Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:09:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 92 »
  Print  
Author Topic: Koinim.com  (Read 222885 times)
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
September 20, 2016, 03:42:34 PM

Birkaç sayfa önce seviyesizce yorumlarla dalga geçen arkadaşların çıtı çıkmıyor bu aralar.
İyi oldu baya iyi. Kapak lazım bazılarına.
Hacim 200BTC olmuş.
1714640975
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714640975
Reply with quote  #2

1714640975
Report to moderator
1714640975
Hero Member
*

Ignore
1714640975
Reply with quote  #2

1714640975
Report to moderator
1714640975
Hero Member
*

Ignore
1714640975
Reply with quote  #2

1714640975
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wastepl
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
September 21, 2016, 06:56:56 AM

Hic bi şekilde guvenmiyorum.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 21, 2016, 07:42:07 AM

Birkaç sayfa önce seviyesizce yorumlarla dalga geçen arkadaşların çıtı çıkmıyor bu aralar.
İyi oldu baya iyi. Kapak lazım bazılarına.
Hacim 200BTC olmuş.
bir sayfa önceki yazdığım mesaj sana. magara serin hala heralde. adamlar kendileri itiraf etti senin hayal gucu dediklerini.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
September 21, 2016, 07:58:22 AM

gorunen o ki, burada bir kac kisi disinda bu siteyi pek guvenli bulan yok. alis satis yapanlar da ayni kisiler. forumda ciddi bir guven problemi var,

eger ki gunluk 150-200 btc islem hacmi varsa, site sadece komisyonlardan gunde 1500-2000 tl civarinda para kazaniyor demektir ki, bu da ciddi bir miktar. bu miktarla cok rahat 10 kisilik kalifiye bir ekip kurup islerini daha profesyonel yapabilirler. tabi islem hacmi rakami dogru ise.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
September 21, 2016, 08:37:31 AM

gorunen o ki, burada bir kac kisi disinda bu siteyi pek guvenli bulan yok. alis satis yapanlar da ayni kisiler. forumda ciddi bir guven problemi var,

eger ki gunluk 150-200 btc islem hacmi varsa, site sadece komisyonlardan gunde 1500-2000 tl civarinda para kazaniyor demektir ki, bu da ciddi bir miktar. bu miktarla cok rahat 10 kisilik kalifiye bir ekip kurup islerini daha profesyonel yapabilirler. tabi islem hacmi rakami dogru ise.
Bende çok güvenmiyorum , ama yakında kullanmak zorunda kalacağım için denemek zorundayım.

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
September 21, 2016, 08:59:25 AM

Hocam kimseye işini öğretmeye kalkmayalım, 10 kişilik ekibin işverene masrafı aylık 35-40.000TL, başka masraflarını saymasak bile günlük 200btc hacimle şirket sahibine nasıl kar bırakacak ?
Penguen
Hero Member

Activity: 714

View Profile
September 21, 2016, 09:16:41 AM

İyide adam burdan ekmek yiyorsa iyileştirmesi gerekiyor. Bu yatırımı ilk 10 kişyle değilde 4 kişyle yapar sistem biraz daha iyileşince hacim artacağından kazancıda artacaktır. Büyümekten korkarsanız küçülürsünüz sonuçtada bir büyük balık gelip sizi yutar. Değişmeyen tek şey değişimdir. Değişime ayak uyduramayanlar uzun süre ayakta kalamazlar bu yüzden güvenmiyorum. Koinim her an kaçacakmış gibi geliyor.
thebitstreet
Hero Member

View Profile
September 21, 2016, 09:55:54 AM

İyide adam burdan ekmek yiyorsa iyileştirmesi gerekiyor. Bu yatırımı ilk 10 kişyle değilde 4 kişyle yapar sistem biraz daha iyileşince hacim artacağından kazancıda artacaktır. Büyümekten korkarsanız küçülürsünüz sonuçtada bir büyük balık gelip sizi yutar. Değişmeyen tek şey değişimdir. Değişime ayak uyduramayanlar uzun süre ayakta kalamazlar bu yüzden güvenmiyorum. Koinim her an kaçacakmış gibi geliyor.

Tabii ki iyileştirmesi gerekiyor ama Türk usulü hesapla 10 çalışan alsa diyerek iş yürümez ki  Undecided
Arkadaşın hesapla;
1.500 * 30 =45.000TL aylık gelir
45.000TL - 40.000TL* = 5.000  elde kalan                  *Personelin işverene maliyeti - 2.500 net maaş üzerinden -
5.000TL - (Kira, kırtasiye, muhasebe, vergi, bilumum masraflar) = -123456789. .

Bende gelişsin, Türkiye'de 15 exchange sitesi olsun, hacimleri 123456BTC olsun istiyorum ama uzaktan akıl vermek gerçekten çok kolay.

Koinim BtcTürk değilmiş onu gördük. Gelen gideni aratır, doğruymuş
cabsav
Legendary
*

View Profile
September 21, 2016, 12:08:22 PM

Tabii ki iyileştirmesi gerekiyor ama Türk usulü hesapla 10 çalışan alsa diyerek iş yürümez ki  Undecided
Arkadaşın hesapla;
45.000TL - 40.000TL* = 5.000  elde kalan                  *Personelin işverene maliyeti - 2.500 net maaş üzerinden -

Bende gelişsin, Türkiye'de 15 exchange sitesi olsun, hacimleri 123456BTC olsun istiyorum ama uzaktan akıl vermek gerçekten çok kolay.

10 adamdan kastı bence direk 10 kişi alsın beklesinler değil, ancak suanda gorunen sirket 1-3kişi arasında calısıyor ve bence bunlarda yan iş olarak yapıyorlar. yani firmanın ek dalı gibi aynı ofiste hem baska is hem bu işi yapıyorlar. suan full time 4 kişi olsa, sıkıntıların cogu azalmasa bile en azından iletisim cok iyi bir hale gelebilir. buda güven duygusunu artırır. insanların güveni artıkca btcturk kullanan cogu kişi koinimi kullanmaya baslar yada mecburen kullanmak yerine belkide al sat bile yapar. iş yurudukcede personel almaya devam edebilirler. yoksa 45000tl kazanan bir firma 4-5 personelden fazlasını kaldıramaz.
thebitstreet
Hero Member

View Profile
September 21, 2016, 12:45:38 PM

Arkadaşın hesapla;

10 adamdan kastı bence direk 10 kişi alsın beklesinler değil, ancak suanda gorunen sirket 1-3kişi arasında calısıyor ve bence bunlarda yan iş olarak yapıyorlar. yani firmanın ek dalı gibi aynı ofiste hem baska is hem bu işi yapıyorlar. suan full time 4 kişi olsa, sıkıntıların cogu azalmasa bile en azından iletisim cok iyi bir hale gelebilir. buda güven duygusunu artırır. insanların güveni artıkca btcturk kullanan cogu kişi koinimi kullanmaya baslar yada mecburen kullanmak yerine belkide al sat bile yapar. iş yurudukcede personel almaya devam edebilirler. yoksa 45000tl kazanan bir firma 4-5 personelden fazlasını kaldıramaz.

Açıkçası kendilerine güveniyorum fakat güzel iş yapAmıyorlar. Kurumsal değiller ve bu saatten sonra kazanılacak bir vizyon değil bu. Şuan yaptıkları da sektördeki boşluktan yararlanma, ama bunu bile beceremiyorlar. Yani sektöre yeni, kurumsal bir firma gelse tüm müşteriler oraya kayacak: Koinim hacimleri tekrardan 1BTC'ye düşecek. Bu da er ya da geç olacak, birisi çıkıp bu işi yapacak, sektör durmadan gelişiyor ve geleceğe hitap ediyor çünkü. Sebeple, önlerini açık görmüyorum.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
September 22, 2016, 10:20:01 AM

uzun süredir btc/tl gerçekleştirmemiştim koinim.com üzerinden.
bugün 0.5 btc gönderdim.. 3 onaydan sonra hesapa geçti.
TL alıp çekim işlemi istedim 10 dk içinde bütün işlemler gerçekleşti ve para hesabımdaydı.

tşkler koinim.

daha önce herhangi bir exchange'den bu kadar hızlı işlem gerçekleştirdiğimi hatırlamıyorum.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
September 22, 2016, 11:16:20 AM

-Ağustos ayı öncesinde işlem yapan ve memnuyetsizliklerini dile getiren kullanıcıların haklılık payı vardır. Fiyat dalgalanmaları ile paralel olan ddos saldırılarla beraber aşırı yüklenme sonucu sitede işlem yapılamadığı, emirlerin eşleşmediği, askıda kaldığı zamanlar oldu, ancak bizim asla piyasaya müdahalemiz olmamıştır. Alış-satış arası fiyat farklarından şikayetler geldiğinde, düşük hacimden şikayet edildiğinde bile kesinlikle sitede alış-satış yaparak piyasaya müdahale edilmemiştir. Bazı sıkıntıların geçmişte yaşandığı doğrudur.
Bu sıkıntıların bir kısmı, düşük hacimlere rağmen 3 senedir sitemizi açık tutabilmemiz için bazı giderlerden fedakarlık etmemiz gerekliliğinden kaynaklanmıştır ve geçmişte kötü deneyimleri olan kullanıcılardan özür dileriz.

Burada biz bunları soylerken bize yalancı muamelesi yapmaya calısanlar olmuslardı. Magara serinmi arkadaslar.
Sevgili koinim, müşteriyi kaybetmek cok kolaydır, geri kazanmak o kadar zor. Bu sıkıntı yüzünden cok kişi para yada btc kaybetti ve fırsat kacırdı. Ayrıca merak ettiğim bir konu daha var, ortalıktan yokolan ufak kücük bakiyeler icin bir acıklamanız varmı? özellikle uzun sure dokunulmamıs hesaplarda kalan rakamlar icin? yada örneğin 10mbtc hesaba yatıyor ama hesapta 9.998mbtc olarak işleniyor.

Hangi magaradan bahsediyorsun sen?
Ac onceki mesajlarimi bir oku bakalim. Sitede hic sorun yok demis miyim hic. Piyasa hic donmuyor super calisiyor demis miyim hic.
Bazi hayalperest, fazla Matrix ve Mr Robot izleyen cocuklar cikip "yok efendim arkada bot var bize islem yaptirmiyor, bot koinimin, koinim zarara girecegi zaman hop islem yaptirmiyor ve site donuyor" vesaire diye yazdikca yaziyordu. Tek soyledigim boyle bir durumun olmadigi ve olamayacagi.
O sekilde bir yapay zeka yazmak her yigidin harci degil. Adamlar da hic bir sekilde bunu itiraf etmemisler dedigin gibi.

Hala lafi egreltip dogrultup bana laf sokmaya calisiyorsun.
Hacim olmus 200btc, madem guvenmiyorsun gec koseye sessiz sessiz otur bari de bas agritma cocukca yorumlarinla.

Kac kisi 5-10 dakikada odeme aldigini soyluyor.
Ne yapsin adamlar daha, her musteriye ozel musteri temsilcisi alsinlar ise bari.

Forum ahalisinin geneli hic yapici degil, hep yikiciyiz bilmem farkinda misiniz.
Ben de bir sirket sahibi olsam, bu kadar seviyesiz coluk cocugun oldugu bir forumdan ben de mumkun oldugunca uzak dururum.

Ha paralar hesaba gecmez, cekilen paralar hesaba odenmez vesaire olursa orasi ayri, ki oyle bir sorun da yok.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
September 22, 2016, 11:23:02 AM

Ac onceki mesajlarimi bir oku bakalim. Sitede hic sorun yok demis miyim hic. Piyasa hic donmuyor super calisiyor demis miyim hic.
Bazi hayalperest, fazla Matrix ve Mr Robot izleyen cocuklar cikip "yok efendim arkada bot var bize islem yaptirmiyor, bot koinimin, koinim zarara girecegi zaman hop islem yaptirmiyor ve site donuyor" vesaire diye yazdikca yaziyordu. Tek soyledigim boyle bir durumun olmadigi ve olamayacagi.
O sekilde bir yapay zeka yazmak her yigidin harci degil. Adamlar da hic bir sekilde bunu itiraf etmemisler dedigin gibi.

Matrix ve Mr. Robot izlemeyen bir yetişkin olarak bu manipülasyonun varlığı sayısız kullanıcı tarafından iddia edilmiş ve site yönetimi tarafından kabul edilmiştir. Açıp son mesajlarını okuyun, kafanız almıyor herhalde.

Ne yapsin adamlar daha, her musteriye ozel musteri temsilcisi alsinlar ise bari.

Ha paralar hesaba gecmez, cekilen paralar hesaba odenmez vesaire olursa orasi ayri, ki oyle bir sorun da yok.

Para yatırma ve çekme işlemlerinde ufak aksaklıklar dışında bir sorun yok. Kimse bu konuda şikayetçi olmadı. Asıl noktayı görmemekte ısrar ediyorsun. Geçmişte manipülasyon yapıldı ve insanlar siteden soğudu. O yüzden işlem yapılmak istenmiyor.

Forum ahalisinin geneli hic yapici degil, hep yikiciyiz bilmem farkinda misiniz.
Ben de bir sirket sahibi olsam, bu kadar seviyesiz coluk cocugun oldugu bir forumdan ben de mumkun oldugunca uzak dururum.

Forum halkı gayet kaliteli insanlardan oluşuyor. İnsanların burada düşüncelerini özgürce ifade edebiliyor olması bu ülkede ezber bozan bir durum olduğundan sizin gibi beyinlerin alacağı bir şey değil tabi. Beğenmiyorsan foruma girmeyebilirsin. Senin gibilerin eksikliğini hissetmeyiz. Çoluk çocuk sensin, güle güle.
cabsav
Legendary
*

View Profile
September 22, 2016, 11:30:09 AM

Matrix ve Mr. Robot izlemeyen bir yetişkin olarak bu manipülasyonun varlığı sayısız kullanıcı tarafından iddia edilmiş ve site yönetimi tarafından kabul edilmiştir. Açıp son mesajlarını okuyun, kafanız almıyor herhalde.

Para yatırma ve çekme işlemlerinde ufak aksaklıklar dışında bir sorun yok. Kimse bu konuda şikayetçi olmadı. Asıl noktayı görmemekte ısrar ediyorsun. Geçmişte manipülasyon yapıldı ve insanlar siteden soğudu. O yüzden işlem yapılmak istenmiyor.

Forum halkı gayet kaliteli insanlardan oluşuyor. İnsanların burada düşüncelerini özgürce ifade edebiliyor olması bu ülkede ezber bozan bir durum olduğundan sizin gibi beyinlerin alacağı bir şey değil tabi. Beğenmiyorsan foruma girmeyebilirsin. Senin gibilerin eksikliğini hissetmeyiz. Çoluk çocuk sensin, güle güle.
simdi sizi benim diger hesabım zanneder. benden önce cevabı vermissiniz. imzadanda anlasıldıgı gibi arkadasın asıl forumu donanımhaber falan sanırım. orasıyla karıstırdı bizi.
bu arada dediklerine ek olarak bundan birkac ay once tl hesaba yatırırkende sıkıntılar olabiliordu. sıkıntıdan kastım 3-5 saati aşan surelerde bakiye geecbiliyordu. suan onu duzeltmiş gorunuyorlar. bir zahmet piyasada tek kalmıskende onu dogru yapsınlar.
tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
September 22, 2016, 12:06:46 PM
Last edit: September 22, 2016, 01:00:26 PM by tezcatcatl

Donanim haberde aktif degilim. Site yonetimi de hicbir sekilde manipulasyon yaptik demedi. Mesajlari bence sen bir tekrardan oku.
Sitede sorunlar oldugunu kabul ettiler evet.
Koinim'de aktif olan bot'un benim ya da baska bir forum uyesinin olmadigini nereden biliyorsunuz?

Sahsen soyleyebilirim o bot benim degil fakat, BTCTurk uzerinde kendi yazdigim bir arbitraj scripti calistiriyordum. Istedigim arbitraj degeri olustugunda bana e-mail atiyordu.
Algoritma basit, API'ler ortada. Azicik yazilim bilgisi olan herkes yazabilir bu tarz bir bot, hicbir sekilde yasak da degil.
Fakat o yapay zeka olayi, siteyi dondurma olayi vesaire baya komik.

Yani herkes boyle bir bot yazip istedigi size uzerinde calistirabilecek durumdayken, site yonetimini suclayacak kaniti nereden buluyorsunuz? Adamlarin itiraf ettigi mesaji bi quotelayin bana lutfen, ben gormedim belki?
Site yonetimi tekrar tekrar, kalin harflerle quote'ladigim gibi, manipulasyon iddialarini red etti. Halen sen asil noktayi gormemekte israr ediyorsun.

Bu arada Koinimde o botu calistiran kim ise, halen o bot aktif.
Ayni bot BTCTurk'te de aktifti, Kraken'da da aktif, BTC-e'de de aktif.
Hacim yukseldikce bu botlarin etkisi hissedilmiyor, azaldikca da etkisi artiyor.

Onceki mesajlari bir daha oku da kime coluk cocuk dedigimi bir gor once.
Yazdigim dogru durust yorumlara ezik ezik, laf sokma amacli, pasif agresif yorumlar atan cocuklara benim lafim.

Forum ahalisi komple coluk cocuk diye birsey de demedim, lafimi cevirip kendine destek uretmeye, beni de hedef yapmaya calisma bosuna.
Fakat 100 - 200TL pesinde kosan, abuk subuk baslik acip milletten borc isteyen, bos zamaninda gidip knight online oynayip, burada ticari sirketlere is nasil yapilir ogretmeye calisan cocuklar da var.

Bu basliga bu tartisma konusunda yazacagim son mesajdir, artik cevap vermeyecegim, konu dagiliyor.
Koinim pismanliktir diyen arkadaslar bir zahmet bir kenara cekilip diger borsalari beklesinler.

Millet tikir tikir para yatirip cekerken, islem yaparken, hicbirsey yapmadan, oturdugu yerden Koinim pismanliktir diyenlere lafim.
Tartismayi uzatmanin bir manasi kalmadi. Istediginiz gibi laf sokabilirsiniz simdi, meydan sizin, cevap vermeyecegim..

Edit: Islem yapmaya calisip yapamamaniz manipulasyon degil, DDos saldirisidir. Bilmiyorum biliyor musun DDos nedir ama.. Koinim kendini DDoslayacak degil..
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
September 22, 2016, 12:14:35 PM

Gece 12 ile 4 arasında tam 4 saat boyunca sitede işlem yapmaya çalışırken yapamayıp başkalarının yaptığını gördüğüm zaman manipülasyonu bizzat yaşadım, burada gelip başkalarının sözüne inanacak değilim kendi gözlerimle gördüğüme inanmak varken. Anlamsız bir tartışma gerçekten, bunu sadece yaşayanlar bilir, yaşamayanlara hayal gelir. Site yönetimi bile bunu kabul etmiş ve hatalarından dolayı özür dilemişken hala bu konuda onları savunmaya çalışmak trollükten başka bir şey değildir gözümde. Bu da benim son mesajım.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
September 22, 2016, 02:41:13 PM

Gece 12 ile 4 arasında tam 4 saat boyunca sitede işlem yapmaya çalışırken yapamayıp başkalarının yaptığını gördüğüm zaman manipülasyonu bizzat yaşadım, burada gelip başkalarının sözüne inanacak değilim kendi gözlerimle gördüğüme inanmak varken. Anlamsız bir tartışma gerçekten, bunu sadece yaşayanlar bilir, yaşamayanlara hayal gelir. Site yönetimi bile bunu kabul etmiş ve hatalarından dolayı özür dilemişken hala bu konuda onları savunmaya çalışmak trollükten başka bir şey değildir gözümde. Bu da benim son mesajım.

ne zaman oldu hocam bu?

yeni bir olay mi? eger oyle ise cok cirkin.

gerci yeni veya eski olmasi cok onemli degil, sonucta ortada bir manipulasyon iddiasi var.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
gvnsrbtc
Sr. Member

Activity: 523
Merit: 285

View Profile
September 22, 2016, 05:23:40 PM

Hiç para yatırmadım. Ama çekme konusunda kesinlikle sıkıntı yok. 3 parça halinde çektiğim 5000 tl her seferinde 3-4 dk içinde hesabıma geçti. Bot konusu can sıkıcı ama yatırma çekme sorunsuzsa çok da şey etmemek lazım Wink
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 23, 2016, 01:49:45 AM

ne zaman oldu hocam bu?

gerci yeni veya eski olmasi cok onemli degil, sonucta ortada bir manipulasyon iddiasi var.

Peki ne oluyor öyle olunca ? Bilmediğimden soruyorum, yani öyle manipulasyon olunca kimin eline ne gçiyor yada geçmiyor. Ne yampaya çalışıyorlar ?  Anlayalım.
tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
September 23, 2016, 04:51:19 AM

ne zaman oldu hocam bu?

Peki ne oluyor öyle olunca ? Bilmediğimden soruyorum, yani öyle manipulasyon olunca kimin eline ne gçiyor yada geçmiyor. Ne yampaya çalışıyorlar ?  Anlayalım.

Diyelim ki benim elimde gecen haftadan 1700TL'ye aldigim aldigim 10BTC var.
Algoritmanin bir elemani, 10BTC, diger elemani 1700TL.
Ben bunlari BTC basina en az 50TL kar ile satmak istiyorum (komisyonlari karistirmiyorum basit tutmak icin).
Yani demek oluyor ki, en dusuk satis fiyatim 1750TL. 1750TL de satmak istedigim min. fiyat olarak algoritmanin 3. elemani.

Hangi borsada calistirmak istiyorsam bu algoritmayi, API'yi kullanarak piyasasyi okuyan bir script yaziyorum.
En dusuk satis fiyatini okuyorum. Diyelim ki alis 1690TL, satis 1850TL guncel olarak.
Sen de bakiyorsun arada 110TL var, ben daha ucuza satarim, 1800'den hemen gider diye 3 BTC yolluyorsun bu borsaya.
1800TL'den ilan actigin anda, benim scriptim guncel satis fiyatini okuyup 1800TL oldugunu goruyor.
Algoritmanin 3. elemani ile karsilastiriyor. 1800TL'den ucuza satarsam halen istedigim oranda, ya da daha fazla kar eder miyim diye bakiyor. Cevap evet ise, (bu durumda 1799.99TL'yi dusunuyor script), tak diye sen 1800TL'ye satis koyar koymaz 1799,99TL'den ilan koyuyor.
Sen 1790'a koyuyorsun, fakat 1789.99'a koymak halen 1750TL'den karli.
Sen satis fiyatini 1750TL'ye indirene kadar bu bot her defasinda senden 1 kurus ucuza satis koyuyor. 10BTC'nin tamami satilana kadar da durmuyor.
Sen de ya pes ediyorsun, piyasa degissin diye bekliyorsun, ya da 1750TL'den satis koyuyorsun.

Iste o vakit bot bakiyor, 1749.99TL'ye satis koyarsam minimum satis fiyatimin (1750TL) altina dusmus oluyorum diyor ve satis koymuyor artik.
Alis/satis arasindaki fiyat farki yukseldikce, bu scriptin borsa uzerindeki etkisi sinir bozucu seviyelere cikiyor.
Bu fark azaldikca ise pek bir oyunu kalmiyor.

Isi ilerletip, bunu bir arbitraj scriptine de donusturebilirler. Script 2 borsaya bakar, 2 borsada da 30'ar bin TL para ve 10'ar BTC vardir diyelim.
1. borsadan BTC alip, 2. borsada BTC satmak minimum 10 euro kar getirdigi anda (bunu da iki sitenin guncel alis ve satis fiyatlarini caprazlama karsilastirarak hesaplar) borsa 1'deki mevcut saticidan alim yapar ve borsa 2'deki mevcut saticiya satis yapar. Bir taraftaki 30 bin TL para bittigi zaman parayi banka hesabina cekip, diger borsaya geri yollar.
(Benim yaptigim bu, fakat islemi otomatik yaptirmiyorum, aradaki fark istedigim degere geldigi zaman script bana mail yollayarak haber veriyor.)
Bunu da gelistir, 5 borsayi birbiri ile cross referans et.. Falan filan..

Sirf su mesaji okuyarak bile azicik yazilim bilgisi olan ve API'ler ile deneyimi olan biri gidip bu botu 3-5 saat icinde yazabilir simdi..
Koinim'in bu sekilde bir bot calistirmayacagini dusunuyorum cunku boyle bir script dusuk hacimli bir borsayi mahfedebilir, gordugunuz gibi..
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 92 »
  Print  

Jump to: