Bitcoin Forum
March 19, 2024, 05:33:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 700047 times)
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
January 25, 2018, 01:39:39 AM

Vay be fena degil ama 200+ activity sahibi olupta 100 merit alabilmek biraz orantisiz daha yeni ve daha az forumda tecrubeye sahip uyelerle ayni orana dusmus oluyoruz. Sanirim bunu tekrar gozden gecirmek lazim  Smiley
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710826431
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710826431
Reply with quote  #2

1710826431
Report to moderator
1710826431
Hero Member
*

Ignore
1710826431
Reply with quote  #2

1710826431
Report to moderator
1710826431
Hero Member
*

Ignore
1710826431
Reply with quote  #2

1710826431
Report to moderator
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 25, 2018, 01:41:28 AM
Merited by HSYNTKN (1)

Güzel bir sistem olmuş. Özellikle newbielere merit yollama limit konduysa kalitesiz mesajların önüne geçilebilir

Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 25, 2018, 01:43:25 AM

Bu sistem iyi oldu özellikle rütbeye göre sMerit dağıtılıyor yani kişinin verebileceği merit sayısı sınırlandırılıyor. Bundan sonra sadece kaliteli içerik paylaşan kullanıcılar rütbe atlayabilecek, olması gereken buydu.
kripton766
Member
**

Activity: 82
Merit: 13

View Profile
January 25, 2018, 01:53:16 AM
Merited by BTCHakan (5), AlyattesLydia (1)

Forumun adam olması konusunda doğru bir hamle fakat bizim gibi son saniye bu dalgadan darbe yiyen insanlar için kötü bir durum!
Şuna bakın 62 activity'im var ama Merit'im '' 0 '' hesabım Jr. Member.  Belki de 60. mesajımı sabah atsaydım Member olacaktım.
İşte işin adaletsizliği burada olmuş. Onun haricinde oldukça mantıklı bir sistem oldu.
Hele eksi olayı gelirse ciddi anlamda sıkıntı çıkar.
Herkes birbirinin kuyusunu kazıyorken eksi merit olayı ciddi sorunlar doğurur. (Eğer eksi verilen kişinin meriti azalırsa )

Oldu da kampanya yöneticileri belirli bir merit sınırı getirdi. Aynı bounty'de olanlar daha çok pay almak adına birbirlerine eksi merit vereceklerdir.

Ne diyelim inşallah bizim gibi son saniyede sıkıntı yaşayan insanları düşünüp Activity sayısı kadar Merit verirler ve sistemi yeni açılan üyeliklerden itibaren aktif yaparlar.
Forum için hayırlı uğurlu olsun.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 25, 2018, 02:05:02 AM

Kullanılmayan meritler toplanacak mı ? Yoksa her dönemde aynı sayıda mı olacak. Benim 1 merit verme hakkım var. Bunu şimdi kullansam başka hakkım olmayacak bu dönem için herhalde.

Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
January 25, 2018, 02:05:44 AM

Benim verebileceğim sMerit sayısı sadece 6 olarak gözüküyor. Bu neye göre belirlendi bilmiyorum ama bu şekilde düşük olmasının olumlu olduğunu düşünüyorum. Bu sayede rütbesi yüksek üyeliklerden düşük üyeliklere sMerit verilecek. Yüksek rütbeli arkadaşların eline kaldık, Türk topluluğuna yardımcı olacaklardır şüphem yok.

Kullanılmayan meritler toplanacak mı ? Yoksa her dönemde aynı sayıda mı olacak. Benim 1 merit verme hakkım var. Bunu şimdi kullansam başka hakkım olmayacak bu dönem için herhalde.

Sistem meritleri silme hakkını kendinde saklı tutuyor. Yani göndermediğiniz meritler bir anda silinebilir hocam.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 25, 2018, 02:07:26 AM

Oldu da kampanya yöneticileri belirli bir merit sınırı getirdi. Aynı bounty'de olanlar daha çok pay almak adına birbirlerine eksi merit vereceklerdir.

İşte beni de korkutan şey bu dostum. Dile getirdiğin iyi olmuş. Kesinlikle suyu çıkacak bu işin ama hadi hayırlısı.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
January 25, 2018, 02:35:11 AM
Merited by NYGMA_35 (2)

yeni üye kazanımını azaltacak ama kaliteli içeriğide arttıracak bir yöntem olmuş.
herkes farkındadır sanırım kimse yazılan postları okumuyor neredeyse.
adam konu başlığına bakıp son satıra yazıp geçiyor.tabi bunu engellemeyecek yine yapanlar olacak ama post sınırı olmayan bountylerde bir haftada 200 mesaj atanlarda da bedavadan rank alamayacak hiç olmazsa.
Sukut
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
January 25, 2018, 02:43:32 AM

Forumun adam olması konusunda doğru bir hamle fakat bizim gibi son saniye bu dalgadan darbe yiyen insanlar için kötü bir durum!
Şuna bakın 62 activity'im var ama Merit'im '' 0 '' hesabım Jr. Member.  Belki de 60. mesajımı sabah atsaydım Member olacaktım.
İşte işin adaletsizliği burada olmuş. Onun haricinde oldukça mantıklı bir sistem oldu.
Hele eksi olayı gelirse ciddi anlamda sıkıntı çıkar.
Herkes birbirinin kuyusunu kazıyorken eksi merit olayı ciddi sorunlar doğurur. (Eğer eksi verilen kişinin meriti azalırsa )

Ne diyelim inşallah bizim gibi son saniyede sıkıntı yaşayan insanları düşünüp Activity sayısı kadar Merit verirler ve sistemi yeni açılan üyeliklerden itibaren aktif yaparlar.
Forum için hayırlı uğurlu olsun.

Ne gün yaparlarsa yapsinlar, 100lerce kisinin "tam member'a geçecekken"ki günü olacak. Bu konuda yapacak pek bir sey yok. Zamanla kaliteli ve kalitesiz hesaplarin farkinin ortaya cikacagini düsünüyorum bu özellik sayesinde.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 25, 2018, 03:48:48 AM

Son dakika golünü yiyenler niye şikayet edenler ya member ya da jr.member? Ayın 30'unda yeni rank döneminde hepsi bir üst rütbeye geçecekti. Tamam bende bir yorumum'da şakayla karışık şikayet ettim ama, gelgelelim bu işin suyu çıkmaya başlamıştı multi hesapla kasanların yüzünden kurunun yanında yaş'da yandı. Ama forum için gayet şık ve nezih bir ortam olacağından hiç süphem yok Smiley Bana saldırmak isteyenler buyursunlar , bazılarına airdroptakibi.com sitesinde cevap vermiştim ama yine de sorun değil , buradan da cevap verebilirim Smiley
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1033

View Profile
January 25, 2018, 05:02:40 AM
Merited by AlyattesLydia (1), Xday123 (1)

Son dakika golünü yiyenler niye şikayet edenler ya member ya da jr.member? Ayın 30'unda yeni rank döneminde hepsi bir üst rütbeye geçecekti. Tamam bende bir yorumum'da şakayla karışık şikayet ettim ama, gelgelelim bu işin suyu çıkmaya başlamıştı multi hesapla kasanların yüzünden kurunun yanında yaş'da yandı. Ama forum için gayet şık ve nezih bir ortam olacağından hiç süphem yok Smiley Bana saldırmak isteyenler buyursunlar , bazılarına airdroptakibi.com sitesinde cevap vermiştim ama yine de sorun değil , buradan da cevap verebilirim Smiley

işin şöyle trajikomik tarafı da yok değil. Adam 1 sene önce Multi 5 hesap açtıysa bugün 5i de hero member oluyor. Ama biz hesabımızı geç açtığımız için full memberda takılı kalacağız.

Keşke arkadaşlar şöyle bir racon geliştirseler :

Activitiy puanı olup Meriti yetersiz olanlara kaliteli postlarına elleri titremeden merit verseler de adam hakettiği rütbeye daha kolay ulaşsa. Mesela forumda bilirsiniz alternatif kriptoparalar - Duyurular kısmının en aktif üyesi aliyagiz ali abinin çevirmediği kampanya kalmadı neredeyse sağlam bir çevirmen kendisi. Ancak 238 activityli bir Full Member ve 100 Merit verilmiş. Keşke en azından ilk Meritlere özel Activity kadar Merit verilseydi de en azından şu aşamada bir can simidi olurdu sınırdaki arkadaşlara...

Velhasılı kelam Forumun kalitesi açısından tartışmasız çok iyi adım olmuş. Ancak bu ilk verilen Merit puanlar sadece Rank ' a dayalı verildiği için biraz adaletsizlik getirmiş.

Ayrıca küçük bir soru Türkçe Forumun Moderatörü EFS'ye eğer okuyup cevaplarsa çok sevinirim. Merit yenilenme aralığı nedir? 2 haftada bir activity ile her rütbeye ilave merit hakkı gelecek mi yoksa merit gönderebilmemiz için illa merit alabilmemiz ve yarısı kadar merit gönderme hakkı elde edebilmemiz mi lazım? Yukarıda bir arkadaşım da eksi merit muhabbetine değinmiş. Tam aklımdaki soru işaretlerini sormuş. Eğer eksi merit verilirse insanlar bountylerden daha fazla pay alabilmek için acımasızca birbirine eksi merit verebilir. Bu konunun tekrar gözden geçirilmesini eminim tüm forum arkadaşlarım adına istiyorumdur.

edit: bir soru daha geldi aklıma. Bazı mesajlarımızın sonunda arkadaşlardan merit istemek sorun oluşturur mu ?

Teşekkürler ilgiyle okuduğunuz için.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
January 25, 2018, 05:19:02 AM

bende farklı bir açıdan bakayım acaba bountylere girerken meritin bir etkisi olacak mı gönderdiğimiz meriti karşı taraf bizim gönderdiğimizi anlayacak mı eğer öyleyse bounty yaparken atıyorum 5 merit şartı falan getirirlerse hiç şaşırmam.

eğer merit şartı getirirse işte o zaman merit kardeşliği ortaya çıkmış olur. herkez kendine takım kurar. öyle birşey yapılacağını sanmıyorum
Honte
Member
**

Activity: 168

View Profile
January 25, 2018, 05:36:55 AM

EFS, peki Smerit hakkında da kısa bilgi verebilir misiniz? Smerit Merit dışında sistemin bizlere oylama için dağıtacağı başka bir oylama değeri midir?

Profilimizde Merit gibi Smerit'i de görecek miyiz ve bu Smerit'ler Merit olarak sistem tarafından otomatik olarak mı hesaplarımıza çevrilecek?

Bu konuda da bir açıklama var ise paylaşmanızı  rica ederim.

Teşekkürler.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
January 25, 2018, 05:51:19 AM

Merit puanı size gelen puanlarken smerit puanı sizin diger kullanıcıları planlamanız için gönderilmiş puanlardır. Smerit puanınızı sizden başkası göremiyor.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 25, 2018, 06:06:13 AM
Merited by RaltcoinsB (1)

Oo troll savar sistem gelmiş.
EFS peki örnek veriyorum legendary üye eksi merit aldıgında(ileride) hero ya düşebilecek mi?
Trust sistemi bu merit ile toparlar. Birkaç dt member resmen suistimal ediyordu.
Activity peki hala 2 haftada 14 şeklinde artmaya devam edecekmi? merit puanına ulasımı zor olacagından bence gerek kalmamıs
levyashin
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 276

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
January 25, 2018, 06:17:00 AM

Saçmalık resmen.

1 hafta sonra sr. member olacaktım, onun yerine 90 merite ihtiyacım var şimdi.

Suistimale de doymayız artık.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 25, 2018, 06:17:56 AM

benim fikrim rütbe atlaması için merit sisteminin olmamasıdır. Sr. member olmama 1 ay kalmışken ben 150 merit nasıl toplayayım. Bir üye bana merit gönderdiğinde kendisinde düşüş olacak.

Önerim ise merit üyelik rütbesini etkilemesin. ayrı bir kulvarı olsun. Üyelik rütbesini tek belirleyen activity puanı olmaya devam etsin.

ikincisi ise eksi merit geldiği zaman suistimal olacaktır. Bilerek eksi merit verilerek üyelerin imza kampanyalarından düşürülmesi bile söz konusu olabilir. Örneğin hero member olan birisi 500'den 250 merite kadar suistimale uğrarsa uzun bir süre imza kampanyalarına katılamaz.

Merit sistemi üyelik rütbesini etkilemezse gerçekten verimli olur. hangi üye daha paylaşımcı, diğer üyelerden taktir toplamış görmüş oluruz.

Nacizeden önerimdir.

edit: bence her gönderdiğimiz 1 mesaj için küçük de olsa artı merite etki etsin. en azından bu şekilde suistimallerin önüne bir nebze olsun geçebiliriz.
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
January 25, 2018, 06:18:02 AM

merit vermeyi denedim sistem şunu deyiyor.

Toplam 10 başarı aldınız . Forumunuzun sıralamasını belirleyen şey budur. Genellikle bu liyakatini kaybedemezsiniz. siz 1 başkalarına gönderebilir sendable hak (sMerit). Sermayeni depolamanın bir anlamı yok; kendinize saklamanız size fayda sağlamaz ve gelecekte kullanılmayan sermayenizi çürütme hakkımızı saklı tutuyoruz.

yanı su istimal edilirse aldığımız meritleri sistem sıfırlayacakmış..
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1033

View Profile
January 25, 2018, 06:21:06 AM

merit vermeyi denedim sistem şunu deyiyor.

Toplam 10 başarı aldınız . Forumunuzun sıralamasını belirleyen şey budur. Genellikle bu liyakatini kaybedemezsiniz. siz 1 başkalarına gönderebilir sendable hak (sMerit). Sermayeni depolamanın bir anlamı yok; kendinize saklamanız size fayda sağlamaz ve gelecekte kullanılmayan sermayenizi çürütme hakkımızı saklı tutuyoruz.

yanı su istimal edilirse aldığımız meritleri sistem sıfırlayacakmış..

Hocam sanırım yanlış anlamışsın. Tabii ki eğer merit kardeşliği vs oluşumlar gerçekleşirse moderatörler silmek isterlerse çok rahat silerler. Ama orda anlatılmak istenen eğer smeritleri kullanmazsanız smeritlerinizi sileriz kullanmayıp depolarsanız bir işe yaramayabilir diyor. Yani benim düşündüğüme göre smerit belirli aralıklarla bize gelecek ve insanlar bunu mutli hesaplarına biriktirmesin diye belirli aralıklarla sistem bunu silecek. Yanlış anladıysam moderatorumuz duzeltir

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
January 25, 2018, 06:31:50 AM

hayırlı olsun ama  bu biraz karmaşık olmamış mı forumda zaten activity olayı var bunun yanında  daha karmaşık birşeyi entegre etmek biraz tuaf olmuş
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 65 »
  Print  

Jump to: