Bitcoin Forum
November 25, 2020, 11:12:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 »
  Print  
Author Topic: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU)  (Read 26756 times)
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
May 29, 2019, 06:11:25 AM
 #221


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
1606345923
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1606345923

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1606345923
Reply with quote  #2

1606345923
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
May 29, 2019, 11:34:20 AM
 #222


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
May 29, 2019, 09:34:39 PM
 #223

✅ En iyi Blockchain ekibine hoş geldin! CGS başkanı ve kripto meraklısı olan Jason King, Aelf ekibine Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) pazarlarında liderlik edecek ve yenilik ve değer yaratmak için Aelf'in şaşırtıcı yeni teknolojisini güçlendirecektir!


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
May 31, 2019, 09:58:14 AM
 #224


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 01, 2019, 10:06:19 PM
 #225

Hangi endüstriler Aelf üzerine inşa etmek istiyor?Aelf geliştiricileri işletmelere uygun devrimci bir platform oluşturmakla meşgulken, iş geliştirme ekibi de dünyanın her yerinde kendi hedeflerine ulaşmak için gece gündüz iş başındaydı.

Bu sıkı çalışmanın meyvelerini; VCC, Poseidon ve Amazon Web Services gibi şirketleri içeren duyurularla halihazırda gördük. Ancak çoğu kişinin bilmediği şey, bunun iş geliştirme ekibimizin çalışmalarının sadece başlangıcı olduğudur. İşletmeler genelinde Blockchain'in benimsemenin önemini sürekli vurgulamaktayız ve tam olarak bu, başarmak için çok sıkı şekilde çalıştığımız şeydir. Profesyonellerden oluşan ekibimiz; sadece Blockchain endüstrisinde çalışmakla kalmadı, aynı zamanda çoklu yaygın endüstrilerde fırsatları yakından takip etti.

Endüstriler

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Blockchain teknolojisini sistemlerine entegre etmekle aktif olarak ilgilenen birçok farklı işletmeyle diyaloglar geliştirebildik.

Telekom Endüstrisi

Konum: Avrupa’daki öncü oyuncular, Çin (Mainland ve Tayvan), Tayland, Japonya, Endonezya

Şu anda Blockchain hizmetlerini başlatmak için Aelf'i platformları olarak kullanmakla açıkça ilgilenen çok sayıda telekomünikasyon şirketi ve sağlayıcısı ile görüşüyoruz. Bu işletmeler, halihazırda milyonlarca kişiye ulaşan büyük müşteri tabanlarına sahiptirler ve onlara daha çeşitli hizmetler sunmaya çalışıyorlar. Bunun bir örneği, telekom endüstrisindeki dolandırıcılığı en aza indirgeme yeteneğindedir. Bu, kimlik dolandırıcılığında veya dolaşım (roaming) dolandırıcılığında yüzeye çıkarabilir. Bu noktadan akan, telekomların Blockchain için anahtar kullanımları olarak tanımladığı ikinci kullanım durumu gelir. IaaS (Identity-as-a-Service) veya Bir Hizmet Olarak Kimlik ve veri yönetimi, Dağıtılmış Defter (Ledger) Teknolojisi ile bir arada gider. Bu işletmelerin hizmetlerini geliştirmelerine yardımcı olabileceğimiz üçüncü bir kullanım durumu, özellikle dağıtılmış düğüm yönetiminde ve seçimde 5G etkinleştirilmesinin yardımı yoluyladır.

İnternet Endüstrisi

Konum: Çin, Japonya, Orta Doğu

Telekomünikasyon sağlayıcılarına benzer şekilde internet sağlayıcıları, kullanım durumlarının çoğundan yararlanabilir ve bunun en iyi şekilde nasıl mümkün olabileceği konusunda bizimle görüşmelerde bulunurlar. İnternet servislerinin bazıları, halihazırda dijital yerlidir, bu nedenle Blockchain; şeffaflık, dijital mülklerin benzersizliği vb. Değerleri beraberinde getirir. Aelf platformunun kullanılmasıyla yerel şirketlere küreselleşmeleri için büyük bir fırsat verilecektir. Blockchain teknolojisi; internet sağlayıcılarının oluşturabileceği merkezi olmayan bir pazarda kullanıcıların fazla verilerini global olarak alıp satabilecekleri bir yapı sağlayacaktır.

Finans Teknolojisi (Fintech) Endüstrisi

Konum: Çin, Güneydoğu Asya

Bu endüstri, geniştir ve bu sektördeki birkaç farklı firmadan ilgi aldık. Blockchain, defter (ledger) teknolojisi sayesinde anında işlem onayı ve çözümleme olanağı sağlar. Bu, etkili küresel ödeme sistemleri kurmak ve eşler arası (peer to peer) transferleri serbest bırakmak için büyük fırsatlar yaratır. Bu, yenilikçi fintech şirketlerinin Blockchain teknolojisine de hâkim olmalarını gerektirir. Bu nedenle, bu fintech çözümlerini geliştirmek için doğru ortaklarla çalışmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Şu anda görüşmekte olduğumuz işletmelerin örnekleri arasında büyük bir gayrimenkul geliştiricisi ve sınır ötesi havale çözümlerini geliştirmek isteyen bir finansal şirket yer almaktadır.

Oyun Endüstrisi

Konum: Çin, Kore, ABD

Bu endüstri, Aelf'i heyecanlandıran ve gelişmekte olan birçok Blockchain platformu tarafından dikkat çeken bir sektördür. Modern yaklaşımımıza uygun olarak kullanıcı kitlesini sınırlayacağı ve gerçek değer katmayacağı için bir oyunu sadece Blockchain'e taşımak yerine, Blockchain’de yeni oyun biçimleri arıyoruz. Oyun endüstrisinden birçok yeni fikir geliyor. Tartışmalarımızdan ve halihazırda kurulmuş ağlardan ne geliştirileceği konusunda heyecanlıyız.

Diğer Endüstriler

Konum: Singapur, Orta Doğu

Küresel olarak birden fazla ortak ve işletme ile hem iç hem de dış şirketler için teşvik ve yönetim çözümlerini araştırıyoruz. Ek olarak, Blockchain'in fon ödemesinin anında raporlanmasına ve yanlış kullanımdan kaçınmasına izin vermek için yardım endüstrisine şeffaflık getirebileceğini ve bu alandaki fırsatları çoktan takip etmeye başladığını görüyoruz. Sosyal etki, her zaman yeni teknolojinin radarında olmalıdır.

Aelf, Blockchain'i değiştiriyor!

IBM, Oracle ve Microsoft Azure gibi dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket tarafından halihazırda kullanılmakta olan iyi kurulmuş platformların performansıyla eşleşen bir platform sağlayamamış olsaydık, iş geliştirme ekibimizin tüm çabaları boşa giderdi.
Bu, vizyoner kodlama ve gelişen dünyanın ilk özellikleri ile yapılmıştır. Paralel işlemeden modüler yapıya ve küme düğümlerine zincir birlikte çalışabilirliğini tamamlamak için Aelf, hem Blockchain'in nasıl yapılandırıldığını hem de yaygın endüstrilere ve işletmelere entegrasyonunu tamamen değiştirdi.

Paralel İşleme

Ölçek, iyi bilinen Bitcoin ve Ethereum zincirleri de dahil olmak üzere birçok Blockchain platformunu rahatsız eden sonsuz sorunlardan biridir. Birçok proje, farklı derecelerde başarıyla bu sorun için kendi çözümlerini geliştirdiler. Hiçbiri, Aelf platformu piyasaya sürülene kadar paralel işleme çözümünü gerçekten geliştiremedi. Veri tabanı ayırmanın ve küme düğümlerinin kullanılması ile Aelf, bu teknolojiyi güçlü performans artışlarıyla uygulayabildi ve yaklaşık olarak 15.000 saniye başına işleme (TPS) ulaştı.

Modüler Yapı

Rekabetçi olmak ve benimseme ortamının en iyi şekilde olmasını sağlamak için Blockchain’i oldukça modüler bir yapıya ayırdık. Bu, Aelf üzerine inşa etmek isteyen herhangi bir işletmeye önemli faydalar sağlar. Birincisi, Blockchain oluşturma sürecini modüllerle parçalayarak işletmelerin kendi Blockchainler’ini oluşturmaları çok daha kolay ve daha hızlı bir süreçtir. Ancak ek olarak bu; Blockchain’i minimum zaman ve kaynaklarla büyük ölçüde özelleştirmelerine izin vererek tamamen kendi ihtiyaçlarına uygun çok özelleştirilmiş ve benzersiz bir Blockchain ile sonuçlanır.

Çapraz Zincir İletişimi

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin hiçbiri; endüstrilerdeki, partnerlerdeki veya müşterilerdeki diğer oyuncularla etkileşime girme yeteneği olmadan gerçekten başarıya ulaşamaz. Blockchain’de bu, birçok erken benimseyenlerin tarafında bir dikene neden olabilir. Aelf Blockchain, bu sorunun platformlarında asla gelişmemesini sağlamak için ekosistemini geliştirdi. Aelf platformunda zincirler, birbirleriyle iletişim kurabilecek ve etkileşime girebilecektir. Neticede sadece Aelf’de çalışan zincirlerle değil, ayrıca diğer Blockchainler’le de etkileşime girebileceklerdir.

Sonuç

Aelf Enterprise 0.7.0 beta platformu piyasaya sürüldü, hem geliştiricilerimizin hem de iş geliştirme ekibimizin sıkı çalışmalarının meyvelerinin görülmesini teşvik ediyor. Önümüzdeki aylarda ortaklıklar ve iş birliği duyuruları sunmaya devam etmekten çok heyecan duyuyoruz ve çok güçlü ve yenilikçi bir teknoloji eserinin başlangıcını gördüğümüze inanıyoruz.Aelf platformundan yararlanabilecek çok güçlü endüstrileri listelemiş olsak da teknolojimizin Blockchain tarafından henüz dokunulmamış diğer birçok endüstri tarafından kullanılabileceğine inanıyoruz.

Yasal Uyarı: Gizlilik anlaşmaları ve devam eden görüşmeler nedeniyle, pek çok işletme bu makalede açıklanmamıştır. Tüm görüşmelerin mutabakat zaptı sonucunu doğurması garanti edilmez ancak bahsedilen tüm endüstriler, Aelf üzerine inşa etmek için doğrudan bir ilgi gösterdiler ve söz konusu önermenin uygulanabilirliği konusunda ciddi görüşmeler içindedirler.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/which-industries-are-looking-to-build-on-aelf-127b4c2dd537

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 03, 2019, 11:14:19 AM
Last edit: June 04, 2019, 03:54:30 PM by KursatAelf
 #226

AELF Haftalık Gelişim İlerleme Raporu (27 Mayıs - 2 Haziran)

Özet: Senkronizasyon mantığı iyileştirmesi tamamlandı ve yavaş düğüm senkronizasyonu problemi düzeltildi.Geçen haftanın ilerleme güncellemesi (27 Mayıs 2019)

Fonksiyon:

- [Tamamlanan] Sözleşme güvenlik kuralları: dizi boyutu doğrulama / SafeDateTime / double tipi / float tipi
- [Tamamlanan] Senkronizasyon mantığı geliştirme
- [Devam eden] Ana zincir ve yan zincir stabilite probleminin düzeltilmesi:
· [Tamamlanan] Yavaş düğüm senkronizasyon problemi bulundu ve düzeltildi
· [Tamamlanan] Bölgeler arası ağ stabilite problemi bulundu ve düzeltildi
· [Devam eden] Ağ LIB sorununun düzeltilmesi
- [Devam eden] Konsensüs stabilite probleminin düzeltilmesi
- [Devam eden] Çapraz zincir işlem gönderici onay mekanizması, yan zincir sözleşme dağıtım mekanizması entegrasyon testi, kodların incelenmesi
- [Devam eden] Çoklu düğüm (10+) durumunda çapraz zincir stabilite probleminin düzeltilmesi
- [Devam eden] Yürütme modülünde yerel paralel yürütme, kod Tamamlanan, test
- [Devam eden] Ekonomik Sistem temettüleri/maliyet optimizasyonu
- [Tamamlanan] Ağ maksimum link sınırlaması miktarı ve beyaz liste (whitelist) mekanizması
- [Tamamlanan] TODO: uygulama ayarları yapılandırma optimizasyonu/Blockextra emir optimizasyonu vs.

Test:

- [Tamamlanan] Oylama birim testi (biraz daha temel fonksiyonel test maddeleri eklendi)
- [Devam eden] Büyük miktarda işlem için stabilite testi
- [Devam eden] Paralel yürütme testi
- [Devam eden] Depolama Değerlendirmesi:
· [Tamamlanan] Çok sayıda işlem için ÇokluToken (MultiToken) sözleşme durum büyüme analizi
· [Başlanmayan] Ekonomik Sistemdeki diğer sözleşme büyümelerinin analizi
- [Devam eden] Ağ bölme değerlendirmesi (blok sorunu giderilecek ve gelecek hafta yeniden değerlendirilecek)
- [Devam eden] Düğüm dışı değerlendirmesi (blok sorunu giderilecek ve gelecek hafta yeniden değerlendirilecek)

Bu Hafta için Plan:

- Çoklu düğüm (10+) çapraz zincir stabilite probleminin düzeltilmesi
- Yürütme modülü probleminde yerel paralel yürütmenin test edilmesi ve düzeltilmesi
- [Yinelenen] TODO uygulanması ve sorunlardaki hataların düzeltilmesi

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-development-progress-report-may-27th-june-2nd-d7566caae589

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 03, 2019, 10:42:39 PM
 #227

Batı'ya Yolculuk

Bu makale, Aelf COO’su ve kurucu ortağı olan Zhuling Chen tarafından yazılmıştır.16. Yüzyılda Çin Edebiyatının Dört Büyük Klasik Romanından biri oluşturuldu. Bu özel parça, Buda tarafından yazılmış tüm kitapları almak için Hindistan'a seyahat eden birkaç keşişle yolculuk etti.

Daha batıda olan Orta Doğu, eski zamanlardan beri ipek yolunda her zaman çok aktif bir iş merkezi olmuştur. Kaç tüccarın ticaret yapmak için binlerce km yol aldığına hala şaşırıyorum ve bu muhtemelen tarihteki ilk büyük ölçekli serbest ticaret ortamıdır. Bundan yüzlerce yıl sonra Dubai'ye ya da İpek Yolu’na ilk ziyaretimde orada Blockchain’in nasıl geliştiğine dair gördüklerimi paylaşmak istiyorum.

Bir Ekonomi Değişimi

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Orta Doğu, ezici ekonomisi için aktif olarak yeni teknolojiler aramaktadır. Mevcut petrol bazlı ekonomiden çeşitlenme için güçlü bir baskı vardır. Şeyh Maktoun bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, BAE Blockchain Stratejisi 2021'in lansmanı sırasında Blockchain teknolojisine desteğini açıkça gösterdi. Şeyh Mohammed, “Bu teknolojinin benimsenmesi BAE'deki yaşam kalitesine yansıyacaktır ve vatandaşların mutluluk seviyelerini artıracaktır. Federal düzeyde hükümet işlemlerinin yüzde 50'si 2021 yılına kadar blockchain teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilecek.  Bu teknoloji zamandan, emekten ve kaynaklardan tasarruf sağlayacak ve bireylerin işlemlerinin çoğunu yaşam tarzlarına ve çalışmalarına uygun bir zamanda gerçekleştirmelerini sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu değişim; bu stratejinin 11 milyar AED (Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi), yıllık olarak 398 milyon basılı belge ve yılda 77 milyon çalışma saati tasarruf edeceğine inandıkları teknolojiye çok güçlü bir şekilde odaklandı. Aslında, BAE Hükümeti bu hamleye o kadar odaklandı ki Blockchain'in önemli bir bileşen olduğu bir tam akıllı şehir 2020 vizyonunu duyurdular.

Dubai

Dubai bana Singapur'u, yapıyı; modern, verimli ve son derece organize bir şehri hatırlatıyor. Özel bir deneyim olarak Dubai’yi tüm şehirde nüfuz eden zengin kültürü deneyimlememi sağlayan Ramazan ayında ziyaret ettim. İftarı arkadaşlarımla kutlayabildim, bu kültürün dostluk ve aileye verdiği güçlü değeri daha da güçlendirdim. Yoğun bir iş merkezli dünyada heyecanlandırıcı bir deneyimiydi.

Ortak şirketimiz CGS’den ve Enterprise Singapore'dan Jason'ın yardımıyla, Abu Dhabi Akıllı Çözümler Kurumu ve Dubai Kobi de dahil olmak üzere birçok devlet kurumunu ziyaret ettik. Kripto para birimlerinin uygulanmasının ötesinde Blockchain teknolojisinin güçlü bir anlayışına sahip oldukları çok hızlı bir şekilde anlaşıldı. Bu, halklarını değiştirecek bir çözüm için vizyonlarını tartıştıklarında ortaya çıktı. Ek olarak, Roland Berger'deki eski meslektaşlarım da büyük şirketlere Blockchain ile ilgili konularda tavsiyelerde bulunuyor. Onlarla konuştuktan sonra, deneyimlerinin Blockchain’in benimsenmesi için çok yüksek bir talebe işaret ettiği çok açıktı ve ben Aelf'in izleyebileceği yeni ve heyecan verici fırsatlara kapı açabildim.

Aelf Blockchain'in işletmeler ve Blockchain benimsenmesi üzerinde büyük bir etkisi olacağına fazlasıyla inanıyoruz. Bizim yardımımızla bir işletme; kolay, modüler özelleştirme ile 5 dakikada kendi Aelf Blockchainler’ini başlatabilir. Ekosistemimiz, benzersiz paralel işleme yeteneğiyle yüksek verimlilikte çalışacaktır. "Tek çekirdekli CPU" Blockchain’i, "çok çekirdekli CPU" çoklu zincir sistemine dönüştürüyoruz. Bunu destekleyici araçlarıyla birleştirin, Aelf’de bir Dapp oluşturmak daha kolay olamazdı!

Mevcut zihniyet ve altyapı ile BAE'nin Blockchain benimsenmesini geliştirmek için harika bir bölge olduğuna inanıyoruz. İş gelişimimizi burada yürütmeye devam edeceğiz ve Jason King'i Aelf için Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Direktörü olarak atamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu bölgedeki Aelf ekibinin tam desteğiyle hükümetlerle ve işletmelerle kapıları açmamızda bize yardımcı olacaktır. Ek olarak, müşterilerimizin uygulamalarını Aelf Blockchain’de Dapp’lerini uygulamalarına yardımcı olmak için bazı teknik çözüm sağlayıcılarını da güvence altına aldık.

Her harika yolculuk, küçük ama anıtsal bir adımla başlar. Aelf için bu adımı attık ve şimdi BAE'ye Blockchain’i getiren heyecan verici bir yolculuktayız. Tekerlekleri harekete geçirdik ve başarı potansiyelimizi en üst seviyeye çıkarmak için tüm parçaları hizaladık. Yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri'nde değil, tüm dünyada işletmeler ve hükümetler ile daha birçok fırsatı duyurmayı dört gözle bekliyoruz.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/journey-to-the-west-ca975d178d91

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 04, 2019, 08:11:15 AM
 #228

👉 Zhuling Chen: Bu hafta Aelf... 👇

Teknik: Geliştirici dokümantasyonları tamamlanacak

İş Geliştirme: Lider bir küresel bulut servis sağlayıcısı ve iş birliği için lider bir proje ile buluşulacak

Pazarlama: Heyecan verici geliştirici etkinlik duyurusu yakında geliyor!

https://twitter.com/czhuling/status/1135810902366642177?s=19

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 04, 2019, 04:25:32 PM
 #229


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
BoozeHoundPoker
Member
**
Offline Offline

Activity: 406
Merit: 11View Profile
June 04, 2019, 06:23:16 PM
 #230

aelf çok beklentisi olan ve büyük projelere imza atacak olan nadir projelerden bir tanesi, uzun zamandır takip ediyorum ve takip etmeye de devam edeceğim. Önümüzdeki yıllarda en önde giden işlerden bir tanesi olacaktır.
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 05, 2019, 07:43:49 AM
Last edit: June 05, 2019, 08:16:34 AM by KursatAelf
 #231


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 05, 2019, 11:18:53 AM
 #232


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 06, 2019, 05:20:47 AM
 #233


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 06, 2019, 06:27:03 AM
 #234

📖 Aelf geliştirici dokümantasyonları hazır!
✅ Yeni içerikler ve daha fazlasını keşfetmek için https://docs.aelf.io adresini ziyaret edin!


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 10, 2019, 08:24:31 AM
Last edit: June 10, 2019, 02:15:22 PM by KursatAelf
 #235

AELF - Kendi Blok Zincirinizi Oluşturun! (BUIDL Your Own Blockchain - BYOB)1 Mayıs 2019'da Aelf geliştirme ekibi, herhangi bir kullanıcının kendi Blockchain'ini birkaç dakika içinde dağıtmasına izin veren AELF Enterprise Blockchain sürümünü gururla duyurdu. Ekip, sizlere daha fazla geliştirici ve topluluk üyesinin kendi Blockchain'lerini oluşturmayı deneyecekleri umuduyla Aelf BYOB'u getirmekten heyecan duyuyor! Aelf Boilerplate'i kurarak ve Aelf'de kendi bilgisayarınızla birkaç demo çalıştırarak, Aelf'e olan aşinalığınızı ve heyecanınızı geliştireceğinizi umuyoruz.

1. BYOB Görevleri

Etkinlik, geliştiricilerin ve topluluk üyelerinin katılabileceği 4 görevden oluşuyor. Her görevi tamamladıkça ELF ile ödüllendirileceksiniz. Görevler arasında ilerledikçe, aşağıdaki linkleri doldurduğunuzda ilk katılanlardan biri olduğunuzu bileceğiz! Her bir Google hesabı için bir form doldurabilirsiniz ve istediğiniz gibi formu gönderebilir ve düzenleyebilirsiniz.
Formu doldurduğunuzdan emin olunuz! Aksi halde, etkinliğe katıldığınızı ve görevi tamamladığınızı bilemeyiz.

Görev 0: AELF BYOB formunu açın

https://forms.gle/yU9f6bBVEo9xLtyPA

Formu istediğiniz zaman gönderebilir, geri dönüp önceki bir gönderimi düzenleyebilirsiniz. Formunuzu ne zaman düzenliyorsanız, formun sonuna kadar devam ettiğinizden ve 'SUBMIT (GÖNDER)' mavi butona tıkladığınızdan emin olunuz!

Görev 1: Demoların kurulması ve denenmesi

Denemek için Aelf-boilerplate ve 4 demo deneyimleyin! Tam talimatlar aşağıdaki adreste bulunabilir:

https://github.com/samjia12/aelfDeveloperCommunity/blob/master/AELF%20BOILERPLATE%20INTRODUCTION%20JUN%205.pdf

Görev 2: Kelimenin Twitter'da yayılmasına yardımcı olma

Aelf-boilerplate ve Demo'ları denedikten sonra geliştiriciler, ya AELF BYOB duyurusunu Twitter'da retweet (RT) edebilir ya da deneyimleri hakkında kendi tweetlerini atabilirler.
Tüm Tweet'ler şunları içermelidir: "@aelfblockchain" ve "#aelfBYOB"

Görev 3: Deneyiminizi paylaşın

Tweet atmadan bir adım daha ileri giderek, genel olarak Aelf boilerplate deneyimi veya Aelf hakkında makaleler veya blog yazıları yazabilirsiniz. Önerilen bazı makale konuları:
- Blockchain ve/veya Aelf Blockchain teknolojisi anlayışınız hakkındaki görüşleriniz
- Demo ve öğretici deneyimi, sonraki beklentiler ve geri bildirimler
(Aelf, en aktif C# Blockchain projesi olarak GITHUB'ta ilk sırada yer almaktadır. Eğer bir C# geliştiricisiyseniz, Aelf ve C# hakkında yorum yapabilirsiniz.)
Makaleler veya blog yazıları; Reddit, medium, vb. gibi teknolojiyle ilgili platformlarda yayınlanabilir.
Teknik makaleler, kopyalanmamalı veya intihal edilmemelidir.

Görev 4: Bize geri bildirimde bulunun

Aelf geliştiriciler topluluğu, https://t.me/aelfdeveloper adresiyle Telegram'dadır. Demoları tamamladıktan sonra lütfen topluluğa katılın ve geçerli soruları yayınlayarak, çözümler önererek veya diğer üyelerin sorularına cevap bulmalarına yardımcı olarak düşüncenizi bizimle paylaşın.

2. Ödül kuralları

Görev 1: Tüm katılımcılar, katılımcı adları ya da takma adlarının yazdığı bir not defteri/Word ekranı ile her bir demonun ekran görüntüsünü (screenshot) yüklemelidir.
İlk 100, 188 ELF kazanacaktır
101~120: 128 ELF
121~150: 108 ELF
151~200: 88 ELF

Görev 2: @aelfblockchain tarafından yapılan duyurunun Retweet'i veya katılımcının Aelf BYOB etkinliği hakkında kendi Tweet'ini atması gerekir.

20 ELF kazanmak için 10 beğeni (like) veya daha fazlası
60 ELF kazanmak için 20 beğeni (like) veya daha fazlası

Lütfen takip kolaylığı için @aelfblockchain ve #aelfboilerplate kullanın

Görev 3: 188 ELF kazanmak için teknik makaleler yazın ve teknik blogda/BBS'de yayınlayın. Ek 100 ELF kazanmak için onları birden fazla blogda/ BBS'de yayınlayın (ilk 25 ile sınırlı)

Görev 4: Ek ELF kazanmak için Telegram grubunda geçerli soruların ve önerilen çözümlerin paylaşılması, Aelf geliştirici topluluğu içinde aktif teknik katılım.

Ödül, ilk 200 geliştiriciyle sınırlıdır. Lütfen şimdi kaydolun.

3. Etkinlik dönemi

Kayıtlar, 10 Haziran 2019'da başlıyor.
Etkinlik bitiş tarihi: 24 Haziran 2019

4. Tahmini Süre

Çevreyi (Environment) yapılandırma: 15–20 dakika
Demoları Çalıştırmak: 10–15 dakika
Tam deneyimin yaklaşık 30 dakika sürmesi bekleniyor

Öğreticiler ve Yardım

1. Aelf-boilerplate nedir?

Aelf Boilerplate, yerleşik geliştirme iskeleleri ve basit demoları ile Aelf Blockchain sistemine dayanan bir geliştirme şablonudur.

2. Aelf-boilerplate ne yapabilir?

Dapp geliştiricileri için:

Bu şablona dayanılarak, akıllı sözleşmeler ve Dapp'ler AELF Blockchain protokolüne dayanarak hızlıca dağıtılabilir

Blockchain geliştiricileri:

Kendi Blockchain sistemlerini hızlıca kurabilirler

Hızlıca başlayabilmeniz için AELF BYOB etkinliği için ilgili öğreticileri hazırladık:

Video öğreticileri:

https://youtu.be/TggXCAHPP1w

Grafik öğreticileri:

https://github.com/AElfProject/aelf-boilerplate/tree/hello-world/docs

Geliştirici dokümantasyonlarını görüntüleyin:

https://docs.AELF.io/main

Windows sorun giderme:

Windows'ta Aelf-boilerplate çalıştırıyorsanız ve Blockchain'i çalıştırırken sorun yaşıyorsanız, lütfen Blockchain'i VS.'de başarıyla oluşturmak ve çalıştırmak için aşağıdaki talimatları inceleyin.

https://github.com/samjia12/aelfDeveloperCommunity/blob/master/FAQ%20when%20using%20protobuf%20and%20executing%20dotnet%20build%20in%20Windows%20system.md

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-buidl-your-own-blockchain-byob-is-here-3c4436f69bd8

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 10, 2019, 09:30:24 AM
 #236

AELF Haftalık Gelişim İlerleme Raporu (3 Haziran — 9 Haziran)

Özet: Konsensüs stabilite problemi ve çapraz zincir işlem gönderici onay mekanizması düzeltildi.Geçen haftanın ilerleme güncellemesi (9 Haziran 2019)

Fonksiyon:

- [Tamamlanan] Konsensüs stabilite problemi düzeltildi.
- [Tamamlanan] Çapraz zincir işlem gönderici onay mekanizması, yan zincir sözleşme dağıtım mekanizması entegrasyon testi
- [Tamamlanan] Rastgele sayı sağlayıcı sözleşmesi standardı
- [Devam eden] Çoklu düğüm (10+) durumunda çapraz zincir stabilite probleminin düzeltilmesi
- [Devam eden] Yürütme modülünde yerel paralel yürütme, %70
- [Devam eden] Ağ LIB sorununun düzeltilmesi
- [Devam eden] Ekonomik sistem temettüleri / maliyet optimizasyonu, %30
- [Devam eden] Stabilite optimizasyonu:
•   [Devam eden] CPU kullanımı çok yüksek

Test:

- [Devam eden] Büyük miktarda işlem için stabilite testi
- [Devam eden] Yerel makine paralel işleme gerçekleştirir:
•   [Devam eden] Birim test durumlarının iyileştirilmesi
•   [Devam eden] Performans testi
- [Başlanmayan] Depolama Değerlendirmesi, Ekonomik Sistemdeki diğer sözleşme büyümelerinin analizi
- [Devam eden] Ağ bölme değerlendirmesi
- [Devam eden] Düğüm dışı değerlendirmesi (ekonomik sistem otomasyon betiği, uzun süre çalışma ve sorun çözme)

Bu Hafta için Plan:

- Çoklu düğüm (10+) çapraz zincir stabilite probleminin düzeltilmesi
- Çoklu düğüm paralel işlem testi ve problem çözme
- [Yinelenen] TODO uygulanması ve sorunlardaki hataların düzeltilmesi

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-development-progress-report-june-3rd-june-9th-6851996a14ff

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
Kalemder
Legendary
*
artcontest
Offline Offline

Activity: 1582
Merit: 1707


Be A Hope


View Profile
June 10, 2019, 09:58:06 AM
 #237

Dün bir transfer gördüm. Aelf ekibe ait cüzdandan milyonlarca dolarlık coin bir borsa hesabına gönderildi.
Bu durumda düşmesini bekliyorum eğer gerçekliği varsa.


▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀

Kripto Para.com
Bitcoin Altcoin Haberleri

..TELEGRAM KANALI..
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 10, 2019, 10:34:58 AM
 #238

Dün bir transfer gördüm. Aelf ekibe ait cüzdandan milyonlarca dolarlık coin bir borsa hesabına gönderildi.
Bu durumda düşmesini bekliyorum eğer gerçekliği varsa.

Aelf'in doğru market cap değerine sahip olmasını sağlamak için Aelf resmi sitesinde uzun zamandır belirtildiği gibi Danışman tokenlerinin bir kısmının 2 yıllık hak ediş süresi göz önünde bulundurularak kilidi açıldı. Ve herhangi bir fiyat düşmesi yaşanmadı.

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 14, 2019, 11:48:00 AM
 #239


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
kriptobaron
Member
**
Offline Offline

Activity: 348
Merit: 30


View Profile WWW
June 14, 2019, 12:27:51 PM
 #240

Dün bir transfer gördüm. Aelf ekibe ait cüzdandan milyonlarca dolarlık coin bir borsa hesabına gönderildi.
Bu durumda düşmesini bekliyorum eğer gerçekliği varsa.
Dolaşımda 200m falan token vardı son zamanlarda bayağı kilitli tokenleri piyasaya sürdüler 500k dolaşım olmuş mainnet yapacaklardı sanırım onuda beceremediler erteliyorlar sürekli kilitli tokenleri açmasalardı elf fiyatı şuanda 5000 satlar da falan olurdu bence ama 2400 satlar da sürünüyor umarım ekip ne yaptığının farkındadır.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!