Bitcoin Forum
November 24, 2020, 01:08:19 PM *
News: Bitcointalk Community Awards
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: Today at 11:16:11 AM
SlowMist Ekibi, Aelf Genel Test Ağı Kod Denetimi Ödül Programını Kazandı16 Ekim'de Aelf Enterprise (Kurumsal) 1.0.0 RC 1, ana ağın başlatılmasına zemin hazırlamak için tasarlanarak ana ağ lansmanı öncesi Kod Denetim sürümü olarak resmi olarak piyasaya sürüldü. Aelf, yüksek kaliteli bir projenin ürün güvenliğine dikkat etmesi ve ağ güvenliğini en yüksek önceliğe koyması gerektiğine inanmaktadır. Bu aynı zamanda, Aelf ekibinin ürünü piyasaya sürmeden önce kod denetimini tamamlamada ısrar etmesinin ana nedenidir.

22 Ekim'de kod güvenliğini sağlamak için Genel Test Ağı için Kod Denetimi Ödül Programı resmi olarak başlatıldı. Kod Denetimi Ödül Programı birçok geliştiricinin, teknisyenin ve güvenlik ekibinin ilgisini çekti. SlowMist Technology'nin güvenlik denetim ekibi, gerçek saldırıya en yakın olan eksiksiz bir güvenlik testi gerçekleştirdi. SlowMist ekibi, tüm denetim gereksinimlerini karşılayan eksiksiz bir denetim raporu sunan ilk ekiptir. Aelf teknoloji ekibinin dikkatli bir değerlendirmesinin ardından SlowMist ekibi, kod denetimi birincilik ödülünü (yaklaşık 30.000 $) kazandı.

SlowMist Technology, blok zinciri ekosisteminin güvenliğine odaklanan bir Çin yüksek teknoloji kuruluşudur. Tehdit keşfinden tehdit savunmasına kadar tümleşik güvenlik çözümleri sunarak, küresel ölçekte tanınmış birçok projeye hizmet eder. SlowMist ekibi yaklaşık 1.000 şirketle çalışmıştır ve sektör tarafından geniş çapta tanınmaktadır.

SlowMist ekibi üç denetim yöntemini benimsemiştir: kara kutu, beyaz kutu ve gri kutu

- Kara Kutu (Black Box): Saldırganlar gibi güvenlik testi yapılır. Kara kutu testinde bir test uzmanı, yazılım sisteminin dahili işleyişi hakkında herhangi bir bilgiye sahip değildir.
- Gri Kutu (Gray Box): Komut dosyası aracı aracılığıyla kod modülü üzerinde güvenlik testi gerçekleştirilir, dahili çalışma durumu gözlemlenir ve zayıflıklar bulunur.
- Beyaz Kutu (White Box): Açık kaynaklı ve açık kaynaklı olmayan koda dayalı olarak güvenlik açığı belirleme; düğümler, SDK ve diğer programlar üzerinde gerçekleştirilir.

Kara kutu ve gri kutu testinde, rastgele veriler besleyerek veya verileri belirli bir yapıyla yapılandırarak arayüzün sağlamlığını veya bileşenlerin kararlılığını test etmek için fuzz testi ve komut dosyası testi kullanılır. Ayrıca, hata veya performans istisnası gibi bazı sınır koşulları altında sistemin anormal performansını araştırmak için de kullanılır. Beyaz kutu testinde, kod incelemesi ve diğer yöntemler ile, güvenlik ekibinin bilinen blok zinciri güvenlik açıkları konusunda biriktirdiği ilgili deneyimle birlikte, kodun nesne tanımı ve mantık uygulaması analiz edilerek kodlardaki anahtar mantık ve anahtar bileşenlerin uygulanmasında bilinen güvenlik açığı olmadığından emin olunur. Aynı zamanda yeni senaryolar ve yeni teknoloji için ekip, güvenlik açığı madenciliği moduna girdi ve var olabilecek 0day hatasını keşfetti.

Denetim yöntemi ile birleştirilmesiyle denetim ekibi; P2P güvenliği, RPC güvenliği, şifreli imza güvenliği, hesap ve işlem modeli güvenliği ile ilgili Aelf Genel Test Ağında kapsamlı bir test ve analiz gerçekleştirdi. Kapsamlı bir güvenlik denetimi sürecinden sonra Aelf Genel Test Ağı; DeFi mantığı, RPC, şifreli imza, hesap ve işlem modeli, teşvik mekanizması, statik kod vb. güvenlik denetimi standartlarını karşıladı. Denetimde bulunan sorunların tümü düzeltildi.Blok zinciri endüstrisi için sistem güvenliğini sağlamak çok önemlidir. Güvenlik denetimi, güvenlik ve gelirle yakından ilgili önemli bilgiler taşır. Açık kaynaklı bir proje olarak Aelf, her zaman ağ güvenliğini birinci önceliği olarak tutmuştur. Kod Denetimi Ödül Programınının kazanan olarak SlowMist ekibi ile başarılı bir şekilde sonuçlandırılması, şüphesiz Aelf ana ağının başlatılması için güvenilir bir güvenlik garantisi sağladı. Ayrıca kullanıcılara güvenli ve güvenilir bir blok zinciri altyapısı sağlar. Güvenlik denetimleri ile ana akım borsalar, gelecekte Aelf token takasını(swap) destekleme konusunda daha fazla güvenli olacaktır.

Tam denetim raporunu incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız: https://aelf.io/gridcn/aelf_Security_Audit_Report_en.pdf

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/slowmist-team-wins-the-aelf-public-testnet-code-audit-bounty-program-f94d848b5b7f
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: November 23, 2020, 10:49:16 AM
🔊 SwapSpace'de ELF'i ETH ile nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz?

Bu öğretici videosuna göz atın.

SwapSpace'e videoda kendinizden bahsettiğiniz için teşekkür eder, Aelf hakkında daha fazla içerik görmeyi dört gözle bekliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=_a8tsfvMROs
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: November 21, 2020, 05:56:14 AM
Elf coin mainneti ne zaman gerçekleşecek?

Son düzenlenen AMA etkinliğinde Zhuling Chen'in Aelf'in 2020 yılındaki hedefleri hakkındaki cevabı 👇

1. Blok zincirinin önemli bir güvenlik sorunu olmadığından emin olmak için son denetim.

 2. Ana ağ lansmanı (temelde aynı testnet kodu ancak halka açık/genel erişim ile) ve düğüm seçiminin gerçekleştirilmesi. Bu şekilde Aelf blok zincirinin kontrolünü kademeli olarak topluluğa aktaracağız

 3. Tüm token sahiplerinin Aelf ana ağına erişebilmesi için borsalarla sorunsuz token değişimi/Borsa entegrasyonları

Önümüzdeki yıldan itibaren, piyasada Aelf tarafından desteklenen çapraz zincir ve yüksek hızlı Dapp'leri (merkezi olmayan uygulamalar) göreceğiz.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: November 12, 2020, 12:24:32 PM
Aelf, IEEE P3207 Çalışma Grubunun İkinci Toplantısına Liderlik Etti ve Huochain Technology, Başkan Yardımcısı Seçildi!4 Ağustos 2020'de Hangzhou'da IEEE C / BDL P3200 Serisi Standartlarının başlangıç ​​toplantısı başarıyla gerçekleştirildi. Blok zinciri tabanlı Dijital Varlık Tanımlama için P3207 Standardı, çalışma grubunun başkanı olarak Aelf'in Kurucusu ve CEO'su Ma Haobo ve Shanghai Wanxiang Blockchain tarafından formüle edilen lansman aşamasına resmi olarak girdi.

10 Kasım 2020'de Blockchain tabanlı Dijital Varlık Tanımlama Yapısı Çalışma Grubu için IEEE P3207 Standardı, ikinci çalışma grubu toplantısını çevrimiçi olarak düzenledi. P3207 Group'un başkanı olarak Aelf'in kurucusu ve CEO'su Ma Haobo, dijital varlık tanımlamasının gelişimini sürekli olarak teşvik etmeyi amaçlayan toplantıya katılmaya öncülük etti. Diğer katılımcılar arasında Çin Elektronik Standardizasyon Enstitüsü, Wanxiang Blockchain, Huochain Technology, Binance Araştırma Enstitüsü, Tianjin Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi, Hangzhou Qulian Technology Co. Ltd., Shanghai OnChain Information Technology Co. Ltd., Beijing Gongyilian Technology Co. Ltd., Okcoin Technology (Beijing) Co. Ltd., Beijing Chain Tower Technology Co. Ltd. ve Beijing Blockbeats Technology yer aldı.

Toplantının gündemiyle ilgili olarak Başkan Ma Haobo, tüm uzmanları ve üyeleri teklifler sunmaya çağırdı. Huochain Technology, Wanxiang Blockchain tarafından incelenen ve onaylanan bir önergeyi başlattı. Toplantı, Aelf tarafından sunulan IEEE Blok Zinciri Tabanlı Dijital Varlık Tanımlama (Taslak) incelendi ve Huochain Technology adına Yuan Yuming'i P3207 Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Toplantının teması "Blok Zinciri Tabanlı Dijital Varlık Tanımlama Standardı" idi. Toplantıda Ma Haobo, önerilen blok zinciri dijital varlık tanımlamasının veri yapısını, işlevlerini, çapraz zincir varlık aktarım sürecini ve ilgili işlevlerini tanıttı. Katılımcılar; ERC-20 protokolü (FT), ERC-721 protokolü (NFT), ERC-1155 protokolü (birden fazla tokeni yönetmek için tek bir sözleşme kullanmak), ERC-998 protokolü (düzenlenebilir NFT) gibi mevcut ortak blok zinciri dijital varlık tanımlama yöntemleri hakkında görüşlerini ifade ettiler.

Taslağın temel veri yapısı, veri formatı ve varlık yönetimi işleyişi şu şekilde tartışıldı:
- Temel veri yapısının öğeleri tamamlandı mı? İlgili senaryoların üstesinden gelmek için hangi öğelerin eklenmesi gerekiyor?
- Çapraz zincir varlık transferi sürecinin sıkı olup olmadığı, boşluklar veya yapılacak iyileştirmeler olup olmadığı
- Taslaktaki veri yapısı ve işlevlerinin isteğe bağlı veya gerekli olup olmadığı
- Taslakta varlık tanımlama ile ilgili işlevler nasıl genişletilir?

Bu konularla ilgili olarak katılımcılar, derinlemesine tartışmalar yaptılar. Varlık tanımlama spesifikasyonları, özellikle çoklu varlık yönetimi ve çapraz zincir varlık operasyonları söz konusu olduğunda bir dijital varlık yönetimi sistemi kurmanın anahtarıdır. Ortak bir dijital varlık tanımlama özelliği olmadan, farklı protokollere dayalı varlık yönetimi giderek daha karmaşık hale gelecektir. Ancak şu anda blockchain alanında böyle bir standart yoktur. Bu sorunu çözmek için Aelf, bu taslağı varlık tanımlamayla ilgili veri yapısını ve veri formatını tanımlamak için hazırladı. Böylece blockchain sistemindeki dijital varlık yönetiminin verimliliğini artırdı. Standart veri yapısı, dijital varlık yönetimi çözümlerinin tasarımı için rehberlik edebilir ve standart veri formatıyla dijital varlık hizmet platformu oluşturmak için referans sağlayabilir.

Toplantı, standardın uygulanmasını teşvik etmede yapı için yeni bir görev düzenlemesiyle tamamlandı ve bir sonraki toplantının 2021 Şubat ayı başlarında yapılması planlanıyor. Blok zincirinin geliştirilmesi için standardizasyon araştırması gereklidir ve Aelf kendisini formülasyonuna katılmaya adamıştır. Gelecekte Aelf, blockchain teknolojisi ve uygulama pratiklerinde kendi kapsamlı avantajlarını tam anlamıyla sunmaya devam edecek ve endüstri lideri şirketlerin ilgili projelere ve standart formülasyona aktif olarak katılmasına öncülük edecektir. Aynı zamanda Aelf, endüstri standartlarını formüle etmek için üzerine düşeni yapacak ve blok zinciri teknolojisinin standartlaştırılmış uygulamasına ve endüstrinin sağlıklı gelişimine daha fazla rehberlik edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-leads-the-second-meeting-of-ieee-p3207-working-group-and-huochain-technology-was-elected-vice-87eb6fd0faa7
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: November 05, 2020, 09:43:57 AM
✅ Argent’in yeni özellik lansmanı aracılığıyla artık tek bir dokunuşla en iyi fiyata ELF alım satımı yapabilirsiniz!

6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: November 04, 2020, 07:31:50 PM
Aelf'in İlk Kitabı: Aelf Blockchain Uygulama Mimarisi KılavuzuBlockchain Teknolojisi Ar-Ge ve Proje Yönetim Mühendisi Du Xingzhou, kıdemli Blockchain sistem mühendisi Meng Fanke ve Shanghai Wanxiang Blockchain Co. Ltd. Kıdemli Direktörü Hao Yukun; okuyuculara Aelf teknoloji yapısına dayalı blok zinciri uygulama sistemi oluşturma konusunda rehberlik etmek için Aelf Blockchain Uygulama Mimarisi Kılavuzu'nu birlikte yazdılar. Bu kitap, rehberlik sağlamayı ve okuyucuların Aelf teknolojisi ile merkezi olmayan uygulamaları dönüştürmek için ilk adımı atmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kitap yayınlandı ve JD.com ve Dangdang.com'da mevcuttur.

Mimari tasarımın bir uygulaması olarak blok zinciri birçok sektöre uygulanmıştır. Ancak blok zinciri mimarisine ve uygulamalarına aşina olmayan bazı teknik uygulayıcıların, blok zinciri projelerine nasıl başlayacakları hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Bu kitap; bir geliştirici ortamı ve prototip uygulamaları oluşturmadan önce okuyucuların bir bakış açısı oluşturmalarına, bir blok zinciri zihniyeti geliştirmelerine, Aelf platformunun özelliklerini tanımalarına yardımcı olacak temel bilgilerle başlıyor. Bu kitap; akıllı sözleşmeler, çapraz zincir tasarım ve performans optimizasyonu olmak üzere üç temel teknolojinin teorilerini ve uygulamalarını bütünleştirir ve okuyucuların Aelf'in teknolojik ekosisteminin yardımıyla iş yönetiminde atılımlar yapmalarına yardımcı olmak için Aelf uygulama tasarımına adım adım rehberlik eder.

Bu kitap:
- Geliştiricilerin Aelf'de başlamalarına ve uygulamaları daha kolay geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlar.
- Çeşitli temel teknolojilerin teorilerini ve uygulamalarını kapsayan blok zinciri kavramlarını ve teorilerini sistematik olarak tanıtır ve blok zincir teknolojisi araştırmacıları için uygundur.

Öneriler:

Zhou Shuoji

FBG Capital'in kurucu ortağı şunları söyledi:
Aelf teknoloji yapısına dayanan bu kitap; blok zinciri teknolojisi uygulayıcıları için faydalı rehberlik sağlayan ticari blok zinciri sistemlerinin bileşimini, mimarisini ve tasarım yöntemlerini tanıtıyor. Blok zinciri teknolojisi erken aşamasındadır ve umarım bu kitap Aelf ekosistemine daha fazla yetenek çekebilir ve blok zinciri teknolojisi ve kavramlarının sektörler arası gelişimini teşvik edebilir.

Wang Jianrong

Tianjin Üniversitesi Zeka ve Bilgi İşlem Bölümü Doçenti

Bu kitap; sistematik olarak blok zinciri kavramı ve teorisini, Aelf teknoloji platformunun özelliklerini ve uygulamalarını, Aelf teknolojik sistemini ve blok zincirinin sektöre getirdiği değişiklikleri tanıtmaktadır. Blok zinciri yeteneklerini beslemeye ve blok zinciri bilgisini geliştirmeye odaklanan bu kitap, blok zinciri araştırmacıları ve platform geliştiricileri için uygundur.

Bu kitabın önsözü, Ma Haobo tarafından yazılmıştır.

Ma Haobo: Aelf'in Kurucusu/CEO'su, IEEE C / BDL'nin Yönetim Kurulu Üyesi, Çin Elektronik Enstitüsü ve Çin Bilgisayar Federasyonu Komisyon Üyesi, Tianjin Üniversitesi Blockchain Laboratuvarı Müdür Yardımcısı

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelfs-first-book-aelf-blockchain-application-architecture-guide-207080013b03
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: November 03, 2020, 01:26:57 PM
✅ Blok zinciri kod denetimi nasıl yapılır?

8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: November 02, 2020, 05:26:57 PM
Aelf COO'su Chen Zhuling DeFi (Merkezi Olmayan Finans) Hakkında KonuştuGeçtiğimiz son birkaç aydan beri blok zinciri endüstrisindeki herkes DeFi hakkında konuşmaktadır. DeFi'nin gelişi birçok insanı heyecanlandırdı, ancak bazıları bunun sadece süper bir balon olduğunu söylüyor. Bununla birlikte DeFi, tüm blok zinciri ekosistemine çok fazla yenilik getirdi ancak bazı sorunlar da vardır. Peki, DeFi nasıl yayıldı? DeFi'nin pratik kullanımı nedir? Platformlar ve projeler özellikle DeFi için ne yapabilir? Bu sorular için ve Aelf'in COO'su kurucu ortağı Chen Zhuling, Vernacular Blockchain ile bir röportajı kabul etti.

Soru 1: DeFi mevcut ürününüze (projenize) ne gibi olumlu etkiler getirdi?

Chen Zhuling: DeFi; geleneksel finansal sisteme göre, gözetimsiz güvenlik, uygun eşler arası işlemler vb. gibi doğal rekabet avantajlarına sahiptir. Herhangi bir DeFi yeniliği, güçlü teknik güce bağlıdır; bu nedenle Ethereum'da bir DeFi projesi olan Sashimi'yi hızlı bir şekilde başlatmayı seçtik. Ekibin Aelf ve AESwap geliştirmedeki birikmiş deneyimine dayanarak Sashimi’nin ticaret işlevlerini, likidite madenciliği işlevlerini vb. hızla devreye aldık. Kullanıcıların sorunsuz bir şekilde token satın alabileceği, yüksek likidite ve yüksek getiri sağlayan merkezi olmayan bir işlem platformu oluşturuldu. Lansmanının ilk iki gününde Sashimi, Uniswap için 500 milyon ABD doları likidite elde etti.

Sashimi, kısa bir süre önce varlık yönetimi gibi birçok işlevi ekleyen 2.0 sürümünü yayınladı. SashimiSwap Investment, ticaret havuzunda fon kullanımını en üst düzeye çıkaran ilk sözleşmedir. Bu sözleşme, farklı DeFi ürünleri aracılığıyla ticaret havuzundaki fonların %90'ına yatırım yapacak ve bu atıl varlıkların güvenli bir finansal piyasaya girmesine ve likidite sağlayıcıları için daha yüksek getiri elde etmesine olanak tanıyacaktır. Bu, diğer DEX ürünlerinin yapamayacağı bir şeydir. Sashimi 2.0'ın DEX ürünlerinin bir yeniliği olduğu ve endüstrinin gelişme şeklini tamamen değiştirdiği söylenebilir.

Soru 2: DeFi birçok yenilikçi model gördü ancak mükemmel değillerdir. Sizce bu yeni modellerin kusurları ve yan etkileri nelerdir?

Chen Zhuling: Öncelikle AMM'yi örnek alırsak, en büyük sorunu performans düşüklüğü ve tazminsiz kayıplardır. Likidite iyi olmadığında belli bir miktar parayı değiştirirseniz, bunun yüzünden çok şey kaybedersiniz ve bunun da fiyat üzerinde büyük etkisi olur. Ayrıca likidite sağladığınız için dış ticaret platformundaki token fiyatı keskin bir şekilde düşerse, sağladığınız likiditenin değeri de önemli ölçüde düşecektir.
Sonra sözleşme konusu vardır. Bazı boşluklar olacak veya bazı teknik uzmanlar, sıradan kullanıcıların teknolojiden habersizliğinden kasıtlı olarak yararlanacak ve tokenlerini sessizce çalacaktır.

Soru 3: Siz ve ekibiniz ne zaman DeFi'ye gerçekten dikkat etmeye başladınız ve neden?

Chen Zhuling: Aslında geçen yıl buna dikkat etmeye başladık çünkü DeFi'ye olan talebin gerçek ve çok büyük olduğunu ve birçok insanın merkezi olmayan gözetim mekanizmalarına vb. ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Aelf ekosistemini oluştururken, gelecek için çeşitli DeFi uygulamaları geliştirdik.

Soru 4: Projenizin ve platformunuzun bazı ürünlerinde veya çözümlerinde DeFi kullanımından bahsedebilir misiniz?

Chen Zhuling: Topluluk için geliştirdiğimiz Sashimi projesi gibi, likidite madenciliği ve AMM sağlamanın yanı sıra, en büyük avantajı; kullanıcıların diğer DeFi protokollerine yatırım yapmak için yatırdıkları fonları kullanmaktır. Örneğin borç verme gibi değerli bir işlev, ekonomik gelişmeyi destekler ve kullanıcı için maksimum fayda sağlar. Protokolümüz, ekonomik sistemlerin ve yönetişim modelinin ustaca bir tasarımıdır; böylece insanlar tüm protokolün sağlıklı işleyişini sürdürmek için motive olur ve böylece daha fazla insan için değer yaratır.

Soru 5: DeFi şu anda çok popüler ama hep öyle kalacak mı?

Chen Zhuling: Üstel bir gelişme döneminden sonra, DeFi sektörü yavaş yavaş normale döndü. Herhangi bir kavram ortaya çıktığında büyük heyecan oluşabilir. Daha sonra yenilikçiler yeni ürünler geliştirmeye devam ettikçe ve daha fazla katılımcı geldikçe pazar yavaş yavaş yeniden değişecek, sonra yavaş yavaş gerçek değeri keşfedilecek ve şimdi DeFi bu dönemdedir. Az önce bahsettiğim gibi, gerçek değerin bir kısmı geleneksel finansal işlevi merkezi olmayan bir şekilde yerine getirmektir. Bu şüphesiz ekonomik gelişmeyi ve blok zincirleri arasındaki değer akışını teşvik ediyor ve bu da blok zincir ekosistemini daha zengin hale getiriyor. Dolayısıyla soru, DeFi'nin popülerliğini koruyup korumayacağı değil vazgeçilmez bir parça olarak DeFi'nin sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam edip etmeyeceği olmalıdır.

Soru 6: UniSwap'in yükselişi nedeniyle, birçok halka açık zincir ekosistemi benzer Swap ve likidite madenciliği ürünlerini piyasaya sürdü. Bu konudaki fikriniz nedir?

Chen Zhuling: Swap'ın gelecekteki evriminde iki yön olacaktır. Birincisi, Uniswap + YFI'nin süper platformu haline gelen Sashimi 2.0 tarafından sunulan yeni SashimiSwap Investment finansal platformunda olduğu gibi, Uniswap'e dayalı orijinal taklitten işlevsel yeniliğe odaklanmaktır. İkinci olarak Swap, daha iyi performansın keyfini çıkarmak için diğer halka açık zincirlere aktarılacaktır. Örneğin, TRON’dan Justswap, işlem ücretini herkes için uygun hale getirir. Daha önce de belirtildiği gibi, Swap'ın kendisi, token değişimi ve faiz üretimi için bir araç olarak kullanılır. Bu, değer aktarımı için bir itici güçtür ve farklı şeylerde iyi olan kamu zinciri projeleri için yeni ve benzersiz fırsatlar yaratacaktır. Örneğin Aelf, DeFi stratejisine odaklanan çapraz zincir ve yüksek performanslı işlemede iyidir. İşlem ücretlerini düşürebilir ve her bir işi hızla işleyebilir ve ardından çapraz zincir aracılığıyla tüm sektörün ekosistem büyümesini destekleyebilirler.


Soru 7: DeFi'nin bazı mevcut sorunları için ekibiniz herhangi bir yenilikçi çözüm üretti mi? Bunları kısaca tanıtır mısınız?

Chen Zhuling: AMM'deki likidite için Sashimi, yenilikçi bir şekilde SashimiSwap Yatırımını tamamladı. Böylece kilitli likidite risksiz borçlanma için kullanılabilir ve böylelikle faiz yaratılabilir. Örneğin, Uniswap'te 2 milyar ABD doları değerinde likidite vardır, ancak likidite işlemlerde yalnızca AMM için kullanılır. SashimiSwap Investment, aynı likiditeyi sağlarken likiditesinin %90'ını risksiz borçlanma için kullanabilir. Borcu alandan %10 yıllık bir getiri varsayarak Sashimi, aynı likidite koşulları altında Uniswap'in elde ettiğinden 180 milyon ABD $ daha fazla yıllık kar elde edebilir. Dahası SashimiSwap Investment, kullanıcıların para yatırma işlemlerini tamamlamak için saf akıllı sözleşme mantığını kullanır. Üçüncü taraf operasyonu yoktur ve süreç kesinlikle şeffaf ve adildir. Bu sadece yatırımcılar için maksimum ilgi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu modeli giderek daha popüler hale getirir.

Soru 8: DeFi'nin gelişi, platformunuzun ve projenizin gelecekteki yol haritasını etkiledi mi? Öyleyse, gelecekte hedefe yönelik kararları nasıl vereceksiniz?

Chen Zhuling: Aelf ekibi, DeFi ekosisteminin inşası ve tasarımında çok aktif bir şekilde yer aldı. DEX ve ödünç verme gibi çeşitli DeFi protokolleri, kullanıcıların rahatlığı için Aelf Test Ağına dahil edilmiştir. Yakın zamanda, topluluk tarafından iyi karşılanan AESwap'in herkese açık bir beta sürümünü gerçekleştirdik. Aynı zamanda Ethereum'daki Aelf ekibi tarafından oluşturulan SashimiSwap, her zaman teknolojik inovasyona ve likidite eklemeye kendini adamıştır. DeFi'nin blok zinciri endüstrisinde önemli bir dönüm noktası olacağına ve temel rekabet gücünün teknik güç ve likidite olduğuna inanıyoruz. Aelf, halihazırda bu iki yolda liderlerden biridir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-coo-chen-zhuling-speaks-on-defi-90fd51a1a3ae
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 29, 2020, 10:29:58 AM
✅ Merkezi olmayan bir borsa (DEX) nasıl çalışır?
 
DEX'ler bazı yönlerden merkezi emsallerine benzer, ancak diğer yönlerden önemli ölçüde farklıdır.

İlk olarak, kullanıcılara sunulan birkaç farklı merkezi olmayan borsa türü olduğunu not edelim.

Aralarındaki ortak tema, emirlerin zincir üzerinde (akıllı sözleşmeler kullanılarak) gerçekleştirilmesi ve kullanıcıların hiçbir noktada fonlarının gözetimini kaybetmemesidir.

10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 27, 2020, 09:10:25 AM
👉 SlowMist ekibi, Aelf Genel Test Ağı için Kod Denetim Bounty Programı'na katılacağını şu tweetle duyurdu 👇

"Güçlü güvenlik zihniyetine sahip ekibi seviyoruz. İşte buradayız! SlowMist Ekibi, Aelf Genel Test Ağı için Kod Denetim Bounty Programı'na katılacak. Birlikte, blok zincirini daha güvenli hale getirelim!"

https://twitter.com/SlowMist_Team/status/1321003636122501121
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 22, 2020, 08:42:27 PM
Aelf Genel Test Ağı için Kod Denetim Bounty (Ödül) Programı 1 Milyon ELF'den Oluşan Ödül Havuzu ile Başladı!16 Ekim'de Aelf Enterprise (Kurumsal) 1.0.0 RC 1 resmi olarak piyasaya sürüldü. Bu, mevcut Aelf Genel Test Ağının ana ağın başlatılması için gerekli tüm işlevleri gerçekleştirdiği ve kararlı bir şekilde çalıştığı anlamına gelir. Aelf Enterprise 1.0.0 RC 1, kod denetleme sürümü olacaktır. Kod denetimi tamamlandıktan ve güvenlik açıkları giderildikten sonra ana ağ, bu sürüm kullanılarak aşamalı olarak başlatılacaktır.

Kodun güvenliğini sağlamak için Aelf Genel Test Ağı Kod Denetim Bounty Programı, bugün resmi olarak duyuruldu! Açık kaynaklı bir proje olarak Aelf, ağ güvenliğine ve topluluğun ağ güvenliğini kurma ve sürdürme katkısına her zaman en yüksek önceliği vermiştir. Ana ağın sorunsuz bir şekilde piyasaya sürülmesini sağlamak için Aelf Genel Test Ağı Kod Denetim Bounty Programını başlattık. Aynı zamanda geliştiricilerin, teknoloji meraklılarının ve ağ güvenliği ekiplerinin Aelf ekosisteminin oluşturulmasına aktif olarak katılabileceğini umuyoruz.

Bounty Programına göre Aelf ekibi, Aelf Genel Test Ağının kod denetim raporlarını gönderen katılımcılar için cömert ödüller sunuyor. Katılımcılar, 30.000 ABD Dolarına kadar ELF tokenleri kazanma şansına sahip olacaklardır. Buna ek olarak Aelf ekibi, gelecekte ana ağın denetim risk değerlendirmesi ve kontrolü için özel olarak “Milyon ELF Denetim Risk Fonu” kurdu.

Bu program, uygulamanın ve ödül ödemesinin açık ve şeffaf olmasını sağlayan Aelf DAO tarafından başlatılan bir ödül görevi olarak yayınlandı. Dünyadaki tüm Ar-Ge ekipleri bu programa katılabilir ve ödüller kazanabilirler!

Zaman: 22 Ekim 2020 18:00  – 22 Aralık 2020 18:00 (SGT)

Gereksinimler

- Yalnızca profesyonel güvenlik denetim ekipleri programa katılabilir ve kayıt sürecini sıkı bir şekilde takip etmelidir.
- Katılımcıların, Aelf teknik ekibinin denetim hedeflerine göre ayrıntılı bir denetim stratejisi geliştirmeleri gerekir. Gerçek bir saldırıya mümkün olduğunca yakın bir şekilde proje üzerinde tam bir güvenlik testi yapmaları gerekir. Ayrıca gerektiğinde eksiksiz ve standart denetim raporlarını sunmaları gerekir.
- Güvenlik testinin ana kapsamı, denetim amaçlarında açıklandığı şekildedir ve fiili teste bağlı olarak kapsam dışı bağlamlara genişletilebilir.

- Denetim tamamlandıktan sonra Aelf teknik ekibi, denetlenen sorunları onaracak ve yeniden doğrulayacaktır ve katılımcılar doğrulama sürecinde aktif olarak iş birliği yapmalıdır.

Nasıl kayıt olunur?

- Katılımcılar, başvuru formundaki ilgili bilgileri açıkça doldurmalıdır. Başvuru formu gönderildikten sonra Aelf ekibi, başvuru uygunluklarını onaylamak için katılımcılarla zamanında iletişime geçecektir.

- Kaydolmak için bu bağlantıyı tıklayın: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1hm6gmSb2lmq6MWyv7uZA3GTwQY0UNPdWp6ndPugO6NZYNA/viewform?usp=sf_link

ÖdüllerDeğerlendirme kriterleri:

Denetim raporu; teslim süresi, içeriğin eksiksizliği, içerik kalitesi vb. açısından değerlendirilecektir. Tüm kriterleri karşılayan bir denetim raporu alınırsa, Aelf ekibi programı önceden sonuçlandırma hakkına sahiptir ve nihai hakkı etkinliği yorumlamak için saklı tutar.

Yönlendirme (Referral) Ödülü:


Herhangi bir geliştirme ekibinin programa katılmasını önerebilirsiniz. Önerilen takımınız ödülü kazanırsa, 888 ELF ile ödüllendirileceksiniz ve Yönlendirme Ödülünü 5 kişi kazanacaktır.

Milyon ELF Denetim Risk Fonu:

Aelf ana ağının piyasaya sürülmesinin ardından, 1 yıllık vesting yoluyla üçüncü parti denetçileri (ekipler veya bireysel geliştiricilerle sınırlı değildir) ödüllendirmek için Denetim Risk Fonu olarak sistem karından 100.000 ABD Doları değerinde bir ELF tokeni alacaktır. Vesting süresi boyunca bu ELF tokenleri, ana ağda herhangi bir güvenlik sorunu veya güvenlik açığı yoksa, üçüncü taraf denetçiler için yıllık gelir olacaktır. Herhangi bir güvenlik sorunu varsa, güvenlik açıklarının ciddiyetine göre ilgili bir miktar Denetim Risk Fonundan düşülecektir (bu kesinti için belirli kriterler Aelf ekibi tarafından geliştirilmiştir). İlk Denetim Risk Fonu, ana ağ faaliyete geçtiğinde Aelf Yönetimi tarafından ödenecektir.

Aelf Projesi

Tanıtım: Aelf; C# dilinde kodlanmış, DPoS konsensüsüne dayalı, merkezi olmayan bir bulut bilişim blok zinciri ağıdır.
Web site: https://aelf.io/
Proje Kodu Deposu: https://github.com/AElfProject/AElf
Geliştirici Dokümanları Adresi: https://docs.aelf.io/en/latest/

Değerlendirme ve Geri Bildirim

Değerlendirme Komitesi:


Değerlendirme Komitesi, Aelf geliştirici ekibinin üyelerinden oluşacaktır.

Değerlendirme süreci:

Katılımcılar denetim raporlarını gönderdikten sonra Aelf geliştirici ekibi, raporları onaylayacak ve değerlendirecektir. Değerlendirme tamamlandıktan sonra değerlendirme sonuçları denetçilere gönderilecektir.

Kazanan Duyurusu:

Program kapatıldıktan sonra nihai kazanan listesi ve para ödülü, Aelf'in resmi hesabında duyurulacaktır.

Denetim Raporu Gereklilikleri

A. Denetim hedefleri:

Aelf Genel Test Ağında borsanın tüm güvenlik kodlarını denetlemeli ve tam bir denetim raporu sunmalısınız. (Borsa taraflı güvenlik; borsanın ana ağa erişirken karşılaşabileceği varlık kaybı, iş kesintisi gibi güvenlik sorunlarını ifade eder.)

B. Denetim Yöntemi:

a. Önerilen Denetim Yöntemi:
- Kara Kutu (Black Box): Saldırganlar gibi güvenlik testi yapın. Kara kutu testinde bir test uzmanı, yazılım sisteminin dahili işleyişi hakkında herhangi bir bilgiye sahip değildir.
- Gri Kutu (Gray Box): Komut dosyası aracı aracılığıyla kod modülü üzerinde güvenlik testi gerçekleştirin, dahili çalışma durumunu gözlemleyin ve zayıflıkları bulun.
- Beyaz Kutu (White Box): Açık kaynaklı ve açık kaynaklı olmayan koda dayalı olarak güvenlik açığı belirleme; düğümler, SDK ve diğer programlar üzerinde gerçekleştirilir.
(Kara kutu ve gri kutu, Aelf tarafından önerilen temel güvenlik testi yöntemleridir.)

b. Diğer denetim yöntemleri:
Gerekli öğeler:
- P2P güvenliği
- RPC güvenliği
- Şifreleme imza güvenliği
- Hesap ve işlem modeli güvenliği
- Kod uygunluk denetimi

c. Rapor Gereksinimleri
Rapor şablonunu kontrol etmek için bağlantıya tıklayınız: https://aelf.io/gridcn/aelf_Public_Testnet_Code_Audit_Report_en.pdf

d. Başvuru Süreci ve Bildirim:
- Katılımcıların etkinliğin son tarihinden önce denetim raporunu tamamlamaları ve developer@aelf.io adresine göndermeleri gerekmektedir. E-postanın konusu [aelf kodu denetim raporu - xxxx geliştiriciler ekibi - ekip iletişim bilgileri (aelf code audit report — xxxx devs team — team contact information)] şeklinde olmalıdır.
- Denetim raporu içeriği: Raporunuzda olabildiğince çok güvenlik testi bulunmalıdır. Rapor; koddaki kusurları, güvenlik açıklarını ve olası kodlama risklerini doğru bir şekilde tanımlamalıdır. Bu içerikler, son değerlendirmeye dahil edilecektir.
- Denetim raporunun sistem tamlığı ve gönderilme sırası değerlendirmeye dahil edilecektir.
- Resmi olarak yetkilendirilmedikçe katılımcılar, denetim raporlarını ve test verilerini herhangi bir üçüncü şahsa açıklamayacaktır. Aelf, katılımcılar tarafından herhangi bir veri ihlaline karşı yasal işlem yapma hakkını saklı tutar.

Aelf Genel Test Ağı ile başlamak ve kod denetimini hızlı bir şekilde uygulamak için bazı öneriler:
- Kendi düğümünüzü kurmanız ve üzerinde ilgili güvenlik testleri yapmanız gerekebilir, bu da kendinizi hızlı bir şekilde aelf zincirine alıştırmanıza yardımcı olur).
- Bir bütün olarak test ağında veya ana ağda ilgili güvenlik testlerini gerçekleştirmeniz daha iyidir.
- Denetim sürecinde herhangi bir sorunuz olursa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacağız. (Bunlar aşağıdakileri içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir: en son kararlı kaynak kodu, ilgili dağıtım komut dosyaları veya yöntemleri, işlem imza komut dosyaları, borsa yerleştirme şeması, test token vb.).
- Denetim süreci ile ilgili gerekli bilgiler, denetim ekipleri ile Aelf arasındaki zamanında iletişimi kolaylaştırmak için Google Dokümanlar'a kaydedilecektir.
- "Kod Uygunluk Denetimi" bölümü, borsanın temel bilgilerini içerir: kod benzerliği kontrolü, kod yaması denetimi, yol haritası denetimi, yeniden yükleme programı denetimi.

Dünyanın her yerinden güvenlik araştırma ekiplerini ve geliştiricileri bu programa katılmaya içtenlikle davet ediyoruz. Lütfen Aelf ekosistemini tanıtmak için önerilerinizi bize bildirmekten çekinmeyiniz!

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/code-audit-bounty-program-for-aelf-public-testnet-is-open-with-a-prize-pool-of-one-million-elf-d54cabf06b1e

12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 21, 2020, 05:58:06 AM
✅ Aelf Enterprise (Kurumsal) çözümünün Azure Market'te yer almasından heyecan duyuyoruz.

15 dakikada esnek bir Blockchain kurmayı deneyimleyin ve çok daha fazlasını yapın.

https://azuremarketplace.microsoft.com/en-us/marketplace/apps/aelf.aelf-enterprise?tab=Overview

13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 19, 2020, 02:02:54 PM
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 16, 2020, 11:21:18 AM
Aelf Enterprise (Kurumsal) v1.0.0 RC 1 Resmi Olarak Yayınlandı16 Ekim'de Aelf Enterprise v1.0.0 RC 1 yayınlandı. Temel uygulamalar ve hizmetler için eksiksiz bir blok zinciri ekosistemi, geliştirme paketi ve geliştirici belgeleri içerir ve Aelf Enterprise V1.0.0 Önizleme 3'ün yükseltilmiş bir sürümüdür. Aelf Enterprise v1.0.0 RC 1; düğüm yönetimi, sözleşme uygulaması, yapılandırma sözleşmesi, performans, ölçeklenebilirlik ve kullanıcı deneyimi açısından optimize edilmiştir. Daha kapsamlı bir ticari blok zinciri çözümü ile bu sürüm; geliştiriciler için güvenli, istikrarlı ve verimli bir geliştirme ortamı sağlayabilir.

Ek olarak Aelf Enterprise v1.0.0 RC 1, başlangıç ​​yapmayı kolaylaştırarak geliştiricilerin kullanıcı deneyimine odaklanır. Ayrıca geliştiriciler için yeni erişim arayüzleri ekleyerek DApp (merkezi olmayan uygulama) geliştirmede kullanımı kolaylaştırır ve daha kullanıcı dostu bir deneyim sunar.

Aelf Enterprise v1.0.0 RC 1, kurumsal kullanıma hazır bir entegre blok zinciri çözümüdür. "Ana zincir + çok taraflı zincir yapısı", "küme" veri merkezi, paralel bilgi işlem sistemi, AEDPoS konsensüs ve çoklu yönetişim modeli, çeşitli uygulamaların blok zincir teknolojisi ile derinlemesine entegrasyonunu kolaylaştırabilir. Halka Açık/Genel Test Ağı kodu, Aelf Enterprise v1.0.0 RC 1'e yükseltildi ve Ana Ağın (Mainnet) başlatılması için gerekli tüm işlevler dağıtıldı. Test Ağı Blok Zinciri Gezginine (Explorer) ek olarak Android, iOS ve Test Ağı için test cüzdanı gibi destekleyici özellikler aynı anda yükseltilecektir.

Aelf Genel Test Ağı, Ana Ağ lansmanı için planlanan tüm işlevleri gerçekleştirmiştir. Aelf Enterprise v1.0.0 RC 1'e dayanarak topluluk kullanıcıları, şu anda Aelf’in Ana Ağının işlevsel modüllerini test edebilirler. Ayrıca, Aelf Genel Test Ağı sorunsuz çalışmaktadır. Aelf Enterprise 1.0.0 RC 1, yakın gelecekte kod denetleme sürümü olacaktır. Kod denetimi tamamlandıktan ve bulunan güvenlik açıkları giderildikten sonra Ana Ağ, Ana Ağ Lansmanı Yol Haritasına göre bu sürümle kademeli olarak başlatılacaktır.

▋ Aelf Enterprise (Kurumsal) v1.0.0 RC 1 Sistem Entegrasyonu

1. Aelf Enterprise
- Aelf v1.0.0 RC 1
- DevKit v1.0.0 RC 1

2. Aelf Harici Uygulamalar
- Aelf Blockchain Tarayıcı v0.4.1
- Aelf Tarayıcı Mysql eklentisi v1.0.0 RC 1
- Aelf Explorer (Gezgin) v1.0.0 RC 1
- Aelf Cüzdan v1.0.0 RC 1
- Aelf JS SDK v3.2.34
- Aelf-Bridge v0.0.9
- Nodejs v0.1.43'te Aelf CLI

3. Aelf Tarayıcı Uzantısı v1.1.3

▋ Yenilikler

1. Aelf Enterprise ile ilgili yenilikler

1.1 Aelf v1.0.0 RC 1


https://github.com/AElfProject/AElf

- Ağ katmanında düğüm yönetimi ve keşif optimize edildi.
- Sözleşme yürütme adım planı optimize edildi.
- Konfigürasyon sözleşmesi ayrıştırıldı ve optimize edildi.
- Sözleşme yürütmesi kısıtlama yönetimi eklendi.
- Web API'nin işlem sonucu hata bilgileri basitleştirildi.

1.2 Devkit v1.0.0 RC 1

- Aelf-boilerplate: https://github.com/AElfProject/aelf-boilerplate
- Geliştirici belgeleri: https://docs.aelf.io/

2. Aelf Harici Uygulamalar Güncellemesi

2.1 Aelf Tarayıcı Mysql eklentisi v1.0.0 RC 1


- Uyumluluk düzeltildi

2.2 Aelf explorer v1.0.0 RC 1

- Bazı hatalar düzeltildi
- Uzantı oturum açma mantığı ayarlandı

3. Aelf Tarayıcı Uzantısı v1.1.3

- Geliştiricilerin başlamalarını kolaylaştırmak için gereksiz izin işlemi kaldırıldı.
- Uzantıların DApp geliştirmesinde daha kullanıcı dostu bir deneyim sunmak için yeni kilit açma açılır penceresi eklendi.
- Geliştiricilerin yeni sürümleri alması için yeni arayüz eklendi.

Şu andan itibaren Aelf, Aelf Enterprise v1.0.0 RC 1'in çalıştırılmasına dayalı istisna durumları analiz etmeye odaklanacaktır. Aynı zamanda Aelf; sistem kararlılığı, performansı ve güvenliği konusunda derin ve sistematik araştırmalar gerçekleştirecektir. Ekip, heterojen çapraz zincir iletişimi ve ekonomik sistem tasarımlarını keşfetmeye devam edecektir.

Aelf Enterprise v1.0.0 RC 1, Aelf'in en son teknik güncellemelerinin ve Ana Ağın Ar-Ge başarılarının tam bir görüntüsüdür. Ana Ağ lansmanı Yol Haritasına uygun olarak Ana Ağ hazırlıkları devam etmektedir. Yakın gelecekte daha fazla ayrıntı yayınlanacaktır! Aelf; kullanıcılara yüksek performanslı, istikrarlı ve güvenilir blok zinciri altyapısı sağlayarak mükemmellik için çabalamaya devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-enterprise-v1-0-0-rc-1-officially-released-93fa6c05e65c

15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 14, 2020, 02:48:50 PM
✅ Web 3.0'ın avantajları nelerdir?

Web 3.0; tam olarak tanımlanmamış olsa da blok zinciri, açık kaynaklı yazılım, sanal gerçeklik, Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi eşler arası teknolojilerden yararlanabilir. Şu anda, birçok uygulama yalnızca tek bir işletim sisteminde çalışmakla sınırlıdır.

Web 3.0, uygulamaların cihazdan bağımsız olmasını sağlayabilir, bu da uygulamaların birçok farklı türde donanım ve yazılım üzerinde herhangi bir ek geliştirme maliyeti olmadan çalışabileceği anlamına gelir.

Web 3.0 aynı zamanda interneti daha açık ve merkezi olmayan hale getirmeyi hedefliyor.

Mevcut çerçevede kullanıcılar, sistemlerinden geçen bilgileri denetleyen ağ ve hücresel sağlayıcılara güvenmek zorundadır.

Dağıtılmış defter teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla, bu yakında değişebilir ve kullanıcılar verilerinin sahipliğini geri alabilir.

16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 13, 2020, 03:32:48 PM
Nasıl başladı / Nasıl devam ediyor17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 13, 2020, 12:11:53 PM
✅ Web 3.0 nedir?

Web 3.0, büyük ölçüde makine öğrenimi ve yapay zeka (AI) kullanımına dayanan yeni nesil İnternet teknolojisidir.

Internet Relay Chat'ten (IRC) modern sosyal medyaya kadar, insan etkileşimlerinin hayati bir parçası haline geldi ve gelişmeye devam ediyor.

Makine tabanlı veri anlayışını kullanmaya odaklanan açık, bağlantılı ve akıllı web siteleri ve web uygulamaları oluşturmayı amaçlamaktadır.

Yapay zeka ve gelişmiş makine öğrenimi tekniklerinin kullanımı sayesinde Web 3.0, daha kişiselleştirilmiş ve ilgili bilgileri daha hızlı sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu, daha akıllı arama algoritmalarının kullanılması ve Büyük Veri analitiğinde geliştirme yoluyla elde edilebilir.

18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 12, 2020, 11:36:07 AM
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 10, 2020, 05:35:58 AM
🔊 İyi haber! Binance, BEP20 (Binance Akıllı Zincir) para yatırma ve çekme işlemlerini $ELF için açtı! Daha fazlasına göz atın 👉 https://www.binance.com/en/support/announcement/ca94b7a6751b4b2b9451f7a3ceb8dbce?
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU) on: October 02, 2020, 02:02:18 PM
Akıllı sözleşmeler DeFi'de nasıl bir rol oynar?

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!