Bitcoin Forum
April 26, 2024, 07:22:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 744425 times)
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 673

View Profile
January 27, 2018, 11:20:22 AM
Merited by EFS (1), Symmetrick (1)

Merit satış başlıkları açılmaya başlamış bile, geçmiş olsun...
Evet o tip başlıklar açılmaya başlandı ancak bu tip başlıklar da  Wink https://bitcointalk.org/index.php?topic=2823221.80

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
1714159369
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714159369
Reply with quote  #2

1714159369
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714159369
Hero Member
*

Ignore
1714159369
Reply with quote  #2

1714159369
Report to moderator
1714159369
Hero Member
*

Ignore
1714159369
Reply with quote  #2

1714159369
Report to moderator
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
January 27, 2018, 12:37:02 PM

güzel bir sistem olmuş. ilk bakışta rank atlamak çok zor hale geldiği için rahatsız olanlar var ama konudışındaki mesajları görünce çok doğru bir karar verildiği ortaya çıkıyor.
en azından artık tek kelimelik konu ile alakası mesajlar görmeyiz gibi geliyor Smiley

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 27, 2018, 12:44:02 PM

forum içerisinde kaliteli postların önünü açacak, kim daha çok emek veriyor değer sahibi ise o net olarak gözükecektir. multicilerin de "merit artırması zor diyerek" cayacağını düşünüyorum.

senior üye olmama 16 activity puan kala olan bana ve üyelik rütbesinin artmasını bekleyenlere oldu.
150 merit puanı almalıyım ki rütbem artsın.
bende mevcut olan tüm smeriti başka bir üyeye gönderdim.
smeriti olanların da benim gibi yapması ile forumda smerit kardeşliği büyüyebilir.
size bir zararı da yok smerit gönderince kesinlikle meritlerinizde azalma olmuyor.

ama istediğim keşke şu 2-4 hafta gibi rütbe atlamasına zaman kalanlara bir güzellik yapsalar.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
January 27, 2018, 12:45:53 PM
Merited by utkuy (10), Dogan86 (8)

bir de eksi merit durumu var, mualefet edersin, ya da dolandırı birine dolandırıcı dersin, ya da sadece birilerine bounty de rakip olursun vs vs. multi acc olan biri pat yapıştırır eksiyi, kimden geldiğini anlayamazsın, kimvurduya gidersin. forum kaliteli filan olmayacak, özgürlüklerin kısıtlandığı nerede kalite görülmüş, kaliteden ne anlıyorsunuz, kime göre neye göre, sadece üzerimizde baskı ve merit kapma kaygısı olacak, tepeden inmeci uygulamalar, biz yaptık oldu, zaman geçer aaa olmamış geri alalım, vs vs. kusura bakmayın iyi yanından bakmaya çalışıyorum kaç gündür, bu konu altında da 3. post um, daha da yazmayacağım bu konuyla ilgili, allah sonumuzu hayır etsin, yaşasın eşi dostu, multi account u olanlar. tek başınaysan bu dünyanın hiç bir yerinde (sanal ı dahil) acısız bir hayat yaşayamazsın.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 27, 2018, 01:01:40 PM
Merited by jopen (1)

Bu tuzu kuru olan arkadasları anlamak gercekten guc. Yok her gun yazarsan bu kadar alırsın, guzel yazsaydın su kadar alırdın...

Baba usenmedim gittim ben de senin 500 mesajdan bazilarina baktim.
Eyvallah, bizden tecrubelisin. 2013 te uye olmussun. 2009 dan beri de BTC ile ilgilisin. 2009 dan beri BTC ile ilgili olduğum nerede yazıyor hele bir göster. okumadan sadece mesajların arasında 2009 u görüp salladın sanırım.
Lakin bu attigin 500 kusur postun icinde ben oyle merit hak edecek fazla bilgi goremedim.

bazilarini yazayim suraya.

+Sushi cok guzel bir yemek
+Cok tesekkur ederim faydali oldu
+Soru sormustum, cevabini aldim. Tesekkurler
+Bitcoin aldigimda bu kadardi. Sonra su kadar oldu. Unutacaginiz bir para ile bu ise girin. Uzun vadeli dusunun.
+Bu coin su kadar pump oldu, sonra bu kadar dump oldu.

Gönderdiğim ve aldığım meritler şurada bak bakalım bahsettiğin mesajlarla ilgili ve özellikle ilgili sushi mesajı için merit alınmışı : https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;u=102409

bunlar benim okuyup da dikkatimi cekenler. Icerigi daha kaliteli olanlar varsa kusura bakma, hepsini okuyamadim.

Simdi bana kalkip da sistem adaletli olmus diyebilir misin?
Yine once gelen parsayi toplar durumu olustu burada.
Hero olmus, Senior olmus adam icin atla deve degil durum. Dolayisiyla tuzu kuru bu arkadaslarin.

Burada merit alan diger arkadaslarin yorumlarinin bazilarina da baktim.
Genellikle sistemi oven yorumlar. Guzel olmus, gerekliydi diyenler.

Biz de hemfikiriz, faydali olmus; lakin ilk etapta yapilan merit dagitimi hatali.
Onlarca hesabi olup multi kasanlar var. Bunu engellemek icin de yerinde bir hareket.
2 rank arasinda bu kadar fazla merit olmasi ise dogru degil.

Kalite artsin eyvallah da burada senior olup su ana kadar kaliteli post atmamis olanlar var.
Ve bu adamlar baskalarinin yorumlarini degerlendirip merit dagitacak.

kisacasi bir yetmez ama evet vakasi daha...

Bilgili olduğumu hiç bir zaman kabul etmedim.. kaliteli mesajlar attığımı iddia etmedim. boş konuşma.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 27, 2018, 01:03:25 PM

Hergün birileri mesaj atıp duruyor.Merit değiştokuşu yapalım diye.Yapmayın böyle amatorlukler kimse size böyle merit vermez

Ermancyp
Member
**

Activity: 70
Merit: 43

View Profile
January 27, 2018, 01:09:44 PM
Merited by RaltcoinsB (6), cacakax (1)

Bu konu başlığında merit sistemini eleştirdiğim yorumlarımı bulabilirsiniz.
Düşüncem değişmedi hala eleştiriyorum çünkü biliyorum ki hakkaniyet ile merit dağıtacak insan sayısı çok az, geneli arkadaşlarına merit verecek, yine bir kaç başlıkta denk geldim bazı üyeler yenilere merit vermem veya vermeyi düşünmüyorum tarzı yorumlarda bulunmuş. Bu yorumlarda gösteriyor ki eleştirilerimde ve kaygılarımda haksız değilim.

Ben newbie ve memberlara yönelik basic seviyede bir araştırma-analiz konulu başlıklar açsam, biliyorum ki bu başlıklar üst ranklarda ki kullanıcılara hitap etmeyecek veya bunlar zaten bildiğimiz konular diyip bakmadna geçecekler peki o zaman bana veya bize kim merit verecek. Kaliteli içerik kime göre neye göre olacak. Legendary veya hero kullanıcılardan merit alabilmem için quantum fiziğini incelemek gerek galiba.

Şimdiden merit satışları başladı ( yasak denilse bile telegramda whatsappta illa satılacak).

Madem herkes düşüncelerini özgürce söyleyebiliyor, örnek ben yenilere merit verme taraftarı değilim diyen kullanıclar gibi. Böyle insanlardan medet umacağıma;
Bende özgürce düşünce mi söylüyorum.

Gönderebileceğim 15 MERİT mevcuut. Bana 15 merit gönderene bende 15 merit atacam.

Maalesef bu sistem bunları doğurdu ve doğuracakta!!
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 27, 2018, 01:33:55 PM

@cacakax 119 da kaldığını ve bunun şanssızlık olduğunu zaten söyledim okuduğun mesajın sadece giriş kısmına bakıp gerisini okumadan saldırı moduna geçme.

bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
January 27, 2018, 01:48:43 PM

Bu merit olayı yeni bir tartışmayı beraberinde getirdi  😃. Takmayın o kadar boşverin  rütbe filan  olursa olur , 
nicomedya5
Sr. Member

Merit: 256

View Profile
January 27, 2018, 02:20:49 PM

Arkadaşlar iyisiyle kötüsüyle bir sistem getirildi foruma sonuçlarını görmek için en azından 2-3 ay beklememiz gerektiğini düşünüyorum.Bence ilerleyen zamanlarda merit kaynağı olacak kişiler artırılacaktır.Umarım forumdaki spam mesajların önüne geçilebilir.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
January 27, 2018, 02:23:10 PM

Arkadaşlar arşiv araştırmasının manası yok herkes bilgi yüklü mana yüklü mesajlar atmıyor elbette kalitesi düşük mesajlar olacaktır. Yeni sistem 2-3 ay uygulansın asıl o zaman görceğiz faydalı mı faydasız mı?

Ben Merit sisteminden en net şunu anladım. Evet mesaj kalitesini yükseltmek amaç, forumda boş muhabbet olmasın bilgi içeren paylaşımlar olsun. Ancak son durumda eski üyeleri ödüllendirdi bu durum. Forum eski üyelere resmen bir ayrıcalık verdi.

Bunada denebilecek pek birşey var mı bilmiyorum. Kaldı ki bountylerin para ettiği sağlam dönemleri yaşadılar iyi paralar kazanmış olan pek çok üye olduğunu düşünüyorum. Ancak topluluğu büyüten başlangıçta emek verenlerde onlar. 2-3 ay sonra Merit sisteminin artısı eksisi değerlendirilir eksikleri giderilir diye düşünüyorum.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
January 27, 2018, 02:28:27 PM

Arkadaşlar arşiv araştırmasının manası yok herkes bilgi yüklü mana yüklü mesajlar atmıyor elbette kalitesi düşük mesajlar olacaktır. Yeni sistem 2-3 ay uygulansın asıl o zaman görceğiz faydalı mı faydasız mı?

Ben Merit sisteminden en net şunu anladım. Evet mesaj kalitesini yükseltmek amaç, forumda boş muhabbet olmasın bilgi içeren paylaşımlar olsun. Ancak son durumda eski üyeleri ödüllendirdi bu durum. Forum eski üyelere resmen bir ayrıcalık verdi.

Bunada denebilecek pek birşey var mı bilmiyorum. Kaldı ki bountylerin para ettiği sağlam dönemleri yaşadılar iyi paralar kazanmış olan pek çok üye olduğunu düşünüyorum. Ancak topluluğu büyüten başlangıçta emek verenlerde onlar. 2-3 ay sonra Merit sisteminin artısı eksisi değerlendirilir eksikleri giderilir diye düşünüyorum.

Eskiden imza kampanyasına katılıp aldığın btc lerı biriktirmiş olsa şu an çok deli para eder, 
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
January 27, 2018, 03:43:57 PM

vallahi uygulayıcıları tebrik ediyorum. içi boş onlarca mesajın arasından düzgün bir şeyler okumak zorlaşmıştı. artık insanlar gönderilerinde daha dikkatli davranıp bir şeyler üretmeye ve faydalı olmaya çalışacaklardır. ama suistimal edilebilir yönleri de var bu sistemin. eksilerini artılarını zamanla göreceğiz. en azından kaliteli mesaj üretmek adına böyle bir uygulamaya başlanmasını takdirle karşılıyorum.
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
January 27, 2018, 04:16:18 PM

Yeni gelen sistem umarım etkili olur. Fakat bununda açıkları var bir kaç kişinin de dediği gibi. Bir topluluk kurulup yolunu bulacak insanlar illaki çıkacaktır. Bunların engellenmesi ve sistemin daha iyi hale gelmesi için daha çok geliştirmeye ihtiyaç var bence. Bu sadece arayüz gibi.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
January 27, 2018, 04:22:22 PM

ilginç bir sistem olmuş. biraz kafa kartıştırsa da zamanla detayları netleştirebileceğimizi düşünüyorum. iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum. activity puanına göre mevcut meritler dagıtılmış olsaydı daha adil olabilirdi. steemitteki upvote olayına benzettim. e malum orayı bu upvote olayından dolayı tekelleştirdiler. şimdi aynı şeyin burda da olması söz konusu.
rank atlamak deveye hendek atlatmaktan zor oldu desenize. hayırlı olsun diyorum. Smiley
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
January 27, 2018, 05:33:08 PM

Su merit olayi cikti cikali uykular haram bana  Grin hesaplamalara girisiyorum bakiyorum napiliyor ne ediliyor  Grin

Simdi benim 28 mayista senior icin activity yetiyor hergun 1 merit alsam 232 merit yapiyor arada 1er tanr daha verenler olursa yetiyor ama iş hergun 1 meriti hangi forumdasim yollayacak orada  Grin

Biz yine postlarimizda az cok insanlarin kendilerinden birseyler bulabilecegi yada faydalanabilecegi yazilar yazmaya ozen gosterelim. Cok istersek olur ya inaniyorum hele merit sisteminde en fazla en az alanlar kisminda turk localinin guzel etkisi oldugunu gormek endiselerimi bir tık daha azaltiyor. Hele ki merit kaynaklarinda 2-3 turk forumundan arkadaslarin olmasi cok tatli olur. O zaman eminim 30 gunde bir smeritleri yenilenecrgi icin o arkadaslar biraz daha bonkör davranirlar.

Velhasil en gec haziranda senior olmam sizlerinde rutbe atlamalari dilegiyle.iyi meritler  Grin

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Cean
Hero Member

Activity: 807
Merit: 522

View Profile
January 27, 2018, 05:39:59 PM

Lütfen artık cevap yazmayın amk unwatch yaptığım halde hala görüyorum bu konuyu güncellenen konular listesinde. Çoğu post sırf post olsun diye post. Arkadaşlar tamam anladık. Kiminiz uzun uzun yazıyor belki merit alırım düşüncesiyle, kiminiz ağlıyor, kiminiz eleştirdiğini zannedip zırvalıyor. Paso shitpost! Yeter aq konu kilit olsun artık bu ne!
nicomedya5
Sr. Member

Merit: 256

View Profile
January 27, 2018, 05:52:15 PM

Lütfen artık cevap yazmayın amk unwatch yaptığım halde hala görüyorum bu konuyu güncellenen konular listesinde. Çoğu post sırf post olsun diye post. Arkadaşlar tamam anladık. Kiminiz uzun uzun yazıyor belki merit alırım düşüncesiyle, kiminiz ağlıyor, kiminiz eleştirdiğini zannedip zırvalıyor. Paso shitpost! Yeter aq konu kilit olsun artık bu ne!

Bu mesajı atarken siz de konuya yazı yazmış oluyorsunuz.Bence sizin postunuz da sırf post olsun diye atılmış ayrıca insanlar niye uzun mesaj atmaya çalışsınki sizin gibi canı isteyip rastgele mesaja 50 merit atan üyeler var(!) Grin
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
January 27, 2018, 05:55:29 PM

peki neden bir adet merit gönderme var böyle saçmalık mı olur ?
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
January 27, 2018, 06:06:45 PM

biz yeni üyeler şapa oturduk demek oluyor. Cry Tongue

Bitcoin
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: