Bitcoin Forum
April 28, 2024, 05:35:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 »
  Print  
Author Topic: Offtopic - Română  (Read 143892 times)
Klausus
Member
**
Offline Offline

Activity: 107
Merit: 10


View Profile
March 07, 2013, 10:25:55 AM
 #481

(lastbit) Sunt si eu interesat de aparatul asta,ma gandesc ca daca bag vre-o 35 - 40 mil intr-un pc e ca si cum ia-si arunca,asa ca mai bine mai pun ceva marunt si-mi fac treaba.
Ai luat legatura cu ei ti-ai raspuns la tel?
Cam cand ai vrea sa mergi in ungaria?
1714282524
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714282524

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714282524
Reply with quote  #2

1714282524
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714282524
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714282524

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714282524
Reply with quote  #2

1714282524
Report to moderator
Klausus
Member
**
Offline Offline

Activity: 107
Merit: 10


View Profile
March 07, 2013, 10:49:30 AM
 #482

Am inteles ca se cumpara direct de la ei,daca ar fi asa ar fi super.Eu momentan sunt in Grecia dar nu ar fi problema sa vin in tara si sa mergem in Ungaria impreuna.
pan
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 215
Merit: 100


View Profile
March 07, 2013, 01:00:18 PM
 #483

si eu as fi interesat sa vad Budapesta sa inteleg de unde atata confuzie cu Bucurestiul Smiley
Klausus
Member
**
Offline Offline

Activity: 107
Merit: 10


View Profile
March 07, 2013, 01:06:05 PM
 #484

Nu stiu la ce te referi dar daca e vb. despre postarea mea eu m-am luat dupa asta!http://primeasic.com/contact.html
Klausus
Member
**
Offline Offline

Activity: 107
Merit: 10


View Profile
March 07, 2013, 01:06:58 PM
 #485

http://primeasic.com/contact.html
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
March 07, 2013, 02:18:37 PM
 #486

Cred ca Pan se refera la confuzia pe care o fac multi straini intre Bucuresti si Budapesta.

Cum mai vin unii artisti straini si striga pe scena: Buna seara Budapest!
Iar apoi nu inteleg de ce fluiera publicul Smiley

In sfarsit, daca nu aveam deja banii bagati in BFL m-as fi cuplat si eu la o fratie a ASIC-urilor Smiley
Vad insa ca pentru moment nu misca nimic...
LoseControL
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
March 07, 2013, 04:27:45 PM
Last edit: March 07, 2013, 06:28:47 PM by LoseControL
 #487

Bun din cate am citit aici mi`am dat seama ca ati dat intr`un fel de inteles ca minatul in btc cu placile video nu mai este rentabil si vreau sa ma documentez despre LTC ... am inteles ca foloseste ramii de la placa video  Undecided mai are nevoie si de altcv? si cam cati mhz scoate pe 4 gb ram GDDR3? Conteaza si ce ram am la pc? procesorul care il am pe pc sau HDD? sau tine doar de placa video?
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
March 07, 2013, 04:45:51 PM
 #488

Minatul BTC este inca rentabil (deocamdata) pentru cei care au deja investitia amortizata. Este insa riscant sa-ti construiesti un rig acum pentru BTC.

Tot vorbim de minatul LTC pentru ca exista posibilitatea ca el sa continue. Dar doar atat, posibiltatea.
Sunt discutii nesfarsite pe tema asta, pentru fiecare parere pro exista una contra. Deci este deasemena riscant sa-ti construiesti un rig avand in vedere LTC.

In plus fata de cerintele BTC ai nevoie de mai mult RAM (da, conteaza cel de pe placa de baza)
Deci placa video si RAM, asta conteaza, restul trebuie doar sa functioneze si atat.

Ai aici un ghid cu tot ce-ti trebuie: https://bitcointalk.org/index.php?topic=117221.0
Performantele diverselor placi video (in kHash/s) : https://github.com/litecoin-project/litecoin/wiki/Mining-hardware-comparison#wiki-ATI_AMD_GPUs

Din cate am citit in general pe forum AMD 7950 este cea mai buna alegere.


qiuness
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 500



View Profile
March 08, 2013, 01:09:51 AM
 #489

eu m-am bagat cu niste bani pe bursa... momentan am prins un spike si am facut un profit de 900$ dar si pe mine ma bate gandul la un ASIC... ungurii sunt 99% SCAM... dar am comandat 4 sa vad ce se intampla luni.

Butterfly LABS stiu ca au... exista, dar cum nici ei nu stiu cand trimit... sa comand acum de la ei si sa imi ajunga cand difficulty`u este la 20 mil ... nu`mi convine (scoti investia in aproape 1 an)

Mai exista unii din voi care fac trading pe mtgox?
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
March 08, 2013, 02:07:14 AM
 #490

900$ nu fac nici intr-o luna. Daca ai spirit de bursa nu vad de ce ti-ai mai bate capul cu minatul Smiley
Daca aveam nas de tranzactii nu ma mai chinuiam cu jde mii de placi video. Probabil ca mi-as pierde toti banii daca as incerca.

BFL...sunt...BFL.
E un sticky pe forumul lor: Estimated shipping date latter part week of March 10th.
Dar din Iulie cand am facut comanda la ei numai de estimari si scuze am avut parte.
Doar ca de data asta ceva imi spune (poate e doar vrabia care viseaza) ca nu sunt departe de livrare. Nu neaparat cand spun ei, dar destul de curand.

(zise vrabia)
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3752
Merit: 2948



View Profile
March 08, 2013, 08:54:49 AM
 #491

eu m-am bagat cu niste bani pe bursa... momentan am prins un spike si am facut un profit de 900$ dar si pe mine ma bate gandul la un ASIC... ungurii sunt 99% SCAM... dar am comandat 4 sa vad ce se intampla luni.

Butterfly LABS stiu ca au... exista, dar cum nici ei nu stiu cand trimit... sa comand acum de la ei si sa imi ajunga cand difficulty`u este la 20 mil ... nu`mi convine (scoti investia in aproape 1 an)

Mai exista unii din voi care fac trading pe mtgox?


Eu ma tot zbat, dar nu prea am bani de investit, am prins pump'n'dump-ul NVC de acum vreo 2 saptamani, de atunci sunt cam pe minus.

Sethan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
March 08, 2013, 03:25:30 PM
 #492

Pana in momentul de fata,daca nu ai cunostintele necesare sa-ti ansamblezi singur un ASIC, singurii care par sa fii livrat ceva sunt Avalon. Unitatile din primul batch apar ca ciupercile, batch #2 e vandut deja,se astepta livrarea in cateva zile... #3 inca nu s-a deschis. Poate atunci apucati sa prindeti cateva unitati. As fii pandit si eu una,dar soarta face ca in aceasta perioada sa fiu intins cu "fondurile", iar dupa cine stie daca mai gasesti sa cumperi sau care e rentabilitatea.
Nu vreau sa devin milionar (in lei Tongue) dar un dolarel asa pe margine profit,nu strica niciodata.
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
March 09, 2013, 01:32:52 AM
Last edit: March 09, 2013, 03:20:55 AM by philips
 #493

Din ciclul Ce crede romanul despre Bitcoin (comentarii luate de pe un site de tutoriale PC):

Quote
Dragi prieteni,vreti sa castigati bani? La munca nu la intins mana.Programul Bitcoin este unul prin care se monitorizeaza cam cate lepre sunt in lumea asta.Hai,lasati vrajeala.SUNTEM IN ROMANIA …

Quote
mai bine va duceti sa munciti decat sa asteptati sa faceti banii cu acest soft..pana o sa faceti 20 de dolari o sa va treziti cu o factura la curent de vai de mama noastra si cu vreo 3 ani scursi din viata

Quote
==)))) George e normal sa minezi degeaba daca nai o scheda vidio mai bunicica
ea cumaparti niste asic-uri investeste si vezi ca osa si castigi ceva nimeni nuti da nimic degeaba

ear tutorialu parca aimi aduc aminte ca se refera cam asa

Quote
Nu stiu de ce drap sa legalizat sau nu sa legalizat pe net ori ce este posibil... da un lucru este sigur acest program foloseste pc vostru a celor care folositi acest program (bitcoin) pentru a se infiltra in fiecare servar posibil apoi prelucreaza informatia ip toti drap …. porturi … ce este interesant si nou ..le codifica si le trimit din pc in pc unde este instal bitcoin pina la centru Anonimului……

Quote
Faza cu placa video e o prostie adica te joci si iti vin bani ca ti pc in priza si consumi curent si net
Ca. face calcule ce calcule face inmulteste 10 de un miliard de ori placa si procesoru  ) gandeste casa faca acest lucru primeste ceva si aceia este ca fura informati si le timete
Vam zis acest program scaneaza fiecare PC conectat la net tele servar si .aduna informatia o prelucreaza si o trimite …Anonymus cine a creat programu este foarte destept si nustiu ce intenti are

Quote
Deci am ramas uimit in momentu in care am aflat ca, in momentru in care codifica cea ce contin sunt milioane de saituri mondiale si le trimet undeva acest program este creat pt a face upload de informatie de pe net catre creatoru acestui program bitcoin sau probabil este o Organizatie secreta care se ocupa cu asa ceva
Deci cine foloseste asa ceva se vinde singur tot ce face pe pc si mai ales are de suferit netu daca intro zi spune stop organizatia care a creat acest program bitcoin la net pa te aude cand faci dragoste cu prietena sau se uita la tine cum te joci prin web  )))) programu merge face bani nu  )))))
lastbit
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 206
Merit: 100


View Profile
March 09, 2013, 01:36:23 AM
 #494

Primeasic pare sa se confirme tzeapa. Au scos local delivery, nici un raspuns pe email la comanda mea, telefonul lor e "network busy"... Smiley
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
March 09, 2013, 01:42:32 AM
 #495

Au lucrat totusi ceva la ea. Au facut oamenii site si o cutie asemanatoare cu un Avalon, poate poate...Un client doi daca au pacalit si-au scos ceva bani.
lastbit
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 206
Merit: 100


View Profile
March 09, 2013, 11:58:11 AM
 #496

Da, inca nu e 100% clar ca e tzeapa, doar 99% Smiley

Pe de alta parte, EXISTA O POSIBILITATE DE A DEZVOLTA UN ASIC IN EUROPA CU COSTURI DE DEZVOLTARE ZERO!

lastbit
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 206
Merit: 100


View Profile
March 09, 2013, 12:22:27 PM
 #497

Vand BTC, cu plata in cash LEI sau EURO, prin intalnire directa in Bucuresti, la un curs mai bun decat mtgox/intersango si sensibil mai bun decat localbitcoins.com.
Spre exemplu acum cursurile sunt:
    mtgox: cumparare=35.50 Euro, vanzare=35.27 Euro (http://bitcoincharts.com/markets/mtgoxEUR.html)
    intersango: cumparare=34.99 Euro, vanzare=33.31 Euro
    Eu vand la 34 Euro/BTC sau echivalent lei.
Procesul s-ar desfasura asa:
Iti dai un mesaj, ori privat, ori, preferabil pentru mine deoarece e foarte transparent, chiar pe acest forum. Agreem la telefon cursul. Ne intalnim, preferabil intr-o benzinarie sau ceva. Imi dai banii, iti fac transferul de Euro cu notebook-ul sau tableta la adresa specificata de tine (un QR al adresei tale ar fi fancy dar nu e obligatoriu). Asteptam cel putin o confirmare a tranzactiei; asta o pot arata eu pe tableta/notebook cu blockchain.info sau poti veni tu cu device-ul tau mobil daca ai portofelul pe el. Putem ajusta cursul si in timpul intalnirii daca se schimba intre timp si e in avantajul tau sa facem asta.
Ma deplasez oriunde in Bucuresti.
Suma disponibila: 2 - 50 BTC.

 
Sethan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
March 09, 2013, 04:42:49 PM
 #498

Din ciclul Ce crede romanul despre Bitcoin (comentarii luate de pe un site de tutoriale PC):

Quote
Dragi prieteni,vreti sa castigati bani? La munca nu la intins mana.Programul Bitcoin este unul prin care se monitorizeaza cam cate lepre sunt in lumea asta.Hai,lasati vrajeala.SUNTEM IN ROMANIA …

Quote
mai bine va duceti sa munciti decat sa asteptati sa faceti banii cu acest soft..pana o sa faceti 20 de dolari o sa va treziti cu o factura la curent de vai de mama noastra si cu vreo 3 ani scursi din viata

Quote
==)))) George e normal sa minezi degeaba daca nai o scheda vidio mai bunicica
ea cumaparti niste asic-uri investeste si vezi ca osa si castigi ceva nimeni nuti da nimic degeaba

ear tutorialu parca aimi aduc aminte ca se refera cam asa

Quote
Nu stiu de ce drap sa legalizat sau nu sa legalizat pe net ori ce este posibil... da un lucru este sigur acest program foloseste pc vostru a celor care folositi acest program (bitcoin) pentru a se infiltra in fiecare servar posibil apoi prelucreaza informatia ip toti drap …. porturi … ce este interesant si nou ..le codifica si le trimit din pc in pc unde este instal bitcoin pina la centru Anonimului……

Quote
Faza cu placa video e o prostie adica te joci si iti vin bani ca ti pc in priza si consumi curent si net
Ca. face calcule ce calcule face inmulteste 10 de un miliard de ori placa si procesoru  ) gandeste casa faca acest lucru primeste ceva si aceia este ca fura informati si le timete
Vam zis acest program scaneaza fiecare PC conectat la net tele servar si .aduna informatia o prelucreaza si o trimite …Anonymus cine a creat programu este foarte destept si nustiu ce intenti are

Quote
Deci am ramas uimit in momentu in care am aflat ca, in momentru in care codifica cea ce contin sunt milioane de saituri mondiale si le trimet undeva acest program este creat pt a face upload de informatie de pe net catre creatoru acestui program bitcoin sau probabil este o Organizatie secreta care se ocupa cu asa ceva
Deci cine foloseste asa ceva se vinde singur tot ce face pe pc si mai ales are de suferit netu daca intro zi spune stop organizatia care a creat acest program bitcoin la net pa te aude cand faci dragoste cu prietena sau se uita la tine cum te joci prin web  )))) programu merge face bani nu  )))))


Doamne multi ai in gradina! Smiley
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
March 09, 2013, 08:37:34 PM
 #499

Ultimul citat este favoritul meu, ma gandesc sa-l inramez.
beekeeper
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 406
Merit: 250


LTC


View Profile WWW
March 09, 2013, 09:28:15 PM
 #500

Ultimul citat este favoritul meu, ma gandesc sa-l inramez.
Ne-au prins...!!111 Tipul e totusi "cute", se teme sa nu-i furam prietena.. Smiley

25Khs at 5W Litecoin USB dongle (FPGA), 45kHs overclocked
https://bitcointalk.org/index.php?topic=310926
Litecoin FPGA shop -> http://ltcgear.com
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!