Bitcoin Forum
June 08, 2024, 06:03:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 [804] 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 »
  Print  
Author Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 1107685 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (60 posts by 1+ user deleted.)
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
January 04, 2022, 07:42:30 AM
Last edit: January 04, 2022, 04:08:34 PM by torrentco

3000 dolardan bitcoin sattığınızda ve 3000'den 15000'e kadar yürüyen BTC için global dahil forumun her yerinde buralardan alınmaz satın tavsiyeleri verirken ki halinize de ben kahkahayla gülebilirdim, gülmedim. Sadece gerçekten boşa geçirdiğiniz vaktinize üzüldüm. Üzülmeye de devam ediyorum.

tam bir hilkat garibesi hocam o arkadaş.
bende bloklu sadece baskaları alıntıladıgı zaman maruz kalıyorum.
bunun gibi 3-5 tane daha var sadece düşüşlerde fud yapan.

6-7 ay önce usdc gönderdim onay almıyor napacam diye başlık açan adam btc nin geleceği ve geçmişi hakkında yorum yapıyor konuyla o kadar alakasız.
grafik bakıyor diyor ki bu dipte değil alınmaz,amacı herseyi en ucuzdan almak değilse kesinlikle almıyor,parası cok değerli  risk sevmiyor Grin
trend nedir,log scale nedir,money supply nedir hiç alakası yok hiçbirşeyle.
iki tane çizgi çiziyor bakıyor 200 haftalık ortalama nın ustunde alınmaz  Grin
ulan en basitinden kendine bir sor 200 hafta once dunyadaki para  miktarı ile şimdi ki para miktarı aynı mı diye(money supply)ama yok o kadar basit birşeyi bile sorgulamıyor.

bu tiplerin yatırım aracı genelde altındır.onu alırlar ordan zenginlik hayalleri kurarlar.memur gibi yaşayıpta giderler.potansiyelleri bu kadardır cunku.

teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
January 05, 2022, 09:41:00 PM
Last edit: January 06, 2022, 12:00:00 AM by mprep

aha biz dedikçi leş kargaları foruma yavas yavas donus yapmaya baslamış.
bu tipler bitcoin düşüş trendine girdiğinde gorulur sadece.
adamın mesaj tarihlerine bakın anlayacaksınız ne demek istediğimi.
senelerdir burdalardır ama götlerinde don yoktur,kimseninde kazanmasını istemezler.
btc 500$ ikende burdaydı bu adamlar yine fud yapıyorlardı.
mk millet apartman,gökdelen dikti siz hala dolanın burda düşecek diye.

lan zibidi yükseliyorken dedik düşecek diye orda boş konuşuyon dedin şimdi girdi götüne gelmiş bıdı bıdı yapıyorsun
 eski mesajlarım ortada git bak, yükselirken dedim çok güvenmeyin ama senin gibi dallamalar anlamadı, elona çok güvenmeyin böyle adamların girmesi konuşması yarardan çok zarar getirir dedim yine aklınca boş laf dedin bunların hepsi girdi götüne şimdi hala konuşuyon
bir de parası yok muhabetti yapıyor dingil ilk btc mi 116 tl den aldım ben ,ekran kartıyla btc bastım , ülkenin günlük hacminin hatırı sayılır kısmını ben yapıyorum arada senin gibi dangalozlarla da uğraşıyorum.
senin gibi salaklar yüzünden lafımı esirgemem her ath döneminde bit gibi çıkar senin gibi birkaç karakter, öncekilerde dediklerimi anlamadılar sonra tek tek çıkınca hepsi böyle yalama oldular senin gibi. Hala laf yapacak yüzün olması enteresan.

Hacim son 2 yilin en dusuk seviyesinde suan sert harekete hazirlikli olun, Cin kripto yasagi olmasa bu sene 100k denemesi bile geliyordu.

yaklasik 10 trilyon dolar para basildi ihtiyaci olsun olmasin binlerce dolar cekler dagitildi ustelik millet evlere kapanmisken vs ve bu surec tamda yarilanma sonrasi boga baslangicina denk geldi ya bir daha boyle bir ortam boga zor gelir.. pandemi sayesinde katmerli bir boga sezonu oldu orasi kesin..

simdi ise butun dunya para musluklarini kapatiyor, faizler artiyor daha da artacak,

kisa keseyim ayi sezonu geldiyse bu defa da tam tersi faizlerin arttigi para musluklarinin kapatildigi bir doneme denk gelmesi sureci katmerli buyuk bir ayi sezonuna goturebilir diye dusunuyorum.. markete 2 trilyon usd girdiyse 1 trilyonu kacabilir Cin yasagi sonrasi gelen 28k tekrar gelicektir ama daha asagisi icin bekleyip gormek gerek.

çin kripto yasağıyla bu düşüşün alakası yok her ath dönenimden sonra düşmüyor mu bu meret, niye bu kadar sebeplere bağlamaya çalışıyoruz. Eli zayıf bir sürü adam girdi bunlar düşüşlerde panikle satıyor düşüşü derinleştiriyor. bu tip mevzular o kadar çok konuşuldu ki forumda hala her ath sonrası dönemde tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak insanoğlunun nasıl bir canlı olduğunu bize bir kez daha gösteriyor, 2. dünya savaşından sonra 3.dünya savaşı da artık rahat çıkar diyebiliyorum çünkü insanlık aynı hataları yapmakta usta.

[moderator's note: consecutive posts merged]
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1428
Merit: 1281

View Profile
January 05, 2022, 10:37:43 PM

Bu seferki düşüş kazakistan kaynaklı olabilme ihtimali yüksek.

Kazakistan bilindiği kadarıyla bitcoin madenciliğinde ülke olarak önemli bir konumda.Ülkedeki yaşanan isyan ve panik bitcoini düşüşe zorlamış olabilme ihtimali var ama emin değilim tabiki sadece bir fikir.

Umarım bu son düşüş yükselişten önceki son düşüştür. Önemli bir destekteyiz. İkili dip yaptı.

40’dan aşağıya sarkarsa işler daha da zorlaşabilir.
teramit
Legendary
*

View Profile
January 06, 2022, 12:41:54 AM

Kazakistan bilindiği kadarıyla bitcoin madenciliğinde ülke olarak önemli bir konumda.Ülkedeki yaşanan isyan ve panik bitcoini düşüşe zorlamış olabilme ihtimali var ama emin değilim tabiki sadece bir fikir.

Umarım bu son düşüş yükselişten önceki son düşüştür. Önemli bir destekteyiz. İkili dip yaptı.

yok canım ne kazakistanı , Ben FED diyenlere bile o kadar katılmıyorum şu bir gerçek ki BTC kırılgan bir anında ufak bir hareket dalga oluşturuyor, önceki günlerde Dünya genelinde oluşan dolar yönelimi ağzını her açtığında FED in global de borsaları etkilemesine sebep oluyor sonra borsalar etkilenince borsaya hedge olarak bağlanmış btc ler bozuluyor ve orta ölçek diyebileceğimiz bir düşüş oluyor (eğer abd borsalarıyla btc aynı anda düşüyorsa sebebi budur) ama BTC kırılganlığını farkeden birçok trader stop loss koyduğu için bu düşüş daha da büyüyor. Genel anlamda ana trend de düşüş eğilimi devam ediyor ama bugünkü düşüş mini trend düşüşü sonraki gün tepki alımlarını görebiliriz.
Kazakistan'ın mining gücü yüksek te olsa , şöyle teknik bir durum var diyelim ki o ülkede mining yapılamadı o zaman arz azaldığı için fiyatın yükselmesi gerekir bunu gören traderlar önceden btc ye saldırır ve fiyatı yükseltir. Yani bir etkisi olsa yukarı yönlü olurdu. Zaten btc mining in etkisi fiyata pek olmuyor , birçok kişi olduğunu zannediyor ama tam tersi olursa olur. Çindeki mining durumu biraz farklıydı orda hem mining hem btc yasaklanıyor , kazakistana birşey olsa btc mining yine yapılır, madencilik etkilenmez.
 Yalnız kazakistanın başına gelenler btc madenciliği yüzünden gelmiş olabilir , çünkü çinden gelen madenciler elektrik tüketimini uçurdu devlette elektriğe zam yapmak istedi sonra ortalık karıştı bu ayrı konu tabi  Wink
Şu yorum ayrı bir başlıkta tartışılacak kadar önemli noktalara temas ediyor ama yine bazı dingiller aha fud yaptı bu galiba diyebilir.
torrentco
Sr. Member

View Profile
January 06, 2022, 07:10:22 AM
Last edit: January 06, 2022, 08:25:26 AM by torrentco

aha biz dedikçi leş kargaları foruma yavas yavas donus yapmaya baslamış.
bu tipler bitcoin düşüş trendine girdiğinde gorulur sadece.
adamın mesaj tarihlerine bakın anlayacaksınız ne demek istediğimi.
senelerdir burdalardır ama götlerinde don yoktur,kimseninde kazanmasını istemezler.
btc 500$ ikende burdaydı bu adamlar yine fud yapıyorlardı.
mk millet apartman,gökdelen dikti siz hala dolanın burda düşecek diye.

lan zibidi yükseliyorken dedik düşecek diye orda boş konuşuyon dedin şimdi girdi götüne gelmiş bıdı bıdı yapıyorsun
 eski mesajlarım ortada git bak, yükselirken dedim çok güvenmeyin ama senin gibi dallamalar anlamadı, elona çok güvenmeyin böyle adamların girmesi konuşması yarardan çok zarar getirir dedim yine aklınca boş laf dedin bunların hepsi girdi götüne şimdi hala konuşuyon
bir de parası yok muhabetti yapıyor dingil ilk btc mi 116 tl den aldım ben ,ekran kartıyla btc bastım , ülkenin günlük hacminin hatırı sayılır kısmını ben yapıyorum arada senin gibi dangalozlarla da uğraşıyorum.
senin gibi salaklar yüzünden lafımı esirgemem her ath döneminde bit gibi çıkar senin gibi birkaç karakter, öncekilerde dediklerimi anlamadılar sonra tek tek çıkınca hepsi böyle yalama oldular senin gibi. Hala laf yapacak yüzün olması enteresan.

her cumlesinde 3 hakaret var şaka gibi.
amın evladı düşüş beklemiş cevap yazmak için kaç hafta onceki mesaja.
herifin lafı hala aynı ben dedim dusecek diye.
20 binde dedin 70bin gördük kodumun leş kargası,yok sonsuza dek yukselecekti.
bi siktir git senin seviyene düşmeyecegim.

MK-74
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1216

View Profile
January 06, 2022, 08:27:37 AM

Kazakistan ile gram alakası yok hocam düşüşün, FED raporu sonrası önümüzdeki dönemde FED'in %80 oranında faiz arttırımına gideceği çıkıyor raporda, bu sebeple markette düşüş oldu.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 06, 2022, 08:49:19 AM

Altın konusunda Fed faiz arttırsa bile düşüşlerin sınırlı kalacagını FED'in hiç bir şey yapamayacağını düşünüyorum. Aşırı agresif olsa bile altında düşüşler Max yüzde 15 falan olur ki bu bile hiç bir şey değil. Yani Altında korkulacak hiç bir şey göremiyorum.

Hele ki Altını 2027 ve 2029 sonrası için hazırlandığını varsayarsak bu düşüşler alım için bekleyenlere keyif çayı bile içitir.

800-1000 dolara mal edilen Platin 1.500 dolara mal edilen bir altın artık tabana oturmuş sayılır.

Ama bitcoin ve diğer risk ürünlerinde yok burası dip yukarıya ok çekip böyle böyle olacak balinalar şöyle yapacak onemsenecek bir konu degil.

Bitcoin üretim maliyeti 12 bin dolardır. Maliyet enflasyonu göz önüne alındığında bir tarafta 1000 dolara üretilip 900 dolara giden platin bir tarafta 12 bin dolara uretilip 45-50 bin dolara satılan bitcoin.

O ünlü söz aklıma yine geldi çorap bile alsanız ucuzdan alın maliyetine en yakın yerden alın.

Yani Fed ister faizi arttırsın ister arttırmasın hatta isterse 0.25 arttıracakmış direkt yüzde 10 yapsın yine umrumda olmaz.

Maliyet enflasyonu gökten altın gümüş platin yagmayacaksa bu enflasyonu önlemenin kısa vadede çözümü yok bence.
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
January 06, 2022, 10:55:39 AM

Son 24 saat içerisinde Bitcoin fiyatı 46 bin dolar seviyelerinden 42 bin dolara kadar bir gerileme gösterdi. Bu hızlı düşüşün arkasında bir manipülasyon yok diye sanıyorum. Son günlerde fiyatın aşağı çekilmesini ben de bekliyordum açıkçası. Bitcoin'in fiyat hareketlerini kestirebilmek gerçekten zor. Düşecek gibi gözüküp bir anda sağlam yükselişe geçtiği zamanları da gördük. Fakat son zamanlarda piyasa kötü bir durumda seyrediyor.
teramit
Legendary
*

View Profile
January 06, 2022, 08:58:33 PM

insanlar benle nasıl muhatap olursa bende onlarla öyle muhatap oluyorum sonra senin gibi rahatsız oluyorlar, duyanda nezaketten kırılıyor sanacak hıyarı, senin dışında bi dangalağa böyle söylüyor muyum bak.
düşüş falan beklemiyorum senin gibi tiplerden sıkıldığım için gelmiyorum , gelince de yazıyorum yoksa elon konuşup fiyatlar düştüğünde yorumlarından alıntı yapıp bi tarafına sokmak gerekirdi ama meşguldüm sanırım o aralar. Senin tarzın tipler burayı ahıra çevirdiğinden kimsenin baktığı yok ztn
ağlama hemen düşüş çok dedik diye, insanlar yarın yokmuş gibi dalıyorken dikkat edin düşecek diyorum , diplerde hacimsizken de zamanı gelince yükselecek derim benim her zaman için yükselecek yada düşecek diye yorumu bulabilirsin , koin fiyatı vermek dışında kafan bişeye basmadığından ağır geliyor belli ki. seviye demiş birde ibne sende seviye mi var dangaloz.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1468

Instant cryptocurrency exchange with own reserves!

View Profile WWW
January 07, 2022, 08:28:14 AM
Merited by mhanbostanci (2), Bthd (1)

@anonymous3x yanlış yerde olduğunu yıllardır arkadaşlar sana hatırlatıyor ama bir türlü yardımcı da olmuyorlar: https://tr.investing.com/currencies/gau-try-commentary
buyur gardaş bundan sonra buradan yazılarına devam edebilirsin. altın, gümüş, çinko, helva, sıvıyağ bölümlerini de internetten arayıp bulursun. 70'lik mahalle bakkaları gibi 2 senedir milletin kafasını yedin durdun. yallah investing forumlarına.

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▄██████████▄████████████▄
████████▄████████████████
▀███████████████████████▀
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

NO KYC  OWN LIQUIDITY RESERVES  
 BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 07, 2022, 08:49:14 AM

@anonymous3x yanlış yerde olduğunu yıllardır arkadaşlar sana hatırlatıyor ama bir türlü yardımcı da olmuyorlar: https://tr.investing.com/currencies/gau-try-commentary

hangi yanlış yerde Smiley

milyarlarca insan senin gibi doğru yerde olduğunu düşünüyor. ayrıca doğru yer yanlış yer yok.

doğru zaman var. bir de kısa, orta, uzun ve çok uzun vadeli düşünenler var.

ben o çok uzun vadeli düşünenlerdenim. zamanı lehinize çevirmek en doğru karardır. zaman artık mali açıdan lehime akıyor. çünkü uzun vadede olacaklar için hazırım. ama bazıları için zaman aleyhine akıyor çünkü geçmişte olduğu gibi bugün farklı diyorlar dünya değişti diyorlar.

bugün farklı değil aynı şeyleri yaşıyoruz yaşayacağız.
torrentco
Sr. Member

View Profile
January 07, 2022, 08:50:40 AM
Last edit: January 07, 2022, 03:51:44 PM by torrentco

insanlar benle nasıl muhatap olursa bende onlarla öyle muhatap oluyorum sonra senin gibi rahatsız oluyorlar, duyanda nezaketten kırılıyor sanacak hıyarı, senin dışında bi dangalağa böyle söylüyor muyum bak.
düşüş falan beklemiyorum senin gibi tiplerden sıkıldığım için gelmiyorum , gelince de yazıyorum yoksa elon konuşup fiyatlar düştüğünde yorumlarından alıntı yapıp bi tarafına sokmak gerekirdi ama meşguldüm sanırım o aralar. Senin tarzın tipler burayı ahıra çevirdiğinden kimsenin baktığı yok ztn
ağlama hemen düşüş çok dedik diye, insanlar yarın yokmuş gibi dalıyorken dikkat edin düşecek diyorum , diplerde hacimsizken de zamanı gelince yükselecek derim benim her zaman için yükselecek yada düşecek diye yorumu bulabilirsin , koin fiyatı vermek dışında kafan bişeye basmadığından ağır geliyor belli ki. seviye demiş birde ibne sende seviye mi var dangaloz.

elon 35 de girdi btc 70 bini gördü btc amuk.sen haklı mı cıktın şimdi.
bu herifle dolar 18 den 13 e dusunce sokakta halay ceken herifler aynı herifler.dolar düştü hee düştü mk.

gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1468

Instant cryptocurrency exchange with own reserves!

View Profile WWW
January 07, 2022, 09:13:09 AM
Merited by execijutiere (1)

hangi yanlış yerde Smiley

milyarlarca insan senin gibi doğru yerde olduğunu düşünüyor. ayrıca doğru yer yanlış yer yok.

doğru zaman var. bir de kısa, orta, uzun ve çok uzun vadeli düşünenler var.

ben o çok uzun vadeli düşünenlerdenim. zamanı lehinize çevirmek en doğru karardır. zaman artık mali açıdan lehime akıyor. çünkü uzun vadede olacaklar için hazırım. ama bazıları için zaman aleyhine akıyor çünkü geçmişte olduğu gibi bugün farklı diyorlar dünya değişti diyorlar.

bugün farklı değil aynı şeyleri yaşıyoruz yaşayacağız.
"yanlış yerin" ne olduğunu hala anlamadığının farkında mısın? uzun vadeymiş, geçmiş gelecekmiş ne diyorsun babuş allah aşkına?

bitcointalk, bitcoin ve kripto paralarla ilgili olan bir forum. sana burada bunu yazma vs demiyorum ama her 2 kelimenden birisi sürekli olarak altın/gümüş/yarak güzel bitcoin çökecek, eto'o bitti oluyorsa emeğini başka yerlerde harca.

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▄██████████▄████████████▄
████████▄████████████████
▀███████████████████████▀
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

NO KYC  OWN LIQUIDITY RESERVES  
 BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
teramit
Legendary
*

View Profile
January 08, 2022, 10:14:06 PM

elon 35 de girdi btc 70 bini gördü btc amuk.sen haklı mı cıktın şimdi.
bu herifle dolar 18 den 13 e dusunce sokakta halay ceken herifler aynı herifler.dolar düştü hee düştü mk.
hesap özürlü arkadaşım adam şirketin parasıyla yatırım firmalarının ne idüğü belirsiz dediği bir emtiaya girdi bende şirket ceo su işini yapsın bu meret zarar ederse hissedarlar bunun ipini çeker dedim, hala da diyorum. btc 70 i görünce sattı mı bunlar yok hala elinde tutuyor. şirketin sermayesi şirket işinde kullanılır başka alanlara girmesi sorunlu diyorum. 35 girdiyse şimdi 40 ta 2 sene daha yükselmez belki, bu arada şirketin nakit ihtiyacı olsa zararına bozdurması gerekebilir , mantıksız bir yatırım. 2 sene daha kitlendi o para belki yatırım yapılması gerecek nakit lazım olacak bu tip durumlarda sermaye yönetimi önemli ben bunu eleştirdim, şimdi her btc düştüğünde kağıt üstünde zarar yazıyor, yükselince şu kadar karda diye başlık atıyordun düşerkende şu kadar zararda diye başlık atar mısın bilmem zeka seviyen daha kompleks yorum kaldırmıyor ama yine de yemez sanırım.
Ayrıca dolar sert bir şekilde yükselirken bunu böyle yükseltiyorlar ileride düşürürler bundan kar etmek için mal almanız ve düşünce satmanız gerekir diye tavsiye veren yorumumu bir tarafına monte edeyim burdan
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5371913.msg58477047#msg58477047   
OrtaDirek
Full Member

Merit: 159

View Profile
January 09, 2022, 11:11:02 AM
Merited by EFS (4)

microstrategy 122k bitcoin icin 30k ortalama ile 7 milyar dolar odemis deniliyor, simdi gecen bir haber sitesinde binance nin piyasa ederinin 250 ile 300 milyar dolar arasi ettigini okumustum, dusunun bir kere kac bitcoin eder? coinbase halka arz yaptiktan sonra 100 milyar dolari gecen bir degerlenme yapti bu bile 1 milyon btc demek.

piyasa oyle buyuduki coinmarketcap te gordugumuz trilyon dolarlar buz daginin sadece gorunen yuzu, ve butun bu piyasanin omurgasi bitcoin suan.

simdiye kadar 4 yillik dongude ayi sezonu 200 gunluk ortalama ile dip sonrasinda yarilanma boga ve yeni ath.. diye gidiyordu ancak suan piyasa cok fazla buyudu bu nedenle bitcoinin cok fazla yipranmasina izin vermezler artik gibi geliyor, yani 200 gunluk ortalama 18k o fiyatlardan bitcoini yedirmezler gibi gorunuyor..

ben simdilik puel multiple indikatorune gore hareket edecegim kusursuz calisiyor goz atin.

https://www.lookintobitcoin.com/charts/puell-multiple/
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 09, 2022, 04:58:15 PM

Aklımda kalanlar

2013 ; Yunanistan krizi ile zirveye çıktı bitcoin fiyatı Mt.gox vakası, ciddiyet, inanmışlık, hack vakaları
2017; Kripto para yatırımcıları para kazandı ve tabana yayılmaya başladı, mccafee pumpları, ciddiyet ancak artan yatırımcı sayısına paralel yavaştan bozulma
2021; lazerli gözler,ünlüler, koin sepetcileri, fenomenler, köpek koinciler biftek simit kek kangal tokenleri, kripto para intiharları, ciddiyet az, bozulma büyük
Korkunchortlak
Jr. Member
*

Activity: 198
Merit: 2

View Profile
January 18, 2022, 04:32:54 AM

Hacim yok insan yok kimse yok  Grin  piyasa bitmiş 70 bine gelince satarım beklemeye devam ama piyasa harbiden bitmiş  Grin Grin bitmiş olan piyasada topladıkları binlerce çöp coinleri nasıl satacaklar kime satacaklar merak ediyorum  Grin
illetyus
Sr. Member

Activity: 1162
Merit: 367

View Profile
January 18, 2022, 01:33:13 PM

Hacim yok insan yok hype çekildi. Fakat yinede bence fiyatlar iyi tutunuyor. BTC yaklaşık 10 haftadır haftalık kırmızı mum atıyor. Sanırım yeşil mum vermeden bu kadar uzun süren bir trend daha önce olmadı. Bu civarlardan toplamalar yapıldıktan sonra önümüzdeki aylarda fiyatların tekrar toparlanacağını düşünüyorum.
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 21, 2022, 05:09:55 AM

Elon musk saylor tweet atar
El Salvador bitcoin alır
Fed para basar
Lazerli gözler yeniden ışıldar.

Piyasada tek kurusum dahi yok ama yatırım yapmış olsaydım gerçekten rahat olurdum.

Yaz aylarında yaşanan düşüşte bile almayan biriydim isterse bitcoin 1 trilyon dolar olsun umrumda değil. Yazdan beri emtia biriktiriyorum keşke daha fazla biriktirebilsem. Bu piyasaya ne zaman mi yatırım yapacağım sessizliğin olduğu huzurlu bir rüzgar çiçek böcek seslerini duyduğum şirinleri gördüğüm zaman.

Şuan lazerlerden insan gürültüsünden trafikten kendimizi duyamıyoruz.
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
January 21, 2022, 05:21:27 AM

Bitcoin 40 bin doların da altına düşerek şuan 38bin dolar civarından işlem görmeye başladı.Önümüzdeki hafta FED'in alacağı kararın da piyasaları etkileyeceği gerçeğini unutmamak gerekiyor.Ben btc'nin bu yıl için hala 100 bin doların üstünü görebilecek potansiyeli olduğunu düşünüyorum.
Pages: « 1 ... 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 [804] 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 »
  Print  

Jump to: