Bitcoin Forum
November 25, 2020, 11:04:08 PM *
News: Bitcointalk Community Awards
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 »
  Print  
Author Topic: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU)  (Read 26756 times)
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 17, 2020, 07:10:46 PM
 #541

Aelf CBDC'leri (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) pratik bir şekilde destekler!Küresel salgının ortasında birçok ülke; mevzuatlarını, finansal sistemlerini ve düzenlemelerini gözden geçiriyor. Görünen bir etkinlikle işleyen mevcut sistemlerin artık bir zamanlar aynı güvenlik veya yapısal desteği sağlamadığına dair kitlesel bir uyanış oldu.

2019 yılında Latin Amerika para araştırmaları merkezi CEMLA, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Çalışma Grubu tarafından CBDC'lerin temel yönlerini özetleyen bir makale (https://www.cemla.org/fintech/docs/2019-06-KeyAspectsAroundBankDigitalCurrencies.pdf) yayınladı. Dijital para birimlerini diğer avantajlarla göstererek net avantajları karşılaştırıyor.

Bu makale, ülke çapında bir CBDC'nin uygulanmasındaki zorlukları ve riskleri özetlemektedir. Bazı önemli riskler şunları içerir:
• Altyapıyı kurmak ve mevcut sistemleri entegre etmek için yoğun yatırım
• Kullanıcı işlemlerinde istenmeyen anonimlik
• Bankacılık sektöründe pazar uzmanlığının eksikliği
• Telekomünikasyon altyapısına ve yazılıma büyük güven

Aelf’in Çözümü

Yukarıda tanımlanan zorluklar özellikle paralel işleme, modüler tasarım, çapraz zincir transfer protokolü (CCTP) ve çoklu yan zincir yapıları dahil olmak üzere benzersiz teknolojik bileşenlere odaklanarak, Aelf kurumsal çözümüne bakıldığında ele alınabilir.

Altyapı yatırımı ve pazar uzmanlığı

Yeni bir blockchain altyapısı kurma veya mevcut bir teknolojiyi entegre etme maliyetinin potansiyel olarak oldukça yüksek olduğu inkâr edilemez. Bu maliyetlerin çoğu, iyi tasarlanmış ve uygulaması kolay bir blok zincirinin varlığı ile azaltılabilir. Aelf ekibi, sistemini 10 dakika içinde bir blok zincirinin kurulumuna ve dağıtılmasına izin veren özel bir modüler tasarım ile tasarladı.

Ayrıca tasarım, kuruluşların değiştirmek için ayrı modülleri seçerek blok zincirlerini minimum çaba veya teknik bilgi ile ayarlamasına ve özelleştirmesine olanak tanır. Aelf’in Aelf’de inşa etmek isteyen ortakları ve organizasyonları destekleme taahhüdü ile birlikte ilk maliyetlerin, çoğu diğer blockchain çözümlerinin gerektireceği oranın bir kısmına indirgenebilir.

Bu maliyetin bir başka bileşeni de mevcut çözümlerle bütünleşmesindeki zorluklardır. Aelf, harici verilerin devreye alınmasının bir API'nin basit entegrasyonu ile güvenli ve verimli bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için Chainlink ile partnerlik kurmuştur. Ekip; ayrıca diğer platformlardan, zincirlerden veya çözümlerden varlıkların Aelf ekosistemi ile sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesine olanak tanıyan Çapraz Zincir Transfer Protokolünü (CCTP) geliştirdi. Bu bileşenler birlikte, Aelf'in mevcut çözümlere hızlı ve uygun maliyetli bir kuruluma entegrasyonunu kolaylaştırır.

İstenmeyen Anonimlik

Bu nokta, endüstrideki hemen hemen tüm teknik çevrelerde tartışmalıdır. Birçoğu, tamamlanmış finansal işlemler yaparken anonim kalma yeteneğinin bir avantaj olduğunu ve her kullanıcının sahip olması gereken bir hak olduğunu savunuyor. Ancak bu; düzenleyici ve kolluk kuvvetleri için suç faaliyeti, kara para aklama ve karaborsa işlemleri ile ilgili ciddi endişeler yaratmaktadır. Bankalar, Kara Para Aklamanın Önlenmesi (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) yasalarına tabidir ve bilinçli veya bilinçsiz olarak bunları atlatmaları durumunda ağır cezalar ödeyebilirler.

Aelf, bir iş çözümüyle uğraşırken ve son kullanıcıya hitap ederken bu ikilemi ve diğerlerini anladı ve birçok farklı uygulamanın farklı gereksinimleri olacağını biliyor. "Bir zincire bir uygulama" çözümü, her bir yan zincirin her uygulamanın gereksinimleri için özel bir odak ile tasarlanmasına olanak tanır. Buna daha fazla baktığımızda her bir yan zincir, birden fazla üst-alt zincirine dallanma özelliğine sahiptir. Bu, CBDC gibi bir uygulamada tam anonimlik içeren bileşenler olabileceği anlamına gelirken, diğer bileşenler AML ve KYC yasalarına uygundur. Ayrıca kuruluşlara, üçüncü tarafların onayını veya anlaşmalarını gerektirmeden çözümleri üzerinde daha iyi kontrol sağlar.

Mevcut altyapıya güvenme

Bu, herhangi bir blockchain firmasının ele alması için zor bir mücadeledir. Bu, tüm katkıda bulunan tarafların (Telekom, elektrik vb.) iş birliği olmadan asla tam olarak çözülemez. Aelf çözümü, yeni bir paralel işleme tasarımı ile aşırı yüklenme talebini ve potansiyelini azaltmaktadır. Bu tasarım; teorik olarak mevcut visa sistemlerinden 5 kat daha yüksek, inanılmaz derecede yüksek bir performans üretmek için iki unsur içerir.

Küme düğümleri

Mevcut düğüm altyapısı ile ilgili bir sınırlama, düğüm ekosistemindeki en zayıf bilgisayar tarafından oluşturulan darboğazdır. Tüm sistemin performansı temelde yalnızca "en zayıf halkası" kadar güçlüdür. Bir küme düğümü çözümü geliştirerek her düğüm, birden fazla aygıttan oluşur; ve bu, herhangi bir bireysel bilgisayara bağımlı kalmanın kaldırıldığı anlamına gelir. Bu nedenle 'en zayıf bağlantıdan' bir darboğaz yoktur.

Veri tabanı kaydı ve işlem işleme ayrımı

Küme düğümü çözümünü geliştirirken, ekibin bulduğu yeni bir zorluk da başka bir darboğazdı. Bu kez blok üretiminin işlem veya veri tabanı kayıt bileşenindedir. Ayrı iki küme tarafından işlenecek bu iki bileşeni ayırarak performansları, kaynakların verimli kullanımını korurken mevcut ihtiyaçları karşılayacak şekilde ayarlanabilir.

Bu ve diğer benzersiz geliştirme özellikleri sayesinde Aelf Enterprise (Kurumsal) Blockchain, diğer blockchain çözümleriyle karşılaştırıldığında potansiyel zorlukları önemli ölçüde azaltarak CBDC'ler de dahil olmak üzere birçok uygulamanın gereksinimlerini karşılayabilir. Çözüm; çok güçlü bir blockchain ekosisteminde kontrol, özelleştirme, kullanım kolaylığı, düşük maliyet ve verimlilik avantajları sağlar.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-supports-cbdcs-in-a-practical-manner-40a8df229e15

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
1606345448
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1606345448

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1606345448
Reply with quote  #2

1606345448
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1606345448
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1606345448

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1606345448
Reply with quote  #2

1606345448
Report to moderator
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 18, 2020, 02:27:41 PM
 #542


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 19, 2020, 02:28:06 PM
 #543


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 21, 2020, 09:36:46 AM
 #544


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 22, 2020, 06:40:43 PM
 #545

Alibaba’nın Mali Bölümü IEEE Tarafından Onaylanan Yeni Blockchain Standardını Almak için Aelf ile İş Birliği YapıyorSon zamanlarda Aelf tarafından sunulan Blockchain tabanlı Dijital Varlık Tanımlaması Standardı, IEEE SA Standartlar Kurulu Yeni Standartlar Komitesi (NesCom) tarafından onaylandı. Standart, kripto varlık tanımlama yöntem ve uygulamalarını belirtir. Standart; ayrıca veri yapısı, veri formatı ve ilgili varlık yönetimi operasyonu özellikleri dahil olmak üzere blockchain sistemi dijit varlık tanımlamasının niteliklerini de ele almaktadır.

Bu standardın amacı, blockchain sistemlerinde bir varlık tanımlama spesifikasyonu ile dijital varlık yönetimini geliştirmektir. Standart; blockchain dijital varlık tanımlama çözümleri tasarlayan kuruluşlar için veri biçimi referansı sağlamayı, blockchain dijital varlık uygulamaları geliştiren ve dijital varlık hizmetleri sağlayan kuruluşlar için veri yapısı referansını oluşturmayı, blockchain dijital varlık hizmetlerini kullanmayı planlayan kuruluşlar için operasyonel özellikler oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu standart, çapraz zincir varlıklarının çözümü ile ilgilidir. Farklı blockchain sistemleri, farklı protokoller ve veri yapıları kullanır ve bu nedenle blockchain protokolleriyle uyumlu tek tip veri formatı standartları oluşturmak ve varlıklar için evrensel çapraz zincir standartları oluşturmak gerekir. Bu nedenle, farklı blockchain sistemleri arasında çapraz zincir doğrulamasını gerçekleştirmek için varlıkların çapraz zincir transfer verilerinin birleşik yapısını tanımlamak ve birleşik bir doğrulama yöntemi oluşturmak gerekir.

Açık bir blockchain ağı olarak ekip; çapraz zincirin kullanım kolaylığına, ölçeklenebilirliğine ve güvenliğine özel odaklanarak Aelf’in çok seviyeli, ana zincir ve çoklu yan zincir yapısına dayanan bir Çapraz Zincir Transfer Protokolü (CCTP) geliştirdi. Protokol, bağımsız blockchain sistemleri arasında çapraz zincir transferlerini gerçekleştirerek farklı blockchain sistemleri arasında varlık transferi gerektiren uygulamaları destekler.

CCTP, çapraz zincir transferleri için standart bir çözüm ve blockchain sistemleri arasındaki çapraz zincir varlık transferleri için birleşik bir özellik sağlar. Protokol, aynı zamanda merkezi olmayan çapraz zincir varlık transfer hizmetlerinin inşası için standartlaştırılmış bir arayüz ve veri yapısı sağlayarak geliştiriciler için ortak bir çözüm sağlar.

Aynı zamanda Aelf, Merkezi Varlık Yönetimi ve Zincir Üstü Güvenlik Çözümünü (CAM) başlattı. Varlıkları kontrol etmek için farklı yetkiler tanımlarken, borsaların fonlara erişimini sınırlamak için blockchain üzerinde Merkez Varlık Yönetimi sözleşmelerinin kurulmasını desteklemektedir. CAM'a dayanarak Aelf; borsanın kullanıcılar adına oy vermesini ve hackerlar tarafından çalınmasını önlemek için blockchain sözleşme çözümü hakkında bir patent başvurusunda bulunduklarını, patentin ilerleme aşamasının şu anda devam ettiğini söyledi.

Aelf, kaynaklarının çoğunu daha geniş bir topluluk için ilerleyen blockchain çekirdek teknolojisine odakladı. IEEE blockchain varlıklarının uluslararası standardının onaylanması, blockchain teknolojisinin geliştirilmesine ve benimsenmesine yardımcı olacaktır. Bu; blockchain şirketlerinin çapraz zincir dijital varlıklar gibi en son teknolojiler hakkında daha fazla araştırma yapmak, blockchain ve Dağıtılmış Muhasebe Teknolojisinin standartlaştırılmasını ve benimsenmesini sağlamak ve blockchain teknolojisi ve geleneksel endüstrilerin entegrasyonunu sağlamak için iş birliği yaptıklarında elde edebilecekleri başarıları göstermektedir.

KAYNAK:
https://btcmanager.com/alibabas-financial-arm-collaborate-aelf-blockchain-standard-approved-by-the-ieee/?q=/alibabas-financial-arm-collaborate-aelf-blockchain-standard-approved-by-the-ieee


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 23, 2020, 06:59:20 PM
 #546

Aelf Enterprise (Kurumsal) v1.0.0 Önizleme 3 Resmi Olarak Yayınlandı23 Haziran Salı günü Aelf Enterprise v1.0.0 Önizleme 3 piyasaya sürüldü. Tamamen geliştirilmiş bir blockchain ekosistemi, geliştirme paketi ve temel uygulamalar ve hizmetler için destekleyici belgeler de dahil olmak üzere kapsamlı bir ticari blockchain çözümüdür. Önizleme 3; performans, ölçeklenebilirlik ve kullanıcı deneyimi açısından optimize edilmiştir. Daha kapsamlı bir ticari blockchain çözümü ile bu sürüm; geliştiriciler için güvenli, istikrarlı ve verimli bir geliştirme ortamı sağlayabilir.

Önizleme 3; kurumsal kullanıma hazır, entegre bir blockchain çözümüdür. "Ana zincir + çoklu yan zincir yapısı", "küme" veri merkezi, paralel bir bilişim sistemi, AEDPoS konsensüsü ve çoklu yönetişim modeli; çeşitli uygulamaların blockchain teknolojisiyle derin entegrasyonunu kolaylaştırır.

Genel/Halka Açık Test Ağı Kodu, Aelf Enterprise v1.0.0 Önizleme 3'e yükseltildi ve ana ağın başlatılması için gereken tüm işlevler dağıtıldı. Test Ağı Blockchain Gezgine (Explorer) ek olarak Test Android, IOS ve web cüzdanları gibi destekleyici özellikler aynı anda güncellenecektir. Aelf v1.0.0 Önizleme 3'e dayanarak topluluk kullanıcıları, Aelf ana ağının işlevsel modüllerini deneyimleyebilirler.

Aelf Enterprise 1.0.0 Önizleme 3 Sürüm Sistem Entegrasyonu

1.aelf Enterprise
• aelf v1.0.0 Önizleme 3
• DevKit v1.0.0 Önizleme 3

2.Dış Harici Uygulamalar
• aelf Blockchain tarayıcı v0.4.1
• aelf Tarayıcı Mysql eklentisi v1.0.0 Önizleme 3
• aelf Gezgin (Explorer) v1.0.0 Önizleme 3
• aelf Cüzdan v1.0.0 Önizleme 3
• aelf JS SDK v3.2.34
• aelf-bridge v0.0.9
• Nodejs v0.1.43’de aelf CLI

3.aelf Tarayıcı Uzantısı v1.1.1

Detaylı Güncellemeler

1.aelf Enterprise Güncellemeler ve Giriş

1.1 aelf v1.0.0 Önizleme 3
https://github.com/AElfProject/AElf
• Paralel işlem yürütme verimliliğini artırmak için işlem paralel gruplama mekanizması optimize edildi
• İşlem doğrulama mekanizması basitleştirildi ve işlem doğrulama verimliliği artırıldı
• Birim test verimliliğini artırmak için akıllı sözleşme birim test yapısını yeniden yapılandırıldı
• Kayıt yapılandırma şeması optimize edildi
• Kötü amaçlı düğüm işaretleme mekanizması optimize edildi
• DPoS konsensüs kararlılığı geliştirildi

1.2 Devkit v1.0.0 Önizleme 3
• aelf-boilerplate: https://github.com/AElfProject/aelf-boilerplate
• Geliştirici belgeleri: https://docs.aelf.io/
• Geliştirici dokümanları yapısının yeni sürümü
• Sözleşme geliştirme öğretim modülü eklendi
• Konsensüs, işlem ve ağ protokolü modülleri eklendi

2.aelf Harici Uygulamalar Güncellemesi

2.1 aelf Tarayıcı Mysql eklentisi v1.0.0 Önizleme 3

• Referans hatası düzeltildi

2.2 aelf explorer v1.0.0 Önizleme 3
• Tüm zincirin verileri eklendi
• Adres ayrıntıları eklendi
• Token listesi ve ayrıntılı veriler eklendi
• Sözleşme durumu ve işlemler, sözleşme detaylarında görüntülenebilir

2.3 aelf cüzdan v1.0.0 Önizleme 3

• Hata düzeltildi

2.4 aelf JS SDK 3.2.34
• Hata düzeltildi

2.5 aelf-bridge 0.0.9
• APP, Aelf Gezgin (Explorer) Uzantıları ve Aelf SDK'sı aracılığıyla sözleşme yöntemlerini çağırma farkını düzeltmek için eylem eklendi.

2.6 Nodejs v0.1.43’de aelf CLI
• Hata düzeltildi


Aelf, Aelf Enterprise v1.0.0 Önizleme 3'ün çalıştırılmasına dayalı olarak istisna durumlarını analiz etmeye odaklanacaktır. Aynı zamanda blok üretme verimliliği, sistem kararlılığı ve performansı, depolama veri yapısı ve ağ iletim verimliliği optimizasyonları üzerinde derin ve sistematik araştırmalar yapacaktır. Ekip, ekosistem yönetişim modelini ve ekonomik sistem model tasarımlarını keşfetmeye devam edecektir.

Önizleme 3, Aelf’in en son teknik güncellemelerinin ve ana ağın Ar-Ge başarılarının önemli bir göstergesidir. Ana ağ hazırlığı, ana ağ lansmanı yol haritasına uygun olarak başlatılmıştır. Yakın gelecekte daha fazla ayrıntı yayınlanacaktır! Aelf; kullanıcılara yüksek performanslı, istikrarlı ve güvenilir blockchain altyapısı sunarak mükemmellik için çaba göstermeye devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-enterprise-v1-0-0-preview-3-officially-released-e98cee8b34cc

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 24, 2020, 02:06:27 PM
 #547


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 25, 2020, 09:00:59 AM
 #548


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 25, 2020, 06:28:45 PM
 #549


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
June 28, 2020, 09:12:51 AM
 #550

✅ Ne yapabilirsin? Gel bizimle inşa et!

Aelf ekosisteminin gelişimine katkıda bulunduğunuz için ödüller kazanın!
- Marka materyallerini genişletme. Örneğin: duvar kağıtları, memler ve grafikler
- İlgi çekici videolar oluşturme
- Aelf dokümanlarını geliştirme
- Aelf hakkında makaleler yazma
- Merkezi olmayan uygulamalar (DApp) oluşturma▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 01, 2020, 06:16:13 PM
 #551


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 02, 2020, 06:35:23 AM
 #552

🔊 Heyecan verici haber! ELF artık ZGexchange'de!

Mevduat ve çekim işlemleri, 3 Temmuz 14:00 (GMT +8) itibariyle başlayacaktır.

Buna ek olarak ELF, 6 Temmuz 16:00 (GMT +8) itibariyle Tüm Para Birimi Vadeli İşlemleri için kullanılabilir olacaktır.


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 03, 2020, 11:00:34 AM
 #553


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 06, 2020, 10:11:13 AM
 #554

🔊 Aelf Geliştirici Öğreticisi: Aelf Boilerplate'de tek ve çoklu düğüm nasıl çalıştırılır ⬇️

https://www.youtube.com/watch?v=jMxWrZZXLKI

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 07, 2020, 01:15:15 PM
 #555

🔊 Veri, Bulut ve İletişim Hizmetleri kategorisinde önde gelen blockchain projelerinden biri olarak Aelf; AWS, IBM Cloud & Microsoft Azure ile birlikte Singapur Blockchain Manzarası 2020'de yer aldı. 🎉

https://cointelegraph.com/news/singapores-blockchain-landscape-has-grown-more-than-50-since-last-year

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 07, 2020, 01:22:06 PM
 #556

🔊Sizlere paylaşacağımız iyi bir haberimiz var!

24 saat içinde 2020 yılında Aelf Blockchain'in İLK HALKA AÇIK/GENEL TEST AĞI tanıtılacaktır!

Geri sayım yeni başladı. Bizi izlemeye devam edin! 💪💪


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 08, 2020, 10:49:09 AM
 #557

🔊 Aelf'in İlk BingoGame Halka Açık Testinin bugün yayınlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

İnanılmaz Ödüllere Sahip Bir Parti! 💰

İlk gelen ilk hizmet esasına göre IOS için sadece 40 yer vardır. Ve Android için sınırsız!

Tüm ayrıntılar için👇

https://medium.com/aelfblockchain/aelfs-first-bingogame-public-testing-in-2020-e9848d281d3e

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 09, 2020, 09:49:00 AM
 #558

Aelf’in 2020'deki İlk BingoGame Genel/Halka Açık Testi!Çok geçmeden Aelf’in AEUSD Stabilcoin'i Iris Test Ağında kullanıma sunuldu ve BingoGame Demosu buna dayanıyordu. Saelf-yönetimli toplulukta yapılan ilk deneme tamamlandı! Daha fazla hazırlık ile 2. BingoGame Demo denemesi, 8 Temmuz'da tüm Aelf kullanıcılarına sunuldu.

BingoGame Demo, Aelf tarafından tanıtılan blockchain rastgele sayı teknolojisi için bir uygulamadır. Geleneksel bahis oyunlarıyla karşılaştırıldığında BingoGame, veri bağlantılarında önemli yeniliklere sahiptir ve çevrimiçi olarak rastgele sayı blockchain sistemi ile oynanır. Kullanıcılara etkileşimli ve eğlenceli bir deneyim sunar. BingoGame, blockchain tabanlı bir bahis mini oyunudur. Kullanıcılar, önceden belirlenen kurallara göre herhangi bir token miktarı bahis yapar ve seçtiği herhangi bir kullanıcıya blok zincirinde ödül kazanan rastgele bir kazanan sayı üretilir. BingoGame ile ilgileniyorsanız, lütfen bize katılın! IOS için ilk gelen ilk hizmet esasına göre yalnızca 40 kullanıcılık kapasite vardır (sınırlı sayıda UDID nedeniyle). Android için sınırsızdır.

Etkinlik Dönemi (GMT + Cool:

8 Temmuz 2020 20:00 – 15 Temmuz 2020 12:00:00

Oyun kuralları

BingoGame, katılımcıların bahisleri tarafından oluşturulan veri parçalarını, işlem karmasına karşılık gelen blok yüksekliği ile birlikte hesaplanan bir tohum numarası olarak almak için blockchain akıllı sözleşmelerini kullanır - daha sonra 0 ile 255 arasında rastgele bir sayı üretir. Arayüz üç grup görüntüler: Büyük, Orta ve Küçük. 0-126 küçük gruba, 127 ve 128 orta gruba, 129-255 büyük gruba girmektedir.

Kurallar:

1. Oyuncular, büyük veya küçük bir grup seçebilir.
2. Çekilen numara seçtiğiniz grubun içindeyse, bahsinizi ikiye katlayabilirsiniz. Çekilen numara seçtiğiniz grubun dışına çıkarsa, bahsinizi kaybedersiniz. Çekilen sayı "orta" gruba girdiğinde sözleşme kazanır ve tüm kullanıcılar bahislerini kaybeder.
3. Bir kerede 30'dan fazla bahis oynanamaz.

Adımlar:

1. Oyuncu, büyük veya küçük grubu seçer ve bahis miktarlarını AEUSD olarak yerleştirir (bahis miktarı minimum değeri 0.001'dir).
2. 30 saniye sonra kazanan numara otomatik olarak çekilecektir.
3. Oyuncular son 50 bahsi “My BET” bölümünden görebilirler.

Katılım Koşulları

• Tüm kullanıcılara açık
• IOS / Android desteği
• IOS için ilk gelen ilk hizmet esasına göre yalnızca 40 kapasite vardır (sınırlı sayıda UDID nedeniyle). Android için sınırsızdır.

Ödüller

1. ŞANSLI ÖDÜL

• 1.’lik ödülü: 688 ELF
• 2.’lik ödülü: 288 ELF
• 3.’lük ödülü: 188 ELF
• 4.’lük ödülü: 88 ELF
• 5.’lik ödülü: 66 ELF

Her katılımcıya 1000 AEUSD test Stabilcoin’i verilecek ve BingoGame denemesi sırasında en fazla AEUSD'ye sahip ilk 5 oyuncu bu ödülü alacaktır. Sıralama, kullanıcının kişisel hesabındaki toplam AEUSD miktarına göre sıralanır, başlangıç tutarını aşan kişi bu sıralamaya girme şansına sahip olur. Hesabın nihai bakiyesi, ödül değerlendirmesinin temelini oluşturacaktır. Bir kullanıcı AEUSD'yi özel olarak transfer ederse, diskalifiye edilecektir.

2. Şanslı Blok Ödülü


• 28 ELF - 88 ELF * 18
Her bahis yaptığınızda, bir işlem kaydı alırsınız. Kişisel hesap adresinizi, Aelf test ağı blok gezgininde işlem bilgilerini aramak için kullanabilirsiniz. Her trading bilgisinden ilgili blok yüksekliğini bulabilirsiniz. Eğer karşılık gelen blok yüksekliği kuyruk/uç numarası 88, 888, 8888 ise, o zaman tebrikler, kazanan sizsiniz.


3. Ödül Havuzunun Bölünmesi


Etkinlik başladığında, ödül havuzunda 55.000 AEUSD olacaktır. Tüm katılımcılar, deneme süresinden önce (bakiye 0) AEUSD'yi ödül havuzunda bitirdiyse, 5000 ELF ödülünü paylaşacaklardır.
• Her bir kişi için ödüller = 5000 ELF / Katılımcı sayısı.
• Bu ödül son tarihten önce tetiklenirse, ödül etkinlik bitiminden sonraki 2 iş günü içinde dağıtılacaktır.

4. GERİ BİLDİRİM ÖDÜLÜ

• 52 ELF - 388 ELF

Kullanıcılar, son başvuru tarihinden önce geri bildirim formunu göndermelidir. Verilen miktar geri bildirimin kalitesine göre Aelf ekibi tarafından değerlendirilir.
Not: Ödüllendirilip ödüllendirilmeyeceğiniz, kayıt formunu gönderdiğiniz sıraya dayanacaktır. Sınırlı kapasite; ilk gelen, ilk hizmet esasına göre mevcuttur. Kazananlar aşağıdaki formu 15 Temmuz'dan önce göndermelidir (hesap adresi ve kazanan blok yüksekliği kuyruk numarasının kanıtı dahil). Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, lütfen bize bildirmek için geri bildirimi de gönderiniz.

• Şanslı Blok Yüksekliğinizi + Geri Bildiriminizi buraya gönderin: https://docs.google.com/forms/d/1Wwq6Sjuc-gib22qVk8iim9MC_ttWXD8NoVWY-FTsjn8/viewform?edit_requested=true

Ödüller nasıl toplanır

• WeChat kullanıcıları için: zhizunxiaobao617 (aelf 小 仙女)
• Telegram kullanıcıları için: Itsu Ace (@Itsu_Ace)

Hazırlık

Yolculuğunuza başlamak için aşağıdaki 2 adımı tamamlayın:

1. BingoGame Demosunu İndirin


IOS için: http://d.firim.top/iosaelfbingodemo

Not:
Daha önce gönderdiyseniz, UDID'leri doğrudan QR kodunu ve hesap yönetimi demo şifresini kullanarak giriş yapabilirsiniz.
Hiç UDID'leri göndermediyseniz, UDID'yi almak ve formu doldurmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın. (Ekip, UDID'nizi yapılandırmadan önce BingoGame demosunu indirip yükleyemezsiniz.)
UDID'nizi bulun (Safari ile açınız): http://www.pgyer.com/tools/udid
UDID'nizi gönderiniz: https://docs.google.com/forms/d/1l781AijycbuRW_bzaaZS9foOew12w8XlhaV6V4R5uvg/edit

Android için: http://d.firim.top/anaelfbingodemo (Android kullanıcıları, bir UDID göndermeden Bingo oyun demosunu indirebilir)

2. AEUSD Test Stabilcoin'i toplayın ve yolculuğunuza başlayın

BingoGame hesap adresinizi gönderin, size Aelf test Stabilcoinler’i (AEUSD, 1000 AEUSD / kişi) göndereceğiz. İlk denemeye katılan kullanıcıların yeniden kaydolması ve yeni bir adres göndermesi gerekir.

• Hesap adresinizi gönderin ve Stabilcoinler’i toplayın: https://docs.google.com/forms/d/1pStyapArb7D3CZcWmejUxdeL-eggY6PB2W-gaxrF8q8/edit

Not: Bir Telegram hesabınız varsa, lütfen Aelf test grubuna katılınız https://t.me/aelftesting

Aelf, herkesi BingoGame Demo AEUSD'nin halka açık testlerine katılmaya teşvik etmekte ve kullanıcıların yeni bir test Stabilcoin AEUSD kullanımı hakkında daha derin bir anlayış kazanmasını ummaktadır. Herhangi bir öneri veya geri bildirim için teşekkür ederiz!

Kılavuza göz atmak için: https://aelf.io/gridcn/BingoGameDemoGuideline_en.pdf

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelfs-first-bingogame-public-testing-in-2020-e9848d281d3e

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 09, 2020, 09:13:37 PM
 #559


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
July 09, 2020, 10:28:16 PM
 #560


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!