Bitcoin Forum
April 27, 2024, 04:48:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 744819 times)
legia
Jr. Member
*

Activity: 73
Merit: 1

View Profile
January 25, 2018, 09:41:17 PM

Biraz muhafazakar bir sistem olmus gorundugu kadari ile, yeni kimse gelmesin eskiler takilsin. Sanki forumda sadece yeni uye olanlar spam ve kalitesiz/spam icerik uretiyor. Fake hesabi olup yeni hesap acip merit ile yeni hesaplari besleyecek ya da gizli gizli merit satacak cok kisi olur.
1714193310
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714193310
Reply with quote  #2

1714193310
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714193310
Hero Member
*

Ignore
1714193310
Reply with quote  #2

1714193310
Report to moderator
1714193310
Hero Member
*

Ignore
1714193310
Reply with quote  #2

1714193310
Report to moderator
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
January 25, 2018, 09:44:44 PM

Biraz muhafazakar bir sistem olmus gorundugu kadari ile, yeni kimse gelmesin eskiler takilsin. Sanki forumda sadece yeni uye olanlar spam ve kalitesiz/spam icerik uretiyor. Fake hesabi olup yeni hesap acip merit ile yeni hesaplari besleyecek ya da gizli gizli merit satacak cok kisi olur.

bu merit satış işlemi gerçekten olacağını düşünüyorum. umarım bi düzene girer de meritlerin turşusunu kurmayıp verirler. yoksa 10 ile başladık 1 seneye 100 yapamayız
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
January 25, 2018, 09:49:21 PM
Merited by Cean (50), Neo-- (36), Kripto_adam (4)

Ah ama bu cok kötü oldu tam siralama atlayacaktim ve suanda 150 merit almam gerekiyor! Kim bana bukadar merit versinki? cok adaletsiz bir durum oldu activity sayimiz Kadar merit alabilseydik daha adil bir uygulama olurdu.

Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
January 25, 2018, 09:55:37 PM

Ah ama bu cok kötü oldu tam siralama atlayacaktim ve suanda 150 merit almam gerekiyor! Kim bana bukadar merit versinki? cok adaletsiz bir durum oldu activity sayimiz Kadar merit alabilseydik daha adil bir uygulama olurdu.

Kesinlikle katılıyorum ben de tam hero member olacaktım bu hafta ama kısmet değilmiş. Smiley Bu durumun adaletsiz olduğu size yukarıdaki mesajınız için verilen 50 meritten belli.Bana göre bu meritleri yan hesaplarınızdan verdiniz.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 25, 2018, 09:59:09 PM
Last edit: January 25, 2018, 10:38:23 PM by CryptoBey

Varsın biz rank atlamayalım, son haftalarda çöplüğe dönüşen şu forum biraz olsun rahatlasın. Adamlar tek kelimelik yüzlerce mesaj atıyor, imzalardan para kazanıyor, biz de 100 dolar gelsin ama düzgün mesaj olsun yapıcı olsun diye boş yere uğraşıyoruz.
Forum yönetimini tebrik ederim, umarım meritleri kendi çıkarları için kullanan bir grup görmeyiz. Trust sistemindeki gibi eşkıyalaşan bir grup görmediğimiz sürece bu sistem bizim faydamıza olacaktır Smiley

Gören de bu Hero/Legendary'ler çok mükemmel postlar atarak bu güne gelmişler sanır. Kendiniz geçmişte icabında spam mesajlar da atarak bu rankı yaptınız. Şimdi çıkmış millete spam mesaj dersi vermeye kalkıyorsunuz. Tuzunuz kuru. Artık rank atlamaya çalışanlar düşünsün.

(Alıntı yaptığım arkadaşın geçmiş mesajlarına bakarsanız full spam)

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Cean
Hero Member

Activity: 807
Merit: 522

View Profile
January 25, 2018, 10:00:24 PM
Merited by Leonbtc (18)

Kesinlikle katılıyorum ben de tam hero member olacaktım bu hafta ama kısmet değilmiş. Smiley Bu durumun adaletsiz olduğu size yukarıdaki mesajınız için verilen 50 meritten belli.Bana göre bu meritleri yan hesaplarınızdan verdiniz.
Yoo. Canım istedi attım.  Wink Arkadaş alt hesabım da değildir. İspat isterseniz moderatörle iletişime geçin.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
January 25, 2018, 10:00:55 PM

Varsın biz rank atlamayalım, son haftalarda çöplüğe dönüşen şu forum biraz olsun rahatlasın. Adamlar tek kelimelik yüzlerce mesaj atıyor, imzalardan para kazanıyor, biz de 100 dolar gelsin ama düzgün mesaj olsun yapıcı olsun diye boş yere uğraşıyoruz.
Forum yönetimini tebrik ederim, umarım meritleri kendi çıkarları için kullanan bir grup görmeyiz. Trust sistemindeki gibi eşkıyalaşan bir grup görmediğimiz sürece bu sistem bizim faydamıza olacaktır Smiley

Gören de bu Hero/Legendary'ler çok mükemmel postlar atarak bu güne gelmişler. Kendiniz geçmişte icabında spam mesajlar da atarak bu rankı yaptınız. Şimdi çıkmış millete spam mesaj dersi vermeye kalkıyorsunuz. Tuzunuz kuru. Artık rank atlamaya çalışanlar düşünsün.

Rank atlamanın zorlaşmasını ben çok olumsuz bir olay olarak görmüyorum.Forumda bu aralar çok fazla yeni üye vardı en azından önlerine bir engel koyuldu kaliteli içerik üreten arkadaşlarımız zaten meritler sayesinde yine üst rütbelere ulaşacaktır.Yeterki merit kaynakları doğru bir şekilde seçilebilsin.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
January 25, 2018, 10:04:45 PM

kısa bir süre sonra full member olacakken bu sistem piyango gibi vurdu ve benim için oldukça talihsiz oldu. tabi ki bu başlangıç için, aslında sistem oldukça güzel ancak merit puanının üyelere ilk dağılımı için adaletsiz olduğunu düşünüyorum. şuan 10 merit almış olmam bana oldukça adaletsiz geldi. sanki account silindi de sıfırdan başlamışım gibi.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
CryptoBey
Full Member

View Profile WWW
January 25, 2018, 10:06:00 PM

Rank atlamanın zorlaşmasını ben çok olumsuz bir olay olarak görmüyorum.Forumda bu aralar çok fazla yeni üye vardı en azından önlerine bir engel koyuldu kaliteli içerik üreten arkadaşlarımız zaten meritler sayesinde yine üst rütbelere ulaşacaktır.Yeterki merit kaynakları doğru bir şekilde seçilebilsin.

Dostum Rank atlamak zaten halihazırda zor. 1 yıldan fazla zaman geçiyor Hero olabilmek için. Full Member olup avatar takmak da az bir zaman almıyor.
Rank atlamanın Merit ile olmasına karşıyım.

Ancak Merit sistemi Saygınlık olarak kalsın problem değil. Güzel mesaj atana, değerli içerik sunanlara biz Merit veririz, saygınlık gösteririz problem değil.

Benim fikrim, Merit sisteminin saygınlık derecesi olarak kullanılmasıdır.

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 25, 2018, 10:07:28 PM

Yoo. Canım istedi attım.  Wink Arkadaş alt hesabım da değildir. İspat isterseniz moderatörle iletişime geçin.

Forumda artık meritlerin takibi de yapılacak kim kime ne merit atmış? Acaba niye merit attı ? Kesin yan hesabı o yüzden meritledi? Smiley Adam açık açık canım istedi attım demiş Smiley Artık herkesde bir kuşku olacak bırakın bu işleri de kim ne merit veriyorsa versin. Tebrikler CEAN Wink
Nasit uygun
Member
**

Activity: 140

View Profile
January 25, 2018, 10:08:41 PM

Forumda artık meritlerin takibi de yapılacak kim kime ne merit atmış? Acaba niye merit attı ? Kesin yan hesabı o yüzden meritledi? Smiley Adam açık açık canım istedi attım demiş Smiley Artık herkesde bir kuşku olacak bırakın bu işleri de kim ne merit veriyorsa versin. Tebrikler CEAN Wink

Valla hocam ne yalan söyleyeyim ben de ilk görünce şüphelenmedim değil çünkü forumda bir anda atılan en yüksek meriti siz atmışsınız.50 merit gerçekten çok büyük bir rakam yine de bizim sizin sözünüze güvenmekten başka bir çaremiz yok.Kimsenin böyle bir iddiayı ispatlayabileceğini sanmıyorum.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 25, 2018, 10:11:59 PM

ben de tebrik edecek bi merit destekcisi bulabilir miyim acaba?
sahnesiz71
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
January 25, 2018, 10:15:47 PM

Anladığım kadarıyla bu yeni merit sistemi ile birlikte benim hesabımın yeni açılmış bir hesaptan farkı kalmadı.Bu üzücü bir durum umarım forumun kalitesinin artmasına yarar sağlar bu uygulama en azından böyle bir avantajı olur benim için. Cry
CryptoBey
Full Member

View Profile WWW
January 25, 2018, 10:22:43 PM

Bir arkadaştan güzel bir tespit paylaşmak istiyorum.

..., amaç kaliteli postu ödüllendirmekse, saçma olmuş bu uygulama

Leonbtc
Full Member

View Profile
January 25, 2018, 10:29:11 PM

Cean hocam öncelikle cok tesekkür ederim az öncede mesaj attim size,

Dr. Coctail benim bu forumda sadece 1 hesabim var ister inanin ister inanmayin ama kimseyede suc atmayin.

Konuya dönersek, Bu uygulama bir yandanda iyi oldu forumda artik nekadar ekmek okadar köfte! Bunu az önce aldigim meritler icin söylemiyorum, söyle düsünün bir kisinin 2 hesabi olsa ikisinden birbirine gönderse gene baskasindan merit almasi gerekecek. 10 hesabi olsa 10'u birden meritleri toplasa 1 hesap rank atlayabilir. Biraz üzerine düsündükce cokda kötü sistem degil. Sadece tam rank atlayacak kisilere kötü oldu..

exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
January 25, 2018, 10:33:56 PM

Hocam bu sistemin + yönüde oldu - yönüde  çoklu hesaplara herhangi bir önlem alinacak mı  mesela bir kişinin belki 10-20-30 hesabı var bu hesaplar kendi kendine merit verirlerse mesela bunu nasıl engelleyecekler tespit edecekler.
Leonbtc
Full Member

View Profile
January 25, 2018, 10:44:06 PM

Hocam bu sistemin + yönüde oldu - yönüde  çoklu hesaplara herhangi bir önlem alinacak mı  mesela bir kişinin belki 10-20-30 hesabı var bu hesaplar kendi kendine merit verirlerse mesela bunu nasıl engelleyecekler tespit edecekler.

Sen kac merit aldin hocam ? Bende ilk on küsür tane vardi caen arkadas bana merit gönderdi benim meritlerim artti, Neo arkadasa gönderdim meritleri (sayesinde Kucoin airdropa katildim sonra biraz daha KCS aldim iyi kazandim ondan gönderdim bunuda söyledim alt hesap falan filan diyenler olacaktir, ayrica kendisi ile daha öncedende tanisiyoruz isteyene eski mesajlarimizla kanitlarim neo hocamda ok verirse) sonra o sagolsun bana göndermis ben gene merit kazandim.

Simdiiiii bu hesaplarin hepsi benim olsaydi yani bir kisinin olsaydi! ben genede Level atlayamiyorum hatta suan atlamam icin bir bukadar daha kazanmam lazim. Önceki mesajimdada iyi sistem dememin nedeni buydu, bizde daha yeni anliyoruz bu sistemi.

exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
January 25, 2018, 10:53:52 PM

Sen kac merit aldin hocam ? Bende ilk on küsür tane vardi caen arkadas bana merit gönderdi benim meritlerim artti, Neo arkadasa gönderdim meritleri (sayesinde Kucoin airdropa katildim sonra biraz daha KCS aldim iyi kazandim ondan gönderdim bunuda söyledim alt hesap falan filan diyenler olacaktir, ayrica kendisi ile daha öncedende tanisiyoruz isteyene eski mesajlarimizla kanitlarim neo hocamda ok verirse) sonra o sagolsun bana göndermis ben gene merit kazandim.

Simdiiiii bu hesaplarin hepsi benim olsaydi yani bir kisinin olsaydi! ben genede Level atlayamiyorum hatta suan atlamam icin bir bukadar daha kazanmam lazim. Önceki mesajimdada iyi sistem dememin nedeni buydu, bizde daha yeni anliyoruz bu sistemi.

Yok hocam beni yanlış anladınız yabancılarda bu çoklu hesap olayı çok var siz yada diğer kullanici arkadaşlar dürüst olabilir hani diyorum  bu durumu kötüye kullanan olur mu çoklu hesap olayı kendi kendine merit verme mesela bunu demek istedim ve bu durum için ne gibi bir önlem alınabilir ben sisteme karşı değilim bence kaliteyi arttıracak
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
January 25, 2018, 10:59:31 PM
Merited by EFS (2)

Bu merit hakkinda ağlamak yerine sistemi kabullenip yapıcı mesajlar atmanız gerekiyor, olmuşa çare yok derler boşuna uğraşmayın.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 25, 2018, 11:07:27 PM
Merited by bdivrik (5), temmuz (5), EFS (1), Bheze (1)

Forum genelinde verilen meritleri şuradan görebilirsiniz :

Konu/Mesaj olarak : https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topreplies
Kullanıcı olarak :   https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topusersat

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 65 »
  Print  

Jump to: