak. Kullanmıyorsa başka sistem kullanın. Telefon işi biri yapmak istedikten sonra cidden 40 tane yolu var. çözüm değil.

Bana şimdi bir arkadaş mail yazmış. Bende mağdur olduğunu söylediği için bu şahsın diğer bilgilerinide paylaştım.
Verdiği cevap, "biz bu arkadaşı araştırdık, bulduk, trump towers ta ofisi varmış gittik bizi Bentley i ile yemeğe çıkardı, bitcoin nedir hayatında duymadığını söyledi."

Bu resimdeki arkadaş mı ? eminmisiniz ? ses kaydı var, konuşturup kendisini dinleyip kontrol ettiniz mi ? dedim ama cevap alamadım.
Yani bu resimdeki arkadaş sa zaten, kendisini bulup polis çağırmadıysanız, sizin paranızla şayet ki doğruysa aldığı bentley le sizden çaldığı parayla size yemek ısmarlamasına izin verdiyseniz ne diyebilirim ki. Allah herkese sizin gibi mağdur versin.

Adamı zaten GTB ye soksalar parmak izinden (başkasının adına chip li orjinal kimliği olduğunu da söyledim) 20 tane kaydı var dolandırıcılıktan, nitelikliden, bilişimden, kredi kartından, uyuşturucu ticareti yapmaktan, change oto getirip evrak düzenleyip satmaktan. adam açık cezaevinden firar. 1987 doğumlu.

Vallahi bravo Smiley Adamın heralde video kaydıda olsa, orda ofis gösterip, bentley le gelince her lafına inanıcaksınız. Huh Huh Huh

Paribu'ya offline 2FA nasil kullanabiliriz bilen var mi arkadaslar?
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
January 05, 2018, 05:17:27 PM

Soluksuz bir şekilde okuyorum 3 gündür . 2FA ' nın önemi iyice netleşti . Gelgelelim şimdi kaç kişi var bu şekilde ? Ledger cüzdandan para nasıl çalınıyor onu hiç anlamadım . Borsa üzerinden kaç kişinin canı yandı ? Ve tamamen organize bir iş . Resmen 2 aydır ince ince işlemişler gibi . Çalışanlara bir şekilde ulaşılmış . Etkili borsada ki adamlar ayartılmış gibi duruyor .

Öncelikli olarak hangi BTC adrese gönderilmiş bakıldı mı ? ne kadarlık bir kayıp söz konusu ? Onu paylaşanı görmedim .
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: