Bitcoin Forum
May 21, 2024, 06:04:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398923 times)
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
September 26, 2018, 01:02:13 PM

abi al sat arasındaki fark geceleri 500 tl yi aşıyor. çok hacimsiz borsanız.borsaya kullanıcı çekersiniz umarım çabanıza hayranım ama hacim yok Embarrassed. borsada botlar kafasına göre al sat yapıyor. fiyat istikrarı bile yok. fiyat geriden geliyor mesela 40.000 tl den sattım sattıktan sonra bitcoin 100 dolar düştü fiyata baktım 40.200 olmuşş  Undecided Undecided Undecided Undecided
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
September 27, 2018, 08:32:44 AM

abi al sat arasındaki fark geceleri 500 tl yi aşıyor. çok hacimsiz borsanız.borsaya kullanıcı çekersiniz umarım çabanıza hayranım ama hacim yok Embarrassed. borsada botlar kafasına göre al sat yapıyor. fiyat istikrarı bile yok. fiyat geriden geliyor mesela 40.000 tl den sattım sattıktan sonra bitcoin 100 dolar düştü fiyata baktım 40.200 olmuşş  Undecided Undecided Undecided Undecided
borsada at kosturan birkaç tip var tahminim yuklu miktarda tl ve coinleri var ve belli bir noktaya kadar manupule ediyorlar. usdt kurunda bazen gercek kurun %5 altı yada ustunden işlemler donebiliyor. Tr de dolar cakılırken btcturkte cıkmaya başlıyabiliyor. belli bir sure sonra dengeye oturuyor ama o sırada bu kişiler resmen kuru kafalarına göre tutup kendılerine avantaj saglıyabiliyorlar.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
October 05, 2018, 11:28:52 AM
Last edit: October 05, 2018, 12:01:34 PM by bitskytr

yatırım işleminiz henüz sisteme yansımamıştır. 2 madenci onayı alındıktan sonra ortalama 30 dakika içerisinde hesabınıza aktarılmaktadır.
canlı destekten gelen cevap yukarıdaki gibi...

Bu nasıl 2 onay anlamıyorum . Bu btc transferi idi...

daha önce de eth sorunu olmuştu 14.000 tl kemiksiz zarar ettim sizin bu cüzdana geç işlenmesi yüzünden..

08/09/2018 23:49:18   Çekme   -   -30.00 ETH   -   0.00 ETH   0.00829904 ETH
06/09/2018 09:30:41   Yatırma   -   30.00829904 ETH   -   0.00 ETH   30.00829904 ETH
06/09/2018 01:33:29   Satış     1.621,00TRY   -0.01867679 ETH   30,27 TRY   -0,07 TRY   30,23 TRY

8 saat sonra cüzdana düştü ve 14.000 tl zarar ettim.

Not: Btc 5 onay oldu hala hesapta yok..   CONFIRMATIONS   5/6
Bloklara dahil olalı 44 dakika onay alalı 36 dakika oldu ve sisteme hala düşmüyor.
not 2 : 6. oanyda alındı. Hala yok
not3 :
 5 onaydan 28 dakika geçti ve hala ortada yok. 2. onayda dolar kuru 6,1850 idi şu an 6,1580
btc 2. onayda 6550 idi şuan 6530 dolar
btctürkte satış 40480 tl idi şu an 40,350 tl ...

Açıkçası ne haliniz varsa görün şu btc leri artık ne zaman gönlünüzden geçiyorsa yüklersiniz yine.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
October 05, 2018, 09:51:23 PM

https://twitter.com/OzgurCigdemC/status/1047913964510826496

Bu arkadaşın anlattıkları doğru ise borsanızı kullanmayı bırakıyorum.

Olay kısaca şöyle bu arkadaş hesabına binanceden xrp yollamış 3 ay önce. Btcturk bunun hesabına xrpyi 2 kat fazla yatirmış. Eleman btcturke haber vermeden bu parayı al sat işlemlerinde kullanmış. 3 ay bu hatanın farkına varmayan btcturk 3 ay sonunda adamın hesabına el koyuyor.  İçinde bu adamın kendi parası da var.  3 ay önceye göre xrp 2 kat artmış adamdan bugünün kuru üzerinden aynı xrpyi yollamasinı istemissiniz. Fiyat yarıya düşseydi yarısını mı isteyecektiniz .   

Eleman hatali mı hatalı ama onun kadar borsa da hatalı . KOSKOCA 3 AY EKİBİNİZ UYUYOR MUYDU PİYASAYLA BERABER!

elemanı tanımam etmem twitterda birkaç kişinin paylaştığını gördüm buradan bir sorayım dedim. Yarın bizim hesaplarımıza da  kendi hatanızdan böyle el koymayacağınızı nereden bileceğiz.

BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
October 05, 2018, 10:18:19 PM

Olay kısaca şöyle bu arkadaş hesabına binanceden xrp yollamış 3 ay önce. Btcturk bunun hesabına xrpyi 2 kat fazla yatirmış. Eleman btcturke haber vermeden bu parayı al sat işlemlerinde kullanmış. 3 ay bu hatanın farkına varmayan btcturk 3 ay sonunda adamın hesabına el koyuyor.  İçinde bu adamın kendi parası da var.  3 ay önceye göre xrp 2 kat artmış adamdan bugünün kuru üzerinden aynı xrpyi yollamasinı istemissiniz. Fiyat yarıya düşseydi yarısını mı isteyecektiniz .   

Eleman hatali mı hatalı ama onun kadar borsa da hatalı . KOSKOCA 3 AY EKİBİNİZ UYUYOR MUYDU PİYASAYLA BERABER!

elemanı tanımam etmem twitterda birkaç kişinin paylaştığını gördüm buradan bir sorayım dedim. Yarın bizim hesaplarımıza da  kendi hatanızdan böyle el koymayacağınızı nereden bileceğiz.

BTCTurk de olayın bu şekilde olduğunu danışmanı aracılığı ile verdiği cevaplarda ima etmiş. Sıkıntı şu ki ne XRP fiyatı 2,5- 3 ay öncesinin XRP'si, ne de USD 3 ay öncenin doları. Totalde 60 küsür bin TL'lik XRP, 120 küsür bin TL olmuş. %100 artmış.
BTcturk olayı mahkemeye götürmüş, haklı cıkacağını düşünüyor muhakkak ama olayı çözene kadar kullanıcının hesabını iiçerisindeki 120 küsür bin lira ile bloke etmiş. Yani hem kullanıcın hessabını bloke ediyor, hem de yargıya başvuruyor. Yargıya herşekilde başvurabilirsin ancak kullanıcının 120 küsür bin TL'sine çökemezsin. Yani burada yargıyı sen veriyosun, sonra yargıya başvuruyosun.

BTCTURK adam gibi çöz şu konuyu, bu olay size olan güveni zedeledi. 60.000 TL için 6 milyon TL lik reputasyon kaybedersiniz, bizden soylemesi.
Başka bir başlıkta da bi kullanıcın 32.000 TL'sini iade edemiyoruz tarzında yazmışsınız, destekten yanlış hesaba para gönderdiniz diye mail atmanıza rağmen. Saçma saçma işler yapmayın.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 06, 2018, 11:41:10 AM

Olay kısaca şöyle bu arkadaş hesabına binanceden xrp yollamış 3 ay önce. Btcturk bunun hesabına xrpyi 2 kat fazla yatirmış. Eleman btcturke haber vermeden bu parayı al sat işlemlerinde kullanmış. 3 ay bu hatanın farkına varmayan btcturk 3 ay sonunda adamın hesabına el koyuyor.  İçinde bu adamın kendi parası da var.  3 ay önceye göre xrp 2 kat artmış adamdan bugünün kuru üzerinden aynı xrpyi yollamasinı istemissiniz. Fiyat yarıya düşseydi yarısını mı isteyecektiniz .  

elemanı tanımam etmem twitterda birkaç kişinin paylaştığını gördüm buradan bir sorayım dedim. Yarın bizim hesaplarımıza da  kendi hatanızdan böyle el koymayacağınızı nereden bileceğiz.

BTCTurk de olayın bu şekilde olduğunu danışmanı aracılığı ile verdiği cevaplarda ima etmiş. Sıkıntı şu ki ne XRP fiyatı 2,5- 3 ay öncesinin XRP'si, ne de USD 3 ay öncenin doları. Totalde 60 küsür bin TL'lik XRP, 120 küsür bin TL olmuş. %100 artmış.
BTcturk olayı mahkemeye götürmüş, haklı cıkacağını düşünüyor muhakkak ama olayı çözene kadar kullanıcının hesabını iiçerisindeki 120 küsür bin lira ile bloke etmiş. Yani hem kullanıcın hessabını bloke ediyor, hem de yargıya başvuruyor. Yargıya herşekilde başvurabilirsin ancak kullanıcının 120 küsür bin TL'sine çökemezsin. Yani burada yargıyı sen veriyosun, sonra yargıya başvuruyosun.

BTCTURK adam gibi çöz şu konuyu, bu olay size olan güveni zedeledi. 60.000 TL için 6 milyon TL lik reputasyon kaybedersiniz, bizden soylemesi.
Başka bir başlıkta da bi kullanıcın 32.000 TL'sini iade edemiyoruz tarzında yazmışsınız, destekten yanlış hesaba para gönderdiniz diye mail atmanıza rağmen. Saçma saçma işler yapmayın.

Olayları birde btcturk tarafından dinlemek lazım. Herkes kendi açısından haklıdır. Ama bu olayda arkadaşın yaptıgınıda tam anlamadım. Binance e atmış xrp yi btcturk 2 kere gondermiş sanırım. Bu arkadasta tutarı geri btcturke gonderip tl ye geçmiş. fazla gelen xrp yi neden tl yapmış? borsaya iade edecekse? eger arkadasın hesabına bu 2. gonderım yansımadı ve kendi xrp sini gönderip tl ye donduyse bu seferde hesabın sahini sonuna kadar haklı.
ama her sekilde btcturk aynı tutarı 2 kere gondererek asıl işin başlangıç suçlusu olarak gözüküyor. Bu olayın devamını merak ediyorum.

Edit: kullanıcıya tutar 2 kere gelmiş buda hepsini btcturke atmış ve bozmuş. btcturkte hesabı blokelemiş. twitin altta yazanlardan anladıgım kadarıyla durum bu. Btcturk fazladan attıgı ripple ı geri istemiş. o ripple miktarını verene kadarda hesap blokeli kalacak diyor. Kullanıcı da bir kurnazlık var diyorki hesabımda normalin 2 katı ripple oldugunu sonradan farkettim(bozduktan sonra) bu gecen aylarda 1 kurustan hatayla milyon ripple alan kullanıcının burda baslık açıp btcturk ripplelarıma el koydu demesi gibi bir olay sanırım.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
October 06, 2018, 12:26:51 PM

BTCTürk te sorun mu var, siteye erişemiyorum, iyi ki acil para lazım oldu bozalım dedik.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
teramit
Legendary
*

Activity: 1871
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 06, 2018, 12:49:07 PM

habersiz offline oldular açıklama yapmaları gerekir  Undecided
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 06, 2018, 01:03:55 PM

BTCTÜRK kalitedir bir şey olmaz merak etmeyin. Muhtemelen EOSu ekleyecekler altyapı çalışması vardır  Grin
teramit
Legendary
*

Activity: 1871
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 06, 2018, 01:22:33 PM

BTCTÜRK kalitedir bir şey olmaz merak etmeyin. Muhtemelen EOSu ekleyecekler altyapı çalışması vardır  Grin
kaliteliyse önceden haber verir, eos u ekleyecekse mail ile haber verir şu saatlerde kapalı olacağız denir gündüz değil gece yapar herhalde, şu an haber vermemeleri de sıkıntı millet twitterdan yardırıyor.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
October 06, 2018, 01:30:41 PM

kaliteliyse önceden haber verir, eos u ekleyecekse mail ile haber verir şu saatlerde kapalı olacağız denir gündüz değil gece yapar herhalde, şu an haber vermemeleri de sıkıntı millet twitterdan yardırıyor.

Çalışma varsa ve belirtseler para transferi yapmazdım, tam hesaba btc yansıdı satış koydum ve güm. Eğer "alt-yapı" çalışması ise kalitesizlik ötesi bir hareket olmuş bu.

.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
October 06, 2018, 01:31:21 PM

Holo eklesinler Smiley

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
October 06, 2018, 06:07:00 PM

Mobil IOS safari ve chrome üzerinden TL çekiminde papara aktif fakat banka transfer menüsü açılmıyor, Litecoin gönderme bölümü aktif fakat Ethereum gönderme (Çekme) bölümü de açılmıyor boş ekran geliyor bilginize.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
October 06, 2018, 06:08:04 PM

Yani bu önemli bir durum PC başında olmayan birisi telefonu üzerinden eth yollayamıyor kimseye, veya bankaya para çekim talebi atamıyor, uygulama üzerinden para çekim yapılabilse de eth çekim işlemi yapılamıyor.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
October 07, 2018, 06:20:07 AM

Olay kısaca şöyle bu arkadaş hesabına binanceden xrp yollamış 3 ay önce. Btcturk bunun hesabına xrpyi 2 kat fazla yatirmış. Eleman btcturke haber vermeden bu parayı al sat işlemlerinde kullanmış. 3 ay bu hatanın farkına varmayan btcturk 3 ay sonunda adamın hesabına el koyuyor.  İçinde bu adamın kendi parası da var.  3 ay önceye göre xrp 2 kat artmış adamdan bugünün kuru üzerinden aynı xrpyi yollamasinı istemissiniz. Fiyat yarıya düşseydi yarısını mı isteyecektiniz .  

elemanı tanımam etmem twitterda birkaç kişinin paylaştığını gördüm buradan bir sorayım dedim. Yarın bizim hesaplarımıza da  kendi hatanızdan böyle el koymayacağınızı nereden bileceğiz.

Olayları birde btcturk tarafından dinlemek lazım. Herkes kendi açısından haklıdır. Ama bu olayda arkadaşın yaptıgınıda tam anlamadım. Binance e atmış xrp yi btcturk 2 kere gondermiş sanırım. Bu arkadasta tutarı geri btcturke gonderip tl ye geçmiş. fazla gelen xrp yi neden tl yapmış? borsaya iade edecekse? eger arkadasın hesabına bu 2. gonderım yansımadı ve kendi xrp sini gönderip tl ye donduyse bu seferde hesabın sahini sonuna kadar haklı.
ama her sekilde btcturk aynı tutarı 2 kere gondererek asıl işin başlangıç suçlusu olarak gözüküyor. Bu olayın devamını merak ediyorum.

Edit: kullanıcıya tutar 2 kere gelmiş buda hepsini btcturke atmış ve bozmuş. btcturkte hesabı blokelemiş. twitin altta yazanlardan anladıgım kadarıyla durum bu. Btcturk fazladan attıgı ripple ı geri istemiş. o ripple miktarını verene kadarda hesap blokeli kalacak diyor. Kullanıcı da bir kurnazlık var diyorki hesabımda normalin 2 katı ripple oldugunu sonradan farkettim(bozduktan sonra) bu gecen aylarda 1 kurustan hatayla milyon ripple alan kullanıcının burda baslık açıp btcturk ripplelarıma el koydu demesi gibi bir olay sanırım.

Hocam kullanicida kurnazlik var o kesin. Yanl ben sana 100 usd verirken yanlisikla 200 usd veriyorum. 3 ay sonra farkediyorum 2*100 usd verdlgimi, geri istiyorum fazla 100 usd yi. Ama usd/tl kuru 3.5 dan 7 tl ye gelmis ve ben bu dolari tee 3 ay once bozmusum. Sen benim hesabimi icindeki tum param ve koinim ile blokeliyosun. Benim sikintim 3 ay sonrasi pusuya yatip hesap bloke lamasi. Adam vermiyosa git mahkemeye ver. Once parayi bloke layip sonra mahkemeye vermeLer Falan.

Bu olay benim bi an irkilmeme sebep oldu. Buna benzer bi durumu paribu yapmisti, simdi btcturk. Adam varim yogumbu hesaptaki para baska da param yok diyo. Fazladan 65k geldi simdi 130 k bloklandi diyo.  Bence diretmeden orta yol bulunmali. Ya da adamın paraeını ber, mahkemeye ver sonra. Karar ne cokaesa herkes razı oldun. Kendi mallığın sebebi ile kendine hesap kapatıp adamın parasını alıkoymak falan. Her 2 tarafta sorun var ve orta yol bulunmalı.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 07, 2018, 07:22:17 AM

Hocam kullanicida kurnazlik var o kesin. Yanl ben sana 100 usd verirken yanlisikla 200 usd veriyorum. 3 ay sonra farkediyorum 2*100 usd verdlgimi, geri istiyorum fazla 100 usd yi. Ama usd/tl kuru 3.5 dan 7 tl ye gelmis ve ben bu dolari tee 3 ay once bozmusum. Sen benim hesabimi icindeki tum param ve koinim ile blokeliyosun. Benim sikintim 3 ay sonrasi pusuya yatip hesap bloke lamasi. Adam vermiyosa git mahkemeye ver. Once parayi bloke layip sonra mahkemeye vermeLer Falan.

Bu olay benim bi an irkilmeme sebep oldu. Buna benzer bi durumu paribu yapmisti, simdi btcturk. Adam varim yogumbu hesaptaki para baska da param yok diyo. Fazladan 65k geldi simdi 130 k bloklandi diyo.  Bence diretmeden orta yol bulunmali. Ya da adamın paraeını ber, mahkemeye ver sonra. Karar ne cokaesa herkes razı oldun. Kendi mallığın sebebi ile kendine hesap kapatıp adamın parasını alıkoymak falan. Her 2 tarafta sorun var ve orta yol bulunmalı.

kesinlikle katılıyorum. adam ripple ı kactan satmıs karsılıgı 65 bın tl mı o kadarını al. tamam ripple 10x yapmıstır belkı ama adama gondermeseydın fazladan.iki tarafında hatası var bu işin orta yolu iki tarafında zararı paylasması olur. ripple yarı yarıya dusse btcturk tl istese adam bu seferde ripple vereyim diyecekti.bu cenazeyi iki taraf ortak kaldırmalı.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
October 07, 2018, 01:53:56 PM

Bana sorarsaniz arkadas tamamen haksiz durumda.
100 xrp girmis hesabina, kimse geri almadi diyor. Iki tarafa da email atip bilgilendirdin mi?

Xrpleri hesaba geri gonderdim ama cekmediler diyor. Adamlarin haberi yoksa cekmezler tabi.haber vermeyip, fiata donup adamlarin parasiyla day trading yapmis kisacasi.

BTCTurk de farkina varinca hesabini dondurup 100XRPsini geri istemis. Simdi BTCTurk blokeyi kaldirirsa adamin parasini cekip gitme riski var. XRPyi yolla parani al diyor kisacasi BTCTurk ve bu bence adil bir cozum.

XRP dusmus cikmis adamlarin umrunda degil. Hesaplaridan 100xrp cikmis, 100xrp geri istiyorlar.
whirlpooll
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
October 08, 2018, 09:02:53 AM

100 xrp girmis hesabina, kimse geri almadi diyor. Iki tarafa da email atip bilgilendirdin mi?

Xrpleri hesaba geri gonderdim ama cekmediler diyor. Adamlarin haberi yoksa cekmezler tabi.haber vermeyip, fiata donup adamlarin parasiyla day trading yapmis kisacasi.

BTCTurk de farkina varinca hesabini dondurup 100XRPsini geri istemis. Simdi BTCTurk blokeyi kaldirirsa adamin parasini cekip gitme riski var. XRPyi yolla parani al diyor kisacasi BTCTurk ve bu bence adil bir cozum.

XRP dusmus cikmis adamlarin umrunda degil. Hesaplaridan 100xrp cikmis, 100xrp geri istiyorlar.

100 XRP nereden çıkmış? Şöyle yapalım BtcTurk'ün toplam 500 XRP'si olsun. Adam 100 XRP gönderiyor başka borsaya BtcTurk'ün yazılımsal hatası yüzünden işlem 2 kere yapılıyor ve BtcTurk'den 200 XRP çıkıyor. BtcTurk'ün 300 XRP'si kaldı hata olmasa 400 olacaktı. 5 gün geçiyor adam diğer borsada 200 XRP görüyor ve merak ediyor bu nasıl oldu diğer borsa mı o mu bu mu şu mu derken anlayamıyor BtcTurk işlem geçmişine bakıyor tek çıkış gözüküyor yinede 100 XRP BtcTurk'e geri gönderiyor BtcTurk'te 400 XRP oluyor yine. Buradaki 100 XRP'yi satıyor ve fiat alıyor. Aslında o fazlalık olan 100 XRP çıkmış olmuyor (tabi ki arkadaşa havadan para gelmiş oluyor) yine BtcTurk'te işlem görüyor. Şimdi size soruyorum:

1) Arkadaş bunu kendine atmasaydı da tanımadığı bir insana atsaydı bu durumda BtcTurk ne yapacaktı ya da ne yapabilirdi? Kendi hatalarından dolayı oluşan bir problemi kullanıcıdan mı keseceklerdi burada kullanıcın günahı nedir? Evet olay böyle olmadı çünkü arkadaş bu paranın üstüne yatma şansı varken yapmadı insanlık etti.

2) Evet, arkadaş bunu mail olarak bildirmedi peki bildirseydi ne olacaktı? Hangimiz BtcTurk'e gönderdiğimiz maile cevap aldı? Şahsen ben hiç alamadım. Bu da aynı sıkıntının yaşandığı başka bir örnek "https://twitter.com/trafficdrone_xx/status/1048956219610865666"

3) Peki olaylar çok şiddetli geçiyor BtcTurk baya hacim kaybetti müşterilerinin güveni sarsıldı ve bu sorunu güzelce çözmeleri gerekiyor bu durumda olsam ben ne yapardım? Ben olsam arkadaştan hiçbir şey kesmeyip bunun da reklamını güzelce yapar güven kazanırdım. Çok mu çömert geldim size? Ya bu XRP'ler başkasının eline geçseydi nolacaktı mağdur arkadaşı kurumsal bir firma olarak gasp mı edecektim? Sizin önerilerinizi de duymak isterim.

Edit:

>100 xrp girmis hesabina, kimse geri almadi diyor. Iki tarafa da email atip bilgilendirdin mi?

Buna da cevap vermek istedim. Ben müşteri olarak karşımdaki firmanın arızalarını çözmek zorunda değilim ne bunun için onlardan maaş alıyorum ne de onlar için çalışıyorum evet belki size etik gelmeyebilir bu durum ama beni ilgilendirmeyen bir durumdur. Aynısı benim başıma gelse paranın üstüne açıkca yatardım bunu da buradan duyuruyorum herkes iyi bir insan olmayabilir kötü insanlar da var bazısına etik gelen bazısına gelmeyebilir. Ne sistemlerini hackledim ne de üç kağıtcılık yaptım normal bir müşteri gibi sistemi kullandım firmanın hatasının bedeli beni ilgilendirmez onu firma düşünecekti.

My 2 satoshi.
Kruncha
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

View Profile
October 08, 2018, 09:25:05 AM

BTCtürk ilk işlem yaptığım borsadır . Hem para yatırma hem para çekme konusunda . Bir şekilde problem düzeltilip güven sağlayacaklardır .
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
October 08, 2018, 09:39:10 AM
Merited by EFS (4)

100 XRP nereden çıkmış? Şöyle yapalım BtcTurk'ün toplam 500 XRP'si olsun. Adam 100 XRP gönderiyor başka borsaya BtcTurk'ün yazılımsal hatası yüzünden işlem 2 kere yapılıyor ve BtcTurk'den 200 XRP çıkıyor. BtcTurk'ün 300 XRP'si kaldı hata olmasa 400 olacaktı. 5 gün geçiyor adam diğer borsada 200 XRP görüyor ve merak ediyor bu nasıl oldu diğer borsa mı o mu bu mu şu mu derken anlayamıyor BtcTurk işlem geçmişine bakıyor tek çıkış gözüküyor yinede 100 XRP BtcTurk'e geri gönderiyor BtcTurk'te 400 XRP oluyor yine. Buradaki 100 XRP'yi satıyor ve fiat alıyor. Aslında o fazlalık olan 100 XRP çıkmış olmuyor (tabi ki arkadaşa havadan para gelmiş oluyor) yine BtcTurk'te işlem görüyor. Şimdi size soruyorum:

1) Arkadaş bunu kendine atmasaydı da tanımadığı bir insana atsaydı bu durumda BtcTurk ne yapacaktı ya da ne yapabilirdi? Kendi hatalarından dolayı oluşan bir problemi kullanıcıdan mı keseceklerdi burada kullanıcın günahı nedir? Evet olay böyle olmadı çünkü arkadaş bu paranın üstüne yatma şansı varken yapmadı insanlık etti.

2) Evet, arkadaş bunu mail olarak bildirmedi peki bildirseydi ne olacaktı? Hangimiz BtcTurk'e gönderdiğimiz maile cevap aldı? Şahsen ben hiç alamadım. Bu da aynı sıkıntının yaşandığı başka bir örnek "https://twitter.com/trafficdrone_xx/status/1048956219610865666"

3) Peki olaylar çok şiddetli geçiyor BtcTurk baya hacim kaybetti müşterilerinin güveni sarsıldı ve bu sorunu güzelce çözmeleri gerekiyor bu durumda olsam ben ne yapardım? Ben olsam arkadaştan hiçbir şey kesmeyip bunun da reklamını güzelce yapar güven kazanırdım. Çok mu çömert geldim size? Ya bu XRP'ler başkasının eline geçseydi nolacaktı mağdur arkadaşı kurumsal bir firma olarak gasp mı edecektim? Sizin önerilerinizi de duymak isterim.

Edit:

>100 xrp girmis hesabina, kimse geri almadi diyor. Iki tarafa da email atip bilgilendirdin mi?

Buna da cevap vermek istedim. Ben müşteri olarak karşımdaki firmanın arızalarını çözmek zorunda değilim ne bunun için onlardan maaş alıyorum ne de onlar için çalışıyorum evet belki size etik gelmeyebilir bu durum ama beni ilgilendirmeyen bir durumdur. Aynısı benim başıma gelse paranın üstüne açıkca yatardım bunu da buradan duyuruyorum herkes iyi bir insan olmayabilir kötü insanlar da var bazısına etik gelen bazısına gelmeyebilir. Ne sistemlerini hackledim ne de üç kağıtcılık yaptım normal bir müşteri gibi sistemi kullandım firmanın hatasının bedeli beni ilgilendirmez onu firma düşünecekti.

My 2 satoshi.

BTCTurk bugune kadar tum emaillerimi cevaplandirdi, er ya da gec. Genelde cok hizli olsa da sadece en son hatali para yollama islemimde mailime son cevap verilmedi fakat forumdan gerekli bilgilendirme yapildi.

100xrp BTCTurk'e geldi ve fiata donuldu, bu yuzden bu 100xrp cikmadi diyorsunuz ya BTCTurkden. Bu sozunuzu tekrar dusunun. Arkadasin yaptigi BTCTurkun xrpsini atiyorum Osman denen bir adama kendi istedigi fiyattan satmak. 100 XRP artik Osmanin. Osman bu 100xrp ile ne yapti? BTCturk Osman in pesine dusse daha mi memnun olurduk?

Arkadas risk almis, elin coiniyle islem yapmis. El de simdi koinini geri istiyor.

Simdi diyelim ben market isletiyorum, sen bana 20TL veriyorsun ben para ustu 5TL yerine 50TL veriyorum farketmeden. Sen de dukkandan cikip gidip bu parayla USD alip satmaya basliyorsun. Ben 3 ay sonra fark edip pesine dusuyorum. Fakat 3 ay sonra USD degeri degismis.  50TL 10 USD ederken, artik  20USD eder olmus. Fakat ben 50TLmi geri istiyorum. Kamera kayitlari var.

Bence bundan dogal birsey yok.
Ha USD deger kazanmis olsaydi ne olurdu diyor bazilari. Ne olacagini kimse bilemez. Dikkatleri "ne olurdu" dan ziyade "ne oldu" ya odaklamak lazim. Suanki durum bu.

Ben paranin uzerine yatardim demissiniz acik acik. BTCturk paranin uzerine yatmamis, sadece kendini garantiye almak icin hesabi dondurmus ve hukuki yollara basvurmus. Cart diye hesaptan parayi cekip uzerine yatmalari lazimdi eger sizin gibi dusunselerdi.

Ne mutlu bizlere ki sizin gibi dusunenlerin sayisi az, bu yuzden piyasa halen islem yapilabilir durumda.
Pages: « 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 »
  Print  

Jump to: