Bitcoin Forum
November 25, 2020, 11:04:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 »
  Print  
Author Topic: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU)  (Read 26756 times)
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 02, 2020, 09:48:42 PM
 #441


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 03, 2020, 02:44:11 PM
 #442

Aelf CEO’su Ma Haobo ve COO’su Zhuling Chen ile gerçekleştirilen AMA etkinliğinin özeti2 Nisan 2020’de Aelf’in resmi Telegram grubunda Aelf’in CEO'su Ma Haobo & COO’su Zhuling Chen ile bir CANLI AMA (Bana Herhangi Bir Şey Sor) etkinliği düzenlendi. Aşağıda soruların ve cevapların bir metni bulunmaktadır.

GİRİŞ

Zhuling Chen: Bu grupta vakit geçirmek her zaman harikadır. Bu grup, topluluk için çok şey ifade ediyor. Bu, ilk Aelf topluluğudur ve dünyadaki tüm inişler ve çıkışlar boyunca orada olmuştur. Virüs salgını sırasında herkesin evde güvende kalmasını dilemekle başlamak istiyorum. Kesinlikle hepimiz için zor bir zaman oldu ama birlikte geçirebiliriz. Durumun hepimiz için oldukça dikkat edici olduğunu anlıyoruz. Ama gerçekten virüs salgını için çözümün daha küresel bir koordinasyon ve iş birliği ile ilgili olduğuna inanıyorum. Farklı yerlerdeki ekibimiz güvenli ve evden normal şekilde çalışıyor. Pekin'deki Aelf ekibi, virüs salgını yaşayan ilk ekiplerden biriydi. Herkes Ay Yeni Yıl tatili için eve gittiler ve daha sonra tüm bir şehir karantina yaşadı ve ardından 40 günlük bir evden çalışma politikası izlendi. O zaman için kesinlikle kolay değildi ancak ekibimiz güçlü kaldı, gerekli önlemleri aldı ve doğru moralle çalışmaya odaklandı. Mappo, son zamanlarda deneyimlerimize dayanarak evden nasıl etkili bir şekilde çalışabileceğinize dair bazı ipuçları yayınladı. Onu inceleyebilirsiniz.
Şubat ayından bu yana ofiste çalışmamaya rağmen, teknik olarak önemli bir kilometre taşı olan Aelf 1.0 Önizleme’yi başlatmak ve ayrıca ana ağ lansmanına giden yol haritası (başarılı bir genel ağ oluşturmada topluluğun birlikte çalışması için gerekli adımları listeler) da dahil olmak üzere büyük ilerleme kaydettik. Öncelikle Aelf v1.0 Önizlemesi hakkında konuşalım. Mainnet lansmanının temel taşıdır. Ürünün kendisi, genel ağın ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahiptir. Kod tabanı, ekip tarafından titizlikle incelenmiş ve test edilmiştir. Ve ağın nasıl görüneceğine dair birkaç nokta:
1. Kod, kararlı ve yüksek verimli bir blockchain ağının genel olarak çalışmasını sağlar.
2. Geliştiriciler, sistemin ne kadar esnek özelleştirileceğini, ağ üzerinde uygulama geliştirmeye başlamalarına yardımcı olacak araç ve belgelerin miktarını seveceklerdir.
3. Tüm topluluk için konuşmak gerekirse sistem; işlem ücreti ayarlaması, netowrk protokolünün yükseltilmesi, teşvik ayarlaması, vb. gibi çeşitli konularda ağ genelinde oylama sisteminin oy vermeye hazır olduğu, sürekli gelişen bir sistemdir.
4. Aelf sistemi, her bir yan zincirin farklı uygulamalara ev sahipliği yapacağı ve hala birbirleriyle çalışmaya hazır olacağı çok zincirli yapı çalıştırabilir

Yazılım hazır olduğu halde neden henüz genel ağın başlatılmadığını sorabilirsiniz. Kısaca cevap, halka açık bir blok zincirinin bir ekip tarafından değil, bir topluluk çabasıyla başlatılmasıdır ve bu yüzden önerdiğimiz yol haritası temelinde topluluk çabalarını koordine ediyoruz. Aelf ekibi, Aelf v1.0 Önizlemesini temel alan genel test ağını başlattı ve şu anda tüm düğümler, ekibe bağlıdır. Amaç, topluluğun ve seçilmiş düğümlerin onu ele devralmasına ve küresel ölçekte başlatmasına izin vermektir. Sadece başlatmak değil, aynı zamanda ağa ve ayrıca başlatma parametrelerinin merkezi olmayan bir şekilde ayarlanmasına aşina olmaktır. Bir arabayı örnek olarak alırsak, arabayı yaptık, ama sonuçta sürücüler sizsiniz ve bu nedenle gerçekten yola çıkmadan önce, topluluğa bir test sürüşü yapması için rehberlik etmeliyiz. Arabayı SİZİN için gerçekten işe yarayan şekilde ayarlayın ve sonuçta arabayı özgürce ve güvenli bir şekilde kullanmanıza izin verin.

Peki, topluluğun ağı başlatmasına nasıl yardımcı olacağız. İlk olarak ekonomik sistem ve yönetişim modeli ve teknik özelliklerle ilgili kodları, belgeleri başlattık. Mevcut her şeyle, sistemin ne hakkında olduğunu, bir token sahibi olarak sistemdeki avantajınız ne olduğunu ve sistemde bir düğüm olmak yönetişimde büyük bir rol oynadığını anlayabilirsiniz. Daha sonra henüz düğümleri seçmeden, tüm token sahiplerinin bir haritalama olayı aracılığıyla mevcut Aelf ağına katılmasını sağlayacağız. Bu, ELF tokenlerine sahip olduğunuz sürece, genel test ağında 1:1 test tokeni alabileceğiniz anlamına gelir. Size tüm özelliklere tam erişim sağlar ve zaten ana ağı kullanıyormuş gibi hissedersiniz. İşlem yapma, oylama vb. ile ödüllendirileceksiniz.

Elf cüzdanını ve oylama özelliklerini deneyin, çapraz zincirlerin tokenlerinin ne kadar kolay aktarıldığını göreceksiniz. Ve sistemin insanların değişiklik yapmasına ne kadar esnek olduğunu da. .. Örneğin topluluk; ana ağda belirli hizmetleri kullanmak için blok ödüllendirme parametrelerini veya ücretlerini ayarlamak isteyebilir, bir tartışma başlatabilir ve daha sonra sistemde oy kullanabilir ve oy verildikten sonra ana ağa yansıtılacaktır.

Sistemde daha büyük bir rol oynamak isteyen insanlar / kuruluşlar için bir düğüm seçim provası yapacağız. Mainnet lansmanından önce gerçek düğüm seçimi olarak kabul edin. Toplulukta aktif üyelerin kim olduğunu ve kimin topluluk tarafından güvenildiğini göreceğiz. Düğümler arasında bir ağ başlatma komitesi oluşturacağız. Komite, sadece ELF ekibine güvenmek yerine ELF ana ağını denetlemek ve sorunsuz bir şekilde başlatılmasını sağlamak için çok önemli bir parti olacaktır. Bu, merkezsizleşme yolunda atılan adımımızdır. Komite; gerçek başlatma süreci üzerinde anlaşmaya varır, sistemdeki tüm parametreleri başlatmaya hazır olacak şekilde son olarak kontrol eder ve ardından ağı başlatmak için kriterlerin ne zaman karşılandığına karar verir. Tüm bunlar kararlaştırıldığında ilgili tüm düğümleri seçime başvurmaya davet edeceğiz ve topluluğa ELF ağını büyütme planlarının ne olduğunu bildireceğiz. Ağ başlangıçta komiteden birkaç düğümle başlatılacak ve yavaş yavaş seçilen düğümlerle (bir bootstrap aşaması) değiştirilecektir. Yol boyunca, token takası yapmak için borsalarla çalışacağız (ayrıca elf tokenlerinin borsalarda güvenliğini ve kullanılabilirliğini daha da artırmak için yenilikçi bir sistem tasarlıyoruz)

Aelf'de neler yapıldığı konusunda heyecanlandığım için gerçekten uzun bir monolog yaptım. Gördüğünüz gibi önümüzdeki haftalar Aelf topluluğu için yoğun olacaktır - Aelf'in geleceğini şekillendirmede denemek ve katılmak için bir sürü ETKİNLİK geliyor.

Bu izole ve endişe verici zaman arasında, en azından hepimizin sabırsızlıkla beklediği bir şey var: başarılı bir ağın başlatılması! Bir kez başlatıldığında, merkezi olmayan uygulamaların üstünde çalışması için iyi, canlı ve teknik olarak üstün bir ağ görmekten heyecan duyuyoruz.

Önceden Gönderilmiş Sorular için Cevaplar


Doris Guo - S1: Bir Blockchain Startup’ı olarak AELF projesine başlarken hangi zorlukların üstesinden geldiniz? Bugün sizi zorlukları çözmeye ve başarıya ulaşmaya motive eden nedir?
Zhuling Chen - İlk olarak, herhangi bir başlatılan Startup’ın topluluğu ve yatırımcıları genellikle bölgeseldir. Asya projelerinin sağlam olup olmadığı konusunda her zaman bir önyargı vardır. 1. günden itibaren Batı fonları ve toplum tarafından desteklenen bir Asya projesine sahip olmak çok nadirdir. Bu engeli aştığımız için şanslıyız. 1. günden itibaren küresel bir yatırımcı kadrosuna sahip olmak, 1. günden itibaren küresel bir ekibe sahip olmak ve 1. günden itibaren küresel bir toplulukla çalışmak… Bu, blockchain endüstrisinde çok önemli olan uluslararası bir bakış açısına sahip olmamıza yardımcı oldu.
İkincisi, etkin bir teknoloji şirketi olarak hırsımızın ne olduğunu açık sözlerle ifade etmek gerçekten zor. Amacımız çok büyüktür, blockchain teknolojisinin birçok cephesinde önemli yenilikler elde ediyor ve onları geleceğe gerçek hizmet etmek için organik olarak birleştiriyor. Pazarlama ekibimiz, Aelf’in ne olduğunu açıklamak için gerçekten çok çalışıyor. Şimdi ürünün hazır olduğu bir noktaya geldik. Bu nedenle, ağın kendimizi deneyerek Aelf'in ne kadar sağlam olduğunu anlamak hepimiz için çok daha kolay! Gelecek olaylar tam olarak bununla ilgilidir – Ana Ağ lansmanından önce Aelf ağının tüm heyecan verici özelliklerini deneyin.

Doris Guo - S2: Günümüzde blockchain endüstrisinde hangi kritik problemlerin oluştuğunu görüyorsunuz? AELF bu sorunları nasıl çözüyor?
Haobo - İlk olarak, BTC ve ETH arasındaki farkı ayırt etmemiz gerekiyor. Biri Dijital Nakit, diğeri Akıllı Sözleşme Platformu. AELF, ikincisinin sorunlarının çoğunu giderir. Kısacası performans, son kullanıcı dostu, geliştirici dostu, ağ ekonomisi ve kendi kendini yönetme ve yükseltme olarak özetlenebilir. Bu alanların her biri muhtemelen çok yer kaplayacak ve bir bütün olarak iki Whitepaper dosyalarımızda açıklanan konular.
Kısacası AELF, daha hızlıdır. Son kullanıcıların blok zincirinin kurallarını bilmesine gerek yoktur. Geliştiriciler; geliştirme ortamını 10 dakika içinde kurabilir, iyi bir ekonomik modele sahip olabilir ve zincir üzerinde teklif yönetişimi yürütebilir.

Doris Guo - S3: AELF'in çalıştığı endüstri hakkında uzun vadeli vizyonunuz nedir? Bir gün AELF'in yerini alabilecek daha yenilikçi teknolojiye sahip başka bir proje olacak mı?
Haobo - AELF'in geleneksel İnternet'teki yerini konuşalım. Temelde bir bulut hizmet sağlayıcısıdır. AELF, geliştiricilere akıllı sözleşmeler olarak bilinen hizmetlerini dağıtmaları için kaynaklar ve altyapı sağlar.
Neticede AELF'in AAA (Amazon, Azure, AliCloud) gibi büyümesini istiyoruz. AELF, dinamik olarak ölçeklendirilebilen bir ağ olduğundan herhangi bir yeni teknolojiyi, bir yan zincire koyabileceğimiz daha gelişmiş teknolojilerin bazılarını kabul edebiliriz.

Doris Guo - S4: Neden Aelf çapraz zincir etkileşimini seçti?
Haobo - Daha önce de belirttiğim gibi, AELF Akıllı Sözleşme Platformu problemini çözdü.Ancak Bitcoin ile etkileşim için Bitcoin zinciri gibi mevcut altyapıyı kullanmamız gereken başka dijital nakit problemleri de var. Ethereum’da etkileşim kurmak istediğimiz birçok altyapı var.
AELF ağındaki çoklu zincir, esas olarak ağ performansını ve ağ kararlılığını artırmak için kaynakları izole etmektir.

Doris Guo - S5: AELF ekibinin şu anda ne gibi zorlukları var (COVID-19 hakkında konuşuyorum)? AELF ekibi bunu nasıl çözüyor? Yol haritasında değişiklik yaptınız mı?
Haobo - Büyük bir etkisi yoktur. Singapur ve Pekin'deki ekipler birbirleriyle düzenli olarak iletişim kuruyorlar.
Tek değişiklik şu ki çoğumuz artık evden çalışıyoruz ve aslında gelecekte daha fazla topluluk geliştiricisinin kabulüne elverişli görünüyor. Dahili çalışma programına ve geliştirme zaman çizelgesine büyük bir etkisi yoktur.
Kısa vadeli sahiplerin (traders) ürün geliştirme üzerinde çok fazla olumsuz baskı oluşturmasını istemediğimiz için belirli bir zaman çizelgesi yayınlamıyoruz.

Doris Guo - S6: AELF açık kaynaklı bir blockchain ve farklı katılımcıların stratejik kararlar üzerinde anlaşmaları için önemli miktarda zaman ayırmanın ortak sorunu var. Bu sorunu çözmek için AELF'de ne tür yönetim modelleri kullanıyorsunuz?
Haobo - Sorun halka açık blockchain ağı ve ağın yönüne kim karar verebileceği hakkındadır. Cevabımız uzun vadeli sahiplerdir.
Kısa vadeli sahiplerin (traders) AELF'in yönü ile ilgili herhangi bir tartışmaya katılmalarına izin vermeyi reddediyoruz, çünkü kısa vadeli sahiplerin kar elde etme ve hızlı bir şekilde satma olasılığı daha yüksektir. Başkanı aldatan ve sonra kişisel kazancı için kaçan kişi ile neticede aynı örnektir
ABD'deki iki partili sistemin mantığı ve nihai teklifin çoğunluğu temsil etmesini sağlamak için referanduma katılım da dahil olmak üzere bir dizi teklif süreci tanımladık. Aynı zamanda çatallanmayı önlemek için, borsaların çatallanmış yeni jetonlara müdahale etmesini yasaklamak gibi bazı yasal çözümler arıyoruz. Bir topluluğu sınırlayamasak da merkezi bir kuruluşu sınırlamanın yollarını bulabilmeliyiz. Bu kısıtlama, ulusal ayrılma yasağına benzerdir.

Doris Guo - S7: AELF, Yatırımcıları, Şirketleri, Geliştiricileri, Platform Kullanıcılarını etkili çözümler sunmak ve tüm dünyadaki insanlara değer katmak için nasıl güçlendirecek?
Haobo - LINUX vakfı gibi başarılı vakıfların operasyonel deneyiminden öğreneceğiz ve bazı ticari şirketlere iş sorunlarını çözmek için Aelf çözümlerini kullanma lisansı vereceğiz. Aynı zamanda AELF, MIT Lisansı kapsamında açık kaynaklı bir üründür ve bu açık kaynak prensibini ihlal etmeyen herhangi bir kullanımı kabul ediyoruz.
Zhuling Chen - Haobo’nun ifadesine eklememe izin verin. Toplumu teşvik etmek ve güçlendirmek için, ana ağ başlatıldıktan sonra topluluğun Aelf için fonların nasıl kullanılacağına karar vermesine izin vermenin yollarını araştırıyoruz (topluluğumuz için önemli olan yere tahsis edilmesi).
Bu, Aelf’de finanse edilecek projelerin ne olduğuna karar verebileceğiniz anlamına gelir.

Doris Guo - S8: Düğüm kampanyası ne zaman başlayacak?Aelf düğüm seçimine katılmaları için kullanıcıları nasıl çekecek?
Haobo - Yayınlanmış yol haritamıza göre zaman çizelgesi dinamik olabilir, ancak çok uzun olacağını düşünmüyorum. Ana fikir, herkesin AELF'in nasıl olmasını öngördüğümüzü ve gelecekte düğüm olmanın hak ve faydalarının neler olduğunu anlamasını sağlamaktır.
Mevcut aşamada AELF'in çabalarını tam olarak tanıyan ve AELF'nin gelecekteki gelişimine katılmaya istekli olan düğümler bulmayı umuyoruz. Test ağında düğüm kampanyasının simülasyonunu çalıştıracağız ve geçici bir ana ağ başlatma komitesi kuracağız.
Daha fazla ayrıntı için lütfen resmi Twitter hesabımızı takip edin!

Doris Guo - S9: Token takası (swap) form 2 çapraz zincir transferi gibi midir? Bir akıllı sözleşme ile mi ele alınacak?
Haobo - Akıllı sözleşme ile ele alınır, bir varlık çapraz zincir transfer protokolü tanımlarız, ancak bir anlık görüntüden (snapshot) sonra açılabilir.

Doris Guo - S10: Hangi Borsalar token takasını destekleyecek? AELF'i Binance, Houbi, Kucoin, …… gibi büyük bir borsada listeleme planınız var mıdır?
Haobo - Halihaızrda bazı borsalarla görüşüyoruz, borsalar arasında hala rekabet var ve birçoğu hala ana ağ token takasına erken erişerek daha fazla kullanıcı çekmeyi umuyor.

Doris Guo - S11: Mevcut tokenlerin ana ağ (mainnet) tokenlerine dönüştürülmesinin yanı sıra, mainnet lansmanı ile başka hangi ana özellikler gerçekleştirilecek?
Haobo - Yayınlanmış ve bazı özellikleri listeleyen bir dokümantasyon dosyamız vardır.
https://aelf.io/gridcn/aelf_public_testnet_and_supporting_features_introduction_en_v1.0.pdf

Doris Guo -
S12: Coin yakmak veya geri almak gibi bir planınız var mı?
Haobo - Topluluğun DAO üzerinden yönetmesi planlarımız var, projeyi daha yüksek benimsemeye yönlendirmeyi tercih ettiğimiz için kısa vadeli fiyat teşvik ayarlamasıyla ilgilenmiyoruz. Ana ağ çalışmaya başladıktan sonra, ağ gelirinin bir kısmı otomatik olarak imha edilmesi olacaktır.

Doris Guo - S13: Çoğu zaman yeni başlayan bir geliştirici olarak çoğu blok zincirinde zorluklarla karşılaşıyorum. AELF benim için ne kadar kolay ve kullanışlıdır? Ve hangi programlama dili ve araçlarına ihtiyaç vardır?
Haobo - GitHub'da DAPP geliştiricileri için hazırlık oluşturduk ve CI'yi yapılandırdık. Front End’de React Native ile C# kullanarak akıllı bir sözleşme geliştirin. Aslında geliştiriciler, ortamı yerel olarak kurmadan kaynak kodunu çatallayabilir ve CI yardımıyla birim testi yapabilirsiniz. Ayrıca akıllı sözleşmeyi piyasaya sürebilir ve çevrimiçi iOS ve android kurulum paketini oluşturabilirsiniz.
https://github.com/AElfProject/aelf-boilerplate

Doris Guo - S14: İş geliştirme süreciniz nedir ve ticari ortaklıklarınızdan bazıları nelerdir? AELF merkezi olmayan uygulama (DAPP) sayısını ve performansını nasıl hızla geliştirecek?
Haobo - Her şeyden önce, blockchain endüstrisi hala oldukça küçük ve ETH ve EOS cüzdanları olan kullanıcılar çok küçük bir grup olarak kabul ediliyor ve bu gruplarda bile tanıtım yapmak etkili değil. Dikkate almamız gereken şey blok zincirini hiç keşfetmemiş kullanıcıların merkezi olmayan uygulamayı kullanmalarını sağlamaktır.
AELF'in rekabet gücü, AELF geliştiricilerinin sıradan kullanıcılara blockchain bilgisi hakkında çok şey öğretmek yerine DAPP'lerini sıradan kullanıcılara tanıtmasını kolaylaştırmaktır. Ortalama bir kullanıcı; özel anahtarlar, anımsatıcı, Gaz Fiyatı, RAM, CPU vb. duymak istemez. Ancak bu tür sorunları çözene kadar blockchain yoluyla sorunları çözmesi gereken şirketler, teknoloji seçiminde AELF kullanmaya daha eğilimli olacaklar. Bu nedenle ana çalışmamız AELF, ETH ve EOS'un rekabet avantajlarını herkese açıklamaktır. Bazı ticari iş birliklerimiz var, ancak aynı zamanda sadece duruma göre iş birliği yoluyla bu kadar çabuk benimsenemeyeceğine inanıyoruz, bu nedenle ürünlerimizi bir sonraki nesilde önde tutmalıyız.

Doris Guo - S15: Başka hangi faaliyetler daha fazla insanın Aelf’e güvenmesini teşvik edebilir?
Haobo - Gerçeği sadece bize inanacak olanların kalmasını ve ayrılmayacaklarını belirterek ifade edeceğiz. Aelf'in gelişimi; tek bir temelden değil, topluluktan gelen düzenli bir katkı akışı tarafından yönlendirilir. Gelecekte, zincir içi yönetişim için DAO'daki faaliyetleri de yerleştireceğiz ve topluluğun kendi başına kararlar vermesine izin vereceğiz.
Zhuling Chen – Elimizden geldiğince şeffaf olmaya çalışacağız

Canlı Olarak Sorulan Sorular ve Cevaplar

S- Bildiğiniz gibi mevcut piyasada birçok yeni coin likidite için ya ölüyor ya da büyüyor? Bu likidite problemini nasıl yöneteceksiniz?
Zhuling Chen - Aelf 2017'de başladı. Pazarda birkaç döngüden geçtik, 2018-2019'daki büyük düşüş dönemini hala hatırlıyoruz. Mali açıdan sağlam ve ekip her zaman çok çalışıyor. Borsalardaki likiditeye atıfta bulunuyorsanız, tüm büyük borsalarda listelenen şanslılar arasındayız.

S-
Merhaba, harika bir AMA etkinliği oluyor! Ana ağı başlatma komitesine katılma kriterleri nelerdir? Katılmak isterim.
Zhuling Chen - Merhaba, sizleri burada görmek çok güzel. Komite, test ağı provası sırasında seçilen düğümler arasından seçilecektir. Bu, test ağı provasına katılmak ve ayrıca topluluktaki itibarınızı arttırmaya başlamak için önemlidir; böylece insanlar sizi bir düğüm olarak seçecektir. Ayrıntılı kriterler, Aelf’in büyümesine yardımcı olmak için planınızı, teknoloji yeterliliğini ve itibarını içerecektir.

S- AELF'in 2019'daki başarıları nelerdir? Başarılarınız için sizi kim destekledi?
Zhuling Chen - Birkaçını söylemek gerekirse Aelf 2019'da Github'daki en aktif projelerden biridir. Bu, Aelf’in bu alanda hızla gelişip geliştiği ve ekibimizin teknoloji gücüne sahip olduğu anlamına gelir. Buna ek olarak AWS, Azure, Google gibi tüm büyük bulut hizmet sağlayıcılarında başarılı bir şekilde listeledik. Böylece büyük şirketler, organizasyonlarında minimum güçlükle kolayca Aelf yan zincirlerini başlatabilirler.

S- Ana düğüm adayları için oylama nasıl yapılır? Ve bu sistemin gelişimi projeniz için neden önemlidir?
Zhuling Chen - Oylama oldukça basit olacaktır. Tüm simge sahipleri blok gezginimizde destekledikleri düğümlere oy verebilir.

S- Bu harika AMA için teşekkürler Smiley Mainnet lansmanından sonra, işlem ücretlerinin düşük kalacağını nasıl garanti edeceksiniz? ETH blok zincirindeki ücretlere bazen ne olduğunu biliyoruz. Cevabınız için teşekkürler!
Zhuling Chen - Harika soru! Her şeyden önce Aelf’in ölçek olması gerçeği, işlem ücretini azaltacaktır. İkincisi olarak tüm işlem ücretleri, düğümler (sizin tarafınızdan seçilecek) tarafından oylanacaktır. Böylece ilginizi temsil edecekler.

S- Şu anda gördüğümüz gibi Tüm projeler hız ve güvenlikle ilgileniyor. Aelf'in kullanıcılarına ve yatırımcılarına sağladığı imkanlar nelerdir?
Haobo - Güvenlik: otomatik bir akıllı sözleşme kodu denetimimiz var. Sözleşmenin dağıtılması sırasında üretim düğümleri ve topluluk denetimi katılımı gereklidir. Öte yandan, daha sonra piyasaya sürüleceğimiz borsa saldırılarıyla başa çıkabilmek için %100 varlık sertifikası ve acil durum önlemleri için standartlaştırılmış bir merkezi borsa modeli sunmayı planlıyoruz.
Hız: Aelf, kendi başlarına deneyimleyebilecekleri kullanıcılar için şeffaf olan performansı iyileştirme üzerinde çalışmaktadır.

S- ELF tokeninin AELF ekosistemi üzerinde nasıl bir etkisi var? AELF tutarak kullanıcılar ne gibi avantajlar elde edecekler?
Zhuling Chen - ELF sahibi olma/tutma, Aelf ağındaki tüm hizmetleri kullanmanızı sağlar. ELF, ağ büyüdükçe toplam miktarın azalacağı bir söndürme sistemine sahiptir. Token sahipleri ayrıca ağın çalışması için düğümlere oy verebilir ve ağdaki büyük kararlar için de oy kullanabilir. Sistemdeki ücretlerin bir kısmı da bir akıllı sözleşme ile token sahiplerine dağıtılacaktır.

S-
Hangi şirketleri potansiyel ortaklar olarak görüyorsunuz ve bunların hem kullanıcı tabanı hem de AELF'in kendisi için de faydalı olduğunu düşünüyor musunuz?
Zhuling Chen - Harika bir soru! Bir istek yazsaydım şu olurdu: orta boy finansal kurumların büyük kurumlara meydan okumak için Aelf kullanması... Telekomünikasyon şirketlerinin mikro ödeme ve diğer yenilikçi iş modelleri için Aelf kullanması... Ayrıca Blockchain'in daha fazla şeffaflık ve güven aşılayacağı birkaç kamu sektörü projesini denemek isteriz.

S- Projenizde hangi programlama dillerini kullanıyorsunuz? Ve neden? 2020 yol haritası için planladığınız başka dönüm noktaları nelerdir ve müşterilerinize nasıl fayda sağlamaları gerekir? Heyecan verici bir yıl olacak mı?
Haobo - Biz çoğunlukla geliştirme için C # kullanıyoruz, şahsen C#’ı beğeniyorum. Performans iyi, geliştirme ortamı IDE'ler güçlü ve C# yaratıcıları sektörde etkili.
Doğru olana inanıyoruz, ancak gelişmesi biraz zaman alabilir.
Akıllı sözleşme, topluluğun ihtiyaçlarına bağlı olarak WebAssembly gibi birden çok dil için destek ekleyecektir. Şimdi C# yeterli görünüyor.

S- Rakipleriniz hangi platformlar? Bunların nasıl geçeceksiniz ve onlardan daha iyi ne teklif ediyorsunuz? Peki bu yıl ve önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para birimlerinin geleceğine bakışınız nedir?
Haobo - Daha önce de belirttiğim gibi Eth ve Eos. Daha iyi performans, çapraz zincir desteği (halihazırda uygulanmış) sağlıyoruz. Son kullanıcıların blok zincirinin ayrıntılarını, geliştiricilerin ödeme modellerini vb. bilmelerine gerek yoktur.

S- Merkezi borsanın Steem'e olan gibi DPoS algoritmasını devralmasını önlemek için ne gibi planlar yapıyor?
Zhuling Chen - Haobo'nun bu konuda çalışmayı önerdiği şeylerin tüm detaylarını veremeyeceğim. Kısaca Aelf sisteminde, borsa cüzdanlarının oy kullanmasına izin verilmeyecek ancak her bir birey için sadece alt cüzdanlar oy verebilir. Bu aynı zamanda borsalara gelecekte saldırı ve hırsızlığı önlemek için yardımcı olacaktır.

S- Küresel genişleme için planlarınız nelerdir? AELF cüzdan şu anda sadece pazara odaklanıyor mu? Veya müşteri ve kullanıcı veya ortaklıklar kurmaya ve geliştirmeye mi odaklanıyorsunuz? Bunu açıklayabilir misin?
Haobo – Tanıtım için temel odak noktamız geliştiriciler aracılığıyla olacaktır. Geliştiriciler, Aelf’e daha fazla kullanıcı çekmek için yardımcı olacaktır. Bu yüzden ürünümüz geliştiriciler için çekici olmalıdır. Tıpkı AWS gibi, sadece hizmetlerini doğru yapmaya odaklanırlar, geliştiricileri bunu nasıl tanıtacağını düşünürler. Onları promosyon süreçlerine yüklemek istemiyoruz.

S- Sizce AELF'in gelişmesi ve benimsenmesi ile ilgili başlıca tehditler ve engeller nelerdir?
Haobo - Eğer bir merkezi olmayan uygulama (DAPP) geliştiricisiysem ve uygulamamı blok zincirini tanımayan kişilere tanıtmam gerekiyorsa, o zaman sonuna kadar birçok blockchain detayını açıklamak zorunda olmayan bir platform seçmek isterim. Böylece kullanıcı, kolayca kullanabilir. Boilerplate'te sadece QR kodu + Parola ile oturum açmanıza izin veren bazı seçenekler sunduk ve önerilen DAPP bağımsız cüzdan ve ayrı bir iOS / Android uygulamasıdır. Boilerplate'te sadece QR kodu + Parola ile oturum açmanıza izin veren bazı seçenekler sunduk ve önerilen DAPP, bağımsız cüzdan ve ayrı bir iOS / Android uygulamasıdır.

S- Bana yüzlerce projenin başarısız olduğu ve iflas ettiği yerde AELF tokeni tutmamızın önemli nedenlerini söyler misiniz?
Haobo - Öncelikle sadece uzun vadeli token sahibinin AELF ağını yönetebileceği, AELF madencilik ödülü ve AELF ağ karı alabileceği gerçeğini açıkladığımız için herhangi bir öneri vermeyeceğiz. Aynı zamanda Aelf ağı, bir deflasyon modelidir. Aelf ağı; alınan işlem ücretleri, kar temettü vb. hemen %10’unu imha edecektir.
Tüm yatırımlar risklidir ve diğer geliştiricilerin davranışlarını yargılamıyoruz. Bu dünyada anlaşılamayacak ve adaletsiz çok şey vardır. İşimizi iyi yapmak önemlidir. Bunları açıklayamam.

S- Bulut bilişim sağlayıcıları katılımcı düğümlerle ne kadar ilgileniyor?
Haobo - Düğümlerimizin büyük çoğunluğu bulut hizmetlerini kullanıyor olmalı ve çok sayıda 17 düğümümüz ve diğer aday düğümlerimiz bulut hizmetlerine dayandığı sürece, ağ sağlamlığımız bu bulut bilgi işlem sağlayıcıları tarafından belirlenir. Tabii ki, genişlemede bulut bilişim hizmetlerini de kullanabiliriz.

S- Haobo Ma'nın sadece blockchain ile bu gerçekten yenilikçi uygulamaları ve işletmeleri bulmaktan bahsettiğini hatırlıyorum, bu yönlerde ortaklar nasıl bulunur ve kazanılır?
Haobo - Linus Linux geliştirirken, kod iyi olmadığında çok fazla iş birliği bulacağını düşünmemiştim. Verebileceğimiz yanıt, duyurduklarımız ve duyurmadıklarımız da dahil olmak üzere iş birliğine zaten çok fazla ilgi duymamızdır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/official-ama-recap-featuring-aelf-ceo-coo-2b7d16d738ce▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 04, 2020, 08:15:40 AM
 #443


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 05, 2020, 08:44:13 AM
 #444


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 06, 2020, 02:49:58 PM
 #445


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 07, 2020, 12:25:11 PM
 #446


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 08, 2020, 07:40:51 AM
 #447

👉 Bugün o gün! Bana Herhangi Bir Şey Sor (AMA) etkinliğimize katılın!

⏱ Ne zaman? Bugün Türkiye saati ile 13:00'da!
🖥 Nerede? Aelf'in reddit kanalı: https://reddit.com/r/aelfofficial/
📍 Kim? Sorular CEO Haobo Ma ve COO Zhuling Chen tarafından cevaplanacaktır
🖇 Nasıl? Bize herhangi bir şeyi sor!

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 08, 2020, 03:16:18 PM
 #448

Aelf Blok Gezgini

1.1 Genel Bakış

Aelf Blok Gezgini, ana zinciri ve yan zinciri izlemek için kullanılır ve kullanıcıların belirli bilgileri aramasına ve Aelf ekosistemine katılmasına izin verir.

1. Arama: dakika başına işlem sayısı, blok yüksekliği, toplam işlem hacmi, toplam token sahibi sayısı, düğüm uygulamaları, yan zincirler gibi temel veriler;
2. Sorgu: blok yüksekliği, işlem kimliği ve cüzdan adresleri hakkında spesifik bilgiler;
3. Ağ Katılımı: Düğüm seçimlerine katılma, kaynak satın alma ve sözleşmeleri görüntüleme gibi eylemlerle Aelf ekosisteminin büyütülmesi.

1.2 Blok Gezgini Adresleri

Ana Zincir: https://explorer-test.aelf.io
Yan Zincir 1: https://explorer-test-side01.aelf.io/

1.3 Blok Gezgini Arayüzü

1.3.1 Tüm Ağ Durumunu Görüntüleme1.3.2 Sözleşmeleri ve Geçmişi Görüntüleme1.3.3 Blok Bilgilerini ve Ayrıntılı İşlemleri Görüntüleme

1.3.4 Adresleri Kontrol Etme1.3.5 Düğüm Seçimine Katılma ve Oy Verme1.3.6 Kaynak Satın Alma

Kullanıcılar; Aelf’in Blok Gezgini aracılığıyla zincir içi yönetişim için RAM, CPU, NET ve STO kaynaklarını satın alabilirler.KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-block-explorer-55eb3bcddfb8

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 08, 2020, 10:16:57 PM
 #449


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 09, 2020, 09:43:19 AM
 #450


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 09, 2020, 10:32:00 PM
 #451


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 10, 2020, 10:19:39 AM
 #452


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 10, 2020, 10:33:39 AM
 #453

NightELF, Aelf Gezgin İnşasına katılmak için bir araçtır.
- APP yetkisini yönetebilir ve APP'ı Uzantıları kullanması için yetkilendirebilirsiniz
- Chrome Web Mağazası'nda Aelf'i arayarak ve Chrome'a Ekle butonuna tıklayıp yükledikten sonra bir cüzdan oluşturabilirsiniz.

✅ Talimatlar: https://docs.browser-extension.aelf.io/


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 10, 2020, 11:24:36 AM
 #454

Aelf Teknik Konuşmalar - AEDPoS Sözleşme Uygulama Yorumlaması - Bölüm 1
Aelf konsensüs sözleşme standardında, beş arayüzü üç gruba ayrılabilir:

• Herhangi bir düğüm için konsensüs komutu, herhangi bir zamanda sözleşmeden istenebilir;
• Programlayıcı geri sayımının sona ermesinden sonra etkin blok süresini alan düğüm, sözleşmeden konsensüs verilerini alır ve bu verilere dayanarak bloğu üretir.
• Bir düğüm yerel blok zincirine bir blok eklediğinde, konsensüs verileri üzerinde bir dizi doğrulama için blok bilgisini konsensüs sözleşmesine gönderir.

Konsensüs Komutu Alınması (Get Consensus Command)

Bu yöntemin genel mantığı aşağıdaki gibidir:Bu uygulamada, kod blok zincirinin çalışmaya başlaması için zaman damgasını aldıktan sonra, get consensus komutu iki adıma ayrılır:

1. Round bilgisine ve zincirin bir ana zincir mi yoksa bir yan zincir mi olduğuna göre, genel anahtarın bir sonraki blokta ne tür blok üretmesi gerektiğini belirleyecektir. Bu burada Konsensüs Davranışı olarak tanımlanmaktadır.
2. Geçerli bir Konsensüs Davranışı alabiliyorsanız, Konsensüs Komutunu daha fazla toplayabilir ve sonuç olarak döndürebilirsiniz.

Konsensüs Davranışı Alınması

Aelf yan zinciri ve ana zincir arasındaki fark, yan zincirlerde üretim düğümleri seçimi (yani Konsensüs Davranışı) gibi işlemlerin olmamasıdır. Birleştirilmiş Madencilik tasarım modunda yan zincir, ana zincirin üretim düğümlerini paylaşır. Bu nedenle, üretim düğümü seçimleri ve diğer işlerle ilgili sözleşmelerin yalnızca ana zincirde dağıtılması gerekir.

Konsensüs Davranışı Sağlayıcı Tabanı, ana zincir ve yan zincirler için Konsensüs Davranışının uygulama mantığını paylaşır.


İlk olarak, AEDPoS konsensüs tasarım mekanizmasını ve blok üretim sekanslarını kısaca tanıtacağız. AEDPoS blok üretim döngüsünün Raunt temelli iken DPOS konsensüsü altında, blokların bir dizi seçilmiş proxy düğüm tarafından üretildiği iyi bilinmektedir. Her turda her bir üretim düğümüne rastgele bir Zaman Slotu atanır. Sadece tahsis edilen zaman diliminde üretim bloğu yasal kabul edilebilir. Üretim düğümlerinin tahsis sırası, bir önceki turda üretilen rastgele sayılarla belirlenir. Son turun rastgele sayısını doğrulamak için üretim düğümünün son turda rastgele bir sayının karma değerini yayınlaması ve ardından rastgele sayının karma değerinin son turda yayınlanan karma değerine eşit olup olmadığını doğrulamak için geçerli turda son turun rastgele sayısını yayınlaması gerekir. Bu doğrulama mekanizması, AEDPoS Konsensüs Taahhüt Planının rasgele sayısını doğrulamak için de kullanılır. Her turun son üretim düğümü Zaman Slotundan sonra bir sonraki bilgi turunu başlatmak için kullanılan ek bloklar üretmek için ek bir Zaman Slotu vardır.

Bu nedenle, Konsensüs Davranışı elde etmede üretim düğümü için uygulama mantığı nispeten açıktır:

1. Düğüm bu turda bir blok üretmediyse:
2. Geçerli zaman ayrılan Zaman Aralığını geçtiyse, önce Konsensüs Davranışını belirlemek zorunda değilsiniz, sadece “Nothing” döndürün.
3. Geçerli zaman ayrılan Zaman Aralığına ulaşmadıysa, UpdateValue adlı Konsensüs Davranışı'nı döndürün. Aslında Konsensüs Davranışı, konsensüs verilerini güncellemek için kullanılır.
4. Düğüm bu turda zaten bloklar ürettiyse, küçük bloklar üretip üretemeyeceğini değerlendirin (her Zaman Aralığı art arda 8 blok üretebilir):
5. Eğer mümkünse Konsensus Davranışı, TinyBlock'u yürütür;
6. Değilse, geçerli raundu sonlandırmak için geçerli düğüme bir Zaman Aralığı atayın:
7. Geçerli düğüm bu geçerli tur için önceden belirlenmiş Ek Blok Üretim Düğümü olursa, o düğüme rauntta son zaman aralığının arkasında bir zaman aralığı atanır.
8. Geçerli düğüm belirtilen Ekstra Blok Üretim Düğümü değilse, geçerli turun son zaman aralığından sonra ilgili turdaki zaman aralığı geçerli turdaki sırasına göre atanacaktır. Belirtilen ekstra blok üreticisi çatallanma veya bağlantı kesilmesi nedeniyle bloktan zamanında çıkamazsa, mevcut düğüm turu geçerli düğümle bitirme şansına sahiptir.

Zaman aralığını kaçırıp kaçırmadığınızı belirleme yöntemi Turdadır:Yan zincir için rayı sonlandırmak istiyorsanız, doğrudan NextRound'a geri döndürün:Bir üretim düğümü için geçiş süresi 7 gün olarak tasarlanmıştır, bu nedenle zamana göre bir sonraki kampanya turuna girilip girilmeyeceğine karar vermek gerekir. Şu anda Konsensus Davranışı, NextTerm'i yürütmektedir:Bunlar arasında NeedToChangeTerm karar kuralı şudur: Düğümlerin en son blok zaman damgasının üçte ikisinden fazlası son zaman damgasından 7 günden fazla ise, doğru (true) döndürür.Konsensüs Komutunun Birleştirilmesi

Konsensüs Davranışı aldıktan sonra, Konsensüs Komutunu aşağıdakilere dayanarak birleştirebilirsiniz:

Konsensüs Komutunun birleştirmeden önce bir yargıya varmalıyız: son üç turda bloklar üreten sadece bir tane üretim düğümü varsa, bu ağda veya tüm zincirde yanlış bir şey olması gerektiği anlamına gelir. Bloklar derhal askıya alınır ve senkronize ağdaki diğer blokların Konsensüs Hizmetini tekrar tetiklemesi için beklememiz gerekir.Ardından, gelen Konsensüs Davranışına göre ilgili politikayı seçebilirsiniz:
• FirstRoundCommandStrategy (İlk tur için Özel İşleme Stratejisi)
• NormalBlockCommandStrategy (UpdateValue öğesine karşılık gelir)
• TerminateRoundCommandStrategy (NextRound ve NextTerm'e karşılık gelir)
• TinyBlockCommandStrategy (TinyBlock'a karşılık gelir)

Uygulama mantığını görmek için NormalBlockCommandStrategy (UpdateValue'ya karşılık gelen) stratejisini kullanıyoruz:Bu strateji, tahmini blok süresini elde ederek bir Konsensüs Komutu örneğini birleştirir ve yürütür. Strateji uygulama mantığının geri kalanı aşağı yukarı aynıdır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-tech-talks-aedpos-contract-implementation-interpretation-pt-1-35f109529db2

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 11, 2020, 08:17:41 AM
 #455


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 12, 2020, 11:29:07 AM
 #456

Aelf Teknik Konuşmalar — AEDPoS Sözleşme Uygulama Yorumlaması — Bölüm 2Konsensüs Verileri Oluşturma - Konsensüs Ekstra Verilerini Alma (GetConsensusExtraData) & Konsensüs İşlemleri Oluşturma (GenerateConsensusTransactions)

Düğüm, Konsensüs Komutunu elde ettikten sonra yerel konsensüs zamanlayıcısını ArrangedMiningTime bilgilerine göre güncelleyecektir. Geri sayımdan sonra bloklar oluşturulur. Bloktaki konsensüs bilgileri iki yerde bulunur. Biri, Blok Başlığındaki fazladan veriler (biri konsensüs verisi olan ikili dizilerin bir listesi), diğeri ise hash (karma) değeri Blok Başlığına kaydedilen bir sistem işlemi olarak konsensüs işlemidir ve işlem ile ilgili veriler Blok Gövdesine kaydedilir.

Blok başlığındaki bilgiler GetConsensusExtraData çağrılarak oluşturulur ve konsensüs işlemi GenerateConsensusTransactions çağrılarak oluşturulur.

AEDPoS her iki uygulama için kaçınılmaz olarak aşağıdaki yöntemleri kullanır:

İlk olarak, deserileştirmenin girdi bilgilerinin Aelf ConsensusTriggerInformation aracılığıyla başlatılması gerekir. İkinci olarak, Konsensüs Davranışına göre farklı konsensüs verileri güncellenebilir.
Şimdi ilgili NextRound yöntemine bakalım:Bu turda güncellenen konsensüs verilerine dayanarak bir sonraki bilgi turunu oluşturun ve daha sonra birkaç bloğun üretim bilgilerini güncelleyin.

GetConsensusExtraData, sadece bu yöntemin return değerini kullanır. GenerateConsensusTransactions bir Konsensüs işlemi oluşturmak için return değerini yeniden işlemek zorundadır (GetConsensusBlockExtraData'nın bool tipi parametresi, bir işlem oluştururken daha ayrıntılı bilgileri doldurmak için kullanılır):Konsensüs bilgilerinin doğrulanması – ValidateConsensusBeforeExecution (Yürütmeden Önce Konsensüs Doğrulaması) & ValidateConsensusAfterExecution (Yürütmeden Sonra Konsensüs Doğrulaması)

Blok doğrulaması, halen mevcut bloğun üretim motivasyonuna dayanmaktadır - Konsensüs Davranışı. ValidateConsensusBeforeExecution'da farklı IHeaderInformationValidationProvider (Başlık Bilgisi Doğrulama Sağlayıcısı)'ın farklı Konsensüs Davranışlarına göre eklenmesi gerekir.

IHeaderInformationValidationProvider şu anda aşağıdaki türlere sahiptir:

• Sürekli Blok Doğrulama Sağlayıcısı - ContinuousBlocksValidationProvider (Düğümlerin sürekli olarak çok fazla blok üretmesini önler)
• Lib Bilgi Doğrulama Sağlayıcısı - LibInformationValidationProvider (Geri döndürülemez blok bilgilerinin doğru olduğunu doğrular)
• Madencilik İzni Doğrulama Sağlayıcısı -MiningPermissionValidationProvider (Düğümün engelleme iznine sahip olup olmadığını doğrular)
• Bir Sonraki Tur Madencilik Sırası Doğrulama Sağlayıcısı - NextRoundMiningOrderValidationProvider (Bir sonraki turda blok üretim sırasının doğru olduğunu doğrular)
• Tur Sonlandırma Doğrulama Sağlayıcısı - RoundTerminateValidationProvider (Bir sonraki temel bilgi turunun doğru olup olmadığını kontrol eder)
• Zaman Aralığı Doğrulama Sağlayıcısı - TimeSlotValidationProvider (Bloğun doğru zaman diliminden üretilip üretilmediğini doğrular)
• Güncelleme Değeri Doğrulama Sağlayıcısı - UpdateValueValidationProvider (Her bir düğüm tarafından güncellenen konsensüs bilgilerinin yasal olup olmadığını doğrular)ValidateConsensusAfterExecution uygulamasının yalnızca konsensüs işleminden sonra gerçekte güncellenen konsensüs bilgilerinin (önemli bölüm) Blok Başlığı Ekstra Verilerindeki konsensüs bilgileri ile tutarlı olup olmadığını kontrol etmesi gerekir:Blok başlığındaki konsensüs bilgileri ek bilgiler basitleştirildiğinden (Gizli Paylaşım ile ilgili bilgileri içermemesi gibi), ValidateConsensusAfterExecution'ın basitleştirilmiş içeriği uygun şekilde tamamlaması gerekir. Son olarak, StateDB'deki mevcut bilgi turunun tamamlanan bilgilerle tamamen tutarlı olup olmadığını doğrudan doğrulamak. Doğrulama, daha önemli konsensüs verileriyle de ilgilidir ve diğer gereksiz veriler için bazı uyarlamalar yapar. Bu nedenle GetHash (Karma Al)'te RecoverFromUpdateValue (Güncelleme Değerinden Kurtarma), RecoverFromTinyBlock (Minik Bloktan Kurtarma) ve GetCheckableRound (Kontrol Edilebilir Tur Alınması) çağrılır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-tech-talks-aedpos-contract-implementation-interpretation-pt-1-2ac13f08e84d

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
gumusi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 784
Merit: 205


DeFixy.com - The future of Decentralization


View Profile
April 12, 2020, 02:28:12 PM
 #457

Aelfin ekibini tebrik ediyorum. Ayrıca sizi de tebrik ediyorum. Bu kadar zamandır tek aelf ile ilgili paylaşımlar yapıyorsunuz. Self gelmesi beklenen ama bir türlü gelemeyen boğa sezonunda çok iyi yerlere gelecektir. Umarım sağlam bir hype yakalar. Tek sıkıntısı daha çok fazla borsa da listelenmiş değil. Ekip yeni ve büyük borsalara girme işine de el atsa iyi olur

KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 12, 2020, 09:07:46 PM
 #458

Aelfin ekibini tebrik ediyorum. Ayrıca sizi de tebrik ediyorum. Bu kadar zamandır tek aelf ile ilgili paylaşımlar yapıyorsunuz. Self gelmesi beklenen ama bir türlü gelemeyen boğa sezonunda çok iyi yerlere gelecektir. Umarım sağlam bir hype yakalar. Tek sıkıntısı daha çok fazla borsa da listelenmiş değil. Ekip yeni ve büyük borsalara girme işine de el atsa iyi olur

Desteğiniz ve görüşleriniz için çok teşekkür ediyoruz  Smiley Aelf ekibi, ana ağı başlatmak ve projeyi daha da geliştirmek için çalışmalara son hızla devam etmektedir.

▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 13, 2020, 10:48:09 AM
 #459


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
KursatAelf
Member
**
Offline Offline

Activity: 583
Merit: 10


View Profile WWW
April 14, 2020, 11:46:43 AM
 #460


▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬ Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish ▬▬ ▮ ▮ ▮ ▬▬
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!