Bitcoin Forum
May 09, 2024, 09:43:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 [787] 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 ... 840 »
  Print  
Author Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 1107592 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (60 posts by 1+ user deleted.)
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
May 06, 2021, 11:43:48 PM
Last edit: May 07, 2021, 02:02:01 PM by heyhat
Merited by EFS (3), lossnet (1)

Önümüzdeki aylarda bankaların da Bitcoin (ileride de altcoin) satabilmesi adına NewYork'da bir girişim başlatılmış görünüyor. Yüzlerce banka bu projeye kaydolmuş.

Sonucunda ne olacak bilemiyorum ancak başarılı olurlarsa başta Bitcoin olmak üzere kriptoparaların yaygın kullanımı ve alınıp satılması için önemli bir adım atılmış olacak. Unutmayalım ki gerek tembellik gerek bilgisizlik gerek riskli olarak görülmesi nedeniyle birçok insan kriptopara borsaları üzerinden işlem yapmak istemiyor. Bankalarla birlikte, böyle düşünen yüz milyonlarca insan da işin içine girebilir.

Bu husus Satoshi vision üzerinden değerlendirilerek eleştiri de aldı. İşte Satoshi Bitcoin'i yaratırken bankalara karşıydı vs. Aslında meseleyi böyle değerlendirmek biraz duygusal kaçıyor. Satoshi bir şeye karşı idiyse bu fiat paralardı bankalar değil. Zaten Satoshi ve arkadaşlarının düşüncesi de Bitcoin'in yaygın bir şekilde kullanılmasıydı. Bu proje buna imkan sağladığı için aslında satoshinin vizyonuna da uygun gibi görünüyor. Ki uygun olmasa ne yapacağız, kökten red mi edeceğiz? Zaman değişiyor ve ihtiyaçlar farklılaşıyor.

https://www.cnbc.com/2021/05/05/bitcoin-is-coming-to-hundreds-of-us-banks-says-crypto-firm-nydig-.html

Ayrıca ABD'nin en büyük 4. bankası, Citibank,  kripto para al-satı ve saklama hizmetleri için çalışmalara başlamış. 2021'de Bankaların artık bu işe adapte olduğunu göreceğiz. Bankalar işe girmesini boğa sezonunu uzatabilecek bir gelişme gibi görüyorum açıkçası. En azından Bitcoin için kesinlikle bullish bir gelişme.

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
May 07, 2021, 01:14:35 PM
Last edit: May 07, 2021, 01:31:43 PM by anonymous3x

Yaz kampanyası uygulayacaklardır çünkü piyasa biraz düştüğünde sepet yapacak çok cengaver var. Bu adamlar bir kampanyayi hak ediyor adam coinsizlikten kırılıyor ve elleri titriyor. Sakin olun herkese tüm dünyaya yetecek kadar coin var ellerinde her şey sirayla...

Ama ondan önce 2-3 hafta daha parabolik hareketlerle tüm balıkları yeme topluyorlar gibime geliyor. Doldur boşalt doldur boşalt derken malın hepsini topladılar. Simdi herkese veriyorlar gazı gitsin. Xrp 0.20 cent idi konuşuyorduk. Dash 80 dolar iken konuşuyorduk. Bunları dipteyken aldığımı ve tüm kötü haberlere rağmen tutacagimi söylemiştim Smiley

Şuan her türlü gaza iyi gelişmeye rağmen nakitte bekliyorum Smiley ve biraz nakitle yakın stoplu al sat yapıyorum. Piyasa her çöktüğünde alıp biraz yükseldiğinde veriyorum. Millet bu fiyatlara iyi alıştı yalnız, 3 dolara bnb satıyorlardı şimdi 200 dolara düşse millet ucuz der.  3-4 bin dolara bitcoin vardı şimdi 20 bin deseler millet varını yoğunu basacak herhalde  Grin psikolojide böyle işte. Bitcoin 200 haftalık ortalama harici her seviyesi benim için pahalıdır.

Yaz kampanyasına gelince benim tahminim;
Coinleri satarlar tatile çıkarlar kademeler doluysa hele muaazam bir kar elde ettiler.
Kışın Altın satıp piyasaya girdilerse o Altını da yerine koyarlar zira çoğu kişiyide altında silkelediler.

Peki yazın nakiti olan adam altın gümüş yüksek ise ne yapar ?
Bakmış ki kriptolar yarı fiyatına her halde buraya gelir Smiley oysa bilmiyor ki bir senede 100x yapmış hepsi.
Neyse gördüğüm bu objektif olmaya çalıştım yeterince umarım altın yükselmez ve yüklü parayı altına koyarım tek dileğim bu şuan.

Coinlere gelince; Sene sonu rallisi bekliyorum ve giriş noktam Eylül 2021 gibi durmaktadır. Dipleri Eylül 2021 de bekliyorum coinlerde tepe ne zaman gelir bilemem bence gecikti bile...

Eylül 2021...önemli bir tarih. O aralıkta senaryomdaki beklediğim dipler gelirse güzel bir giriş noktası olacaktır senaryo tutar tutmaz bilmiyorum. Ama benim gördüğüm budur.

YTD

Son olarak şu sepet meselesinde fikrimi yazmak istiyorum

Arkadaşlar sepet ayı sezonunda fiyatlar çöp seviyesine inmişken yapılır 4-5 veya 10-20 coin neyse seçilir ona göre yatırım planı uygulanır. Boğa sezonunda çakılır çıkılır.

Adam boğanın zirvesinden sepet yapmaya çalışıyor soğuk cüzdana atıyormuş kardeşim siz bilirsiniz. Herkesin kendi tercihi. Ben Bitcoin 200 haftalık ortalama altına geldiğinde dominans 60 üstüne çıktığında sepetlerimi yaparım. Veya 2020 Mart çöküşü gibi bir çöküş yakalarsanız o aralıkta alıp 1 yıl üstüne yatarsanız bence o zaman sağlam bir kar yaparsınız.

YTD.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
May 07, 2021, 02:39:27 PM

Yaz kampanyası uygulayacaklardır çünkü piyasa biraz düştüğünde sepet yapacak çok cengaver var. Bu adamlar bir kampanyayi hak ediyor adam coinsizlikten kırılıyor ve elleri titriyor. Sakin olun herkese tüm dünyaya yetecek kadar coin var ellerinde her şey sirayla...

Ama ondan önce 2-3 hafta daha parabolik hareketlerle tüm balıkları yeme topluyorlar gibime geliyor. Doldur boşalt doldur boşalt derken malın hepsini topladılar. Simdi herkese veriyorlar gazı gitsin. Xrp 0.20 cent idi konuşuyorduk. Dash 80 dolar iken konuşuyorduk. Bunları dipteyken aldığımı ve tüm kötü haberlere rağmen tutacagimi söylemiştim Smiley

Şuan her türlü gaza iyi gelişmeye rağmen nakitte bekliyorum Smiley ve biraz nakitle yakın stoplu al sat yapıyorum. Piyasa her çöktüğünde alıp biraz yükseldiğinde veriyorum. Millet bu fiyatlara iyi alıştı yalnız, 3 dolara bnb satıyorlardı şimdi 200 dolara düşse millet ucuz der.  3-4 bin dolara bitcoin vardı şimdi 20 bin deseler millet varını yoğunu basacak herhalde  Grin psikolojide böyle işte. Bitcoin 200 haftalık ortalama harici her seviyesi benim için pahalıdır.

Yaz kampanyasına gelince benim tahminim;
Coinleri satarlar tatile çıkarlar kademeler doluysa hele muaazam bir kar elde ettiler.
Kışın Altın satıp piyasaya girdilerse o Altını da yerine koyarlar zira çoğu kişiyide altında silkelediler.

Peki yazın nakiti olan adam altın gümüş yüksek ise ne yapar ?
Bakmış ki kriptolar yarı fiyatına her halde buraya gelir Smiley oysa bilmiyor ki bir senede 100x yapmış hepsi.
Neyse gördüğüm bu objektif olmaya çalıştım yeterince umarım altın yükselmez ve yüklü parayı altına koyarım tek dileğim bu şuan.

Coinlere gelince; Sene sonu rallisi bekliyorum ve giriş noktam Eylül 2021 gibi durmaktadır. Dipleri Eylül 2021 de bekliyorum coinlerde tepe ne zaman gelir bilemem bence gecikti bile...

Eylül 2021...önemli bir tarih. O aralıkta senaryomdaki beklediğim dipler gelirse güzel bir giriş noktası olacaktır senaryo tutar tutmaz bilmiyorum. Ama benim gördüğüm budur.

YTD

Son olarak şu sepet meselesinde fikrimi yazmak istiyorum

Arkadaşlar sepet ayı sezonunda fiyatlar çöp seviyesine inmişken yapılır 4-5 veya 10-20 coin neyse seçilir ona göre yatırım planı uygulanır. Boğa sezonunda çakılır çıkılır.

Adam boğanın zirvesinden sepet yapmaya çalışıyor soğuk cüzdana atıyormuş kardeşim siz bilirsiniz. Herkesin kendi tercihi. Ben Bitcoin 200 haftalık ortalama altına geldiğinde dominans 60 üstüne çıktığında sepetlerimi yaparım. Veya 2020 Mart çöküşü gibi bir çöküş yakalarsanız o aralıkta alıp 1 yıl üstüne yatarsanız bence o zaman sağlam bir kar yaparsınız.

YTD.

3-4bin dolarada bitcoin vardı demişsin de 1 dolarada vardı vakti zamanında. btcdeki yarılanma, her geçen sene kullanıcılarının katlanarak artması ve bu ekosisteminin geliştikçe faydalı işler çıktığınının etkileri olduğunu biliyorsundur. bir çok sebepten dolayı, 20bin dolar şuan için ucuz bir fiyat btc adına. Bu seneryoyu hepimiz biliyoruz boğa sezonunda çakar satar cıkarsın, ayı sezonunda sepet yaparsın coin biriktirirsin. Her zaman düşünülen seneryoyada bağlı kalınamıyor, çünkü insan faktörü var işin içinde ve değerli olan her şey manipülasyona uğradığı için, yatırımcılarda kararlarını değiştirebiliyor ve hatalar yapabiliyorlar.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
May 07, 2021, 03:02:33 PM

20bin dolar şuan için ucuz bir fiyat btc adına.

bu ucuzluk kısa vade orta vadede uzun vadede değişir.

mesela orta vade düşünen bir kişi, 20 bin dolara düştüğünde sene sonu rallisine inanıyorsa alım yapar 20 bin den alıp sene sonu 100 binden satar.

uzun vade düşünen biri için bence 20.000 ucuz değil şuan. 200 haftalık ortalama altı 10-12 bin dolara geliyor ucuz fiyat orasıdır. 10-12 bin dolardan alınabilir.

Ben Bitcoinde en temiz bölgenin 200 haftalık ortalama altına sarktığında malı yüklemek olduğunu düşünüyorum ama cesaretiniz varsa yükleyebiliyorsunuz. o noktadan almak cesaret ister Smiley
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
May 07, 2021, 03:35:07 PM

mesela orta vade düşünen bir kişi, 20 bin dolara düştüğünde sene sonu rallisine inanıyorsa alım yapar 20 bin den alıp sene sonu 100 binden satar.

uzun vade düşünen biri için bence 20.000 ucuz değil şuan. 200 haftalık ortalama altı 10-12 bin dolara geliyor ucuz fiyat orasıdır. 10-12 bin dolardan alınabilir.

Ben Bitcoinde en temiz bölgenin 200 haftalık ortalama altına sarktığında malı yüklemek olduğunu düşünüyorum ama cesaretiniz varsa yükleyebiliyorsunuz. o noktadan almak cesaret ister Smiley

Şuan için dediğim aslında şuan bugun için değil.  Bugunün şartlarına göre 20k dolar bana göre  ucuz kalıyor, ayı sezonu başladığında eğer 20bin dolara düşerse btc oradan toplamaya başlıyacam senin için Smiley

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
May 07, 2021, 06:00:32 PM

bence 20k normal bir değer. Salına salına düşerken 200 haftalık ortalama da 20kya yakınlaşacak. yalnız 200 haftalık ortalama çok uzun bir süre. 50 ve 120 haftalık ortalamalardan kademeli alın yapmak daha güvenli olabiliyor. Dibi beklemek bazen fırsatın kaçmasına sebep oluyor.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
May 08, 2021, 06:46:12 PM

bence 20k normal bir değer. Salına salına düşerken 200 haftalık ortalama da 20kya yakınlaşacak. yalnız 200 haftalık ortalama çok uzun bir süre. 50 ve 120 haftalık ortalamalardan kademeli alın yapmak daha güvenli olabiliyor. Dibi beklemek bazen fırsatın kaçmasına sebep oluyor.

İstediğim fiyatlar gelmiyorsa fırsatlar umrumda değil. Ben parama bakarım nakitime bakarım fırsattan bol bir şey yok. Benim oyunum kaybetmemek üzerine kurulu.

Kısa vade için 20 bin düşünür müyüm bilmiyorum pahalı geliyor bana o seviyeler hala. Bir gün gelirse 200 haftalık ortalamanın altında alırım. 10-12 bin dolarlar alım için ideal görünüyor şuan benim için tabi sizi bilemem.

Yoksa umrumda değil 1 milyon olacakmış 1 trilyon dolar olacakmış ne olursa olsun. Bitcoin'in başarısız olduğu aşikar benim için, ama parayı katlamak için muaazam fırsat ve bu fırsatı kullanmamak ta olmaz. Yani şans vereceksin o seviyeler geldiğinde.

Sene sonu rallisine inanan biri 18-20 bin gelirse şansını deneyebilir bence ne diyeyim. Dipten al tepeden sat kardeşim bu kadar basit bu iş. Tüm mesele bu. Dipten mi alıyorsun zirveden mi. Yok yeni altınmış yok kurumsal alıyormuş yok sınırlı sayıdaymış yemiyor artık kimse kanmıyor bu masallara. O değilde yeni altın ne ak. Benim bildiğim bir tane altın var o da madenden çıkıp fiziksel olarak tutuluyor.

YTD
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 08, 2021, 08:38:44 PM
Merited by EFS (3)

Bitcoin'in başarısız olduğu aşikar benim için, ama parayı katlamak için muaazam fırsat ve bu fırsatı kullanmamak ta olmaz. Yani şans vereceksin o seviyeler geldiğinde.

Bitcoin'in başarısız olduğu bir nokta yok şimdilik, kendisini geliştirmesi gereken alanlar var. Dünya çapında para transferlerini aracısız olarak gerçekleştirmeyi vaat ediyordu ve bunu halen yapabiliyor. Bitcoin fiyatı bitcoin'in başarısıyla doğru orantılı gibi görünse de gerçekte fiyat ve bitcoin'in whitepaper üzerinde vaat ettiği hedefler birbirinden bağımsız.

Eğer yeterli hacim varsa ki şu an fazlasıyla var. Dilediğiniz miktarı bir fiyattan bağımsız olarak dünyanın her yerine transfer edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı 100.000 dolar ise 100.000 dolarlık transfer için tek bitcoin taşımanız yeterlidir. Eğer bitcoin fiyatı 50$ ise 100.000 dolarlık bir transfer işlemi için 20.000 BTC transfer etmeniz yeterlidir.

Değer koruma aracı olarak baktığınızda çok küçük bir azınlık dışarısında (3k$ fiyatla satanlar  Wink ) yatırımcısına zarar ettirmemiş. Bitcoin'e güvenmediği için kayıp yaşamayı başaranlar aynı şekilde altın veya diğer birimlerde de kayıp yaşama kapasitesine sahip olanlardır (Sell the dips).

Konuşmayayım, kalp kırmayayım diyorum ancak şu başlık altında yaptığınız trollüğün haddi hesabı yok. Bitcoinlerinizi 3000$ fiyatla sattıktan sonra Satoshi bitcoinlerini 3000$'da sattı yazdığınız, yabancı-yerel forumda bitcoinlerinizi satın yoksa batacaksınız yazdığınız mesajlarınız kayıt altında ve hala

Dipten al tepeden sat kardeşim bu kadar basit bu iş. Tüm mesele bu.

yazabiliyorsunuz.

Bu forumda sizin kadar vakit geçirip kripto ekosistemi hakkında sizin kadar az bilgiye sahip başka trol tanımıyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
May 09, 2021, 07:08:13 AM

@bthd

hocam neden ısrarla cevap yazıyorsun sende bu adama.
yazıyor çiziyor her sayfada 10 post onun,bak bir kişi cevap veriyor mu senden başka?
mahallenin delisi gibi birşey butun forum biliyor o yuzden kimse birşey demiyor.
bunun gibi 3000 den 5000 den satıp kafayı sıyıran cok.
coğu gitti forumdan ama bunun gibi birkaçı kaldı boyle kendi kendne dusecek gocecek diye dolduruyor sayfaları.

btc 500$ dan beri piyasadasın elinde 0.01 btc bile yok acıyı dusunebiliyor musun?
bu sekilde kendi kendini eyliyor burda işte boyle.ciddiye almayın artık rica edicem.

Kusman
Member
**

View Profile
May 09, 2021, 09:01:07 AM

Bitcoin'in başarısız olduğu aşikar benim için, ama parayı katlamak için muaazam fırsat ve bu fırsatı kullanmamak ta olmaz. Yani şans vereceksin o seviyeler geldiğinde.

Bitcoin'in başarısız olduğu bir nokta yok şimdilik, kendisini geliştirmesi gereken alanlar var. Dünya çapında para transferlerini aracısız olarak gerçekleştirmeyi vaat ediyordu ve bunu halen yapabiliyor. Bitcoin fiyatı bitcoin'in başarısıyla doğru orantılı gibi görünse de gerçekte fiyat ve bitcoin'in whitepaper üzerinde vaat ettiği hedefler birbirinden bağımsız.

Eğer yeterli hacim varsa ki şu an fazlasıyla var. Dilediğiniz miktarı bir fiyattan bağımsız olarak dünyanın her yerine transfer edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı 100.000 dolar ise 100.000 dolarlık transfer için tek bitcoin taşımanız yeterlidir. Eğer bitcoin fiyatı 50$ ise 100.000 dolarlık bir transfer işlemi için 20.000 BTC transfer etmeniz yeterlidir.

Değer koruma aracı olarak baktığınızda çok küçük bir azınlık dışarısında (3k$ fiyatla satanlar  Wink ) yatırımcısına zarar ettirmemiş. Bitcoin'e güvenmediği için kayıp yaşamayı başaranlar aynı şekilde altın veya diğer birimlerde de kayıp yaşama kapasitesine sahip olanlardır (Sell the dips).

Konuşmayayım, kalp kırmayayım diyorum ancak şu başlık altında yaptığınız trollüğün haddi hesabı yok. Bitcoinlerinizi 3000$ fiyatla sattıktan sonra Satoshi bitcoinlerini 3000$'da sattı yazdığınız, yabancı-yerel forumda bitcoinlerinizi satın yoksa batacaksınız yazdığınız mesajlarınız kayıt altında ve hala

Dipten al tepeden sat kardeşim bu kadar basit bu iş. Tüm mesele bu.

yazabiliyorsunuz.

Bu forumda sizin kadar vakit geçirip kripto ekosistemi hakkında sizin kadar az bilgiye sahip başka trol tanımıyorum.
Bu söylediğiniz kısıma baktığımızda dogecoin için de aynısını söyleyebiliyoruz. Hatta bitcoine göre çok daha astronomik kazandırdı. Bu durumda dogecoin daha iyi bir değer koruma aracı mı oluyor? Bence olmuyor.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 09, 2021, 11:37:41 AM

Bu söylediğiniz kısıma baktığımızda dogecoin için de aynısını söyleyebiliyoruz. Hatta bitcoine göre çok daha astronomik kazandırdı. Bu durumda dogecoin daha iyi bir değer koruma aracı mı oluyor? Bence olmuyor.

Birim değerinin diğer birimlere karşı fiyat dengesini koruması, enflasyon artışı ve benzeri durumlardan etkilenmeden kullanıcı yatırımını koruması değer koruma aracının tarifini karşılar. Fiat para değerinin artışı yüksek enflasyon düşünüldüğünde değer koruma aracı olmanın şartlarından birisidir fakat bu değeri artan her şeyin değer koruma aracı olduğu anlamına gelmez. Kuşların uçabilmesi her uçan nesnenin kuş olduğu çıkarımına ulaştırmaz.

BTC için dahi şu anda bir değer koruma aracı demek çok doğru bir söylem değildir, yüksek potansiyele sahiptir (Altın'ın ilk günlerindeki gibi). İnsanlık tarihini incelediğinizde insan evriminin sürekli daha fazla özgürlük yönünde ilerlediği gerçeğini ve dünyanın internetin icadından sonra aynı yer olmadığı bilgilerini birleştirdiğinizde BTC güçlü bir değer koruma aracı adayıdır.

Henüz tam anlamıyla değer koruma aracı olarak kendini ispatlamamış olması değer koruma aracı penceresinden fiyatını irdelemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Zaten değer koruma aracı olduğuna emin olsaydık temel ihtiyaçlarımız hariç şu an sahip olduğumuz her şeyi satarak BTC almayı tercih etmemiz gerekirdi.

BTC ile DOGE kıyasladığınızda DOGE'un neden bitcoin'e karşı zayıf bir aday olduğunu anlamanız çok zaman almaz. Yine de bunun merkeziyetsiz bir konsensüs algoritmasına sahip olduğu düşünüldüğünde madenci topluluğunun vereceği kararlar belirleyecek geleceğini. Şu anki balon fiyatı haricinde ele aldığımızda DOGE için bile bir potansiyel var.

@torrentco piyasada yeni giren acemi çok, yanlış etkilenmesinler.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
May 10, 2021, 05:56:10 PM
Last edit: May 10, 2021, 06:43:29 PM by anonymous3x

Ben dışarda izliyorum ama sıktı bu  Smiley

Yukarı yönde bir hareket daha gelir mi acaba coştura coştura ama gelmedi bir türlü ethereumdaki gibi jubileyi yapsın artık yatırımcısı.

torrentco
Sr. Member

View Profile
May 11, 2021, 01:26:13 PM

zuckerberg iki hafta içinde(büyük hissedar toplantısı var)facebookun balance sheetine bitcoin eklendiğini duyuracak diye bir soylenti var twitterda.
ufak ufak bitcoin paylaşımları yapmaya basladı zaten.

yıl sonuna 100k bir btc ile girecegimizi dusunuyorum.ama bu arada altlar btc bazında ezilecektir.
yine kedi kopek derken altların boku cıktı bir temizlik şart zaten.
Kusman
Member
**

View Profile
May 12, 2021, 05:34:40 PM

abd'de enflasyon beklenenin üstünde çıkması üzerine bitcoinde bir artış bekledim ama borsaların açılmasıyla bitcoine ufak bir düşüş geldi. Enflasyon ile arasında bir ilişki var mı bilmiyorum ama borsayla paralel hareket ediyor gibi.

anonymous3x
Sr. Member

View Profile
May 12, 2021, 06:00:51 PM

abd'de enflasyon beklenenin üstünde çıkması üzerine bitcoinde bir artış bekledim ama borsaların açılmasıyla bitcoine ufak bir düşüş geldi. Enflasyon ile arasında bir ilişki var mı bilmiyorum ama borsayla paralel hareket ediyor gibi.

Bitcoin Kripto paralar = Deflasyon
Altın Gümüş Bakır     = Enflasyon
berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
May 12, 2021, 10:54:30 PM

elon musk btc nın vitalık shıtcoınler agzına sıctılar saolsun Cheesy
bu elon musk gene tam yavsak ıpne
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
May 12, 2021, 11:02:58 PM
Last edit: May 13, 2021, 01:34:42 AM by heyhat

Son sert düşüşü diyorsanız Vitalik'in shit token satışı piyasayı sarstı. Musk da, artık Bitcoinle Tesla ürünleri alınamayacağını duyurdu. Bunlardan kaynaklı. Musk gerekçeyi ise çevre duyarlılığı olarak gösterdi. Ehh ilk başta girerken bilmiyor muydun diye sormak lazım. Bu kararın başka nedenleri olmalı. Birçok kişi Vitalik'in shit tokenları satmasına bağlıyor. Tam ilişki kuramadım açıkçası. Namus meselesi mi yahu Smiley Aslına bakarsanız Musk ve TESLA bütünüyle Bitcoinden çıksa daha da iyi olur. Tavırları çok dengesiz. Doge ile Tesla ister misiniz diye anket açıp BTC ile alımları iptal ettik demek, ki her ikisi de mininge edilen koinler iken enerjiden bahsetmek iler tutar yanı yok. Ayrıca metinde de hatalar var.

https://twitter.com/elonmusk/status/1392602041025843203

Şimdi de Facebook BTC alacak diyorlar. Hatta Zuckerberg keçisine de Bitcoin ismini koymuş Smiley Geçen hafta da Ali Babadan açıklama bekleniyordu. Bu tip kurumsal yatırımcılar iyiler hoşlar da atıyorum microstrategy gibi değiller. Tek ama tek gayeleri para kazanmak ve bu süreçte ekosisteme ne olduğunu da çok önemsemiyorlar.

torrentco
Sr. Member

View Profile
May 13, 2021, 06:22:19 AM

bu ipne elon butun roketleri futuresdan cıkaracak anlaşılan.
diğer kriptolardan alacaz filande demiş birde açıklama sonunda,herkes paranoyaklaştı şimdi ne alacak bunlar diye  Grin
berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
May 13, 2021, 10:07:00 AM

amk herkes bitcoinle tesla mı alıyormusta %20 düşüş oluyor şaka gibi insanoğlu.toplasan 10 kısı bıle teslayı btc ile almamıstır ama mılyonlar btc satıyor anlam vermek ımkansız
torrentco
Sr. Member

View Profile
May 13, 2021, 11:10:00 AM
Last edit: May 13, 2021, 11:36:50 AM by torrentco

hala energy filan twit atıyor.
grafikler filan.
bu herif elinde bu kadar btc varken bunu yapmaz.kesin gizli bir ajandası var bunun.
Pages: « 1 ... 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 [787] 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 ... 840 »
  Print  

Jump to: