Bitcoin Forum
October 15, 2018, 10:53:48 PM *
News: Make sure you are not using versions of Bitcoin Core other than 0.17.0 [Torrent], 0.16.3, 0.15.2, or 0.14.3. More info.

Home   Help Search Donate Login Register  
Pages: « 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 15873 times)
kral2100
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
September 22, 2018, 06:54:52 PM

zar zor jr. memberile bu piyasaya tutunmaya çalışıyorduk o da elimizden alındı bir merit için illa dilenci gibi diğer arkadaşlardan dileceneğiz galiba  Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

▰▰▰   MODULE   ▰▰▰
▐▃ CRYPTOECONOMIC ECOSYSTEM ON A CLOUD STORAGE NETWORK ▃▌
https://modltoken.io/
1539644028
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1539644028
Reply with quote  #2

1539644028
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1539644028
Hero Member
*

Ignore
1539644028
Reply with quote  #2

1539644028
Report to moderator
1539644028
Hero Member
*

Ignore
1539644028
Reply with quote  #2

1539644028
Report to moderator
BitcoinTurk
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 296

View Profile
September 22, 2018, 08:15:00 PM

zar zor jr. memberile bu piyasaya tutunmaya çalışıyorduk o da elimizden alındı bir merit için illa dilenci gibi diğer arkadaşlardan dileceneğiz galiba  Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Dilenmek yerine kaliteli mesajlar veya yardım içerikli başlıklar oluşturmayı denediniz mi? Saçma sapan mesajlar ile merit kazanamaz ve bir yere ulaşamazsınız. Mesaj olması için mesaj yazmak yerine gerçekten faydalı ve yardımcı mesajlar yazdığınız zaman çok rahat merit kazanıldığını göreceksiniz. Kaliteli içerik, yorum ve yardımcı mesajlar üreterek Legendary olmak mümkündür. Fakat ağlamakla, dilenmekle veya spam mesajlar ile Jr. Member olmak bile imkansızdır.

````````````````███████████
```````````█████████████████████
```````█████████████████████████████
`````````█████████████████████████
````````````████████████████████
```████``````````````````````````````████
`████████`````````````````````````███████
`█████████``````██████████````````████████
█████████`````██████████████```````████████
████████`````████████████████``````████████
`████████`````███████████████``````████████
``████████`````████████████```````████████
``███████````````████████``````````███████
```███```````````````````````````````████
````````````███████████████████
`````````██████████████████████████
``````````██████████████████████
````````````````██████████
EtherMium██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
September 22, 2018, 11:12:27 PM

Dilenmek yerine kaliteli mesajlar veya yardım içerikli başlıklar oluşturmayı denediniz mi? Saçma sapan mesajlar ile merit kazanamaz ve bir yere ulaşamazsınız. Mesaj olması için mesaj yazmak yerine gerçekten faydalı ve yardımcı mesajlar yazdığınız zaman çok rahat merit kazanıldığını göreceksiniz. Kaliteli içerik, yorum ve yardımcı mesajlar üreterek Legendary olmak mümkündür. Fakat ağlamakla, dilenmekle veya spam mesajlar ile Jr. Member olmak bile imkansızdır.

Hocam aylardır forumda süre geçiriyorum, elimden geldiğince bilgimi aktarıyorum ama bugüne kadar sadece bir merit alabildim. Artık umudum yok nasılsa merit alamayacağıı belirli. Bende sadece kendi görüşlerimi yazmaya devam etmeye karar verdim.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
BitcoinTurk
Sr. Member

View Profile
September 23, 2018, 12:16:39 PM

Hocam aylardır forumda süre geçiriyorum, elimden geldiğince bilgimi aktarıyorum ama bugüne kadar sadece bir merit alabildim. Artık umudum yok nasılsa merit alamayacağıı belirli. Bende sadece kendi görüşlerimi yazmaya devam etmeye karar verdim.

Tek satırlık mesajlar ile nasıl merit kazanmayı bekliyorsun acaba hocam? Bu tarz kısa cevaplar ile bırakın merit kazanmayı forum içerisinde saygınlık bile kazanamazsınız. Emin olabilirsin ki birçok kişi bu tarz birkaç kelimelik yorumları okumadan geçiyordur.

EtherMium██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 82
Merit: 4

View Profile WWW
September 24, 2018, 05:51:08 AM
Merited by BitcoinTurk (1)

ben eski uye degilim ancak eski halini de az cok okudum.su an cogumuzun isine gelmese de herkes biliyor ki kaliteli icerik ve bos beles mesajlar yerine hakikaten fayda saglayacak daha duzgun bir sistem olmus.su an newbie ye dustugu icin sikinti yasayan arkadaslar aslinda orta uzun vadede avantajli olacaklarini gormuyorlar.tabi biraz emek vererek, forumda aktif olarak, eskiye gore azalmis olacak olan yuksek rutbeler icin firsat olarak gormek lazim.belki ben de dahil usenip ugrasmayacagim, ama ugrasan arkadaslar meyvesini alacak.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
madirfakir
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
September 24, 2018, 04:00:19 PM
Merited by BitcoinTurk (1)

Bana göre Merit sırf post kasarak rütbe atlamanın önüne geçmek için getirilen çok güzel bir sistem. ha bu suistimal edilirmi? Gruplaşma, arkadaş arasında gönderme alma ve hatta satışı olur mu? olabilir. Fakat bu sistemin getirilmesi multi accountların önüne geçmeye yönelik bi uygulamalıdır. yani zararından çok yararı olacağı inancındayım. Merit almak zor, hala merit alamadık diyen arkadaşların mesajlarını görüyorum, Benim şahsi fikrim merit almaya çalışmaktan ziyade, birbirinden güzel bilgilerle dolu bu forumun tadını çıkarıp, merit için değil de, gerçekten insanlara faydalı olmak adına mesajlar yazmaya başladığınızda merit alacaksınız..
BitcoinTurk
Sr. Member

View Profile
September 28, 2018, 05:11:19 PM

Bana göre Merit sırf post kasarak rütbe atlamanın önüne geçmek için getirilen çok güzel bir sistem. ha bu suistimal edilirmi? Gruplaşma, arkadaş arasında gönderme alma ve hatta satışı olur mu? olabilir. Fakat bu sistemin getirilmesi multi accountların önüne geçmeye yönelik bi uygulamalıdır. yani zararından çok yararı olacağı inancındayım. Merit almak zor, hala merit alamadık diyen arkadaşların mesajlarını görüyorum, Benim şahsi fikrim merit almaya çalışmaktan ziyade, birbirinden güzel bilgilerle dolu bu forumun tadını çıkarıp, merit için değil de, gerçekten insanlara faydalı olmak adına mesajlar yazmaya başladığınızda merit alacaksınız..

ben eski uye degilim ancak eski halini de az cok okudum.su an cogumuzun isine gelmese de herkes biliyor ki kaliteli icerik ve bos beles mesajlar yerine hakikaten fayda saglayacak daha duzgun bir sistem olmus.su an newbie ye dustugu icin sikinti yasayan arkadaslar aslinda orta uzun vadede avantajli olacaklarini gormuyorlar.tabi biraz emek vererek, forumda aktif olarak, eskiye gore azalmis olacak olan yuksek rutbeler icin firsat olarak gormek lazim.belki ben de dahil usenip ugrasmayacagim, ama ugrasan arkadaslar meyvesini alacak.

Her ikinizde Newbie rütbesinde olmanıza rağmen bu sistemin ne amaçla çıkarıldığını ve ne gibi önlemler için çıkartıldığını biliyorsunuz. Yeni üye olmuş veya merit kazanamadığı için rütbesi düşürülmüş birçok üye gibi ağlamadığınız için, nasıl merit kazanacağınızın bilgisinde olduğunuz için her ikinizede teşekkür amaçlı merit gönderdim. Burada sizin gibi ''Newbie'' veya ''Jr. Member'' üyeler görmek oldukça güzel ve mutluluk verici. Umuyorum ki en kısa zaman içerisinde hak ettiğiniz rütbelere ulaşır ve güzel gelir elde etmeye başlarsınız.

EtherMium██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
kayuzak
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
September 29, 2018, 08:34:13 AM

merit sistemi formu iyileştirmek ve kaliteyi arttırmak için çok faydalı ama
kaliteli yazılara bile bazen ilgi azlığından dolayı merit alamıyoruzdolayısıyla rütbe yükselmiyor dolayısıyla kampanyalardan gelir gelmiyor
incaa35
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
September 29, 2018, 11:35:58 AM

Selamlar anladığım kadarıyla merit dağıtımı forumda ekstra faydalı bilgi paylaşımı yapıldığı zaman veya yeni projeler öne sürüp beğenildiği zaman rütbesi yüksek olup meriti bol olan kişilerin merit dağıtmasıyla oluşacak bir durum doğrumudur saygılar.
starnokta
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
September 29, 2018, 05:00:49 PM

Merit sistemi geçerli ve mantıklı bir çözüm olmaktan çok uzak ,o yüzden geçte olsa bu yanlış karardan dönülecektir eminimki  ama şuanda yeni başlayan çogu kişi ya btt den vazgeçiyor yada yüklü paralarla ya hesap satın alıyor  veya merit, tamamaen ticarete döndü bu iş. Arada olan dolandırıcılıklarda cabası, hiçbir mantıgı olmayan bu saçma sapan kural mantıklı bir çözümle düzeltilir  inşallah yakın zamanda...
atlantikkaya
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
September 29, 2018, 11:38:04 PM

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. mesajların silinmemesi ve üyeliğin elimizden alınmaması ne yapmalıyım.
BitcoinTurk
Sr. Member

View Profile
September 30, 2018, 09:43:26 AM

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. mesajların silinmemesi ve üyeliğin elimizden alınmaması ne yapmalıyım.

Öncelikle aramıza hoş geldin dostum. Forum içerisinde yazdığın mesajların silinmemesi, üyeliğinizin bir ceza almaması ve merit kazanmak için kaliteli mesajlar, içerikler, makaleler üretmen gerekiyor. Her gördüğün konuya birkaç kelimelik veya tek satırlık yorumlar yapmamalı, gerçekten faydalı olacağını düşündüğün şeyleri yazmalısın. Sürekli olarak spam mesajlar ile kendi konularını güncellememeli, konular ile alakasız mesajlar atmamalısın. Uzun lafın kısasına gelmek gerekirse kısa ve kalitesiz mesajlar yazmak yerine faydalı, kaliteli mesajlar yazman gerekiyor. Bir önceki cümlelerimde de belirttiğim gibi, gerek kaliteli bir üyelik oluşturmak gerek merit kazanmak gerekse saygınlık kazanmak için kaliteli mesajlar üretmek, boş-beleş mesajlar yazmaktan uzak durmak gerekiyor. Zaman içerisinde gerek forum ortamına gerekse yazılması gereken mesaj türevlerine alışırsın. Sana yapmak istediğim son tavsiye ise lütfen birçok konuda göreceğin gibi tek satırlık kalitesiz ve boş içerikler üretme.

EtherMium██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
the_doctor
Full Member

Activity: 378
Merit: 186

View Profile
October 02, 2018, 08:48:12 AM
Merited by EFS (2), BitcoinTurk (1)

insanlar forumu para kazanmak için kullandıkları için sistemden şikayetçi ve sürekli bir itiraz ve sızlanma hali var. forumu forum gibi kullanan soru soran içerik üreten bilgi paylaşanın bir derdi yok, zaten forumu hakkıyla kullanana meritte geliyor, rütbede atlıyor, imzadan parada kazanıyor.
ama para kazanmak asla öncelik olmamalı, foruma yapılan katkının bir ödülü olarak görülmeli. bu bakış açısında olmayanların rütbe atlamaması bence doğru olan

AGATE  ▄▄▄▄▄▄ Facebook Telegram Twitter Medium   ▄▄▄▄▄▄   AGATE
█ █ █ █ █ █ █ █    PayPal of Cryptocurrencies     █ █ █ █ █ █ █ █
████  Blockchain Protocol + 12 Working Modules - Use Crypto as Cash  ████
distorsiyon
Member
**

Activity: 238
Merit: 11

View Profile
October 04, 2018, 11:03:53 AM
Merited by EFS (1), BitcoinTurk (1)

Kalitenin artması, lüzumsuz Post'lar atıp forumların şişmesini engellemek için güzel bir sistem.

Ödül ve bir nevi ceza. Merit alamayanların düşük seviyede kalması bir nevi ceza.

Ben de esasen forumda yeni sayılırım, ocak ayında üyelik aldım ve Merit yeni çıkmıştı.

Şuanda Jr. üyeyim. Kendi yorumlarımı geliştirdiğim takdirde üst rütbelere geçebileceğime inanıyorum. Çünkü şuana kadar aldığım 4 Merit edindiğim kaliteli paylaşımlardan sebepti. 4 Merit'de kalmamın elbette nedeni var.

Merit'i düşük olan ben ve benim gibilere biçtiğim tavsiye de bundan ibarettir. Çünkü inanıyorum ki sMerit sahipleri bana bağışta bulundukları gibi, başka insanlara da inceleyip bağışta bulunuyorlar.

Numenor
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
October 04, 2018, 02:07:59 PM

insanlar forumu para kazanmak için kullandıkları için sistemden şikayetçi ve sürekli bir itiraz ve sızlanma hali var. forumu forum gibi kullanan soru soran içerik üreten bilgi paylaşanın bir derdi yok, zaten forumu hakkıyla kullanana meritte geliyor, rütbede atlıyor, imzadan parada kazanıyor.
ama para kazanmak asla öncelik olmamalı, foruma yapılan katkının bir ödülü olarak görülmeli. bu bakış açısında olmayanların rütbe atlamaması bence doğru olan

Bu düşünceyle yazdığın bir kaç postu linkler misin? Geçmişinde son 10 sayfaya baktım 3 cümleyi geçen yorumun yok ama yüzlerce meritin var. Bizim ise destanlar yazıp, süper bilgiler vermemiz ve smerit sahiplerinin bunu farketmesi gerekiyor.

PoS gibi olmuş merit sistemi, zaten meriti olan merit dağıtıyor, diğerlerinin merit alma şansı çok çok az. Ya ben smerit sahibi olmayan kişiler için çok faydalı şeyler yazıyorsam? Bence eksikleri var bu merit sisteminin. Örneğin yüksek meritli ve eski hesaplar satılıyor, şimdi hesabı alan kişi o meritleri haketmiş oluyor mu ? Hayır, ama burada ahkam kesince kimse bir şey demiyor rütbeli diye...
fbmania
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
October 04, 2018, 04:00:42 PM

İlk etapta bu sistemi çok eleştirmiştir halada eleştiriyorum lakin şunu gördüm merit kazanmak için çok iyi konu açmak yapıcı mesajlar olması lazım bunu yapabilen arkadaşların merit kazandıklarını gördüm kaliteyi artirdikca daha kolaylaşacaktır diye düşünüyorum...
mehmetatum6347
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
October 04, 2018, 06:48:56 PM

yeni yeni alışmaya çalıştığım bu forumda umarım kısa zamanda üst seviyelere çıkarım Roll Eyes
arif48
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
October 07, 2018, 08:05:19 PM

Alışıla gelmiş bir sistem değil ama iyi olmuş. Ben de yeni sayılırım aranızda, ama boş cevap ve paylaşımlardan dolayı çok fazla takılmıyordum. Her ne kadar Ocak ta devreye girsede sistem , gördüğüm kadarıyla ben yeni farkettim. Umarım iyi bir sistemdir. Smiley
aakgezen
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile WWW
October 10, 2018, 10:48:06 PM
Merited by EFS (1)

Kripto paralar geleceğin sistemini şekillendiriyor. Gerçekten adam akıllı bilgi aktarımı yapanların karşılığında merit alamamasının mümkün olmadığını düşünüyorum. Sağdan soldan çırpma haberler ve kısa boş yorumlarla merit beklenemez. Hele merit dilenmek insanın kendini böyle durumlara düşürmemesi lazım. Burası sadece cebinizi doldurabileceğiniz beleşten para dağıtan bir platform değil. Birazcık makul olun lütfen. Gerçekten çaba gösterirseniz karşılığında mutlaka ödüllendirilirsiniz. Aksi ifadeler gerçeği kesinlikle yansıtmıyor.

janocuk
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 3

View Profile
October 13, 2018, 01:19:39 PM

merit sistemi, forumun devamlılığı için güzel bir sistem. böylece hem spam içeriklerden kurtuluyoruz, hem de  içerikli bilgilere ulaşabiliyoruz.  meriti yüksek üyelerin, forumda tecrübe sahibi ve  güzel paylaşımlar yapmış üyeler olması; kripto camiasına yeni girenler için güzel referanslar olabilir.  yani yüksek meritli kişinin postlarına bakıp, hiç fikir sahibi olmadığımız konularda fikir sahibi olabiliyoruz.
yalnız şöyle bir durum da var, özellikle post sayısı, forumda geçirilen zaman, activity sayısı ile belli bir rotasyonda merit verilse, mesela ayda 1 merit bile olsa ; bu teşvik edici olabilir. bunun dışında merit kaynağının biraz sınırlı olması da , düşük meritli katılımcıların biraz şevkini kırıyor.
yani, kısacası merit güzel ve eleyici bir sistem ancak biraz daha sofistike bir hal alması ile ; uzun yıllar kullanılacak bir sisteme dönüşebilir.  merit almak da oldukça güzel, paylaşılan bilginin takdir görmesi insanda paylaşma isteğini çoğaltıyor.
aslında öz eleştiri yaparsak, ne yazık ki türk insanı olarak bilgi paylaşımı konusunda yabancılar kadar cömert değiliz. özellikle ingilizcesi akıcı olan arkadaşların; forumun ingilizce topiclerinde edindiği bilgileri türkçe bölümünde paylaşması ; tüm kullanıcılara güzel bir  bilgi birikimi olarak dönecektir.
Pages: « 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 »
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.