Bitcoin Forum
June 27, 2024, 06:10:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Care este a doua moneda FIAT pe care ati dori sa o puteti tranzactiona pe BTCXchange.ro
EUR
USD

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 »  All
  Print  
Author Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official!  (Read 36307 times)
skaarj
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
January 07, 2015, 11:01:12 AM
 #361

Skaarj, iti sugerez sa dechizi un thread nou legat de asta, neavand legatura directa cu BTCXchange.

Imi cer iertare, eu m-am referit doar la "coincidenta".
btcxchange s-a retras, imediat dupa aia a urmat panarama din link. Si s-au retras onorabil fara sa produca scandal printre ai nostri romani.

Magazinul online "Oringo" care lucreaza (sau a lucrat) cu platforma btcxchange... mi-a dat un e-mail surpriza. Am vrut sa cumpar o panarama de telefon de la ei. M-au anuntat ca platforma btcxchange.ro le-ar fi comunicat cum ca si-au incheiat activitatea in Romania.... si ca de-abia pe la sfarsitul lui ianuarie acest magazin mai poate accepta plati in btc.

nenea BombKilăr: multam fain de suport.
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
January 20, 2015, 02:12:59 PM
 #362

Pana la urma mai revine sau nu?

.()_().
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
January 20, 2015, 02:17:04 PM
 #363

suna-l pe vuscan si intreaba-l.
mmdaniel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
September 18, 2017, 09:32:33 AM
 #364

Atentie la BtcXchange.ro .net !!

Transfer trimis la data de 14.09.2017 inainte de ora 12 si pe data de 14 seara cica nu sunt bani, daca pui prea multe intrebari deoarece nu iti raspunde nimeni, mai ales la telefon pe numarul afisat pe site , iti gasesc bani si iti cer un cont unde sa iti transfere pentru ca nu te vor ca si client ca le strici reputatia, da bani tai cei 800 EUR o au ei !!
PANA LA ORA ACTUALA NU AM BANI MEI DATI !!!

Va sfatuiesc sa folositi alte firme

trade.bitcoinromania.ro
Raspunde prompt la apeluri si la mesaje pe chat, bani intra foarte rapid si usor, nu se vorbeste intrun ton mai SELECT cum noi ar fii  SCLAVI si ei REGELE,
Si daca stati mai mult de o zi bancara SA DEPUNETI RECLAMATIE LA SUPRAVEGHEREA BANCARA CAT SI LA ANPC !!
Nu acceptati sa fim SLUGA lor ca suntem clienti si pe urma noastra ei isi fac averi sa ne vorbeasca apoi ca la niste ....
daca domnul Max-CEO credeti ca ceva aici nu este adevarat am toata conversatiile din chat skype si apelurile 30 + pe care chiar pot ca screenshot publica aici

Astept o mica scurta explicatie
de ce nu se rapunde la telefonul depe site ?
iar la registrul comertului este dat un numar al administratorului la care din nou nu e firma dumneavoastra,
Pe chat va apucati cu buna ziua apoi nimic nu se mai aude ...

Cu stima

Max Nicula
CEO
+40 727 5 ... ...
BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
September 18, 2017, 09:45:31 AM
 #365

Atentie la BtcXchange.ro .net !!

Transfer trimis la data de 14.09.2017 inainte de ora 12 si pe data de 14 seara cica nu sunt bani, daca pui prea multe intrebari deoarece nu iti raspunde nimeni, mai ales la telefon pe numarul afisat pe site , iti gasesc bani si iti cer un cont unde sa iti transfere pentru ca nu te vor ca si client ca le strici reputatia, da bani tai cei 800 EUR o au ei !!
PANA LA ORA ACTUALA NU AM BANI MEI DATI !!!

Va sfatuiesc sa folositi alte firme

trade.bitcoinromania.ro
Raspunde prompt la apeluri si la mesaje pe chat, bani intra foarte rapid si usor, nu se vorbeste intrun ton mai SELECT cum noi ar fii  SCLAVI si ei REGELE,
Si daca stati mai mult de o zi bancara SA DEPUNETI RECLAMATIE LA SUPRAVEGHEREA BANCARA CAT SI LA ANPC !!
Nu acceptati sa fim SLUGA lor ca suntem clienti si pe urma noastra ei isi fac averi sa ne vorbeasca apoi ca la niste ....
daca domnul Max-CEO credeti ca ceva aici nu este adevarat am toata conversatiile din chat skype si apelurile 30 + pe care chiar pot ca screenshot publica aici

Astept o mica scurta explicatie
de ce nu se rapunde la telefonul depe site ?
iar la registrul comertului este dat un numar al administratorului la care din nou nu e firma dumneavoastra,
Pe chat va apucati cu buna ziua apoi nimic nu se mai aude ...

Cu stima

Max Nicula
CEO
+40 727 5 ... ...



Stimate client,

Cum vi sa explicat de nenumarate ori in timpul celor 30+ apeluri care le-ati facut inclusiv si apelurile de pe chat, transferul in EURO (SEPA) dureaza 1-3 zile. Deobicei banii ajung a doua zi la noi in cont insa din cand in cand poate dura mai mult, deaceea pentru a evita astfel de situatii, pe site a fost specificat ca depunerea in euro dureaza 1-3 zile.

Faptul ca dvs considerati ca un transfer in euro care este facut azi pana la ora 12:00 trebue sa ajunga in aceeasi zi pana seara, pur si simplu nu corespunde realitatii. Aici mentionez din nou ca merge vorba de transfer in Euro si nu transfer in RON care ajunge in aceiasi zi.

Dvs vineri ati luat numarul de telefon de pe Registrul Comertului, care este numarul de telefon a companiei contabile care deserveste firma noastra, iati sunat pe ei si le-ati spus ca faceti plangere penala pentru inselaciune pe firma noastra. Ati fost contactat direct de administratorul platformei (Max) care v-a explicat din nou ca transferul poate dura mai mult de o zi si din moment ce banii ajung in contul firmei, contul vostru va fi alimentat cu suma respectiva. Vi s-a comunicat deasemeni ca banii vor ajunge in cont cel mai probabil Luni la ora 11:30.

Luni dimineata la ora 08:45 la-ti sunat din nou pe administratorul nostru pe telefonul personal la care nu vi s-a raspuns, dupa care ati sunat a doua oara la telefonul personal la ora 11:27.

In urma acestor actiuni, noi am luat decizia sa nu va deservim ca client deoarece ne stricati imaginea in fata partinerilor nostri si ne consumati prea mult timp prin apeluri telefonice. Platforma noastra din pacate nu este prevazuta pentru a sustine un astfel de efort pe un singur client.

Vam comunicat prin email ca suma depusa de 800 de euro a ajuns in conturile noastre (la ora 11:30, cum vi s-a comunicat anterior), si vam rugat sa ne transmiteti rechizitele bancare pentru a returna aceasta suma cat mai curand posibil. Va rugam sa ne raspundeti la email pentru a efectua transferul in cel mai scurt timp.

Cu stima,
BTCXCHANGE

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
mmdaniel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
September 18, 2017, 10:22:12 AM
 #366

Am transmis, da voi vad ca trimiteti la alt cont !!! pentru voi se numeste in loc de date bancare , rechizitile bancare !!
BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
September 18, 2017, 10:22:44 AM
Last edit: September 18, 2017, 12:02:31 PM by BtcXchange_Support
 #367

Am transmis, da voi vad ca trimiteti la alt cont !!! pentru voi se numeste in loc de date bancare , rechizitile bancare !!

Din motiv ca nu am primit alte rechizite bancare de la Dvs, fondurile au fost returnate spre contul de pe care au intrat. Contul dvs pe platforma noastra este dezactivat. Din acest moment relatia intre Dvs si firma noastra este incheiata. Pe email aveti confirmarea transferului catre contul de pe care au intrat banii, folositi acest document pentru a trasa fondurile.

Vedeti aici confirmarea platii pentru posteritate.



Va dorim o zi buna.

Cu stima,
BTCXCHANGE

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
mmdaniel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
September 19, 2017, 08:25:56 AM
 #368

Daca ati returnat trimiteti si voi dovada pe email ce de gmail care aveti lasat aici in mesaj personal, ca pe care ati publicat aici sunt sterse multe ! sa pot trimite la banca din finlanda !
mmdaniel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
September 19, 2017, 09:25:46 AM
 #369

Am primt confirmarea plati, sa vad ce zice banca, pana acuma nu au gasit bani.
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
September 19, 2017, 10:29:05 AM
 #370

Am primt confirmarea plati, sa vad ce zice banca, pana acuma nu au gasit bani.
Ce petarda esti.
Du-te in plm pe santier ca nu esti tu de crypto.
Zi merci ca nu ai ramas fara bani, pampalaule!

.()_().
roby4kill
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
October 04, 2017, 03:09:36 PM
 #371

M-am logat doar pentru a mentiona ca utilizatorul mmdaniel este retardat. Iesi acasa din crypto.

O zi buna.
cristianromania
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 31
Merit: 0


View Profile
October 10, 2017, 07:59:06 AM
 #372

Am si eu o problema cu BTCXChange.
Am transferat ieri (9 Oct) o suma in BTC catre BTCXChange care nu-mi apare in ct.
Apar confirmarile insa nu apare suma. Am incercat sa sun azi (10 Oct) dar nu raspunde nimeni la nr de suport. Am initiat o conv. pe chat dar .....nu raspunde nimeni. Am trimis si mai dar tot degeaba.Ora este rezonabila (11 AM,dar am inceput sa-i sun si sa le dau mesaje de la ora 10 AM).Mai exista aceasta platforma sau am trimis banii si trebuie sa-mi iau larevedere....?Multumesc
roby4kill
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
October 10, 2017, 10:02:35 AM
 #373

Am si eu o problema cu BTCXChange.
Am transferat ieri (9 Oct) o suma in BTC catre BTCXChange care nu-mi apare in ct.
Apar confirmarile insa nu apare suma. Am incercat sa sun azi (10 Oct) dar nu raspunde nimeni la nr de suport. Am initiat o conv. pe chat dar .....nu raspunde nimeni. Am trimis si mai dar tot degeaba.Ora este rezonabila (11 AM,dar am inceput sa-i sun si sa le dau mesaje de la ora 10 AM).Mai exista aceasta platforma sau am trimis banii si trebuie sa-mi iau larevedere....?Multumesc


Verifica mail-ul si vezi daca ai primit vreun email de la ei in care te roaga sa-ti confirmi identitatea.

Am patito si eu mai de mult, nu imi apareau BTC in balanta, pana am vazut pe mail ca mi se cere copie la ID pt verificarea contului. Nu mai tin minte exact daca este necesara verificarea identitatii doar la depunerile in FIAT sau si BTC.

In orice caz, odata ce le-am trimis datele, i-am primit in balanta.

Se intampla in cazul conturilor noi.
cristianromania
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 31
Merit: 0


View Profile
October 10, 2017, 10:25:51 AM
 #374

Am primit acum cateva ore un mail de la support in care-mi cereau adresa depunerii in format text.
De atunci au trecut cateva ore si nimic. De pe chat-ul site-ului mi-a raspuns cine vare mi-a spus foarte scurt sa astept respuns de la support.
Totusi,BTC au fost trimisi de ieri si confirmarile sunt,transferul apare finalizat de ieri dar.........ceata totala.
 Si inca un lucru frustrant:de ce nu raspunde nimeni la nici un tel?

BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
October 12, 2017, 07:08:37 AM
 #375

Am primit acum cateva ore un mail de la support in care-mi cereau adresa depunerii in format text.
De atunci au trecut cateva ore si nimic. De pe chat-ul site-ului mi-a raspuns cine vare mi-a spus foarte scurt sa astept respuns de la support.
Totusi,BTC au fost trimisi de ieri si confirmarile sunt,transferul apare finalizat de ieri dar.........ceata totala.
 Si inca un lucru frustrant:de ce nu raspunde nimeni la nici un tel?



Ne pare rau de aceasta problema. Mai este valabila sau a fost rezolvata deja?

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Danezu
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 3


View Profile WWW
November 16, 2017, 10:26:49 AM
 #376

La mine a mers ok. Am facut noaptea transferul de lei dintr-o alta banca decat cea la care au ei cont, pe la pranz banii erau in cont. Transferurile in/de btc au mers ok.
BitEnergi
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 85
Merit: 2


View Profile
November 17, 2017, 02:06:29 PM
 #377

Nu inteleg de ce BTCXChange.ro nu raspunde la mailurile cu intrebari legate de suport.

Doream sa retrag approx. 4 ETH in contul bancar (binenteles, convertit in BTC inainte) dar m-am hotarat sa fac acest lucru prin BitcoinRomania.ro, care au raspuns instant si la chat dar si pe telefon!
Am de gand sa schimb in curand 1.5 BTC in lei, dar nu pot avea incredere intr-o firma care nu raspunde la telefon. Probabil ca nu ii intereseaza sa faca bani.
nudabuzzzz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
November 28, 2017, 08:37:37 AM
 #378

Va merge siteul?

BtcXchange_Support
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
November 28, 2017, 10:31:59 AM
 #379

Dragi prieteni,

Va suntem recunoscatori pentru folosirea serviciilor noastre, increderea si satisfactia voastra ne dau energie sa cream. Activitatea voastra pe platforma face posibila cresterea companiei noastre si ne permite sa oferim versiuni noi. Suntem fericiti sa lansam design-ul nostru nou pentru platforma si adresa noua pentru serviciul nostru: BTCxCHANGE.com. De acum inainte vom avea un singur punct de acces la www.btcxchange.com si domain-urile .net si .ro vor fi redirectionate spre adresa noua.

Avand in vedere cresterea Bitcoin-ului in ultimul timp, speram ca ati reusit sa faceti un profit frumos. Bitcoin si spatiul crypto in general evolueaza si se maturizeaza, ne maturizam si noi. Aceasta modificare este menita sa intareasca imaginea companiei noastre in ochii vostri si sa ne dea posibilitatea sa atragem noi piete. Va multumim din nou pentru suportul vostru si speram sa va vedem fericiti folosind produsele noastre.

Speram sa va aduca placere noul stil si serviciile noi care vor aparea in curand.

Tranzactionare placuta!

Max Nicula

CEO

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Sospiro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 30, 2017, 02:10:02 AM
Last edit: November 30, 2017, 10:01:05 PM by Sospiro
 #380

Mentionez ca am postat acest mesaj pe ambele threaduri BTCXChange deoarece pare ca pe ambele e activ suportul lor (cu mult mai mult decat pe exchange-ul lor  Grin ). Daca mi se va raspunde pe vreunul din ele,  voi sterge postarea de pe celalalt

Experienta mea cu  BTCXChange.RO (acum.com), Coinflux si Bitcoin Romania

 Faptele:

 Acum 6 zile imi doream sa cumpar repede BTC. Deschid cont pe BTCXChange. Dorind sa fac tranzactii pe persoana juridica am selectat optiunea "persoana juridica", am completat toate campurile cu datele firmei dar cand am dat "submit" de fiecare data imi dadea o eroare cu "try again". Vazand asta, am incercat sa vorbesc cu suportul live...doar ca nu imi raspundea nimeni.

Imi zic in sinea mea "e posibil sa nu ma pot inregistra ca persoana juridica pana nu ma inregistrez intai ca persoana fizica". Imi introduc datele mele, incarc ID ul, dau "submit" si merge. Dupa doar cateva minute contul imi apare ca fiind verificat. Bun zic, acum tot ce mai am de facut e sa reiau aceeasi procedura dar ca persoana juridica. Gresit! Nu imi mai aparea optiunea de persoana juridica. Jeez, complicat mai e...asa credeam eu...nu stiam ca mai urmeaza Smiley)

Am lasat din nou mesaj la suportul "live". spunandu-le situatia si cerand instructiuni pentru a fi verificat in final ca firma. Din nou nu raspunde nimeni, pun mana pe telefon si ii sun indelung la numarul de pe site. N-a raspuns nimeni, totul intamplandu-se intre orele 15:30 si 16, deci in timpul programului presupun.
 Dupa aproximativ 2 ore primesc mesaj pe chatul live cat si un email de la ei cu continutul:

 "Buna, Trimiteți toate detaliile la support@btcxchange.net. La fel si toate actele necesare pe companie. Pentru a primi plati de pe cont de companie avem nevoie de actele companiei si actele proprietarului, altfel nu putem receptiona depuneri. Avem nevoie de copie CUI, actul constitutiv si actele de identitate a asociatilor cu mai mult de 25%."

Perfect, in sfarsit am cu cine vorbi. Trimit rapid pe mail toate documentele  cerute, anuntand acest lucru si pe chatul live. Vazand cat de repede a fost verificata persoana fizica ma gandeam ca la fel o sa fie si acum. Din nou gresit! Trece o zi, cer politicos pe chatul live un timp estimativ de verificare a contului. Dupa mult timp primesc raspunsul scurt "Veti primi raspuns la email in scurt timp". Dupa un timp, in aceeasi zi primesc mail cu mesajul socant

"Buna ziua,
Sub ce nume ati deschis Contul?

Cu stimă,
Customer Support
+40 373 784 498
Email: support@btcxchange.net
BTC X CHANGE TRADING SR"


WTF??!! Nu puteti sa vedeti la voi in sistem cui ii apartine contul asociat acestei adrese de mail, mai ales ca e deja verificat?? Si asta la 24 de ore dupa ce v-am trimis toate documentele si v-am anuntat acest lucru pe toate canalele? Le raspund un pic acid, dandu-le in acelasi timp informatia ceruta. Dupa inca o jumatate de ora imi mai trimit ei un mail :

"Nume utilizator vă rog.
Scuze pentru incomoditate.

Cu stimă,
Customer Support"


In acel moment nu m-am mai enervat, am izbucnit in ras de atata incompetenta si mi-am zis ca sunt fara speranta. Le-am dat si usernameul contului crezand ca acesta e in sfarsit ultimul pas, au tot ce le trebuie (aveau demult de fapt)

Rezultat final: Dupa inca 5 zile, nu am mai auzit nimic de ei, iar eu am mai renuntat sa incerc sa dau cuiva cu forta banii mei daca el nu ii vrea.

Experienta mea Coinflux:

Vazand cat de greu merge cu BTCXChange, inca din prima zi am zis sa deschid cont si la cele 2 rivale, care ma accepta primul ala are parte de banii mei. Deschid contul rapid, suportul live imi raspunde imediat, le spun ca vreau persoana juridica, mi se comunica pe mail ca intai trebuie sa ma verific ca persoana fizica (sic) apoi pot si ca persoana juridica...in maxim o ora totul era rezolvat...actele trimise de mine si verificate de ei...good to go. Am atasat cont bancar am cumparat BTC, tranzactia s-a efectuat a 2a zi devreme, asta doar pentru ca am cumparat BTC seara si banca mea nu e aceeasi cu cea a Coinflux.

Rezultat final: foarte multumit


Experienta mea cu  Bitcoin Romania

Am deschis cont, suportul live mi-a raspuns rapid, am trimis mail cu documentele, peste cateva minute.contul era verificat, apoi am cumparat BTC...in cateva minute erau la mine in wallet!!! Lightning fast!! A ajutat si faptul ca am cont bancar deschis la aceeasi banca cu ei si transferul banilor a fost instantaneu

Rezultat final: foarte multumit


Concluzii:

Bitcoin Romania - Cel mai rapid, responsiv, chiar m-au sunat sa ma intrebe daca totul a fost ok si m-au rugat sa ii sun daca am vreo nelamurire si intampin vreo problema;
Dezavantaj - cel mai prost curs din cele 3 (toate 3 au cursul de schimb mult mai mare decat exchange-urile din afara), walletul lor are un comision de retragere horror de 1%

Coinflux - Rapid, responsivi. Ca avantaj, pentru cine se grabeste, au wallet in fiat. Poti depune banii din timp (gratuit) si sa cumperi rapid oricand vrei fara sa astepti transferuri bancare
Dezavantaj - au o reputatie proasta din cauza gestionarii foarte gresite a unui caz de retragere fiat, au facut un gest horror, ingrozitor si gratuit, pentru care nu i-as folosi niciodata pentru retragere fiat, amanunte aici  https://bitcointalk.org/index.php?topic=1629927.60

BTCXChange - Am inceput cu ei, termin cu ei. Din pacate nu am avut ocazia sa le testez platforma, deci nu pot da feedback. Experienta customer support nasoala, cont neverificat de o saptamana, fara comunicare de nici un fel din partea lor de 5 zile!


Avand in vedere cresterea Bitcoin-ului in ultimul timp, speram ca ati reusit sa faceti un profit frumos.

Tranzactionare placuta!
Max Nicula
CEO

In conditiile in care aveam de cheltuit o suma importanta (la cum a crescut BTC in ultima saptamana, daca as fi stat dupa voi ratam un profit de 8500$!!!

Ce ma atragea la platforma lor era faptul ca e singura platforma din Romania unde nu esti obligat sa cumperi la cursul pietei (si acela mult diferit si umflat fata de afara), ci se poate face trading. Alt avantaj ar fi ca in cazul in care dispui de EUR sau USD se poate face tranzactionarea direct in aceasta monede, acesta fiind si motivul pt care pe mine ca si companie m-ar fi avantajat, deoarece dispun de lichiditati in valuta si nu trebuie sa pierd la conversie. Este singurul exchange care are aceasta optiune la noi.
 
Poate vede domnul CEO Max Nicula aceasta postare si remediaza problema. Inca mai sunt dispus sa le mai dau o sansa, sa ii testez si apoi sa imi actualizez feedback-ul.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!