Bitcoin Forum
May 06, 2024, 05:28:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 92 »
  Print  
Author Topic: Koinim.com  (Read 222885 times)
koinim (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 2

View Profile
September 18, 2013, 08:35:12 AM
Last edit: January 01, 2014, 08:53:13 PM by ealfskillz
Merited by pandacoin (2)

Herkese merhaba,
Dün itibariyle Türk kullanıcılara bitcoin alış/satış ve wallet hizmeti veren platformumuzu yayına aldık. Bir süreliğine alım/satım işlemlerinden ücret almıyoruz.

http://www.koinim.com

Şu an için sadece davetiyeyle üye almaktayız. Buradan atacağınız özel mesajla davetiye talebinde bulunanlara davetiyeleri gönderilecektir.

Soru ve önerileriniz bizim için önemli, geri dönüşlerinizi bekliyoruz.
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 18, 2013, 11:46:44 AM
Last edit: June 23, 2017, 02:02:31 PM by EAL

Türkiye için önemli bir borsadır.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
September 18, 2013, 12:18:05 PM

Öncelikle hayırlı olsun, Wallet barındırmak için yeteri kadar güvenlidir diye düşünüyorum.
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
September 18, 2013, 12:27:52 PM

Siteniz hayırlı olsun. Bende bu işlerde yeni olmam nedeniyle ile yaklaşık bir haftadır sürekli bir araştırma içersindeyim, bu tarz yerli oluşumlar görmek güzel. Güvenlik noktasında sizi kullanacak kişilere ne gibi güvenlik garantisi veriyorsunuz, malum ülkemizde insanlar yeniliklerde genelde yerli platformları tercih ediyor, malum yeni bir platform olmanız nedeniyle yeni üyelikler çekebilmeniz için güvenlik düzeyiniz ve politikanız nedir?

Ufak bir araştırma yaptım, servis sağlayıcınız sanırım Amazon eğer öyle ise ciddi bir yatırım olduğu ortada, Amazon Serverların da TLS AES-256 şifreleme sistemi kullanıldığı doğrudur.
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
September 18, 2013, 01:46:16 PM

Hayırlı olmasını dilerim. Davetiye koduyla üyeliğimi başlattım. İlk incelememe göre arayüz, kullanım, vb. unsurlar çok başarılı. Bir sonraki fırsatta alım-satım işlemi de yapacağım..

koinim (OP)
Newbie
*

View Profile
September 18, 2013, 02:13:32 PM

Siteniz hayırlı olsun, site üzerinden davetiye kodu istedim.

Şu an sitenizdeki fiyatlar Yüksek: 282.77 TL Düşük: 276.03 TL
BtcTürk'teki fiyatlar Alış: 249,88 TL  Satış: 250,57 TL

Sizin fiyatlarınız neden daha yüksek? Fiyatı MtGox'tan (140$) alıyorsunuz sanırım. Bu durum arbitrajı ortaya çıkarıyor. Fiyatlarınızı yeniden düzenleyecek misiniz?

Sistemimiz fiyatları mevcut alım/satım emirlerine göre bilgi amaçlı olarak ekrana yazdırmaktadır. Fakat sistemde yeterli yoğunluk olmayınca (yeni açıldığımızdan dolayı, emir sayıları henüz yeterli değil) gördüğünüz fiyat verileri başka exchange sistemlerinden alınmaktadır. MtGox fiyatlarına yakın olmasının sebebi budur.

Site içi emir sayısı arttığında gördüğünüz bu rakamlar sistem içindeki alış/satışlara göre hesaplanacak, Koinim'deki piyasa hakkında genel bir fikir verecektir.

Ek olarak belirtmeliyiz ki, bu göstergeler tamamen bilgi amaçlıdır. Dilediğiniz fiyattan alış/satış emri verebilirsiniz, yeterki piyasa isteğinizi karşılasın.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.
koinim (OP)
Newbie
*

View Profile
September 18, 2013, 02:34:08 PM

Siteniz hayırlı olsun. Bende bu işlerde yeni olmam nedeniyle ile yaklaşık bir haftadır sürekli bir araştırma içersindeyim, bu tarz yerli oluşumlar görmek güzel. Güvenlik noktasında sizi kullanacak kişilere ne gibi güvenlik garantisi veriyorsunuz, malum ülkemizde insanlar yeniliklerde genelde yerli platformları tercih ediyor, malum yeni bir platform olmanız nedeniyle yeni üyelikler çekebilmeniz için güvenlik düzeyiniz ve politikanız nedir?

Ufak bir araştırma yaptım, servis sağlayıcınız sanırım Amazon eğer öyle ise ciddi bir yatırım olduğu ortada, Amazon Serverların da TLS AES-256 şifreleme sistemi kullanıldığı doğrudur.

Güvenlik konusu Koinim kurulurken en çok üstünde düşünülen konu oldu diyebiliriz. Web sunucularımız sizin de belirttiğiniz gibi Amazon veri merkezlerinde bulunmakta. Kritik Bitcoin verisinin tutulduğu sunucularımız, internete açık olan sunucularımızdan tamamen ayrı. Bu sunuculara çalışanlarımızın bile direkt erişimi bulunmamaktadır. Ayrıca bu kritik verinin büyük bir kısmını dışarıya tamamen kapalı, internet bağlantısı olmayan sistemlerde tutmaktayız. Online olmayan bu verinin bir güvenlik açığı sebebiyle elde edilmesi tamamen imkansız.

Öte yandan, kullanıcı tarafında da, şu anda üstünde çalıştığımız ve en kısa sürede açılacak olan 2 adımda doğrulama özelliğimiz eklenecek. Bu özellik sayesinde, kötü niyetli bir kullanıcı Koinim şifrenizi elde etse bile, akıllı telefonunuz üzerinden gireceğiniz onaylama kodunu giremeyeceğinden, hesabınıza erişemeyecektir.

Yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
September 19, 2013, 12:36:49 PM

Merhaba,

Yurt disindaki kullanicilara ne zaman uye olma firsati taniyacaksiniz acaba ?
technomancer
Sr. Member

View Profile
September 19, 2013, 01:54:07 PM

Iki faktorlu dogrulama icin lutfen ayrica inceleyiniz.
https://www.authy.com/

Coinbase bunu kullanmakta ve ben oldukca memnunum.
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
September 19, 2013, 02:02:58 PM

Bir davetiye kodu istemiştim ancak hala bekliyorum.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 19, 2013, 02:07:57 PM

Ben dün davetiye kodunu aldım ve üye oldum. Sitede henüz işlem olmadı sanırım. Alış derinliği bile bomboştu dün. Smiley
Acaba ben kaçıncı üyeyim? Sitede şu an kaç üye var?

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
koinim (OP)
Newbie
*

View Profile
September 19, 2013, 03:52:55 PM

Merhaba,

Koinim olarak öncelikli hedefimiz Türkiye'deki bir problemi, bitcoine erişme problemini çözmekti. Bildiğiniz gibi daha önceki dönemlerde bitcoin satın almak için yabancı servislere üye olup, yurt dışındaki bankalara para gönderme masrafına ve zahmetine katlanmak gerekiyordu. Koinim olarak bu problemi çözdük. Zamanla artacak para yatırma alternatifleriyle de daha kolay hale getireceğimize inanıyoruz.

Sizin isteğiniz olan, yurt dışından üye olma konusu hakkında henüz bir çalışmamız yok. Eğer bize kişisel olarak aşağıdaki adresten ulaşırsanız bulunduğunuz ülke ile ilgili olarak daha spesifik bir bilgilendirme yapmamız mümkün olacaktır.

http://koinim.com/contact/

Teşekkürler.
technomancer
Sr. Member

View Profile
September 19, 2013, 04:22:42 PM

Merhaba,

Koinim olarak öncelikli hedefimiz Türkiye'deki bir problemi, bitcoine erişme problemini çözmekti. Bildiğiniz gibi daha önceki dönemlerde bitcoin satın almak için yabancı servislere üye olup, yurt dışındaki bankalara para gönderme masrafına ve zahmetine katlanmak gerekiyordu. Koinim olarak bu problemi çözdük. Zamanla artacak para yatırma alternatifleriyle de daha kolay hale getireceğimize inanıyoruz.

Sizin isteğiniz olan, yurt dışından üye olma konusu hakkında henüz bir çalışmamız yok. Eğer bize kişisel olarak aşağıdaki adresten ulaşırsanız bulunduğunuz ülke ile ilgili olarak daha spesifik bir bilgilendirme yapmamız mümkün olacaktır.

Teşekkürler.

Benim kastetmek istedigim suydu, sizin sayfaniza uye olmak icin seceneklerde sadece turkiyedeki sehirler var, oysa yur disinca yasayan binlerce gurbetci var, yurt disindan turkiyeye belli limitlerin uzerinde para sokmak hem riskli hem tehlikeli hemde bazi kurallari var. Oysa ben yurt disindaki birikimi mi bitcoin olrak sizin sayfanizdaki walletime bitcoin olarak yollayip sonra Turkiyede bulunan ve dunyanin heryerinden online olarak ulasabildigim bankama bu transferi zahmetsizce gerceklestiririm. uzerimde nakit tasimadan, uluslar arasi wire transfer icin gunlerce bekleme yapmadan ve daha az masrafsiz.

koinim (OP)
Newbie
*

View Profile
September 19, 2013, 04:27:15 PM

Ben dün davetiye kodunu aldım ve üye oldum. Sitede henüz işlem olmadı sanırım. Alış derinliği bile bomboştu dün. Smiley
Acaba ben kaçıncı üyeyim? Sitede şu an kaç üye var?

Başlangıç aşamasında sadece belli bir gruba üyelik hakkı vermeyi uygun gördük, bu sebeple sadece davetiyesi olanlar üye olabiliyor. Davetiye uygulaması kısa bir süre sonra kalkacak, amacımız sistemin ilk kullanıcılarının bitcoin konusunda deneyimli ve bilgili bir kitleden oluşması.
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
September 19, 2013, 04:40:39 PM

0.01 BTC ile ilk denememi yapayım Smiley
koinim (OP)
Newbie
*

View Profile
September 19, 2013, 05:40:59 PM

Merhaba,

Teşekkürler.

Benim kastetmek istedigim suydu, sizin sayfaniza uye olmak icin seceneklerde sadece turkiyedeki sehirler var, oysa yur disinca yasayan binlerce gurbetci var, yurt disindan turkiyeye belli limitlerin uzerinde para sokmak hem riskli hem tehlikeli hemde bazi kurallari var. Oysa ben yurt disindaki birikimi mi bitcoin olrak sizin sayfanizdaki walletime bitcoin olarak yollayip sonra Turkiyede bulunan ve dunyanin heryerinden online olarak ulasabildigim bankama bu transferi zahmetsizce gerceklestiririm. uzerimde nakit tasimadan, uluslar arasi wire transfer icin gunlerce bekleme yapmadan ve daha az masrafsiz.

Şu an için, Türkiye'de şubesi olan ya da Türkiye merkezli bir bankada adınıza ait bir hesabınız varsa, hesabınıza havale ve EFT ile para aktarımı yapabiliyorsak önünüzde bir engel bulunmamaktadır. Fakat ikametinizin yurt dışında olması henüz hukuki ve finansal olarak ele aldığımız bir konu değil.
technomancer
Sr. Member

View Profile
September 20, 2013, 05:40:11 AM

Merhaba,

Teşekkürler.

Şu an için, Türkiye'de şubesi olan ya da Türkiye merkezli bir bankada adınıza ait bir hesabınız varsa, hesabınıza havale ve EFT ile para aktarımı yapabiliyorsak önünüzde bir engel bulunmamaktadır. Fakat ikametinizin yurt dışında olması henüz hukuki ve finansal olarak ele aldığımız bir konu değil.

Merhaba, cevabiniz beni her ne kadar tatmin etmesede, kisa surede verdiginiz cevap ve duyarlilik icin tesekkur ederim. Umarim en kisa zamanda daha buyur ve bu konuyu ele almaya baslayabilirsiniz.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 27, 2013, 07:06:22 PM

Henüz pek kullanıcısı yok sanırım sitenin, derinlikler hep boş. BtcTürk komisyonları çok yüksek geliyor artık, piyasada ikinci bir site olması rekabet açısından iyi. Umarım daha da büyürsünüz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
September 28, 2013, 08:33:32 AM

Başarılarınızın devamını diliyorum. Site güzel bende üye oldum. En kısa sürede ilk alış verişimi yapacağım  Smiley
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
October 18, 2013, 03:56:34 PM

Koinim, hukuki ve finansal düzenlemelere uyum çalışmaları sebebiyle bir süreliğine yeni üye alımıına ve bitcoin işlemlerine kapatılacaktır. Koinim hesabınızdaki bitcoin ve Türk Lirası'nı dilediğiniz an çekebilirsiniz. Yaşanan bu geçici aksaklıktan dolayı özür dileriz.

Koinim de BTC satmıyor artık, BtcTürk de sadece Garanti Bankası'yla çalıştığı için Bitcoin alacak yer kalmadı resmen.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 92 »
  Print  

Jump to: