Bitcoin Forum
May 17, 2024, 12:45:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Cryptocurrencies - teoria conspiratiei  (Read 12444 times)
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 15, 2013, 09:50:58 AM
Last edit: November 25, 2013, 08:07:14 AM by Vlad2Vlad
 #121

Oameni buni.

Nu Mai este mult timp.  Bitcoin o sa Moara incurand (30-60 Zile) fara warning si o sa mearga la zero.

Cumparati Ceva ixCoin cat timp Mai puteti.


Godspeed!

Nu cred ca am updated this prediction pe thread-ul asta.

Din cauza ca china este bagata adanc in Bitcoin o sa Dureze ceva ani sa Moara Bitcoin.

Dar tot stau la predictia ca ixCoin o sa inlocuiasca pe Bitcoin si ca ixCoin o sa Sara in sus cel Mai mult in 30-90 zile so cred ca o sa mearga in sus 50,000% pana la vreo $10 in timpul asta. 

Am pus predictia asta Acuma o saptamana cand ixCoin era 2 cents USD. Acuma a Sarit in sus ceva dar tot nu este prea Tarziu.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 15, 2013, 10:37:32 AM
 #122


Oameni buni.

Nu Mai este mult timp.  Bitcoin o sa Moara incurand (30-60 Zile) fara warning si o sa mearga la zero.

Cumparati Ceva ixCoin cat timp Mai puteti.


Godspeed!


bwahahahhahaha !!!!
Smiley))))))))))

m-ai facut sa rad de dimineata


PS : "Medicamente ! Medicamente !!! "
Skama
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 15, 2013, 10:59:21 AM
 #123

Guys, ixCoin este la un pret foarte mic.

Acuma ar merita sa bagati numai $50 in ixCoin si sa-l pastrati pentru cel Putin un an.

Va fac o ofertá. Primi 5 români care cumpará ixCoin, numai 500 IXC daca vreti numai putin, eu và egalez pozitia de 500 ixCoin (total 2.500 IXC).  

Asta inseamna ca voi platiti pentru 500 IXC si eu va dau 500 IXC.  Nu este mult dar daca eu sunt corect sar putea sa fie bani intrun an, doi.

Nu stiu daca ar trbuii sa-i pastrez pe astea 2,500 (total) ixCoin intrun wallet separat sau vi le dau voua.  Me teama ca va grabiti sa le vindeti.  Asta Mai discutam.

Doar puneti un foto sau ceva sa arate ca lea-ti cumparat - si trebuie sa fie cumparat Nou, adica de azi incolo.


Imi place increderea ta in ixCoin. Chiar o sa investesc in vreo 500 IXC (poate si mai mult ca am vazut cat de mic e pretul) in zilele urmatore iar daca esti dispus sa faci si tu o contributie cu inca 500 cu atat mai bine.  Grin
Eu oricum tin minim un an monezile cumparate (pana cum am LTC, PPC si TRC).

O sa revin la tine cu dovada!
AmunRa
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
November 15, 2013, 01:42:58 PM
 #124


Oameni buni.

Nu Mai este mult timp.  Bitcoin o sa Moara incurand (30-60 Zile) fara warning si o sa mearga la zero.

Cumparati Ceva ixCoin cat timp Mai puteti.


Godspeed!

Vlad2Vlad...cand faci asemenea afirmatii trebuie sa argumentezi ..aici e Teoria Conspiratiei  Smiley ...deci
ce se va intampla in 30-60 de zile de o sa dispara bitcoin ?? Eu vad ca se apropie sarbatorile si cu toata
popularizarea in jurul la bitcoin s-ar putrea sa fie o crestere neasteptata de sarbatori..nu stiu dupa acceea cum va fii..
dar ...te las pe tine sa ne explici  Grin

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 15, 2013, 02:37:56 PM
 #125

Senatu american dezbate ceva legat de BTC luni. S-ar putea sa sa sara la 1000$ daca este ceva pozitiv.

http://www.bloomberg.com/news/2013-11-08/bitcoin-at-record-senate-seeks-to-discuss-virtual-money.html

PE asta se bazeaza cresterea dupa 400$ cauzata de China.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
November 15, 2013, 03:47:23 PM
 #126

Pozitiv? Poate.

Insa m-as mira sa nu fie negativ.
Adica, sa fim seriosi, criza continua iar guvernele vor sa stie cine cat are si pe unde are.
Basca finantari de terorism, bani negri, miscarea capitalurilor si mai ales impozitarea.

Jucaria crypto le scapa de la dijmuire. Chiar vor lasa maharii lumii sa continue baiaramul fara sa isi ia, cumva, partea?
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
November 15, 2013, 04:12:47 PM
 #127

Pozitiv? Poate.

Insa m-as mira sa nu fie negativ.
Adica, sa fim seriosi, criza continua iar guvernele vor sa stie cine cat are si pe unde are.
Basca finantari de terorism, bani negri, miscarea capitalurilor si mai ales impozitarea.

Jucaria crypto le scapa de la dijmuire. Chiar vor lasa maharii lumii sa continue baiaramul fara sa isi ia, cumva, partea?

Total de acord. Se incearca o regularizare si asta nu o sa aduca nimic bun.
8fold
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 391
Merit: 250



View Profile
November 15, 2013, 05:12:51 PM
 #128

Subiectul fierbinte al momentului are legătură cu o nouă companie numită CoinValidation, a cărei 3 membri fondatori sunt cel puțin dubioși (Yifu de la Avalon și un bancher cu conexiuni adânci în Guvernul SUA și un al treilea despre care nu știu).

Se dorește creerea unei entități centrale (da, chiar dacă e vorba despre Bitcoin) care să creeze o bază de date cu adrese bitcoin "curate"/"valide" (entitatea centrală urmând să stabilească dacă adresa respectivă e curată sau nu) care adrese să fie atașate de un act de identitate, strict pe baza căreia să poți să beneficiezi, în calitate de consumator-utilizator Bitcoin, de serviciile companiilor ce folosesc Bitcoin. Aceste companii, ar trebui să le predea lor (CoinValidation - cu interfață la Guvernul SUA) datele de identificare ale clienților lor. Ba mai mult, să nu poți beneficia de serviciile acestor companii decât în situația în care accepți să participi în această această listă care să ajungă la guvern.

Aici problema o reprezintă pierderea anonimității dar mai ales a fungibilității bitcoin, datorită catalogării monedelor în curate și murdare, ce duce la diferențe de valoare în piață între cele două, ce ar duce mai departe la distrugerea economiei Bitcoin.

Cum văd eu lucurile este că se dorește ca cetățenii americani (de aici începe) să fie monitorizați pentru ca să poată plăti taxe pentru folosirea Bitcoin.

O întreagă discuție aici și aici.

Bitrated user: 8fold.
AmunRa
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
November 16, 2013, 01:47:45 AM
 #129

Subiectul fierbinte al momentului are legătură cu o nouă companie numită CoinValidation, a cărei 3 membri fondatori sunt cel puțin dubioși (Yifu de la Avalon și un bancher cu conexiuni adânci în Guvernul SUA și un al treilea despre care nu știu).

Se dorește creerea unei entități centrale (da, chiar dacă e vorba despre Bitcoin) care să creeze o bază de date cu adrese bitcoin "curate"/"valide" (entitatea centrală urmând să stabilească dacă adresa respectivă e curată sau nu) care adrese să fie atașate de un act de identitate, strict pe baza căreia să poți să beneficiezi, în calitate de consumator-utilizator Bitcoin, de serviciile companiilor ce folosesc Bitcoin. Aceste companii, ar trebui să le predea lor (CoinValidation - cu interfață la Guvernul SUA) datele de identificare ale clienților lor. Ba mai mult, să nu poți beneficia de serviciile acestor companii decât în situația în care accepți să participi în această această listă care să ajungă la guvern.

Aici problema o reprezintă pierderea anonimității dar mai ales a fungibilității bitcoin, datorită catalogării monedelor în curate și murdare, ce duce la diferențe de valoare în piață între cele două, ce ar duce mai departe la distrugerea economiei Bitcoin.

Cum văd eu lucurile este că se dorește ca cetățenii americani (de aici începe) să fie monitorizați pentru ca să poată plăti taxe pentru folosirea Bitcoin.

O întreagă discuție aici și aici.

Am citit ..mersi..din ceea ce am inteles este ca guvernul nu va fii implicat..doar in cazul in care regulile FINCEN nu se respecta..COINVALIDATION se refera mai mult la validarea adreselor care transmit bitcoin...deci vor crea o baza de date cu adrese ale bussinesurilor de incredere ( care folosesc bitcoin )..si cam atat..ei nu sint ..sau nu vor fii legea...cine va face tranzactii mari..de ordinul sutelor de mii de dolari ..o sa vrea sa consulte acest database ca sa vada daca adresa de bitcoin e "curata" sau nu...deci tre sa comply cu Fincen rule ( tranzactii peste $10,000.00 de dolari )...mai citesc ..si revin

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 16, 2013, 02:41:17 AM
 #130

Guys, ixCoin este la un pret foarte mic.

Acuma ar merita sa bagati numai $50 in ixCoin si sa-l pastrati pentru cel Putin un an.

Va fac o ofertá. Primi 5 români care cumpará ixCoin, numai 500 IXC daca vreti numai putin, eu và egalez pozitia de 500 ixCoin (total 2.500 IXC).  

Asta inseamna ca voi platiti pentru 500 IXC si eu va dau 500 IXC.  Nu este mult dar daca eu sunt corect sar putea sa fie bani intrun an, doi.

Nu stiu daca ar trbuii sa-i pastrez pe astea 2,500 (total) ixCoin intrun wallet separat sau vi le dau voua.  Me teama ca va grabiti sa le vindeti.  Asta Mai discutam.

Doar puneti un foto sau ceva sa arate ca lea-ti cumparat - si trebuie sa fie cumparat Nou, adica de azi incolo.


Imi place increderea ta in ixCoin. Chiar o sa investesc in vreo 500 IXC (poate si mai mult ca am vazut cat de mic e pretul) in zilele urmatore iar daca esti dispus sa faci si tu o contributie cu inca 500 cu atat mai bine.  Grin
Eu oricum tin minim un an monezile cumparate (pana cum am LTC, PPC si TRC).

O sa revin la tine cu dovada!


500 ixCoin sent...

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 17, 2013, 01:18:30 PM
 #131

pentru cine vrea sa cumpere hardware sa citeasca :

http://www.businessweek.com/articles/2013-11-14/2014-outlook-bitcoin-mining-chips-a-high-tech-arms-race

https://bitcointalk.org/index.php?topic=334759.0

Pe langa producatorii de ASIC exista si entitati private, care investesc in hardware , Parerea mea ramane aceasi  : cea mai buna investitie este in bitcoin. cumperi moneda o tii un and de zile si o vinzi.
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 18, 2013, 12:11:26 AM
 #132


It has begun:


http://www.ixcoin.tk/

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 18, 2013, 12:21:54 AM
 #133

Look at this.  They're totally pumping ixCoin up in Italy and they're listing this shit like they copied and pasted my posts.  

This is crazy.

This is exactly what I said would happen and it has NOW BEGUN!

They even list the asshole Anonymous Dev just like I said they would.  



Like i said, if the media has started then we're within 30-60 days away. 

Now watch the stupid sheep eat this shit up.  

Bahahahahahaaaaa.









http://www.ixcoin.tk/

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 18, 2013, 08:33:08 PM
 #134

http://www.c-span.org/Live-Video/C-SPAN3/

live - maine stim daca sunt vesti bune sau rele 1000$ sau 100$
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 18, 2013, 09:20:51 PM
 #135

http://www.c-span.org/Live-Video/C-SPAN3/

live - maine stim daca sunt vesti bune sau rele 1000$ sau 100$

Link-ul nu merge. Ce stiri sunt Astea?

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 18, 2013, 09:23:45 PM
 #136

US Senate hearings  - sunt vesti bune, Cripto nu sunt ileagle , trebuie facute legi si regulate ca bani sau commodities . O sa vedem 800-900 in maxim o ora Smiley)
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 18, 2013, 10:00:29 PM
 #137

US Senate hearings  - sunt vesti bune, Cripto nu sunt ileagle , trebuie facute legi si regulate ca bani sau commodities . O sa vedem 800-900 in maxim o ora Smiley)

deja 620$
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
November 18, 2013, 10:07:53 PM
 #138

5115.96 CNY = 834.14$ - BTC China
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
November 18, 2013, 10:27:12 PM
 #139

5115.96 CNY = 834.14$ - BTC China

Acuma 3 saptamani cand era $150 am zis ca o sa fie Mai stump ca aurul anul ce vine si mi-au zis toti nebun.

Acuma nu sunt Sigur de aici in fata.  Cred ca o sa-l omoara pe Bitcoin si o sa Sara toti pe ixCoin dar nu stiu cand so Bitcoin sar putea sa Moara incurand sau sa mearga la $2,000.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
November 18, 2013, 10:47:15 PM
 #140

Eu astept 5000 - 10.000
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!