Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:43:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 754271 times)
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
August 30, 2018, 02:57:31 PM

kimse memnun değil bu sistemden. yabancı dilimiz olmadığı ce türkçe bölümünde de fazla merit olmadığından rütbe atlamamız çok zor ve aşırı can sıkıyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
1714941797
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714941797
Reply with quote  #2

1714941797
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
fbmania
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
August 31, 2018, 12:42:52 AM

Sadece bu merit sistemi değil genel olarak sistemde sorunlar hat safhada belki bunları yazıyoruz diye de banlanabilirim lakin insanların bol bol dile getirmeleri gerekir, merit sistemi açık açık bazilarini kollayan bir sistem tüm sitede o kadar yapıcı yorum yap konu aç yine de merit alamazsın alsan bile çok zorlarsin bu sistem tamamen çöp ve diğerlerini yani bizleri kandirmaktan öte bişey değil, diğer sorun banlamalar veya cezalar kardeşim yapıcı yorum tamam, olumsuz saçma sapan yorum yok adam bani basmış maile geri dönen yok falan da filan degisim kesinlikle şart saygılar
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
August 31, 2018, 12:34:50 PM

Yeni Üyelerden biri kendince kısa , kendi düşüncelerini aktardığı bir konu açmış hemen meritlerı yollamış arkadaşlar,  diğer tarafta adam götünü yırtıyor bir tane merit alamıyor milletin insafına kalmış bir sistem,

bu sistemde adaletli bir dağıtım mümkün değil , ön yargılar kesinlikle oluyor bu engellenemez , burada merit verenleri eleştirmiyorum sistemin kendisi yanlış ve temelden bozuk
499 aktivite olan adama 250 merit verdiler, 200 aktivite olan kişiye de 100 merit verdiler , ilk başta burada haksızlık oldu.

Bunları geçtim adam yırtınıyor  bir merit alamıyor , benim gördüğüm budur.  Ben baştan merit işine uğraşmadım iki konu açtım onda da gelmedi zaten.  Gelmesi içinde uğraşmayacagım
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
August 31, 2018, 03:04:40 PM

şu merit olayında rütbeler arasındaki fark çok fazla. belki öyle olması doğrudur fakat gönderilebilir smerit sayısı da oldukça az. böyle bir sistemde rütbe atlayabilmek çok da mümkün olmuyor evet konsept olarak mantıklı gelebilir ama uygulamada yetersiz.
ilave çözümler getirilebilir. örneğin her çeyrek dönemde X miktar veya atılan post sayısının %10 u kadar merit veya smerit yüklense hesaplara daha fazla merit etkileşimi olur.

BlackRed21
Member
**

Activity: 228
Merit: 10

View Profile WWW
August 31, 2018, 04:02:21 PM

Merit sistemi sebebiyle forumdan nefret eden arkadaşlar var, çok haklılar. Şayet bir düzenleme yapmazlarsa ilerleyen zamanlarda başka alternatif forum sitelerine göçler başlayacaktır.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
August 31, 2018, 09:22:47 PM

Şimdi benim 190 tane mesajım var ve bunların hiçbirisi merit almayı haketmemiş ! Ondan sonra da bu sistemin adil olduğuna inanmamız gerekiyor? Kesinlikle modern bir kast sistemi bu merit olayı ve kaldırılması gerekiyor.
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
August 31, 2018, 11:25:13 PM

Merit sistemi sebebiyle forumdan nefret eden arkadaşlar var, çok haklılar. Şayet bir düzenleme yapmazlarsa ilerleyen zamanlarda başka alternatif forum sitelerine göçler başlayacaktır.

Bu sistem gelmeden önce forumdan nefret etmeye başlayanlar olmuştu, onlar da haklılar. Burayı sadece gelir kapısı ve hatta daha da kötüsü sömürülecek bir ortam haline getirenler asıl suçlulardır. Yönetim veya kullanıcıların bir suçu yok. Zaten bu bahsettiğim kişiler yeni açılan alternatif forum sitelerini tercih edip oraya yöneldi. Yolları orada açık olsun.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
September 03, 2018, 04:34:23 PM
Merited by EFS (3), BitcoinTurk (1)

Bu tarz sistemler her zaman insanların açgözlülüğü ile, sömürmesi ve sistemi suistimal etmesi ile başlıyor.

Bizzat whatsapp gruplarında denk geldim 4-5 tane hesap açanları, her gün tüm hesaplardan saçma sapan mesajlar atıp aktivite dolduranları. Ondan sonra da sr. member hesap şu kadar, hero şu kadar diye satıp para kazanıyorlar.

Yada bountryler için, sırf mesaj atmış olmak için birçok alakasız mesajlar atılıyor. İşin gerçeği merit sistemi gelmeden önce üyeler çöplüğe çevirdi siteyi. Her konuda olduğu gibi bu konuda da önce güzel bir sistem, kazançlı bir ortam oluyor. Daha sonra insanlar sistemi suistimal etmeye başlıyor, ortalık karışıyor. Sonra da mecburi olarak yöneticiler sert bir kural koyuyor.

Bir örnek vereyim, geçtiğimiz sene evimin yakınlarındaki bir cadde yenilendi. Çok yüksek olmayan bir kaldırım yaptılar. Hem görünüm şık oldu, hem insanlar rahatça geçebiliyordu. Daha sonra insanlar buraya araçlarını çıkarmaya, yolu engellemeye başladılar. Defalarca uyarı yazıları eklendi, birkaç defa polis bekletilip insanlar uyarıldı. Aylarca böyle devam etti. İnsanlar kaldırımın üstüne aracı çıkarıp hem akan trafiği engelliyordu, hem kaldırımdan geçen insanların - caddede yürüyenlerin yolunu kesiyorlardı.
Sonuç ne oldu peki ? Bir gün belediye ekipleri geldi, 1 metre ara ile bütün kaldırımlara demir dubaları vidaladılar. Artık ne dükkanlar ürün taşımak için duraklayabiliyor, ne gece ev sakinleri aracını kapısının önüne park edebiliyor. Yol da hapishane gibi, 2000 tane duba doldu.

İnsanlar bazen uyanıklık yaptıklarını düşünüyorlar ama iyi niyeti suistimal ediyorlar. Sonunda da mutlaka bir tedbir geliyor. Kaç tane eski üyeden duydum birçok hesap açtığını, sr yaparsam şu kadar satacağım diye saçma sapan mesajlarla doldurduğunu. Hatta arada sistem algılayıp bloklayınca da yazıyorlardı nasıl hesabımı kurtarırım diye whatsapp gruplarında.

Merit sistem evet biraz eksik bir uygulama oldu ama bence kesinlikle gerekliydi. Sadece yapılması gereken biraz kolaylaştırmak. Bence ideali de önceki sistemin bir benzeri, 30 günde mesela 60 mesaj yazanlara ay sonu 10 merit kendine, 10 merit de dağıtılacak şekilde verilebilir. 30 mesaj yazana da 5+5 verilir. Böylece hem sistem canlanır, hem insanların hevesi geri gelir.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
September 05, 2018, 02:07:38 PM

Merit sistemi özellikle yeni üye olan arkadaşlarımızın biraz tepkisini çekti. Haksız da sayılmazlar. Ancak bitcointalk özellikle son bir kaç yıldır imza kampanyaları yüzünden neredeyse çöplük haline geldi. Sırf imza kampanyaları ve bounty'lerden para kasmak için özel yazılmış bot programları kullananlar bile oldu. Hatta bu botları marketplace'de satmaya çalışanları da gördük. Elbette bu sistemle birlikte, rank atlamak çok zorlaştı ama imkansız olduğunu düşünmüyorum. Fakat merit kazanmak için ingilizce başlıklarda kaliteli içerikler üretmek gerekiyor. Onun haricinde yeni bir düzenleme gelmedikçe, yerel forumlar içerisinden merit kazanmak artık çok zor.

CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
September 05, 2018, 06:48:54 PM

Bu tarz sistemler her zaman insanların açgözlülüğü ile, sömürmesi ve sistemi suistimal etmesi ile başlıyor.

Bizzat whatsapp gruplarında denk geldim 4-5 tane hesap açanları, her gün tüm hesaplardan saçma sapan mesajlar atıp aktivite dolduranları. Ondan sonra da sr. member hesap şu kadar, hero şu kadar diye satıp para kazanıyorlar.

Yada bountryler için, sırf mesaj atmış olmak için birçok alakasız mesajlar atılıyor. İşin gerçeği merit sistemi gelmeden önce üyeler çöplüğe çevirdi siteyi. Her konuda olduğu gibi bu konuda da önce güzel bir sistem, kazançlı bir ortam oluyor. Daha sonra insanlar sistemi suistimal etmeye başlıyor, ortalık karışıyor. Sonra da mecburi olarak yöneticiler sert bir kural koyuyor.

Bir örnek vereyim, geçtiğimiz sene evimin yakınlarındaki bir cadde yenilendi. Çok yüksek olmayan bir kaldırım yaptılar. Hem görünüm şık oldu, hem insanlar rahatça geçebiliyordu. Daha sonra insanlar buraya araçlarını çıkarmaya, yolu engellemeye başladılar. Defalarca uyarı yazıları eklendi, birkaç defa polis bekletilip insanlar uyarıldı. Aylarca böyle devam etti. İnsanlar kaldırımın üstüne aracı çıkarıp hem akan trafiği engelliyordu, hem kaldırımdan geçen insanların - caddede yürüyenlerin yolunu kesiyorlardı.
Sonuç ne oldu peki ? Bir gün belediye ekipleri geldi, 1 metre ara ile bütün kaldırımlara demir dubaları vidaladılar. Artık ne dükkanlar ürün taşımak için duraklayabiliyor, ne gece ev sakinleri aracını kapısının önüne park edebiliyor. Yol da hapishane gibi, 2000 tane duba doldu.

İnsanlar bazen uyanıklık yaptıklarını düşünüyorlar ama iyi niyeti suistimal ediyorlar. Sonunda da mutlaka bir tedbir geliyor. Kaç tane eski üyeden duydum birçok hesap açtığını, sr yaparsam şu kadar satacağım diye saçma sapan mesajlarla doldurduğunu. Hatta arada sistem algılayıp bloklayınca da yazıyorlardı nasıl hesabımı kurtarırım diye whatsapp gruplarında.

Merit sistem evet biraz eksik bir uygulama oldu ama bence kesinlikle gerekliydi. Sadece yapılması gereken biraz kolaylaştırmak. Bence ideali de önceki sistemin bir benzeri, 30 günde mesela 60 mesaj yazanlara ay sonu 10 merit kendine, 10 merit de dağıtılacak şekilde verilebilir. 30 mesaj yazana da 5+5 verilir. Böylece hem sistem canlanır, hem insanların hevesi geri gelir.

Son paragraf hariç +1. güzel paylaşım.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
fbmania
Jr. Member
*

View Profile
September 06, 2018, 03:18:23 PM

Sevgili yöneticiler bu sistem sayesinde insanlar ne kadar haksızlığa uğradığını anlıyor, sizler hiç bir çaba sarfetmiyor musunuz olmadı bu sistem olmadı...
cemalinanir
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
September 09, 2018, 01:42:21 PM

Merit gönderince gönderenden merit eksiliyomu anlamadım. eksiliyosa neden insanlar merit göndersinki
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
September 09, 2018, 03:41:27 PM
Merited by EFS (2)

Merit gönderince gönderenden merit eksiliyomu anlamadım. eksiliyosa neden insanlar merit göndersinki

Merit gönderdiğiniz zaman sizin mevcut meritleriniz eksilmiyor. Bu sistemde merit ve sMerit adında iki farklı şey bulunuyor. Merit, sizin kazanmış olduğunuz meritlere bağlı olarak artan şeydir. sMerit ise sizin gönderebileceğiniz meritler için kullanılan birimdir ki bu sMerit'leri kazanmak için merit kazanmanız gerekiyor. Örneklendirmek gerekirse benim mevcut 217 merit, 4 sMerit'im bulunuyor. Yani ben başkalarına şu an için 4 merit gönderebilirim fakat bu gönderimleri tamamladığım zaman benim merit sayım 213'e düşmeyecektir. sMerit kazanım oranı ise kazandığınız merit sayısının yarısı kadar olmaktadır. Yani birisi size 10 merit gönderdiği zaman sizin 5 adet sMerit'iniz oluyor ve siz bu 5 sMerit'i başkalarına gönderebiliyorsunuz. Merit kazanımı hakkındaki konularım için aşağıya size link bırakıyorum;

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4980658.msg44924102#msg44924102

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4522749.msg40730598#msg40730598
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
September 10, 2018, 07:58:04 AM

Bu merit sistemini kimse beğenmiyor sanırım.Herkes öyle yazmış.Ben de forumda yeniyim.Post sayım 32 oldu ancak aktivite sayım 14 te takılı kaldı.Sebebini bilen varmı? Merit olmadığı içinmi??

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
September 10, 2018, 07:20:57 PM
Merited by EFS (2)

Bu merit sistemini kimse beğenmiyor sanırım.Herkes öyle yazmış.Ben de forumda yeniyim.Post sayım 32 oldu ancak aktivite sayım 14 te takılı kaldı.Sebebini bilen varmı? Merit olmadığı içinmi??

Aktivite puanı ile meritin hiçbir bağlantısı bulunmuyor dostum. Aktivite puanları her 2 haftada bir olarak güncellenir ve bu süreç içerisinde en fazla 14 aktivite puanı kazanabilirsin. Fakat merit bu şekilde değildir, anlık olarak değişebilme özelliğine sahiptir. Kaliteli içerik paylaşarak anlık olarak onlarca merit alabileceğin gibi haftalarca merit kazanmamak da mümkündür. Aktivite puanın hakkında bir ekleme daha yapmak istiyorum, bir sonraki aktivite güncellemesinde bu puanın 28 olacaktır. Her 2 haftalık süreçte ve post attığın sürece bu puan 14-14-14 şeklinde artacaktır. Daha önce açmış olduğum bir konumda rütbe sistemi hakkında yaptığım bilgilendirmeyi de buraya bırakıyorum, okursun ve anlarsın sistemin nasıl işlediğini ve nasıl rütbe atlayabileceğini. Smiley

Rütbe sistemi, adında anlaşılacağı üzere forum içerisindeki kullanıcılar arasında eşitlik sağlamakta olan mevcut sistemdir. Bu rütbe sisteminde bir üst kademelere geçilebilmesi için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar Activity (Aktivite puanıdır, her 2 haftada bir olarak güncellenir. En az 14 mesaj atılması durumunda 14 puan kazanılır.), Merit (En son eklenen kriter ve oldukça zor kazanılıyor. Faydalı mesaj yazarak kullanıcılar tarafından alınabiliyor. Bir nevi Rep sistemi gibi düşünülebilir.), ve mesaj sınırıdır. Mesaj sınırı kriteri ise tıpkı her forumda olduğu gibi belirli rütbelere ulaşılması için gerekli olan kriterdir. Ne kadar çok mesajınız olursa o kadar yüksek rütbe elde etme şansınız olur. Tabii ki diğer iki kriterleri de sağladıkça. Rütbe sistemi bu şekilde çalışıyor. Forum içerisinde belirlenmiş rütbeler ise şunlardır;

Brand New (Yeni katılmış üyeler için verilen rütbedir.)
New Member (Tek mesaj ve 1 activity puanı ile alınabilmektedir. Genellikle foruma üye olduktan sonra tek mesaj atılması durumunda birkaç dakika içerisinde bu rütbeye geçiş sağlanır.)
Jr. Member ( 30 mesaj ve 30 activity puanı ile elde edilen bir rütbedir. Genellikle bu rütbe ve üzerindeki kullanıcılar imza kampanyaları ile kazanç sağlamaktadır.)
Member (10 merit puanı, 60 activity puanı ve minimum 60 mesaj ile kazanılan rütbedir. Birçok imza kampanyasında da az da olsa bu rütbe için slot açılmaktadır.)
Full Member (100 merit puanı, 120 activity puanı ve minimum 120 mesaj ile kazanılan rütbedir. Bu rütbe seviyesine ulaşıldığı zaman avatar ekleme hakkı elde edilir. O sebep ile bir miktar ek olarak avatar bonusu da kazandırdığı sık sık görülmektedir.)
Sr. Member (250 merit puanı, 240 activity puanı ve minimum 240 mesaj ile elde edilebilen değerli bir rütbedir. İmza kampanyalarında güzel kazançlar sağlamak için ideal bir rütbedir.)
Hero Member (Kahraman rütbe olarak bilinen bu seviye 500 merit puanı ve 480 activity puanının yanı sıra en az 480 mesaj ile kazanılmaktadır. Kaliteli bir kampanya ile binlerce lira kazandırdığı bilinmektedir.
Legendary Member (1.000 merit puanı ve 775-1030 activity puan aralığı ile kazanılan bir rütbedir. En az 775 mesaj ile bu rütbeye gelinmektedir. Bu rütbe ile forumun en üst rütbesine ulaşmış olduğunuz gibi en yüksek kazanç oranlarını da elde edersiniz. Sürekli kampanya bulunması halinde bir yıl içerisinde 2.5 BTC gibi kazanç elde eden üyeler bulunmaktadır.)

Son olarak eklemek istediğim nokta ise merit sistemi hakkında. Merit sistemi ile tek bir bireyin çeşitli alt üyelikler açmasının önüne geçildi ve bu gelir yöntemini kötü amaçla kullanan kişilerin de önüne geçti. Ayrıca spam mesaj atan üyeliklerin de kolay rütbe atlamamasına engel olan bu sistem genellikle çoklu üyelik sahibi veya spam mesaj sahipleri tarafından sevilmiyor. Unutma, kaliteli içerik üreten daima kazanır. Wink
fbmania
Jr. Member
*

View Profile
September 11, 2018, 10:15:44 AM

Kaliteli içerik de uretsen ben pek kazanilacagini sanmıyorum millet merit hesabı satmaya başlamış bana yok miktar demeyin bu sistem çöp bir sistem ve sadece bazı kişiler faydalaniyor
BitcoinFani
Jr. Member
*

Activity: 81

View Profile
September 11, 2018, 11:10:10 AM
Merited by BitcoinTurk (1)

yeni üye olmama ve hiç meritimin bulunmamasına rağmen, merit sistemini destekliyorum. zira bu sayede insanlar daha kaliteli yazılar yazacak, ve kendilerini geliştireceklerdir, öbür türlü, her konunun altında saçma sapan post kasma olayı oluyordur eminim merit bunların önüne geçecek. güzel bir uygulama.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
September 11, 2018, 10:19:09 PM

Merit Sistemi nedeniyle o kadar katılımım olmasına rağmen ve başarılı o kadar konu açmış olmama rağmen seviye atlayamadım Smiley
KaanTakkaci
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
September 13, 2018, 11:49:52 AM

Gerçekten çok açıklayıcı olmuş teşekkürler yazı için!
enginsev
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile
September 13, 2018, 07:07:29 PM

Üç tane başlık açtım bir tane merit gelmedi ne yapalım sıfırdan  kripto parası mi yazalım,?  Tamam güzel bir uygulama ama  en azından bu uygulama çıktığında aktivite ye göre merit verilseydi adam 450 aktivite puanı olmasına rağmen 250. Merit aldı haksızlık oldu burada

Bende bundan muzdaribim belki benim konuya merit verirsiniz Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5027670.msg
Pages: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: