Bitcoin Forum
June 21, 2024, 02:47:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Care este a doua moneda FIAT pe care ati dori sa o puteti tranzactiona pe BTCXchange.ro
EUR
USD

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
Author Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official!  (Read 36307 times)
bogdan1989
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
February 28, 2014, 09:15:22 PM
 #141

incerc sa intru pe pagina si nu pot..au vreo problema?
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
February 28, 2014, 09:18:43 PM
 #142

incerc sa intru pe pagina si nu pot..au vreo problema?
Nici o problema la mine, am intrat acum si e ok.

bogdan1989
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
February 28, 2014, 09:25:02 PM
 #143

mie nu imi merge , apare ecranul alb nu se incarca nimic , o fi din cauza ca stau in spania? ultima data cand intrasem pe pagina avea doar roni , nu ar fi bine dak ar putea pune exchange-ul si in euro si dolari
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
February 28, 2014, 09:29:21 PM
 #144

mie nu imi merge , apare ecranul alb nu se incarca nimic , o fi din cauza ca stau in spania? ultima data cand intrasem pe pagina avea doar roni , nu ar fi bine dak ar putea pune exchange-ul si in euro si dolari
Va avea euro si dolari in aprilie, acum  are doar lei si BTC
Incearca alt browser pentru incarcarea sitului, sau vezi setarile la Firewall, probabil, nu stiu...?!

Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 01, 2014, 08:08:13 PM
 #145

Cand credeti ca veti avea integrat butonul de plata online in BTC? Nu pe mobil ci pentru pagini web?

btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
March 03, 2014, 08:15:47 AM
 #146

incerc sa intru pe pagina si nu pot..au vreo problema?
mie nu imi merge , apare ecranul alb nu se incarca nimic , o fi din cauza ca stau in spania? ultima data cand intrasem pe pagina avea doar roni , nu ar fi bine dak ar putea pune exchange-ul si in euro si dolari


Buna ziua,

Recomandam sa folositi un browser modern si update-uit la ultimile versiuni pentru inetractiunile dumneavoastra cu BTCXChange.ro.
Serverele BTCXChange.ro folosesc encriptie SSL/TLS 1.2. Parti din aveasta functionalitate lipsesc complet din Internet Explorer. Cauzand problema precizata de dumeavoastra.


Recomandam Urmatoarele Browsere: :
Google Chrome - www.google.com/chrome
Firefox - https://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

Cand credeti ca veti avea integrat butonul de plata online in BTC? Nu pe mobil ci pentru pagini web?

La moment echipa de programatori lucreaza sa pregateasca trade-engine-ul nou pentru release in productie BTCXChange.
Trade-engine-ul nou va avea support pentru comenzi avansate, API pasiv mai detaliat, anuntare Real-Time a cotatiilor si a trade-urilor procesate.
Si support pentru mai multe Instrumente si Simboluri. (Mai multe combinatii si perechi de monezi, BTC/EUR, BTC/USD).

Dupa lansare urmatoarea tinta va fi pregatirea API-urilor pentru plati online (Destinate magazinelor online cu integrari avansate)
Module de cart(Cos?) si buttoane de plata pentru integrari usoare.

Multumim!
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 03, 2014, 09:21:53 AM
 #147

Multumesc pentru actualizare. Abia astept implementarea acelor API!

Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 03, 2014, 03:32:07 PM
 #148

Exista in intentia voastra sa facilitati plata online in lei cu cardul sau Paypal? Probabil cu Paypal e mai greu dar cu cardul - plata securizata - ar ajuta foarte mult si ar determina mai mult trafic pe site si mai multe trnzactii desigur.
Eu, de exemplu, am una din banci la cativa km de mine si e incomod sa merg pana la banca prea des! Daca aveam posibilitatea sa alimentez contul btcXchange cu cardul, eram mai activ cu cateva mii de lei noi sau poate chiar mai mult  Smiley

btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
March 04, 2014, 09:35:41 AM
 #149

Exista in intentia voastra sa facilitati plata online in lei cu cardul sau Paypal? Probabil cu Paypal e mai greu dar cu cardul - plata securizata - ar ajuta foarte mult si ar determina mai mult trafic pe site si mai multe trnzactii desigur.
Eu, de exemplu, am una din banci la cativa km de mine si e incomod sa merg pana la banca prea des! Daca aveam posibilitatea sa alimentez contul btcXchange cu cardul, eram mai activ cu cateva mii de lei noi sau poate chiar mai mult  Smiley

Buna ziua,

Nu vom implementam plata cu Cardul sau PayPal in platforma nostra sau in serviciile noastre si nici nu exista planuri pentru asa ceva. Din punctul nostru de vedere platile cu cardul/paypal sunt destinate unor alte genuri de tranzactii.
Acestea fiind usor reversibile fata de tranzactii Bitcoin care nu sunt reversibile de loc.

Pe parcurs vom adauga si alte metode de a incarca, vouchere fiind in plan.

Multumim!
wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
March 04, 2014, 10:25:02 AM
 #150

bine..dar LTC cand bagati Cheesy
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 04, 2014, 10:40:11 AM
 #151

Quote from: btcxchange.ro link=topic=40
1337.msg5500877#msg5500877 date=1393925741
Buna ziua,
Nu vom implementam plata cu Cardul sau PayPal in platforma nostra sau in serviciile noastre si nici nu exista planuri pentru asa ceva. Din punctul nostru de vedere platile cu cardul/paypal sunt destinate unor alte genuri de tranzactii.
Acestea fiind usor reversibile fata de tranzactii Bitcoin care nu sunt reversibile de loc.
Pe parcurs vom adauga si alte metode de a incarca, vouchere fiind in plan.
Multumim!
Probabil e greu sau imposibil sau incompatibil... vad ca nici un exchange/trade platform nu are asa ceva Huh
Oricum e o veste proasta... Ne vom chinui asa, cu plimbarile la banca...
As fi dorit ca o moneda libera sa fie putin mai libera si fata de banci... intr-un fel, ca totala libertate nu exista.
Asta e  Sad

Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
March 04, 2014, 02:03:50 PM
 #152

Poti sa scapi de plimbarile la banca foarte usor folosind internet banking.
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 04, 2014, 03:07:50 PM
 #153

Poti sa scapi de plimbarile la banca foarte usor folosind internet banking.
Ai dreptate!
Asta fac din 1991 cand in Romania nici nu se visa asa ceva, dar spune-mi cum depui banii cash in "internet banking" daca nu ai contul alimentat  Grin
Don't worry, be happy!  Cool

Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
March 04, 2014, 08:51:08 PM
 #154

Exista in intentia voastra sa facilitati plata online in lei cu cardul sau Paypal? Probabil cu Paypal e mai greu dar cu cardul - plata securizata - ar ajuta foarte mult si ar determina mai mult trafic pe site si mai multe trnzactii desigur.
Eu, de exemplu, am una din banci la cativa km de mine si e incomod sa merg pana la banca prea des! Daca aveam posibilitatea sa alimentez contul btcXchange cu cardul, eram mai activ cu cateva mii de lei noi sau poate chiar mai mult  Smiley

 Huh
kinderjoy
Member
**
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 10


View Profile
March 05, 2014, 09:51:56 AM
 #155

Poti sa scapi de plimbarile la banca foarte usor folosind internet banking.
Ai dreptate!
Asta fac din 1991 cand in Romania nici nu se visa asa ceva, dar spune-mi cum depui banii cash in "internet banking" daca nu ai contul alimentat  Grin
Don't worry, be happy!  Cool

Aia cateva mii de pe card, nu's deja in banca si implicit n-ai deja un IB ? Smiley
On topic, am folosit de 5 ori pana acum btcxchange si de fiecare data am primit banii in urmatoarea zi bancara in cont.
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 05, 2014, 10:13:49 AM
 #156

Ai cateva mii de pe card, nu's deja in banca si implicit n-ai deja un IB ? Smiley
On topic, am folosit de 5 ori pana acum btcxchange si de fiecare data am primit banii in urmatoarea zi bancara in cont.

Cine ti-a spus ca am mii in cont, nu am ca nu tin banii personali la banci, ar fi o crima sau sinucidere... financiara!  Sad
Exista pe firma sume mari, (construiesc case de obicei!), contractele fiind echivalente cu valoare caselor construite, desigur.
Intentionez sa inchei contracte in BTC, aviz amatorilor de casa noua! (fiindca veni vorba.. sper sa nu fiu offtopic cu asta)  Smiley

In contul personal nu prea stau banii Cry Sumele pentru tranzactii online sunt limitate si mereu in circulatie...
Venit pasiv exista dar tot sume mici si de obicei intra in Paypal. BTC intra in portofelul de pe PC dar si la BTCXchane acum.

kinderjoy
Member
**
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 10


View Profile
March 05, 2014, 12:47:58 PM
 #157

Eu, de exemplu, am una din banci la cativa km de mine si e incomod sa merg pana la banca prea des! Daca aveam posibilitatea sa alimentez contul btcXchange cu cardul, eram mai activ cu cateva mii de lei noi sau poate chiar mai mult  Smiley
Card-> banca -> IB
On topic. Azi am primit retragerea de ieri.
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
March 07, 2014, 09:13:25 AM
Last edit: March 07, 2014, 09:32:37 AM by btcxchange.ro
 #158

Update Vineri 03/07/2014

Implementare cu 2 factori prin YubiKey
- Am ales YubiKey ca prima optine de implementare 2FA pentru ca nu suntem nevoiti sa pastram cheile secrete ale clientilor
- Securitatea prin Yubi a fost adaugata la Login, Retragere (Atat FIAT cat si Bitcoin(Crypto))
- Activarea o gasiti la secriunea Securitate in optiunile contului
- Vom adauga in curand si support pentru Google Authenticator, dar la acest moment inca se lucreaza la serverele destinate pastrarii secretelor
- In caz de pierdere a YubiKey-ului exista un  proces manual de recuperare care este customizat pentru fiecare client in parte.
- Cheile Yubi se pot achizitiona de la Yubico Store https://store.yubico.com/
- Pe viitor vom incerca sa oferim posibilitatea de a achizitiona YubiKey-uri direct din platforma cu plata in RON/BTC

Cu stima,
Echipa BTCXchange.ro
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
March 07, 2014, 10:07:52 AM
 #159

Pai de unde iau yubikey...??
Nu aveti 2 auth pt mobil ?
Sau autentificare cu SMS ?
Asta cu 'iubirea de chei', ce denumire ciudata  Grin , e cu probleme, daca pierzi usb-ul, cum se intampla des... ai dat-o-n bara!
Sau poate gresesc eu  Huh




Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
March 07, 2014, 10:22:08 AM
 #160

 Cheesy Pe ce sunt sumele mai mari pe atat mai multe USB-uri clonezi.


(Au metode de recuperare cheile respective...greoaie, dificile metode dar asa si trebuie sa fie)
Cheile iubirii se cumpara...tot e 8 martie maine.  Roll Eyes
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!