Bitcoin Forum
March 28, 2024, 04:32:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 711553 times)
Required Information
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 2

View Profile
January 26, 2018, 09:53:36 AM

Verilen merit sayısı az ama rank atlamak için istenen merit çok fazla. Sistem genel olarak kaliteyi yükseltmek ve spam olayını azaltmak için tasarlanmış ama bu da suistimal edilecektir. Artık 2 seneye full member olurum tabi merit toplayabilirsem. Düzeltmeler olmalı zamanla bu sistemde mecburi.
1711643550
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711643550
Reply with quote  #2

1711643550
Report to moderator
1711643550
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711643550
Reply with quote  #2

1711643550
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2940
Merit: 1477

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
January 26, 2018, 12:28:59 PM
Merited by EFS (2), xzone (1), temmuz (1), dogaatac (1)

saçmalıktan öteye gidemez kalkması gerekiyor

3 gün önce full member üyeliğim verilmedi,ardından 2 gün once bu olay çıktı yeterli aktive puanımın olmasına rağmen hemde

Saçmalık olan sensin. Merit vereyim diye postlarına baktım, bir tane düzgün mesajını bulamadım. Sizin gibi foruma hiç katkı sunmayanlar kolay kolay rank atlayamasın diye getirilmiş çok yerinde bir uygulama. Geride kaldı öyle 3 ayda konu dışına 120 post atayım Full Member olayım dönemleri. Wink

Güzel post attığı halde merit alamayanlar bana PM atabilir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 26, 2018, 12:41:51 PM
Merited by ingiltere (2), EFS (1), xzone (1)

Birkaç mesajda başka forumda buradan bahsedenler olduğunu duymuştum, şöyle bir göz gezdirdim ve dehşete kapıldım. Biz Bitcointalk'a üye olduğumuzda bounty nedir bilmiyorduk, meğersem adamlar hayatında Bitcoin'e yatırım yapmamışHuh? Yeni bir üye bir keresinde beni negatif trust verip kampanyadan attırmakla tehtit etmişti (negatif verdiğinde red trust yiyeceğimi sanıyordu). Bizde herkes gibi sistemin bazı açıklarından faydalanmaya çalıştık ama kimsenin malına göz dikmemiştik. Ben forumun rütbelilerinin adil olacağına inaniyorum. Yeni üyelere topluluğa uyum sağlamaları için bir şans tanınıyor umarım bunu da berbat etmezler.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 26, 2018, 12:56:36 PM
Merited by EFS (1)

3 gün önce full member üyeliğim verilmedi,ardından 2 gün once bu olay çıktı yeterli aktive puanımın olmasına rağmen hemde

Saçmalık olan sensin. Merit vereyim diye postlarına baktım, bir tane düzgün mesajını bulamadım. Sizin gibi foruma hiç katkı sunmayanlar kolay kolay rank atlayamasın diye getirilmiş çok yerinde bir uygulama. Geride kaldı öyle 3 ayda konu dışına 120 post atayım Full Member olayım dönemleri. Wink

Forumda en cok merit verilen 30 konudan 6sı turkce localde ve biz en buyuk local toplulugu değiliz. herkes cayır cayır merit veriyor birbirine arada kayırmalarda oluyor görüyoruz ama suan tum hero ve legendlar oldukca adil sekilde merit dağıtıyor. Çogu arkadasıma daha 1 merit bile vermezken ilk kez yazısını okuduklarıma merit veriyorum. Ki konu dışında bile merit verdim. Ama sorsan şebeke kurduk birbirimize paslıyoruz meritleri Smiley
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
January 26, 2018, 01:04:23 PM

ingiltere ben yeniyim henuz ama söyle bir sey yaptım değerlendirmek sana kalmış ama faydayı biz sağlarsak umarım sonuca da birlikte ulaşırız .

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2825567.msg28945100#msg28945100

exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
January 26, 2018, 01:13:03 PM
Last edit: January 26, 2018, 02:21:04 PM by exotr

Kalitenin artması açısından gerçekten de pozitif etkisi olacaktır. Ancak saadet zinciri gibi merit kardeşliği kurulursa sistemin sıkıntılarda yaratabileği aşikardır.

Başladı bile merit satanı nı geçtim telegram ve whats up grupları bile kurulmuş bu sistemin neresi adil biri söylesin benim hero member olmam için 90 merit bulmam lazım kim verecek kaliteli post atsak bile adam elindekini vermez ki bu sistemin açığı çok illegal yola başvuran çok  sistem iyi ama biraz daha yumuşatmalari lazım
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
January 26, 2018, 01:17:40 PM

Merit aslında güzel sistemde bazı düzeltmeler olması gerekiyor sanki. Benim mesela bir tane merit verme hakkım var. Şimdi bana kimse merit vermeyince bu kez ben hiç merit veremeyeceğim.En azından her  activity döneminde yenifen merit verme hakki olsa bence güzel olabilir.

greatoceanTR
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 3

View Profile
January 26, 2018, 02:52:04 PM

Hayırlı olsun. Düşünce guzel, umarım uygulamada da bastırılı olur. Ahpap çavuş ilişkisine açık bir durum. Daha faydalı, yaratıcı, yön gösterici mesajlar ve konuların önünü açacak gibi görülüyor.
ozgurk
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

OPEN GAMING PLATFORM

View Profile
January 26, 2018, 03:04:44 PM

Yeni girenlere yada tanıdığı olmayanlar için zor süreç, yani tek hesabın varsa ve tanıdığın yoksa kötü. inşallah kaliteli içeriğe hak gözeterek ++ veren arkadaşlar olur.

dincer125
Member
**

Activity: 110
Merit: 11

View Profile
January 26, 2018, 03:09:13 PM

8 dolara 1 merit satıyorlarmıs. Telegram grubunda paylasildi dün. Su anda sadece satiyorlarmıs.
Ileride alim talepleri de olabilir demis. Bayagi ticarete dokmus bile adamlar.
Full member olmak icin 90 merite ihtiyacim var. 90 X 8 =720 dolar. Deger mi?

Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336

View Profile
January 26, 2018, 03:16:26 PM

Aslında forumda üye olunan her hafta için örnek olarak 3 merit verilebilir bu durum herkesin az miktarda olsa merit sahibi olmasını sağlar aynı zamanda kısır döngüleri önler diye düşünüyorum.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 26, 2018, 03:26:54 PM

8 dolara 1 merit satıyorlarmıs. Telegram grubunda paylasildi dün. Su anda sadece satiyorlarmıs.
Ileride alim talepleri de olabilir demis. Bayagi ticarete dokmus bile adamlar.
Full member olmak icin 90 merite ihtiyacim var. 90 X 8 =720 dolar. Deger mi?
Merit al-sat yasak. Böyle spam sahışları dikkate almayın.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
January 26, 2018, 03:35:17 PM

Bence adil bir sistem ancak meritle beraber suistimalinin tespiti halinde toplu ban sistemide getirilebilir. Bu merit satış vs. konusunu daha şimdiden kontrol altına almak gerekir yılanın başını küçükken kesebilmek için.

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
January 26, 2018, 06:06:08 PM

Aslında sistem gayet güzel tam multi hesap ayıklamaya yönelik bi sistem. Multi hesaplarına merit atacak ahbapların on kere düşünmesini sağlamak için olabilecek en güzel mekanizma. Sadece baslangıc merit dağılımı pek adil olmadı rank yerine aktiviteye göre bir dağıtım yapılabilirdi. Sonuçta bu hafta rank atlayan bir kullanıcı ile haftaya rank atlayacak olan bir kullanıcının sr. member-hero member baz alındığında arasında bir hafta için 250 meritlik hicte adil denemeyecek bir fark yaratılmış oldu. Hero-Legend için bu fark 500 merit benim tek eleştirdiğim konu budur. Theymos adminin bu konu ile alakalı açtığı başlıkta ben sadece alıntı yapıp yollamış altına hiçbirşey yazmamış bir legend üyenin 5 merit aldığını gördüm mesela. Mekanizmanın kaliteye olumlu bir etkisi elbetteki olacak herkes yazdığı şeyi düşünüp yazacak, herşeyden öte multi hesaplara çok yerinde etkisi olacak ama ahbap çavuş ilişkisinede baya etkisi olacak. Bana göre belli bir ranka ulaşmış en az üç kişinin negatif merit verdiğinde geçerli olacak, pozitif meritin söz konusu olmadığı bir sistem daha iyi bir kontrol sağlayabilir kullanıcılar üzerinde. Uygulamanın zamanada ihtiyacı var tabii olumlu olumsuz yönlerinin daha iyi görülebilmesi açısından, herkese hayırlı olsun vesselam
frarslan
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
January 26, 2018, 06:30:15 PM

Bu olay güzel olmuş kaliteyi artıracağı açık bir uygulama. Ama umarım bizim insanlarımız bunu düzgün bir şekilde kullanır. Neden derseniz airdrop linki paylaştığınızda bile referansı iptal olsun diye farklı yollar izleyen kişilerle dolu forum. Ya da faydalı bir şey paylaşsan bile onu takdir etmeyen teşekkür etmeyen kişiler bizim pek çok insanımız. Umarım bu merit olayında adil davranır herkes de hak eden hak ettiğini alır.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
January 26, 2018, 06:49:11 PM

Bence forumun geleceği ve kalitesi için gayet güzel bir sistem olmuş. Post kasmak için atılmış spam mesajlar,gereksiz kalabalıklar zamanla temizlenecektir.Yeni başlayanlar için zorlayıcı bir sistem ve birkaç düzenleme yapılması gerekiyor.Zaten zamanla yapılacaktır gerekli düzeltmeler.Herkes emeğinin karşılığını alacaktır diye düşünüyorum zamanla kaliteli işler çoğaldıkça.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
January 26, 2018, 07:19:06 PM

Local forumun selameti icin guzel bir hareket olmus.global zaten kurtlar sofrası
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1034

View Profile
January 26, 2018, 07:25:09 PM
Merited by EFS (2)

Dostlarım,

Merit sistemi çok mantıklı.  Bakin cakma hesap kayniyor bountyler.. Boyle bir uygulama ile kisitlamalar yapilabilir bunda sunun da yapilmasi amaclanmis : Tek hesap kullanımını arttırmak. Çünkü forumdaki çoğu kişi 120 post atıp full, 240 post atıp senior oluyordu. Sonra ver elini bountyler..

Bir kisitlamanin gelmesi gerekiyordu. Buda merit sistemiyle oldu. Birkac eksiğini gordum sadece onların nacizane siz forumdaşlarımla paylaşmak istiyorum.

1- Merit kaynağındaki kısıtlılık.
 Merit kaynaginda kisitlilik biz kullanicilari üzen bir detay oldu. Çunku 2 merite karsilik 1 sMerit veriliyor buda zamanla tükenecek bir sistem olusturuyor. Forum moderatorlerimiz bu konuda bir fikir olusturmus. Merit kaynagi demisler ve 35 hesap bu konuda secilmis. Bunlarda anladigim kadariyla normalden fazla sMerite sahip olup 30 gunun sonunda yeniden yenilenen bir sistem de olmus. Yanliz burda da o 35 kisinin turkce forumunda olup olmadigi postlarin o kisiye gore kalite olup olmadigi sorulari akla geliyor.

2- Coklu uyelik sahiplerinin kendi hesaplarini yukseltmesi.
Burda daha once 10 15 tane hesap acmis arkadaslarimizin yuksek rutbeleriyle sMerit sayilarinin fazlaligi sonucu kotu niyetli olanlari ikili yola girecek. Ya merit satisi yada kendi alt hesabini yukseltmesi. Bu ikiside yakalanmasi durumunda ban sebebi. Bu riskte o arkadaslarin. Bizi ilgilendiren tarafi ise o 15 hesapta gonderilen sMeritlerin adaletli gonderimi saglanirsa bizim Meritlerimizin artması. Boyle bisey olmadigi icin bizi olumsuz etkiliyor.
3-Ilk uygulama nezdinde bir istisna gosterilip kisi basi activity =Merit gibi bir uygulama yapilabilirdi. Özellikle rutbe atlama yakinindaki arkadaslarimizi bir nebze rahatlatabilirdi bu uygulama.

Velhasıl Merit sistemi çok güzel bir dusunce ama suistimallere musait. Bu konuda mod arkadaslarimiza daha cok is dusecek. Tebrikler ve Bol meritler Wink

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
January 26, 2018, 07:44:45 PM

En cok merit gönderilen konularda Türk basliklarinin ezici bir üstünlügü var Smiley  Hadii Paylasmaya devam ozaman korkmayin merit gönderirken..

https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=toptopics

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
January 26, 2018, 08:15:15 PM

merit sistemi alttakiler için çok zor, üsttekiler için de gereksiz iken garip bir hal almış sanki, bakalım uygulamada nasıl olacak. başlangıç için activity ye göre verilseydi sanırım daha az maduriyet olacaktı. düzenleme düşünülüyor mu, yoksa şu hali kesin mi?

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: