Bitcoin Forum
June 23, 2024, 08:29:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  
Author Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization  (Read 44306 times)
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 17, 2016, 04:35:30 PM

adamlar düzelticez durumu, hiçkimsenin kaybı olmicak, softfork ve ardından hardforkla, o hacker ibnesine gününü göstericez dedi.  Grin satanlar niye satıyorki hala, son gelişmelerden haberleri yok galiba.
böyle bir şey yapmaları demek ether ve dao'nun merkezi bir kuruluştan farksız olduğu demektir. yani ha fed bankası ha ether.
kripto para dünyasının asıl kitlesi "merkezsizlik" (decentralization) dır. 

Eğer müdahale edip düzeltmeye kalkarlarsa ilerde o kişilerin böyle bir şeyi yapmayacağı ne malum?
Şeffaf bir yapı yok burada. Yarın vitalik çıkıp ben 50 milyon ether satıyorum dese ne gelecek elinizden? ya da şirket için 50 milyon ether daha yarattım aha da burada bu etherler dese ne olacak?

bu işler öyle basit işler değil. Yıllardır blok boyutu tartışmaları sürüyor bitcoin'de ve hala bir konsensus sağlanamadı, ether'de böyle bir şey konsensus olmadan yapılırsa ether ölü doğmuş olur.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
mortuu
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
June 17, 2016, 04:40:33 PM

adamlar düzelticez durumu, hiçkimsenin kaybı olmicak, softfork ve ardından hardforkla, o hacker ibnesine gününü göstericez dedi.  Grin satanlar niye satıyorki hala, son gelişmelerden haberleri yok galiba.
böyle bir şey yapmaları demek ether ve dao'nun merkezi bir kuruluştan farksız olduğu demektir. yani ha fed bankası ha ether.
kripto para dünyasının asıl kitlesi "merkezsizlik" (decentralization) dır.  

Eğer müdahale edip düzeltmeye kalkarlarsa ilerde o kişilerin böyle bir şeyi yapmayacağı ne malum?
Şeffaf bir yapı yok burada. Yarın vitalik çıkıp ben 50 milyon ether satıyorum dese ne gelecek elinizden? ya da şirket için 50 milyon ether daha yarattım aha da burada bu etherler dese ne olacak?

bu işler öyle basit işler değil. Yıllardır blok boyutu tartışmaları sürüyor bitcoin'de ve hala bir konsensus sağlanamadı, ether'de böyle bir şey konsensus olmadan yapılırsa ether ölü doğmuş olur.

Hocam sanırım bu işi PR ile çözebilirler, kötü niyetli bir işlemi düzelttik demokratik olmayan birşey yok vs diyerek açıkcası bunu yaparlarsa işin felsefesine aykırı bir hareket olmasına rağmen ters tepki yaratabilirler diye düşünüyorum sisteme bir güven sağlanabilir, piyasa bile bu açıklamalar üstüne 7 den tekrar 22 lere tırmandı şu anda 15 lerde işlem görüyor. En iyisi ummak dışından elden birşey gelmiyor fakat teknoloji fanatikliği yapmamak gerektiğini net olarak anladım şahsen Smiley
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 17, 2016, 04:42:26 PM

DAO bence toparlayamaz... Bitcoin bile sadece exchange batışlarından ne kadar etkilenmişti.
Burda yapının hacklenmesinden bahsediliyor. sonuçta toparlasa bile çok uzun zaman alacağını düşünüyorum..

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
mortuu
Full Member

View Profile
June 17, 2016, 04:53:02 PM

DAO bence toparlayamaz... Bitcoin bile sadece exchange batışlarından ne kadar etkilenmişti.
Burda yapının hacklenmesinden bahsediliyor. sonuçta toparlasa bile çok uzun zaman alacağını düşünüyorum..

Borsaların kaçması mevzusu bildiğiniz gibi insanların zarara uğramasına sebep olmuştu elbette burada da exchangelerde işlem yapan kimseler için zarar var fakat cüzdanında DAO tutan kişiler bundan etkilenmedi sayılır sistemde hala DAO larına karşılık ether var ve refund edilebilir durumda (tabii ki spliti kaldırma gibi saçma sapan bir şey yapmazlarsa)
Fakat slock.it ekibinin beceriksizliği üstünde durulabilir, profesyonel yatırımcılarında işin içinde olduğunu düşünürsek PR çalışması ile söz konusu durum fırsata çevrilebilir emin olmamakla beraber ben öldürmeyen şeyin güçlendirebileceğini düşünüyorum umarım öyle olur yoksa ben öldüm  Cheesy
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 17, 2016, 06:20:25 PM

Borsaların kaçması mevzusu bildiğiniz gibi insanların zarara uğramasına sebep olmuştu elbette burada da exchangelerde işlem yapan kimseler için zarar var fakat cüzdanında DAO tutan kişiler bundan etkilenmedi sayılır sistemde hala DAO larına karşılık ether var ve refund edilebilir durumda (tabii ki spliti kaldırma gibi saçma sapan bir şey yapmazlarsa)
Fakat slock.it ekibinin beceriksizliği üstünde durulabilir, profesyonel yatırımcılarında işin içinde olduğunu düşünürsek PR çalışması ile söz konusu durum fırsata çevrilebilir emin olmamakla beraber ben öldürmeyen şeyin güçlendirebileceğini düşünüyorum umarım öyle olur yoksa ben öldüm  Cheesy

eth'de -%23 düştü.. refund edilse dahil.. oda düşüyor.. bu kadar düşmesinin sebebi DAO

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 17, 2016, 06:58:16 PM

https://twitter.com/Poloniex/status/743865348303224833

polodan açıklama gelmiş, dao dan dolayı trafik çok yoğun,  çalışıyoruz demişler.
site bir geliyor bir gidiyor. bıraktım artık akışınına
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
June 17, 2016, 07:08:34 PM

Dao daki düşüşün sebebi nedir. Tekrar eski seviyelere gelir mi. Btc deki ve ethereum daki düşüşten daha fazla düştü. Btc deki düşüşün sebebi Dao muydu?

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 17, 2016, 07:51:31 PM

Dao daki düşüşün sebebi nedir. Tekrar eski seviyelere gelir mi. Btc deki ve ethereum daki düşüşten daha fazla düştü. Btc deki düşüşün sebebi Dao muydu?

2 sayfa geriye gittin mi? ,bugün dao ya hack girişimi oldu, yaklaşık 50 milyon  dolarlık ether çalındı. sorun kısmen çözüldü gibi. ama güven sarsıldı.
birde merkezi  olmadığını iddaa eden bir yapıya direkt merkezden müdahale geldi sorunu çözmek için . sistem kendisi ile çelişti bir yerde.
ortalık karışık senin anlayacağın .
mortuu
Full Member

View Profile
June 17, 2016, 08:31:22 PM

Sistemde 8.61 M ether kalmış 12 den bu rakama indi, artık geri dönüşü yok gibi görünüyor arkadaşlar iyi soydular bizleri...

5 gün once açığın konu olduğu slock.it resmi bloğundaki yazı;
https://blog.slock.it/no-dao-funds-at-risk-following-the-ethereum-smart-contract-recursive-call-bug-discovery-29f482d348b#.khj1f7o1r

Hemen sonrasında DAO 1.1 geleceği açıklanmış
https://blog.slock.it/announcing-dao-framework-1-1-35249e2e001#.pxljfgvwz

Sonrasında bir şeyler daha gevelemiş arkadaş
https://blog.slock.it/upgrading-the-dao-to-framework-1-1-a-step-by-step-guide-547a58e00137#.b1mjukwtk
Üstelik pekde şakacı

Bu "backdoor" ekip tarafından oraya koyulmuş bunun aksini ispatlayamadıkları sürece iş yapamazlar 50 M $ için milyar dolarlık (teknoloji yeni olmayabilir, arduno ve bitcoin ile aynı şeyler yapılabilir vs önemli olan arayüz ve iş modeli) projeyi ellerinden kaçıracak kadar vizyonsuzlarsa başka tabii
Arkadaşlar eğer fonlanmazsak ne yapacaük diye düşünmüş olabilirler, forumda birisinin bu açığı ortaya çıkarmasından sonra oyalama için 2 yazı yazılmış icraate geçilmemiş şimde de olabildiğince tutuyorlar.

Split ile sistemden 3 gün içerisinde çıkacağım eğer olumlu bir şey olmazsa

R.I.P DAO and anarchist dreams
emrek
Sr. Member

View Profile
June 17, 2016, 09:01:30 PM

2 sayfa geriye gittin mi? ,bugün dao ya hack girişimi oldu, yaklaşık 50 milyon  dolarlık ether çalındı. sorun kısmen çözüldü gibi. ama güven sarsıldı.
birde merkezi  olmadığını iddaa eden bir yapıya direkt merkezden müdahale geldi sorunu çözmek için . sistem kendisi ile çelişti bir yerde.
ortalık karışık senin anlayacağın .

Hep ingilizce link veriyorlar. Ayrıntılı Türkçe açıklama yok.Teşebbüs aşamasında kaldıysa bir sorun olur mu? Güvenlik açığından bahsediliyordu ama önlem almadılar/alamadılarsa bu adamlar bu işi nasıl yürütecek. Toplanan para en iyi yazılımcıyı/güvenlik uzmanını tutup kusursuza yakın bir sistem inşa edebilmek için fazlasıyla yeterliydi.
Keşke hacklenen diğer tüm borsalarda da çalınan paralarımız da bu şekilde kurtarılabilseydi. Cryptsy de paramın %40 ını kaybettim.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES

★ Hero/Legendary Member:
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
June 17, 2016, 10:29:30 PM

Hackerlar başarısız oldu. Kaybolan Ether yok.
Şu tx'e bakın: http://etherscan.io/tx/0xf52016108dacf046d4589f5758a8c4857cb18a5377002502a44d1216d1d891d6

To:   Contract 0x304a554a310c7e546dfe434669c62820b7d83490 (TheDaoHacker)
 Warning! An error occured during contract execution
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
June 17, 2016, 10:41:30 PM

http://hackingdistributed.com/2016/06/17/thoughts-on-the-dao-hack/

http://vessenes.com/more-ethereum-attacks-race-to-empty-is-the-real-deal/

İngilizcem pek iyi değil, yanlış anlamadıysam eğer, hala sorun var gibi.
mortuu
Full Member

View Profile
June 18, 2016, 06:57:12 AM

14 saatten fazla bir süredir sessliğe gömülmüş durumda Vitalik ve saz arkadaşları, büyük vurgun yaptılar bundan sonrası için pek ümitli değilim açıkcası içerideki etherleri çekebileceğimizi pek sanmıyorum umarım yanılıyorumdur
srknbyr (OP)
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
June 18, 2016, 09:11:41 AM

14 saatten fazla bir süredir sessliğe gömülmüş durumda Vitalik ve saz arkadaşları, büyük vurgun yaptılar bundan sonrası için pek ümitli değilim açıkcası içerideki etherleri çekebileceğimizi pek sanmıyorum umarım yanılıyorumdur

Vitalik sessizlige gomulmedi, hatta etherum blogunda bir yazi paylastilar..

Birkac gundur hic musait degilim bir sey paylasamiyorum burada ancak kendi adima tamamen btcye gectim ne daom var ne de kayda deger etherim var..

Kisa surede dao almam ancak ethereum'u takip ediyorum yakin zamanda alis yapacagim bilginize..

Edit: olayin hemen sonrasinda vitalik ve exchangeler ile arasindaki gorusmeler;

http://pastebin.com/aMKwQcHR

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
mortuu
Full Member

View Profile
June 18, 2016, 10:07:02 AM

Vitalik sessizlige gomulmedi, hatta etherum blogunda bir yazi paylastilar..

Birkac gundur hic musait degilim bir sey paylasamiyorum burada ancak kendi adima tamamen btcye gectim ne daom var ne de kayda deger etherim var..

Kisa surede dao almam ancak ethereum'u takip ediyorum yakin zamanda alis yapacagim bilginize..

Edit: olayin hemen sonrasinda vitalik ve exchangeler ile arasindaki gorusmeler;

http://pastebin.com/aMKwQcHR

https://blog.ethereum.org/2016/06/17/critical-update-re-dao-vulnerability/

Bu yazı paylaşılalı 14 saatten fazla oldu dostum, ve üstelik soft ve hard fork yapılacağının söylenmesi üzerine ethereum community de isyanlar başladı kimse bunu istemiyor ki decentralized bir yapıya bu tür bir müdahale nasıl olur diye soruluyor bunların hiçbirine cevap gelmedi. Milyar dolarlık şirketler bile borsalarında bu tür bir kayıp yaşandığında bilgi bombardımanı yapıyor olmasına rağmen görünen tek can suyu DAO ya bağlı slock.it ekibi komikli tweet atmaktan başka bir şey yapmıyor.

Ayrıca ethereum tabanının sağlam* olduğunu söyleyen Vitalik Butverin paraleldir, okyanus ötesinden almaktadır emirleri diyeceğim artık olayın cılkı çıkmış harbiden ponziden başka bir şey değil keşke burada ki arkadaşlar safi dalga geçmek yerine daha çok teknik eleştiri yapabilselermiş elbette kimsenin böyle bir sorumluluğu yok ama olaylar patlak verdikten sonra da gelip "hahahah gördünüz mü baağ ne oldi" tarzında birşeyler geveleyenlerde bu tür ponzilere kurban olmaya aday olduklarının umarım farkındalardır.

*http://security7218.org/en/sub_2.html
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
June 18, 2016, 10:46:31 AM

Hacker açık mektup yayınlamış Cry
http://pastebin.com/CcGUBgDG
mortuu
Full Member

View Profile
June 18, 2016, 12:25:38 PM

https://www.youtube.com/watch?v=GvgTivwzcuo

Nam-ı diğer "Tool" canlı yayına katılmış, katıldıktan sonra duyurusu yapılmış Smiley Bunlar oyun oynuyorlar harbiden

Herif konuşurken DAO nun değeri 9 ları gördü
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
June 18, 2016, 12:30:38 PM

10k altından biraz alıcam.resmen cakallık yapıyorlar hacimsiz sekilde 15k dan 10a kadar cektiler
emrek
Sr. Member

View Profile
June 18, 2016, 12:37:13 PM

Acaba ön satıştan alanların % kaçı bu güne kadar hiç işlem yapmadı. Borsalara hiç aktarılmayan miktar görülebiliyor mu

INTRODUCING WAVES

★ Hero/Legendary Member:
M.Cnl
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
June 18, 2016, 12:37:47 PM

Açıklamalar bu yönde giderse 7k-9k arası oynamalar çok olası gözüküyor.. Şöyle birazda güzel haberler gelmesi lazım. Beni biraz ümitkendiren etherin varlığı, onu muhakkak toplayacaklardır. bu toplanmada dao ya ister istemez yansır.. O yüzden beklemedeyiz bakalım sonumuz hayrola
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  

Jump to: