Bitcoin Forum
March 29, 2024, 07:26:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 2916045 times)
Kripto Novac
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile WWW
November 10, 2017, 09:11:52 AM
Last edit: November 10, 2017, 09:25:26 AM by Kripto Novac
 #1781

Mislim da ovde imate neki problem: http://prntscr.com/h8b5t6

A i opet, zasto je potreban nalog za promenu valeta, dovoljne su adrese samo da se transakcija odradi i to je to(kao shapeshift)

Još je u izradi backend code ali je tačno da će raditi po principu Shapeshifta.

Takođe uskoro menjamo temu sajta i uvodimo do kraja meseca dve svetske novine :
1. chat bot za trgovanje kripto valutama
2. najnoviji proizvod - ICO INVESTMENT POOL

Pa ako ima zainetresovanih za testiranje i detaljnije upoznavanje tu smo na PM.
Thx.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711697215
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711697215

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711697215
Reply with quote  #2

1711697215
Report to moderator
1711697215
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711697215

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711697215
Reply with quote  #2

1711697215
Report to moderator
1711697215
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711697215

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711697215
Reply with quote  #2

1711697215
Report to moderator
Kripto Novac
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile WWW
November 10, 2017, 09:24:28 AM
 #1782



Cudi me da vam drzava dozvoljava takvu slobodu da ovo radite? Daj boze da vas ne maltretiraju ja imam suprotna iskustva sa nasom drzavom.

Pogrešno je generalizovati stvari.
Ko je tačno država ? Svi mi zajedno, neki pojedinac, neka grupa ljudi, neka organizacija... Ko ti daje slobodu? A ko ti je i na koji način oduzima?
Pa onda zašto ti neko oduzima slobodu, koji su argumenti u pitanju...
Kakva su zapravo tvoja loša iskustva ?

Filozofski gledano:
Zakon prirode nalaže da nije dugoročno održiv interes pojedinca u odnosu na interes grupe.
A u širem smislu kripto valute postaju interes sve veće i veće grupe ljudi... dok u užem smislu nevidim tog pojedinca ili grupu ili organizaciju koja može da ti zabrani bilo koju aktivnost (delatnost) na globalnoj slobodnoj mreži računara (internetu).
Može da je guši i formalno zabranjuje ali nevidim mogućnost da se evolucija zaustavi.
loughlin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 252

Only Bitcoin!


View Profile
November 10, 2017, 10:42:05 AM
 #1783



Cudi me da vam drzava dozvoljava takvu slobodu da ovo radite? Daj boze da vas ne maltretiraju ja imam suprotna iskustva sa nasom drzavom.

Pogrešno je generalizovati stvari.
Ko je tačno država ? Svi mi zajedno, neki pojedinac, neka grupa ljudi, neka organizacija... Ko ti daje slobodu? A ko ti je i na koji način oduzima?
Pa onda zašto ti neko oduzima slobodu, koji su argumenti u pitanju...
Kakva su zapravo tvoja loša iskustva ?

Filozofski gledano:
Zakon prirode nalaže da nije dugoročno održiv interes pojedinca u odnosu na interes grupe.
A u širem smislu kripto valute postaju interes sve veće i veće grupe ljudi... dok u užem smislu nevidim tog pojedinca ili grupu ili organizaciju koja može da ti zabrani bilo koju aktivnost (delatnost) na globalnoj slobodnoj mreži računara (internetu).
Može da je guši i formalno zabranjuje ali nevidim mogućnost da se evolucija zaustavi.


Filozofski gledano sve je ok, ali realno gledano pricamo o poslovanju u Srbiji, gde se svi propisi i praksa kose sa svim zakonima logike i zdravog razuma. Ako uzmemo za primer osnovne principe ekonomije vidi se da u Srbiji nista nije u skladu sa istim. Zakonski da, ali 99% zakona se krsi kod nas, uglavnom od ljudi koji su u nekakvoj sprezi sa vlascu i sluzbama.
Da ne filozofiramo, podrzavam svaku ideju koja podstice razvoj crypto poslovanja kod nas, ali na osnovu licnog iskustva nisam bas nesto optimistican. npr. Pre par dana sam video intervju SLovenackog premijera, gde govori o razvoju crypto trzista kod njih i kako donose neke uredbe za olaksavanje posla u toj sferi. Licno sam ispratio 10tak ICO iz Slovenije i imam osecaj da su mozda i na nivou Evrope najbolje prepoznali sansu.
Dok recimo nasi raspisuju konkurse o bespovratnih 50k dinara za novootvorene samostalne delatnosti. Kiosci, marketi, butici... to je kod nas maksimum poslovanja. Evolucija se desava u ozbiljnim drzavama, ali mi smo jos u kamenom dobu.
Siguran sam da se cela situacija pomno prati i onog momenta kad se dosegne odredjena suma u prometu donece se regulativa koja ce samo ici na stetu razvoja crypto valuta u Srbiji. Onda cemo se snalaziti za alternativne nacine, pa ce drzava opet biti u minusu, a mi u prekrsaju.

Quote

Cudi me da vam drzava dozvoljava takvu slobodu da ovo radite? Daj boze da vas ne maltretiraju ja imam suprotna iskustva sa nasom drzavom.

Ako je zarada veca od 2000eura mesecno, drzava, tj neko ko je satro predstavlja ima udela u celoj prici. Otud sloboda
Kripto Novac
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile WWW
November 10, 2017, 11:16:28 AM
 #1784



Cudi me da vam drzava dozvoljava takvu slobodu da ovo radite? Daj boze da vas ne maltretiraju ja imam suprotna iskustva sa nasom drzavom.

Pogrešno je generalizovati stvari.
Ko je tačno država ? Svi mi zajedno, neki pojedinac, neka grupa ljudi, neka organizacija... Ko ti daje slobodu? A ko ti je i na koji način oduzima?
Pa onda zašto ti neko oduzima slobodu, koji su argumenti u pitanju...
Kakva su zapravo tvoja loša iskustva ?

Filozofski gledano:
Zakon prirode nalaže da nije dugoročno održiv interes pojedinca u odnosu na interes grupe.
A u širem smislu kripto valute postaju interes sve veće i veće grupe ljudi... dok u užem smislu nevidim tog pojedinca ili grupu ili organizaciju koja može da ti zabrani bilo koju aktivnost (delatnost) na globalnoj slobodnoj mreži računara (internetu).
Može da je guši i formalno zabranjuje ali nevidim mogućnost da se evolucija zaustavi.


Filozofski gledano sve je ok, ali realno gledano pricamo o poslovanju u Srbiji, gde se svi propisi i praksa kose sa svim zakonima logike i zdravog razuma. Ako uzmemo za primer osnovne principe ekonomije vidi se da u Srbiji nista nije u skladu sa istim. Zakonski da, ali 99% zakona se krsi kod nas, uglavnom od ljudi koji su u nekakvoj sprezi sa vlascu i sluzbama.
Da ne filozofiramo, podrzavam svaku ideju koja podstice razvoj crypto poslovanja kod nas, ali na osnovu licnog iskustva nisam bas nesto optimistican. npr. Pre par dana sam video intervju SLovenackog premijera, gde govori o razvoju crypto trzista kod njih i kako donose neke uredbe za olaksavanje posla u toj sferi. Licno sam ispratio 10tak ICO iz Slovenije i imam osecaj da su mozda i na nivou Evrope najbolje prepoznali sansu.
Dok recimo nasi raspisuju konkurse o bespovratnih 50k dinara za novootvorene samostalne delatnosti. Kiosci, marketi, butici... to je kod nas maksimum poslovanja. Evolucija se desava u ozbiljnim drzavama, ali mi smo jos u kamenom dobu.
Siguran sam da se cela situacija pomno prati i onog momenta kad se dosegne odredjena suma u prometu donece se regulativa koja ce samo ici na stetu razvoja crypto valuta u Srbiji. Onda cemo se snalaziti za alternativne nacine, pa ce drzava opet biti u minusu, a mi u prekrsaju.

Quote

Cudi me da vam drzava dozvoljava takvu slobodu da ovo radite? Daj boze da vas ne maltretiraju ja imam suprotna iskustva sa nasom drzavom.

Ako je zarada veca od 2000eura mesecno, drzava, tj neko ko je satro predstavlja ima udela u celoj prici. Otud sloboda

Tačno, i u većini stvari se slažemo Loughlin.
Zbog razno raznih razloga Srbija nije pravo mesto i okruženje za nešto napredno i evolutivno (niti će biti).
Zato je dosta IT developera rešilo da ovde živi i zabavlja se a posao radimo globano-za inostranstvo.
Tako će biti i sa kripto valutama.
Elem, gledaj na to kao paralelni univerzum koji koegsitita u istoj dimenziji sa drugim univerzumima (Pink, Farma...) i gleda što manje kontakta da ostvri sa drugim univerzumima. A da bi to uspeo stalno balansira * u slučaju kripto valuta nalazi vakum prostor u kome egzistira.
Tako da nije neophodno u svakoj situaciji praviti uniju sa drugim univerzumom, već je moguće pronaći vakum prostor i koristiti ga.

 
avonka
Member
**
Offline Offline

Activity: 512
Merit: 10


View Profile
November 10, 2017, 01:08:29 PM
 #1785

Bio bi super kada bi država Srbija dala subvencije za ICO projekte, bar toliko koliko daje PINK televiyiji.
Ako od 10 jedan uspe mnogo bi profitirali i ljudii država.
Ali trenutno je turbo folk dalje broj jedan kultura.
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
November 10, 2017, 04:33:55 PM
 #1786

Bio bi super kada bi država Srbija dala subvencije za ICO projekte, bar toliko koliko daje PINK televiyiji.
Ako od 10 jedan uspe mnogo bi profitirali i ljudii država.
Ali trenutno je turbo folk dalje broj jedan kultura.

Turbo Folk Coin Cheesy
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
November 10, 2017, 05:13:49 PM
 #1787

Bio bi super kada bi država Srbija dala subvencije za ICO projekte, bar toliko koliko daje PINK televiyiji.
Ako od 10 jedan uspe mnogo bi profitirali i ljudii država.
Ali trenutno je turbo folk dalje broj jedan kultura.

Zamisli kada bi Drzava Srbija dala subvencije cripto kao sto dajen nekom Slovaku koji ne placa rednike 300 evra mesecno a da mu 10,000 evra subvenciju gde bi srbija bila da se baci na ovu tehnologiju bili bi ispred svajcarske. Ali imamo tirana koji su dosli na tiranijsku vlast da me maltretiraju zato sto im je prijatelj povezan a za njega sam ja stoka jer nisam povezan. To je realna situacija u srbiju!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
todor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
November 11, 2017, 10:54:32 AM
 #1788

Sve mi se cini da su ovi forkovi bitkoina dali odlicno oruzje onima koji poseduju velike kolicine BTC-a. Sad mogu da manipulisu cenom kako hoce. Uopste ne moraju da izlaze u fiat. Samo prebacuju iz BTC-a u BCH koji i onako poseduju u istoj kolicini, a jadna raja se pita koja je bolja tehnologija ili koji je od njih bolji i prebacuje svoje mrvice. A tek kad se tome prikljuci i BTC Gold, e onda ce da nastane igranka bez prestanka.
loughlin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 252

Only Bitcoin!


View Profile
November 11, 2017, 02:00:11 PM
 #1789

Bio bi super kada bi država Srbija dala subvencije za ICO projekte, bar toliko koliko daje PINK televiyiji.
Ako od 10 jedan uspe mnogo bi profitirali i ljudii država.
Ali trenutno je turbo folk dalje broj jedan kultura.

Ne, nee!
Drzava Srbija ne treba da daje subvencije za kripto. Ustvari najbolje bi bilo da se ne mesa uopste u taj sektor, to bi bila najkvalitetnija subvencija. Naravno prilagodjavanje zakona i omogucavanje startupa kroz ICO bi bila odlicna stvar. Ali ko to da sprovede?
Dux2K
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 1000


Blocklancer - Freelance on the Blockchain


View Profile
November 11, 2017, 02:01:51 PM
 #1790

Sve mi se cini da su ovi forkovi bitkoina dali odlicno oruzje onima koji poseduju velike kolicine BTC-a. Sad mogu da manipulisu cenom kako hoce. Uopste ne moraju da izlaze u fiat. Samo prebacuju iz BTC-a u BCH koji i onako poseduju u istoj kolicini, a jadna raja se pita koja je bolja tehnologija ili koji je od njih bolji i prebacuje svoje mrvice. A tek kad se tome prikljuci i BTC Gold, e onda ce da nastane igranka bez prestanka.

Bitcoin gold ce biti vise scam nego nesto vise kao cash, bar po meni jer su svi mislili bice isto kad ono pola menjacnica dalo crveno svetlo mozda bude ali cisto sumnjam.

Coinroll - Bitcoin Gambling

[fX665GSjkGyrckCzk]
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
November 11, 2017, 05:17:01 PM
 #1791

Bio bi super kada bi država Srbija dala subvencije za ICO projekte, bar toliko koliko daje PINK televiyiji.
Ako od 10 jedan uspe mnogo bi profitirali i ljudii država.
Ali trenutno je turbo folk dalje broj jedan kultura.

Ne, nee!
Drzava Srbija ne treba da daje subvencije za kripto. Ustvari najbolje bi bilo da se ne mesa uopste u taj sektor, to bi bila najkvalitetnija subvencija. Naravno prilagodjavanje zakona i omogucavanje startupa kroz ICO bi bila odlicna stvar. Ali ko to da sprovede?

Naravno ako se nebi mesala bilo bi super ali koja sansa da se drzava ne mesa u nesto oni su ustvari najveca mafija i sve se mesaju. Covek ima 50 svinja dodje parazit birokrata i gleda kako da otme par svinja, za mislis da ce parazit kada ukapira sta je kripto da nece da trazi da otme za svoj kljun? Sva sreca da partijska parazitska stoka je glupava i nezna sta je kripto zato nas jos ne tiranise ali kada se probudi parazit i sazna sta je cekaj da nam zakuca na stan i da trazi da otme nesto.

zato sam reko najbolje je to sto si ti reko ostavi na na miru ako nemoze to i mora da otima onda bolje subvencije.

Moja dva dinara druze.


▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
November 11, 2017, 06:17:23 PM
 #1792

Sve mi se cini da su ovi forkovi bitkoina dali odlicno oruzje onima koji poseduju velike kolicine BTC-a. Sad mogu da manipulisu cenom kako hoce. Uopste ne moraju da izlaze u fiat. Samo prebacuju iz BTC-a u BCH koji i onako poseduju u istoj kolicini, a jadna raja se pita koja je bolja tehnologija ili koji je od njih bolji i prebacuje svoje mrvice. A tek kad se tome prikljuci i BTC Gold, e onda ce da nastane igranka bez prestanka.

Bitcoin gold ce biti vise scam nego nesto vise kao cash, bar po meni jer su svi mislili bice isto kad ono pola menjacnica dalo crveno svetlo mozda bude ali cisto sumnjam.

Ja sam mislio da je Bitcoin Gold trebao da se forkuje vec krajem Oktobra, a da izadje na menjacnice 1 Novembra. U svakom slucaju je jako sumljiv, jer koliko ja znam jos ne postoji full node client za njega i tek ce sutra moci ljudi da ga rudare, a do sada su ga organizatori samo rudarili.

Bio bi super kada bi država Srbija dala subvencije za ICO projekte, bar toliko koliko daje PINK televiyiji.
Ako od 10 jedan uspe mnogo bi profitirali i ljudii država.
Ali trenutno je turbo folk dalje broj jedan kultura.
Ne, nee!
Drzava Srbija ne treba da daje subvencije za kripto. Ustvari najbolje bi bilo da se ne mesa uopste u taj sektor, to bi bila najkvalitetnija subvencija. Naravno prilagodjavanje zakona i omogucavanje startupa kroz ICO bi bila odlicna stvar. Ali ko to da sprovede?

Naravno ako se nebi mesala bilo bi super ali koja sansa da se drzava ne mesa u nesto oni su ustvari najveca mafija i sve se mesaju. Covek ima 50 svinja dodje parazit birokrata i gleda kako da otme par svinja, za mislis da ce parazit kada ukapira sta je kripto da nece da trazi da otme za svoj kljun? Sva sreca da partijska parazitska stoka je glupava i nezna sta je kripto zato nas jos ne tiranise ali kada se probudi parazit i sazna sta je cekaj da nam zakuca na stan i da trazi da otme nesto.

zato sam reko najbolje je to sto si ti reko ostavi na na miru ako nemoze to i mora da otima onda bolje subvencije.

Moja dva dinara druze.

I ja mislim da bi bilo najsigurnije da se ne mesaju uopste. Nista nije ne moguce sto se vlasti tice. Uvek se to moze promeniti, ali naravno da nije lako.
Ako nesto narod zeli, to tako bude kad tad, ali kad bi bilo samo tako lako pozeleti nesto i ne boriti se za to, a idalje ga dobiti to bi bilo super, ali nerealno.
Bice bolje, to je sigurno, ali nece samo od sebe i nece biti lako ni tako brzo. Mora covek imati i strpljenja, nije sve samo da das sve od sebe i ocekujes odmah rezultat. Treba narodu vremena da nauci, a na nama je da im pomognemo da nauce.
lolchina
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 103



View Profile
November 12, 2017, 02:22:50 AM
 #1793

Bolje da se ovi nasi olosi ne mesaju,propadne sve cega se oni late.Jedina uteha mi je da bi neko zapravo morao i znao sta radi u upravi da bi stao na kraj kripto svetu sto znajuci kadar u upravi tesko moguce Grin
Dovaogedys
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
November 12, 2017, 05:09:52 AM
 #1794

Ja cu da kopam od danas Bitcoin Gold. Naravno da svako ima pravo na svoje misljenje, ali ja se ne slazem da je prevara.
Videcemo ko je bio u pravu, vreme ce pokazati. Pozz
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
November 12, 2017, 04:57:17 PM
 #1795

Ja cu da kopam od danas Bitcoin Gold. Naravno da svako ima pravo na svoje misljenje, ali ja se ne slazem da je prevara.
Videcemo ko je bio u pravu, vreme ce pokazati. Pozz

Ja sam nov na kopanje juce sam jedva prvi put iskopao 0.015 VIVO coin na GPU koristici ccminer i onaj komand line i neki pool koji placa svaka dva sata.

Ajde molim te stavi ovde koji software je dobar za karticu i koji konfiguration file i pool je dobar da probam imam samo jedan gaming desktop i nov sam sa kopanjem voleo bih ako moze da bude profitabilno pa onda da probam da napravim rig.

Pozz.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
November 12, 2017, 06:05:35 PM
 #1796

Ja cu da kopam od danas Bitcoin Gold. Naravno da svako ima pravo na svoje misljenje, ali ja se ne slazem da je prevara.
Videcemo ko je bio u pravu, vreme ce pokazati. Pozz

Ja sam nov na kopanje juce sam jedva prvi put iskopao 0.015 VIVO coin na GPU koristici ccminer i onaj komand line i neki pool koji placa svaka dva sata.

Ajde molim te stavi ovde koji software je dobar za karticu i koji konfiguration file i pool je dobar da probam imam samo jedan gaming desktop i nov sam sa kopanjem voleo bih ako moze da bude profitabilno pa onda da probam da napravim rig.

Pozz.

Nek vam je sa srecom onda. Na nama je da vas upozorimo, na vama je da odlucite Cheesy
Dovaogedys
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
November 12, 2017, 06:10:50 PM
 #1797

Ja cu da kopam od danas Bitcoin Gold. Naravno da svako ima pravo na svoje misljenje, ali ja se ne slazem da je prevara.
Videcemo ko je bio u pravu, vreme ce pokazati. Pozz

Ja sam nov na kopanje juce sam jedva prvi put iskopao 0.015 VIVO coin na GPU koristici ccminer i onaj komand line i neki pool koji placa svaka dva sata.

Ajde molim te stavi ovde koji software je dobar za karticu i koji konfiguration file i pool je dobar da probam imam samo jedan gaming desktop i nov sam sa kopanjem voleo bih ako moze da bude profitabilno pa onda da probam da napravim rig.

Pozz.

Nek vam je sa srecom onda. Na nama je da vas upozorimo, na vama je da odlucite Cheesy

Naravno, svako za sebe i svi za sve Tongue

LM treba ti novcanik:
https://btgwallet.online/#home

I sve ostalo ces naci ovde:
https://bitcoingold.org/

Trenutno najbolje izgledaju ova 2 pool-a:
https://mine.pool.gold/getting_started
https://pool.4miner.me/#getting_started

Pozz
_rudar
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
November 12, 2017, 06:24:17 PM
 #1798

Pozdrav ljudi ,

Imam jedno pitanje za iskusnije miner-e .

Naime razmisljam da se upustim u mining i kao najbolja opcija mi za sada deluje mining monero-a.

Nasao sam par primera gde ljudi koriste nove VEGA 64 i VEGA 56 graficke kartice.

https://www.youtube.com/watch?v=aSzQZ99oqG0

Sa njima se po kartici postize 2000 H/s pa bi konfiguracija od 3 komada bila oko 6000 h/s sa potrosnjom oko 550 - 600W struje.

Prema trenutnoj situaciji i s obzirom na cenu struje u Srbiji izracunao sam da bih sa takvom konfiguracijom  ( oko 2000 eur konfiguracija) mesecno minovao oko 310 eur vrednosti monero-a.

Interesuje me da li neko ima iskustva sa navedenim karticama i sa minovanjem monero-a i da li se ovo sve u praksi isplati , posto teoriski deluje dosta dobro.

Hvala.
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
November 13, 2017, 06:10:30 PM
 #1799

Pozdrav ljudi ,

Imam jedno pitanje za iskusnije miner-e .

Naime razmisljam da se upustim u mining i kao najbolja opcija mi za sada deluje mining monero-a.

Nasao sam par primera gde ljudi koriste nove VEGA 64 i VEGA 56 graficke kartice.

https://www.youtube.com/watch?v=aSzQZ99oqG0

Sa njima se po kartici postize 2000 H/s pa bi konfiguracija od 3 komada bila oko 6000 h/s sa potrosnjom oko 550 - 600W struje.

Prema trenutnoj situaciji i s obzirom na cenu struje u Srbiji izracunao sam da bih sa takvom konfiguracijom  ( oko 2000 eur konfiguracija) mesecno minovao oko 310 eur vrednosti monero-a.

Interesuje me da li neko ima iskustva sa navedenim karticama i sa minovanjem monero-a i da li se ovo sve u praksi isplati , posto teoriski deluje dosta dobro.

Hvala.

Ajde molim te kazi mi na kraju 30 dana koliko ti je zarada kada sve sracunas. Ja se mucim par dana nemam nista da pokazem za to. Citam neki kazu 300 evra mesecno ali ne vidim kako je to istina?

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
castiel0504
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 109

Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!


View Profile
November 13, 2017, 08:08:34 PM
 #1800

I jos na sve to kako si dosao do 2000 H/S samo po google-u sam video da oko 1200~ish H/S ima,mozda do 1500 overklokovana verzija..sa oko 80c temperature..
Pages: « 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!