Bitcoin Forum
April 18, 2024, 11:02:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 207 »
  Print  
Author Topic: Hrvatski (Croatian)  (Read 355973 times)
eSeN
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
April 08, 2012, 06:08:56 PM
 #21

Jel' zna neko kako kupiti određenu količinu BTC-ovo, odnosno postoji li u hrvatskoj nekakva mjenjačnica?

Pozdrav


1713481371
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713481371

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713481371
Reply with quote  #2

1713481371
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713481371
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713481371

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713481371
Reply with quote  #2

1713481371
Report to moderator
1713481371
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713481371

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713481371
Reply with quote  #2

1713481371
Report to moderator
1713481371
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713481371

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713481371
Reply with quote  #2

1713481371
Report to moderator
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
April 12, 2012, 04:17:07 AM
 #22

Jel' zna neko kako kupiti određenu količinu BTC-ovo, odnosno postoji li u hrvatskoj nekakva mjenjačnica?

Pozdrav


U Hrvatskoj koliko znam još ne postoji mjenjačnica za BTC. Uvijek možeš pitati ovdje, možda netko želi prodati koji Bitcoin.
Recimo ja Smiley ! Pošalji mi PM koliko BTC bi kupio, obzirom da imam nešto BTC-a za prodaju, a imam i stalne kupce. Imam za sada besprijekoran odnos kupovine/prodaje na ovom forumu. Provjeri na https://bitcointalk.org/index.php?topic=484.0.

Ukoliko želiš kupiti BTC, možeš to riješiti otvaranjem računa na MoneyBookers ili sa kartice ili bankovnog računa prenijeti sredstva na Intersango pa tamo kupiti BTC, ili ako imaš sredstva na MB možeš kupiti BTC na bitmarket.eu ili bitcoin.de.
Upozorenje kod MoneyBookers-a; ekipa na MB nisu BTC friendly, pa ukoliko vide da trguješ Bitcoin, zatvoriti će ti račun i vratiti sredstva.
Ukoliko možeš, izbjegavaj termin Bitcoin pri MB transakcijama, koristi nešto kao uplata, usluga, pozajmica, itd...

Nakon nekog vremena, pošalju ti upitnik za što koristiš svoj MB račun. Budi kreativan, i ne spominji Bitcoin Wink Meni je prošlo.

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
April 13, 2012, 08:34:35 AM
 #23

Jel' zna neko kako kupiti određenu količinu BTC-ovo, odnosno postoji li u hrvatskoj nekakva mjenjačnica?

Pozdrav


Evo još i jedan način kako kupiti bitcoin putem SMS usluge. Prema postu koji je objavio pharaon https://bitcointalk.org/index.php?topic=63238.0 na njegovom site-u http://www.btc-direct.fr/ možeš kupiti bitcoin slanjem SMS poruke. Na site-u je objavljen hrvatski stijeg, no nisam mogao probati uslugu jer kaže site da usluga trenutno nije dostupna. Pitati ću pharaona gdje je zapelo, pa ako uspijem, napisati ću koliko košta itd...

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
seljo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1178
Merit: 1014


Hodling since 2011.®


View Profile
April 13, 2012, 11:30:23 AM
 #24

Ako neko ima koju 5870 viška ispravnu nek se javi na PM.

Hodling since 2011.®
dejan dobrodolac
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
May 07, 2012, 07:50:49 PM
Last edit: May 08, 2012, 05:25:44 PM by dejan dobrodolac
 #25

kupujem HD 5850 ili 5830 - ice ili link gdje se prodaju iste HVALA
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
July 06, 2012, 09:38:39 AM
 #26


hahah.... evo tek sad sam otkrio ovaj thread ....steta
nisam znao da ima rudara iz hrvatske  Grin

inace ja sam rudario prosle godine bas u ovo vrijeme ( kad se navukla vecina )
imali smo 9x5870 msi ... ok 3.6GH
tamo negdje u 10 mj smo rasprodali opremu ...jer nas je cijena struje ubila



kad se sve zbroji par k kuna gubitka ...al bilo je interesantno ..
i btw. mozda se BTC vrati na 30$  Grin

evo sad mi se mota po glavi nekakav hrvatski exchange, pa se mislim ima u hrvatskoj interesa za tako nesto

sta mislite ?
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
July 06, 2012, 09:13:49 PM
 #27


snip

kad se sve zbroji par k kuna gubitka ...al bilo je interesantno ..
i btw. mozda se BTC vrati na 30$  Grin

evo sad mi se mota po glavi nekakav hrvatski exchange, pa se mislim ima u hrvatskoj interesa za tako nesto

sta mislite ?

Gubitak? Nisi valjda sve bitcoine prodao? Nisi skužio Pirata na vrijeme? Smiley
Aj' još malo pa ćemo opet palit' pile, ovaj puta malo nabrijanije...700W/40Gh za 10k kuna? Tko bi odolio?

Vidjeti ćemo kada će se vratiti na 30$. Kol'ko god bi mi to dobro sjelo, mislim da zasada to nije realna cijena obzirom da osim pretvaranja energije u niskovrijedni papirnati novac, ne postoji dovoljno usluga koje možeš platiti u realnom sektoru.
Ja bih radije bitcoinom plaćao kruh i čokoladu u hrvatskoj, nego ga mijenjao u usd-eur-kunu.

Stoga nisam siguran za burzu obzirom da nas je 10 mislim da bi bilo preskupo osigurati kvalitetno rješenje.
Ostali imaju prednost što ih ima mnogo, i imaju veliko tržište. Nas je malo i još smo iza zavjese.
Probaj ako znaš da ste dorasli zadatku. Još par k kuna ulaganja, al' jednom mora uspjeti.
Još ako ste solidna ekipa poput onih u Bitstamp-u, tim bolje.

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
whitecoins
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0



View Profile
July 06, 2012, 10:20:18 PM
 #28

Croatia - a very beautiful country! Pearl of the Balkans
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
July 10, 2012, 04:49:00 PM
 #29

Quote
Gubitak? Nisi valjda sve bitcoine prodao? Nisi skužio Pirata na vrijeme? Smiley
Aj' još malo pa ćemo opet palit' pile, ovaj puta malo nabrijanije...700W/40Gh za 10k kuna? Tko bi odolio?

Vidjeti ćemo kada će se vratiti na 30$. Kol'ko god bi mi to dobro sjelo, mislim da zasada to nije realna cijena obzirom da osim pretvaranja energije u niskovrijedni papirnati novac, ne postoji dovoljno usluga koje možeš platiti u realnom sektoru.
Ja bih radije bitcoinom plaćao kruh i čokoladu u hrvatskoj, nego ga mijenjao u usd-eur-kunu.

Stoga nisam siguran za burzu obzirom da nas je 10 mislim da bi bilo preskupo osigurati kvalitetno rješenje.
Ostali imaju prednost što ih ima mnogo, i imaju veliko tržište. Nas je malo i još smo iza zavjese.
Probaj ako znaš da ste dorasli zadatku. Još par k kuna ulaganja, al' jednom mora uspjeti.
Još ako ste solidna ekipa poput onih u Bitstamp-u, tim bolje.

ma neeee..naravno da nisam prodao ..imam jos svoje novcice  Grin

a sta kazes na globalno trziste ?
tradehill je propao ..., al mi ovde mozda imamo neke druge predosti
ja sam inace trader, tako da imam dosta iskustva sa burzom i trgovinom
ali trebalo bi vidjet koliko bi kostalo kvalitetan dizajn neke burze ...

ta moja ekipa je bila ocarana kad sam im rekao da sam slucajno kupio 150 btc za 15$ ..a kasnije naraslao na 15-20...i onda su odlucili da zele ulozit , pa je tako krenulo ...aj nabavio opremu, i brinio se o tome 3 mj i onda sve prodali



Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
July 11, 2012, 11:33:44 AM
 #30

a sta kazes na globalno trziste ?
tradehill je propao ..., al mi ovde mozda imamo neke druge predosti
ja sam inace trader, tako da imam dosta iskustva sa burzom i trgovinom
ali trebalo bi vidjet koliko bi kostalo kvalitetan dizajn neke burze ...

ta moja ekipa je bila ocarana kad sam im rekao da sam slucajno kupio 150 btc za 15$ ..a kasnije naraslao na 15-20...i onda su odlucili da zele ulozit , pa je tako krenulo ...aj nabavio opremu, i brinio se o tome 3 mj i onda sve prodali

Što više to bolje!
Bilo bi krasno imati lovu 1 dan nakon izmjene u HR, premda ni sadašnjih cca 5 dana nije previše, kod Bitstamp-a recimo. Intersango je krasan i ima odličan volumen i podršku koja se redovito javlja u roku od 24-48h, no kod njih čekam već mjesec dana (zahtjev za isplatu predan 12.06.2012 još nisam primio lovu) da mi prebace lovicu na banku, jer imaju problema sa određenim bankama, u koje ja izgleda spadam (PBZ), a sve zato jer nismo u SEPA zoni.

Evo i link na neke otvorene burze koje su razvijene ili u razvoju.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=87836.0

Nisam ih pregledavao detaljno, jer nisam imao odveć interesa za to.
U slučaju da neka od njih odgovara standardima koje želiš, mogao bi ponuditi programeru nagradu da ti prenese tehnologiju, ili napravi potrebne izmjene.
Druga strana priče je ona s bankarske i knjigovodstvene strane, za koju mislim da je veći problem nego programiranje ili održavanje same burze/mjenjačnice.
Možda imaš drugačija iskustva ili više znanja po tom pitanju. Kako god bilo, u slučaju da pokušaš, želim ti puno sreće i uspjeha.

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
seljo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1178
Merit: 1014


Hodling since 2011.®


View Profile
July 11, 2012, 09:39:35 PM
 #31

9 komada 5870 hm... Gigabyte... to mi zvuci poznato da nije Bracka ulica na racunu... ako je 3 tvoje kartice su kod mene mozes ih doc posjetit! Ode Skradinska... susidi! Hrvatski exchange i to mislin da ste zabrijali u nas ni pekara nemoze prezivit, a jos se zajebavat sa tudjom lovom ono lol. U biti ako ste bas od volje zasto ne samo ne znam tko bi od nas 12 uopce trejdao tu?? Uglavnom vidim da se vucarate po nekim opskurnim exchange-ovima to imate nesto osobno protiv MtGox-a ili ne kuzim? Uglavnom meni oni lovu isplacuju na devizni tekuci nase banke sa vizom elektronusom koju peglam u ducanu za kruv i mliko i sve to u roku 3 radna dana uvik na vrime i bez zajebancije i tako vec godinama od prije nego sta su ih haxxxali. 5 Ghs je pristojno za nadopunit mjesecno kucni budget.

Hodling since 2011.®
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
July 12, 2012, 09:41:56 AM
 #32

Uglavnom vidim da se vucarate po nekim opskurnim exchange-ovima to imate nesto osobno protiv MtGox-a ili ne kuzim?

Niš' osobno, čist' poslovno. Želim dati drugima priliku, a na goxu nisam od curenja, odbilo me to i više neće vidjeti moje coine.
Ne ovisim o toliko o mjenjačnicama jer coine utrpam na ulaganja ili ih potrošim na trgovinu, pa me malo čekanja kada ih zamijenim i ne boli toliko.
Slažem se s tobom glede mjenjačnice, po meni radije neki drugi oblik posla s bitcoinom, a koji to već ovisi čime se čovjek inače bavi ili što bi htio raditi i za to primati nagradu u bitcoinu. I to opet naravno može biti i lokalno i globalno.
fx1Trader kaže da se bavi trgovinom novca. Možda kao ideju razmotriti investicijski instrument za perspektivna ulaganja u hrvatsku ili bilo koju ekonomiju koja nese lovu.
Trenutno situacija ne izgleda bajno ni doma ni u svijetu, ali ne možemo samo zatvoriti pipu i odustati od svega, zar ne? Znam da ulaganja u hrvatsku treba tražiti povećalom, zato povećalo u ruke i na posao. Uostalom, valja na neki način odustati od svih postojećih valuta i sve prebaciti u bitcoin. Zar to nije naš cilj?

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
July 12, 2012, 10:44:01 AM
 #33


Evo i link na neke otvorene burze koje su razvijene ili u razvoju.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=87836.0

Nisam ih pregledavao detaljno, jer nisam imao odveć interesa za to.
U slučaju da neka od njih odgovara standardima koje želiš, mogao bi ponuditi programeru nagradu da ti prenese tehnologiju, ili napravi potrebne izmjene.
Druga strana priče je ona s bankarske i knjigovodstvene strane, za koju mislim da je veći problem nego programiranje ili održavanje same burze/mjenjačnice.
Možda imaš drugačija iskustva ili više znanja po tom pitanju. Kako god bilo, u slučaju da pokušaš, želim ti puno sreće i uspjeha.


a cuj za pocetak, moze na crno
a kasnije ako ide, lako  se legalizirat Smiley

nekako mi se cini najvaznija stavka programiranje ..i odrzavanje istoga ..
trebalo bi to malo detaljnije provjerit, prije ikakve odluke

btw. hvala na linku ...mailo cu procackat



fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
July 12, 2012, 10:45:44 AM
 #34

9 komada 5870 hm... Gigabyte... to mi zvuci poznato da nije Bracka ulica na racunu... ako je 3 tvoje kartice su kod mene mozes ih doc posjetit! Ode Skradinska... susidi! Hrvatski exchange i to mislin da ste zabrijali u nas ni pekara nemoze prezivit, a jos se zajebavat sa tudjom lovom ono lol. U biti ako ste bas od volje zasto ne samo ne znam tko bi od nas 12 uopce trejdao tu?? Uglavnom vidim da se vucarate po nekim opskurnim exchange-ovima to imate nesto osobno protiv MtGox-a ili ne kuzim? Uglavnom meni oni lovu isplacuju na devizni tekuci nase banke sa vizom elektronusom koju peglam u ducanu za kruv i mliko i sve to u roku 3 radna dana uvik na vrime i bez zajebancije i tako vec godinama od prije nego sta su ih haxxxali. 5 Ghs je pristojno za nadopunit mjesecno kucni budget.


hehe Smiley pa nije bas Bracka ..ali jako si blizu
aj provjeri jos jednom , i mogli bi na kavu ..s obzirom da smo susidi Smiley


fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
July 12, 2012, 10:54:42 AM
 #35

Uglavnom vidim da se vucarate po nekim opskurnim exchange-ovima to imate nesto osobno protiv MtGox-a ili ne kuzim?

Niš' osobno, čist' poslovno. Želim dati drugima priliku, a na goxu nisam od curenja, odbilo me to i više neće vidjeti moje coine.
Ne ovisim o toliko o mjenjačnicama jer coine utrpam na ulaganja ili ih potrošim na trgovinu, pa me malo čekanja kada ih zamijenim i ne boli toliko.
Slažem se s tobom glede mjenjačnice, po meni radije neki drugi oblik posla s bitcoinom, a koji to već ovisi čime se čovjek inače bavi ili što bi htio raditi i za to primati nagradu u bitcoinu. I to opet naravno može biti i lokalno i globalno.
fx1Trader kaže da se bavi trgovinom novca. Možda kao ideju razmotriti investicijski instrument za perspektivna ulaganja u hrvatsku ili bilo koju ekonomiju koja nese lovu.
Trenutno situacija ne izgleda bajno ni doma ni u svijetu, ali ne možemo samo zatvoriti pipu i odustati od svega, zar ne? Znam da ulaganja u hrvatsku treba tražiti povećalom, zato povećalo u ruke i na posao. Uostalom, valja na neki način odustati od svih postojećih valuta i sve prebaciti u bitcoin. Zar to nije naš cilj?

moje razmisljanje je da investicija nije velika s obzirom na golemi potencijal koji ima u buducnosti
a sigurno da treba razmisljati globalno , jer je ovo globalni projekt i tu je jedna od vecih prednosti

bitcoin je jos daleko od toga da se trguje kao neki slozeniji financijski instrument ..ali ni to nije nemoguce u buducnosti
bitno je da se od neceg krene ... kladim se da bi i online trgovci u hr lakse prihvatili bitcoin ako bi imali exchangera
seljo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1178
Merit: 1014


Hodling since 2011.®


View Profile
July 15, 2012, 02:03:36 PM
 #36

Uf! Crklo mi OCZ napajanje od 750 W bacilo me u srednji vijek... bmk u ponediljak ovo na servis jamstvo i to i odma kupujem Corsair 1050HX pa se klatim... e da vec ima jedan lik ode na forumu covik dila duvan odes na njegov sajt i kupis duvan... on ode na trafiku kupi kolicinu koju si narucio spakira i posalje ti postom... eto to je biznis... jer sada u ovo doba pusacke inkvizicije duvan je u svitu skup 7, 8, 10, 12 eura kutija kako kojega i kako di, ali mi ode jos uvijek dimimo relativno jeftilen duvan... jos je kod njih i sramota da te neko vidi da ga kupujes na trafici... teta odma zapise i cinka starateljima... i eto prigode za zaradit koju kingu u bitcoinu... cokolada bi isto mogla i tako te neke trajnije pizdarije koje su kod nas jeftinije ili vegeta to je tek potez... vegeta i cedevita za nasu dijasporu... ali samo na malo Smiley eto nadam se da sam vam dao jos koju ideju osim da se zajebavate sa mjenjacnicom... kava i to PM!

Hodling since 2011.®
tosaki
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 401
Merit: 252



View Profile
July 17, 2012, 05:59:29 PM
 #37

Hi Croatian Bitcoiners!

Even the Croatian Bitcoin community seems be to small I would be glad if we can realize a Croatian version of Bitmit. So far one Croatian user is in our Croatian translation tea.
 I would be glad if there are some more who wants to help out by translating Bitmit from English into Croatian.

Interested people please send me a pm or reply to this thread with their Bitmit username. Of course I will be generous to the translators as soon the Croatian Bitmit community pays off Smiley

Bitmit is a Bitcoin shopping marketplace where users from around the globe can sell and buy goods by Bitcoin.

I really appreciate your help guys, thank you!

Cheers

tosaki
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
July 17, 2012, 06:23:58 PM
 #38

^^
Thanks Tosaki!

Eto, uz forum i zgodan način da počnemo kupovati/prodavati za bitcoin.
Priključio sam se grupi prevoditelja, a vi pomognite ako želite, ili koristite site ako imate što za kupiti ili prodati.
Osobno imam ugodna iskustva sa Bitmit-a, kupio plazma kuglu za malu (3BTC sa poštarinom 4$/btc) i 2x2GB ddr3 memorije za notebook (3BTC sa poštarinom za 6$/btc).

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
Danijel Habek
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 189
Merit: 100



View Profile
July 21, 2012, 09:13:47 PM
Last edit: July 21, 2012, 11:17:03 PM by Danijel Habek
 #39

Primio sam odličan email od ekipe iz BitMit-a glede prijevoda site-a na hrvatski, sa slijedećim linkom:

http://www.bitmit.net/translationbooster/.

Ukratko, kako bi potakli prijevod svojeg site-a na ostale jezike, postavili su stranicu sa adresama za donacije za prevoditelje koji će primiti sav iznos donacija za jezik koji su prevodili.
Još je bolja stvar što nude i nagradu koja će se prevoditeljima isplatiti iz naknade koju prihoduje BitMit  za stavke prodane za lokaciju za koju su pisali prijevod.
Provjerite i priključite se...ostalo je još samo 50%  Grin

Quote from: TraderTimm
For me, bitcoin is freedom that I never thought I'd see in my lifetime.
ajareselde
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1722
Merit: 1000

Satoshi is rolling in his grave. #bitcoin


View Profile
August 17, 2012, 03:22:15 PM
 #40

pozdrav ekipa!
Jel netko iz hrvatske narucivao vec opremu iz butterflylab-a , mislim na mini rigove i ostalo?

trebam napravit narudjbu, pa me zanima kako sa carinom ?

pozz
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 207 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!