Bitcoin Forum
April 19, 2024, 07:27:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 736340 times)
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
September 17, 2018, 08:23:22 AM

Artık JR'a geçiş için 30 activitynin yanında 1 tane de merite ihtiyaç duyulacak. Yeni üyeler için işler biraz daha zorlaşmış oldu. Geçmiş olsun.
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713554831
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713554831
Reply with quote  #2

1713554831
Report to moderator
1713554831
Hero Member
*

Ignore
1713554831
Reply with quote  #2

1713554831
Report to moderator
1713554831
Hero Member
*

Ignore
1713554831
Reply with quote  #2

1713554831
Report to moderator
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
September 17, 2018, 08:46:09 AM

Artık JR'a geçiş için 30 activitynin yanında 1 tane de merite ihtiyaç duyulacak. Yeni üyeler için işler biraz daha zorlaşmış oldu. Geçmiş olsun.

Hocam bu iş tamamen başka bir mecraya dönüştü, ben 240 tane mesaj yazmışım bunların hiç birisi mi 1 merit haketmedi? En azından activity olayına 1 merit verselerdi bari tamamen mağduriyet oluşturuyor bu durum, 2 yıl önce üye olmuş bir çok kişi benim activity miktarımda member oldular ama biz newbie'ye düştük.
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
September 17, 2018, 09:04:19 AM
Last edit: September 17, 2018, 11:49:23 AM by baronofficiall2

Desteklerinizi bekliyorum, iyi forumlar bol kazançlar.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4686681.0
toa53
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 2

View Profile
September 17, 2018, 02:26:47 PM

kalalım bakalım... junior member olarak. Türklerde paylaşma isteği yok ki ellerinde birikmiş varsa satar bizimkiler  Huh
toa53
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 2

View Profile
September 17, 2018, 02:30:07 PM

kalalım bakalım... junior member olarak. Türklerde paylaşma isteği yok ki ellerinde birikmiş varsa satar bizimkiler  Huh

Edit: Jr.member bile olmadığımı öğrendim. Newbie'ymişim...
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
September 17, 2018, 03:00:51 PM
Merited by EFS (2), BitcoinTurk (2)

Bu merit sistemini kimse beğenmiyor sanırım.Herkes öyle yazmış.Ben de forumda yeniyim.Post sayım 32 oldu ancak aktivite sayım 14 te takılı kaldı.Sebebini bilen varmı? Merit olmadığı içinmi??

Aktivite puanı ile meritin hiçbir bağlantısı bulunmuyor dostum. Aktivite puanları her 2 haftada bir olarak güncellenir ve bu süreç içerisinde en fazla 14 aktivite puanı kazanabilirsin. Fakat merit bu şekilde değildir, anlık olarak değişebilme özelliğine sahiptir. Kaliteli içerik paylaşarak anlık olarak onlarca merit alabileceğin gibi haftalarca merit kazanmamak da mümkündür. Aktivite puanın hakkında bir ekleme daha yapmak istiyorum, bir sonraki aktivite güncellemesinde bu puanın 28 olacaktır. Her 2 haftalık süreçte ve post attığın sürece bu puan 14-14-14 şeklinde artacaktır. Daha önce açmış olduğum bir konumda rütbe sistemi hakkında yaptığım bilgilendirmeyi de buraya bırakıyorum, okursun ve anlarsın sistemin nasıl işlediğini ve nasıl rütbe atlayabileceğini. Smiley

Rütbe sistemi, adında anlaşılacağı üzere forum içerisindeki kullanıcılar arasında eşitlik sağlamakta olan mevcut sistemdir. Bu rütbe sisteminde bir üst kademelere geçilebilmesi için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar Activity (Aktivite puanıdır, her 2 haftada bir olarak güncellenir. En az 14 mesaj atılması durumunda 14 puan kazanılır.), Merit (En son eklenen kriter ve oldukça zor kazanılıyor. Faydalı mesaj yazarak kullanıcılar tarafından alınabiliyor. Bir nevi Rep sistemi gibi düşünülebilir.), ve mesaj sınırıdır. Mesaj sınırı kriteri ise tıpkı her forumda olduğu gibi belirli rütbelere ulaşılması için gerekli olan kriterdir. Ne kadar çok mesajınız olursa o kadar yüksek rütbe elde etme şansınız olur. Tabii ki diğer iki kriterleri de sağladıkça. Rütbe sistemi bu şekilde çalışıyor. Forum içerisinde belirlenmiş rütbeler ise şunlardır;

Brand New (Yeni katılmış üyeler için verilen rütbedir.)
New Member (Tek mesaj ve 1 activity puanı ile alınabilmektedir. Genellikle foruma üye olduktan sonra tek mesaj atılması durumunda birkaç dakika içerisinde bu rütbeye geçiş sağlanır.)
Jr. Member ( 30 mesaj ve 30 activity puanı ile elde edilen bir rütbedir. Genellikle bu rütbe ve üzerindeki kullanıcılar imza kampanyaları ile kazanç sağlamaktadır.)
Member (10 merit puanı, 60 activity puanı ve minimum 60 mesaj ile kazanılan rütbedir. Birçok imza kampanyasında da az da olsa bu rütbe için slot açılmaktadır.)
Full Member (100 merit puanı, 120 activity puanı ve minimum 120 mesaj ile kazanılan rütbedir. Bu rütbe seviyesine ulaşıldığı zaman avatar ekleme hakkı elde edilir. O sebep ile bir miktar ek olarak avatar bonusu da kazandırdığı sık sık görülmektedir.)
Sr. Member (250 merit puanı, 240 activity puanı ve minimum 240 mesaj ile elde edilebilen değerli bir rütbedir. İmza kampanyalarında güzel kazançlar sağlamak için ideal bir rütbedir.)
Hero Member (Kahraman rütbe olarak bilinen bu seviye 500 merit puanı ve 480 activity puanının yanı sıra en az 480 mesaj ile kazanılmaktadır. Kaliteli bir kampanya ile binlerce lira kazandırdığı bilinmektedir.
Legendary Member (1.000 merit puanı ve 775-1030 activity puan aralığı ile kazanılan bir rütbedir. En az 775 mesaj ile bu rütbeye gelinmektedir. Bu rütbe ile forumun en üst rütbesine ulaşmış olduğunuz gibi en yüksek kazanç oranlarını da elde edersiniz. Sürekli kampanya bulunması halinde bir yıl içerisinde 2.5 BTC gibi kazanç elde eden üyeler bulunmaktadır.)

Son olarak eklemek istediğim nokta ise merit sistemi hakkında. Merit sistemi ile tek bir bireyin çeşitli alt üyelikler açmasının önüne geçildi ve bu gelir yöntemini kötü amaçla kullanan kişilerin de önüne geçti. Ayrıca spam mesaj atan üyeliklerin de kolay rütbe atlamamasına engel olan bu sistem genellikle çoklu üyelik sahibi veya spam mesaj sahipleri tarafından sevilmiyor. Unutma, kaliteli içerik üreten daima kazanır. Wink

Hocam, burada arkadaşlarımızın anlamadığı ya da anlamak istemediği kalite.

Herkesin kalite anlayışı farklı. Başlık açan arkadaşların büyük bir çoğunluğu, uzun konu anlatımlarının merit alması gerektiğine inanıyor. Ama maalesef burada yanılgıya düşüyorlar. Ben de ilk Jr olduğum zaman konu açarak merit alabileceğimi düşündüm ama hangi konuda yazacağıma bir türlü karar veremedim. Yazacak konu yok mu? O zamanlar vardı Smiley ama şu an benim fazladan bir bilgi verebileceğim konu yok. Eğer olursa da ve o konuda başlık açan arkadaşın anlayışına sığınıp yorum yaparak iletiyorum. (Burada Search yani arama kısmını kullanıyorum arkadaşlar, belki bilmeyenleriniz vardır Wink ) Zaten dikkat ederseniz benim meritlerim hep yorumlardan gelmiştir.

Sözüm meclisten dışarı Smiley Açılan çoğu başlığın gereksiz ve kendini tekrarlayan konular olduğunu düşünüyorum. Ama yine de okuyorum belki yorumlar arasında işime yarayan bir bilgi olabilir diye. Keşke arkadaşlarımız da konulara o gözle bakabilse. Her açılan saçma sapan başlığın altında post kasan insanlar yer almıyor. Bazen bilgiyi paylaşmanın değerine inanan kişilerin de yorumları olabiliyor.

Okuyun arkadaşlar, okuyun ve lütfen bilginizi mezara götürmeyin.
tortumtrak
Jr. Member
*

Activity: 336

View Profile WWW
September 17, 2018, 04:23:49 PM
Merited by teramit (1)

Çeviri bountyleri yapıyordum şuan için tüm çevirdiğim konular maalesef çöplüğe dönmüş oldu. Merit almak zaten hayal. Forum newbie çöplüğüne döndü.
secondhandlark5
Jr. Member
*

Activity: 238

"JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!"

View Profile
September 17, 2018, 07:26:37 PM

Edit: Jr.member bile olmadığımı öğrendim. Newbie'ymişim...

Hocam yeni kural gelmis sanirim bir adet merit lazim artik activity yetmiyor bende sizin gibi newbie oldum su an.

🔺🔻🔺🔻🔺🔻🔸🔸🔸🔸🔸🔸 [ DESICO ] A PLATFORM TO ISSUE AND TRADE SECURITY TOKENS 🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔺🔻🔺🔻🔺🔻
🔸🔺 https://www.desico.io 🔸🔺
aakgezen
Member
**

Activity: 249

View Profile WWW
September 17, 2018, 08:18:54 PM
Last edit: September 17, 2018, 08:59:37 PM by aakgezen
Merited by EFS (2), frankiemalton (2), BitcoinTurk (1)

Bence bu sistemi bu kadar eleştirmekle hiçbirimiz hiçbir şey kazanamayacağız. Platformun kalitesini arttırmak için yapılan bu çabaların gerçek amacını anlamaya çalışmak gerek sanırım. Öncelikle ilk merit süreci başladıktan sonra platforma üye olmuş birisi olarak platformu amacının dışında kullananları birçok kez gözlemleme şansı buldum. Resmen o kadar saçma yorumlar yapıyorlar ki insan artık rahatsız oluyor. Hayır insan en azından yazdığı şeyleri bir okur. Sırf yazmak için yazıp o kadar türkçeyi katletmeyi ve o anlamsız şeyleri yazmayı nasıl başarıyorlar anlamıyorum. Bir sürü Jr hesap açıp aynı anda yorum yazmaya çalışıp saçmalayarak forumun adminlerini bu kararı almak zorunda bırakanlar forumu çöplüğe çevirmeye çalışmaktan vazgeçmeyenlerdir. Bu yapılanlar yüzünden bizim hesaplarımızda düştü newbie'ye. Şimdi yeni şartlara olgunlukla yaklaşarak gereken 1 meriti elde etmek için kaliteli paylaşımlar yapmak için çaba göstermemiz gerek.

1. Öncelikle sırf yorum yazmak için yazmayı bırakıp başlığın ilk postunu okuyarak en azından anlamlı bir şeyler yazarak foruma biraz destek olmak.

2. Sürekli şikayet etmekten vazgeçmek.

3. Lütfen biraz türkçeyi düzgün kullanmak. Bazen gerçekten yazılanlardan hiç bir şey anlaşılmıyor.
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
September 17, 2018, 10:23:24 PM
Last edit: September 17, 2018, 10:47:04 PM by mistersehmuz

Bence bu sistemi bu kadar eleştirmekle hiçbirimiz hiçbir şey kazanamayacağız. Platformun kalitesini arttırmak için yapılan bu çabaların gerçek amacını anlamaya çalışmak gerek sanırım. Öncelikle ilk merit süreci başladıktan sonra platforma üye olmuş birisi olarak platformu amacının dışında kullananları birçok kez gözlemleme şansı buldum. Resmen o kadar saçma yorumlar yapıyorlar ki insan artık rahatsız oluyor. Hayır insan en azından yazdığı şeyleri bir okur. Sırf yazmak için yazıp o kadar türkçeyi katletmeyi ve o anlamsız şeyleri yazmayı nasıl başarıyorlar anlamıyorum. Bir sürü Jr hesap açıp aynı anda yorum yazmaya çalışıp saçmalayarak forumun adminlerini bu kararı almak zorunda bırakanlar forumu çöplüğe çevirmeye çalışmaktan vazgeçmeyenlerdir. Bu yapılanlar yüzünden bizim hesaplarımızda düştü newbie'ye. Şimdi yeni şartlara olgunlukla yaklaşarak gereken 1 meriti elde etmek için kaliteli paylaşımlar yapmak için çaba göstermemiz gerek.

1. Öncelikle sırf yorum yazmak için yazmayı bırakıp başlığın ilk postunu okuyarak en azından anlamlı bir şeyler yazarak foruma biraz destek olmak.

3. Lütfen biraz türkçeyi düzgün kullanmak. Bazen gerçekten yazılanlardan hiç bir şey anlaşılmıyor.

Maalesef bu saydıkların özellikler sadece Junior ya da newbielere ait özellikler değil. Gramer bilgisi noksan ya da analiz yeteneği sıfır olan birçok legend gördüm  bu forumda. Öncelikle bir eleştiriyi yapmak lazım ve yanlış da olmaz. Merit sistemi her ne kadar forumdaki post kalitesini arttırmış da olsa yüzlerce aktivitesi olan kişilerin (ki dün 350 activity ve 0 merit birini gördüm) bütün postları çöptür diyemezsin. Herkesin cebinde akrep varsa eğer ki bence öyle bu sistem yeni gelen üyelere zarar veriyordur diyebilmeliyiz. Elbette birçok merit dağıtıcısı işini namuslu bir şekilde yapıyordur. Üzerine alınmasınlar. Ama birçoğu da farklı ajandalara sahip. Ben de sistem sonrası katıldım bu foruma. Ve ilk  başlarda olumlu bulmuştum bu uygulamayı. Teoride gerçekten iyi düşünülmüş. Ama iş pratiğe gelince öyle değil. Bu türkçe başlıklarda EFS mod dışında merit dağıtan çok az kişi var. Normal kullanıcılar zaten "kıymetlimissss" diyerek vermeyi uygun görmüyor smeritlerini. Uzun vadeli bir tahmin yapmama izin verirseniz merit kuralı nedeniyle daha doğru bir ifadeyle merit kuralının uygulanmasında yaşanan sorunlar nedeniyle forum kendi ayağına kurşun sıkmış olacak. Elbette bu forum yıkılmaz. Ama çok daha güçlenebilecekken potansiyelinin altında kalması da büyük bir zararı olacak.

Edit: Ben de bu sistemin kaldırılmayacağının farkındayım. Ama yeni katılımları arttırmak, bu insanların yeni başlıklar açmalarını, kaliteli postlar atmalarını özendirmek adına bazı değişikliklere ya da düzenlemelere gidilmeli. Aksi takdirde Sr. memberından Newbiesine kimseyi özenli işler yapmaya özendiremez kimse. İyi geceler herkese.
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Activity: 3696
Merit: 2067

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 17, 2018, 10:53:37 PM

Yeni düzenleme ile birlikte 30 yeni merit kaynağı eklendi. Türkçe bölümünde aktif birkaç kullanıcı da yeni merit kaynakları arasında yer alıyor.

Merit kaynağı olmasanız bile Merit alması gereken başlıklar ve Merit bağış alanı konularında merit hak eden mesajları yazarak kullanıcılara destek olabilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
aakgezen
Member
**

Activity: 249

View Profile WWW
September 18, 2018, 06:17:31 AM
Merited by frankiemalton (1)

Maalesef bu saydıkların özellikler sadece Junior ya da newbielere ait özellikler değil. Gramer bilgisi noksan ya da analiz yeteneği sıfır olan birçok legend gördüm  bu forumda. Öncelikle bir eleştiriyi yapmak lazım ve yanlış da olmaz. Merit sistemi her ne kadar forumdaki post kalitesini arttırmış da olsa yüzlerce aktivitesi olan kişilerin (ki dün 350 activity ve 0 merit birini gördüm) bütün postları çöptür diyemezsin. Herkesin cebinde akrep varsa eğer ki bence öyle bu sistem yeni gelen üyelere zarar veriyordur diyebilmeliyiz. Elbette birçok merit dağıtıcısı işini namuslu bir şekilde yapıyordur. Üzerine alınmasınlar. Ama birçoğu da farklı ajandalara sahip. Ben de sistem sonrası katıldım bu foruma. Ve ilk  başlarda olumlu bulmuştum bu uygulamayı. Teoride gerçekten iyi düşünülmüş. Ama iş pratiğe gelince öyle değil. Bu türkçe başlıklarda EFS mod dışında merit dağıtan çok az kişi var. Normal kullanıcılar zaten "kıymetlimissss" diyerek vermeyi uygun görmüyor smeritlerini. Uzun vadeli bir tahmin yapmama izin verirseniz merit kuralı nedeniyle daha doğru bir ifadeyle merit kuralının uygulanmasında yaşanan sorunlar nedeniyle forum kendi ayağına kurşun sıkmış olacak. Elbette bu forum yıkılmaz. Ama çok daha güçlenebilecekken potansiyelinin altında kalması da büyük bir zararı olacak.

Edit: Ben de bu sistemin kaldırılmayacağının farkındayım. Ama yeni katılımları arttırmak, bu insanların yeni başlıklar açmalarını, kaliteli postlar atmalarını özendirmek adına bazı değişikliklere ya da düzenlemelere gidilmeli. Aksi takdirde Sr. memberından Newbiesine kimseyi özenli işler yapmaya özendiremez kimse. İyi geceler herkese.

Dediğinde haklı noktalar olduğuna katılıyorum. Ama çoğunluğa vurduğunda kalitesiz ve anlamsız mesajlarla forumu dolduranların çok olması forum yöneticilerini bu kararı almaya itmiştir. Misal telegram kanallarında bu konuda olumsuz yorum yapanları bu iş öncesinde de izleme imkanım oldu. Gerçekten bu teknolojiyi anlama ve kavrama noktasında aşırı cahiller. Bir sürü kısa yoldan köşeyi dönme meraklısı sürüsüne bereket hesap açıp Jr yaptı. Başta merit sistemine kızmıştım. Ama bu tipler merit olmasa daha yükseleceklerini bilseler BTT yi ne hale getirirler tahmin edemiyorum. Yabancı dilim var. Diğer alt başlıklarda da durum aynı. Sanmayın ki sadece burası için söylüyorum. Bence Sr, Hero, Legend olup platformu kirletenler varsa onlar içinde gereken yapılmalı. Gerekirse rütbe düşürülmeli. Önceden girip üst ranklara yerleşerek rahat olduğunu düşünmemeliler. Herkese uygulanacak kurallar getirileceğini düşünüyorum.
membalik
Newbie
*

Activity: 179
Merit: 0

View Profile WWW
September 18, 2018, 11:23:25 AM

Malesef merit almak çok zorlaştı. Simdiye kadar yazdiklarim merite değer görülmedi. Sadece Turkce başlıkta yazdigimiz için mi hiç denk gelmiyoruz. Ingilizcem iyi degil ingilizce basliklarda yazsak bu sefer düzgün yazamadigim için banlanmaktan korkuyorum.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
September 18, 2018, 01:12:12 PM

2013 yılında hesabı açmışım.ama 2018 yılında açan adamla aynı merite sahibim neden ? spam yapmayım diye.Hocam ben spam nasıl yapam.2013 ten bu yana her hafta 1 mesaj atsam gene legendary olurdum.Devletin bize sahip çıkması lazım.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
ihsanuras
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
September 18, 2018, 02:55:26 PM

Merit sistemiyle beraber aslında btctalk.org da bir projeye dönüşmüş Smiley tokenleri merit gibi düşünülebilir. Belirli kişiler merit dağıtacak dağıtılan meritler zamanla başkalarına onlardan başkalarına aktarılacak.Btctalk hesaplarının satıldığı internet sitelerinide düşünürsek borsası bile var Cheesy  Tek düşündüğüm total supply. Merit sayısında bir kısıtlama var mı acaba yoksa merit kısıtlamasız dağıtılabilecekmi?

Bu da benim foruma girişte ki ikinci soru postum olsun:)
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
September 18, 2018, 07:06:35 PM
Last edit: September 18, 2018, 07:16:58 PM by crimsongoth
Merited by EFS (2), BitcoinTurk (1)

Ben bu şikayet faslından iyice sıkıldım. Bu kadar şikayet etmeye zaman bulabilenler bir zahmet merit içinde uğraşsınlar. Merit almak çok zor diyenlere bakıyorum. Dişe dokunur hiçbir fayda getirmeden insanlar kara kaşına kara gözüne mi sizi yükseltsinler. Full member olmama iki gün kala merit sistemi geldi. Başta bende çok öfkelenmiştim. Kalitesizlikten dökülen yorumlarıyla ortada dolaşan birçok kişi benden daha yüksek mertebedeydi. Sonradan düşündüm onlar şanslıydı. Ben geç bu işe başlayarak geride kalmıştım. Ama şuda bir gerçek o kadar gereksiz yazılar yazanlar var ki adminlere başka çare bırakmamışlar. Üyelerden biri jr iken newbie olmuş hem de 1000 post ile. İnsan bir tane bile mi işe yarar yorum eklemez foruma. Bu kadarda olmaz. Arkadaşlar suistimal edenler olursa newbie'ye bile merit benzeri bir sistem getirirler. Çözümü sert bulanlar olabilir. Önceden karşı olan biri olarak merit sonrasındaki süreçte fikrimi değiştirdim. Kalitesizliğe başka çözümlerde getirilebilir. Şu an için gerekli ama yeterli değil merit sistemi. Kaynakların daha çoğalması ve satmaya çalışanların yakalanıp banlanması gerek.
frankiemalton
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
September 18, 2018, 07:40:00 PM
Merited by EFS (1), BitcoinTurk (1), crimsongoth (1), aakgezen (1)

Biz bulundugumuz bu sistem icin ne kadar laf da soylesek elestirsek de gunun sonun da bir yere varamayacagimiz gibi kazancimiz da olmayacak. Platform da son aylar da ozellik de merit konusun da cok buyuk degisikilikler yapildi buna karsi cikan da oldu  alkislayan da oldu, bence bu tip degisiklikler yapilorsa platform'un kalitesini arttirmak ve yukseltmek icin yapildigini dusunuyorum. Bende siteye uye oldugum da yeni merit sistemi ortaya cikmisti  bu yuzden nasil merit kazanacagimi dusunuyordum duyduklarim iyi basliklar ve yorumlar atarsam merit kazanacagim gorusundeydi. Girmis oldugumu imza kampanyalarin dan dolayi ingilizce yazmak zorundaydim ve 6 aylik zaman zarfi icin de 1 merit geldi, bu da beni bu hafta ortaya cikan yeni degislik ile jr. member olarak kaldim. Kimse yanlis anlamasin bir suru bos yere sadece level kasmak yada imza kampanyasini bitirmek icin yazilan yorumlar var benim icin bunlar goz kirliligin den baska birsey degil ben bundan dolayi kendi sahsima rahatsiz oluyorum. Ben bunu sadece Turkce grubu olarak nitelendirmiyorum diger gruplarda da bu mevcut ingilizce vb forumlar da. Sirf bu kirliligi olusturan kullanicilar yuzunden "kurunun yaninda yasda yaniyor" 20 tane 50 tane hesap kullanan insanlar var biz 1 hesaba zor yetisiyorken bunlarin bu sekilde multi hesap acmalarina gercekten anlam veremiyorum , bu tip kullanicilarin yuzunden de bu sekil kararlar aliniyor ve degisiklikler yapilmak zorunda kaliyor. Bence artik gereksiz yorum atanlar lutfen bundan sonra ne yazdiklarina dikkat etsinler. Kaliteli yorumlar yada basliklar acmak zorundayiz bunun disinda da merit kazanma sansimiz yok. Ve herkese iyi calismalar ve bol kazanclar diliyorum.
mistersehmuz
Member
**

View Profile
September 19, 2018, 12:54:12 AM

Merit sistemiyle beraber aslında btctalk.org da bir projeye dönüşmüş Smiley tokenleri merit gibi düşünülebilir. Belirli kişiler merit dağıtacak dağıtılan meritler zamanla başkalarına onlardan başkalarına aktarılacak.Btctalk hesaplarının satıldığı internet sitelerinide düşünürsek borsası bile var Cheesy  Tek düşündüğüm total supply. Merit sayısında bir kısıtlama var mı acaba yoksa merit kısıtlamasız dağıtılabilecekmi?

Bu da benim foruma girişte ki ikinci soru postum olsun:)

İlk yazdıkların gibi bir şey olmadığını düşünüyorum. En azından böyle bir planlama yapıldığını düşünmüyorum.  Ancak son soruna cevap vermek gerekirse, merit sayısında bir kısıtlama yok. İstediğin kişiye istediğin kadar merit verebilirsin. Ancak merit dağıtırken gerçekten değerli gördüğün postlara merit vermen isteniyor. Karşılıklılık ilkesi çevresinde vermeyenler yok değil tabii. Ama bu uygun görülmüyor.
mistersehmuz
Member
**

View Profile
September 19, 2018, 12:58:15 AM

Ben bu şikayet faslından iyice sıkıldım. Bu kadar şikayet etmeye zaman bulabilenler bir zahmet merit içinde uğraşsınlar. Merit almak çok zor diyenlere bakıyorum. Dişe dokunur hiçbir fayda getirmeden insanlar kara kaşına kara gözüne mi sizi yükseltsinler. Full member olmama iki gün kala merit sistemi geldi. Başta bende çok öfkelenmiştim. Kalitesizlikten dökülen yorumlarıyla ortada dolaşan birçok kişi benden daha yüksek mertebedeydi. Sonradan düşündüm onlar şanslıydı. Ben geç bu işe başlayarak geride kalmıştım. Ama şuda bir gerçek o kadar gereksiz yazılar yazanlar var ki adminlere başka çare bırakmamışlar. Üyelerden biri jr iken newbie olmuş hem de 1000 post ile. İnsan bir tane bile mi işe yarar yorum eklemez foruma. Bu kadarda olmaz. Arkadaşlar suistimal edenler olursa newbie'ye bile merit benzeri bir sistem getirirler. Çözümü sert bulanlar olabilir. Önceden karşı olan biri olarak merit sonrasındaki süreçte fikrimi değiştirdim. Kalitesizliğe başka çözümlerde getirilebilir. Şu an için gerekli ama yeterli değil merit sistemi. Kaynakların daha çoğalması ve satmaya çalışanların yakalanıp banlanması gerek.

İşte biraz da eleştirilen konu bu. Eğer bir insan yüzlerce post atıp birilerinin meritini alamıyorsa iki seçenek çıkıyor karşına. Birincisi bu kişi gerçekten forumda kalabalık yapmaktan öteye gidemiyor. İkincisi ise bu kişi ne kadar yırtınsa, faydalı yorumlar da yazsa, insanlara katkı da sunsa boş çünkü merit veren insan sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Burada her iki grup için de örnekleri alt alta sıralayabiliriz. Gri alan diyebileceğimiz bir alan bu. Ancak şuan ki yapı ile bu sorunun çözülemeyeceği de açık.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 19, 2018, 02:45:35 PM

Yeni düzenleme ile birlikte 30 yeni merit kaynağı eklendi. Türkçe bölümünde aktif birkaç kullanıcı da yeni merit kaynakları arasında yer alıyor.

Merit kaynağı olmasanız bile Merit alması gereken başlıklar ve Merit bağış alanı konularında merit hak eden mesajları yazarak kullanıcılara destek olabilirsiniz.

Bu gerçekten harika bir haber.

https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topsendat şuradan şimdiye kadar ki en fazla merit gönderen üyeleri öğrenebiliyoruz ama yeni katılan arkadaşları bu listeden seçmek pek mümkün olmayabilir.

Zaman içerisinde verdikleri meritler ile kimler olduğunu göreceğiz sanırım.
Pages: « 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: