Bitcoin Forum
July 02, 2024, 03:46:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 [813] 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 »
  Print  
Author Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 1107748 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (60 posts by 1+ user deleted.)
SVirusu
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 5

View Profile
June 18, 2022, 03:20:40 PM

Hocam parasını kim 10'a katlamış ? bir avuç traderden başka ? etraf facia kaynıyor. dram yaşandı son 1 yılda. aile faciaları var sen 10x ten bahsediyorsun. sen kazanmış olabilirsin ama %90 azınlık(çoğunluk) Tanrının gazabına uğradı. Çoğu kişi 50k 60k üstünden maliyetlendi şuan bu arkadaşların psikolojini düşünmek bile istemiyorum. Hayırlısı olsun. 1 yıldır bitcoin ya yatay gitti ya da düştü ben öyle aman aman birşey görmedim piyasada. 2021 Nisan-Mayıs gibi çıkanlar jubilesini yaptı. Arkada kalanlar gazap ateşinde kavruldu.

Borsa zaten %86-94lük kesimin parasinin ya bir kismini ya da tamamini kaybettiği bir ortam. Biz tüm bu döngüleri %6 ile %14lük kesim için konuşuyoruz. Piyasada her zaman Bitcoin once fiyatlar, ardindan altcoin boğasi başlar.

Yani adam "burdan sonrası şelale , kan gölü , altlarda .oku yedi bitcoin şelaleyken altlar parti verecek değil yani bu şekilde düşüşe dayanamazlar" dediği günden bugüne solana 10 dolardan 258 dolara çıktı. ICOları saymıyorum bile.

Dediğim gibi ben böyle absürt "ben bilmiştim" hikayelerini Ekşisözlük'te her gün okuyorum ama bu sefer buraya nasip oldu Grin.

Evet, o dönemler cycle bitmiş gibiydi. Herkes öyle düşünüyodu ama trend döndü. Trendin döndüğünü görmeyip de koca bir ralliyi kaçırmış arkadaş; ve şimdi bilmiştim demesi çok ilginç..

olaya yanlış açıdan bakıyorsun. solona 250 dolara çıktıysa luna -0.000250 dolara gitti. burada ben bildim meselesi yok mesele bitcoin son 1 yılda düştü mü çıktı mı meselesi. solonanın 250 dolara çıkması kumarsa lunanın 0.0000250 dolara gitmeside aynı kumardır. Şimdi solonayı 200 dolardan alanlar birdaha o seviyeleri rüyalarında görür.

piyasada hangi şeyin artıp azalacağını bilemezsiniz ama genel piyasaları okuyabilirsiniz. genel okumada piyasalara 1 yıldır düşecek diyen bir kesim vardı bu kesim haklı çıktı. kalanlar içerde tombala çekiyor ya tutarsa diye. bence dua edin bitcoin dönsün bu piyasalar biryerde konsilde olup abd borsaları falan yükselsin yoksa 1 btc = 1 btc hesabı, 1 btc = 1 $ hesabına dönmesin. yoksa borsaların içinde bulunduğu genel boğa sezonu tamamlandıysa birdaha bitcoinde 70.000 doları çoçuklarımızın çocukları yani torunlarımız görür.
Lachrymose
Legendary
*

Activity: 1386
Merit: 1004

View Profile
June 18, 2022, 03:28:55 PM

olaya yanlış açıdan bakıyorsun. solona 250 dolara çıktıysa luna -0.000250 dolara gitti. burada ben bildim meselesi yok mesele bitcoin son 1 yılda düştü mü çıktı mı meselesi. solonanın 250 dolara çıkması kumarsa lunanın 0.0000250 dolara gitmeside aynı kumardır. Şimdi solonayı 200 dolardan alanlar birdaha o seviyeleri rüyalarında görür.

piyasada hangi şeyin artıp azalacağını bilemezsiniz ama genel piyasaları okuyabilirsiniz. genel okumada piyasalara 1 yıldır düşecek diyen bir kesim vardı bu kesim haklı çıktı. kalanlar içerde tombala çekiyor ya tutarsa diye. bence dua edin bitcoin dönsün bu piyasalar biryerde konsilde olup abd borsaları falan yükselsin yoksa 1 btc = 1 btc hesabı, 1 btc = 1 $ hesabına dönmesin. yoksa borsaların içinde bulunduğu genel boğa sezonu tamamlandıysa birdaha bitcoinde 70.000 doları çoçuklarımızın çocukları yani torunlarımız görür.

alıntıladığım post gayet açık.

bu foruma üye olup da son 1.5 senedir altcoin alımına ve ico katılımına düzenli devam eden herhangi bir kripto para yatırımcısı kriptodaki mal varlığını ortalama ~10 katına çıkartmıştır.

şuradan rastgele adam seç; son 1.5 senede kazandın mı? diye sor. ne kazandıysa son 1.5 senede kazanmıştır.
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 18, 2022, 05:56:09 PM

şuradan rastgele adam seç; son 1.5 senede kazandın mı? diye sor. ne kazandıysa son 1.5 senede kazanmıştır.
herkesi kendin gibi sanma
teramit
Legendary
*

View Profile
June 18, 2022, 06:51:17 PM

sen düşecek dediğinden bugüne 1.5 yıl geçti,
6 aydır hayvan gibi de düşüyor zaten.
şunu anlamanız lazım yükselirken herkes yükselecek diyor , düşerken de herkes düşecek diyor. Ben size yükselirken düşeceğini söylüyorum, düşerken de yükseleceğini söylerim,
yoksa gerisi goygoydan öte değil. Birçoğunuz artık şu seviyenin altına inmez  bunun altını görmeyiz modunda bu tamamen deneyimsizlikten kaynaklanıyor, aynen şimdi bir daha belini doğrultamaz diyenler diyecekler gibi. aynı hareketi kaç defa yaptı yükselişi de düşüşü de sert oluyor bunun 2 adım ötesini göremeyen adam gelmiş yok o zaman dedin diyor, düşmez diyen adam çok erken dedin diyor şimdi ne bekliyorsunuz düşmeden 2 saniye öncemi söylesin düşecek diyenler. Şimdi düşüyor ana trend, yükselme tarihi de az çok belli onu da 2023 te gelen bebelere anlatırız.
2 tane kurumsal 3 tane ünlü girdi diye herkes yüzbinlerce dolar olacak 5 kat yetmez 10 kat olacak diye bakıyor, herhangi bir referans bir temel olmadan aya gidecek treninin peşinde.
O zamanlar ne dedik büyük firmaların girmesi düşüşe engel değil, o adam girse de btc düşebilir düşerse 3 sene o seviyeyi göremeyecek o adam dayanır belki ama burda bir sürü yeni yetme borç harç girdi çoğu erken çıkmaz zorunda kaldığından göt gibi kaldı. kaç kere aynı senaryoyu gördük milleti uyarıyoruz , salak salak laflar geliyor hala, yok bide kazanamamışım ondanmış falan , bi boktan anlamıyonuz anlayanı da anlayamıyorsunuz. Ortadirek gibi adamların üstün yorumlarıyla oynar oynar durursunuz artık. Kiss
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 18, 2022, 09:00:59 PM

50k dan canlı yayın açıp bitcoin alıyorum uçuyoruz diyen Saylor ekranlara çıkıp bitcoin neden almıyor ? merak ediyorum? Herkese iyi günler efendim El salvadordan selamlar hepinize

bu arada buralardan BTC satmam asla. Dalga geçiyorum sadece. Smiley
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
June 19, 2022, 08:44:59 AM

şunu anlamanız lazım yükselirken herkes yükselecek diyor , düşerken de herkes düşecek diyor. Ben size yükselirken düşeceğini söylüyorum, düşerken de yükseleceğini söylerim,
yoksa gerisi goygoydan öte değil. Birçoğunuz artık şu seviyenin altına inmez  bunun altını görmeyiz modunda bu tamamen deneyimsizlikten kaynaklanıyor, aynen şimdi bir daha belini doğrultamaz diyenler diyecekler gibi. aynı hareketi kaç defa yaptı yükselişi de düşüşü de sert oluyor bunun 2 adım ötesini göremeyen adam gelmiş yok o zaman dedin diyor, düşmez diyen adam çok erken dedin diyor şimdi ne bekliyorsunuz düşmeden 2 saniye öncemi söylesin düşecek diyenler. Şimdi düşüyor ana trend, yükselme tarihi de az çok belli onu da 2023 te gelen bebelere anlatırız.
2 tane kurumsal 3 tane ünlü girdi diye herkes yüzbinlerce dolar olacak 5 kat yetmez 10 kat olacak diye bakıyor, herhangi bir referans bir temel olmadan aya gidecek treninin peşinde.
O zamanlar ne dedik büyük firmaların girmesi düşüşe engel değil, o adam girse de btc düşebilir düşerse 3 sene o seviyeyi göremeyecek o adam dayanır belki ama burda bir sürü yeni yetme borç harç girdi çoğu erken çıkmaz zorunda kaldığından göt gibi kaldı. kaç kere aynı senaryoyu gördük milleti uyarıyoruz , salak salak laflar geliyor hala, yok bide kazanamamışım ondanmış falan , bi boktan anlamıyonuz anlayanı da anlayamıyorsunuz. Ortadirek gibi adamların üstün yorumlarıyla oynar oynar durursunuz artık. Kiss

ya bi skg,su forumdaki en boş beleş herif sensin yemin ederim.
10k den beri dusecek diyon 70k gorduk simdi ordan dustuk diye bilmiş mi oldun.
yok mk sonsuza dek cıkacaktı.
70k cıktıgında 3 ay tek satır yazın yoktu forumda dusus zamanı geldin yine klasik.
birde onu anlamıyormuşuz he mk anlamayıoz seni degerini bilemiyoruz.troll ya.
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 19, 2022, 07:33:20 PM

Bu piyasa kadar acayip piyasa görmedim 2 ay önce roket atıp artık bitcoin öyle böyle diyenler şuan felaket senaryosu çiziyor 10k grafikleri atıyor. Yuh ya. Dünya savaşı diyen bile var bu piyasa tokattan hallice olmuş küçük uatirimciya bol sabır diliyorum. Vahsi Kapitalizm görmek isteyen kripto para piyâsasina baksin. Bitcoin18-20 bin dolarda adamlar kıyameti getirdi. Vallahi bu piyasada kazanan olduğuna inanmıyorum bir avuç ballı kaymaklı zengin haricinde. İnsanların psikolojisi dayanmaz en iyisi mi kredili konut fiziksel altın. El salvadordan herkese selamlar dilerim. Bana gelince fikirlerimde değişme yok 18k dan bitcoin satmam efendim.
teramit
Legendary
*

View Profile
June 19, 2022, 10:03:33 PM

yoksa gerisi goygoydan öte değil. Birçoğunuz artık şu seviyenin altına inmez  bunun altını görmeyiz modunda bu tamamen deneyimsizlikten kaynaklanıyor, aynen şimdi bir daha belini doğrultamaz diyenler diyecekler gibi. aynı hareketi kaç defa yaptı yükselişi de düşüşü de sert oluyor bunun 2 adım ötesini göremeyen adam gelmiş yok o zaman dedin diyor, düşmez diyen adam çok erken dedin diyor şimdi ne bekliyorsunuz düşmeden 2 saniye öncemi söylesin düşecek diyenler. Şimdi düşüyor ana trend, yükselme tarihi de az çok belli onu da 2023 te gelen bebelere anlatırız.

ya bi skg,su forumdaki en boş beleş herif sensin yemin ederim.
10k den beri dusecek diyon 70k gorduk simdi ordan dustuk diye bilmiş mi oldun.
yok mk sonsuza dek cıkacaktı.
70k cıktıgında 3 ay tek satır yazın yoktu forumda dusus zamanı geldin yine klasik.
birde onu anlamıyormuşuz he mk anlamayıoz seni degerini bilemiyoruz.troll ya.

ben 70 k olmaz mı dedim , 100 e de 200 e de gelecek vakti var diyorum, sen 40k tan aşağı düşmez demişsin, bir de boş konuşuyor diyorsun, esas boş sensin , ben belli dönemlerde inip belli dönemlerde çıktığını söylüyorum her zaman , şu forumda benim kadar fiyat tahmini temel analizi paylaşan adam yok, benim söylediklerimiz çoğu çıkmıştır, isteyen bakar kendine tavsiye alır zamanla görür , sen bildiğin deneyimsiz al-satçılar gibi hareket ediyorsun, birçok kişi zaten anlamıyor birazcık bilende sizin gibi dallamalar yüzünden yazmıyor, günlük hayatta da çok salak gördüğüm için kaçacak yerim yok.
fiyatın izlediği yol belli 2016 döngüsüne hala benzer hareketler yapıyor özelikle ana trend, bu herkesin aklında olmalı , 17500 den döndü 30 üstüne geri sekebilir ama yine şimdiki rakamlara geri yaklaşıp hacmini kaybedecektir çünkü 4 yıl önce de böyle oldu 8 yıl önce de
Lachrymose
Legendary
*

View Profile
June 20, 2022, 12:06:21 AM
Merited by Vispilio (1)

Vallahi bu piyasada kazanan olduğuna inanmıyorum bir avuç ballı kaymaklı zengin haricinde. İnsanların psikolojisi dayanmaz.

““Çünkü kimde varsa ona daha çok verilecek ve o bolluk içinde olacak. Ancak kimde yoksa kendisinde olan da elinden alınacak.” Daha da büyük başarılara ulaşacak olanlar, mevcut durumda başarılı olanlardır; bir diğer deyişle, kendilerine özel fırsatlar verilenlerdir. En büyük vergi indirimlerinden yararlananlar zenginlerdir. En iyi eğitimi alanlar ve en çok özen gösterilenler, en iyi öğrencilerdir. 9, 10 yaşındaki çocuklar arasında en çok antrenörlük desteğine ve pratik yapma olanağına sahip olanlar, yaşça en büyük olanlardır. Başarı, sosyologların “kümülatif avantaj” olarak adlandırmaktan hoşlandığı şeydir. Profesyonel hokey oyuncusu akranlarından bir parça daha iyi bir başlangıç yapar. Bu küçük fark bu farkı daha da büyüten bir fırsata zemin hazırlar ve sonra bu üstünlük de bir diğer fırsata zemin hazırlar; böylelikle başlangıçtaki küçük fark giderek daha fazla büyür; ta ki hokey oyuncusu gerçek bir “çizginin dışındaki” olana kadar.”

Outliers // Matta Etkisi - Malcolm Gladwell
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 20, 2022, 08:43:38 AM

Bundan sonra bitcoin yükselse bile zor para kazandırır. Paradan kastım dolar diyorsanız hayır ben dolara para bile demem. Benim param Altındır Gümüştür. Bitcoin yükselse bile özünde yükselmez düşen amerikan doları olur. mesela bitcoin 50 bin dolar olsa 2x yapacak ama gümüşte 25 dolardan 50 dolara çıkacağı için siz aslında para kazanmamış olacaksınız. sadece zengin olduğunuzu sanacaksınız. elinizdeki altın gümüş miktarı azalıyorsa siz sadece zengin olduğunuzu sanarsınız.

şimdi fed şahin falan değil olamazda doların çöp olduğunu bütün dünya insanlığı bildiği için herkes bakıyor altın toplamaya. altın neden düşmüyor işte bu yüzden. bitcoin zenginlerini 2008-2022 arasında yarattı. bu aralıkta bitcoin tutanlar altın gümüş emtia fiyatları da düşünce altına karşı kazandı 1 kg altınını 100 kg yaptı. şimdi 1 kg altın ile girip 100 kg ile çıkabilirmisin bitcoinde imkansız hadi o zaman hep beraber zengin olduğumuzu sanalım bas paralı fed zenginleştir bizi.

şimdi olacak olan şeyi söyleyim bir yığın insanın zengin olduğunu sanması çünkü dolar çökerken yalnızca bitcoin yükselecek diye sanıyorsan yanılıyorsun gümüş 50-100-500 dolara altın 2000 5000 10000 20000 dolara giderken sen fakir kardeşim zengin olduğunu mu düşünüyorsun. Smiley

gerçek trader çöpten hallice olan yeşil kağıtlarını arttıran değil altınlarını arttırabilendir fiziksel olarak buyurun arttırında görelim.
Lachrymose
Legendary
*

View Profile
June 20, 2022, 09:56:31 AM
Merited by mandown (1)

Bundan sonra bitcoin yükselse bile zor para kazandırır. Paradan kastım dolar diyorsanız hayır ben dolara para bile demem. Benim param Altındır Gümüştür. Bitcoin yükselse bile özünde yükselmez düşen amerikan doları olur. mesela bitcoin 50 bin dolar olsa 2x yapacak ama gümüşte 25 dolardan 50 dolara çıkacağı için siz aslında para kazanmamış olacaksınız. sadece zengin olduğunuzu sanacaksınız. elinizdeki altın gümüş miktarı azalıyorsa siz sadece zengin olduğunuzu sanarsınız.

şimdi fed şahin falan değil olamazda doların çöp olduğunu bütün dünya insanlığı bildiği için herkes bakıyor altın toplamaya. altın neden düşmüyor işte bu yüzden. bitcoin zenginlerini 2008-2022 arasında yarattı. bu aralıkta bitcoin tutanlar altın gümüş emtia fiyatları da düşünce altına karşı kazandı 1 kg altınını 100 kg yaptı. şimdi 1 kg altın ile girip 100 kg ile çıkabilirmisin bitcoinde imkansız hadi o zaman hep beraber zengin olduğumuzu sanalım bas paralı fed zenginleştir bizi.

şimdi olacak olan şeyi söyleyim bir yığın insanın zengin olduğunu sanması çünkü dolar çökerken yalnızca bitcoin yükselecek diye sanıyorsan yanılıyorsun gümüş 50-100-500 dolara altın 2000 5000 10000 20000 dolara giderken sen fakir kardeşim zengin olduğunu mu düşünüyorsun. Smiley

gerçek trader çöpten hallice olan yeşil kağıtlarını arttıran değil altınlarını arttırabilendir fiziksel olarak buyurun arttırında görelim.

Sene 2018’de de böyle dediler, bitcoin eskisi gibi kazandirmayacak, hatta ath’sini bidaha hiç görmeyecekti. buna inanan insanlar yani forumun %99’u piyasayi terketti ama kalan %1 toplam servetini ona, yuze katladi.

Simdi insanlar yine terkediyolar ve onumuzdeki sene buralar dutluk olucak. Ben yine burada olacagim cunku zaten aylardir bu ani bekliyorum. Para umutlar tukendiginde kazanilir. Para herkes mersine gittiginde sen tersine gittiginde kazanilir. Para onlar gibi olmadiginda, onlardan ayristiginda kazanilir.

sen sen ol, insanlari 30 sene terste birakmis bir varliga %100 guvenme bence. evet altin portfoyde olmalidir ama bunun max limiti %20’dir, %100 değil.
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 20, 2022, 10:05:33 AM

sen sen ol, insanlari 30 sene terste birakmis bir varliga %100 guvenme bence. evet altin portfoyde olmalidir ama bunun max limiti %20’dir, %100 değil.

sen beni anlamamışsın anlasan zaten böyle konuşmazsın benim param altın diyorum. parası altın olan biri nasıl terste kalacak. ben grafiklere altın bazında bakarım gümüş bazında bakarım. herşeyi altına bölerim çıkan sonuca göre altınımı harcarım yatırım yaparım. sen NDX endeksini Gümüşe böl sonra gel birdaha konuşalım.

sen hala yeşillere baktığın için benim gibi düşünmen imkansız. ayrıca bitcoin buradan düşeceğini sanmıyorum 15-20k arası maliyetlenip kısa pozisyon alınabilir belki 35-40 bin dolar bile olacak sene sonunda Smiley sende ben demiştim bitcoin yine ölmedi dersin. ama diyorum ya bunların benim için önemi yok. ben olaya altın bazında bakıyorum doların benim için anlamı yok.  benim için anlamı olan tek şey şuan haziran ayındayız 1 kg altınımı nasıl sene sonunda 1.5 kg yaparım. benim problemim bu. senin problemin bitcoinin 100 bin dolar olması. neyse dolar bazında gördüklerimi sana söyleyeyim bitcoinde sene sonu ufak bir ralli olur sonrasına bakarız.

Lachrymose
Legendary
*

View Profile
June 20, 2022, 11:12:59 AM

sen beni anlamamışsın anlasan zaten böyle konuşmazsın benim param altın diyorum. parası altın olan biri nasıl terste kalacak. ben grafiklere altın bazında bakarım gümüş bazında bakarım. herşeyi altına bölerim çıkan sonuca göre altınımı harcarım yatırım yaparım. sen NDX endeksini Gümüşe böl sonra gel birdaha konuşalım.

sen hala yeşillere baktığın için benim gibi düşünmen imkansız. ayrıca bitcoin buradan düşeceğini sanmıyorum 15-20k arası maliyetlenip kısa pozisyon alınabilir belki 35-40 bin dolar bile olacak sene sonunda Smiley sende ben demiştim bitcoin yine ölmedi dersin. ama diyorum ya bunların benim için önemi yok. ben olaya altın bazında bakıyorum doların benim için anlamı yok.  benim için anlamı olan tek şey şuan haziran ayındayız 1 kg altınımı nasıl sene sonunda 1.5 kg yaparım. benim problemim bu. senin problemin bitcoinin 100 bin dolar olması. neyse dolar bazında gördüklerimi sana söyleyeyim bitcoinde sene sonu ufak bir ralli olur sonrasına bakarız.

sorun şu ki, altin alarak 1 kg altinini 1.5 kg altin yapamazsin.

ben ne dolara, ne altina değil; sadece alim gucume bakarim.
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 20, 2022, 03:26:42 PM

sorun şu ki, altin alarak 1 kg altinini 1.5 kg altin yapamazsin.

ben ne dolara, ne altina değil; sadece alim gucume bakarim.

Bak bu çok doğru belki bundan 30-40 sene önce 1 kg Altını NDX endeksine yatırsaydınız bugün 100 Kg Altınınız vardı ve zenginliğin keyfini sürüyordunuz. Gerçekten güzel yatırım dimi. Hem güzel hem mantıklı geleceği öngörüp başarılı oldunuz. Ama bu geçmişte kaldı artık dimi geçmişte. Geçmiş geçmiştir.

Şimdi Bugüne gelelim 100 Kg Altını NDX endeksine yatırırsanız gelecek 10-20 yılda 1 Kg Altınınız kalacağı gerçeği ile yüzleşmemek için fazla maceraya atılmıyorum efendim. Dikkatli ol. 100 kg Altını 1 Kg da yapabilirsin artık, mesele nereden oyuna girdiğin.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 21, 2022, 08:11:03 PM

"İpten aldılar" diye bir deyim vardır ya hani! Geçen günkü 17k dönüşü tam da bu ifadeyi karşılıyor. 69k'dan başlayan düşüşlerde çoğu kişi gapları doldurmasını bekleyip yükselişin devam edeceğini düşünüyordu. 56k, 48k, 43k.. derken; 26k'dan işin rengi değişti ve sert düşüşler geldi.

Şimdi döndük diyebilmek için 26k ve sonrasında da 32k civarını görebilmemiz gerekiyor. Üç ileri bir geri modda da gitsek, en azından şu diplerden kurtulduğumuzun farkına varabiliriz.

Altlar tarafında ise güzel tepkiler geliyor. BTC'nin adımlarına daha fazla karşılık veriyorlar. Ben bu günlerde korku/açlık endeksini, BTC ve USDT dominansını takip ediyorum. Sinyalleri oradan görebilirsek rahatlayacağız.
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 757

View Profile
June 23, 2022, 08:49:44 AM

FED Temmuz sonundaki toplantısı için faizleri artıracağına dair işaretler vermeye devam ediyor. 50 baz puan daha atırırsa fazla germeyebilir marketi. Yine 100 baz puan artırırsa kriptoparalardan kaçış devam edebilir. 2017 zirvesini de FED baltalamıştı. 20 bin dolardan düşmüştü Bitcoin. Şimdi de düşüşte baş aktör FED oldu yine. Ne zaman kurtulacağız Amerikan merkez bankasının etkisinden. Bankaların aracılık hizmetinden kurtulduk. Ama faiz etkilerinden kurtulamadık. Gerçek devrim diyebilir miyiz buna Huh

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1315

Leading Crypto Sports Betting & Casino Platform

View Profile
June 24, 2022, 09:20:18 PM

13-14 bin dolar bandına düşüş bekleniyor ki ben de bekliyorum açıkcası doldurmasa bile iğne atabilir. O taraflara emir atmakta fayda var gelmezse de sağlık olsun.
Bu düşüşler yaşanacak ki birileri paraları döndürecek. Yoksa hiç düşüş olmadığı takdirde saçmalık olur. Önemli olan bu düşüşün nereye kadar gidebileceğini kestirebilmek veya oralara olta atabilmek.

..Stake.com..   ▄████████████████████████████████████▄
   ██ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██  ▄████▄
   ██ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██████████ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██  ██████
   ██ ██████████ ██      ██ ██████████ ██   ▀██▀
   ██ ██      ██ ██████  ██ ██      ██ ██    ██
   ██ ██████  ██ █████  ███ ██████  ██ ████▄ ██
   ██ █████  ███ ████  ████ █████  ███ ████████
   ██ ████  ████ ██████████ ████  ████ ████▀
   ██ ██████████ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██████████ ██
   ██            ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀            ██ 
   ▀█████████▀ ▄████████████▄ ▀█████████▀
  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███  ██  ██  ███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ██████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀█▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄██▀▀▀▀█████▀▀▀▀██▄
▄█▀       ▐█▌       ▀█▄
██         ▐█▌         ██
████▄     ▄█████▄     ▄████
████████▄███████████▄████████
███▀    █████████████    ▀███
██       ███████████       ██
▀█▄       █████████       ▄█▀
▀█▄    ▄██▀▀▀▀▀▀▀██▄  ▄▄▄█▀
▀███████         ███████▀
▀█████▄       ▄█████▀
▀▀▀███▄▄▄███▀▀▀
..PLAY NOW..
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
June 25, 2022, 07:53:48 PM

13-14 bin dolar bandına düşüş bekleniyor ki ben de bekliyorum açıkcası doldurmasa bile iğne atabilir. O taraflara emir atmakta fayda var gelmezse de sağlık olsun.
Bu düşüşler yaşanacak ki birileri paraları döndürecek. Yoksa hiç düşüş olmadığı takdirde saçmalık olur. Önemli olan bu düşüşün nereye kadar gidebileceğini kestirebilmek veya oralara olta atabilmek.
13 14 bin evet gelebilir ama global piyasalar haftayı pozitif kapattı  btc de yukarı yönde bir eğilim gösteriyor bence bu gece ve yarın son bir çıkış yapacak sonrasında global piyasayla beraber yeni dip noktalarına doğru yol alacağız bu yüzden bu gece ve yarın kesinlikle tetikte olmakta fayda var çıkış yaparsa ondan faydalanmak adına grafiğe baktığımızda ters obo var bu gerçekleşirse 25 26k gelebilir.
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 757

View Profile
June 30, 2022, 02:38:01 PM

FED başkanı resesyonu önleyebiliriz dedi dün. FED de iyi konuşmadı. Belirsizlik var her yerde. Market de şuan biraz belirsiz oradaki açıklamalardan dolayı. 22 bin dolardan düzeltme oldu o yüzden. Açıklamalardan sonra marketin belirsizliğinin dağılmasını bekliyordum daha kötü oldu.

Bağımsız para olduğumuzu ispat etseydik keşke. Dolara bağımlı hareket edince merkeziyetsizliğinin inandırıcılığı azalıyor. Kriptoparalara şüpheci yaklaşan iş arkadaşlarım bu konudan şikayetçi hep. Borsalar düşerken düşüyor. Çıkarken çıkıyor diyorlar. Haksız değiller bu kritikte gerçi.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
June 30, 2022, 02:42:01 PM

amerikan borsaları yine düşüyor fed faizi arttırdıkça dolar ve dxy değerleniyor ama enflasyon düşmüyor, çünkü esas neden dolar değil dolar 2 yıl öncesine göre daha değerli olmasına karşın enflasyon 4x yapmış durumda, bu da fed ne yaparsa yapsın enflasyonu durduramaz anlamına geliyor, enflasyonun asıl sebebi artan maliyetler başta petrol fiyatları olmak üzere korona sonrası oluşan üretimdeki dengesizlikler üstüne gelen rusya ukranya savaşı.

rusya ukranya savaşı medya da giderek etkisini yitirmeye başladı, bir yerden sonra rusya ya uygulanan yaptırımlar birer birer rafa kalkmak zorunda kalacak ve petrol ve doğal gaz fiyatları düşüşe geçecek enflasyonu düşürmek istiyorlarsa bunu yapacaklar.

abd seçimlerine kadar fed yapabildiğini yapar ama sonra yeniden piyasaları paraya boğacaklar, son 3 seçimde her abd seçimi sonrası bitcoin 2 yıl içinde en az 20x yapmış.

abd seçimleri ve bitcoin halving 2024 de güzel günler göreceğiz sabreden yine kazanacak.

yatırım tavsiyesi değildir.
Pages: « 1 ... 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 [813] 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 »
  Print  

Jump to: