Bitcoin Forum
April 26, 2024, 07:21:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398853 times)
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
February 05, 2019, 10:01:36 PM

Acikcasi bu haber ne yalan soyliyim benim BTCTurke olan guvenimi bir kat daha arttirdi. Tabiki bunun aksini dusunenlerde olacaktir, sonucta yasanan olay yasanmasi istenmeyen bir olay AMA detaylarini bilmedigimiz icin olayin "Hacklenme" sonucumu oldugu yoksa icerden bir "kostebek" araciligiylami gerceklestirildigi , yada 13 milyon TL nin buharlasip buharlasmadigi bilinmedigi icin ne dusunsek yalan olur. Cunku disardan bir hacklenme varsa evet bu guvenlik acigini isaret eder ve guven kiricidir. Icerden bir "kostebek" vasitasiyla gerceklesmisse buna "hacklenme" denmez hirsizlik denir daha dogru tabirle, evet buda guven sarsabilir ama ilki kadar degil. Bu uzarda uzar, detaylari bilmedigimiz icin bosa nefes tuketmeye gerek yok. Benim icin onemli olan Borsanin sureci nasil yonettigi ve nasil sonuclandirdigidir. Bu surecte BTCTurk bence bir borsanin yapabilecegi en iyi sekilde sureci yonetmis, hicbir kullanicisinin TL yada kriptosunu zara ugratmamis, tabiri caizse hickimseye "hissettirmeden" tum zarari (eger zarar var ise , cunku yakalanan dolandiricilardan bu kriptolarin geri alinmis olma ihtimalide var) kendi ustlenmis ve borsayi 1 dk bile kapatmadan islemlere hicbirsey olmamis gibi devam ederek bu isten bence alninin akiyla cikmistir. Evet olay esnasinda belki 30 dk-1 saat civari TL ve kripto cekimleri gecikmistir - askiya alinmistir (guvenlik sebebiyle) ama sonunda gerceklesmistir.

Uzun lafin kisasi , eger bu tatsiz olaydan oturu 1 kullanicinin bile 1 TL yada 1 kriptosuna zarar gelmemisse ben bunu guven azaltici degil aksine guven arttirici bir durum olarak degerlendiriyorum. Hani BTCTurkte TL si yada kriptosu kalan olmussa burdan zaten yazar bizlerde ogrenmis oluruz.

1714159316
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714159316
Reply with quote  #2

1714159316
Report to moderator
1714159316
Hero Member
*

Ignore
1714159316
Reply with quote  #2

1714159316
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714159316
Hero Member
*

Ignore
1714159316
Reply with quote  #2

1714159316
Report to moderator
1714159316
Hero Member
*

Ignore
1714159316
Reply with quote  #2

1714159316
Report to moderator
1714159316
Hero Member
*

Ignore
1714159316
Reply with quote  #2

1714159316
Report to moderator
coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
February 05, 2019, 10:13:28 PM
Merited by bitskytr (1)

Acikcasi bu haber ne yalan soyliyim benim BTCTurke olan guvenimi bir kat daha arttirdi. Tabiki bunun aksini dusunenlerde olacaktir, sonucta yasanan olay yasanmasi istenmeyen bir olay AMA detaylarini bilmedigimiz icin olayin "Hacklenme" sonucumu oldugu yoksa icerden bir "kostebek" araciligiylami gerceklestirildigi , yada 13 milyon TL nin buharlasip buharlasmadigi bilinmedigi icin ne dusunsek yalan olur. Cunku disardan bir hacklenme varsa evet bu guvenlik acigini isaret eder ve guven kiricidir. Icerden bir "kostebek" vasitasiyla gerceklesmisse buna "hacklenme" denmez hirsizlik denir daha dogru tabirle, evet buda guven sarsabilir ama ilki kadar degil. Bu uzarda uzar, detaylari bilmedigimiz icin bosa nefes tuketmeye gerek yok. Benim icin onemli olan Borsanin sureci nasil yonettigi ve nasil sonuclandirdigidir. Bu surecte BTCTurk bence bir borsanin yapabilecegi en iyi sekilde sureci yonetmis, hicbir kullanicisinin TL yada kriptosunu zara ugratmamis, tabiri caizse hickimseye "hissettirmeden" tum zarari (eger zarar var ise , cunku yakalanan dolandiricilardan bu kriptolarin geri alinmis olma ihtimalide var) kendi ustlenmis ve borsayi 1 dk bile kapatmadan islemlere hicbirsey olmamis gibi devam ederek bu isten bence alninin akiyla cikmistir. Evet olay esnasinda belki 30 dk-1 saat civari TL ve kripto cekimleri gecikmistir - askiya alinmistir (guvenlik sebebiyle) ama sonunda gerceklesmistir.

Uzun lafin kisasi , eger bu tatsiz olaydan oturu 1 kullanicinin bile 1 TL yada 1 kriptosuna zarar gelmemisse ben bunu guven azaltici degil aksine guven arttirici bir durum olarak degerlendiriyorum. Hani BTCTurkte TL si yada kriptosu kalan olmussa burdan zaten yazar bizlerde ogrenmis oluruz.

Btcturk bir havuzdur neticede, kullanıcılarının oluşturduğu bir havuz. Bu havuzdan 1 kova su çalarsan, 2 kova su çalarsan havuzun içerisinde debelenen insanlar hiçbirşey anlamaz. Ne zamanki herkes kendi kovaları ile sularını alır gider o zaman ortaya çıkar mağdur var mı yok mu. Ama herkes havuza su doldurmaya devam ederse, kendilerine ait suları alıp gitmez ise mağdur da yoktur, hırsızlığı anlayan da.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
February 05, 2019, 11:03:10 PM
Merited by HARDCRACKERS (2)

Haberlerden anlaşılan işte o 2 kullanıcı kimse arkadaşların tc kimlik belli adres belli emniyet zaten önce onları yakalayıp az bir sorgudan sonra diğer yandaşlarıda yakalamışlar anlaşılan.Büyük ihtimal içerden yardım aldıkları belli yoksa hack olsa idi değil 13 milyon borsada ne var  ne yoksa sömürürlerdi.Yani direkten resmen dönmüş borsa.

2 asıl borsa hack örneği verelim eski olaylar..

1-Japonya Mt Gox borsası hack 2014 yılı ve 744.408 BTC  (2014 yılında $ 350 milyon usd değerinde ), sonuçta borsa iflasını açıklar

2-2016 yılında  Bitfinex'ten çalınan 119,756 BTC'nin değeri 66 milyon usd..sonradan bitfinex bu zararları karşılamış .

Üsteki örneklerin yanında 13 milyon tl çerez sayılırda işte tüm borsalar iyi tedbir almalılar hem siber hemde işe aldıkları elemanları  iyi seçmeliler derim.

XxX
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
February 06, 2019, 08:40:05 AM
Merited by EFS (2)

Btcturk bir havuzdur neticede, kullanıcılarının oluşturduğu bir havuz. Bu havuzdan 1 kova su çalarsan, 2 kova su çalarsan havuzun içerisinde debelenen insanlar hiçbirşey anlamaz. Ne zamanki herkes kendi kovaları ile sularını alır gider o zaman ortaya çıkar mağdur var mı yok mu. Ama herkes havuza su doldurmaya devam ederse, kendilerine ait suları alıp gitmez ise mağdur da yoktur, hırsızlığı anlayan da.

Sadece kripto değil içerde tl mevduat tutanlarda var yaklaşık 15 m tl gibi aylık faizleri bile tüm zararı 40 ay içinde gecelik faiz ile bile çıkartıyorlar.
Kriptoların gittiği çok bariz eth cüzdanları ben yukarda yazmıştım.  o günden beri bir hareket yok ise eger hareket olursa parayı kurtardılar diyebiliriz....
Borsalar çok karlı yerler sadece komisyon değil tr gibi ülkelerde gecelik %22 faiz alabiliyorsun bu borsa için biçilmiş kaftan.
Ama korku ile herkes parasını çeker ise vay haline borsanın kesinlikle batar ve olan tüm kullanıcılara olur.
Bence daha şeffaf olmalıydı, şüpheli işlemler tespit edildi diyerek o geceki alım satımları iptal edip o 3 saatin üstünü çizip kullanıcılarına doğru açıklama yapıp özür mahiyetinde mağdurlara 1 yıl komisyonsuz işlem felan hediye edebilirdi.
Neyse

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 06, 2019, 09:47:47 AM

Haberlerden anlaşılan işte o 2 kullanıcı kimse arkadaşların tc kimlik belli adres belli emniyet zaten önce onları yakalayıp az bir sorgudan sonra diğer yandaşlarıda yakalamışlar anlaşılan.Büyük ihtimal içerden yardım aldıkları belli yoksa hack olsa idi değil 13 milyon borsada ne var  ne yoksa sömürürlerdi.Yani direkten resmen dönmüş borsa.

2 asıl borsa hack örneği verelim eski olaylar..

1-Japonya Mt Gox borsası hack 2014 yılı ve 744.408 BTC  (2014 yılında $ 350 milyon usd değerinde ), sonuçta borsa iflasını açıklar

2-2016 yılında  Bitfinex'ten çalınan 119,756 BTC'nin değeri 66 milyon usd..sonradan bitfinex bu zararları karşılamış .

Üsteki örneklerin yanında 13 milyon tl çerez sayılırda işte tüm borsalar iyi tedbir almalılar hem siber hemde işe aldıkları elemanları  iyi seçmeliler derim.

Rakam tam belli değilde kendileri biliyordur.Ama bu Mtgox-bitfinex gibi bir olay olsa idi kafadan atıyorum  borsadaki soğuk cüzdan diyelim 10.000 btc işte  buna tüm coinlerin değerlerini eklersek 10.000 btc yi adamlar bir şekilde transfer etse idi zaten olay bitmişti.Onun için resmen direkten döndüler.Geçmiş olsun diyorum.Sıkı sıkıya tedbir almaları gerekir hem hack olayına hemde verilen habere göre içerden köstebek varsa o olaylara.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
February 06, 2019, 08:51:57 PM

Evet aynen katiliyorum, iste bende tamda bunu demek istiyorum "sureci iyi yonettiler" derken. Eger cikipta olay gunu "13 milyon TL miz gitti ama panik yapmayin" tarzi bir aciklama yapsalardi o havuz 24 saat icinde bosalirdi, elde kalirdi 13 milyon TL sini bekleyen kisiler. Ama iste sanki hicbirsey olmamis gibi davranip olayi sogutup, bu sure icinde de o zararin zaten bir kisminida kapatip komisyonlardan (malum gunluk gelir baya yuksek BTCTurkte) olayi gayet iyi kotardi bence. Haa bu etik oldumu? orasi tartisilir, hem etik (13 milyon zarardan kurtardi insanlari) hemde etik degil (olayi %100 net bir sekilde duyurmadi). Acikcasi insanlarin 13 milyonunu kaybetme pahasina durustluk yapmalarini sanirim ne ben ne de sizler isterdiniz. Dolayisiyla overall baktigimizda konuya ben "yapmasi gerekeni yaptilar" diye dusunuyorum bu zor durumda. Haa ben olsam boyle yaparmiydim orasini bilemiyorum. Sonucta kimsenin zarari olmamis olmasi son derece guzel bir durum.

emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
February 06, 2019, 08:57:04 PM

Peki çalınan para btcturk'unmü yoksa yüklü parası olan bir kaç kişininmi, btcturk yapılan işlemin bir kaç kullanıcı tarafından gerçekleştirildiği yazıyor. Hesaplar çalınmış olamazmı bu durumda btcturk'un herhangi bir zararı olmuyor.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
February 07, 2019, 01:47:30 AM

Peki çalınan para btcturk'unmü yoksa yüklü parası olan bir kaç kişininmi, btcturk yapılan işlemin bir kaç kullanıcı tarafından gerçekleştirildiği yazıyor. Hesaplar çalınmış olamazmı bu durumda btcturk'un herhangi bir zararı olmuyor.

Tabi oyle bir ihtimalde olabilir AMA habere bakacak olursak bu coinler BTCTurkun, bakiniz haber:

Kripto para alım satımı yapan bir şirketteki 13 milyon lira tutarındaki sanal parayı, bir firmadan farklı adreslere transfer ederek şirketi zarara uğrattıkları iddiasıyla 7 ilde düzenlenen operasyonda, 23 şüpheli gözaltına alındı.

"Sirketi zarara ugrattiklari" dedigine gore.....

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 08, 2019, 07:45:02 AM

bu olay aslında oldukca açık gorunuyor. icerde birisi birkaç kişiye tl tanımlıyor. o kişiler bu tl ile coin alıp coinleri kacırmaya calısıyor. btcturk bunu farkedip tum cekme işlemlerini donduruyor. bu sırada cıkan para 13milyon tl ile sınırlı oluyor. sonrası adli vaka belli. baska turlu bu tarz bir işlem pek mumkun gorunmuyor. ekipte baya bir acemiymiş.
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
February 09, 2019, 09:03:24 AM

bu olay aslında oldukca açık gorunuyor. icerde birisi birkaç kişiye tl tanımlıyor. o kişiler bu tl ile coin alıp coinleri kacırmaya calısıyor. btcturk bunu farkedip tum cekme işlemlerini donduruyor. bu sırada cıkan para 13milyon tl ile sınırlı oluyor. sonrası adli vaka belli. baska turlu bu tarz bir işlem pek mumkun gorunmuyor. ekipte baya bir acemiymiş.
Böyle acemi bir ekibin btcturku hacklemesi Cheesy btcturk güvenlik konusunda ekipten daha acemi anlaşılan
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
February 09, 2019, 06:28:10 PM

Kriz yönetimi önemli bir olay, hiçbir kullanıcıya durumu yansıtmamış olmaları ve o fiyattan yapılan işlemleri kabul ediyor olmaları çok güzel. Daha önce "biz yanlışlık yapmışız işlemler iptal coinleri geri verin" diyen borsalar olduğunu hatırlayınca kullanıcılarını kendi ceplerinden sorunu karşılayarak memnun ediyor olan bir borsa ile karşı karşıya olmak sevindiriyor Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
coinito
Member
**

View Profile
February 09, 2019, 08:08:42 PM

Kriz yönetimi önemli bir olay, hiçbir kullanıcıya durumu yansıtmamış olmaları ve o fiyattan yapılan işlemleri kabul ediyor olmaları çok güzel. Daha önce "biz yanlışlık yapmışız işlemler iptal coinleri geri verin" diyen borsalar olduğunu hatırlayınca kullanıcılarını kendi ceplerinden sorunu karşılayarak memnun ediyor olan bir borsa ile karşı karşıya olmak sevindiriyor Smiley

Btcturkun oluşturduğu algıya hayranım yalnız. Adamlar araklanmış ama herkes olayı nası yönettiğini konuşuyor. Tam bir stockholm sendromundayız.
Ula adamlar 13 milyon TL yi borsa dışına çıkarmışlar. Bu da 650 btc eş değerinde btc, eth ve xrp demek oluyor. 3 e bölsek her birinden 200er btc değerinde coin çalmış olsalar, nerde kaldı bu borsanın %95 ini cold wallet ta saklıyoruz hikayesi. 200 btc yi hot walletta tutuyorsunuz yani öyle mi? Borsanın 24 saatlik hacmi 600 btc bile değilken 200 btc hareket eder belki diye hot wallet ınızda turuyorsunuz öyle mi? Bu mudur güvenlik? Ben bu topluluğumuzun kabullenme olayına hastayım. Hırsız ama bizim hırsızımız diyen siyasetçilerin olduğu ülkede soyuldular ama iyi yönettiler olayı, canım ciğerim bi tanecik borsam hikayelerinize hastayım. Daha önce yazdığım gibi havuz delindi ama kimsemin haberi yok üstten kova ile su ekliyor benim güzel insanlarım delik belli olur mu hiç?
cabsav
Legendary
*

View Profile
February 09, 2019, 08:54:17 PM

Btcturkun oluşturduğu algıya hayranım yalnız. Adamlar araklanmış ama herkes olayı nası yönettiğini konuşuyor. Tam bir stockholm sendromundayız.
Ula adamlar 13 milyon TL yi borsa dışına çıkarmışlar. Bu da 650 btc eş değerinde btc, eth ve xrp demek oluyor. 3 e bölsek her birinden 200er btc değerinde coin çalmış olsalar, nerde kaldı bu borsanın %95 ini cold wallet ta saklıyoruz hikayesi. 200 btc yi hot walletta tutuyorsunuz yani öyle mi? Borsanın 24 saatlik hacmi 600 btc bile değilken 200 btc hareket eder belki diye hot wallet ınızda turuyorsunuz öyle mi? Bu mudur güvenlik? Ben bu topluluğumuzun kabullenme olayına hastayım. Hırsız ama bizim hırsızımız diyen siyasetçilerin olduğu ülkede soyuldular ama iyi yönettiler olayı, canım ciğerim bi tanecik borsam hikayelerinize hastayım. Daha önce yazdığım gibi havuz delindi ama kimsemin haberi yok üstten kova ile su ekliyor benim güzel insanlarım delik belli olur mu hiç?
piyasada 13 diil 1 milyon caldırsa kapatacak onlarca borsa varken bu rakamı caldırmıs borsanın durumu idare etmesi takdir edilecek birşeydir. stockholm sendromuyla ne alakası var. tüketiciye yansımıs bir kayıp yok. gömmeye ne cok bayılıyorsunuz.
coinito
Member
**

View Profile
February 09, 2019, 09:58:38 PM
Last edit: February 09, 2019, 10:09:25 PM by coinito

piyasada 13 diil 1 milyon caldırsa kapatacak onlarca borsa varken bu rakamı caldırmıs borsanın durumu idare etmesi takdir edilecek birşeydir. stockholm sendromuyla ne alakası var. tüketiciye yansımıs bir kayıp yok. gömmeye ne cok bayılıyorsunuz.

Tüketiciye yansımış bir kayıp olup olmadığını bilmiyoruz. Btcturk’e göre olay hırsızlık değil fatfinger zaten. Olayın oluşunda bile yok stoplar patlamış yok 2 yanlış emir giren kullanıcı falan filan.
Çalınan paralar tüketicinin ise ve bunu kriz yönetme bahanesiyle gizliyolarsa bu şuan olan durumdan ne farkı olurdu? O paralar bulunana kadar kimseye bişey denmez idi. Bu kadar net!e
Ve sen hala güvenliğini sorgulayacağına ne cok bayılıyosunuz gömmeye demeye davam et. Bu borsadan varlığını çeken ‘son insanlar’dan olmak istemem. Sen olmaya devam et. Sen son çeken ol ve çekme talimatını verdikten sonra gör tüketiciye yansımış mı yansımamış mı?
cabsav
Legendary
*

View Profile
February 09, 2019, 10:17:45 PM

Tüketiciye yansımış bir kayıp olup olmadığını bilmiyoruz. Btcturk’e göre olay hırsızlık değil fatfinger zaten. Olayın oluşunda bile yok stoplar patlamış yok 2 yanlış emir giren kullanıcı falan filan.
Çalınan paralar tüketicinin ise ve bunu kriz yönetme bahanesiyle gizliyolarsa bu şuan olan durumdan ne farkı olurdu? O paralar bulunana kadar kimseye bişey denmez idi. Bu kadar net!e
Ve sen hala güvenliğini sorgulayacağına ne cok bayılıyosunuz gömmeye demeye davam et. Bu borsadan varlığını çeken ‘son insanlar’dan olmak istemem. Sen olmaya devam et. Sen son çeken ol ve çekme talimatını verdikten sonra gör tüketiciye yansımış mı yansımamış mı?
güvenlikten kastınız ne? bu olayda icerden destek alındıgı cok belli. iceride köstebek olursa hacklenmicek bir borsa yok. köstebek olmadanda hacklenmicek bir borsa yok. Mesela binancete 1 sene kadar once hack yedi ama onlarda durumu guzel yonettiler.btcturkte bu sureci dogru yonetmiş. ha su guvenlik onlemleride alınması lazım diyorsanız buraya yazarsınız borsada dikkate alır. ama surekli gömmeye calısıp yapıcı elestiri yapmamakta sacma oluyor. Mesela ben söyleyeyim btcturkun canlı yardımı vasat. calısanlar sanki bitcoini ilk kez duymus gibi yazıyor. Birkaç öncede bunu buraya yazmıstım.
coinito
Member
**

View Profile
February 09, 2019, 10:40:10 PM
Merited by EFS (3)

güvenlikten kastınız ne? bu olayda icerden destek alındıgı cok belli. iceride köstebek olursa hacklenmicek bir borsa yok. köstebek olmadanda hacklenmicek bir borsa yok. Mesela binancete 1 sene kadar once hack yedi ama onlarda durumu guzel yonettiler.btcturkte bu sureci dogru yonetmiş. ha su guvenlik onlemleride alınması lazım diyorsanız buraya yazarsınız borsada dikkate alır. ama surekli gömmeye calısıp yapıcı elestiri yapmamakta sacma oluyor. Mesela ben söyleyeyim btcturkun canlı yardımı vasat. calısanlar sanki bitcoini ilk kez duymus gibi yazıyor. Birkaç öncede bunu buraya yazmıstım.

Hocam hiçbir borsanın güvrnliğini içerdeki elemanına emanet etme lüksü yoktur. Eğer boyle ise sıçtığımızın resmidir. İçerde 100 kişi çalışıyor, kozmik odaya erişebilen 10 kişi var ise sıçtığımızın resmidir. Böyle bi excuse yok.
Binance hiç hacklenmedi, kullanıcıların bok yemesi sebebi ile apilerle kullanıcıların bakiyeleri boşaltılmaya çalışıldı. Binance kendi kabahatinin olmadığı bu olayı cok iyi yönetti, cüzdanlardan çekmelerine izin vermedi. Tabiki o Binance, bu Btcturk birebir kıyas yapılamaz ama sen örnek verdin diye yazdım.
Burada Btcturk’e olayı yönetmesi için yardımcı olan tek unsur çalınan kısmın havuzun küçük bi kısmını oluşturması. Miktar çok daha büyük olabilirdi ve burada hepimiz btcturkun 800.000 tl lik sermayesinin çalınan kısmın yüzde kaçı olduğunu konuşuyor olurduk.

O yüzden benim amacım üstünü örtmek, pohpohlamak değil olayın ne kadar ciddi olduğunu vurgulayarak vehametini göstermek.

Lifekeeper
Member
**

View Profile
February 10, 2019, 12:22:29 AM
Merited by EFS (3), cabsav (1)

Olay zaten vahim, cok vahim ve hatta vahim otesi , bizde tam bundan bahsediyoruz. Bu kadar vahim bir durum yasamis olan bir borsa kullanicilarina hicbirsey yansitmadi diyoruz ve bunu alkisliyoruz, sapka cikartiyoruz.

Olayi 2 boyutuyla ele almak lazim. Ilk boyutu giden paralar (Adamlar yakalandigina gore paralarin tamami yada bir kismi geri gelmiste olabilir bilmiyoruz ayrica bu adamlari yakalatmis olmalarida ayri bir basari). Ikinci boyutuda olay esnasinda ve sonrasindaki BTCTurkun hamleleri.

Ilk boyutunda tamamen haklisin %100 katiliyorum, olmamaliydi, yasanmamaliydi , fiyasko evet, AMA zamaninda Binance yokken Bitfineksinde 70 milyon dolari hacklenmisti (13 milyon TL ile kiyaslanmaz), Binance yokken piyasanin Binancesiydi, o bile hacklenmis (kaldiki tum parasi giden kullanicilara paralari karsiligi token dagitti ilerde satin alma vaadiyle ve sanirim 2017 Ocak - subat aylarinda son tokenide satin alarak tum borcunu odedi kullanicilara) oda sureci cok iyi yonetmisti, onu gectim adamlar Pentagonu hackliyo yaw sen gelmis "nasil olur BTCTurk para caldirir diyorsun :DDDD. Neyse zaten bu olayin ilk boyutunda sana itiraz eden yok ne ben ne baskasi, zaten edemezde. Biz olayin ikinci boyutunu konusuyoruz. Yani o gunden sonra BTCTurkun tutumundan bahsediyoruz, bu tutum tabiki ilk boyutta yasananlari unutturmaz AMA ayrica degerlendirilmesi gerekir. Benim icin acikcasi ikinci boyut ilk boyuttan daha onemli, cunku dedigim gibi en buyuk sirketler , hacklenirken bizim borsalarin hacklenmiyecegini dusunmek naiflik olur. Dolayisiyla eninde sonunda olabilme ihtimali olan bir durumda borsanin nasil davrandigi asil onemli konudur benim gozumde, ha bu senin icin yada baskasi icin farklida olabilir , saygim var her dusunceye. Mesela olay gunu BTCTurk "hacklendik gitti paralar kapatiyoruz tukani Cheesy dese ne olacakti? Yada baska sacma bir aciklama yapip kullanicilari panige surukleseydi ve herkes ayni anda para cekseydi ne olacakti? Bunlari dusunmek lazim ve yigidi oldurup hakkini teslim etmek lazim. Sen sadece yigidi oldurmeye odaklanmissin bizim dedigimiz bu Cheesy

Neyse zaten birbirimizi ikna etmeye ihtiyacimiz yok bunu yapamayizda, sadece sen 1. boyuta takilmissin biz 2 boyutuda ele alip total olarak degerlendirip gecer not veriyoruz BTCTurke konu bu. Bu arada yazdiklarinda itiraz ettigim bir nokta yok, hepsine bende katiliyorum ama iste konustugun hersey 1. boyutla alakali, birazda olay sonrasi kredi versen adamlara fena olmaz hani Cheesy

coinito
Member
**

View Profile
February 10, 2019, 07:45:21 AM

Olay zaten vahim, cok vahim ve hatta vahim otesi , bizde tam bundan bahsediyoruz. Bu kadar vahim bir durum yasamis olan bir borsa kullanicilarina hicbirsey yansitmadi diyoruz ve bunu alkisliyoruz, sapka cikartiyoruz.

Olayi 2 boyutuyla ele almak lazim. Ilk boyutu giden paralar (Adamlar yakalandigina gore paralarin tamami yada bir kismi geri gelmiste olabilir bilmiyoruz ayrica bu adamlari yakalatmis olmalarida ayri bir basari). Ikinci boyutuda olay esnasinda ve sonrasindaki BTCTurkun hamleleri.

Ilk boyutunda tamamen haklisin %100 katiliyorum, olmamaliydi, yasanmamaliydi , fiyasko evet, AMA zamaninda Binance yokken Bitfineksinde 70 milyon dolari hacklenmisti (13 milyon TL ile kiyaslanmaz), Binance yokken piyasanin Binancesiydi, o bile hacklenmis (kaldiki tum parasi giden kullanicilara paralari karsiligi token dagitti ilerde satin alma vaadiyle ve sanirim 2017 Ocak - subat aylarinda son tokenide satin alarak tum borcunu odedi kullanicilara) oda sureci cok iyi yonetmisti, onu gectim adamlar Pentagonu hackliyo yaw sen gelmis "nasil olur BTCTurk para caldirir diyorsun :DDDD. Neyse zaten bu olayin ilk boyutunda sana itiraz eden yok ne ben ne baskasi, zaten edemezde. Biz olayin ikinci boyutunu konusuyoruz. Yani o gunden sonra BTCTurkun tutumundan bahsediyoruz, bu tutum tabiki ilk boyutta yasananlari unutturmaz AMA ayrica degerlendirilmesi gerekir. Benim icin acikcasi ikinci boyut ilk boyuttan daha onemli, cunku dedigim gibi en buyuk sirketler , hacklenirken bizim borsalarin hacklenmiyecegini dusunmek naiflik olur. Dolayisiyla eninde sonunda olabilme ihtimali olan bir durumda borsanin nasil davrandigi asil onemli konudur benim gozumde, ha bu senin icin yada baskasi icin farklida olabilir , saygim var her dusunceye. Mesela olay gunu BTCTurk "hacklendik gitti paralar kapatiyoruz tukani Cheesy dese ne olacakti? Yada baska sacma bir aciklama yapip kullanicilari panige surukleseydi ve herkes ayni anda para cekseydi ne olacakti? Bunlari dusunmek lazim ve yigidi oldurup hakkini teslim etmek lazim. Sen sadece yigidi oldurmeye odaklanmissin bizim dedigimiz bu Cheesy

Neyse zaten birbirimizi ikna etmeye ihtiyacimiz yok bunu yapamayizda, sadece sen 1. boyuta takilmissin biz 2 boyutuda ele alip total olarak degerlendirip gecer not veriyoruz BTCTurke konu bu. Bu arada yazdiklarinda itiraz ettigim bir nokta yok, hepsine bende katiliyorum ama iste konustugun hersey 1. boyutla alakali, birazda olay sonrasi kredi versen adamlara fena olmaz hani Cheesy

Ben de seni anlıyorum ama diyorum ki hangi borsa olursa olsun eğerki kompanse edemeyeceği bir büyüklüğü araklatırsa farklı kriz yönetir, daha küçük bir kısmı araklatırsa farklı kriz yönetir. 13 milyon olması sebebi ile yaygara kopartmadan fat finger market order sonrasında stoplar patladı laylaylom dediler. Ama ya bitfinexinki gibi büyük, mtgox unki gibi büyük bir soygun olsaydıyı konusuyorum. O zaman da boyle fat finger mı diyeceklerdi, siz de boyle ne güzel yönettiler cici güzel btcturk mu diyecektiniz diyorum. Büyük kayıp olsaydı, seve seve hacklendik arkadaşlar ama bize güvenin diyeceklerdi, güvenen güvenecekti. Neyse çok uzattığımın farkındayım ama cevap geldikçe kendimi anlatmak için daha derine giriyorum.
Fat finger, market emir ve stop emir. Hı hı evet, ondan.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
February 10, 2019, 09:30:38 AM

Hele bi o boyutta bir soygun olsun (Allah korusun) , o zaman BTCTurk hamlelerini yapsin, bizde o zaman o yaptigi hamlelere not veririz. Ama olmamis bir seyi simdi konusmak mantiksiz. Suanda elimizde 13 milyon TL lik olay var ve BTCTurkun bu durumdaki hamleleri var, bizde bunu degerlendiriyoruz.

coinito
Member
**

View Profile
February 10, 2019, 09:46:18 AM

Hele bi o boyutta bir soygun olsun (Allah korusun) , o zaman BTCTurk hamlelerini yapsin, bizde o zaman o yaptigi hamlelere not veririz. Ama olmamis bir seyi simdi konusmak mantiksiz. Suanda elimizde 13 milyon TL lik olay var ve BTCTurkun bu durumdaki hamleleri var, bizde bunu degerlendiriyoruz.

Hele bi olsun, olduktan sonra konuşuruz ha? it should be a şaka.

Benim için BTCTurk bitmiştir, paramı sokakta bulmadım, tekrar güvenene kadar da ufak işlem dışında bişey yapmam. Size kolay gelsin.
Pages: « 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 »
  Print  

Jump to: