Bitcoin Forum
June 28, 2024, 04:54:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: BOĞA ve AYI Sezonu Hakkında  (Read 3201 times)
caneraydin123 (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
April 01, 2018, 03:27:11 PM

boğa sezonu bizi kurtaracak olan dostlar. sabırla bekliyoruz gelmesini. bir ara göz kırpar gibi oldu tekrar kayboldu gelse de etraf yeşillense yüzler gülse piyasa hareket kazansa
4  Gözle bekliyoruz gelsin artık bahar geldi yeşillensin buralarda . Kıpkırmızı görmekten bıktık. Boğa gelsin ayı gitsin .
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile WWW
April 01, 2018, 03:31:13 PM

ben ayısını boğasını bilmem. piyasa yeşil mi kırmızı mı onu bilirim. maşallah 3 aydır piyasa yerle yeksan olmuş. umarım yeşil günler görürüz.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 01, 2018, 03:44:20 PM

ben ayısını boğasını bilmem. piyasa yeşil mi kırmızı mı onu bilirim. maşallah 3 aydır piyasa yerle yeksan olmuş. umarım yeşil günler görürüz.
İnşallah görürüz millet isyana geçti artık. Kırmızıdan bıktık herkes çok fazla zarara geçti.
afgan355
Member
**

Activity: 201
Merit: 10

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
April 01, 2018, 08:55:04 PM

boğa sezonunun gelmesi hepimiz açısından hayırlı olacak benim fikrim bu yönde güzel kazanacağız tabii iyi değerlendirebilirsek yoksa baştan savma davranırsak yine kaybeden tarafta dururuz.

caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 01, 2018, 09:06:48 PM

boğa sezonunun gelmesi hepimiz açısından hayırlı olacak benim fikrim bu yönde güzel kazanacağız tabii iyi değerlendirebilirsek yoksa baştan savma davranırsak yine kaybeden tarafta dururuz.
Teşekkürler yorumun için boğa sezonu gelse biran önce bu çileli bekleyiş bitse hem fikiriz bu konuda ki birçok insanda bunu bekliyor. Çok zarar eden yatırımcı var. Takip etsek de bazı yerde yetersiz kalırız ne zaman yükseleceğini tahmin etmek çok zor ama bakalım sabredip bekleyip göreceğiz kim hangi fırsatı değerlendirebilirse bu fırsat döneminde çok iyi. Herkese bol kazançlar Smiley
belhanda
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
April 01, 2018, 10:03:46 PM

Açıkcası güzel bir paylaşım olmuş hocam teşekkür ediyorum.Ama şu ayı piyasasını bir türlü atlatamadık.Boğa piyasasına geçmek için birkaç olumlu haberin gelmesinin şart olduğunu düşünüyorum. Undecided
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
April 01, 2018, 10:07:46 PM

bu piyasada olupta ayıyı da boğayı da bilmeyen kalmadı heralde. o değilde artık bu tabirleri kullanmaktan vazgeçsek diyorum. psikolojik bir baskı yaratıyor insanda etrafta bunları duyunca. ister istemez siz de ayılara boğalara göre davranıyorsunuz. piyasa düşüş eğiliminde veya piyasa yükseliş eğiliminde demek zor mu.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 01, 2018, 10:43:49 PM

Açıkcası güzel bir paylaşım olmuş hocam teşekkür ediyorum.Ama şu ayı piyasasını bir türlü atlatamadık.Boğa piyasasına geçmek için birkaç olumlu haberin gelmesinin şart olduğunu düşünüyorum. Undecided
Çok teşekkür ederim rica ederim.  Bitsin diye dua ediyorum artık olumlu haber gelmese bile artık kötü haberlerin bitmesi gerekiyor. Çok saçma kararlar verip piyasanın olumsuz etkilenmesine sebep oldular. En azından iyi haber yapmasalar bile kötü haberi de bırakmalılar. Bitcoin en yüksek fiyatını görene kadar hiç bir medyada paylaşımı olmuyordu. Bazı bazı haberler daha sonra çok yükselmesi herkesin haberdar olmasına sebep olacak iyi haberler yapıldı ama nedense sonra kötülemeye başladılar. Yaz aylarını bitirmeden yükselir belki öyle düşünüyorum.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 01, 2018, 10:48:14 PM

bu piyasada olupta ayıyı da boğayı da bilmeyen kalmadı heralde. o değilde artık bu tabirleri kullanmaktan vazgeçsek diyorum. psikolojik bir baskı yaratıyor insanda etrafta bunları duyunca. ister istemez siz de ayılara boğalara göre davranıyorsunuz. piyasa düşüş eğiliminde veya piyasa yükseliş eğiliminde demek zor mu.
Psikolojik baskıdan ziyade bu terimlerin anlamını bilmeyip duyduklarında tedirginlik yaşayanların bu terimleri duyduklarında korkulacak bir durum olmadığını bilmeleri hakkında bilgi edinmeleri için hazırladım. Ben kullanmıyorum ama çok sık rastladım ben düşüş ve yükselme olarak söylesem de ayı piyasası ve boğa piyasası karşı tarafta nedense daha cazip bir etki bırakıyor. Madem ki bunu kullanıyorlar o zaman daha ayrıntılı bir bilgiye sahip olmalılar. Teşekkürler yorumun için Smiley
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
April 01, 2018, 11:33:11 PM

hocam oldukça güzel bir konu olmuş toplumumuzda bir çok defe bu konu karıştırılıyor, yaptıkları halbuki bir ayı nedir öğrenmek iki boğa nedir öğrenmek bu kadar basit yani
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 01, 2018, 11:37:01 PM

hocam oldukça güzel bir konu olmuş toplumumuzda bir çok defe bu konu karıştırılıyor, yaptıkları halbuki bir ayı nedir öğrenmek iki boğa nedir öğrenmek bu kadar basit yani
Teşekkür ederim faydası olsun diye yaptım zaten boğa ve ayı ne diye duyup bilmeyen çok kişi gördüm ama bilmeden sürekli kullanıyorlardı. En azından merak edip açtıklarında kulak aşinalıkları olacaktır anlamı ile ilgili. Yorum için teşekkürler
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
April 02, 2018, 08:26:18 PM

Bilmeyenler için faydalı bir yazı olmuş.Reel piyasaya daha uygun terimler Ama bizim piyasada ayı, boğa pek fark etmediğini düşünüyorum. Çünkü ne zaman ne olacağı belli değil.
argurbuz
Member
**

Activity: 196

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
April 02, 2018, 08:32:19 PM

Güzel yazı olmuş arkadaşım teşekkürler. Şuan hangi aydayız belli değil açıkcası düşüş var yani ayı ağı gibi gözüküyor ama kimse veya çoğu çaylaklar dışında coinlerini satan pek olmadı millet pusuda yatmış bekliyor belkide bu yüzden ayı sezonu uzun sürecek.

caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 02, 2018, 10:12:13 PM

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar bilgi kaynağı yapmaya çalıştım bilemiyorum artık biz boğanın içindemiyiz ayımı bizim içimizde artık piyasa yeşillense btc yükselse fiyatlar yükselse bi kendimize gelsek Cheesy
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 02, 2018, 10:19:04 PM

benim için boğa piyasası bu anlama geliyor, al bunu al al al, yani buy buy buy

ayı piyasası ise yat yere yat yat yat,
yani sat sat sat, sell sell sell
jerseymal
Member
**

Activity: 63

View Profile WWW
April 02, 2018, 10:29:07 PM

al sat ana kural zamanlama çok önemli tutturan karı görür
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 02, 2018, 10:46:58 PM

benim için boğa piyasası bu anlama geliyor, al bunu al al al, yani buy buy buy

ayı piyasası ise yat yere yat yat yat,
yani sat sat sat, sell sell sell
Valla benim içinde aynı anlama  geliyor da güzel tahmin edip alıp kazandıktan sonra yatmak  lazım zamanı tutturabilmek önemli Smiley inşallah kısa zamanda düzelir piyasada Smiley
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 02, 2018, 10:47:09 PM

boğa ve ayı sezonlarına al sat yaparken ekstra özen gösterilmeli ve bu zamanlarda çok dikkatli olmak gerekili diye düşünmekteyim
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 02, 2018, 10:49:09 PM

boğa ve ayı sezonlarına al sat yaparken ekstra özen gösterilmeli ve bu zamanlarda çok dikkatli olmak gerekili diye düşünmekteyim
Evet aynen öyle olmalı çünkü dikkatli olmamak burada büyük para kayıplarına neden olabiliyor zamanı iyi ayarlamak gerek dikkatli olup didik didik araştırmak gerek 6. hisle falan olacak bir şey değil çünkü Smiley
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 07, 2018, 08:27:42 PM

Ne olacak buradan sonra daha düşüşe devam eder mi dersiniz yoksa yükselecek mi yeşili gördük ama hala fiyatı pek iç açıcı değil Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: