Bitcoin Forum
April 25, 2024, 05:18:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir?  (Read 7670 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (20 posts by 1+ user deleted.)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
December 21, 2019, 10:21:51 PM

theymos-TECSHARE-OgNasty-2run-Deathwing-EFS-xzone-yussuf89-byrallier-teramit-MorpheWQ-Lydian-ziya1453-techman-hiburak-teeGUMES-Zz-varanvaran-mhanbostanci-LoyceV-Kalemder-cabsav-DarkStar_-dannybrown-BitcoinTurk-bileq-Halmater-ekiller-Muhtaixa-tekno-Aceeakell-Bitcoin-Turkiye-ophyrim-TaliskerDarkStorm-onurgozupek-otto_diesel-bobita-Vispilio-enfarktus-Blacknavy-AlyattesLydia-PHI1618-lossnet-gumusi-jopen-vycl87-El-Cezeri-gospodin-SkyLords-trendcoin-anonymous3x-Hovarda-cryptobaro-Bthd-Cryptorianx-ismend-kartepe-kriptobaron-KursatAelf-mandown-Tom Bombadil-Lachrymose-The Young Turk-muslol67-Danslip-sammys

Ama son tahlilde wolvoo nun kişisel tercihi dir, sistem kötüye kullanıma girmez bence, ama o listedekiler ile ilgili açıklar ortaya çıkarılırsa ki yapacaklardır,( multi, el değiştirmiş hesap vb gibi) , wolvoo ısrarcı olursa negatif trust yiyebilir. bu haliyle de distrust listelerine alırlar muhtemel. Stratejik davranıp ellerine koz vermek istemiyorsa listesini sınırlamasında fayda var

anlatmaya çaliştiğim şeyi çok daha net bir şekilde aktardin, çok sağ ol üstad.

üstadlar kendim de dahil kimseyi zor durumda bırakmak istemem, liste yukarıda...
hemen her zaman gördüğüm üyelerin listesi (aslında birkaç tane de sadece flag sürecinde tanıdığım yabancı üye var, eklemiştim çıkarmak ters anlaşılır diye çıkarmadım), birkaç üye de pek uğramıyor artık eskilerden, bunları bold işaretledim..hadi onları çıkardım diyelim, gerisi hangileri?

bir de biz ne yaparsak yapalım bunların bize güveneceğini sanmıyorum, goraset'i kural diye çıkardım yoksa güvenilmez biri olduğundan değil ki o da yazılı bir kural da değil (admin'in insiyatifinde olan bir meseleymiş).

merit ellerinde, trust ellerinde, resmen tekel olmuşlar, üstüne istediklerini istedikleriyle ilişkilendirip en azından kafalarda soru işareti bırakıyorlar. kısacası forumun ağası olmuşlar, benim tek hesabım var, yüz defa söyledim. istesem 10 tane hesap açıp hepsini de çok rahatlıkla kontrol edebilirim, buna müsaitim zaman açısından ama yapmıyorum. meritlerini kendi ya da kendilerine yakın elemanların hesaplarına gönderip tümör gibi büyüyorlar, forumu ele geçiriyorlar. adım gibi eminim, millete attıkları iftiraları kendileri yapıyorlar.

eğer bu forum yönetimi tek hesaplı, scam işlere bulaşmayan, forumda çok fazla vakit geçiren (Total time logged in: 138 days, 15 hours and 11 minutes.) bir üyesine bok atılmasına müsaade ederse o da forumun ayıbı!
daha önce çok forumda yazdım ama hiç böyle entrikalı bir forum görmedim Cheesy

EFS dahil, bobita, byrallier şu bu ne kadar güvenilir adam varsa distrust yapmışlar. bunlardan hakkaniyet beklemek anlamsııızzz

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
December 22, 2019, 03:40:23 AM
Last edit: December 22, 2019, 04:36:34 AM by Vispilio

Evet derinlik mevhumunu kullanan üye, listesindeki üyelerin güvendiği kişilerin güvendiklerinin feedback lerini de görüntüler. Deep 2 ise ve defult... ibaresi ekliyse dt2 feedbackleri de görünür. sadece dt2 değil, eklediğiniz her üyenin kendi listesine eklediği üyelerin feedbackleri de görünür.

Tavsiye edilen deep sıfırdır. Ben öyle kullanıyorum.

Pm ye sonra bakacağım. 2 çocuk başımda dolaşıyor Cheesy

tamam üstad Grin

sonuç olarak; default trust depth'i 2'dir, foruma üye olan ve trust sistemine hiç dokunmamış biri DT2 üyelerinin verdiği negative ve positive feedbackleri görür.
dt1 üyeleri aynı dt2 üyeleri gibi yetkilidir, trust gönderebilirler ve flaglarda oy kullanabilirler.

yani, sen depth'i 0'a çekerek kendi dünyanı yaratmışsın.
kendi gördüğünle dt2 üyeleri yetkisizdir diyemezsin tam tersine dt2 üyeleri default trust sistemine göre birer yetkilidir Grin
pm'ye bakınca anlayacaksın zaten bol şans.

Blacknavy'nin konu hakkındaki yorumları doğru, kartepe'nin analizi de doğru, adam Matthias'tan Blacknavy'ye dönüşmüş hala itiraz ediyorsunuz  Grin

tavsiye edilen standart Trust Depth: 2 bu arada, Kalemder kendisi 0 yaparak özel durum oluşturmuş,

AELF temsilcisi diye bir kavram olduğunu da bu thread sayesinde öğrenmiş oldum  Grin wolwoo alem adamsın, herhalde bu konuşmalardan sonra biraz sadeleştirirsin listeni, çünkü hepsi DT2'ye girmiş o yeni duyduğumuz arkadaşların şu anda  Wink

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 22, 2019, 03:55:33 AM

wolwoo ya bir şey demiyorum, helal olsun, dt2 ye kamyon kamyon üye eklemiş, eskiden tr forumda bırak DT1' i DT2  üye bile tek tük denk geliyordu, şimdi adam avrupa ile vizelerin kaldırılmasının simülasyonunu yapmış, herkesi otobüslere yükleyip münih meydana yığmış Cheesy.  ben karışmam ama tanımadığını ekleme derim wolwoo. 

benim de tam tersi listem az, yakın zamanda ben de konu dışından 5-6 kişiyi daha ekleyeceğim zamanında yüz yüze tanımıyorum diye eklememiştim ama artık 1 senedir buradan tanıyoruz.. anonim de olsa güven oluştu çoktan.

şimdi bunu yazdık diye gene archive ekleyip bunu da eklerler negatifi basarlar.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
December 22, 2019, 08:45:49 AM

Kalemder hocamla ben tam zıt kutuplar olmuşuz. Bende seviye 4. Dıdının dıdısı bile bir kişiye negatif vermişse direk görmek istiyorum. Sonra gerekli durumlarda zaten elemanın negatif trust'ından referans linkine bakıp kendi değerlendirmemi yapıyorum. Çoğunu görmemektense hepsini görüp aradan kendi tercihlerimi belirlemek bana daha makul geliyor.

Şöyle özetleyelim:

0: Sadece kendi eklediklerini gördüğün kapsama alanı
4: Eklediğin kişilerin eklediklerininkini de gördüğün kapsama alanı (tekerleme gibi oldu)

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 22, 2019, 09:43:23 AM

theymos-TECSHARE-OgNasty-2run-Deathwing-EFS-xzone-yussuf89-byrallier-teramit-MorpheWQ-Lydian-ziya1453-techman-hiburak-teeGUMES-Zz-varanvaran-mhanbostanci-LoyceV-Kalemder-cabsav-DarkStar_-dannybrown-BitcoinTurk-bileq-Halmater-ekiller-Muhtaixa-tekno-Aceeakell-Bitcoin-Turkiye-ophyrim-TaliskerDarkStorm-onurgozupek-otto_diesel-bobita-Vispilio-enfarktus-Blacknavy-AlyattesLydia-PHI1618-lossnet-gumusi-jopen-vycl87-El-Cezeri-gospodin-SkyLords-trendcoin-anonymous3x-Hovarda-cryptobaro-Bthd-Cryptorianx-ismend-kartepe-kriptobaron-KursatAelf-mandown-Tom Bombadil-Lachrymose-The Young Turk-muslol67-Danslip-sammys

Ama son tahlilde wolvoo nun kişisel tercihi dir, sistem kötüye kullanıma girmez bence, ama o listedekiler ile ilgili açıklar ortaya çıkarılırsa ki yapacaklardır,( multi, el değiştirmiş hesap vb gibi) , wolvoo ısrarcı olursa negatif trust yiyebilir. bu haliyle de distrust listelerine alırlar muhtemel. Stratejik davranıp ellerine koz vermek istemiyorsa listesini sınırlamasında fayda var

anlatmaya çaliştiğim şeyi çok daha net bir şekilde aktardin, çok sağ ol üstad.

üstadlar kendim de dahil kimseyi zor durumda bırakmak istemem, liste yukarıda...
hemen her zaman gördüğüm üyelerin listesi (aslında birkaç tane de sadece flag sürecinde tanıdığım yabancı üye var, eklemiştim çıkarmak ters anlaşılır diye çıkarmadım), birkaç üye de pek uğramıyor artık eskilerden, bunları bold işaretledim..hadi onları çıkardım diyelim, gerisi hangileri?

bir de biz ne yaparsak yapalım bunların bize güveneceğini sanmıyorum, goraset'i kural diye çıkardım yoksa güvenilmez biri olduğundan değil ki o da yazılı bir kural da değil (admin'in insiyatifinde olan bir meseleymiş).

merit ellerinde, trust ellerinde, resmen tekel olmuşlar, üstüne istediklerini istedikleriyle ilişkilendirip en azından kafalarda soru işareti bırakıyorlar. kısacası forumun ağası olmuşlar, benim tek hesabım var, yüz defa söyledim. istesem 10 tane hesap açıp hepsini de çok rahatlıkla kontrol edebilirim, buna müsaitim zaman açısından ama yapmıyorum. meritlerini kendi ya da kendilerine yakın elemanların hesaplarına gönderip tümör gibi büyüyorlar, forumu ele geçiriyorlar. adım gibi eminim, millete attıkları iftiraları kendileri yapıyorlar.

eğer bu forum yönetimi tek hesaplı, scam işlere bulaşmayan, forumda çok fazla vakit geçiren (Total time logged in: 138 days, 15 hours and 11 minutes.) bir üyesine bok atılmasına müsaade ederse o da forumun ayıbı!
daha önce çok forumda yazdım ama hiç böyle entrikalı bir forum görmedim Cheesy

EFS dahil, bobita, byrallier şu bu ne kadar güvenilir adam varsa distrust yapmışlar. bunlardan hakkaniyet beklemek anlamsııızzz

En mantıklı yorum olmuş adamlar yıllardır tekeli ele almış gidiyorlar ama uzun zamandır buradan dt 1 fazlasıyla çıkınca deli oluyorlar. Hatta yarışmaları bile kazanmak onlara battı nereden saldıracaklarını bilmiyorlar o yüzden dikkatli olmak da fayda var yoksa senin yaptığın en mantıklısı zaten bana göre biz kendi aramızda birbirimize güvenmek zorundayız ama sonuçta sanki forumda bir dandanakan savaşı gibi habire bizler adına bir süre gelen bir konu açılıyor duracaklarını da sanmıyorum.

Tetik de bekliyorlar bir nevi biz onları farklı yollardan indirmek gerekiyor aslında araştırılsa neleri çıkacak. Ama adamlar sadece forumdan ne katarım ne amaçlayabilirim ne öğrenirim nasıl para kazanırım derdinden çok pembe diziler gibi entrikalar peşinde hangisinin kuyusunu kazıyım da banlatıyım peşinde koşuyorlar.

Uğraşılırmı uğraşılır heleki şu anda ama biz onlar gibi değiliz eskiden çok fazla bounty vardı ve genelde piyasaların durumları da iyi olduğu için çok fazla şey yapamıyorduk şimdi kaldı ki artık bounty falan da pek fazla yok o yüzden sarmış durumdalar.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 22, 2019, 10:58:23 AM
Last edit: December 22, 2019, 11:12:23 AM by Kalemder

Bazı yanlış anlaşılmalar var, onları düzeltelim bu yazıyla. Birde dün yazdıklarımı toparlayayım. Gece yazamadım detaylı.

Trust Depth, DefaultTrust Ayarları

Trust settings sayfasından trust listenizi ve ayarları düzenleyebilirsiniz. "DefaultTrust" ibaresini listenizde tutarsanız, mevcut bulunan tüm DT1 üyeleri listenize eklenmiş sayılır. Trust List oluşturmanın amacı şudur: Önceden kararlarına itimat ettiğiniz üyeleri listeler ve onların kararlarını (feedback'leri, flag oylarını) otomatik görüntülersiniz. Bu yüzden: Sadece ticaret yaptığınız bir üye ile alışveriş yaptığınız için Trust Listenize eklemeyin. O kişilerin yargılarına güveniyorsanız listenize ekleyin. Yargılara güven; yani önceden mesajlarını takip etmişsinizdir güvenirsiniz. Yada verdiği adil merit, trust listesine bakarsınız yargılarına güvenebilirim dersiniz. Mantık olarak böyle bir şeydir trust list. Yargılarını otomatik görmek istediğiniz kullanıcıları listenize ekleyebilirsiniz. Yani bu listenin kişisel olmasının sebebi budur. Bu listedeki adamlara "kefil" olduğunuz anlamına gelmez. Sadece yargılarını beğendiğiniz için, feedbackleri otomatik görüntülemek için ekliyorsunuz. Sonuç olarak bir kişi on tane üyenin trust listesine girmişse DT seçimlerinde seçilme şansı olur. (Belirli merit ve bazı şartları var anlatmıştım bunu). Bir kişi bariz dolandırıcı, trolse diğer üyeler bu kişiye güvendiğiniz için sizi de güvensiz bulabilir. Sizi distrust listesine ekleyebilirler. Fakat bir kişiyi trust listenize eklediğiniz için hakkınızda flag açılmaz. Flaglar sadece somut dolandırıcılık durumunda açılabilir. Negetif feedback de verilmez normal şartlarda, veren olabilirse de o kişi sistemi doğru kullanmadığı için güvensiz olur. Feedback'lerde moderasyon olmadığı için ona karışılamıyor çünkü.

Yargılarına güvenmediğiniz bir üyeyi de, başına ~ işareti ekleyerek disttrust listenize eklemiş olursunuz. "Bu kullanıcının yargılarına güvenmiyorum" anlamına gelir. DefaultTrust listenizde ekli ise, aynı zamanda DT olan bir üyeye güvenmiyorsanız onu distrust edebilirsiniz.

Trust Depth 0 ise: Sadece eklediğiniz üyelerin feedback ve oylarını görüntülersiniz ("DefaultTrust" ekliyse DT1 üyeleri de listenizdedir)
Trust Depth 1 ise: Listenizdeki kişilerin, güvendiği kişilerin feedback ve oyları da görüntülenir.
Trust Depth 2 ise: Listenizdeki kişilerin, güvendiği kişilerin, güvendiklerinin feedback ve oyları da görüntülenir
Trust Depth 3 ise: Listenizdeki kişilerin, güvendiği kişilerin, güvendiklerinin, güvendiklerine ait feedback ve oyları da görüntülenir.
Trust Depth 4 ise: Hemen hemen bütün forum diyebiliriz artık. Ortalama 1 kişinin bile güven listesinde olan herkesin feedbackleri görüntülenir.

Trust Depth ayarı kaç olursa olsun, derinlik kademelerinde yer alanlar listenizde ekli olmuş sayılmaz. Sadece feedback ve oyları görüntülersiniz. İdeal olarak Trust Depth 0 seçmek ve kişisel bir liste yapmayı tavsiye ederim. Forumda yeniyseniz Depth 1 veya en fazla Depth 2 ayarlamayı öneriyorum. 2 ayarladığınızda ve DefaultTrust'ta eklemişseniz, tüm DT2'lerin feedback ve oyları görüntülenir otomatik.

Yararlanılan kaynak

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 22, 2019, 11:47:27 AM
Merited by Kalemder (1)

Bazı yanlış anlaşılmalar var, onları düzeltelim bu yazıyla. Birde dün yazdıklarımı toparlayayım. Gece yazamadım detaylı.

Yanlış anlaşılmaların doğru anlandığından emin olmak için yazıyorum (istersen konuşma sonu yukarıdaki tüm postları ve bunu silebilirsin, baltalamak istemedim konuyu. Konu self-mod ve sana ait, ben sadece wolwo'nun yaptığının çok yanlış anlaşılacağını ve gelecekte onu suçlayacaklarını söylemeye çalışıyordum ama bu konular yanlış anlaşılmaya çok müsait ve ne yazıkki yanlış anlaşılıyor da...)

Bir DT1 üyesinin Trust listesine eklediği herkes DT2 oluyor.
DT2ler de aynı DT1ler gibi yetkilere sahip ve forumun normal ayarlarında DT2lerin verdiği trustları/oyları herkes görüyor.

Hocam her üyenin pos-neg feedback ve flaglarda oy verme yetkisi var. Sadece dt1 olanların verdiği feedback ve oylar her hesapta aktif görüntülenir.
Her üye pos-neg feedback ve flaglara oy verir ama sadece DT1 ve DT2 olanlarınki geçerlidir.

Dt2 nin herhangi bir anlamı yada işlevi yoktur.
DT2 üyelerinin DT1 üyeleri kadar anlamı ve işlevi vardır sadece yetkileri DT1 üyelerine bağlıdır ve DT2 üyeleri DT1 üyesi seçmek için oy kullanamaz (bunun dışında her şey aynıdır).

Mesela wolwoo 20 kişiyi eklemişse o 20 kişinin verdiği feedback leri görmek için ekliyor. Yani diyorki ben bu üyelerin yargısına güveniyorum, verdikleri neg, positif feedbackleri görmek istiyorum, ona göre tanımadığım bir üyeye güvenirim diyor.
Bu sadece normal üyeler için geçerli bir şey, DT1 üyeleri seçtiği üyelerden sorumludur (yani daha dikkat etmelidir çünkü onları DT2 olarak yetkilendirme gücüne sahiptir).
Bu da sorumlu olduğunun kanıtı olan taze bir konudur.

Dediklerime iyi bir örnek oldu. Teşekkürler
Bu da dediklerine yanlış bir örnek oldu çünkü sen default trust sistemini bozarak kendi Trust depth'ini 0'a çekmişsin halbuki normal bir forum üyesi DT2 üyelerinin verdiği neg-posları görüntüleyebilir.
Yani sen 0'da sadece kendi listeni görürsün halbuki trust depth'i 0 yapan kişi sayısı forumda 100'ü geçmez.
Trust depth'i 2 olan kişi sayısı ile 2.7 milyondur.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 22, 2019, 12:01:55 PM
Last edit: December 22, 2019, 12:13:51 PM by Kalemder

DT2ler de aynı DT1ler gibi yetkilere sahip ...
Her üye pos-neg feedback ve flaglara oy verir ama sadece DT1 ve DT2 olanlarınki geçerlidir.

Çoğu kişinin trust listesine ve ayarlarına dokunmadığı varsayımı ile bunu diyorsun. Şuan böyle olabilir fakat sistem hakkında bilinç arttıkça herkes kendi kişisel listesini yapmış ve ayarlarını kişiselleştirmiş olacak. Dolayısıyla "DT2, DT1 kadar güçlü" demek teknik olarak doğru değil.

Flaglarda veya feedbackler'de sadece trust listenize ve derinliğinize dahil olan kullanıcıların kararlarını görüntülersiniz.

DT1 üyeleri de sıradan kullanıcıların haklarına sahip. Yani Trust listesini kişisel amaçlarla kullanabilirler. Kişisel olarak, yargılarını görüntülemek istedikleri herkesi ekleyebilirler. Bu kararlarından dolayı red flag yada neg feedback almazlar. Distrust listesine alabilirler sadece. Eğer bariz dolandırıcılık ile suçlanan üyeler listede varsa bu ayrı bir konu. Genelde bunun için trust listesini düzeltmesi beklenir kişinin.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 22, 2019, 12:33:15 PM

Cheesy ortalığı ayağa kaldırdım. Hakkaten eğer sakıncalı ve yanlış bir şey yaptıysam düzeltirim. Israrcı biri değilim sadece mantığını anlamaya çalışıyorum. Trustliste çok kişi eklemem yanlış mı? Başkaları da ekliyor, eklediklerim arasında hangileri sıkıntılı üyeler, tam çözemedim.
Dediğim gibi hemen hergün post atan üyeleri ekliyorum yani faal-aktif-etkin adına ne derseniz...
Eğer bu adamlar sıkıntılı ise ne açıdan? Bunlar kanıtlanmış mı? Kanıtlı olsa dahi yani örneğin multi, multi yasak değil deniyor! Multiye merit veriliyor da trust niye verilmiyor?
Globaldekileri pek takmıyorum çünkü bana multi suçlaması yapan 3-4 tane dt1 var ki eğer kişilik bölünmesi yaşamıyorsam bu imkânsız! 😑 Onların yargıları benim yargımdan daha iyi diyemeyeceğim. Çünkü yanlış olduğunu kesin olarak bildiğim bir konuda iftira atan şahsiyetsiz bir güruh var, etkin bir biçimde olayları domine eden... Onları etkisiz kılmak için bu trust sistemini daha çekinceli-defansif yerine daha etkin ve ofansif kullanmak gerektiğini düşünüyorum.
Yanlış bir şey yapmadım o yüzden rahatım ama sizi rahatsız ediyorsam kendimi check ederim. Listeyi kısaltmak da dahil görüşlerinize saygı duyuyorum ve önem veriyorum

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 22, 2019, 12:37:08 PM

Cheesy ortalığı ayağa kaldırdım. Hakkaten eğer sakıncalı ve yanlış bir şey yaptıysam düzeltirim. Israrcı biri değilim sadece mantığını anlamaya çalışıyorum. Trustliste çok kişi eklemem yanlış mı? Başkaları da ekliyor, eklediklerim arasında hangileri sıkıntılı üyeler, tam çözemedim.
Dediğim gibi hemen hergün post atan üyeleri ekliyorum yani faal-aktif-etkin adına ne derseniz...

İşte ısrarla konunun üzerinde durmamın sebebi bu. Çok kişi eklemek yanlış bir şey değil. Eklediklerin arasında bariz dolandırıcı varsa bu ayrı bir konu ki onları spesifik olarak konuşmak gerekir. Bu kişilerin mesajlarını okumuş ve olumlu elektrik almışsındır, yargılarına güvenebileceğini düşünmüşsündür bu senin kişiselin.

Kurallar buna bir sınırlama getirmiyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 24, 2019, 07:25:33 PM

I've always tried to be very conservative when leaving feedback and when including/excluding users from my Trust list.
Today, I made my first DT1-exclusion:
Currently excluded
~wolwoo
1. In one week, this DT1-member added 24 users to his Trust list. Most of those users never left any feedback and don't have a custom Trust list. Therefore, they don't belong on DT2, and the user who adds them doesn't belong on DT1.
2. 4 months ago, this user left positive feedback to 16 users, all without reference link. The only thing they seem to have in common is their nationality, just like the users on his Trust list. That shouldn't be a reason to give them positive feedback and/or DT2-powers.
3. This user leaves retaliation feedback.

For the above reason, I ask all other users to consider excluding ~wolwoo too.

As a reference: this is what I consider correct use of the Trust system: LoyceV's Beginners guide to correct use of the Trust system.

Haha, someone who started his own trust system started to give me advice. Who are you? Member! Happiness with the big gang you created

Tüm forumu yardıma çağırmış qavat😂😎

Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 24, 2019, 07:28:35 PM

I've always tried to be very conservative when leaving feedback and when including/excluding users from my Trust list.
Currently excluded
~wolwoo
1. In one week, this DT1-member added 24 users to his Trust list. Most of those users never left any feedback and don't have a custom Trust list. Therefore, they don't belong on DT2, and the user who adds them doesn't belong on DT1.
2. 4 months ago, this user left positive feedback to 16 users, all without reference link. The only thing they seem to have in common is their nationality, just like the users on his Trust list. That shouldn't be a reason to give them positive feedback and/or DT2-powers.

As a reference: this is what I consider correct use of the Trust system: LoyceV's Beginners guide to correct use of the Trust system.

Haha, someone who started his own trust system started to give me advice. Who are you? Member! Happiness with the big gang you created

biliydim böyle olcağını üstad ;d
uyardıydım. şimdi durup dururken senin gibi güvenilir birini kaybettik.
bu kadar kişi ekleyen birini asla dt1'de tutmazlardı.
şu an itibariyle dt1'den düştün, bende görünen o.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 24, 2019, 07:32:25 PM

Currently excluded
~wolwoo

uyardıydım. şimdi durup dururken senin gibi güvenilir birini kaybedeceğiz.
bu kadar kişi ekleyen birini asla dt1'de tutmazlar..
Aga tam tersi bence, eğer forum trust konusunda inisiyatif kullansaydı bunların alayı vız gelir tırıs giderdi. Kimi üşendi kimi araya soğukluk girdi vs

Neyse sorun değil hayırlısı olsun
Sorun değil kardeşim hesap da gitse bu onun bunun çocuklarına boyun eğmeyeceğim

Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 24, 2019, 07:35:39 PM

Aga tam tersi bence, eğer forum trust konusunda inisiyatif kullansaydı bunların alayı vız gelir tırıs giderdi. Kimi üşendi kimi araya soğukluk girdi vs

Neyse sorun değil hayırlısı olsun

şimdi sen düştün.
otto da açılan case nedeniyle muhtemelen düşürülecek.
visp 4'den 2'ye düşecek. 2 distrust'a onu da düşürürler.
visp düşerse tec* düşecek
tec* düşerse -1 daha gidecek.
tec* ve sen gidince bobita gidecek

neyse hayırlısı olsun Kiss
otto_diesel
Hero Member

View Profile
December 24, 2019, 07:39:29 PM

Currently excluded
~wolwoo

uyardıydım. şimdi durup dururken senin gibi güvenilir birini kaybettik.
bu kadar kişi ekleyen birini asla dt1'de tutmazlardı.
şu an itibariyle dt1'den düştün, bende görünen o.

dt1 den nasıl düşüyor,  dt leri theymos seçmiyor mu?  distrust a ekleyenlerin sayısı artınca otomatik düşme mi var.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 24, 2019, 07:42:22 PM

dt1 den nasıl düşüyor,  dt leri theymos seçmiyor mu?  distrust a ekleyenlerin sayısı artınca otomatik düşme mi var.

bu bir oylama sistemi.
0 vote ile dt1 seçilirsin
kalan 99 dt1 sana distrust verip seni -99'a kadar götürebilir.
0'dan -1'de düştüğün an dt1 yetkini kaybedersin.
yani theymos değil, dtler dtleri seçiyor.
otto_diesel
Hero Member

View Profile
December 24, 2019, 08:13:08 PM

dt1 den nasıl düşüyor,  dt leri theymos seçmiyor mu?  distrust a ekleyenlerin sayısı artınca otomatik düşme mi var.

bu bir oylama sistemi.
0 vote ile dt1 seçilirsin
kalan 99 dt1 sana distrust verip seni -99'a kadar götürebilir.
0'dan -1'de düştüğün an dt1 yetkini kaybedersin.
yani theymos değil, dtler dtleri seçiyor.

peki madem DT leri DT ler seçiyor.  bizim forumdaki ilk DT leri kim seçti, yabancılar seçip eklemedi kimseyi dt ye.

o zaman türk forumundan ne kadar çok çıkarsa o kadar iyi, çünkü kendi kendini gerçekleştiren kehanet gibi oluyor. tam sınır yani. Dt seçilen diğerini de seçiyor. biz zaten birbirimizi ekliyoruz güvendiğimiz için, yabancılardan kimse trust alamaz kolay kolay. 10 kişiyiz şunun şurasında. ben böyle bilmiyordum sistemi. bilesem organize ederdim milleti.  yabancılardan 1 kişinin güvenini alasıya kadar, buradan 20 kişinin alırsın.

ben milleti eklerim o zaman. burada bir sürü tanıdığım adam var eklemediğim, arada limonilikler olsa da güveni sarsıcı değil.

Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 24, 2019, 08:24:31 PM
Last edit: December 24, 2019, 09:57:47 PM by Blacknavy

ben milleti eklerim o zaman. burada bir sürü tanıdığım adam var eklemediğim, arada limonilikler olsa da güveni sarsıcı değil.

-bu mesaj kendini imha etti-
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 24, 2019, 08:27:48 PM

Dt1 seçimlerini detaylı yazmıştım. İlk mesaja bakabilirsiniz. Dt seçimleri bir algoritma ile yapılmakta. Theymos etkisi çok az. Tuttuğu bir kara listesi var sadece. Gerisi otomatik ve daha sonra uygun adaylar içinden rastgele gerçekleşir.

@Blacknavy nin bahsettiği dt ye girdikten sonra, dt ler sizi dist edebilir. Bu kısım ise biraz daha detay mevzu. Başka zaman yazayım.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1279

View Profile
December 24, 2019, 08:31:14 PM

abi bu tam olarak ne işe yarıyor neden ihtiyacımız var kısa bir özet varmıdır?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████